ROTTERDAM 13 schaden aanzien Rotterdam'1 Actie tegen privatisering loodswezen GRAAG .GEDAAN. Rijnmondbestuurders weigeren extra vakantiegeld Poolse kinderen te gast inval Rotterdam wil twee nieuwe blusboten Wasserij- personeel wil ambtenaar blijven Drie aanvragen vergunning voor verwerking van chemisch afval Kleine winst voor ïnternatio- Müller China opent containerdienst Hout en gereedschap gestolen Woning uitgebrand Bejaarde aangereden Rotterdams Mieuwsblad donderdag RZ/RV/RY/RW 18 augustus 1983 Botterdam Het perso neel van de Gemeente wasserij voelt er niets voor dar. hun bedrijf deel gaat uitmaken van een nieuw op te richten parti culiere wasserij. Om te be ginnen willen zij ambte naar blijven. Bovendien vrezen zij, dat zij als duur dere krachten het eerst in aanmerking voor ontslag komen als de nieuwe was serij met teveel personeel komt te zitten. In het kader van de bezuini gingsoperatie wil het college van B en W de gemeentelijke wasserij opheffen. Personeel en werkpakket zouden moe ten worden ondergebracht bij een uit twee of drie parti culiere wasserijen op te rich ten nieuw particulier bedrijf. Aanleiding tot deze reorgani satie is de constatering dal de gemeentelijke wasserij duur der werkt dan de particulie- De gemeentelijke wasserij heeft 62, meest vrouwelijke, personeelsleden. De nieuwe combinatie kan toe met 170 werknemers. De ambtenaren vrezen, dat zij bij een teveel aan werkkrachten, het eerst ontslagen zullen worden. Hun salarissen zijn aanzien lijk* hoger dan die van colle ga's bij particuliere wasserij en. Ook als de privatisering doorgaat, willen zij ambte naar blijven- De ambtenaren van de Ge meentewasserij vinden wel, dat er iets moet gebeuren om de goedkoper te kunnen werken. Zij denken aan een kleinere gemeentelijke dienst met een eigen direc teur en een eigen admini stratie. Rotterdam Onafhankelijk van elkaar hebben drie be drijven lii Rijnmond een ver gunning aangevraagd voor grootschalige verwerking van chemisch afval. De be drijven zijn Shell, Verolme Tankereleaning en Panoce- an. De twee laatstgenoemde be drijven willen op grote schaal restanten uit tankers verwerken. Bovendien mik ken beide op het verwerken van ladingresten uit chemi caliën-tan kers. Bij Shell, dat tot nu toe nog pesticiden in de haven loost, gaat het om een verbrandingsinstallatie die vooral is bedoeld voor Het verwerken van afval van Shell Chemie in Pernis. Volgens Shell gaat het om minder dan honderd ton per jaar, terwijl de capaciteit van de installaties drieduizend ton is. Minister Winsemius, die meer voelt voor particu lier initiatief dan voor het uitbreiden van de Afvalver werking Rijnmond (AVR), heeft Shell wel geopperd de installatie gedeeltelijk be schikbaar te stellen voor che misch afval van derden. Rotterdam Internatio-Mül- ler heeft in het eerste halfjaar van 1983 een kleine nettowinst behaald: ruim 300.000 gulde- n.In dezelfde periode van '82 werd nog een verlies geleden van 7,3 miljoen. De totale bedrijfswinst in de eerste zes maanden bedroeg na afschrijvingen en interest on geveer drie miljoen (vorig jaar een verlies van 9.5 miljoen). Het aantal personeelsleden daalde in het eerste halfjaar verder met ruim 500 {tot 11.800). Rotterdam De Chinese staatsrederij China Ocean Shipping Corp. (Cosco) opent begin september een volcon- tainerdïenst tussen het Verre Oosten en West-Europa. De Wei He zal als eerste schip op 4 of 5 september in Rotterdam de eerste containers lossen en laden bij het stuwadoorsbedrijf Unitcentre aan de Waalhaven, Pier 7. TWEEDE DRUK FIETSPADENK AART Rotterdam Er komt een tweede druk van de fietspa- denkaart Rijnmond. Begin september komt deze be schikbaar. De prijs van de kaart is 2,50 gulden. De fietspadenkaart Rijnmond blijkt een groot succes. De eerste oplage van tienduizend was binnen een maand verkocht. VVD <kn C.DA in vragen «i«?r Ir.tn-rcis: 'B en W Roti. üam De leden van het dagelijks be stuur van Rijnmond zien af van een extra va kantieuitkering van vierhonderd gulden. Deze vakantieuitkering is toegekend aan hogere ambtenaren, onder wie ook het dagelijks be stuur van Rijnmond wordt gerekend. Omdat het dagelijks be stuur eerst wilde weten of het wel mogelijk was de vakantieuitkering te weigeren, is het geld in juli normaal aan hen uitbetaald. Nu blijkt, dat ze de uitkering in- derdaad kunnen weige ren, wordt hr bedrag op hun salaris van augus tus weer ingehouden. Gecommitteerde L.van RijnVellekoop zegt, dat er sprake is van een unaniem genomen be sluit van het dagelijks bestuur. „Wij vinden het onjuist, dat in een tijd waarin iedereen, moet bezuinigen en de laagste inkomens het eerst aan de beurt zïjn, de hogere inkomens een extraatje krijgen. Ook al is het een regeringsmaatrege len, we vinden, dat we de uitkering niet moeten aannemen." Het dagelijks bestuur zal de hogere ambtena ren van Rijnmond niet oproepen zijn voorbeeld te volgen. „Het is ieders eigen persoonlijke vrij heid om de uitkering te accepteren of niet. Als ambtenaren bereid zijn het extraatje ook te la ten vallen, moefen ze dat zelf weten", aldus me vrouw Van Rijn. „Wij zullen dat als dagelijks bestuur niet suggereren of opdringen." Rotterdam Vanuit een pand in aanbouw op de hoek van de Doklaan en de Weytduëlstraat is tijdens de bouwvak vakantie voor 44.000 gulden aan hout en gereedschap gestolen. Gezien de hoeveelheid verdwenen spullen, moet er volgens de politie van een vrachtauto ge bruik zijn gemaakt. Ook een woning aan de Nieu we Binnenweg kreeg onge wenst bezoek. Nadat de toe gangsdeur was geforceerd, is voor twaalfduizend gulden aan sieraden weggenomen. Even vlug wat pennestreken op papier en de tekening is klaar. Dat is de gave, die sneiteke- nares Nelly Roeters heeft en ook demonstreert. Gisteren stond ze met pen en papier op het Binnenwegplein, waar passanten vrijwillig kon den poseren voor haar. Even vlug dan... Op kosten van de gemeente hebben 260 Poolse kinderen gisteren een dag in de Maasstad doorgebracht. De kinderen, acht tot twaalf jaar en afkomstig uit de mijnstreek rond Katowice, verblijven op initiatief van de stichting 'een hart voor Polen' drie weken bij pleeggezinnen in Nijmegen en wijde omgeving. 's Morgens wierp de grote groep een blik op het CHIO, gistermiddag ging het na een boottocht met de Spido massaal naar de Weenahal, waar de kinderen allen gretig 'aan de rol' gingen. Omstreeks half vijf werd de terugreis naar Nijmegen aanvaard. Rotterdam Walradarperso- neel en andere werknemers van de scheep vaart-verkeers- begeleidingsdienst zijn bang dat de voorgenomen privatise ring van het loodswezen tot verlies van arbeidsplaatsen leidt. Volgende week gaan de verkeersleiders daar tijdens een vergadering van de Abva Kabo over praten. De loodsen willen in het kader van het privatiseringsplan van minister Smit-Kroes dat er in de toekomst alleen loodsen van achter de aan de wal staande en in overheidshan den blijvende radarschermen adviezen zullen mogen uit brengen aan de loodsen op de zeeschepen. Een van de voor waarden waarbij de loodsen willen meewerken aan de pri vatisering is dat er niemand van hen ontslagen wordt. De AbvaKabo verwacht ech ter dat de reorganisatie die met de privatisering gepaard gaat tot een overschot aan loodsen leidt.,,We zijn bang dat het rijk hen vervolgens ten koste van de radarwaarnemers aan het werk houdt", zegt ka derlid T.van de Berge. Een reorganisatie brengt vol gens hem eveneens de werk gelegenheid in gevaar van de bemanningen Het walradarpersonee! had vo rig jaar problemen met de dienstleiding toen deze bij de invoering van een nieuw wal- radarsysteem had besloten ook loodsen in dienst te nemen. Enkele tientallen loodsen zijn er nu al werkzaam op de ver keerspost in Hoek van Hol land. Totaal bedienen circa twee honderd mensen de diverse wal radarposten in ons land. Er zijn ruim achthonderd loodsen. Botterdam Met het decimeren van een klei ne havendelegatie naar Iran heeft het college het internationaal aan zien van Botterdam ge schaad en het beleid van havenwethouder drs.B. den Dunnen on deruit gehaald. Dat vin den de fractievoorzit ters van WD en CDA, W. Baggerman en B.F. Bohré. In vragen aan B en W willen zij weten, welk beleid het college nu voert. De beide fractievoorzitters willen van het college weten of het gebruikelijk is, dat een wethouder die tijdens de va kantie van eer» collega voor hem invalt een streep door diens beleid haalt Zij vragen zich af, wat wethouder W. van der Have bezield heeft om zonder voorkennis van het college en zonder raadpleging van zijn op vakantie zijnde collega Den Dunnen de dele gatie naar Iran practisch teniet te doen door twee delegatiele den de reis te verbieden en de derde er vakantie voor te la ten opnemen. De delegatie, die' naar Iran is geweest, bestond uit één ambtenaar, die onbe taald verlof had genomen, en vier mensen uit het bedrijfsle ven. De heren Baggerman en Boh ré zijn benieuwd, welke argu menten Rotterdam aan Iran heeft gegeven voor het deci meren van de delegatie en waarom het college de beslis sing van weihouder Van der Have achteraf heeft goedge keurd. Ze willen dat het college er kent, dal daarmee het tot nu toe gevolgde beleid van wet houder Den Dunnen in feite onderuit wordt gehaald. Met volledig medeweten van ha venwethouder Den Dunnen is de reis naar Iran immers door het havenbedrijf voorbereid, nadat vorig jaar met volledige instemming van het college een eerste reis naar Iran was gemaakt. Rotterdam Een felle brand heeft gisteravond een bene denwoning in de Noordpolder straat geheel verwoest. De wo ning was onbewoond. Panden ernaast liepen rook- en water schade op. De oorzaak van de brand is onbekend. Dick Meijer bij het met een bijltje kapotgeslagen deurraampje. Rotterdam - De marechaussee zal de schade moeten vergoeden, die ze heeft aangericht bij het binnenvallen van hei huis van dé 29-jarige student Dick Meijer. Meijer, die samen met een onder^ wijzer in het pand aan de Pupillenstraat woont, weigerde de ma rechaussee binnen te laten, die kwam om de onderwijzer mee te nemen. Meijer verklaarde dat zijn onderhuurder niet thuis was en wei gerde de dienstdoende wachtmeester de toegang. Daarna for ceerde de man een draadglazen raampje in de voordeur en ging alsnog naar binnen. Volgens Meijer loopt de schade in de hon derden guldens. De hoogte van de vergoeding moet nog worden vastgesteld. Rotterdam Het gemeente lijk havenbedrijf heeft het plan voor dertien miljoen gulden twee brandblusboten te bestellen bij de Scheeps werf Damen in Gorinchem. B en W zullen binnenkort over de kredietaanvrage be slissen. Het gaat om ruim dertig me ter lange schepen, die een halfjaar na het verstrekken van de opdracht klaar kun nen zijn, De brandblusboten worden zeewaardig, varen 22 kilometer per uur en zullen per minuut 45.000 liter water kunnen spuiten, over een lengte van 180 meter. De boten gaan de oudere schepen HD 12 on HD 16 vervangen. Rotterdam De 75-jarige Rotterdamse H. de Boer heeft gisteren bij een ongeval een- verbrijzeld been opgelopen. Zij is in het Zuiderziekenhuis op genomen. De vrouw werd door een personenauto ge- schept, toen zij de Aveling overstak. Er zijn mensen die onze krant nog niel lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even - f verandering in. Adres.^ Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst M post -• en goed beloond! Want voor die kleine* yy moeite krijgt u een telefoonklapper. °or,Plaats. o":erm'-v o g ^ernaar: 4d/es - f P°stcode- J I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5