WATERWEG Er zit nog groei in volwasseneneducatie SPORT Sterk debuut ODO 'Hoekse gezondheidszorg naar Rijnmond-Noord' Afwisselend programma in Harmonie Honderdtien voorstellingen Speel-o- theek Ikkie ook in Schiedam- Oost Willem Goedendorp voorzitter MVV27 PEC-gebouwbarst uitzon voegen Feestelijk het seizoen in Deelraadscommissie: Scheeps modellen in De Hoekstee Dieven slaan slag Bijstands vrouwen vragen meer subidie Vlaardingen start met winst Bloemetjes voor Hanson Lustrumloop sportschool Hoogendijk Oranje Nassau: weer Olympiaan Later SPORTAGENDA Vlaardingen Het plaatselijk educatief centrum <Pec) in Vlaardingen heeft alle reden tot tevreden heid. Dit seizoen worden voor het eerst alle lokalen van het gebouw in de Cornells Houtmanstraat de hele dag door gebruikt voor volwasseneneducatie, „Er zit nog steeds groei in", zegt coördinatrice Tine ke Brinkman. Zaterdag opent burgemeester Fred van Lier, na een grote wervingscampagne, het nieu we cursusjaar. Het Pec is sinds haar oprichting bezig alle groepen* voor volwasseneneducatie samen te brengen onder haar paraplu in haar gebouw. Dat is nu gelukt. „Waarmee in Vlaardingen een unieke situatie is ont staan", vindt Tineke Brinkman. Bovendien werken al die groepen dit jaar samen bij de werving van cur sisten. Marktgangers zullen het Pee dinsdag, woensdag en donderdag tegenkomen op de weekmarkten in de Westwijk, het centrum en Holy. Over alle cursussen taallessen voor buitenlanders, alfabetisering, open school, algemene ontwikkeling voor vrouwen en be- roepskwalificerende educatie wordt dan informa tie gegeven. Zaterdag wordt als afsluiting van de campagne in het gebouw van het Pee nog een laatste informatiemarkt gehouden. De burgemeester opent die ochtend om half twaalf het cursusjaar. Doe wat, leer wat, is het motto dat het Pee dit jaar heeft gekozen voor de werving. Een uitnodiging waar al voor het begin van de campagne uitgebreid gehoor aan wordt gegeven. Zo uitgebreid dat het zelfs al wat problemen geeft. Vergaderingen kunnen in het gebouw nauwelijks meer gehouden worden en voor kinderopvang is geen plaats meer. Daarvoor wordt nu in samenwerking met buurthuis Oost een oplossing gezocht. Blijkbaar krijgen steeds meer volwassenen de be hoefte om hun kennis een beetje bij te spijkeren. Vooral bij de cursus alfabetisering loopt het storm. Het aantal aanmeldingen bedraagt nu al 131. Coördi natrice Froukje van der Wal denkt dat dat veel te maken heeft met de groeiende stroom van werklo zen, die moeite hebben met het schrijven van sollici tatiebrieven. Het merendeel van de cursisten zijn mannen. „Jammer", vindt Froukje. „Er zijn vast ook een heleboel vrouwen die problemen hebben met le zen en schrijven." Het aantal buitenlanders dat deelneemt aan taalcur sussen stijgt ook nog steeds. Twee jaar geleden had de coordinator van de werkgroep educatie minder heden, Soegrïem Jachmohan zo'n 25 cursisten. Dit jaar is dat aantal opgelopen tot meer dan 80. Het project beroepskwal if icerende educatie zit in Vlaardingen al bijna vol. Het is een regionaal project waarin het Pee samenwerkt met de streekschool in Schiedam, het vormingsinstituut in Maassluis en het gewestelijk arbeidsbureau, De tachtig aanmeldingen in Vlaardingen komen voornamelijk van minderhe den. vrouwen en langdurig werklozen. „En dat is precies de doelgroep waar het project zich op richt", aldus coördinatrice Noor Samkalden. De informatiemarkt in het gebouw aan de Cornells Houtmanstraat begint zaterdag om elf uur. Ruim 120 ouderen vierden gister middag de opening van het nieuwe activiteitenseizoen in het Vlaardlng- se dienstencentrum Emma. Het centrum wil ook in de komende maanden weer regelmatig evene menten voor en door ouderen or ganiseren. De organisatoren waren dik tevreden met de grote op komst. Hoek van Holland De gezondheidszorg in Hoek van Holland moet in de toekomst plaats vinden via de regio Rijnmond-Noord, waarbij ook Maassluis en Vlaardingen zullen zijn aan gesloten. Door de herindeling van de provincies is dat de meest logische oplossing. Dat is de mening van de deelraadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid. Dat standpunt druist lijnrecht in tegen die van de 'Social In', de organisatie waarin artsen, kruis verenigingen en welzijnswerkers regelmatig contact hebben. Huisarts G. Freriks liet op de commissieverga dering alle problemen die hij al eerder schrifte lijk aan de deelraad had doen toekomen, nog >eens uitgebreid de revue passeren. Ook Groene Kruisvoorzitter J. Westra had grote problemen met aansluiting bij de regio Rijnmond-Noord. Hij prees de bestaande samenwerking met de Westlandse kruisverenigingen, die heeft geleid tot nauwe banden met *s Gravenzande. „Wanneer diezelfde samenwerking moet plaats hebben met Maassluis dan betekent dat alleen al een routeverlenging van veertien kilometer voor de hulpverleners". Voorzitter J. Westra van het Groene Kruis in Hoek van Holland bracht op de commissiever gadering als sociaal argument in de discussie dat de zwakkeren in de samenleving hulp dicht bij huis moeten kunnen krijgen. Dat is nu het geval en dat moet ook zo blijven, vond hij. „We worden op deze manier een soort Baarle- Nassau (een Nederlandse grensplaats omringd door Belgisch grondgebied, red.) op gezond heidsgebied. Als we bij Rijnmond-Noord wor den ingedeeld dan moeten we via de Maasdijk toch eerst door een andere provincie rijden om onze éigen regio te bereiken", aldus de Groene K ruisvoo rzitte r Volgens huisarts G. Freriks is de nota 'bestuur- sorganisatorische maatregelen' (BOM) over de gezondheidszorg zeer subjectief, die bovendien zelfs onder de belanghebbende zeer slecht is verspreid. Hij vond geen enkele geruststelling in de uitlating van commissievoorzitter dr. ir. P.J.A.L. de Lint dat bestaande afspraken en contacten gehandhaafd kunnen blijven. „In theorie zal dat best mogelijk blijven", vond Freriks, „maar de praktijk is erop gericht om de zaken per regio te regelen. Alles wat daar buiten zit vraagt een aparte financiële verreke ning en dat geeft extra werk waar niemand ge lukkig mee is. Het wordt niet verboden om bui ten. de regio te verwijzen, maar het wordt zo moeilijk gemaakt dat het niet zai kunnen", al dus de zegsman van de Social In die als voor beeld de zwakzinnigenzorg aanhaalde, waar de regio-gedachte al vele problemen heeft gegeven bij plaatsing van patiënten buiten de regio. Namens provinciale staten werd de nieuwe Wet Voorzieningen Gezondheidszorg verdedigd door de gedeputeerde J. van Wijk. Hij stelde dat het de bedoeling is om een bepaalde struc tuur te brengen in de lappendeken van regelin gen in de provinciale gezondheidszorg. „We moeten er bestuurlijk weer greep op krijgen", zo zei hij. „In de afgelopen jaren was er enorme kostenstijging waarvan men zich kan afvragen of die wel nodig waren". Vlaardingen Niet minder dan vijftig scheepsmodellen staan tot en met zondag te pronken in het wijkgebouw De Hoekstee. De expositie 'Hoek van Holland en de scheepvaart' is een initiatief van Nico Kats, die daarmee wilde inhaken op de officiële ingebruikname van het Con trole Informatie Centrum. Dat centrum, gevestigd op de toren in het Hoekse duin is vandaag geopend door minis ter Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat. De expositie kon vooral tot stand komen dankzij vele Hoekse modelbouwers, die zelfgemaakte schepen ter be schikking stelden. Organisa tor Nico Kats heeft er bewust naar gestreefd om vooral die modeÜen tentoon te stellen die in Hoek van Holland 2elf zijn gemaakt of er al langere tijd staan. Piepkleine model letjes van sleep- en visser- bootjes van nauwelijks dertig centimeter en monumentale scheepsmodellen van bij voorbeeld de 'Koningin Wil- helmina' van de Maatschap pij Zeeland staan zij aan zij. Fraai opgetuigde zeilschepen blijken ook nu weer een blikvanger voor de bezoe kers te zijn. Vlaardingen Er worden het komende winterseizoen in De Harmonie in Vlaardin gen 110 voorstellingen gege ven. Marten Putman, direc teur van de Stadsgehoorzaal en de Harmonie, presenteer de gistermorgen het pro gramma voor dat gedeelte van het gebouwencomplex. Een programma, dat in drie onderdelen is uit te splitsen; het theatergebeuren, theater voorstellingen voor de jeugd Schiedam In de Kortimarkt in Schiedam-Kethel is de afge lopen nacht voor de tweede keer in korte tijd ingebroken. Net als de vorige keer forceer den dieven de achterdeur van het pand. Uit de rekken ver dwenen 55 dozen koffie en heel veel pakjes rookwaren. D)e dieven waren vast geen ve getariërs, want uit de koeling namen zij een stapel karbona des mee. De totale waarde van de buit bedraagt 15.000 gulden. en filmvoorstellingen. De theatervoorstellingen lo pen uiteen van marionetten theater en concerten tot ca baret. Deze voorstellingen worden op vrijdagavond en zaterdagavond gehouden. Dit seizoen zijn ook vijf avonden met modern ballet opgeno men. Drie voorstellingen worden in de Harmonie ge geven en twee in de Grote Zaal. Deze reeks voorstellin gen is tot stand gekomen met financiële steun van het mi nisterie van WVC en de Cul turele Raad Zuid-Holland. Verder verlenen studenten van de hoogste klassen van het Rotterdamse consertvato- rium hun medewerking aan ongeveer 25 voorstellingen. Een half uur voor aanvang van de voorstellingen spelen zij moderne klassieke muziek met als motto 'Muziek voor een piek'. Deze naam is in het verleden gegeven, toen voor de musici een kom was geplaatst, waarin de bezoe kers van de schouwburg geld konden werpen. Omdat dat bijna niet werd gedaan is de kom weggehaald, maar de naam gebleven. Nieuw zijn de jeugdvoorstel lingen. Met ingang van woensdag 14 september wordt vrijwel elke woens dagmiddag een voorstelling gegeven. Deze lopen uiteen van toneelstukken tot jeugd films. „Dan geen 'Abbott en Costeilo in het oerwoud' maar films met een educatief karakter", aldus directeur Marien Putman. De grotere kinderproducties als 'De film van Ome Willem' worden in de Stadsgehoorzaal op de planken gezet, terwijl de kleinere voorstellingen juist in de Harmonie worden uit gevoerd. De filmvoorstellingen wor den op donderdag, vrijdag en zaterdag gegeven. De minder commerciële films worden op donderdag gedraaid. De films, die bestemd zijn voor een breder publiek ztjn op de twee andere dagen te zien. Voorbeelden zijn 'Novecen- to', 'Canterbury Tales', 'Dres sed to kill', en 'De Lift'. De belangstelling voor de film voorstellingen wordt volgens Putman steeds groter. Er komt nu ongeveer de helft van het aantal bezoekers van het filmhuis. Dit aantal is met name het tweede half jaar van het vorige serizoen sterk gestegen. Putman denkt ook in de toekomst meer te gaan samenwerken met het Filmhuis. Het huidi ge programma omschrijft hij als 'een schot voor de boeg'. Hij zegt voor een bredere op zet van het programma te hebben gekozen, omdat Vlaardingen geen commer ciële bioscoop meer heeft. Voor het projecteren van films is een I6-mm projector overgenomen van het Am sterdamse Shaffytheater. Deze projector is voorzien van grote spoelen waardoor in de toekomst de films zon der onderbreking kunnen worden vertoond. Van de twee oude bestaande projec toren is een goede gemaakt, die overigens geen dienst meer doet, maar ter opluiste ring in de hal van de Stads gehoorzaal is geplaatst. Schiedam Speel-o-theek Ik kie heeft sinds kort ook een vestiging in Schiedam-Oost. Afgelopen zaterdag is in club huis Oost aan de Gallileistraat een open dag gehouden, die door het slechte weer maar weinig belangstelling trok. Deze nieuwe vestiging van Ik kie komt voort uit het verlan gen van de vrijwilligsters in het "centrum van Schiedam een speel-o-theek te starten. „Toen we drie jaar geleden Ik kie opzetten zochten we juist naar een ruimte in Schiedam- centrum, maar die was niet te krijgen", vertelt vrijwilligster Anja van de Waal. „Uiteinde lijk zijn we dan in de Blauwe Brug begonnen, maar we heb ben steeds gezocht naar een ruimte in het centrum en die is nu eindelijk gevonden." Voor de tweede vestiging van Ikkie kon dankzij verschillen de subsidies nieuw speelgoed worden aangeschaft, dat kin deren tot en met zeven jaar kunnen lenen. Na drie weken moet het worden terugge bracht naar de speel-o-theek. Er is ook speelgoed voor licha melijk en geestelijk gahandi- capte kinderen. Het lidmaat schap van de instelling kost tien gulden per kind per jaar, Op dit moment kampt de speel-o-theek nog met een te kort aan vrijwilligers. Er heb ben zich tot op heden slechts vijf aangemeld. Volgens Anja van der Waal een veel te laag; aantal. Daardoor wordt de mo-' gelijkheid veel open te zijn da nig beperkt. De vestiging van Ikkie in Schiedam-Noord is momenteel twee maal per week open: op woensdagmor gen en zaterdagmorgen. Plannen om ook in de andere wijken van Schiedam een speel-o-theek ter starten leven er nog niet. „We willen eerste weten of Ikkie in Oost goed van de grond komt", zegt ze. Om de start van de speel-o- theek ondanks het slechte be gin toch nog een feestelijk tin tje te geven, wordt vrijdaga vond bij het clubhuis een lam pionoptocht gehouden. De kin deren die afgelopen zaterdag tijdens de open dag een lootje hebben bemachtigd krijgen1 een lampion. De overige kin deren mogen wel meelopen, maar moeten zelf voor de lam pion zorgen. Als het weer vrij dagavond ook slecht is wordt de lampionoptocht een week verplaatst. Vrijwilligsters, die willen mee werken aan de speel-o-theek kunnen contact opnemen met Anja van der Waal (73.43.70). Vlaardingen Nog voor de subsidies voor het komende jaar zijn vastgesteld heeft de vereniging Vrouwen in de Bij stand geprotesteerd tegen het voorstel van burgemeester en wethouders om de bijstands vrouwen in 1984 negendui zend gulden subsidie toe te kennen. De bijstandsvrouwen hadden om een subsidie verzocht van ruim 44.000 gulden. Het colle ge wil echter niet verder gaan dan vierduizend gulden subsi die voor cursussen en vijfdui- end gulden voor belangenbe hartiging in samenwerking met de vereniging Mensen zonder werk. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 6 september 1933 Maasland Als de leden van MW'27 met het be stuursvoorstel akkoord gaan, wordt Willem Goeden- dorp de nieuwe voorzitter. Goedendorp wordt dan de opvolger van Jan Kroes, die tijdens de eind oktober te houden jaarvergadering zijn functie zal neerleggen. Tijdens die vergadering on dergaat het MW-bestuur nog enkele mutaties. Behal ve Goedendorp, die al van jongs af aan lid is en nog in een van de lagere elftallen speelt, krijgt het bestuur er nog twee nieuwkomers bij. Met Niek van Uffelen als jeugdvoorzitter en zorg voor de velden en Rinus van Uf felen voor de kantinezaken. wordt het bestuur van vijf op zeven leden gebracht. Binnen het bestuur komt er gedeeltelijk een nieuwe taakverdeling. Wim Gille stapt van jeugdvoorzitter over naar pr-zaken, die tot dusver door Hans van 't Wout worden behartigd. Van 't Wout neemt in de nieuwe samenstelling de accommo datie onder zijn beheer. Het ligt in de bedoeling om het bestuur later met nog eens twee leden tot negen uit te breiden. Gezocht wordt naar iemand die tezij- nertijd het penningmeester schap van Cor Roels gaat overnemen, terwijl de door Sjaak Franken bezette dub belpost van secretaris en wedstrijdsecretaris in twee ën wordt gesplitst. De korfballers van Spirit, hier in actie tegen NIO, kwamen tegen Sportief niet verder dan een 4-4 gelijkspel. Vlaardingen Een stormachtig begin be leefde de nieuwe korfbalcompetitie, vooral in de letterlijke betekenis. Vlaardingen opende sterk door in het Zeeuwse land over eind te blijven, terwijl ODO sterk debuteer de in de eerste klasse. Spirit beet zich bijna kapot op nieuwkomer Sportief. Hoogvliet blufte Succes in de eerste tien minuten reso luut af. Het sterk verjongde Harga zag in de laatste seconde een verdiend gelijkspel m rook opgaan. Als enige bleef Maassluis ver plicht op non-actief omdat het veld werd af gekeurd. SpiritSportief 4-4 Een ner veuze start en veel balverlies leverde Spirit een Q-'ïï achter stand op, omdat drie schoten even zo veel doelpunten ople verden. Daarna nam Spirit het heft in handen, maar kon het aanvallend niet de doelkansen afmaken. Slechts tweemaal werd er aan Spirit-zijde ge scoord door Geert Moerman en nieuwkomer Theo Nieuw- hof. De laatste liet een uitste kende indruk achter is een een welkomen aanvulling voor Spirit. In de rust zag Ed Maijer volop kansen om de twee punten te pakken. Na de hervatting leek het er ook op, dat Spirit Sportief op achterstand zou zetten. Leo Vermeij liet een strafworp on benut alvorens toch voor 3-3 te tekenen. Daarna bouwde Spi rit weer een groot overwicht op, maar de doelpunten bleven weer uit. Martin Lokker faal de niet vanaf de stip: 4-3. Sportief bleef echter dichtbij en kwam weer langszij; 4-4. In de slotfase kroop Spirit zelfs door het oog van de naald, toen een op balbezit spelend Sportief een strafworp versierde. Deze unieke kans om Spirit tegen de verhouding in op een nederlaag te zetten mislukte echter. Snel—ODO 6-6 In Dordrecht begon ODO aan het debuut op het eerste klasseniveau en moest direct tegen één van de kanshebbers aantreden. Snel moet het echter hebben van ruim spel en kreeg door de sterke wind en het stug verde digen van ODO niet goed de gelegenheid om in het eigen spelletje te komen. Tegen de sterke wind optor nend begon ODO sterk. Door twee treffers van Cees van der Vaart hikte Snel halfweg te gen een 0-2 achterstand aan. Tot de thee moest ODO toch een puntendeling toestaan, 2-2. ODO bleef brutaalweg het ei gen spelletje spelen en dat kostte Snel hoofdbrekens. Jan- Henk te Vast gaf ODO weer een voorsprong: 2-3. Snel kreeg-toen greep op het spel sn zette de 2-3 om in een 5-3 voorsprong. Maar Fenny Broek zette ODO weer naast Snel. Met nog twee minuten te gaan had Snel een 6-5 voorsprong, maar mopperen tegen de scheidsrechter en het niet goed opletten bij een vrije bal bete kende een verdiende 6-6 eind stand. Jacqueline Marijs zorg de voor de laatste treffer. In het team pasten de nieuwko mers Veltnda Oversluizen en Margret Broek zich prima aan, terwijl de vervanger van Kees van der Kooij Aijen Zonne veld verstek moest laten gaan. Martin Boschma nam de hon neurs waar. HoogvlietSucces 15-10 Bin nen een goed kwartier maakte Hoogvliet Succes duidelijk wat het verschil tussen district en afdeling is. Succes begon ner veus en verkrampt en keek binnen de kortste keren tegen een 6-0 achterstand aan. In de rust zette Fred Molhuizen orde op zaken en na de hervatting was de schuchterheid van Suc ces afgevallen en kwam het goed terug. Hoogvliet had ech ter steeds een creatiever ant woord op de inhaalrace van Succes. Het duel eindigde in een 15-10 nederlaag voor de Schiedammers. ZKV 2—ODI 1-3 In een niet al te beste wedstrijd heeft ODI de eerste stap gezet op de weg terug. Want dat is het doel van de ODI-selectie: "binnen een jaar terug naar de tweede klas se'. De voorbereiding was uit stekend, maar ZKV opende de .score. Jolanda Sebel en Ronald de Kruyff zorgden voor de Sehiedamse treffers en de overwinning, 1-3. ActiefHarga 4-3 Tegen de degradant uit de tweede klasse begon het sterk veijongde Harga van Karei van der Lin den aan de nieuwe competitie. Harga had het beste van het spel, terwijl Actief zich nau welijks kon waarmaken. In het benutten van de kansen hielden de teams elkaar in evenwicht. Harga werkte kei hard en speelde goed In de al lerlaatste seconde verspeelde Harga schlemielig een ver diend gelijkspel. 4-3 TOP (A)—VI [aardingen 3-4 Met de wetenschap, dat de Zeeuwse ploegen op eigen ter rein knap lastig te bestrijden zijn, trok Vlaardingen naar Arnemuiden In de eerste helft hielden de teams elkaar, 2-2 Na de thee sjouwde Vlaardin gen keihard ervoor en kwam op een verdiende 2-4 voor sprong. TOP gooide alle rem men los en deed verwoede po gingen om langszij te komen Verder als 3-4 kwamen de Zeeuwen met en Vlaardingen pakte de eerste competitiepun- ten. Vlaardingen Aad Hanson wordt door het bestuur en de spelers van DVO '32 voor de wedstrijd tegen ARC in de bloemetjes gezet. De Vlaardingse voetbal ler speelt zaterdag zijn 250-ste wedstrijd in de hoofd macht van het team van Gertie Baas. Vlaardingen De parken van Holy-noord vormen za terdag 10 september het de cor voor de eerste lustrum loop van sportschool Tino Hoogendijk. Vanaf 14.00 uur gaan de atleten van start voor diverse prestatielopen en een KNAU-loop over 10 kilometer. De eerste afstand gaat over 1,5 kilometer. De loop is vooral bedoeld voor de jeugd en de nog twijfelende trimmers en de ongetraind en Na deze loop gaan de atleten weg die mee doen aan de 3 kilometer, daar na de 6 kilometer. Hei klap stuk van de middag gaat om 15.00 uur van start. De 10 kilo meter KN AU -wegwedstrijd voor senioren, veteranen (40 en 50 jaar), veteranen 2 (boven de 50 jaar) en dames Gelijktijdig met dc- wedstrij- daileten vertrekken ook de 'supertrimmers' Dit zijn goed getrainde lopers, die alleen geen lid zijn van een atletiek vereniging. De KNAU-weg- wedstrijd wordt georganiseerd in nauwe samenwerking met -ie Vlaardingse club Fortuna De eerste drie afstanden wor den afgewerkt in de parken van Holy-noord, rondom de sportschool van Tino Hoogen dijk. De 10 kilometer loop gaat echter door het park en ge deeltelijk door de polder nabij Schipluiden. Inschrijven is mogelijk bij de startplaats aan de Zwaluwen laan vanaf 13.00 uur. De orga nisatie verwacht evenals voor gaande jaren een groot deelne mersveld. Daar er maar een beperkte kleedaccommodatie beschikbaar is, wordt de deel nemers geadviseerd om in trainingspak te verschijnen. Een ieder die de loop vol brengt, ontvang na afloop eeti speciaal voor het lustrum ont worpen medaille. Vlaardingen Oranje Nassau speelt de i uturn al tegen Olympiaan Omdat Olympiaan uitstel verzocht van de korf bal wedstrijd wedstrijd op 29 oktober werd dit due naar vo ren gehaald Daar Oranje Nas sau en Olympiaan de competi tie openden, ontstond de gek ke situatie dat Nassau de eer ste twee com petit ie wedstrijden tegen dezelfde tegenstander speelt. Een situatie, die Oranje Nassau niet echt gelukkig maakt, omdat uit ervaring blijkt, dat zulke dubbel wed strijden vaak puntenverlies opleveren Nu spelen Olympiaan en Oranje Nassau morgenavond om 19.00 uur tegen elkaar. Vlaardingen De oe fenwedstrijd Zwart Wit '28-Zwaluwen Vlaardin gen gaat later dan oor spronkelijk gepland van start Op verzoek van de Rotterdammers wordt vanavond niet om 19.00 uur begonnen, maar een half uur la ter, 19.30 uur. De reser ves beginnen al om 18.45 uur. Dinsdag 8 september: Voetbal: 19,00 uur Excelsior '20-Fsyenoord-2 (Hi|nmond-trolee), 19.30 uur Bolnes- Hermes DVS (Rijnmond-trofee), 19.00 uur Overmaas-Excelsior M„ (Rijn- mond-trolee), 19,30 uur Vlaardingen- SW-2 (Rijnmond-trofee), 19.30 uur Zwart Wit '28-Zwaluwen; Woensdag 7 september: Voetbal: 19.00 uur Alpheuse Boys-Excelslor M; Korfbal: 19.00 uur Olympiaan-Oranje Nassau:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3