ROTTERDAM 15 RTT moet nieuw bedrijf sluiten Tandarts van belastingfraude yrii Akkoord cao stadsslepers Bouwkosten kunnen 20procent omlaag Raad verwerpt hogere contributie bibliotheek Lijk opgedregd Man overleden na bedrijfs ongeval Rotterdamse in finale van vocalisten concours Gehuldigd raadslid W. Baggerman: Snelkraakbij juwelier Kunst stichting komt nog meer te kort School leeg gestolen Klassiek op popfestival Bejaarde mishandeld en beroofd Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RZ/RV/RY/RW 2 september 1333 Krimpen aan den IJssel De rijkspo litie te water heeft na een melding van de Krimpense politie het stoffelijk over schot van een onge veer 30-jarige man uit de IJssel gedregd. Dit gebeurde ter hoogte van de Storm vloedkering. Over de identiteit van de man is nog niets be kend. De rijkspolitie te water in Dor drecht heeft de zaak verder in onderzoek. Rotterdam De 52-jarige C. Noordijk uit Spijkenisse is afgelopen nacht in het Zui derziekenhuis overleden aan de verwondingen die hij op 13 juni had opgelopen bij een explosie in de ethyleen-fa- briek van Akzo aan de Wel- plaatweg.- Het slachtoffer ivas met ernstige brandwon den opgenomen. Den Bosch De Rotter damse sopraan Nellie van der Zijde is door de inter nationale jury toegelaten tot de finale van het 30e internationaal vocalisten concours dat in Den Bosch wordt gehouden. Zij wordt vergezeld van vier buitenlandse sopra nen en daarmee heeft de bijzonder streng selecte rende jury van de dertien oorspronkelijk aangemel de halve finalisten bij de dames er slechts vijf toe gelaten tot de finale, die zaterdag begint. Bij de tenoren is van de vijf kandidaten er slechts een tot de finale doorge drongen: de Belgische te nor Paul Gunst Vandaag worden nog geselecteerd de alten-mezzo-sopranen en de bassen-baritons. Rotterdam De bouw van woningen kan twintig procent goedkoper, als Rotterdam de minimumnormen uit de bouw- verordening hanteert. Dit zei de Rotterdamse wethouder drs. J. Laan in de gemeente raad. Volgens de wethouder is het echter noodzakelijk om te letten op de kwaliteit van de woning en op de woon eisen, die gesteld mogen worden. Hij voelde niets voor verlaging van de normen in de bouw verordening. CDA-raadslid D. Zijlstra had aangedrongen op vereenvou- diging van de bomwerorde- sprekingen gaande zijn om de ning om zo de bouwkosten te bouwverordeningen van de kunnen drukken. In een motie gemeentes te vereenvoudigen, heeft de gemeenteraad deze Hij vond, dat Rotterdam moet wens vastgelegd. De wethou- afwachten om te zien, wat der wees erop, dat er vele be- daar uit komt. Vurig pleidoo voor eenheid in gemeenteraad Sliedrecht Vannacht om kwart voor vier hebben enkele mannen een snel kraak uitgevoerd bij een juwelierswinkel aan de Rivierdijk in Sliedrecht Ze gooiden de ruit in en graaiden sieraden en andere voorwerpen uit de etalage. Het alarm wekte de eigenaar, die kans zag een stoel op de auto te gooien, waardoor een ruit van de auto sneuvelde. Ook enkele omwonenden hebben een beschrijving van de auto kunnen geven. De daders verdwenen bijzonder snel in de richting van de rijksweg en zijn vermoedelijk naar Rotterdam ontkomen. Hoeveel de waarde van de buit is, was vanmorgen nog niet bekend. Bloemen voor de nestor van de raad. Rotterdam Met twin tig stemmen tegen en ne gentien stemmen voor heeft de Rotterdamse ge meenteraad een verho ging van de contributie voor de bibliotheek van ƒ15,naar ƒ17,50 ver worpen. Tegen stemden CDA, VVD, SGP, CPN en PSP-PPR. Het college achtte de contributieverhoging al leszins verantwoord en verwachtte niet, dat dat zal leiden tot problemen bij de lezers, of tot ver mindering van het be zoek aan de bibliotheek. De uitlening van boeken in Rotterdam is gratis. Bovendien treft de ver hoging de jeugdlezers en bejaarden niet. CDA, VVD en SGP stemden tegen de verho ging, omdat ze tegen elke prijsverhoging stemmen, nadat ze bui ten het college zijn ge houden. Klein Links had moeite met de ver hoging omdat men wil opkomen voor de lager- betaalden en hen geen zwaardere lasten wil op leggen. Even weg Aanvankelijk conclu deerde loco-burgemees ter W. van der Have, dat de verhoging toch was aangenomen met de stemmen van PvaA en D'66 voor. Omdat er in de raad wat raadsleden niet aanwezig waren, wilde de oppositie hoof delijke stemming. Daar in bleek na een hertel ling van de stemmen, dat het collegevoorstel één stem tekort kwam. Wethouder drs. J. Laan was even weg, anders waren de stemmen bij twintig-twintig ge staakt. Het niet door gaan van de contributie verhoging kost de ge meente 90.000 gulden. Geen vergunning door 'communicatiestoring' Rotterdam Rotterdams Tankauto Transport (RTT), dat van daag van de Stolwijkstraat naar de Oude Maasweg in de Botlek verhuist, wordt waarschijnlijk dinsdag al door het Openbaar Li chaam Rijnmond voor sluiting voorgedragen. Door een enorme communicatiestoring heeft het bedrijf geen hinderwetvergun ning voor de schoonmaakinstallatie, die overigens de modernste van de wereld is. RTT wordt daardoor genood zaakt de wagens (1200 keer per maand) bij collega's te la ten reinigen of op de oude lo- katie met de voormalige in stallatie. „Dat kost mij tiendui zend gulden per dag. En het opknappen van de oude instal latie, wat hard nodig is, vergt waarschijnlijk honderd vijftig door Ger Bestebreurtje duizend gulden", becijfert RTT-cürecteur F.Th. Kooy- tnans. In het nieuwe complex aan de Botlek is twaalf miljoen gul den geïnvesteerd. RTT (130 medewerkers) is met enkele honderden eenheden het grootste Nederlandse bedrijf in het vervoer van vloeistoffen (chemicaliën, olie en vetten). Het gemis van een hinderwet vergunning is een gevolg van een complex van factoren. hWij hebben aanvankelijk, vanaf het moment dat wij tot 'de bouw in de Botlek besloten, de normale procedure gevolgd voor het aanvragen van een Hinderwetvergunning", vol gens de heer Kooymans. „Tot dat we, november vorig jaar, van Rijnmond een brief kre gen met de waarschuwing dat die procedure voor ons niet opgaat. Ons advies- en archi tectenbureau heeft daarna een gesprek gehad met een ambte naar van Rijnmond die gezegd zou hebben dat het allemaal zo n vaart niet iiep. Het üep zelfs op rolletjes. Maar tot onze verbijstering kregen wij in juni van dit jaar weer een brief van Rijnmond, waarin stond dat men zich verbaasde over het feit dat wij in de Bot lek gingen bouwen zonder een aanvraag voor een hinderwet vergunning. Dat betekende sluiting op het moment dat we open zouden gaan. Rijnmond, waarmee wij overigens een uitstekend contact hebben, had op dat punt natuurlijk ge lijk. Maar wij zaten ermee. We weten nu nóg niet waar de communicatie in gebreke is gebleven. Het probleem is vooral dat de wet niet voorziet in tijdelijke maatregelen, ont heffing of zo." Begrip RTT denkt nu aan een proce dure bij de Raad van State als Rijnmond dinsdag tot sluiting overgaat. Dat kan maanden in beslag nemen. Het openbaar li chaam heeft weliswaar alle be grip voor de ongelukkige situ atie. temeer daar RTT nog nooit voor problemen heeft ge zorgd. Het ts ook het enige tankreinigingsbedrijf dat al ze ven jaar over een waterzuive ringsinstallatie beschikt. „Maar Rijnmond kan eigenlijk geen kant uit. En wij dus ook niet", stelt directeur Kooy mans somber vast „Het kost ons alleen handenvol geld". Rotterdam De ge meenteraad heeft een voorstel van het college, om de tekorten bij de Rotterdamse Kunst stichting aan te zuive ren, voorlopig uitge steld. Die tekorten, vooral veroorzaakt door Film International, val len volgens wethouder dr. J. Linthorst veel ho ger uit dan uit het raadsstuk blijkt. Wethouder Linthorst van zowel kunstzaken als van financiën zei de raad, dat de cijfers van de tekorten, ter hoogte van ruim 2,8 miljoen gulden, ramingen zijn. Nu de echte cijfers langzamerhand duide lijk worden, blijkt het tekort aanmerkelijk groter. Hij wil liever met de raad over de verrekening van de. te korten praten, zodra de werkelijke cijfers op ta fel liggen. De gemeenteraad ging na deze mededeling zonder commentaar ak koord met de verzelfs tandiging van Film In ternational, dat voort aan geheel door het rijk gesubstdiëerd zal 'wor den. Dordrecht Een 51-jarige tandarts uit Dordrecht, die door justitie werd verdacht van een omvangrijke belas tingfraude, is gistermiddag door de politierechter in zijn woonplaats bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. De Dordtse tandarts, die zo wel nationaal als internatio naal grote bekendheid ge niet, werd door officier van justitie mr. A.C.M. Welschen verweten, grote hoeveelhe den goud te hebben gekocht op rekening van zijn prak tijk, terwijl hij het gebruikte als privébelegging. De afge lopen jaren legde de man een voorraad goud van zes kilo gram. aan, met een totale Rotterdam De gemeente heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van het volledige interieur van een- leegstaand schoolgebouw aan de Daltonweg. De schade be draagt 35.000 gulden. Uit het gebouw zijn deuren, sanitair, kapstokken, een volledig keukenblok, steunbalken en een groot deel van de vloer weggenomen. waarde van zo'n kwart mil joen gulden. De tandarts ver zuimde de winsten die hij hiermee behaalde toen de goudprijs steeg op te geven aan de belasting. De activiteiten van de tand arts kwamen aan het licht door een onderzoek van de FIOD. Een navordering van de belasting van 38.000 gul den en een boete van het zelfde bedrag volgden. De of ficier van justitie vond het feit echter ook ernstig ge noeg voor vervolging, omdat het naar zijn mening goed is als de burgers zien dat ook de 'witte-boordencriminali- teit' wordt bestraft. Wel schen eiste 25.000 gulden boete en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De tandarts werd uiteinde lijk vrijgesproken, doordat zijn raadsman de politierech ter wist te overtuigen van het gebrek aan bewijs. Met name de twijfels over de kwaliteit van het goud (vol gens de officier van justitie uitstekend verhandelbaar 'fijn goud', maar volgens de raadsman het vrijwel onver koopbare 'tandheelkundig gietgoud') waren aanleiding voor politierechter mr. J,H. Geertsema om de man te la ten gaan. Rotterdam De klassieke pianist Reinbert de Leeuw treedt vannacht om kwart over twee op tijdens Pandora's Music Box. Dit popfestival, waar 24 Vernieuwende' pop groepen optreden, wordt van daag en morgen in De Doelen gehouden. Pandora wil een beeld geven van de 'verschijn selen' in de hedendaagse pop muziek. Reinbert de Leeuw zal daarom in de Kleine Zaal pianower- ken van de Franse componist Erik Satie spelen. „Juist Satie is zo'n verschijnsel in de pop muziek, omdat er veel van zijn werken in is terug te vinden", aldus een van de organisato ren. Het ingelaste optreden van De Leeuw duurt 22 minu ten. Botterdam In de Rot terdamse gemeenteraad is WD-fraetievoorzitter W. Baggerman gehul digd. Hij is 25 jaar gele den tot raadslid be noemd en heeft sinds dien met een onderbre king van slechts vier jaar deel uitgemaakt van de raad. Tijdens de huldiging deed de heer Baggerman een drin gend beroep op alle partijen om aan de huidige onenig heid in de gemeenteraad een einde te maken. Loco-burgemeester W. van der Have prees de jubilaris voor zijn werk en inzet voor de Rotterdamse belangen. „Ondanks de politieke scheidslijnen is er altijd en overal waardering voor de heer Baggerman geweest in de gehele gemeenteraad, met name voor zijn werk in de beroepscommissie. Door die politieke scheidslijnen is het voor hem nu onmogelijk zijn werk in de beroepscommissie voort te zetten", zei hij, waarna hij een Delfshavense tinnen kan 'met bloemen overhandigde. Namens alle fracties noemde PvdA-fractïevoorzitter J.H. Henserson de heer Bagger man een keiharde werker, kritisch en vol energie. Hij prees de sociale bewogenheid van de VVD-voorman, die de belangen van alle Rotter damse mensen in problemen 'altijd ter harte zijn gegaan.. „Een prima man in een pri ma partij en een liberaal in hart en nieren", zei de heer Henderson. De heer Baggerman sprak in zijn dankwoord van de on vrede, die hij heeft met de politieke situatie in Rotter dam. CDA en VVD zijn bui ten de college-onderhande lingen gehouden en nemen nu geen deel meer aan de raadscommissies. Hij noemde de huidige toestand bescha mend en deed een dringend beroep op alle politieke par tijen om na te gaan hoe eruit te komen is zonder gezichts verlies. „We kunnen zo niet doorgaan. Rotterdam, kan dat niet hebben", eindigde hij zijn vurig pleidooi. Rotterdam Een 71- jarige Rotterdammer is in de nacht van woensdag op donderdag op de Beneden Oostzeedijk door twee onbekende mannen bewusteloos geslagen en van 1800 gulden beroofd. Het slachtoffer werd eerst door de daders met een steen bekogeld. Toen het projectiel zijn doel miste sloegen de daders de bejaarde met een stuk hout van zijn fiets. Zij sleepten het slachtoffer daarna over het wegdek tot onder het viaduct bij de Willem Ruyslaan. Onder het viaduct zouden zij volgens de politie de man nog hebben mishandeld tot hij bewusteloos raakte, waarna zij het geld wegnamen uit de zakken van het slachtoffer. De bejaarde man is in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen met verwondingen aan hoofd, armen en benen. Uit het voorlopig recherche-onderzoek is gebleken dat minstens drie mensen getuige zijn geweest van het misdrijf, dat *s nachts om 0.300 uur gebeurde. De recherche van het politiebureau Noord verzoekt deze mensen, twee voetgangers en een fietser, contact op te nemen via telefoonnummer 143144. Rotterdam De directie van Smit In ternationale Havensleepdienst en Smit Vos hebben met de Vervoersbond FNV overeenstemming bereikt over eeen cao voor de 560 werknemers bij de stadss- leepdiensten in het Waterweggebied. Voornaamste punt in het principe-ak koord is het terugbrengen van de werk week tot 38 uur. De slepers leveren daarvoor twee procent prijscompensatie in. De overeenstemming kon tot stand komen doordat de directie van Smit het plan liet va ren om bij de sleepdienst in Dordrecht de ploegensterkte terug te brengen van 4,2 naar 2,6 man. Over dit plan was onder de slepers grote ongerustheid ontstaan omdat zij vrees den dat dit zich ook zou uitstrekken tot de sleepdiensten in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. Het bereikte akkoord wordt in een reteren- dum aan de leden voorgelegd. Europoort Over een cao voor het personeel bij de Nieu we Rotterdamse Sleepdienst (NRS), die in Europoort opereert, is nog geen overeen stemming, Heet hangijzer hierbij is de verre kening van ongeveer 1100 uren aan vakantie en compensatiedagen die de slepers ieder te goed hebben. De directie van Smit heeft de bond donderdag voorgesteld deze uren in vier jaar af te bouwen, waarbij veertig pro cent van de compensatie-uren zal worden uitbetaald en de rest in vrije tijd wordt inge lopen. De Europoort-slepers dreigden in juni met acties, omdat de directie de uren in zes jaar in vrije tijd wilde afbouwen. Door hiermee akkoord te gaan zouden de slepers een ar beidstijdverkorting in de weg staan. Het laatste bod van NRS wordt op twee ver gaderingen aan de leden voorgelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5