Hoflaan wordt trefcentrum voor de moderne popmuziek' The Pub laat stuivers voor Greenpeace rollen SPIRT 11 oBALDADIGo Roel den 11 ar l og vloert Hollandiaan Halve marathon door Broekpolder SPORTAGENDA Kees Lesuis van VKS: Uitreiking verzets- kruisen CJV vraagt oud speelgoed voor Lesotho Henk van Vessem begon eigen Engelse kroeg - Schaduwteam SVV kansloos tegen Feyenoord Ellie Coenen schiet amateurs weg Joke Ritman op twee fronten in volgende ronde Vlaardingen Menige 1 dertiger in Vlaardingen heeft er heel wat voetstap pen liggen: het pand Hof- laan 12. Ook bekend onder de naam Assurancetourix .en later als B' Bwana. Te genwoordig is het het do mein van de Vlaardingse Kunst Stichting (VKS) en de plaatselijke popgroe pen. In de zeventiger jaren was As surancetourix iedere keer bar stensvol met honderd lot hon derdvijfentwintig bezoekers. In de 'grote' bovenzaal was een klem podium gemaakt, waarop optredende folkarties- ten plaatsnamen. Typering: sfeer, drank, vrienden en vriendinnen. De programma's werden in de loop der tijd steeds belangrij ker en verdrongen tenslotte de sociëteit. Vanaf die tijd ging de bovenzaal door het leven on der de naam B'Bwana. Toen het pand in juni 1981 verlaten werd door de stich- ting Assurancetourix, bleef het •pand aan de Hoflaan leeg staan. Dick Molenaar van de Vlaardingse Kunst Stichting (VKS): „We waren echt uit ons jasje gegroeid. De interesse voor programma's bleek zo groot te zijn, dat we naar een andere ruimte moesten uitkij ken. Daarom is toen ook de detailhandelsschool aan de Westhavenkade gekraakt." Het directe resultaat van deze bezettingsactie, die in juli '81 werd uitgevoerd, was nihil, maar uiteindelijk hielden de 'rebel/erende' Vlaardingse jon geren er de toezegging aan over dat gemeente iets aan de ruimteproblemen zou doen. De bezetters, die zich met vrijwel alle vlakken van de kunst be zighielden, bundelden hun krachten in de VKS. i Bestuurslid Kees Lesuis: „Hoflaan wordt trefcentrum moderne popmuziek." De bezetting kwam ten einde en de detailhandelsschool werd gesloopt om ruimte te maken voor de bouw van een bejaardenflat. Er werden door de VKS onderhandelingen ge voerd met de Harmonie over programma's, maar beider be langen botsten en de samen werking kwam op een laag pitje te staan. Daarom ging de VKS noodgedwongen terug naar de Hoflaan. door Bert van Elk „We zijn met een groot aantal vrijwilligers gaan verbouwen om het pand aan te passen aan de eigen eisen. Zonder een stuiver van de gemeente. We hebben ook niet om geld ge vraagd. De illusie, dat we ooit geld zouden krijgen hebben we nooit gehad", zegt VKS-be- stuurslid Kees Lesuis. Uitein delijk zijn twee ruimten in het pand omgetoverd in repetitie ruimten voor popgroepen. De wanden zijn geïsoleerd en in de ingangen zijn dubbele deu ren aangebracht. „Na twee maanden zweten waren we klaar. Toen wilden alle pop groepen spelen. Het afmaken van de verbouwing gaat dan ook vrij langzaam", aldus Dick, die het gebruik van de ruimten coördineert. Er repeteren dertien groepen in het pand. „We zijn er met zes begonnen, maar dat aantal is heel geruisloos verdubbeld. Het is een goede gok gebleken. De groepen betalen huur voor het gebruik van de ruime. Dat is hard nodig ook. We mogen dan geen huur betalen voor het pand, maar moeten wel zorgen voor wei gas, water en elektra", zegt Dick. Hij meent dat het gebruik van deze ruimten duidelijk voordelen heeft boven het gebruik van het OJC als repetitieruimte. „De groepen hebben een eigen ruimte en worden niet ge stoord. In het OJC kan ieder een de ruimte binnenlopen. De repeterende bands bepalen bij ons ook zelf wanneer ze stop pen." Stimulerend De beide bestuursleden me nen, dat er van de repetitie ruimten een stimulerende werking uitgaat, omdat het aantal popgroepen in Vlaar dingen is toegenomen. Ook de muziekstijlen lopen steeds ver der uiteen. „Het is opvallend, dat enkele groepen sinds ze hier zijn ondergebracht heb ben gekozen voor de moderne popmuziek, terwijl zij daar voor de meer traditionele pop muziek speelden. De Hoflaan wordt langzaam maar zeker het trefcentrum voor de nieu we muziek", meent Kees. Voorbeelden van deze nieuwe stroming zijn Pant Pant, Vopo Kühn and the Escapers, Anti these en Cairo Nights. De heren willen niets weten van gezamenlijk overleg met de groepen. „Dat willen de bands ook niet. Als er iets niet naar de zin is hoor ik het toch wel", oordeelt Dick. „Ik ver wacht in elk geval niet veel van overleg. We zijn hier ei genlijk ondemocratisch, maar wel in goede harmonie." „We zijn ons er overigens wel van bewust dat we niet buiten een ingewikkelder structuur kun nen als we over twee of drie jaar het pand weer moeten verlaten", vult Kees hem aan. „Repetitieruimte is er nu, maar er zijn nog te weinig mo gelijkheden om op te treden voor de groepen. Het meren deel verlaat de repetitieruimte nooit. Het enige wat we heb ben is de Harmonie. Ik denk dat de horeca hier een goede rol in zou kunnen spelen. De VKS wil haar kennis op het gebied van het programmeren graag beschikbaar stellen aan derden." Dick en Kees wijzen er op, dat de 'pop-tak' van de VKS, zonder geld maar met steun van anderen, al enkele evenementen heeft opgezet. „Koninginnedag, de zomer- concerten en straks het ha- ring- en bierfeest." Juist omdat er zo weinig podia zijn in Vlaardingen zou de pop-poot van de VKS de plaat selijke groepen moeten promo ten. Dick, aarzelend: „De boer op gaan met bandjes zou kun nen, maar ik denk dat dat meer een taak is van het Po- poverleg." Binnen afzienbare tijd moet de VKS het pand weer verlaten. Voorlopig is een groot deel van de Vlaardingse popwereld letterlijk en figuurlijk onder de pannen in de Hoflaan. Vlaardingen Burgemeester Van Lier reikt morgenmiddag zeven Verzetsherdenkings- kruisen uit in de Burgerzaal van het stadhuis. Eind 1980 werd deze -onderscheiding in gesteld voor mensen die tij dens de oorlog actief waren in het verzet, In Vlaardingen worden twee medailles postuum uitgereikt. Eén aan de heer W.M. Vare- wijck voor zijn vader Leendert en de heer H. Vreugdenhü neemt een medaille in ont vangst voor zijn vrouw. De an dere vijf zijn het echtpaar Kooi, het echtpaar Menten en de heer A-P. van De Valk. Het echtpaar Kool stelde zijn Rhoonse winkelpand beschik baar'als onderduikadres voor joden en vluchtelingen. Het echtpaar Menten was actief bij de verspreiding van verzets bladen en Adrianus Van De Valk was betrokken bij een verzetsgroep in Kwintsheul. Vlaardingen Tijdens het ha- -ring- en bierfeest zal CJV 'Liefde en Vrede' haar actie öm geld bijeen te brengen voor de renovatie van een zieken huis in Maf eten g, in Lesotho, afsluiten. Dat gebeurt met de verkoop van gebruikt speel goed en een restant gebruikte kleding in een stand, die het CJV zal nrichten op de West havenkade. P* christelijke jeugdvereni ging is al ruim een jaar met die actie bezig. Tot nu toe is via de verkoop van kerstkaar- tweedehands kleding en oen huis-aan-huiscollecte io'n 11.000 gulden bij elkaar ge wacht. de laatste verkoop ten be- loeve van het ziekenhuis een Ucces te laten worden vraagt Liefde en Vrede' de Vlaar dingse bevolking, oud of niet •meer gebruikt speelgoed in te leveren in CJV's gebouw Obadja in de Willem Beukels- zoonstraat 49. Schiedam Dat zie je niet veel meer, klanten die hun eigen café inrichten. The Pub lijkt dan ook meer een ra riteitenkabinet dan een zaak waar je, English style, een 'pint of bitter' zou gaan drinken. Eigenaar Henk van Vessem geeft dat toe. Hij tapt met genoegen de halve li ters 'pale ale' met de trotse naam Double Diamond. Die naam draagt ook het café in Rotterdam, schuin tegen over de Doelen, waar Henk van Vessem vroeger als ober werkte. Ook daar hingen de vreemdste voorwerpen aan muren en plafond, net zoals nu in Henks eigen zaak op de dijk die Schiedam met Rotterdam verbindt en die dan ook Rot- terdamsedijk heet. De trams rijden erover, zij helpen The Pub aan een internationaal publiek. Engelse zeelui, die in de Maasstad aan wal gaan, we ten het Schiedamse kroegje met zijn bruine Coronation Street-sfeer al te vinden. Maar ook de buren. Daar is Henk van Vessem trots op. Het sterkt hem in de mening, dat zijn zaak een thuis moet zijn voor al die verschillende vaste klanten. For beggars and kings, is zijn leus. „Vandaar dat ik zeg: Zij mogen zelf din gen meenemen en ophangen. Daar doe ik verder niks aan, ik verander of verhang niets. Wat de klanten binnen bren gen, dat verdwijnt nooit meer uit deze zaak." En de ene klant is de andere niet. Daarom is het er zo'n ra riteitenkabinet. Henk van Vessem zegt dat er aan elk voorwerp een verhaal vast zit. We willen er wel eentje horen. Wat doet die ooievaar bijvoor beeld aan het plafond? „Dat is een pop", zegt Henk, bevesti gend wat we al dachten. „Een tijdje geleden kregen overbu ren van ons, op de Rottegdam- sedijk, een baby. Dat wisten mijn klanten en die hebben toen stiekem, 's nachts, die ooievaar op hun dak beves tigd. Dat was een mooi gebaar. Maar wat wil nu? Een buur- dopr Kor Kegel vrouw schrikt de volgende ochtend, belt de politie en zegt dat er een grote vogel in Schiedam is neergestreken. De politie komt kijken, rijdt weg, komt nog eens kijken, een agent stapt uit en krabt eens aan zijn petje, en dat beest be gint zo heel wat opzien te ba ren. Het ontbreekt er nog maar aan, dat de brandweer met een ladderwagen kwam." Greenpeace Stickers, foto's, knipsels, vaan tjes, bierviltjes, flessen; zij be zorgen The Pub een bont inte rieur. Het tegenwoordig on vermijdelijke dartbord hangt er ergeps tussen. In een hoekje aan de 'bar <rtaat een grote gla zen pot met stuivers. „Zater dagavond 20 augustus staat die pot er een jaar", zegt Henk, „De inhoud van die pot is voor Greenpeace. Onze klanten hebben ervoor gezorgd dat die pot vol kwam. Wij hebben op 20 augustus ook een grote Greenpeace-avond. Dan heeft Greenpeace de gelegenheid zich te presenteren, om dona ties te werven en wij als café zorgen dan voor levende jnu- Henk van Vessem en zijn vrouw: „Waarmee wij die klanten kring opbouwen, is eerlijkheid." ziek. Ik hoop die avond ook een nieuwe cocktail le presen teren: de Greenpeace-cocktail. Ik vind het heel leuk om cock tails te bedenken, heb er ook al gemaakt voor Hilton, maar ik weet in dit geval nog niet hoe ik die cocktail zal samen stellen,^ welk drankje ik erin doe. Néé, geen levertraan, zeg, nee, nee! Dat zou het tegen deel zijn van wat Greenpeace wil." Liefhebben Boven de bar hangt een bordje met de tien geboden, zij het anders geïnterpreteerd. Wel met die strekking: „Gij zult el kaar liefhebben." Op een an dere plaats staat een wijze spreuk te lezen: „De enige ma nier om een vriend te krijgen, is er één te zijn." Henk van Vessem en zijn vrouw zeggen haast in koordat de zaak om dat beginsel draait. „Waar mee wij die klantenkring op bouwen, is eerlijkheid", zeg gen zij. Zo heeft Henk pas nog via een klant een andere klant aan een huis geholpen. Zo gaat dat. En ook ligt er al een jaar een sleutelbos bij de gevonden voorwerpen. „Die ga je toch niet weggooien? Misschien komt er over een jaar wel een Engelsman langs, die naar zijn keys vraagt. Moet ik dan zeg gen: Huur maar een breek ijzer?" Henk van Vessem zoekt eigen lijk een nieuw goed doel, na Greenpeace, maar hij is^r nog niet uit. „Wij hebben er al over zitten piekeren om als café een kind uit de Derde Wereld te adopteren. Of om Noordierse kinderen hier naar toe te halen voor een vakantie, een Rijnreisje of zo. Tenslotte, voor een behangetje in deze zaak hebben we op deze ma nier geen geld nodig. Maar nee hoor, dat is een grapje. Als je een behangetje zag als goed doel, zou je wel beperkt wezen in je denken." Rotferdams Nieuwsblad donderdag RW 18 augustus 1963 Cees van Lingen, de cricket-voorzitter van Excelsïor'20, heeft nu pas gemerkt, dat de redaktie van het blad Cricket zijn vereniging meer dan slechts oppervlak kig kent Trouwens, waar blijven de tussenstanden van de Blunder Bokaal Al was het alleen maar om Baldadig te plezieren Garfield Charles speelt ook volgend seizoen voor de club met de grootste kantine-omzet van Schiedam Waarmee Baldadig dus opnieuw scoort e Erik Dulfer en Henk Kornet zijn opge nomen in de nationale B-selectie Wil lem Brunïng en Henk Zuyderwijk heb ben die tijd al lang gehad N.K. te S. heeft voor een zekere schone best wel een bos bloemen van 25 gulden over Naar de uitwedstrijd tegen Heerenveen neemt SW zelfs een schoolbord mee Dat krijg je, met zo veel onderwijzers in de ploeg Rob Kiebert krijgt de groeten terug van Leen Swanenburg En Mark Wotte van Pieter den Duik Jan Kroos lijkt serieus zijn zinnen te hebben gezet op de dochter van Siem Bonefaas Zelfs in Breda leek deze week iets moois te ontstaan Nou ja, moois Wedden, dat de weekbrief van de VV Vlaardingen binnenkort veel op die van het Krimpense DCV lijkt Hoedt u voor Gerard Wieg ma nn De pr-vertegen woordiger van Excelsior Maassluis heeft ambitieuze plannen nu hij de beschik king heeft over een heuse radiokamer Wiegmann is overigens ook al ïn trai ning Hi] moet afvallen omdat hij an ders met zijn zwaarlijvige postuur de radio-kamer niet in kan Zwaluwen trainer Cor Nieuwenhuizen ambieert een funktïe in de journalistiek Dan leert hij ook eens de keerzijde van de medaille kennen Maarten Keizerwaard is opnieuw twee ons afgevallen Als al les meezit, is Jeanine van Noortwijk moeder en Bas dus vader geworden Of staat dat op het punt te gebeuren De hele selectie van Excelsior M speelt op nieuwe voetbalschoenen Jan van Dijk speelt gewoon bij Excelsior M en niet bij Excelsior '20 Het is maar een weet Jan van Altena herstelt spoedig van zijn zware blessure Hij hoopt na de winterstop weer actief te 2ijn voor VDL PPSC heeft nog geen oefenwed strijd gewonnen Ron 'reddende engel' Carli is nu echter terug van vakantie Het roemruchte Excelsior M 14 ïs een elftal 'beter' geworden Zal wel niet aan Andrê Bruins en Rick Warbout gele gen hebben Baldadig is niet te verbe teren Al jaren niet. Vlaardingen Het scha duwelftal van Feyenoord, deze keer aantredend zon der 'spectaculaire' namen, was gisteravond SW 2 op alle fronten de baas: 1-4. Zondag vierdeklasser De Hollandiaan ging op eigen terrein met 4-1 onderuit tegen HBSS. Excelsior Maasslu;s klopte de Spar- ta-amateurs op de valreep met 3-2. Hoekse Boys ver loor thuis met 3-1 van Swift Boys en Fortuna Vlaardingen en Excel sior'20 waren volledig aan elkaar gewaagd (2-2). SVV 2Feyenoord 2 De Schiedammers, die contract speler Rob Koevermans aan een voorzichtige rentree lieten werken, konden geen vuist ballen. Voor rust was het over de hele lijn weinig aantrekke lijke duel, waarin Rob Kiebert na de wisseling als laatste man speelde en Koevermans daar door opschoof naar het front, al bekeken. Peter de Haan (2x) en Robert Kalkman zetten Feyenoord op 3-0. Na de on derbreking zorgde Looren de Jong voor het vierde Rotter damse doelpunt. De tegentref fer kwam van de voet van Mi chael van Alphen, die onberis pelijk een strafschop verzil verde. Excelsior M—Sparta (am) 3- 2 (1-1) Ron van Straten schoot Excelsior op voorsprong, maar Marco van Kempen nivelleer de nog voor rust. Het nog lang niet complete Excelsor zag Dick „van den Bergh voor nummer twee signeren (voor- Ru dolf o Gardes!en...twee treffers... zet Cor van Hoeven), maar op nieuw antwoordde Spaita snel toen Henk van Stee een straf schop benutte. In het eindsig naal mocht ook de thuisclub vanaf elf meter aanleggen en Ment de Jong deed dal feilloos: 3-2. Fortuna VIExcelsior'20 2-2 (2-2) De Vlaardingse doelpun ten kwamen op naam Rudolfo Gardeslen, terwijl Edwin 'Pino' van der Hoeven twee maal doeltreffend uithaalde namens Excelsior'20. Vooral in de eerste helft konden de toe schouwers genieten van een leuke, snelle wedstrijd. Nadien was het beduidend minder, waaraan de stevige traningen van de laatste weken niet vreemd zullen zijn. De Hollandiaan—HBSS 1-4 (1-2) Grote man bij HBSS was oud-tramer Roel den Hartog, die ook als veldspeler de Schiedammers, goede diensten kan bewijzen. De oud-Ajacied doelpuntte tweemaal voor de zaterdagclub en had in Rob van der Meer en Leen Rade maker productieve ploeggeno ten. Voor Hollandiaan scoorde Martin Blitterswijk, die nu ai heeft bewezen een aanwinst te zijn voor de ploeg van Hans Voets. Hoekse BoysSwift Boys 1- 3 (0-2) De Hoekse formatie, die nog zes potentiële basisspe lers moest missen, was totaal' niet opgewassen tegen de kampioen van de afdeling Rot terdam. Alleen Ron Sellers kon een daad stellen tegen over de Rotterdamse slagvaar digheid. GSSSKA 1-1 (0-0) Een ge lijk opgaande eerste helft. In de tweede helft trok GSS het spel naar zich en kreeg een aantal riante mogelijkheden. Peter de Graaf was echter de enige die scoorde. Een kwar tier voor Lijd kwam SRA uit een strafschop op gelijke hoog- Maassluis De jaarlijkse wie lerronde van Maassluis, war- van de organisatie in handen is vaft de Vlaardingse renners club De Coureur, kent op nieuw een sterk rennersveld. Vrijwel alle regionale toppers verschijnen zaterdag aan de start in de eerste stad aan de Waterweg voor een koers over tachtig kilometer. Het belooft een druk dagje te worden aan de rand van het Westland, waar de wielermid- dag vooraf svordt gegaan door een drietal prestatieiopen die zijn uitgeschreven door de at letiekvereniging Waterweg. Het parcoörs van zowel de prestatielopen als de verschil lende wielerrondes leidt via de Govert van Wijnkade (start en finish) over de Koepaardbrug, Haven, Hoogstraat, Marmxka- de. Ankerstraat. Hellingkade terug naar de Govert van Wijnkade. Het programma voor de wie lerronde luidt: 12.00 uur Re creantenrace over 30 km, 13.00 Liefhebbers/veteranen over 40 km, 14.15 uur Nieuwelingen over 40 km en 15.30 Amateurs over 80 km. Het startschot voor de amateurkoers wordt gegeven door Ellie Coenen, wethouder sportzaken van Maassluis. Vlaardingen Ter gelegen heid van het tachtigjarig be staan heeft de Vlaardingse voetbalvereniging Fortuna voor zaterdag een aantal pres tatielopen uitgeschreven. Ver reweg de belangrijkste daar van is de halve marathon over een afstand van 21 kilometer. Het geheel wordt omlijst met lopen over 1.200, 3.000, 6.000 en 10.000 meter. Alle lopen, de hak e marathon incluis, zijn slechts bestemd voor recrean ten. Voor de 'winnaars' zijn derhalve geen grote prijzen te verdienen. De organiserende club heeft bewust voor deze opzet geko zen om de atletiekverenigin gen in de omgeving niet in de wielen te rijden. „Daarom", zegt mede-organisatrice Tiny Kalkman, „is het zo jammer, dat ik van de atletiekvereni ging Fortuna een boze brief heb gekregen. Ik zal in ieder geval een briefje terugsturen met onze bedoelingen, En, misschien kunnen we volgend jaar dan wel samen iets in die richting organiseren". Start, finish en kleedgelegen heid zijn op hel sportcomplex van Fortuna aan de Marathon- weg. Het startschema luidt: 12.00 uur miniloop over 1.200 meter; 12.15 uur 3.000 meter, 12.45 uur 6.000 meter en 13,30 uur 10.000 meter.-Ook de deel nemers aan de halve marathon worden om half twee wegge schoten. Deelnemers aan de 1,2 km betalen 2,50 gulden in- schijfgeld, 3 ern 6 km 3,50 gul den, 10 en 21 km 4,50 gulden. Voor iedere deelnemer is een fraaie herinnering beschik baar. Krimpen aan den IJssel Toch nog zonneschijn voor Joke Ritman, die maandag na haar nederlaag tegen de Deen se Anne Meijer via de herkan sing doordrong tot het échte werk in het Krimpense Pol- dertoernooi. In de leeftijds groep tot en met 2ï jaar reken de de 17-jarige Schiedamse tennisster gedecideerd af met Jessica Schuur (6-2, 6-4). Met dit resultaat plaatste Joke zich voor de tweede ronde van het hoofdtoernooi, waarin zij geen gelukkige opponente heeft getroffen, namelijk... Anne Meijer. Ook m de twee de ronde meisjes tot en met 18 jaar krijgt het duel voor de m het Rotterdams Nieuwsblad circuit hoog genoteerde Rit man een internationaal tintje. Zij moet het daarin opnemen tegen Ann Wood uit Schot land. Donderdag 18 augstus: Tennis: Open tennistoernooi VlTC Vlaardingen in B1-. B2-. C- er D-klasse. Voetbal: 19.00 SalellletDRZ, 19,00 DVO*32- Otympus s, 00 Schiedam—SVV 2, 19.00 Hermes DVS—Neptunus. Vrijdag 19 augustus: Tennis: Open tennistoernooi VLTC Vlaardingen in Bi-, 82-, C- en D-k!asse; Zaterdag 20 augustus: Atletiek: Vier de Haventoop Maassluis: 09.45 Jeugd tot en met 12 jaar (1.100 meter). 10.00 Senioren (4.400 en 9.900 me ter): Prestatieiopen VV Fortuna VI: 12.00 Miniloop (1.200 meier), 12.15 3.000 meter, 12.45 6.000 meter, 13.30 10.000 meter (1 ronde door re creatiegebied Broekpolder), 13.30 Halve marathon {21 km); Wielrennen: Ronde van Maassluis: 12.00 Recrean tenrace (30 km), 13.00 Llefhebbers- /Veteranen [40 km), 14.15 Nieuwelin gen (40 km), 15.30 Amateurs (80 km); Tannis: Open tennistoernooi VLTC Vlaardingen in BI-, B2-, C- en D-klas se; Hockey: 11.00 Toernooi Pollux (Broekpolder) om Rijnmond Cup voor eerste dames- en herenteam; Voet bal. 19.30 Heererveen—SVV. 14.30 's-GravenzandeDSS'26. 14.30 HBSSMW2f, 14.30 Stellendam— GSS, 16.00 Fortuna VPZwart Wlt*28, Toernooi Nleuwenhoorn (Zilveren Hoorn) met deelneming van Hermes OVS en SVV 2, 14,00 VDL (za)—HVO 3, 14.30 BVCBHoekse Boys, 14 30 PFC—DRZ, 15.00 Smits hoek— DVO'32, 14.30 VV Vlaardingen—RAS, 14.30 Quick Boys—PPSC, 14.30 NaaldwijkZwaluwen VI, 15.00 Ri)s- oord—Excelsior M, 14.30 HVO— Montfoort. Zondag 21 augustus: Tennis: Finales open tennistoernooi VLTC Vlaardin gen in B1-, B2-, C- en D-klasse; Cric ket: 11.00 Excelsior'20—filoernen- daal, 11.00 Quick N—Hermes DVS; Voetbal: Toernooi Nleuwenhoorn (Zil veren Hoorn) met deelneming Hermes DVS en SW 2. 14.00 Overmaas— VDL, 14.30 Dé HollandlaanHermes DVS, 14.00 Olympus SDWC. 13.00 Excelsior'20—TOG B,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3