ROTTERDAM 11 'Genève alibi voor opschroeven bewapening' GRAAG .GEDAAN Schotwond in schouder w HondFikkie wordt onthuld Fatale botsing op ANWB- wegwijzer 'Overschot heffingen niet naar nieuw kantoor' Slaapkamer uitgebrand PSP/PPR wil rol gemeente in Navo- oefeningen weten Boller dam was eren een andere stad... &ms 4old Rochussenstraat 20 telefoon 010/36 02 42 3015 EK Rotterdam Reserveren gewenst EZIRneemt Rotterdamse politiek op de korrel Mr. Scholten gaat weg bij gemeentelijk havenbedrijf Drie gewonden hij aanrijding o Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 12 september 1983 Rotterdam -Het hondje 'Fikkie', dat tot nog toe een verborgen plekje had op de Westersingel, wordt verplaatst naar de Oude BinnenwegZater dag zullen de honden van Gerard Cox en Joke Bruys het beeldje onthul len. Het bronzen beeldje is in 1963 gemaakt doir de Rotterdamse beeldhouw ster Joeki Stmak. De uit nodiging meldt dat alle honden in Botterdam welkom zijn met hun baasjes en bazinnen aan de lijn. De onthulling is, ironisch genoeg, georganiseerd door kunstgalerie Black Cat. Rotterdam De 48-jarige P.W. Daim uit Dordrecht is gisteravond om het leven ge komen toen. hij op de kruising van de Botlekweg en .de Wel- plaatweg met zijn auto fron taal op een ANWB-wegwijzer reed. De Dordtenaar overleed aan zijn verwondingen in het Zui derziekenhuis. Zijn 58-jarige vrouw liep een gebroken arm en been op. De 16-jarige doch ter had neusletsel en de 18-ja- rige zoon kwam met de schrik vrij. Dordrecht Het overschot van de zuiveringsheffing over 1982 gaat niet naar de bouw van een nieuw kantoor voor het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Dit zegt het college van gede puteerde staten (GS) op schrif telijke vragen van PSP/ CPN/ PPR-statenlid J.P.R.M. Steegh. Volgens GS kan geen koppeling worden gelegd tussen het rekeningo verschot over '82 en de bouw van een nieuw kantoor in Dordrecht. „De besteding van het rekeningoverschot over 1982 en het voornemen tot de bouw van een kantoor hebben niet meer met elkaar gemeen, dan dat beide zaken in de ver gadering van het zuiverings schap van 30 juni aan de orde zijn geweest", reageert het col lege. Het statenlid Steegh daarente gen had uit andere bronnen vernomen dat het zuiverings schap twee miljoen gulden van het batige rekeningoverschot wilde besteden aan de bouw en inrichting van het nieuwe kantoor waarvan de kosten voorlopig worden geschat op ongeveer elf miljoen gulden. Volgens Steegh komt deze in vestering psychologisch gezien op een zeer slecht moment, omdat steeds meer mensen in het verzorgingsgebied klach ten hebben over de snel stij gende tarieven voor waterzui vering. Rotterdam Een uitslaande brand heeft gisteren een slaap kamer op de eerste verdieping van een woning in de Curcu- mastraat in Hoogvliet geheel in de as gelegd. De verdieping liep verder rookschade op. Vermoedelijk heeft een drieja rig zoontje in de slaapkamer met lucifers gespeeld, waar door het bed vlam vatte. De ouders konden met de drie kinderen in veiligheid worden gebracht. Rotterdam De PSP/PPB wil de rol weten van de ge meente bij de transporten van oorlogstuig en de oefening 'Re- forger' van de Navo. De fractie vindt het 2eer schrijne'nd, dat een stad als Rotterdam, waar op allerlei voorzieningen en inkomsten wordt bezuinigd, getuige moet zijn van de- verkwisting aan menskracht, materiaal en geld voor een zinloos, maar gevaar lijk militaristisch spektakel. De politieke partij heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college omtrent de contacten tussen de gemeente en de Verenigde Staten bij de overslag van oorlogstuig. Bo vendien wil de PSP/PPR we ten waarom Rotterdam geen protest heeft laten horen. FOTO LINKS: Geen zitplaatsen... FOTO RECHTS: Een fange rij Dixiefandmin naars wachtend voor een volle Harbour Jazzclub. Voor zo' nJazznight is de Doelen nodig —j .r Het Heineken Jazzfestival maakte van Rotterdam drie dagen lang een andere stad.. Vredesmanifestatie in Sliedrecht: Sliedrecht „Het plaatsen van de 572 kruisraketten in West-Europa heeft niets te maken met een streven naar evenwicht, maar alles met de voortdurende strijd naar overwicht in de kern bewapening." Deze mening ventileerde de fractievoorzitter van de PSP in de Tweede Kamei F. van der Spek zaterdag middag tijdens de vredes manifestatie in Sliedrecht. Volgens Van der Spek wor den de onderhandelingen in Geneve alleen maar ge bruikt als alibi om de be wapening in versneld tem po op te voeren. De PSP'er vindt dat niet alleen de kernwapens de wereld uit moeten, maar dat de totale bewapening moet worden teruggebracht. „Ook al zou den nu alle kernwapens ontmanteld worden, de kennis erover blijft be staan. In geval van een to tale oorlog kan dan toch weer naar kernwapens worden teruggegrepen door de verliezende partij." Van der Spek deed zijn uit spraken tijdens een forum discussie tussen voor- en te genstanders van een eenzij dige ontwapening. Volgens één van de tegenstanders van die eenzijdige ontwa pening, de Sliedrechtse SGP-wethouder B. Korpo raal, laat de atoomparaplu ons in vrede leven, „want het Oostblok schrikt alleen voor ge weid dreiging." Wel is hij bevreesd voor het uit de hand lopen van de bewa peningswedloop. „Maar we hebben de keus tussen ons zelf ifitleveren aan het Oostblok en dat mag niet en doorgaan met de bewapeningswedloop, en dat mag ook niet Alle we gen lopen dood in een uit eindelijke catastrofe. Het enige antwoord is: bidt en werk." De discussie, waaraan ook werd deelgenomen door vertegenwoordigers van IKV, 1KTO, Artsen tegen kernwapens en de Atlanti sche Commissie dreigde even uit de hand te lopen in een religieuze discussie tussen IKV en IKTO. Dit werd echter snel in de kiem gesmoord door de voorzitter, burgemeester W. Hendriks van Sliedrecht. De manifestatie werd geor ganiseerd door het Plat form Sliedrecht Kemwa- penvrij. Hun doel was het verzamelen van handteke ningen als ondersteuning voor de motie om Slie drecht kemwapenvrij te verklaren, die binnenkort in de gemeenteraad wordt ingediend. Tot nu toe wer den ruim vijftienhonderd handtekeningen gezet. Het tweede doel was de bevol king op te roepen deel te nemen aan de landelijke demonstratie tegen kern wapens op 29 oktober in Den Haag. Rotterdam Een 38-jarige man heeft zaterdag in een bar aan de Nieuwe Binnenweg een schotwond opgelopen. De dader sloeg op de vlucht. De twee mannen hadden achter in de bar een woordenwisseling gekregen. Het latere slachtoffer werd eerst in zijn gezicht gesla- fen en daarna beschoten. Hij is opgenomen in het Dijkzigt2ie- enhuis. ADVERTENTIE Zaterdag: diner-dansant in Old Dutch Tijdens ons diner-dansant, dat zaterdagavond 17 september muzikaal wordt verzorgd door het Kwartet Pietcr de Bruin, treden voor u op: Trio Pim Jacobs, met zang van Rita Rcys. RESTAURANT Rotterdam De Er asm usuniversiteit houdt op 6 oktober een congres over de politieke plaatsbepaling van de gemeente Rotterdam in het Nederlandse stelsel In vier forums wordt gesproken over de verschillende machts- en invloedrelaties die Rotterdam heeft Het najaarscongres van de Erasmusuniversiteit tracht de beperkingen en mogelijkheden aan te geven van een stad ais Rotterdam binnen en buiten het Nederlands openbaar bestuur. In de forums zijn onder meer burgemeester Bram Peperoud-wethouder drs. J. van der Ploeg, voormalig burgemeester Andrê van der Louw, wethouder Roel den Dunnen en wethouder Henk van der Pols vertegen woordigd. Rotterdam Het Heineken Jazzfestival heeft op donderdag, vrijdag en za terdag van Rotterdam een andere stad gemaakt. De binnenstad was ronduit gezellig, dankzij het jazztrammetje, de jazzcafés en de streetparades en ook de 'Jazznight' in Hilton en de Harbour Jazzclub bleek zo ongeveer het maxi maal aantal bezoekers te trekken. Een taxi-chauffeur zei zondag morgen in alle vroegte: „Je krijgt de mensen hier heus wel de straat op: als er maar wat te doen is." Toch moet dit eerste jazzfesti val beschouwd te worden als een experiment waaruit lering getrokken dient te worden. Het is te hopen dat de organi satoren zich zullen bezinnen door Jaap Koopmans op de vraag hoe het dan wèl moet: in grote lijnen was de organisatie gestroomlijnd gere geld; in details klopte er niets van. Er werden ongeveer 2500 kaarten uitgezet, die moesten toegang geven tot zowel Hilton als de Harbour Jazzclub, Har bour heeft vijfhonderd plaat sen. Aangenomen dat wel de helft van de jazzlustigen oude stijl prefereren, betekent dit, dat er van de 1250 liefhebbers 750 voor een gesloten deur ko men. 't Zullen er geen 750 ge weest zijn, maar tijdenlang heeft er een grote rij voor de deur van Harbour gestaan, een aantal mensen heeft 't opgege ven en kwam maar weer terug naar Hilton, waar in de boven- lobby zo nu en dan dixieland werd gespeeld. In Hilton was 't vooral te gen twaalven zo druk, dat men zich slechts schuifelend van de ene zaal naar de ande re kon verplaatsen. Men liep dan ook gedesoriënteerd rond, want noch aan de buitenkant of in de zalen, noch in de lob by stond vermeld wie waar speelde en hoe laat. Er is na- tuurlijk wel iets als een pro gramma, maar zo'n program ma dat is ook de ervaring met het North Sea Jazzfestival wordt voortdurend gewij- zigd. Men kan van een 'Jazznight' op deze schaal niet verwach ten dat er monitoren worden neergezet waarop de actuele mededelingen en de program ma's worden getoond, maar het minste is toch dat men aan een zaal kan zien wie er speelt en van wanneer tot wanneer. En hoe eenvoudig is het niet om gewoon een groot school bord in de lobby neer te zetten waarop met krijt geschreven staat wat er het komend uur te wachten staat en waar. Om zoveel mogelijk mensen binnen te krijgen waren er geen zitplaatsen. Men werd verondersteld zo'n zeven uur op de been te kunnen blijven. Zou het niet veel beter zijn om tenminste één concertzaal met zitplaatsen in te richten, waar van de deuren sluiten als de zaal vol is? Dan kunnen er, ondanks het veel geringere aantal aanwezigen, veel meer mensen werkelijk van de mu ziek genieten. 't Aardigste zou zijn als me medewerking van de gemeen te volgend jaar de Doelen vooi de Jazznight beschikbaar zot worden gesteld. Archie Shepf in de Grote Zaal, Art Farmei in de kleine zaal en de andere ensembles in de wandelruim ten en de foyer, om iets te noe men. Er is nu bewezen dat Rotter dammers massaal voor eer jazzfeest op de been te krijger zijn. Welnu, in het kader var het streven naar stads-verle vendiging (dat heeft een hogt prioriteit) kan men niet betei doen dan zo'n succes op z'r minst proberen te handhaven Als directeur terug naar Smit-Tak Rotterdam Mr. Willem K, Scholten (39), nautisch adjunct-di recteur bij het gemeentelijk havenbedrijf, wordt per 1 januari 1984 directeur bij Smit Tak Internationaal Zeesleep- en Ber gingsbedrijf. Van 1976 tot eind 1981 was mr. Scholten ook reeds in dienst bij dit bedrijf, het laatst als onder-directeur. Onder mr. Scholten, die op 1 januari 1982 als adjunct-direc teur bij het gemeentelijk ha venbedrijf begon, resor teert onder meer de havendienst en de havenloodsdlenst. Mr. Scholten gaat na twee jaar bij het gemeentelijk havenbe drijf weg, omdat hij 'teleurge steld is m de enorme aandacht die er binnen het ambtelijke apparaat voor interne aangele genheden bestaat'. Begin au gustus mocht hij op het laatste moment van waarnemend ha venwethouder W. van der Have om politieke redenen niet naar Iran als leider van een Rotterdamse delegatie. Dit feit heeft Schöltens besluit om zijn functie neer te leggen, versneld. „Dat was mijn stijl van werken niet. Ik houd me ook altijd "aan afspraken", al dus mr. Scholten. Bij Smit Tak gaat hij de plaats innemen van mr. J.W. van Beuningen, die na een intern conflict onlangs aankondigde de rederij eind dit jaar te zul len verlaten. Bij Smit Internationale zal de heer A.W. Kienhuis in de loop van 1985 toetreden tot de hoofddirectie. Hij komt in de plaats van de heer B.J. Amesz, die dn in verband met zijn leeftijd dan zal terugtreden. De heer Kienhuis is momen teel directeur van de stadss- leepdiensten van het concern. In zijn functie wordt ir. J. Schuling benoemd, momenteel adjunct-directeur bij Smit- Lloyd. Rotterdam Een negentienja rige bestuurder is gisteravond op de Schuttevaerweg met zijn auto tegen een lichtmast ge botst. Twee inzitenden, van zestien en vijftien jaar, liepen evenals de bestuurder verwon- .dingen op aan hoofd en borst. Het drietal is in het Sint Fran- ciscus Gasthuis opgenomen. Ei zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even hléant- verandering in. f AdrQs. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f p0 en goed beloond! Want voor die kleinea ur C°de- -~- 1 Woo«Pbals:„ O moeite krijgt u een kruidenwijzer. f aw"«' Adres: I Poslcode:_^ f T®'e/oo„, ^.'"Urdeb

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3