SPORT Hockeyers kijken al verder UITSLAGEN12345678 Kuiper in ziekenhuis DE WOLF IN VORM Teun van Vliet kan seizoen wel vergeten Na lachwekkende score tegen Ierland Ruiters in opstand, hindernissen lager Zimmermann van tien meter-plank LONDEN SIJTHOFF PERS Hylkema stopt als KNWU- voorzitter Ton Blanker nog niet vrijgegeven Zwart Wit'28 valt af Winst voor Brazilië Wirny: nog twee punten Crieketduel onbeslist Wereldrecord Steve Lundqvist Ab Harren valt af Venix snel Ook Simon niet naar WK Ook West- Duitsland haalt flink uit Lammertink: eindelijk APPIE HAPP1E en de BOLLE UIT ZWOLLE Met uw krant naar Wl Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 19 augustus 1983 Den Haag Jan-Karei Hyl kema treedt op de voorjaars vergadering van LÖ84 af als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie (KNWU). Hylkema is zes jaar voorzitter geweest van de KNWU en fungeerde ruim ze ven jaar als hoofdbestuurslid. Hij stelt zich op het standpunt dat een ander zijn plaats na deze periode moet tnnemen. Overigens gaan de KNWU en Hylkema in goede harmonie uit elkaar. Op de najaarsverga dering zal hel hoofdbestuur de opvolger, die niet uil de wie- Ier wereld konit maar wei be kend is m de sportwereld, aan H*» leden voordragen. Zeist Ton Blanker, de nieu we centrumspits van Volcn- dam, is door de Spaanse voet balbond (FEF) nog niet vrijge geven voor deelneming aan de dit weekeinde beginnende Ne derlandse competitie. Gisteren fieeft de KNVB per telex het bondsbuteau in Madrid nog om de vrijgave van Blanker verzocht. Volgens de secretaris van de KNVB, Jan Huybregts, kan de 22-jarige Blanker on der de huidige omstandighe den zondag de competitie-start van Volendam (thuis tegen f even oord) niet meemaken. Den Haag Zondag-hoofd klassers AFC (Amsterdam) en LONGA (Tilburg) zijn met zn» tprdag eersteklasser DOVO (Veenendaal) toegevoegd aan de 28 amateurclubs, die zullen uitkomen in de eerste ronde van hel toernboi om de KNVB-bekcr. Het drietal clubs was gelukkig bij de lo ting. die in Dordrecht heeft plaatsgevonden en waarbij Hecrjansdam, Zwart Wit'28 en Zwolse Boys afvielen. Ge noemd zestal was van de niet direct in aanmerking komende amateurclubs hel hoogst geëin digd in de competitie. Quito Het Braziliaanse voetbalelftal heeft in de strijd om de Zuidamerikaanse beker de uitwedstrijd tegen Ecuador met 1-0 gewonnen. Roberto Dinamita besliste do wedstrijd binnen het kwartier door een strafschop te benutten. De Braziliaan Andrade werd in Quito van het veld-gestuurd. Deventer Jeugdwereldkam pioen Wadim Wirny uit de Sovjet-Unie heeft nog twee punten hodig om zich Euro pees damkampioen te mogen noemen. De 18-jarige dammer uil Charkow vergrootte giste ren in de negende ronde van de Europese titelstrijd in De venter zijn voorsprong op Tsjegoljev tot drie punten. Wirny's landgenoot kwam te gen de Fransman Dubois ver rassenderwijs niet verder dan een remise. Enschede 'Het tweedaagse crieketduel tussen de Flamin go's en de Free Foresters is gisteren na een aantrekkelijke wedstrijd in een draw geëin digd. De Britten, die zaterdag in Den Haag de strijd aanbin den mei hét Nederlandse elf tal, toonden ook op de tweede dag over een sterk batting- team te beschikken. Gesloter werd op een stand van 246 voor 9, waarvan Davy 49, Or ders 58. Holmes 54 en Stewart 29 (niet uit). In de Nederlandse aanval leverde de 46-jarlge Henny Wijkhuizen een be wonderenswaardige prestatie door in 22 onafgebroken overs drie wickets le nemen voor 82 runs. Tjebbe Ruskamp nam 4 voor 55. De Flamingo's kregen 130 minuten aan speeltijd om 221 runs te maken voor de Overwinning, wat echter niet lukte. De innings eindigde op een stand van 157 voor 8, waarvan De la Mar met een "arde 53 (niet uit) topscorer werd. Caracas De Amerikaanse zwemmer Steve Lundqvist heeft tijdens de Panameri- kaanse Spelen in Caracas het Wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd. De 22-ja- rjge Lundqvist kwam tot een hjd van 1 minuut en 2,28 se conden. Daarmee bleef hij zes honderdste seconde onder het oude record, dat hij elf dagen geleden in Clovis (Vsl) had ge vestigd. Rotterdam Amateurwiel renner Ab Harren zal niet kunnen deelnemen aan het wereldkampioenschap op de baan. Het lid van de nationa le achtervolgingsploeg heeft tijdens de laatste training op de wielerbaan van Sloten bij een valpartij eon aantal rib ben gekneusd. Harren kwam op het bewuste moment ten val met Dick van Egmond, die z'n hand blesseerde. Hoewel Van Eg- mond hinder ondervindt van Zurich Martin Venix heeft gisteren op de Ocrlikonbaan van Zurich een stayerswed strijd over een uur gewon nen, Dc Nederlandse wereld kampioen was op de baan, waar dinsdag de strijd om de wereldtitels begint, in dc slotfase iets sterker dan de Zwitserse kampioen Max zijn blessure neemt coach René Pijnen de Tukker toch mee. Pijnen: „We hebben nog een halve week, zodat het nog kan meevallen. Belang rijk is of Van Egmond zich bij de start voor honderd pro cent kan inzetten. Want om op snelheid te komen zal er hard aan het stuur moeten worden getrokken". Pijnen beschikt nu voor de ploegachtervolging over Pe ter Pieters, Rick Moorman, Dick van Egmond en Marco van der Hvlst. Indien Van Egmond me, n staat is om te rijden zal Jelle Nijdam, die alleen op de persoonlijke achtervolging zou uitkomen, zijn plaats in het team inne men. Huer^rter. Tien minuten voor het einde van de uursrit zagen de 4000toeschouwers dat Huerzeler de koppositie overnam. In de laatste vier ronden bleek de Zwitser ech ter niet bestand tegen de slo- taanva! van Venix. Bene Kos kon zijn kansen niet verdedi gen. Door motor pech van gangmaker Wal rave verloor hij terrein en eindigde ten slotte als zesde. Rotterdam Hennie Kuiper ondervindt nog steeds de naweeën van rijn val in Dortmund, afgelopen zondag. De profwielrenner werd daarvoor gisteren onverwachts in een ziekenhuis te Bergen op Zoom opgenomen. Kuiper brengt voorlopig 24 uur op de hartbewaking door voor observatie. Na de valpartij in de slotfase van de Duitse wedstrijd werd de fikse hoofdwond van Kuiper met twaalf hechtingen gedicht. Omdat de wielrenner rug klachten had en pijn in z'n nek bezocht hij vanaf maan dag tweemaal de fysiotherapeut in het ziekenhuis van Bergen op Zoom. Gistermorgen voelde Kuiper zich even wel niet goed, reisde niettemin naar het ziekenhuis af voor een nieuwe behandeling, maar viel in het ziekenhuis hij na flauw en werd direct voor observatie opgenomen. Omdat de nek tijdens de val van Hennie Kuiper zwaar onder druk is komen te staan, wordt vermoed dat de nek is gekneusd en een zware bloeduitstorting waarschijnlijk één of meerdere zenuwen heeft bekneld. Indien Hennie Kuiper niet voor het weekeinde weer op de fiets kan stappen, trekt de vroegere wereldkampioen zich terug voor de nieuwe strijd om de regenboogtrui, die op 4 sep tember wordt gehouden. Fons de Wolf is in vorm. De Belgische profwiel renner, die is ontslagen door z«jn Italiaanse sponsor, maar nog wel verplicht is deel te nemen aan enkele Italiaanse semi-k- lassiekers, schreef gisteren de ronde van Romagne op zijn naam. In de slotfase van de 241 kilometer lange wedstrijd ontsnapte De Wolf uit een kopgroep. Limoges Frankrijk moet het in het wereldkampioen schap wielrennen op de weg in Altenrhein ook zonder Pascal Sim on stellen. De klimmer heeft nog steeds veel hinder van zijn gebro ken schouderblad. Door die blessure moest Simon m de Ronde van Frankrijk met de gele trui om de schouders de strijd staken. Eerder kon Frankrijk Bernard Hinault door een knieblessure niet selecteren. Kopman van dc Franse ploeg wordt nu Tour winnaar Laurent Fignon. Maasland Teun van Vliet heeft gisteren definitief moeten bedanken voor het wereldkampioenschap wiel-' rennen op de weg, dat op zaterdag 3 september in het Zwitserse Althenrheïn wordt gehouden. De 21-jarige Maaslandse amateur heeft zoveel last van een zware spierontsteking in zijn linker onderbeen, dat hij zich bij bondscoach Piet Liebregt moest afmelden. In het Leïdse academisch ziekenhuis zei dr. Vierhout gisteren tegen de talentvolle coureur, dat een operatie vrijwel onver mijdelijk is. Van Vliet stemde 2ijn hele seizoen af op het wereldkam pioenschap." Hij reed liefst acht buitenlandse etappe koersen en werkte gericht naar 'Zwitserland' toe. Het WK-parcours lag hem immers en daarvoor wilde de Westlanders best wat 'premier!jke' Nederlandse criteri ums laten schieten. Of Teun van Vliet dit jaar nog in andere koersen in ac tie kan komen moet worden betwijfeld. Aan opereren wil hij ïn eerste instantie nóg niet denken. „Ik probeer zo lang mogelijk om met absolute rust de blessure zon der ingreep te laten genezen. Veel heil zie ik er echter, als ik eerlijk ben, niet in. Doodzonde is het, want alles wees er de laatste weken op, dat ik in Zwitserland zou kunnen vlammen. Maar wat doe je eraan? Vloeken, hui len en schelden helpt toch niet. Daarom probeer ik maar de harde realiteit in te zien", aldus Teun van Vliet. Amstelveen Het was na afloop van de ver pletterende 9—0 over winning van Nederland op Ierland - als 'start van het Europees kam pioenschap hockey - niet direkt duidelijk hoe se rieus een dergelijke bij na lachwekkende score moet worden genomen. Nederland-Ierland had meer weg van een ker misattractie. Het kracht- verschil tussen de nau welijks voorbereide Ie ren en de welhaast be door Geerhard de Grooth roepsmatige benadering van het gelouterde Oran je werd in het Wagener stadion ten koste van voornamelijk de clow neske Ierse doelman Carson breed uitgeme ten. Zorgen de Ieren op de drassige weiden ïn Dublin nog wel eens voor enige tegenstand, het kunstgras schijnt ze minder te liggen. Via enkele kunstgre pen bleven ze tot de rust (20) nog enigszins in de buurt, ook al omdat de Nederlandse spit sen Bouwman, Doyer en Van 't Hek 2ich teveel opsloten achter hun direkte tegenstan der en op het middenveld Ties Kruize uiterst sober en risico loos speelde. Zijn taak als spelverdeler werd naarmate het duel vor derde steeds nadrukkelijker overgenomen door JarPCarel Jenniskens waardoor de Ne derlandse aanvoerder steeds dieper terugzakte in de vader landse defensie. Een rol die hij dankbaar oppikte. De Hage naar motiveert zich immers maar moeilijk voor de zoge naamde B-wedstrijden en dat was het duel tegen Ierland on tegenzeggelijk. „Ties is zo'n routinier en heeft al zoveel meegemaakt", rea geerde bondscoach Wim van Ties Kruize passeert de Ier William McConnel. Heumen op het feit dat Kruize zich niet liet zien. „We weten dat hij meer nodig heeft dan Ierland om zich op te laden". Het was daarom opvallend dat Kruize bij de straf corners ook wel een beetje dankzij die falende doelman Carson vier van de vijf keer raak schoot. „En alleen daarom al bewees hij zijn waarde", vulde Van Heumen snel aan. De bondscoach heeft namelijk weinig behoefte aan een derde spelersprobleem in het team, dat volgende week zondag als triomfator de Europa Cup moet heffen. Reserves Op de bank heeft de Bossche naar immers twee trappelende reserves (Van Grimbergen en Den Hartog), die na twee jaar lang vaste keus te zijn geweest ineens moesten uitstappen bij terugkeer van Doyer hij speelde tegen Ierland subliem met twee gave treffers en Pierik. „Zo'n gretige bank heb ik nog nooit gehad", geeft Van Heumen toe, „dat geeft op zichzelf al nieuwe problemen". Tegen Ierland werkte hij al aan een bepaalde oplossing door zowel Van Grimbergen (voor Bouwman) als Den Har tog (voor Diepe veen) in de tweede helft in te zetten. Maar zoiets kan natuurlijk ook ver keerd vallen, zoals met name Bouwman enigszins liet voe len, Het blijft wat dat betreft spitsroeden lopen voor Van Heumen, die juist in de indivi duele begeleiding van de spe lers nooit zijn beste kant heeft gehad. Maar zoals altijd vergoedde het succes veel en dat was er in ieder geval tegen de Ieren in ruime mate. Van Grimber gen {20 seconden na de wissel), Ton van 't Hek en Tim Steens (op het vallen van de vlag) vulden de vier strafcorners van Kruise en de twee rake diagonalen van Doyer aan tot de kermisscore van 90. „Leuk maar gauw vergeten", leek het devies van Van Heu men, die zich nu al richt, na dat zaterdag Schotland natuur lijk ook wordt verslagen, op zondag, wanneer Rusland (de eerste dag met 4—0 winnend van Polen) de tegenstander zal zijn. Amstelveen In groep A van het Europees kampioenschap hockey in Amstelveen pakte ti telverdediger (en op nieuw favoriet voor een finaleplaats) - West- Duitsland met 80 tegen Oostenrijk flink uit: Ook de Duitsers moesten het voornamelijk hebben de strafeorner met rake knallen van Fischer (3) en Trump. Engeland droop jn het sleutelduel in diezelfde groep tegen Spanje met 23 af, terwijl Frank rijk en Wales teleurstel lend met 11 gelijk speelden. In groep B van Neder land troefde België ver rassend Schotland af (24), waardoor de weg naar de halve finale voor Nederland over Rusland en België zal lo pen. Opstelling van Nederland: Hermans; Van der Have; Steens, Van Asbeck, Pierik; Jenniskens, Jtruize, Diepevoen (Den Hartog); Doyer, Bouw man (Van Grimbergen). Van 't Hek. Scoreverloop Nederland-Ier land 90 (20). 10 Kruize (strafeorner), 2—0 Doyer, 30 Kruize (slrafcorner), 40 Doyer. 5—0 Kruize (strafeor ner), 60 Van 't Hek, 70 Van Grimbergen, 80 Kruize (strafeorner), 90 Steens. Rotterdam Sito Meilema is niet mild voor ruiters en paarden gebleven. Had de parkoersbouwer van het CHIO te Rotterdam op de eerste dag met vriendelijke hand de obstakels neergezet, gisteren toonde de Gro ninger zijn andere ik. De deelnemers, de ruiters ten minste, aan de eerste springproef, kwamen dan ook ge zamenlijk in opstand tegen het werk van de man die het veld uitzet. De officials gaven de ruiters gelijk en drie hindernissen, waaronder de dubbelsprong, werden verlaagd. Tot opluchting van bijvoorbeeld Gerd Meier, die het parkoers als lomp afschilderde. Anton Ebben, de nestor van de vaderlandse springruiters, gaf zijn collega enigszins schoor voetend gelijk. „Op de ope ningsdag waren de proeven niet moeilijk genoeg. Bij een kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam moet wel het onderscheid tus sen de toppers en het mindere garnituur duidelijk svorden. Maar aan de andere kant moet ook rekening worden gehou den met rubrieken, die minder tot de verbeelding spreken. J uist dan zetten de deelnemers de bijpaarden in, die nog niet toe zijn aan hei grote werk". Sito Meilema vertelde dat het hem niet moeilijk viel aan de wensen van de ruiters tege moet te komen. „Als er kritiek komt, al is het maar van een enkeling en desnoods steeds dezelfde, dan ga ik toch na denken. Ik kan me natuurlijk daarentegen wel altijd verde digen door te zeggen dat ik de hindernissen opstel voor deel nemers aan een internationaal concours hippjque". Op de verlaagde hindernissen viel de Fransman Michel Ro bert op. Hij joeg zijn paard Jean de la Tour foutloos over de obstakels en in een verbluf fend hoog tempo. Het enthou siasme van het publiek, dat nog niet in groten getale de weg naar de kassa heeft gè- vonden. gold echter Rob Eh- rens. De talentvolle Neder landse kampioen durfde het wel aan met zijn beste paard Surprice een gooi te doen naar de hoofdprijs van tweeduizend gulden. Hij werd uiteindelijk tweede achter Robert, wiens tijd veruit het best bleef. Mager verliep voor de Neder landers het belangrijkste num mer van de dag. de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam. Alleen de erg constant rijden de Willy van der Ham bereik te met Feinschnitt Z de barra ge. Die 'finale' leverde weel een zege op voor de Fransman Robert, nu gezeten op Grand Coeur A. Malcolm Pyrah spoorde AngJezarke enorm aan om een Franse dag te voorkomen. Hij kwam echter een fractie van een seconde te kort. Willy van der Ham le verde met Feinschnitt Z knaj1» werk en werd derde. Ede Jos Lammertink heeft gisteren zijn eerste succes van 1983 geboekt. De prof renner uit Wierden won in Ede het criterium over 90 kilometer. Lammertink versloeg in de eindsprint zijn vier vlucht- rnakkers Van Bindsbergeri, Winnen, Piet van Katwijk eh Rooks. Het vijftal was tiert ki lometer voor het eind uit het peloton ontsnapt. ADVERTENTIE PAARDESPORT Het CHIO van Rotterdam: Internationale dressuurproèf: 1. Klaus Husenbeth (WDI) Priamus 1287 punten, 2. Klaus Salkenhol (WOl) Sil vester 1249. 3. Reiner Ktimke (WDI) Tango 1238, 4. Margit Otto Crepin (Fra) Don Giovanni 1230, 5. Monica Theodorescu (WDI) Epheb 1229. Internationaal springconcours op punten en tijd, 12 hindernissen va riërend van hoogte var, 1.20 tot 1.70 meter: I. Malcolm Pyrah {Gbr) Seapearl 1380 punten-61,57 sec., 2. Peter Lu ther (Wdl) Lucky 1380-65,00, 3. Derek Ricketts (Gbr) Hydrophane Coldstre am 1190-63,32. 4. Jeff Mcvean (Aus) Conclusion 1170-65,99, 5. Eric Wau- lers (Bel) Carlsberg 1170-68,08, II.Ton Olsmeyer (Ned) Osca 610-85,83. Internationaal springconcours, 10 hindemissen (14 sprongen) met max. hoogte van 1.50 meter. Klasse ring naar tijd en strafpunlen. 1. Mi chel Robert (Fra) Jean de la Tour 0 strafpunten-56,92 sec., 2. Rob Ehrens (Ned) Surprice 0-60,47, 3. Michael Rupmg (Wdl) SUbersee 0-60.89, 4. Thomas Fuchs (Zwi) Pen Ouick 0-62,13, 5. Willi Melligcr (Zwi) David 0-62.94. 9. Albert Voorn (Ned) Imper tinent d'Opstalan 0-66,35, 10. Ger- t-Jan Mooy (Ned) Kiac Sou 0-66,47. Internationaal - springconcours, tweede kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Rotterdam. Bar rage over 6 hindernissen met 8 sprongen: 1. Michael Robert (Fra) Grand Coeur A 0 strafpunten-43,11 sec., 2. Malcolm Pyrah (Gbr) Tower- lands Angtezarke 0-43.43, 3. WlUy van der Ham (Nad) Feinschnitt Z 0-45,55, 4. Paul Schockemohla (Wdl) Deister 0-47,13, 5. Pierre Durand (Fra) Jappeloup 4-43,27 SCHAKEN Internationaal toernooi in Hannoven Elfde ronde: Karpov-Balasjov 0,5-0,5, Georgadse-Glienka 1-0, Hartmann- -Lobron 1-0, Pfleger-Sosonko 0.5-0,5, Ostermeyer-Bastïan* 0,5-0.5. Bouaziz-Torre 0-1. Kavaiek-Ghen De 1-0, Quinteros-Jingxuan afgebroken. Stand: 1. Karpov en Georgadse 3 pnt., 3. Balasjov 7. 4. Torre 6,5. 5. Ostermeyer 6, 6. Lobron, Kavalek en Hartmann 5,5, 9. Jingxuan 5 plus 1 afg-, 10. Bastian en Sosonko 5, 12. Chen „De 4.5, 13. Quinteros 4 plus 1 afg.. 14. Glienke en Plleger 4, 16. Bouaziz 3,5. DAMMEN Europees kampioenschap in Deven ter Negende ronde: Wirny (Sov)-Schwar- zman (Isr) 1-1, Tsjegoljev (Sov)-Du- bois (Fra) 0-2, Simonelli (ItahStokkel (Ned) 0-2. Bene (lta)-Cordier (Fra) 1-1, Letsjmski (SovJ-Krita (Tsj) 1-1, Conard (Bel)-Scholrpa (Ned) 0-2. □e stand: 1. Wirny 17 punten, 2. Tsje goljev 14. 3. Scholma 12. 4. Stokket 11, 5. Knsta 10, 6. Dubois en Lets jmski 9, 8, Cordier en Schwarzman 7, 10. Berte 6. 11. Simonelli 4. 12. Co- nard 2. Rome Nog geen maand na het ongeluk in Edmonton, dat aan één van de Russi sche tojispringers het leven kostte, is de beslissing ge vallen dat een Nederlander zal deelnemen aan het Euro pees kampioenschap schoon- springen op de 10 meter-to ren, dat tegelijkertijd met de zwemkampïoenschappen ïn Rome zal worden afge werkt. Het is de 18-jarige Randstad-springer Wessel Zimmermann, die samen met oud-Europees jeugd kampioen Edwin Jongejans zich reeds heeft gekwalifi ceerd voor het 3-metersprin- gen. Wessel Zimmermann heeft zijn vaardigheden in het to- renspringen opgedaan tijdens een stage van twee maanden in de Amerrkaanse slaat Illi nois. In Nederland wordt bij gebrek aan accommodatie de sport vrijwel niet beoefend. Alleen in het buitenbad van De Hommel in Utrecht is een toren beschikbaar, terwijl er vage plannen bestaan om bij het om te bouwen Sportfond- senbad in Amersfoort van een 10 meterinslallatie neer te zet ten. Volgens trainingscoordinator Frits Avis is er geen sprake van een on vera ni woord risico om Wessel Zimmermann van een toren te laten springen. Die overtuiging is gebaseerd op de techniek van Wessel en het feit dat zich bij de training geen enkele gevaarlijke situa tie heeft voorgedaan. Boven dien draait de Hagenaar bij het springen hooguit 2,5 maal om zijn as en geen 3,5 maal, zoals de Rus in Edmonton deed. De 3.5 salto achterwaarts ge hurkt, inmiddels aangeduid als 'dodensprong' wordt wel be heerst door Edwin Jongejans, maar die springt alleen van de 3 meter en is naar het zich laat aanzien de enige die deze sprong tijdens het Europees kampioenschap zal uitvoeren. Zimmermann mag wel aan het torenspringen deelnemen, ech ter onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat het plank springen voorrang krijgt. IK HE&TPüfó- N'OG'S NlAeepACMT CVER T AAWTRÉKkEH VA/J EBJ j OK£, MENEEp KCUYFF, IMT UOK VAkJ Of~ TERRElM kHECHT, AL£> TUMfOÏ ,vMIN THU6, fp: MfÈXvJE EV£M ONCER vier o<sew SPREKEH IDE ENIÓE D(£- VAN WSTEtót- blC& MEER VERSWJc? HEEFTOP) IK, fS <*&cbM£2. &.ZP. Gd/VZSV. rvsrv&r Vl£ \J£' Zbüc&A KÜNNEM LENOJ VAM DfE Londen, de bruisende wereldstad heeft een overvloed aan bezienswaardig heden, Oude tradities handhaven zich naast moderne altracties en maken deze wereldstad tot een aantrekkelijk reisdoel. VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1983 vertrekken we per lu*e touringcar voor een drie-daagse trip naar Londen. Hel VBrblijt aldaar Is in het Queens Hotel. ZATERDAG wordt onder leiding van ©en Nederlandse gids een bezoek ge bracht aan Windsor Castle, welk verblijf van de Engelse Koninklijke familie u voor plm 5.- kum bezichtigen. Voorts krijgt u gelegenheid in de Lon- dense City te winkelen, terwijl 's avonds een rondril door het fraai vel lichte Londen wordt gemaakt. ZONDAG wordi de bekends markt Petticoai Lane bezocht, waarna de te rugreis aanvangt. Da trip varmt oor aantrekkell)ke kennismak mgsrnogelijkheid met deze wereldstad en kost - oen ZOU.- per persoon Toeslag eenpersoonskamer 50,-. Reisverzekering 8 - p.p. 5.- kos ten. in de prijs 2ijn begrepen. - de busreis heen en terug - overtocht Zeebrugge-Dover/Dover-Calais - kamer met douche en toilet op basis van tialfpension 2x logies, ontbijt en diner) - avondrlt door verlicht Londen. Inlichttngen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in Onzo vestlqinoen Spuistraat 71. Den Haag (op de hoek van het Spui) en Coolsingel 67 Rotterdam (t.o stadhuis) POSTBUS 16050 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UU|t)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5