21 'Personeel mag alleen maar stoom afblazen' Personeel niet in bestuur Robbenoord Provincie: Nog geen wijziging van kustgrens ter meuien 249.- Werklozen beginnen in jeugd- filiaal AH M I Open geschoten - Tram uit rails Bejaarde beroofd AbvaKabo over splitsing provincie: Krantenberichten lokken slopers Politiepaard in de fout 100 harde guldens muziekvoordeel... Personeel ICI akkoord met nieuwe cao Rotterdams Nieuwsblad donderdag RZ/RV/RY/RW 8 september 1983 Met een schot heeft mr.Pieter van Vollenhoven gisteren bij de Koninklijke Scherpschutters- vereniging Rotterdam de internationale jubiteum- wedstrijden pistool en geweer' geopend. Hi] werd aan de Kralingseweg ontvangen door onder anderen R.J.H. Boddaert, voorzitter van de scherpschutters vereniging. Rotterdam Eenentwintig (ex)-werklozen zijn vanochtend aan het werk gegaan In het eerste Rotterdamse jeugdfiliaal van Albert Heijn. Het is het tweede jeugdliliaal van Al- bert Heijn in Nederland. Aan het Ambachts- ptein in Zevenkamp zullen de voormalig werklozen onder begeleiding van bedrijfslei der J.H.G. Kleijne het nieuwe filiaal runnen. Eind vorig jaar werd in Apeldoorn het eerste jeugdfiliaal geopend. De bevindingen waren dermate positief dat het concern nog meer van dergelijke jeugdfilialen zal beginnen. De jongeren zijn via het arbeidsbureau uitgeko zen en zijn allen onder de 21 jaar en werk loos. In Apeldoorn zijn de jongeren over het algemeen zeer tevreden met hun nieuwe baan. In het kader van de opening zijn er verschil lende festiviteiten georganiseerd. Zaterdag komt de zingende ïjscoman Freddy Cornello gratis ijsjes uitdelen op het Ambachtsplein en krijgen klanten een attentie. Het personeel van het nieuwe jeugdfiliaal Onderwijscommissie wil principiële discussie Rotterdam Medewerkers van het schippersinter- na at Robbenoord mogen niet in het bestuur. Zij zullen het ook in de toekomst moeten doen jnet invloed via een vertegenwoordiger. Dat is gisteren, na lange dis cussie, besloten in de onderwijscommissie. Wethouder Hans Simons kondigde echter meteen een nieuwe principiële— discussie aan over democratisering van besturen. Ook dan zal de vraag naar bestuursdeelna- me van personeelsleden centraal staan. De discussie over Koööe- noord ontstond toen het be stuur de sterk verouderde statuten wilde aanpassen aan de veranderde situatie. Een van die veranderingen in het ruim vijftienjarige beslaan van het schipper- sinternaat was de toegeno men invloed van het perso neel, dat een vertegenwoor diger in het bestuur mocht hebben. In de oude statuten was daarvan nog geen spra ke en dus wilde het bestuur die aanpassen. Maar toen die nieuwe statu ten ter goedkeuring aan de onderwijscommissie werden voorgelegd ontstond discus sie. Het PvdA-raadslid Yvonne de Rijk liet weten dat de democratisering bij Robbenoord haar niet ver genoeg ging. „Ik zie niet in waarom personeelsleden van. bestuursdeelname zijn uitgesloten", betoogde het raadslid. Öp haar verzoek benaderde wethouder Hans Simons het Robbenoord-be- stuur, Of men het gewraak te artikel in de statuten wil de laten vallen en mede werkers van het internaat in het bestuur wilde dulden. Maar Robbenoord wilde daar niet aan. Voorzitter F.A. Diepenhorst verduide lijkte gisteren dat de span ningen binnen het internaat daardoor te groot zouden kunnen worden. Raadslid Riet Hof en wet houder Hans Simons steun den hem. Hof: Ook bij in stellingen die door de ge meente zijn opgezet, zoals schooladviesdienst en pedo logisch instituut, is het per soneel uitgesloten van be stuursdeelname. Als ik dat als raadslid heb laten passe ren, hoe kan ik dan nu Rob- benoord verplichten om wel personeelsleden toe te la ten? Simons meende dat deelna me van personeelsleden in een bestuur zelf schadelijk zou kunnen zijn voor de de mocratie binnen een instel ling. Als er voldoende ga ranties zijn, is het personeel beter af met een vertegen woordiging. De invloed van het personeel is dan zuiver der geregeld", aldus Si mons. Rotterdam De gemeentelij ke grenzen voor de kust van Voorne en de Maasvlakte blij ven voorlopig ongewijzigd. Dit althans willen gedeputeerde staten. Eerder zag de provincie wel heil in een gemeentelijke herindeling van de kustwate ren waarbij het grondgebied van Westvoorne in noordelijke richting zou worden uitge breid. Maar op aandrang van Rotter dam en Rijnmond wil nu ook de provincie de resultaten af wachten van het onderzoek «aar het havenbaggerdepot voor de kust van Voorne, al vorens een definitief stand punt in te nemen. Tot zolang moet de grenzen ongewijzigd blijven, aldus GS. Burgemeester J.M. Hoffmann van Westvoorne vindt de om mezwaai van Zuid-Holland be treurenswaardig. „Maar het overvalt ons niet. Het zat er aan te komen aldus Hoff mann. Voor Westvoorne bete kent het aanhouden van een definitieve beslissing dat zij haar grip op de aanleg van het in de badplaats gevreesde bergplaats voor giftig haven- bagger niet verder kan uit breiden. Omdat er geen sprake is van een definitieve beslissing be twijfelt Westvoorne of het mo gelijk is in beroep te gaan te gen de uitspraak van GS. Staking dreigt bi Tiofine Waarschijnlijk door een defecte wissel is gistermiddag omstreeks vier uur tram lijn 2 nabij het Kreekhuizenplein ontspoord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Ook de bovenleiding werd beschadigd. Om half acht gisteravond was de schade hersteld en kon lijn 2 weer rijden. De RET zette gedurende de storing bussen in tussen de Beukendaal en het Prinsenplein. Rotterdam Een 75-jarige Rotterdammer is gistermorgen op de Schiedamseweg door een ongeveer dertigjarige man be roofd van veertienhonderd gulden en een paspoort. De da der gooide het slachtoffer op de grond, waarna een worste ling ontstond, waarbij hij het Sold en het paspoort weggriste. Rotterdam De ambtenarenvakbond AbvaKabo in Rijnmond en de provincie vindt dat zij te weinig zeg genschap krijgt bij de splitsing van Zuid-Holland. Vol gens de bond heeft het kabinet de nog in te stellen be stuurscommissie die de feitelijke tweedeling gaat voor bereiden, te veel het aleenrecht toegedacht. „Voor ons is er een bijzonder georganiseerd overleg, waarin we uitsluitend stoom mogen afblazen. Adviseren is er niet bij", aldus bestuurder Huub Vermeulen. De bond pleit er voor de positie van het perso neel bij de reorganisatie beter te regelen. Onder meer denkt de AbvaKabo aan het van kracht worden van de veror dening leidraad reorganisatie van het openbaar lichaam. Ondanks de bestuurlijke ver schillen tussen provincie en Rijnmond over de noodzaak van de splisting, zullen de ambtenaren gezamenlijk op trekken, aldus Vermeulen. Be gin volgende maand is een lijst van punten opgesteld, die een nadere uitdieping behoeven, Onder meer zullen het nieuwe organisatiemodel, het gelijk trekken van de huidige ver schillen in de rechtsposities en het plan van aanpak op die lijst terecht komen. De AbvaKabo zal zeker een Rotterdam Door een onzorgvuldigheid in en kele krantenberichten is een vrijwel nieuw schoolgebouw ten prooi gevallen aan slopende Rotterdammers. Met armenvol hebben ijverige doe-het-zelvers de vier jaar oude school beroofd van koperen leidingen en andere kostbare on derdelen. Het misverstand ontstond nadat vandalen ver nielingen in de leegstaande school aanrichtten. In krantenberichten werd vermeld dat de 'van dalen de slopers voor waren.' Maar dit was niet juist: de school wachtte niet op de sloop, maar op de streekschool die er dit schooljaar haar lessen zou beginnen. Om een verdere uitkleding van het schoolge bouw te voorkomen is nu een continue bewa king ingesteld. Rotterdam Het achtjarige politiepaard Rody is gisteren op de West Kruiskade frontaal ge botst op een personenauto, nadat het dier er gens van was geschrokken. De dertigjarige hoofdagent, die het paard be reed, kon het dier niet meer onder controle houden. Hij belandde samen met Rody op de motorkap van de auto. Het paard rook kenne lijk haar stal, enkele honderden meters verder op. Na de botsing ging het dier zonder berijder in stevige galop richting stal. Onderweg sprong het nog over de motorkap van een auto, die daardoor werd beschadigd, Rody viel nog een keer, maar hield aan het avontuur slechts en kele schaafwonden over. ander organisatie van de nieu we bestuursorganen bepleiten dan de nu sterk hierargische structuur van de huidige pro vincie. De bond denkt daarbij in de richten van het zoge noemde model-Gelderland en zal daarom streven naar een organisatievorm waarbij de ambtenaren 'vrij creatief' kun nen werken en waarbij de dienstverlening naar de bur ger centraal staat. Rechtspositie Het gelijkschakelen van de rechtsposities zal volgens de bond met veel problemen op leveren. Bij de provincie als bij Rijnmond zijn er zowel nega tieve en positieve aspecten op te noemen. „Uiteraard zuilen we er naar streven om het perspectief van de mensen zo goed mogelijk in stand te hou den", aldus Vermeulen. Een mening oVer de splitsing van Zuid-Holland heeft de Ab vaKabo overigens niet. „Jit bestuurstechnisehe overwegin gen is het te begrijpen, maar de splitsing op zich hoeft voor ons niet", zegt Vermeulen. De reorganisatie zal de bond han den vol werk gaat kosten en een 'veelheid aan sociale pro blemen'. De AbvaKabo verwacht dal de provincie haar verzet tegen de opdeling in oktober, na de hoorzitting van de Tweede Kamer, zal opgeven, „Dat zal de laatste stuiptrekking van de provincie zijn", voorspelt de vakbondsbestuurder. ADVERTENTIE op deze zeer luxe uitgevoerde 10 Wacc stereo compo se: in antraciet kleur met siermatenaai Bovendien 6 maanden garantie en nederlandse gebruiksaanwijzing Afm. 50 x 18 x 11 cm ibxhxd) Radio: FM stereo met AFC en middengolf Cassetterekorder: autostop, pauzetoets, monitor- schakelaar, ingebouwde mikrofoons enz Versterker: 2x5 Watt met Led meters Boxen: 2-weg speakersysteem, los plaatsbaar Aansluitingen voor koptelefoon en mikrofoons en 5 po- lige in- en output voor externe apparatuur Van .3497* voor^ Rotterdam Bij het chemisch bedrijf Tio fine in de Botlek dreigt een staking, nu de onderhandelingen met de vakbonden over een nieuwe ar beidsovereenkomst zijn vastgelopen. De directie is niet bereid te praten over de in voering van een kor tere werkweek voor de vol-continuedienst. Volgens vakbondsbe stuurder Henk Wal- ravens stuurt het be drijf, dat 300 werkne mers heeft, 'willens en wetens' aan op een confrontatie. Werktijdverkorting en verlen ging van de huidige vut-rege- lingen zijn de enige eisen van de vakbond. Bij alle andere bedrijven in de Botlek lopen al afspraken om te komen tot een 35-urige werkweek Volgens de Industriebond FNV is er geen enkele reden te bedenken, waarom hot be drijf een kortere werkweek te genhoudt. „Vorig jaar zei Tio fine geen geld te hebben om arbeidstijdverkorting te finan cieren, maar nu stelt het be drijf dat er enige miljoenen winst wordt gemaakt", aldus Wal ravens. Tiofine heeft volgens de vak bond de onderhandelingen over een nieuwe cao gerekt. Enkele weken terug kwam het pas tot een gesprek. Na vier uur was men uitgepraat. Gis teravond wezen de werkne mers het aanbod van de direc tie radicaal af. De vakbond heeft de directie gevraagd om voor 23 oktober nog éénmaal rond de tafel te gaan zitten. De Industriebond zegt in tijden van economische neergang niet gelijk naar het stakings- wapen te willen grijpen. De directie van Tiofine geeft geen commentaar. Rotterdam De werk nemers van ICI in de Botlek zijn gisteravond in grote meerderheid ak koord gegaan met een nieuwe arbeidsovereen komst over twee jaar. Met de directie is afge sproken om de prijscom pensatie in te leveren en vanaf 1 juli te besteden aan arbeidstijdverkor ting. De dagdienst en twee- en drieploegendiensten gaan dit jaar een dag minder werken. Volgend jaar worden dat vier dagen en in 1985 is dat aantal opgelopen tot elf dagen. De contenuedienst, waar voor al eerder een 35'/2- urige werkweek werd af gesproken, krijgt een ho gere ploegentoeslag van achtentwintig procent. Voor de werknemers be tekent dat een extra sala ris van vijftig tot vijfen zeventig gulden per maand. In de komende twee jaar worden bij ICI de salarissen met een procent verhoogd op de koopkracht te handha-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5