VVD akkoord met langsparkeren Schied amse weg Vakmanschap herken je zo. 'CDA-bestuur probeert mij zwart te maken' VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Duizend gulden voor De Tweeling Maassluis Maritiem: 'Furiade na vier keer volwassen' Nieuwe inspecteur in Vlaardingen Oortjes rijksweg 19: nog gat van paar ton r.'V# Proces verbaal wegens Verduistering Jubileum SG: presentatie Schiedamse cultuur Ex-secretaris Theo Schoenmakers: Commissie pruttelt na over inspraakproblemen Havens gestremd Trimmer overleden aan hartinfarct Slechts acht stakers bij AZSVM WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1983 Burgemeester Van Lier mag dui zend gulden in ontvangst nemen Vlaardingen Het gezinsver vangend tehuis De Tweeling uit Vlaardingen-Hoiy heeft gisteravond uit handen van burgemeester Fred van Lier namens de Stiehfmg "Haring en Bierfeest Vlaardmgen een bedrag van duizend gulden ge kregen Dat gebeurde tijdens het slotfeest van het Haring en Bierfeest, dat werd gehou den in het gebouw van de Ka mer van Koophandel aan de Hoflaan. Dit jaar trok het Vlaardingse volksfeest door de slechte weersomstandigheden nog geen kwart van het aantal be zoekers, dat het voorgaande j'aar naar de festiviteiten kwam. Een teleurstelling voor de organisatie, die er lange tijd mee bezig is geweest. De Vlaardingen Promotie Prijs, die jaarlijks wordt uitge reikt aan het bedrijf dat de beste reclame maakt voor de gemeente, ging dit keer naar de Vlaardingen Oost Bedrij ven. De Kamer van Koophan del, die deze onderscheiding voor het bedrijfsleven heeft ingesteld, was de mening toe gedaan dat het Vlaardingse scheepsbouw- en reparatiebe drijf door haar prijsbeleid en marktpositie Vlaardingen naar buiten toe het beste promoot. Daar komt volgens de jury nog bij. dat het het een van de wei nige Nederlandse bedrijven in de scheepsbouwsector is, dat nog in staat is grote investerin gen te doen zonder overheids steun. Verder werd tijdens deze te rugblik op het feest medege deeld dat een verloting van twee poppen m Vlaardingse klederdracht een bedrag van 526 gulden had opgeleverd. Café-restaurant De Logger had deze verloting ten behoe ve van het Kode Kruis gehou den. Vlaardingen Tegen een 36- jarige Vlaardïngcr heeft dc po litie proces verbaai opgemaakt, omdat de man diverse goede ren van zijn werkgever had verduisterd. De goederen, die bij hem thuis werden aange troffen en in beslag genomen, hadden een totale waarde van 1445 gulden. Schiedam De Schie damse Gemeenschap, het platform voor culturele in stellingen in Schiedam dat pogingen doet het cultuur beleid in de gemeente te bepalen, is van plan van haar 35-jarig jubileum een bijzonder evenement te maken. Het is de bedoeling, dat op de dag van haar 35-jarig bestaan, op zaterdag 24 september, een festival zal worden gehouden waarop het gehele culturele leven uit Schiedam zich zal pre senteren. In alle wijken van de stad en in het cen trum zullen vijfentwintig verenigingen en andere instellingen korte uitvoe ringen en demonstraties geven. „Het wordt een unieke presentatie van het Schiedamse culturele le ven", zo heeft de stichting in een vooraankondiging laten weten. Het complete programma van het jubileum-evene ment zal nog deze week bekend worden gemaakt. Parachute springen wordt hoogtepunt Maassluis Het voormalige koninklijke jacht de Piet Heijn, een reddingloopnet over de Maassluise haven en het springen van parachutisten. Een greep uit de activiteiten, die op de vierde Fu riade plaatsvinden bij en in de haven van Maassluis. Voor die eerste oktober heeft de Stichting Maassluis Mari tiem weer veel medewerking gehad van het plaatselijke be drijfsleven, of zoals bestuurslid Jaap de Nie het uitdrukt: „De Stichting beschikt niet over ei gen financiën en is voor het organiseren geheel afhankelijk yan geldschieters en hulp van instanties." Volgens het bestuur van de Stichting Maritiem is de Furi ade na vier keer een 'volwas sen feest* geworden, dat dui zenden mensen trekt. Die dag wordt er langs de haven een braderie gehouden, spelen op terrassen orkesten en kunnen vijftien afgemeerde schepen worden bezocht. De hele dag njdt door het centrum van de stad een paardetram en maakt de ss Finland rondvaarten. Het schip vertrekt vanuit de Buitenhaven. Het feest begint rond kwart over tien met het binnenvaren van de Piet Hem, die wordt geëscorteerd door de Furie. Ter hoogte van House Style legt de boot aan en volgt de ontscheping. Burgemeester en mevrouw Van Es gaan dan van boord en stappen in de paardetram. Er wordt vervol gens gestopt bij De Ploeg, Daar opent burgemeester Van Es om ongeveer kwart voor elf de Furiade en worden tweehon derd duiven gelost. Tussen elf en twaalf uur hangt over een gedeelte van de ha ven, tussen het zeekadetten- schip De Rigel en de kade, een zogenaamd reddingloopnet. Dat is een net dat tussen de reddingsboot wordt gespannen en het in nood verkerende schip. Via dat net kunnen de opvarenden de reddingsboot bereiken. Belangstellenden kunnen 1 oktober proberen via het net de boot te berei ken, Op de Govert van Wijnkade beginnen om twaalf uur brandweerdemonstraties en en geeft dansschool Theo Braams dansinstructies. De dansin- structie wordt om twee en vier uur nog eens herhaald. Om kwart voor een geeft stadsbei- aardier Gerard de Waardt een concert op de beiaard. Om half twee beginnen in de Noord- geer wedstrijden ringsteken met waterfietsen door ploegen van verschillende verenigin gen, nndweer en politie. Oir hal: drie wordt de trek- kïnb v< .richt van de loterij van korfbalvereniging CKC. Als de weersomstandigheden het toelaten doen rond kwart over drie zes parachutisten van de Flying Dutchman een poging op een ponton in de Maassluisse haven te springen. Tussen tien en vijf uur rijdt door het centrum een paarde tram. Organist Jaap Kroonen- burg geeft tussen tien en drie uur twee orgelbespelingen: een om elf en een om twee uur. Schiedam Volgens Theo Schoenma kers de ex-secretaris van het CDA in Schiedam is het bestuur er op uit om hem zwart te maken. „Als ik van de voorzitter te horen krijg dat ze aan mijn verweer geen boodschap hebben, vraag ik me af waar ze op uit zijn," al dus Schoenmakers. De leden van het CDA krijgen mor genavond de kans hun mening te ge ven over het bestuursconflict dat het CDA in Schiedam al enige tijd bezig houdt. Dat gebeurt op aanraden van een speciale vertrouwenscommissie, die de rol van Schoenmakers bij de or ganisatie van een excursie van CDA- leden naar het Europees Parlement heeft onderzocht. Schoenmakers zou frauduleuze handelingen hebben ge pleegd, maar de vertrouwenscommis sie weerlegt dat. .,De stukken geven de indruk van een degelijke adminstra- tie," luidt de conclusie van de vertrou wenscommissie. Volgens de commissie heeft het be stuur echter niet zorgvuldig gehandeld in het conflict met Schoenmakers. Na dat Schoenmakers was opgestapt als secretaris, trok ook penningmeester Valkenburg zijn conclusies en stelde zijn functie beschikbaar. Schoenmakers windt er zich over op dat de CD A-leden wel de beschikking hebben gekregen over het door de ver trouwenscommissie uitgebrachte rap port, een samenvatting van de ziens wijze van het bestuur, die is onder bouwd door enkele bijgevoegde brie- Theo Schoenmakers:..,niets te verbergen... ven, terwijl hij niet in de gelegenheid is gesteld daar een verweer van zijn kant bij te voegen. „Ket had toch van behoorlijk fatsoen getuigd als ik die kans had gekregen. Én het was heel simpel, gewoon nog een fotocopie er bij. Dan hadden de le den ook mijn mening geweten. Ik vraag me zelfs af of ik op de vergade ring het woord kan krijgen. Misschien ga ik wel niet," zegt Schoenmakers. Hij wijst er op dat de vertrouwenscom missie heeft geconcludeerd dat het be stuur de problemen juist heeft aange wakkerd. „Ik heb mets te verbergen. De ledenvergadering zou moeten gaan over het bestuur dat zich zo vastbijt in deze zaak. Sinds vorig jaar oktober heeft het bestuur zich met niets anders bezig gehouden dan met het zwart ma ken van Schoenmakers." Schiedam Scheepvaart verkeer ondervindt het ko mende weekeinde nogal wat hinder in de Schiedamse ha vens. Vrijdagavond en zaterdag worden er namelijk verschil lende festiviteiten gehouden. In de Voorhaven, bij de bui- tensluis worden zaterdag tus sen twaalf en vier uur roei- wedstrijden gehouden. Door vaart is dan niet mogelijk. Bovendien is het in die tijd niet mogelijk af te meren. In verband met de festivitei ten in en rond de Lange Ha ven kan ook dat binnenwa ter niet door het scheep vaartverkeer worden ge bruikt. Vlaardingen De raadscommissie voor verkeer en vervoer heeft gisteravond nog wat nageprutteld over de problemen rond de Schiedamseweg. Aanleiding was de inspraakvergadering, die maandagavond plaatsvond hoewel de werkzaamheden inmiddels gewoon door gaanen waarin de bewoners duidelijk kenbaar maakten, vast te willen houden aan het huidige par keersysteem, waarbij de auto's haaks op de rijbaan kunnen worden geplaatst. B en W vonden dat veel te ge vaarlijk, en is daarom bezig de parkeerplaatsen dusdanig te veranderen dat de voertuigen, zoals vrijwel overal elders in de stad. langs de stoeprand moeten worden geparkeerd. Uiteindelijk ging 2elfs, tot ver bazing van PvdA en CDA, de VVD-fractie met dat langspar keren akkoord, al maakte Floor Quast (VVD) wel de aantekening dat hij vreesde, dat dat aan de rechterzijde van de geparkeerde voertuigen in verband met openslaande por tieren toch gevaarlijk voor fietsers zou kunnen zijn. Aan die rechterkant komt immers ADVERTENTIE Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proefje. Vakmanschap is Meesterschap^ het fietspad. De gehele com missie ging met dat langspar keren akkoord, op D'66-raads- lid Don Rodrigues na. die zich met wenste uit te spreken al vorens de resultaten van de inspraakvergadering zwart op wil voor de commissie ter be schikking is. Wethouder Goudriaan, die nogmaals toegaf dat de infor matie in de richting van de be woners en de inspraak niet vlekkeloos is verlopen, deed wederom de toezegging dat er in de gaten gehouden zal wor den. of het problemen oplevert dat het totale aantal parkeer plaatsen op de Schiedamseweg iets kleiner wordt. Als dat zou blijken, dan kunnen er meer plaatsen worden gecreeerd rond het Emmapiein. Een sug gestie van Maarten Vermeer (CDA) om die extra parkeer plaatsen meteen aan te leggen omdat dat goedkoper zou zijn wees hij van de hand. Een beschouwing over de Schiedamseweg op pagina 15 Schipluiden De 3?-jarige Arnoldus Drop uit Vlaardin gen, wiens stoffelijk overschot gisterochtend vroeg in de berm van de Zouteveenseweg in Schipluiden is aangetroffen, blijkt te zijn overleden aan een hartinfarct tijdens het trim men. Dat heeft sectie op het lijk uitgewezen. Drop, die de avond tevoren voor de trimloop uit zijn Vlaardingse woning was ver trokken. had verwondingen aan het hoofd, toen hij werd gevonden. De politie leidt daar uit af, dat de man na zijn dood door een voertuig is geraakt. De zoekactie naar het slachtof fer was maandagnacht op gang gekomen, nadat familie hem als vermist had opgegeven. Uiteindelijk trof de Vlaarding se politie, die geassisteerd werd door de rijkspolitie uit De Lier, hem levenloos aan op de Zouteveenseweg. Schiedam/Vlaardingen Bij het algemeen Zieken fonds Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis (AZSVM) wordt niet gestaakt. Inte- genstelling tot de zieken ion dsen in Sliedraeht, Zwijndrecht, Dordrecht en Brielle waren er in Schie dam en Vlaardingen vrij wel geen stakers te vin den. In Schiedam legden slechts acht van de hon derddertig employees het werk neer. Ook m de Vlaardingse dependance ging het werk door. „Het zijn er ?.o weinig, dat het werk in Schiedam gewoon doorgaat. We merken het niet eens", aldus een me dewerker van het AZSVM. m R. Meijer wordt beëdigd als inspecteur van politie, Vlaardingen. Sinds gisteren heeft het Vlaardingse politiekorps er een nieuwe inspecteur bij. Het is de ambtenaar 3e klasse R. Meijer, die gistermiddag door commissaris Ton Spel werd beedigd. Meijer, afkomstig uit Heemstede, gaat in Vlaardingen leiding geven aan de afdeling algemene surveillance. In zijn toespraak na de beëdiging legde de commissa ris van het Vlaardingse korps nog eens de nadruk op het belang van de surveillancedienst. „Dat is de speer punt van het politie-apparaat, die tevens voor een be langrijk deel het gezicht van het korps bepaalt. Het is jammer dat het er wel eens op lijkt, dat sommige poli tiemensen vinden dat de algemene surveillance min der gekwalificeerd werk betekent. In mijn optiek is het bij geen enkel dienstonderdeel gerechtvaardigd er het etiket 'bijzonder' op te plakken. Er moet ook een verdergaande integratie komen tussen de diverse af delingen." Spel kondigde aan daarover binnenkort met een plan te komen, dat over enige tijd met de po litiebonden zai worden besproken. De commissaris vertelde tussen neus en lippen door, dat het college van B en W gisteren akkoord is gegaan met het aanwijzen van de aannemer, die binnen en kele weken zal beginnen met de bouw van de tijdelij ke uitbreiding van het politiebureau op hei binnenter-, rein. „Ik kan op dit moment nog niet zeggen, wie die aannemer is...", probeerde de commissaris voorzichtig, maar de aanwezige korpsleden bij de beëdiging had den daar toch wel enig idee van. „Van der Waal...!", schalde het grinnikend door de kantine van het poli tiebureau, En dat kon Spel niet ontkennen. De nieuwe inspecteur verhuist over enkele weken vanuit zijn huidige woonplaats Heemstede naar Maas sluis, zodat hij meer in de buurt van zijn werkgebied woont. Vlaardingen/Schiedam Volgens wethouder Bas Goudriaan (verkeer) is de financiering van de op- en afritten, die gemaakt moe ten worden op rijksweg 19, vóór de Beneluxtun- nel, vrijwel rond. Er is momenteel nog een gat van ongeveer drie ton, dat op de een of andere ma nier gedicht moet worden. Op ambtelijk niveau wordt er momenteel aan gewerkt om te proberen de bijdrage, die de provin cie geeft voor de aanleg van de op- en afritten, te verhogen, zodat ook dat laatste knelpunt is wegge nomen. Goudriaan schatte gisteravond in de commissie verkeer de bijdrage, die Vlaardingen zelf zal moeten bijpassen, op een bedrag tussen de vier en de zes ton. Schiedam zal hetzelfde bedrag moeten ophoesten. Vlaardingen heeft haar bijdra ge in de kosten enkele jaren geleden in het kader van de bezuinigingen van de meerja renbegroting gehaald, maar met de uitdrukkelijke medede ling dat dat geld weer ergens 'gevonden' zal moeten worden, als de 'oortjes' inderdaad kun nen worden aangelegd. Gou driaan denkt dat geld hoven water te kunnen krijgen door op zijn eigen portefeuille te be sparen, terwijl een ander deel wellicht uit de saldi-reserve kan komen. De totale investe ring die met de aanleg van de op- en afritten gemoeid is is Inclusief allerlei bijkomende kosten een bedrag van 5,4 mil joen gulden. Zoals vorige week duidelijk werd, zijn nu ook Schiedam en Rijnmond akkoord gegaan met de zogenaamde brede variant, waaraan Vlaardingen altijd heeft vastgehouden. Die houdt in dat de halve aansluiting, die nu wordt gerealiseerd, in de toekomst kan worden gecom pleteerd door tussen de beide aansluitingen nog 'oortjes' aan te leggen, die ook aansluiting op de rijksweg in de andere richting geven. Bij de zoge naamde smalle variant, waar bij de nu te bouwen op- en af ritten dichter bij elkaar zou den komen te liggen, zou daar geen ruimte meer voor zijn. In eerste instantie wordt nu een afrit aangelegd op de westelij ke rijbaan, dus voor het ver keer dat vanaf het Kethelplein komt en Vlaardingen of Schie dam inwil, en een oprit aan de oostelijke zijde, waarbij het verkeer dan in de richting van het Kethelplein verder zal rij den, richting rijksweg

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1