Nog geen ander pand voor JAC di Het voordeel van Van Lanschot. 8,50 Procent PerCent VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Percentagegewijs niet zo schokkend9. inSchiedam-Ke Opsporingsbevoegdheid voor RET- controleurs ff Floor Quast: 'Altijd wat in de vakantie periode' 'Eerst discussie afwachten vijfkamerwoningen slI&lïlMlir Bromfiets tegen lantaarnpaal: bestuurder dood Getuigen gezocht Filmclub start nieuw seizoen 'Radio Rijnmond wordt dependance van Vara' Henk Tiesma: 'Gmtftst mogelijke In verband met doortrekken tramlijn 1 Commissie akkoord met gif- kredieten Brandweer haalt kalf uit put Meisje ziet auto niet Lekke band... Spaardeposito's Spaarbrieven DINSDAG 30 AUGUSTUS 1983 Vlaardingen Het Jongeren Advies Centrum in Vlaardingen hoeft niet binnen afzienbare tijd op een andere huisvesting te rekenen. Er zijn op dit moment geen geschikte ruimten voor handen, terwijl het colle ge van B en W eerst de discussie over het plan voor 1985 tot 1988 voor de maatschappelijke dienstverlening wil afwachten, Het JAC heeft al jaren te kampen met slechte huisvesting in een hoekpand op de Pieter Karei Drossaartstraat en een dependance in een bovenwo ning aan de overzijde van de straat, die vooral voor vergaderingen wordt gebruikt. Die bovenwoning moet het JAC eind van dit jaar verlaten, vanwege de volgen de renovatiefase in de PKD. Omdat de bovenwoning moet worden verlaten, vroeg het JAC de gemeente onlangs de totale huisvesting le bezien, omdat het een lastige zaak is om met twee verschillende lo caties te moeten werken. Het JAC kwam met een alternatief winkelpand in het centrum van Vlaardingen, maar voor er kon worden overlegd over de financiële consequenties bleek deze winkel al ver huurd. De gemeente heeft op dit moment geen andere alter natieven voor het JAC. Woordvoerder Kouwenhoven van de afdeling algemene za ken: „Het college wil verder eerst de discussie rond de maatschappelijke dienstverle ning afwachten. In de tussen tijd moet er voor de bovenwo ning die eind van dit jaar moet worden verlaten maar een tus senoplossing komen. Er kan wellicht voorlopig vergaderd worden in een ruimte in bet buurthuis in de wijk of in de ruimte van het Noodopvang- centrum." Het JAC zal tijdens het eerst volgende overleg met het col lege van B en W worden geïn formeerd over de beslissing. Bouwjaar 1970 Huurprijs f 539,- per maand Mi stook- en servicekosten f 260,- per maand Zestien woningen staan leeg in het flatgebouw aan het Sibeiiusplein. Het Is niet zo gemakkelijk, er huurders voor te vinden. Weinig kandidaten voor grote flats Vlaardingen Bij een onge luk op de Zwanensingel is gis termiddag een 16-jarige Schie- damse bromfietser om het le ven gekomen. Zijn 14-jarige duo-passagier liep zwaar her senletsel op. Waarschijnlijk door onoplettendheid raakte de bestuurder met zijn brom mer eerst de trottoirband en botste vervolgens in volle vaart tegen een lantaarnpaal. De twee reden rond kwart voor vijf over de Zwanensin gel, ter hoogte van de Zwaju- wenflat, in de richting van de Dillenburgsingel. De politie vermoedt dat de bestuurder zich half had omgedraaid om met zijn vriend te praten. Doordat hij de trottoirband raakte verloor de 16-jarige Schiedammer de macht over 'het stuur. De botsing tegen de lichtmast was fataal voor de bestuurder. Hij overleed ter plaatse. Zijn passagier werd zwaar gewond naar het Holyziekenhuis ver voerd en later naar het Rotter damse Dijkzigtziekenhuis ge bracht, omdat hij hersenletsel had. Op verzoek van de ouders heeft de politie de naam van het slachtoffer niet genoemd. Vlaardingen De Gemeente politie van Vlaardingen wil in contact komen met personen, die donderdag 25 augustus een ongeluk hebben zien gebeuren Op de Hazelaardreef in Vlaar- dingen-Holy. Rond half twee werd een acht jarig jongetje ■aangereden. Degenen, die meer over het ongeluk kun nen vertellen worden verzocht contact op te nemen met de politie: 34.23.55, toestel 126. Schiedam De filmclub Schiedam start vrijdagavond het nieuwe seizoen met de vertoning van de film" 'Mis sing' van regisseur Costa Gra- vas. In de hoofdrollen zijn te zien Sissy Spacek en Jack Lem- mon. In de film raakt een cor respondent van een liberale Amerikaanse krant in Chili spoorloos verdwenen. Zijn vrouw en zijn vader gaan naar hem op zoek en komen tot de ontstellende conclusie dat de Chileense overheid verant- vvoordlijk is voor de verdwij ning. De film, die wordt vertoond in de Teerstoof (Nieuwstraat 12), begint om half tien. Voorzitter van VVD in Maassluis: Maassluis Nog voordat Ra dio Rijnmond ook maar één keer in de ether is geweest, heeft deze regionale zender voor Rotterdam en omstre ken het bij sommigen al ver bruid, Zo iemand is de voor zitter van de WD in Maas sluis, Leen de Zeeuw. Onlangs is de sollicitatiepro cedure afgerond voor de functie van hoofdredacteur van Radio Rijnmond en toen werd bekend dat voormalig VPRO-mede werker Nico Haasbroek de leiding krijgt. Tot en met woensdag is Haasbroek nog werkzaam bij de Vara. Over diens benoe ming zegt de VVD'er in het informatieblad van. de Maas- sluisse afdeling; „In een in terview zegt de heer Haas broek nog niet alles te ver klappen over hoe hij het gaat doen: dat belooft dus dolle pret," Er wordt onder de bevolking van Rijnmond een enquête gehouden over de tijden, waarop Radio Rijnmond in de lucht zou moeten zijn. De Zeeuw is daar fel op tegen. „Ik denk dat een vooraf gaand onderzoek" naar de werkelijke behoefte aan een dergelijke geldverslindende |Élë WM instelling de enquête over uitzendtijden geheel overbo dig maakt. Een duidelijke af spraak dat in geval van een calamiteit Hilversum het uit zenden op zich neemt en alles is geregeld, zonder extra kosten", schrijft hij in het plaatselijke partijblad. Over de teneu: van de pro gramma's is De Zeeuw op voorhand al niet tevreden. „Het aanpraten van ontevre denheid en betweterij als de pendance van de VARA zie ik als ongewenste stemming makerij in ons gebied." Directeur Henk Tiesma van Radio Rijnmond noemt de uitspraken van De Zeeuw de 'grootst mogelijke onzin'. „Het is een rare zaak dat hij dit soort opmerkingen maakt, terwijl via Radio Rijnmond nog niet één woord is uitge zonden. Het is ook erg jam mer dat hij op geen enkele wijze contact met ons heeft gezocht om zich eens te oriënteren op wat we gaan doen. Het is een slechte zaak, als politici dit soort kreten slaken zonder zich eerst te informeren. De kwalificaties die hij gebruikt, stemming makerij nogal liefst, zijn on gelofelijk err op niets geba seerd- Maar ondanks dat is hij nog steeds welkom om eens langs te komen: dan kunnen we er tenminste eens rustig over praten." Over de opmerking van De Zeeuw, dat het 'dolle.pret' belooft, dat hoofdredacteur Nico Haasbroek nog niets van zijn plannen bekend wil maken, merkt Tiesma cy nisch op: „Dat is juist, daar heeft de man gelijk in: het wordt inderdaad dolle pret. Daaruit blijkt dat hij toch nog in staat is een zinnige op- merking te maken." Henk Tiesma. Tiesma heeft overigens van morgen kennis genomen van de bedragen, die Radio Rijn mond zal moeten inleveren in het kader van de mediano ta. Over 1985 moet 100.000 gulden worden bespaard, welk bedrag in de daaropvol gende jaren oploopt tot 133.000 gulden. Tiesma kan de consequenties daarvan nog niet overzien. „Ik heb de cijfers net binnengekregen. Daar komt bij dat onze be groting over dit jaar ook nog niet is goedgekeurd door de minister, dus ik weet niet wat daar nog van af wordt gehaald." De totale begroting voor volgend jaar van Radio Rijnmond bedraagt 2,9 mil joen. gulden. Schiedam Al maanden adverteert het Rotterdamse bedrijf Zomerhof-Muys Beheer BV flink om nieuwe huurders te vinden voor grote vijfkamer-flatwoningen, die te huur zijn in het flatgebouw aan het Sibeiiusplein in Schiedam-Kethel. Op dit moment staan 16 van die flatwoningen leeg. Het is niet zo eenvoudig daar huur ders voor te vinden; vooral onder de Sehiedamse wo ningzoekenden blijken niet zoveel belangstellenden te Maassluis De raadscommis sie voor financiën in Maasslüis is gisteravond akkoord gegaan met het uittrekken van 600.000 gulden voor het nader onderzoek op de drie terreinen in de stad, waar de bodem ver ontreinigd is. Per locatie moet de gemeente 200.000 gulden zelf betalen, plus 10 procent van alle kosten die .daar nog bovenop komen. Het gaat om het nader onderzoek 'op het Verto-terrein, de Dr. Albert Schweitzerdreef en de Steen- dïjkpolder-Zuid. Diverse commissieleden, waar onder vooral Jaap van der Griend, Wil van Dïnther en Joke de Rest, mopperden gis teravond nog flink na over het feit dat wethouder I. van der Knaap vorige week, tijdens de vergadering van de commissie voor openbare werken en mi lieu, zo weinig had kunnen zeggen over de bodemveron treiniging in de Steendijkpol- der. De commissieleden eisten dat de commissie voor openba re werken en milieu vaker bij - elkaar zal komen, om de tus senresultaten van het onder zoek zo snel mogelijk te kun nen vernemen. Schiedam De gemeente Schiedam moet de algemene politie verordening aanpassen, als tramlijn 1 op 17 september tot aan het stadskantoor gaat rijden in plaats van de Koemarkt. Dat is nodig om de controleurs van de RET in de trams op Schiedams grondgebied dezelf de bevoegdheden te geven, die zij in Rotterdam hebben. Toen de zogenaamde zwartrijders bepaling in de politieverorde ning van Rotterdam is opgeno men, heeft de RET ervan afge zien datzelfde aan Schiedam te verzoeken, omdat dat toen niet nodig werd geacht voor die enkele halte Nu de tram eerst naar het stadskantoor gaat rij den en in de toekomst naar Schiedam-Noord komen de za ken echter anders te liggen. Volgens de voorgestelde wijzi gingen krijgen de RET-contro- leurs voortaan ook opsporings bevoegdheid in de tram wan neer die op Schiedams grond gebied rijdt. In de huidige situ atie hebben ze dat niet. Als de controleurs nu te doen hebben met een zwartrijder, die wei gert te betalen, dan zit er niets anders voor ze op dan de poli tie in te schakelen voor het opmaken van een proces-ver- baal. Door de nieuwe bepalin gen in de Sehiedamse politie verordening is dat niet meer nodig en kunnen ze het zelf af. De nieuwe bepalingen gelden alleen voor trams. De be voegdheden van de RET-con- troleurs in bussen, die in Schiedam en ook Vlaardingen rijden, staan vermeld in het uitvoeringsbesluit autover voer, dat landelijk geldt. -Schiedam De brandweer heeft vanmorgen bij het slachthuis een kalf bevrijd, dat in een put was gevallen. Het beest was halverwege de acht meter diepe put blijven steken. Omdat in de put water stond, hield een duiker van de brandweer zich gereed. Hij hoefde echter niet in actie te komen, want voor het kalf verder zakte, slaagde de brandweer er in het dier uit de put te takelen. Het avontuur mocht het kalf niet 'baten, want even later is het dier, dat voor de slacht was bestemd, toch afgeschoten. Schiedam Een vijftienjarig meisje is gistermiddag op het Herenpad gewand geraakt, toen zij met een bromfiets te gen een personenauto botste. Zij reed tegen het verkeer in en zag de tegemoetkomende wagen niet. Met een open vleeswond aan de knie werd zij naar het Schielandzieken- huis gebracht. Tóch noemt een woordvoerder van Zomerhof-Muys de leeg stand 'niet zo schokkend'. moet zo rekenen: het is een project van 756 woningen, dus dan is het" percentagegewijs betrekkelijk weinig, wat er leeg staat. Maar het is door gaans niet zo gemakkelijk om er nieuwe huurders voor te vinden: gezien de huurprijzen kunnen we de kandidaten toch meestal niet in Schiedam zelf vinden. Het meeste wordt dus ver huurd aan mensen van buiten de gemeente, waarbij dan wel gekeken moet worden naar de- eeonomische binding die ze met Schiedam hebben." De flatwoningen, die vijf kamers hebben (waaronder een woon kamer van bijna vier bij bijna zeven meter), moeten een huurprijs van 539 gulden per maand opbrengen. Daarbove nop komt nog voor een bedrag van 260 gulden per maand aan servicekosten. Volgens de woordvoerder van de beheerder speelt ook mee dat de flats al wat ouder zijn. ,,Ze zijn in 1970 gebouwd, en dat betekent dus dat er al twee of soms drie gezinnen in ge woond hebben. Dan is zo'n flat wel aan een opknapbeurtje toe, maar het is voor een eigenaar natuurlijk niet te doen om telkens als er iemand weggaat een grote on derhoudsbeurt te geven. Al zetten we er regelmatig eens een nieuw keukenblokje in en dat soort dingen." Het flatgebouw is in 1970 ge bouwd in opdracht van het Al gemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Schiedam Een Sehie damse motoragent heeft gisteren aan het eind van de middag een spannend half uurtje beleefd op rijksweg 2*0, bij de afslag Vlaardingen. Zijn motor fiets had een lekke achter band opgelopen, maar om dat de mobilofoon verbin ding met het Sehiedamse hoofdbureau vanaf dat punt niet optimaal was, had de agent veel moeite om assistentie te vragen. Nadat enkele pogingen waren mislukt om met het politiebureau contact te krijgen althans, de mo toragent kreeg vanuit Schiedam geen antwoord merkte hij wat zuch tend met inge knepen spreeksleutel op: „Nou, ik hoop dat u mij wél ge hoord heeft, al hoor ik u niet, want ik sta hier met een lekke band, en als u mij niet heeft gehoord dan kan ik hier nog wel een paar uurtjes staan..." In de Sehiedamse meidka mer was de noodoproep van de agent echter wei degelijk opgevangen. Een politievoertuig met aan- "hanger werd erop uiige* stuurd om de in onzekere afwachting verkerende politieman te verlossen. ADVERTENTIE 4,5 of 6 jaar vast 8,50% jaarlijkse rente. Minimum-inleg f 1.000,-. 4,5 of 6 jaar vast 8,50% Coupures: f 1.000,-, f 2.500,-. f 5.000,-. flO.OOO.-. Rente op basis samengestelde interest. Amsterdam <020 64.10111. Breda <076-22 58 44,. Den Haag <070-469207) f indhoven icwg-44 7725) s-HeixogentioKh 1073-15 34 mi, miveisum <035-4 86 4t< Njmegen <080-27 64 551 Roosendaal <01050-4 09 701 Rotterdam <010-3 3 2 5 441, Slitard <64490-2 26OOi.lilburg<013-3515 55] Utrecht <030-33 25 35) Vugtit 1073-561662) Waalwijk <04160-3 5825<, 2aanstad<075-2l 42 m Zwolle <038-22 46 44< U maakt een bedrag van f 1.000,- of hoger over op onze bankgiro 225175.002 of postgiro 1117570, met vermelding van de door u gewenste spaarvorm, looptijd en het kantoor van uw keuze. R van Lanschot Bankiers Sinds 1737. Hoge steenweg 29, 5211 jn s-Hertogenbosch. viditel 711, Voor alle informatie kunt u bellen 073-15 34 6i of een van onderstaande telefoonnummers. evnend met gek! Wijzigingen voorbehouden Donderdag extra verkeerscom missie Vlaardingen De extra ver gadering van de commissie voor verkeer en vervoer, die bijeen wordt geroepen op ver zoek van de raadsleden Floor Quast (VVD) en Don Rodri- gues (D'66) om de problemen rond de asfaltering en de her inrichting van de Schiedamse- weg te bespreken, wordt don derdagavond gehouden. De raadsleden hadden liever al vanavond over de zaak ge sproken, maar dan heeft wet houder Bas Goudriaan (ver keer) andere verplichtingen. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De extra vergadering is vol gens de beide commissieleden nodig om meer duidelijkheid te krijgen over de gevolgen van de reconstructie en over de bezwaren, die daartegen door bewoners en onderne mers langs de Schiedamseweg zijn ingediend. Door het aan leggen van fietspaden komt een aantal parkeerplaatsen te vervallen, hetgeen door de be woners onaanvaardbaar wordt genoemd. De commissie heeft daar vanwege de vakantiepe riode niet over gesproken: er is volstaan met een schriftelij ke raadpleging van de com missieleden. Op het moment dat dat gebeurde waren de te keningen echter nog niet ter beschikking, zodat de commis sieleden er weinig over kon den opmerken. Het VVD-raadslid Floor Quast meent dat het niet nodig is, een hele avond over de zaak te praten. „Als het aan mij ligt, kunnen we in een uurtje klaar zijn. Maar die extra vergade ring is wel hard nodig, want we hebben geen enkele kans gekregen om de grootte van de bezwaren te wegen. De proble men die door de werkzaamhe den op de weg ontstaan zijn door de gemeente duidelijk onderschat- Als je rekent dat er langs die weg elf buisartsen zitten, nog wat kantoren en het instituut van Schoevers, dan is, hel duidelijk dat daar behoorlijk wat parkeerplaat sen nodig zijn. Óns is echter niet op tijd duidelijk gewor den, hoeveel parkeerplaatsen er nou komen te vervallen: dat was op de tekeningen ook niet goed af te lezen." Volgens Quast zijn er best mo gelijkheden om de fietspaden op een dusdanige manier te si tueren, dat er toch voldoende parkeerruimte gehandhaafd kan blijven. „De stoepen zijn erg breed: daar kan best wat van af om ruimte voor die fietspaden te maken. Het aan zien van de straat blijft daar door heus nog steeds accepta bel. Je kunt door de kleurstel ling zelfs nog een heleboel doen: ik kan me voorstellen dat je de zaak visueel nog wat breder maakt door de fietspa den met van die roodachtige asfalt te bedekken." Quast verzucht over de proble men die rond de Schiedamse weg zijn ontstaan: „Het is ie der jaar wel wat in de vakan tieperiode: elk jaar gebeurt er weer iets wat niet in de haak is. Ik zei 'nog tegen mijn frac tiegenoten, voor ik op vakan tie ging: hou de zaak in de ga ten, want ik ben benieuwd, wat we dit jaar weer in die zo mermaanden voor problemen zullen krijgen." Echtpaar kijkt in loop van buks Vlaardingen Een 43-jarige Vlaardinger, die gisteravond in de Willem Lodewijklaan een echtpaar met een buks be dreigde, is later in de nacht door de politie opgepakt. De vrouw wist te vluchten en waarschuwde de politie. Toen die ter plaatse kwam, was de dader al verdwenen. De buks, die hij liet liggen, bleek gela den te zijn. Het wapen werd in beslag genomen, Schilderijenroof: buit 35 mille Schiedam Bij een inbraak in een woning aan de Burge meester Knappertlaan hebben onbekenden voor 20'n 35.000 gulden huisraad gestolen. De bewoners missen na het ongewenste bezoek drie schil derijen, enkele tinnen maatbe* kers en zilveren kandelaars. De inbrekers klommen eerst via een muur de tuin binnen, waarna het-hen lukte de wo ning binnen te dringen 'I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1