Open dag SGZ trekt honderden bezoekers m Parkwegfestival goed bezocht Schoolomgeving wordt veiliger VLAARDINSS BAEBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEE COURANT Ketting botsing door regenval 3 Wind molen ONS buiten bedrijf Politie zoekt getuigen van tasjesroof Muzikale dieven Schip vast in Waterweg Video-recorder voor zilveren pater Watersporters slaags Toevlught tevreden met feesten Hond en verenig ing klaagt over slechte organisatie Bromfietsers slaan in op fietsers Autokrakers slaan toe Auto ramt vorkheftruck MAANDAG 12 SEPTEMBER 1983 De ravage op rijksweg 20, die ontstond nadat elf auto's door het vele water op drift waren geraakt. Schiedam/Hoek van Holland Door het uitvallen van de pompen bij het spoorwegvia duct over de A20, even voorbij de afslag Schiedam, zijn gister middag rond half drie in totaal elf auto's tegen elkaar gebotst. De regen bleef op de twee bin nenste rijbanen van de rijks weg staan, met als gevolg dat op de ene weghelft zes en op de andere weghelft vijf auto's door aquaplaning onbestuur baar werden. De materiële schade was groot. Twee perso nen werden bij de ongelukken gewond. Eén mocht na behan deling in het Schielandziekèrt- huis weer naar buis vertrek ken. Een 75-jarige Sehiedamse, die enkele ribben had gebro ken, moest in het Schieland- ziekenhuis blijven. Een trekker heeft zaterdag avond na een aanrijding op de Prins Hendrikweg twee totaal vernielde auto's uit elkaar moeten halen. De wagens, be stuurd door een Rotterdamse en een Duitse chauffeur, bot sten frontaal op elkaar in de bocht bij het terrein van ge meentewerken. De Duitser, woonachtig in Capelle aan den IJssel, reed volgens de politie te veel op de linker rijbaan toen hij door de bocht kwam. Het verkeer op de Prins Hen drikweg was door de enorme ravage enige tijd gestremd. Twee wagons van de Hoekse vrijwillige brandweer moesten uitrukken om wegstromende benzine van het wegdek te verwijderen. Viaardingen De politie is nog steeds op zoek naar de man die vrijdagmorgen om streeks kwart voor twaalf een 56-jarige vrouw in de Borneo- straat van haar handtas, met daarin circa zevenduizend gul den, heeft beroofd. Nadat de vrouw uit haar auto was gestapt, kwam er een jon geman op haar af. die aan haar tas begon te rukken. Ze viel, waarna de onbekende haar nog zo'n vijf meter over de straat sleurde, alvorens hij de tas te pakken had. De lege tas werd later in de omgeving te rug gevonden. Het signalement van de dader: leeftijd tussen dc 18 en 25 jaar, brede schouders, slank pos tuur. Hij droeg een rode brom- fietsbelm en donkere kleding. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht contact op te nenaen met de recherche, tel.342355. Schiedam Bij het muziek centrum West op de Hoog straat in Schiedam is ingebro ken. Onbekenden drongen de muziekhandel binnen door een deur te forceren en gingen er vandoor met drie instru menten en vier muziekboe ken. De totale waarde van de ontvreemde goederen bedraagt 3100 gulden. Maassluis Het onder Britse vlag varende motor schip Fosges is zaterdag avond in de Nieuwe Wa terweg ter hoogte van de Poortershaven aan de grond gelopen. Het 6000 ton metende schip was ongeladen uit Rotterdam vertrokken toen het even voorbij Maassluis uit zijn roer liep en aan de stuurboordwal vast kwam te zitten. Na het leegpompen van de ballasttanks lukte het de Brit los te komen. Voor een inspectie van het on derwaterschip is de boot weer naar de Waalhaven gevaren. Viaardingen Honderden Vlaardingers hebben zaterdag van de gelegenheid gebruik ge maakt een bezoek te brengen aan de Stadsgehoorzaal (SGZ). Niet al leen konden belangstellenden kennis maken met de technische en bouwkundige vernieuwingen binnen het schouwburgcomplex; ook konden verschillende voor stellingen worden bezocht. Schouwburgdirecteur Marten Putman was erg tevreden over de aantallen bezoekers. „Het begon om twee uur allemaal wat aarze lend, maar het aantal bezoekers is gaande weg beter geworden", zei hij. Het aantal be zoekers binnen de muren van het complex schatte hij zaterdagmiddag rond half vier op zevenhonderd. Op de plaatsen waar het aan komend seizoen de groten van de amuse ment hun shows opvoeren liepen nu derti gers met hun kinderen, waarvan de gezich tjes even daarvoor door medewerksters van de Vrije Academie waren geschminkt. In de Harmonie werden films vertoond en konden de jongsten kijken naar het stuk 'Malle muizen' van Vlaardingse marionetten theater Houdje Touwtje. In de grote zaal van de Stadsgehoorzaal was driemaal een licht en geluidsshow te zien, waarin de technische mogelijkheden van de nieuw aangeschafte geluidsboxen en de verbeterde lichtinstalla tie. In de gangen rond de grote zaal waren boeken te koop over muziek, toneel, theater en cultuur en lag informatie uitgestald over de verschillende culturele verenigingen uit Viaardingen. Bovendien trad een klarineten semble van het Rotterdams conservatorium op. Ook gaven het gemengd Rijnmondkoor en Sursum Corda een kort concert. Vrijdag en zaterdag vond ook de voorver koop van plaatskaarten voor het aankomend seizoen plaats." Vrijdagmorgen stond al ver voor tien uur een flinke rij wachtenden voor de kassa. De resterende kaarten worden zes dagen voor de voorstellingen in de verkoop gebracht. De kinderen, die op bezoek kwamen in de Stadsge hoorzaal werden door medewerksters van de Vrije Academie geschminkt. Hoek van Holland Het zilveren priesterjubileum van paier Van der Meer is zaterdagavond gevierd in Hoek van Holland en zondagmorgen aan de Heenweg. Beide malen gebeurde dat met een plechtige gezongen H. Mis, gevolgd door een druk bezochte receptie. De wens van de pater was een video-recorder om het godsdienst-onderricht op de scholen met bewegende beel den aanschouwelijker te kunnen maken. Het bedrag dat het afgelopen weekeixïde aan jubüeumgiften binnen kwam bleek niet alleen ruim voldoende voor een video recorder, maar ook voor de bijbehorende banden. Pater Van der Meer is sinds twee jaar als pastoor verbon den aan de Parochies van St. Egbertus in Hoek van Hol land en St. Lambertus in Heenweg. Nieuwerkerk aan den IJssel Bij een surfwedstrijd op de Hotte zijn een surfer en de be stuurder van een motorcruiser slaags geraakt. Daarbij werd een ruit van de boot ingetrapt en belandde de'bril van de be stuurder, een 34-jarige Schie dammer,. in het water. De problemen ontstonden toen de Schiedammer tot tweemaal toe de surfer ernstig hinderde. De 46-jarige man, afkomstig uit Den Haag, pikte dat niet en klauterde op de boot om ver haal te halen. Door de Schie dammer is een klacht inge diend wegens mishandeling; door de Hagenaar wegens overtreding van het vaarregle- menL Feesl in de Toevlught. Maassluis Dankzij de onge nadig inzettende herfstregen heeft jongerencentrum De Toevlught uit Maassluis zijn activiteiten rond het vijfjarig bestaan van het zwembad Dol fijn moeten verplaatsen naar het pand aan de Lange Boone straat. Ondanks deze veel krappere behuizing is de leiding van het jongerencentrum erg tevreden over de festiviteiten. Ron Mansveld: „De aantalllen be zoekers zijn mij helemaal niet tegengevallen. Toen we zater dagmorgen de weersomstan digheden erg verdacht vonden hebben we besloten alle activi teiten te verplaatsen naar de Lange Boonestraat. Alleen de duikdemonstraties van Aquati- lis hebben plaatsgevonden in het zwembad." Met geluidswa gens werd de Maassluise be volking op de hoogte gesteld van de veranderingen in het programma. De duikdemon straties werden, voorzover dat onder die weersomstandighe den gezegd kan worden, flink bezocht. Met name het oude duikerspak met de grote kope ren helm maakten indruk. In de Toevlught was het zater dagmiddag wel gezellig. Er werd disco gedraaid en verlo tingen gehouden, maar het aantal bezoekers viel 's middag tegen. Met de kreet „Gooi de kooi maar open" kondigde de aanwezige discjockey de mo deshow aan. Tot het optreden van de Maassluise popgroep Anastasia bleef het rustig in het jongerencentrum. Daarna stroomde het publiek toe. Met ferp&tun t door name het optreden van buik danseres Mercedes sloeg erg aan. Het hoogtepunt van het festi val was net optreden van Sound of Steel, een steelband, die bestaat uit Antillianen en bewoners van de Caraïbische eilanden. De groep is veelbelo vend en heeft veel succesvolle optredens in Europese lanm- den achter de rug. Voor zover de ruimte dat toeliet werd er gedanst in de Toevlught. Ter wijl de Sound of Steel in de Toevlught speelde trad in het ojc Coco, ondergebracht in het zelfde gebouwencomplex de heavy-metalgroep Picture op. „Typisch Maassluis", werd er in de Toevlught gereageerd. „Wekenlang gebeurt er niets en dan treden er twee topgroe pen op een avond op. Last van concurrentie heeft men bij de Toevlught niet gehad. Daarvoor liepen de verschil lende stijlen muziek te ver uit een. Viaardingen Door verbete ringen aan te brengen aan de Stadhouderslaan kan de ver keerssituatie voor scholieren die de Dillenburgschool bezoe ken aanmerkelijk worden ver beterd. Daarvoor zullen twee parkeerplaatsen moeten ver dwijnen en zal het profiel van de laan moeten worden aange past. De operatie kost bijna 20.000 gulden. Uit een advies van gemeente werken aan het college van B en W blijkt, dat een relatief groot gedeelte van de Stadhou derslaan moet worden aange past om de situatie veiliger te krijgen. Dat komt vanwege de haakse bocht op de hoek van de Willem Lodewijklaan, die speciale eisen aan de maatre gelen stelt, omdat de kans be staat dat eenvoudige snel- heidsbeperkende maatregelen door de bocht te laat worden opgemerkt. Gemeentewerken heeft daarom voorgesteld, de Stadhouderslaan over een lengte van 35 meter te ver smallen tot vier meter breed. Twee parkeerplaatsen die voor de school aanwezig zijn moe ien verdwijnen om de scholie ren een beter 2icht op de weg te kunnen geven. Door ter hoogte van de versmalling de weg visueel in twee rijbanen le verdelen kan de snelheid van het verkeer ook worden teruggebracht. De voorgestelde aanpassingen worden morgenavond bespro ken door de commissie voor verkeer en vervoer. De ouder- commissie en het onderwij zend personeel van de school hebben enige tijd geleden om maatregelen gevraagd die het voor de scholieren veiliger maakt. Viaardingen Vier onbeken de bromfietsers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag op het fietspad tussen de Es- doorndreef en de Amsterdam- laan een fietsend Vlaardings echtpaar mishandeld, Zij dwongen het echtpaar (beiden dertig jaar) te stoppen en pak ten eerst de vrouw beet en sloegen haar in het gezicht, waardoor ze een bloedneus op liep. Vervolgens grepen zij de man vast en gaven hem klap pen in het gezicht en in de maag. De man kwam er af met een bult op zijn hoofd, een ge broken tand en een gebroken bril. Van de daders, waarvan alleen bekend is dat er één tussen de 1.85 en 1.90 meter lang is, ontbreekt elkspoor. Viaardingen Het afgelopen weekeinde is een fiks aantal inbraken in geparkeerde au to's gepleegd. Twee Rotter dammers konden worden aan gehouden. Ze hadden van een aan de Aalscholverlaan gepar keerde auto vier banden met velgen gestolen. De auto lieten zij op blokken achter. Uit een in de Van Limburg Stirumstraat staande auto werd een radiocassetterecor der gestolen. De eigenaar van een in de 2e Maasbosstraat ge parkeerde wagen mist een mo* bilifooninsiallatie. Hij was de installatie aan het monteren, toen hij even werd weggeroe pen. Bij zijn terugkomst bleek de nieuwe aanwinst verdwe nen. Van een langs de Parallelweg geparkeerde wagen werd de buitenspiegel gedemonteerd; Schiedam Het Parkwegfestival, dat dit weekeinde werd ge houden, heeft grote aantallen mensen op de been gebracht die zich hebben geamuseerd met de Miss Schiedam Verkiezing en met de hondenkeuringen, die waren georganiseerd door de hon- densportvereniging Vijfsluizen. Deze vereniging had kritiek op de organiserende winkeliersvereniging. „Een slechte organisatie. Er werd vanmorgen te laat be gonnen met het opbouwen van het podium. Bovendien was de geluidsinstallatie waarvan wij gebruik hadden moeten ma ken niet opgesteld. Het afroe pen van de nummers van de deelnemers was zonder micro foon en versterker absoluut niet vol te houden." De opkomst was redelijk groot. Door de jury werd de Rottwei ler van Deborah Klootwijk ge kozen tot best verzorgde ras hond. De best verzorgde bas taard was Blackie van Ga~ briëlle van Amsterdam. De beste combinatie kind/hond was Audrey Coppen met haar Gordon Setter. Voor de Miss Schiedam ver kiezingen hadden zich 22 .kan didates aangemeld, die in leef tijd uiteenliepen van 18 tot en met 37 jaar. De missverkiezing werden geleid door AVRO- omroeper Hans van der Togt, die in zijn paarse jas met Oli vier B. Bommel-ruiten veel kijkers trok. Na drie kwartier ondervragen vielen twaalf kandidates af. Tussen de bedrijven door wer den de aanwezigen vergast op muziek, die werd gespeeld doort het trio Mustang. Ook doorkruisten dames in Elzas- ser klederdracht de menigte aanwezigen, terwijl ze wijn en limonade uitdeelden. De overige tien kandidaten gingen door naar de finale. Uiteindelijk werden daaruit de drie prijs winnaressen gekozen. Met de hoogste eer streek Enny Putters. Zij kreeg een vakantie van twee weken op de Canarische eilanden aange boden. Als tweede eindigde José Weegman, die een week end naar Parijs mag. Als derde eindigde Marja Vollenbregt. Zij kreeg een cosmeticapakket. Schiedam Een 20-jarige Rotterdammer is gisteren naar het Dijkzigixiekenhuis ge bracht, nadat hij bij een bot sing aan zijn ogen gewond was geraakt. Hij zat in de auto van een 19-jarige plaatsgenoot, die met onbekend letsel in het zie kenhuis ligt. Zij reden zondag middag rond twee uur op ae Van Deventerstraat en wilden linksaf, de Nieuwe Mathenes- serstraat in. Door de regen was het wegdek zo glad geworden, dat de auto uit de bocht vloog en een vorkheftruck ramde. Schiedam De windmolen van de ONS op het terrein aan de Van Heekstraat is kapot. Door een storing in het koppe lingsmechanisme tussen de wieken en de generator moest de molen, waarmee elektrici teit wordt opgewekt, worden stilgezet. Met de harde wind van de afgelopen dagen zou de molen toch niet hebben ge werkt. Het apparaat is niet be stand tegen de enorme snelhe den die de rotorbladen daar door zouden krjgen. De reparatiewerkzaamheden zullen tot eind september du ren. De ONS verwacht dat met deze storing een eind is gekomen aan de kinderziektes van de molen, die eind vorig jaar in gebruik is genomen. Na de reparatie zal met de windmolen per jaar rond de 85.000 kilowatt kunnen wor den opgewekt. Dat komt neer op 15 a 25 procent van de elek triciteit die de ONS zelf ge bruikt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1