WATERWEG SPORT Meer parkeerplaatsen voor Boylestraat en omgeving siiaiSi Evergreen moet promoveren' Metaalconstructies en schilderijen in Gemeentemuseum Hans Hoogendijk knap naar brons Na reconstructie Schiedam-Oost: Studeren voor emancipatie ■flHHHHMI SPORTAGENDA Eerste playback kampioen schappen Platenruilbeurs op Haring- en Bierfeest 1wipM Jarige Kwiebus viert feest Schiedam-Zuid ook tegen kernwapens Kleuren- tv voor Holy Rubberboot gestolen Zilver voor Chita Gross' Bestuur geeft Beij er één opdracht mee: Holy sluit met nederlaag DVO '32 EERDER Tiny Mous voorzitter Derde plaats voor Hoekse Zwemmers Rotterdams Nieuwsblad 1 dinsdag RW 30 augustus 1983 Schiedam Veel geprobeerd en veel verguisd: playback of tewel zingen zonder eigen ge luid. De Schiedammers, die ook een keer op het podium willen staan en willen pron ken met de stem van een an der kunnen zaterdag terecht m The Pub aan de Rotterdam sedijk. Daar worden de eerste Schtedamse playback-kampi- oenschappen gehouden. Deel nemers kunnen zich aanmel den tot en met donderdag avond tien uur. Zaterdagavond moeten zij een musieassette meenemen waar op het nummer staat dat zij gaan brengen. De volgorde waarin wordt opgetreden wordt bepaald bij loting en de verrichtingen van de deelne mers worden beoordeeld door een jury van drie personen, bestaande uit Pub-eigenaar ,'Henk van Vessem, playback'er .Egbert Kool en een Schiedam- se geluidstechnicus. De jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op synchronisatie (het gelijktijdig met de muziek be wegen van de mond), maar "ook op de besle aankleding en presentatie. De winnaar krijgt een trofee en zijn naam wordt gegraveerd in een grote wis selbaker. Er is volgens orgni- sator Henk van Vessem ook een poedelprijs voor de deel nemer, die „het meest de mist in ging". De kampioenschap pen worden volgend jaar weer gehouden. Er zijn inmiddels enkele aanmeldingen binnen, maar storm loopt het volgens Van Vessem nog niet. Na af loop van de wedstrijd treedt de Rotterdamse zanger Jack Roze op. De wedstrijd begint zaterdag avond om acht uur. Vlaardingen Tijdens de Ha ring- en Bierfeesten van aan staande maandag wordt bij Platoplaten een ruilbeurs voor grammofoonplaten gehouden. Op deze wijze kan de collectie van velen gedeeltelijk worden vernieuwd, zonder daarvoor nieuwe fonografische werken te moeten kopen. Voor de winkel van Platoplaten staat zaterdag een stand. Hier kun nen tussen elf en vijf uur de platen worden geruild. Schiedam Het aantal parkeerplaatsen voor de Boylestraat en omgeving in Schiedam-Oost is na de reconstructie van de buurt met elf procent toegeno men. Juist de parkeerpro- blematiek zat de bewoners van de buurt dwars. Bij een nachttelling in januari van dit jaar werden in de Boy lestraat, Van 's-Gravesande- straat, Van Marumstraat, Car- tesiusstraat, Von Leïbnizstraat en delen van de Hogenbanweg en de Rotterdamsedijk 313 au to's geteld. Als de dienst van gemeentewerken van Schie dam het gebied heeft opge hoogd en de straten opnieuw ingedeeld is het aantal par keerplaatsen gestegen tot 348, Als de parkeerdruk nog stijgt kan de gemeente op delen van de Rotterdamsedijk, de Hoge- banweg en de Van 's-Grave- sandestraat parkeerhavens aanleggen. Op alle hoekpunten worden paaltjes neergezet om te voor komen, dat op de hoeken wordt geparkeerd. In het ge deelte van de Boylestraat van af 't Hoffplein lot het Van Ma rumstraat worden 33 parkeer plaatsen gemaakt en op drie plaatsen worden zes fi<*tsklem- men geplaatst. In de bocht van de straat worden twee bomen gepland en tussen de bomen een evenwichtsbalk. In het trottoir komt een hinkelspel. Verder komen er enkele losse plantenbakken te staan. In de rest van de Boylestraat wor den 34 parkeerplaatsen aange legd. Ook de Cartesiusstraat wordt met een dergelijk aantal ver rijkt. De Van 's-Gravesande- straat krijgt er 49. Enkele van de parkeerplaatsen zijn be stemd voor minder-vaüden. Op het gedeelte van de Hogen banweg tussen de Van 's-Gra- vesandestraat en de Rotter damsedijk worden evenwijdig aan de rijbaan 47 parkeer plaatsen gecreëerd. De Von Leïbnizstraat krijgt er tenslot te 30 en de Van Marumstraat 46. Verder worden er fiets- klemmen neergezet. Ondanks de verzoeken van de bewoners is de gemeente Schiedam niet ingegaan op hun verzoek van de straat een woonerf te ma ken. Op het stuk Rotterdamsedijk tussen het Boerhaveplein en de Hogenbanweg worden 75 parkeerplaatsen aangelegd. Om het verkeer wat af te rem men wordt de weg ter hoogte van nummer 14 vernauwd. Tegenover de Van Marum straat komt aan beide zijden een aantal fietsbeugels. Voordat de herinrichtings plannen voor het gebied wer den gemaakt, zijn er twee bij eenkomsten gehouden met de bewoners van het betrokken gebied. Ook op de Rotterdamsedijk en de Hogebanweg moeten extra parkeerplaatsen komen. VVR presenteert nieuw cursuspakket Vlaardingen Tegen het begin van het nieuwe schoolseïzoen breekt elk jaar weer een ware vloed golf aan cursussen los. Veel van die studie-activiteiten hebben tot doel de burgers te vormen tot zelfbewuste, kritische en creatieve men sen. De cursussen van de Vlaardingse Vrouwen Raad (VVR) nemen in dat geheel een bijzondere Vrouwen hebben nog altijd een achterstand. De poli tiek, ook de kleinschalige, is nog altijd een bedrijf waarin vrouwen onderver tegenwoordigd zijn. De VVR wil daaraan iets doen. De VVR is de overkoepe lende instantie voor elf vrouwgerichte organisaties. Voorzitter is Nel van der Linden. In samenwerking met die organisaties stelt men ieder jaar een cursus pakket samen. Dit jaar zijn er op verzoek van enkele (oud-)cursisten een paar wijzigingen aan gebracht. Er zijn bijvoor beeld drie thema-gerichte cursussen toegevoegd aan het bekende pakket van politieke, emancipatorische en wereldoriemerende cur sussen. De cursus Wereld op Han den neemt zes dinsdagoch tenden in beslag, wordt ge houden in het VLOS-Cen- trum aan de Cornelis Hout manstraat en de deelname bedraagt 20 gulden. Eman cipatorische Vorming wordt zowel op maandag ochtend als op dinsdag avond gehouden in het Vrouwenhuis aan de PKD. De kosten bedragen 25 gul den. De themagerichte cur sussen hebben sociale ze kerheid, onderwijs en energie tot onderwerp. Per thema 7,50 gulden. De Politieke Vormings bijeenkomsten worden op donderdagochtend in het stadhuis gehouden. De kos ten bedragen 25 gulden. Deelnemers bepalen voor het grootste gedeelte in houd en vorm van de cur sussen. Voor nadere informatie en voor inschrijvingen kan men contact opnemen met Henny Steenbergen, Ber- kendreef 131, telefoon 743166 of met Henny Pe~ tray, Cipressendreef 2, tele foon 741777. is i/S'/i Werken van tw.ee Haagse kunste naars in het Gemeentemuseum van Maassluis. Maassluis Metaalconstructies van Lon Pennock en bijzondere schilderijen van Pien Hazenberg vormen een expositie, die tot en met half deze maand wordt gehouden in het Gemeentemu seum in Maassluis. Het gaat om twee Haagse kunstenaars, die inmiddels internationale bekendheid genieten. Hun afkomst is wellicht het enige gemeenschappelijke, dat Pennock en Hazen berg hebben: het karakter van hun werk is totaal verschillend van elkaar. Bij Lennock ligt de nadruk op het gebruiken van staal en alumi nium. Op de expositie zijn enkele bescheiden constructies neer gezet, want de werken die hij bij voorkeur maakt zijn wat te groot voor het knusse museumpje in Maassluis, Bij Hazenberg is het opvallend, dat vrijwel ieder schilderij is voorzien van een tekst. Schiedam Café De Kwiebus aan de Lange Haven 28 viert zondag zijn negenjarig bestaan. Om 14.00 uur begint het met de openstelling van Guus Klepkes boot „De Groene Vre de" die voor de deur ligt afge meerd. Aan boord een heuse biertap en veel gezelligheid. De rest van de middag kunnen de verjaardagsgasten luisteren naar Kees Ouwejans en Peer van de Burgh, die oude zee mans- en kroegliederen ten gehore zullen brengen, Verder wordt er een waterfietswed- strijd in de haven gehouden en kunnen liefhebbers door het Kwiebus-grimageteam behan deld worden. Voor de kinderen (maar ook voor hen die zich nog zo voe len) wordt er poppenkast ge houden en treedt de clown Bobo op. In een kraampje wor den Turkse lekkernijen ver kocht. Om 21.00 uur gaan Kwiebus-gasten met fakkels een wandelingetje door Schie dam maken. Fakkels zijn aan wezig en net ais bij alle andere activiteiten mag iedereen mee doen. Het hoogtepunt van deze ver jaardag wordt gevormd door het optreden van de Guinese groep Fatala. Een acht perso nen tellende dans- en zangfor matie die zijn luisteraars be kend maakt met de steeds po pulairder wordende „Africa- sound". Schiedam Ook Schiedam- Zuid heeft nu zijn eigen comi té tegen kernwapens. Bedoeling van de werkgroep is, volgens opbouwwerker Ar- mand van Puyvelde, propa ganda m de wijk te maken voor de grote landelijke de monstratie tegen kernwapens op 29 oktober in Den Haag. De initiatiefgroep hoopt dat zo veel mogelijk wijkbewoners daaraan willen meewerken. De eerste bijeenkomst van Schiedam-Zuid tegen kernwa pens vindt donderdagavond plaats in de Zwartewaalse- straat 25. Vlaardingen De bekende Vlaardingse super-Sinterklaas Ferry Hoefnagels gaat donder dagavond Dienstencentrum Holy blij maken met een nieu we kleurentelevisie. In zijn charitatieve arbeid zal hij dit keer terzijde worden gestaan door de heer Vreugdeh.il. De overhandiging begint om 19.30 uur. Deze eerste avond van het nieuwe seizoen wordt verder opgevuld door het mandoline-orkest 'Aeiine'. De toegang bedraagt ƒ1,50. Schiedam Vanuit een kel der aan het Griegplein hebben onbekenden een rubberboot en een buitenboordmotor ge stolen. De buit vertegenwoor digt een waarde van 18Q0 gul den. Inbrekers hebben uit de kanti ne van de voetbalclub SFC etenswaren en drank met een waarde van 750 gulden ont vreemd. Men kwam binnen via een openstaand bovenlicht. Bij een inbraak in een winkel in de Hof van Spaland zijn 143 sloffen sigaretten buitgemaakt. Vlaardingen Niet alleen Rob Henneveld heeft in het Leondïng een medaille be haald tijdens de open Oos- terijkse judokampioen schappen. Ook Gé van der Elshout, Hans Hoogendijk en Chita Gross vielen in de prijzen. Vooral de prestatie van Hans Hoogendijk (tot 71 kilogram) was er één van allure. Sinds het wegvallen van Rob Hen neveld, die een klasse hoger is gaan draaien, telde Nederland in die klasse bijna niet meer mee. Hoogendijk, diverse ma len nationaal kampioen in de klasse tot 65 kilogram, kwam voor de derde maal op een in ternationaal toernooi uit in de klasse tot 71 kilogram. De VJaardinger draaide in Leon- ding een heel sterk toernooi. In zijn poule maakt hij eerst korte metten met de Liechten steiner Wolkwert, waarna hij de Oosterijke Holzler met een houdgreep elimineerde. Hans Hoogendijk kwam daarna te staan tegen de Oostduitse Eu ropese kampioen Lehman en die partij ging met ippon ver- ioren. In de herkansing had Hoogendijk geen moeite met Johan Leo (Oostenrijk) en won 20 een bronzen medialle. Tijdens de wereldkampioen schappen zal Nederland hoogst waarschijnlijk niet één judoka in de klasse tot 71 kilogram se lecteren. Door de prestatie van Hoogendijk is bondscoach Pe ter Snijders echter in verle genheid gebracht. Het bestuur van de judobond Nederland heeft deze week nog een ver gadering over de definiteve samenstelling van de Neder landse afvaardiging naar Mos kou. Gé van der Elshout presteerde naar behoren na een langduri ge afwezigheid wegens een liesblessure. Hij verloor alleen van de wereldkampioen Neil Adams, maar versloeg in de strijd om het brons de sterke Oostenrijker Reiter. Chita Gross, op het laatste mo ment in de ploeg gekomen om de geblesseerde Maassluise Liesbeth Becks te vervangen. draaide een formidabel toer nooi. Reikte zelfs tot de finale, maar daar toonde de de Britse Daina Bell, derde bij de we reldkampioenschappen in Pa rijs, zich via een koka (klem voordeel) net te sterk. Zilver dus voor de Vlaardingse. Maassluis John Beijer kan een gebrek aan veelzij digheid niet worden verwé ten. Vervulde hij jarenlang de functie van voetbaltrai ner van de B-selectie van Hermes DVS, was hij ooit actief als rugbytrainer, nu is hij door de Maassluise hockeyvereniging Ever green gestrikt om de he renselectie dit seizoen on- door Chris Woerls der zijn hoede te nemen. In de zomermaanden is de ge krulde duizendpoot verder nog actief als captain van het eerste cricketteam van Hermes DVS. „Ik ben vier jaar geleden al eens benaderd door het be stuur van Evergreen om daar te komen trainen. Toen gaf ik er de voorkeur aan om als voetbaltrainer bij Hermes DVS actief te blijven. Toen ik daar vorig jaar mee stopte, klopte het bestuur weer bij mij aan.. Ach, voor mij is het John Beijer: „Lukt het dit jaar niet, dan het volgende jaar maar." Vlaardingen De honkbal lers van Vlaardingen Holy slo ten de competitie af met een 16-8 nederlaag tegen Jeka. Het team van trainer Bob Soudijn duikelde daarmee van de vier de plaats van de ranglijst naar de zevende. „Het was van onze kant ge woon een hele slechte wed strijd, Zowel van het veld als van de werpers," aldus een te leurgestelde Ab Bruinekool na afloop van de wedstrijd. Het begin van Vlaardingen Holy was nog hoopvol. In de eerste innings werd een 4-0 voorsprong genomen. Jeka liet zich daardoor echter niet im poneren en werkte een heel regelmatige wedstrijd af. De score bij Jeka stokte bij zestien punten, terwijl Holy alleen in de vijfde innings nog vier pun ten aan het schamele totaal kon toevoegen. Aad van den Berg en Wim Pijpers sloegen nog een home-run. Op de heu vel gebruikte Vlaardingen Holy liefst drie werpers. Dan ny Rossom, Ronald Tarmon en Jan Lugthart konden het slag- geweld van Jeka echter niet in toom houden. Morgenvavond, woesdag 31 augustus, speelt Vlaaringen Holy een oefenwedstrijd tegen Schiedam. Om 18.30 uur wordt begonnen aan de Zwaluwlaan. allemaal niet 2o'n verrassen de ontwikkeling. Ik heb veel kennissen bij Evergreen en kwam er ook al regelmatig." Trainer John Beijer wacht samen met coach Vreeburg een zwaar seizoen. Het be stuur van Evergreen tim mert nadrukkelijk aan de weg en heeft het technische duo de opdracht meegegeven om een kampioenschap te behalen. De herenselectie speelt dit jaar in de derde klasse. „Een kampioenschap is niet te koop, tempert John Beijer bij voorbaat het te grote optimisme binnen de vereniging. „Er moet natuur lijk wel genoeg potentieel zijn, anders lukt het je nooit. Ook de metaliteit moet goed zijn. In het verleden heeft hel door nogal aan ontbro ken. Ik moet zeggen dat de groep momenteel ontzettend gemotiveerd bezig is. In mei hebben ze allemaal een trai ningsschema meegekregen en een groot gedeelte heeft zich daar goed aan gehou den." Nieuw „Voor Evergreen was dat volkomen nieuw. Bij het voetballen is dat iets nor maals, maar de jongens ston den wel even raar te kijken. Het is momenteel zelfs zo dat een aantal jongens voor zich zelf op de woensdag extra traint. De motivatie is dus volledig terug. Je moet ech ter geen wonderen verwach ten van ons. Het bestuur kan wel de opdracht meegeven om kampioen te worden, maar zo eenvoudig gaat het niet. Je moet die dingen wel relativeren natuurlijk. Lukt het dit jaar niet, dan het vol gende jaar maar." Een voetbaltrainer, die nu hockeyers onder zijn hoede heeft. „In het begin stond de groep vrij sceptisch tegen over mij. Voetbal en hockey zijn bijna niet met elkaar te vergelijken, maar de accepta tie is toch gekomen. Ze zijn zelfs zeer ethousiast." Vult Jos Hollander, die dit jaar de damesselectie weer onder zijn hoede heeft, aan: „Een warming-up is bij het voetbal een heel normale zaak. Bij het hockey niet. Het heeft echt lang geduurd voordat de dames een war- ming-up gingen uitvoeren. Hetzelfde met de rek- en strekoefeningen. In de voet ballerij heel populair, maar bij het hockey bijna totaal onbekend." Vlaardingen DVO '32 werkt de bekerwedstrijd te gen Oud-Beijerland al don derdagavond af. De wed strijd is naar voren gescho ven omdat de tegenstander van de Vlaardingers het ko mende weekeinde in trai ningskamp gaan. DVO '32 had er geen enkele moeite mee het duel te vervroegen. Aan de Marathonweg wordt om 18.30 uur begonnen. Schiedam Tiny Mous is de nieuwe voorzitter van damclub Schiedam. Hij volgt Louis Vrijland, die gedurende zes jaar de functie van voorzitter heeft vervuld, op. Secretaris Bert Udens heeft zijn functie ook neergelegd. Leo Mous. de broer van Tiny, is zijn opvolger. Wedstrijdleider is Bert de Waard geworden. Hij is afkomstig van de DC Charlois, bij welke club hij bestuurlijke ervaring heeft opgedaan. Dinsdag 30 auauatua: Voatbal; 19.30 uur Hermes DVS-Feyenoord-2 (Rijfv- mond-trolee). 19.30 uur DHS-Excei- sior '20 (Rijnmond-trofee), 19.00 uur Excelsior M-De Zwervers (Rijnmond trofee), 19.00 uur Spana (am)-SW-2 (Rijnmond-trofee), 19.30 uur Vlaardin gen -Papen dr echt (Rijnmond-trofee), 19.00 uur VDL-Zwaluwen. 18.45 uur Satelliet-Alexandria '66. 19.00 uur RKWIK-Oiympus Schiedam, 19,00 uur RFC-Hoek se Boys: Vfoanadag 31 a ug uit tic Voetbal: 19.30 uur FC Twentö-SW, 19.00 uur HVO-VFQ, 19.00 uur Excelsior M- Neptunus; Honkbal: 18.30 uur Vlaar dingen Hoty-Schlödam. Hoek van Holland Het Hoekse zwemteam dat zater dag deelnam aan de zeskamp wedstrijd tussen de verschil lende Rotterdamse wijken, reikte niet verder dan de der de plaats. In het sfeervolle en zeer fraaie Zembad West kwa men de Hoekenaren tot die prestatie en een klein beetje teleurstelling was er wel. Immers, de Hoekse ploeg had wekenlang zwaar getramd en had eigenlijk wel iets meer verwacht. Het bleek echter dat met name de leden van enkele Rotterdamse zwemverenigin gen die hun wijk vertegen woordigen, in het water wat sneller waren. Leider Kees Ponse was van mening dat het verschil tussen het kleine Hoekse badje en de mogelijkheid om in een groot zwembad te trainen, wel dege lijk van invloed is op de pres tatie. De bedoeling van de zes kamp was om vooral het re creatief zwemmen een impuls te geven. Vele Rotterdamse zwembaden blijken onderbezet en aan sluiting van enkele ba den lijkt niet te ontkomen. Wat die reklame betreft is het doel niet bereikt. Het bezoek aan het zwembad West was zeer matig, al zorgden de deel nemers zelf wel voor de nodi ge sfeer. Met vier spelonderde- len in het water en drie op het land probeerden de ploegen el kaar de loef af te steken. De opgaven waren bepaald niet gering en eisten zowel kracht als behendigheid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3