SPORT 'Voor de jeugd is Hitier niet meer dan een jaartal «WPA&OI 'Moet ik dan maar met de pest in m'n lijf door..?' Forse nederlaag voor Ooievaars TOLERANTIE CONTRA HAAT Mensen niet welkom bij discussie over fascisme Maasland vindt resten van oude Duitsche Orde 'i ©uh jMnÜanfrsclj ^offic ert Berjorgt utu bruiloften en recepties Renovatie atletiekbaan Fortuna toch in 1986 contra bank Sparta 2 te sterk Meer sloop dan bouw Praten over overblijven Nog plek op MBO-cursus VNG-onderzoek bij gemeente Maassluis Eerste sleutel EETHUISJE Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Ook Vlaardingen krijgt voorrang Leo van Hagen (23'baalt' van het voetballen Pers Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 21 september 3563 Schiedam De alterna tieve hopman Guus Klep- ke was de enige, die een actueel voorbeeld durfde te noemen. Toen de poli tie begin deze maand een aantal activisten van On- kruit dwong in de camera te kijken, was er toen sprake van fascisme of niet? Er was een meisje in Passage, een oud-leerlinge van de linkse historicus Han van der Horst, die de politie verdedigde. „Als je actie voert, kan je repres- sailles verwachten." Voor haar was eerder de daad van Onkruit een teken van fascisme. Waar lag voor dit meisje de grens van het politieoptreden? Met die vraag liet drs. Van der Horst zijn vroegere pupil niet met rust. „Als er doden val len'*, zei het meisje. En marte ling dan, waar de politie in be paalde andere landen zich aan tie tegen Onkruit ronduit fas cistisch, anderen niet. Hier lag het discussiepunt. Waar begint fascisme? Nu was een verte genwoordiger van de Anne Frankstichting er helemaal niet zo gelukkig mee, dat de discussie in het Passagetheater zich verplaatste van het ge weld in de Tweede Wereldoor log naar de hedendaagse situa tie. Hij begreep zelfs niet, waarom ineens niet meer ge praat werd over vlaggenpara- des, Joden en Heil-groeten waar zojuist een dïavertoning over geweest was, maar in plaats daarvan over huidige problemen, zoals racisme en tegen buitenlanders gerichte acties. Het verband was hem, aanvankelijk, niet duidelijk. Dat hebben we van de Anne Frankstichting anders ge hoord. De slichting loopt zelfs vaak voorop in recente anti- fascisme-demonstraties. In Passage vonden veel mensen, dat het geen zin meer heeft om over de oorlog te blijven kletsen, als er geen link wordt rgelegd naar 1983. „Voor de bezondigt? Ja, daar dacht het jeugd van nu is Hitier tenslotte meisje niet aan, beaamde zij niet meer dan een jaartal, net knikkend. zoals voor ons Napoleon een Klepke vond de politionele ac- abstractie was", zei iemand. Vanavond (om kwart over acht in Passage) zetten Schie- damse vrouwen de discussie over fascisme voort, die vorige week in het theater begon. Dat was een. bijeenkomst, waar presentator Henk Bonzet het publiek niet welkom heette. Hij betreurde het zelfs dat er mensen waren. „Want dat be tekent", verklaarde hij later in het café, „dat fascisme verdo rie een belangrijk probleem is. Hóefde je daar maar niet be zorgd over te zijn!" Wat is het precies, waar de anti-fascisten in Passage zich zorgen over maakten? Zij zijn het erover eens, dat van acties zoals die van het Nationaal Jeugdfront de domheid af straalt. Een vlaggenparade anno nu, dat is niet alleen stu pide en vol opgefokt behagen in uiterlijk vertoon, maar bo vendien volstrekt uit de mode. Maar dat is slechts één ver schijnsel en om die reden ta xeerde Han van der Horst het probleem anders. „Glimmer veen en Janmaat weten juist heel goed, wat in de mode is. Hij paradeert niet, dat is uit de tijd. Hij haakt daarentegen in op skinheads, op voetbalsup porters. Daar ligt zijn doel groep en daar speelt hij op in. Janmaat net zo. Hij is een bui tenbeentje in het parlement en hoewel hij daar volstrekt niets, maar dan ook niets, te beteke- iniiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiKiniiEMiiiiiiitiiiiiiiEfNiiiiiiiiifiiiiiriiiiiiiiiiMiiiMiiiitiifiiiiiiifiiiiiiiiiiiitijrii imiiiHmmiuiHmiiiiniiiiiiiiHiiiiiittiiiiiiiiuiniiinmiiiniiiHiiiuiiHiiimiiiutiniiiiiiiimiiiiimi zijn Vlaardingen Er Vlaardingen meer huizen ge sloopt dan gebouwd in de maand augustus. De huizen bouw vond plaats in Holy en Oost, de sloop in de Zeehel denbuurt. Er werden 27 hui zen gebouwd en 30 huizen gin gen tegen de vlakte. Al daalde het woningbestand in augustus, over de eerste atht maanden van het jaar kwamen er 205 huizen hij. Pr zijn nu nog 435 huizen in aan bouw, Schiedam In het onlangs geopende vrouwenontmoe tingscentrum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62 wordt op dinsdag 27 september een in formatie- en discussieavond gehouden rond het thema: overblijven op school. Op kleuter- en lagere school bestaat grote behoefte aan een geregelde opvang voor de kin deren tussen de middag: dat geeft de mogelijkheid om een boterhammetje te eten en een glaasje melk te drinken. In sa menwerking met het Schie dams vrouwenoverleg (SVO) wordt de avond georganiseerd door de werkgroep Tijd Voor School. Toegang gratis. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Barrika gaat een kwartier van tevoren open. Vlaardingen De Open School begon dit seizoen met een schakelcursus MBO. Deze cursus maakt het mogelijk door te stromen naar één van de middelbare beroepsoplei dingen. Als voorbeelden wor den de sociale academie, de opleiding sociale dienstverle ning, en de opleiding tot socia le arbeid genoemd. Het is ook mogelijk op middelbaar niveau door te leren in arbeidsmarkt politiek en personeelsbeleid. Deze tweejarige cursus biedt nog plaats aan geïnteresseer den. De kosten bedragen ƒ60,- per jaar. Maandag- en dinsdag ochtend wordt de cursus gege ven in het plaatselijk educatief centrum, het PEC, aan de Cor nells Houtmanstraat. Meer in formatie: telefoon 600859. Maassluis Het college van B en W van Maassluis heeft be sloten een onafhankelijk on derzoeksbureau aan het werk te zetten om het functioneren van de gemeentesecretarie door te lichten. Dat organisa tie-onderzoek, dat een ant woord moet geven op de vraag of de werkzaamheden op de secretarie wel efficiënt wor den gedaan en welke knelpun ten er optreden, zal worden uitgevoerd door een afdeling van de Vereniging van Neder landse Gemeenten, die daarin is gespecialiseerd. Met het onderzoek is een be drag van ruim 70.000 gulden gemoeid. De raadscommissie voor onderwijs, sociale zaken, volksgezondheid en perso neelszaken moet zich woens dag over het voorstel van het college buigen. Maassluis Familie De Baan kreeg gistermiddag als eerste de sleutel van een rij tje nieuwbouwwoningen in- Maassluis. Aan de Chopin- straat en de Haydnlaan zijn door de industriële bouw maatschappij Elementum 24 premiehuurwoningen ge bouwd, in opdracht van de Algemene Woningstichting Maassluis, en gisteren werd de oplevering gevierd. Me neer en mevrouw De Baan- Wamaar toonden zich ver rukt over het resultaat Het werd met een hapje en een drankje bekroond in de Ko ningshof. Het bouwplan voorzag ook in een gezinsvervangend tehuis, dat eveneens binnenkort in gebruik wordt genomen. Het geheel is ontworpen door ar chitectenbureau Van Niekerk in Rosmalen. Maasland In Maasland zijn restanten gevonden van de Commanderij van de Duitsche Orde. Ze zijn ontdekt in de omgeving van de Herenlaan, hoek Coldenhovelaan, ter hoogte van de boorlokatie van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). De zeer recentelijk ontdekte restanten blijken goed te zijn geconser veerd. De Ridderlijke Duitsche Orde Balije van Utrecht gaat zeer ver terug in de historie en is al in 1191 gesticht. Oorspronke lijk stelde de Orde zich ten doel de Duitse pelgrims naar het Heilige Land te bescher men, Vooral in de jaren 1200 en 1300 kocht de Duitsche Orde veel bezittingen in Maas land. Nog steeds heeft de Orde in en rond Maasland aanzienlijke bezittingen, die voornamelijk uit grond bestaan. De laatste opgravingen van de Duitsche Orde dateren uit 1968, toen de funderingen van een tot Com manderij verbouwd grafelijk huis werden blootgelegd. Het zomerhuis is aan de Comman deurshof nog steeds aanwezig. De rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek, in Amersfoort en de histori sche werkgroep Maasland worden bij het onderzoek naar de onlangs gevonden restanten betrokken. De NAM doet eveneens mee aan dit onder zoek en overleg, waarin wordt bezien in hoeverre verschui ving van de NAM-installaties noodzakelijk en mogelijk kan zijn. De NAM is in dit overleg be trokken, omdat de restanten vlakbij haar locatie zijn gevon den. Bovendien wil de maat schappij de locatie in Maasland gaan uitbreiden. Een verzoek om een bouwvergunning is al bij het gemeentebestuur inge diend. De NAM heeft zelfs enige haast met de bouwvergunning en de noodzakelijke bestem mingsplanaanpassing. Het is de bedoeling dat er op korte termijn weer (gas)boringen worden verricht. De vergaderingen van twee Vlaardingse raadscommissies, die voor deze week gepland stonden, zijn door het college van B en W afgelast. Er zijn niet voldoende agendapunten om de leden bijeen te roepen. Vanavond zou de commissie voor volksgezondheid en mi lieu vergaderen in het stad huis. De bijeenkomst gaat niet door. Hetzelfde geldt voor de vergadering van de commissie voor inspraakbegeleiding, die morgen zou hebben plaatsge- vonden- Het neutrale gemengd koor Vox Humana houdt komende dinsdagavond vanaf acht uur een open repetitie in het wijk- gebouw De Hoekstee in Hoek van Holland. De bedoeling is y] iedereen gelegenheid te geven kennis te maken met het koor, nu eens niet op een concert of feestavond, maar gewoon op één van de wekelijkse repeti tieavonden. Het koor heeft vooral aan heren tenoren en bassen een schrijnend gebrek. Het bibliotheekfiliaal aan de Dirk de Derdelaan in Vlaar dingen houdt dinsdag 27 sep tember van 19.00 tot 20.30 uur weer een verkoop van afge schreven boeken. Wandelsportvereniging VTM uit Maassluis houdt zaterdag 24 september een wandeltocht door Maassluis. Naar keuze kan een tocht van acht of twaalf kilometer door de ge meente worden afgelegd, die langs in totaal 17 'attentiepun ten voert. Starten kan van tien tot twee uur van het club huis van VTM aan de Merel laan in Maassluis. Een deel van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hartstichting. nen heeft, stéat dat zo aardig voor het publiek. Het publiek vindt hem stout. En dat is spannend. Het is een beetje bo~ hémlen-achtig om stout te zijn. Parlementariërs geven hem niet eens een hand. Dat vindt zo'n man prachtig, een betere dienst kan je hem niet bewij zen." Verwerpelijk Het was niet door de Anne Frankstichting, maar er werd wèl een link gelegd naar de Tweede Wereldoorlog. Het was de Goeb beis-methode: 500.000 werklozen, 400.0QÖ Jo den. De verwerpelijke leus suggereerde dat alle Joden de werklozen waren net zoals tegenwoordig vaak buitenlan ders, Turken en Marokkanen vooral, maar niet de Engelsen die in Nederland wonen, er van verdacht worden de werkloosheid te veroorzaken. Van der Horst: „Mensen als Janmaat vinden dat mooi, die haken op zo'n sentiment in. Dan is er tenminste een groep, waar je op kunt kankeren. Maar die haat lost niets op." Daar raakte Van der Horst de oorzaak van fascisme. Dat is haat Men was het er in Passa- fe over eens, dat fascisme pas an ontstaan, als er sprake is, van haat, hoe latent ook. Want zijn er echt zoveel fascisten? Of is fascisme juist een latente factor? Als onverdraagzaam heid voeding krijgt, zei ie mand, dan ben je al over de schreef. Hij bedoelde er niet mee, dat je verdraagzaam moet zijn tegen over onrecht Het ging hem eerder om de opvatting, dat ie dereen recht heeft op zijn ei gen levenswijze en dat het een verkeerde mentaliteit is om mensen er gek of bestraffend op aan te kijken, als zij zich anders gedragen. „Fascisme hoeft niet altijd gewelddadig te zijn", beaamde PvdA-voorzït- ter Ruurd van der Veer. „Zo dra je mensen in jouw eigen groep al hoogwaardiger gaat vinden dan anderen, ben je al op een hellend vlak." Ook hij bedoelde dat een sa menleving er meer bij gebaat is, dat allen zich inspannen voor een algemeen welzijn, dan bij een denken in afge scheidenheid, waarbij bepaal de groepen uit de boot vallen. „Het laatste gaat vaak hand in hand met egoïsme, en dat groeit soms uit tot haat, In een situatie van onzelfzuchtigheid en begrip voor elkaar maakt iets als fascisme geen kans", was de voorlopige conclusie. ADVERTENTIE i#!l! ïlunr een gejellig fcnpje fcoffic, HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 «9-89 E>RlEUE TEL0I8I0-296O Vlaardingen Het be stuur van atletiekvereni ging Fortuna Vlaardingen kan opgelucht adem ha len. Het college van bur gemeester en wethouders heeft in het investerings programma 1983/1987, als de gemeenteraad tenmin ste met de voorstellen ac- coord gaat, enkele belang rijke wijzigingen aange bracht. Was de renovatie van de atle tiekbaan eerst van 1986 door geschoven naar 19B7, na ad vies van de VRSR is toch be sloten om de renovatie in 1986 te laten plaatshebben. Ook de korfballers van Vlaardingen kunnen tevreden zijn. De ver vanging van de houten was- en kleedaccommodatie wordt nu uitgevoerd in 1985 in plaats van 1987. Minder te spreken over de prioriteitsstelling zullen de voetbalvereniging Zwaluwen en VFC en watersportvereni ging De Kulk zijn. De uitbrei ding van de accommodatie van Zwaluwen is verschoven van 1985 naar 1987 en die van VFC van 1986 naar 1987. De winterberging voor De Kulk is voorlopig verschoven van 1984 naar 1987. Peter Spek, de voorzitter van AV Fortuna Vlaardingen, is uitermate tevreden met de voorstellen van het college: „We hebben er hard voor moeten knokken, maar zijn blij dat de prioriteitenlijst die wij hadden opgesteld nu over genomen is door het college." Met de renovatie van de atle- door Chris Woerts tiekbaan is een bedrag ge moeid van iets meer dan 1 miljoen gulden. Ruim 300.000 gulden minder dan oorspron kelijk de bedoeling was, maar met die bezuiniging heeft Spek geen moeite: „Zoals het er nu naar uit ziet komt er een goede baan. De huidige baan moet worden afgegraven en opnieuw aangelegd worden. Op de baan komen dan kunst- stofmatten te liggen. Met die constructie zijn we blij. Als in het voorjaar van 1986 wordt begonnen met de renovatie, dan moet de baan er in het na jaar liggen. Het seizoen van 1987 kunnen we dan volledig beschikken over onze nieuwe accommodatie." En: „Als vereniging zijn we zelf ook plannen aan het ont wikkelen om nieuw materiaal aan te schaffen. We zijn al een tijd aan het sparen, maar nu het er naar uit ziet dat de re novatie definitief doorgaat zui len we op korte termijn tot ac tie moeten over gaan." De renovatie van de momen teel in zeer slechte conditie verkerende atletiekbaan, moet ook een positeve impuls geven aan de Vlaardingse vereni ging. Peter Spek: „Het leden aantal is de laatste jaren toch al sterk toegenomen. Vooral de lange afstandploeg is enorm gegroeid. Als de nieuwe baan gereed is hopen we ook een toeloop te krijgen van specifie ke baanatleten. Wij hebben dan immers een volwaardige accommodatie waar iedere at leet zich op kan uitleven." Schiedam Verbazing, maar vooral grote teleur stelling in het kamp van Hermes DVS, nadat Leo van Hagen bekend maak te met voetballen te stop pen. „Een ondoorgronde lijk besluit", noemt trai ner Leen Admiraal het Voor hen, die Van Hagen al wat jaartjes kennen is z'n beslissing echter niet zo verrassend. Het komt namelijk wel vaker voor dat hij te kennen geeft net zo lief met voetballen te stoppen, gewoon omdat het spelletje hem niet meer interesseert. Nu is hij echter wel hèèl defini tief: „Want ik béél er ge woon van!" Trainer Leen Admiraal kan het allemaal nog niet zo best vatten. Dit seizoen begonnen bij de Schiedamse zondag-eer steklasser had hij al heel snel door dat Van Hagen een on misbare, zo niet de belangrijk ste, schakel in het team van Hermes is. Admiraal; „Een groot deel van de oefen cam pagne is Leo er nog bij ge weest. En dan krijg je dat opeens te horen. Het is voor mij een louter mentale kwes tie, die echt niet op voetbal- technisch gebied ligt. Het ver baast je natuurlijk wei, van Leo van Hagen aan de bal voor Hermes DVS. Een situa tie die definitief verleden tijd lijkt te zijn. een iongen van 23 jaar. Maar ik blijf hopen dat het tijdelijk is." Leo van Hagen zelf: „Ik heb er al vaker aan gedacht om te kappen. Vorig jaar ben ik er ook al voor bij Jan van der Velden (toen trainer) geweest, maar dan wordt er weer ge- door John Bunte praat, 't is midden in het sei zoen, en dan besluit je maar weer door te gaan. Een paar weken geleden was ik op va kantie en toen heb ik de knoop maar ineens doorge hakt." Dan, verduidelijkend: „Het voetbal boeit me niet Schiedam De rolstoel basketballers van de Schiedamse invaliden- sportvereniging De Ooie vaars troffen het in hun eerste wedstrijd in de ere divisie niet. Direct moest worden aangetreden te gen Kador, één van de Nederlandse topploegen. Huib Nelisse, de coach van de Schiedammers, speelt zelf in het eerste van Kador en kon dus alleen vooraf een tactisch praatje houden. Voor de rest moest hij zich als speler met zijn eigen team bezig houden. De eerste tien minuten van de wedstrijd verliepen nog rede lijk voor de Schiedammers. Kador kon maar geen voor sprong nemen en schakelde vervolgens over op een pres. Het jeugdige team van De Ooievaars had daar geen ver weer tegen. Met de rust keek het team al tegen een achter stand aan van liefst 28 punten. Na rust deed Kador het rustig aan. De 2ege kon immers toch niet meer in gevaar komen. Het einde van de wedstrijd kwam uitendelijk bij een 26-70 stand in het voordeel van Ka dor. Komend weekeinde weer een krachtmeting van allure voor de Schiedammers. De uitwed strijd tegen Antilope staat dan op het programma. De ploeg uit Leusden eindigde vorig sei zoen op een tweede plaats op de ranglijst. IjiiiiiiiiiiiuiiiimmiiiiiiiiuinmuiiiiiiuiniimiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitM strijd van de finale-poule gespeeld, waarna om 21 AO s uur de finale begint. Daar- s voor, om 21.15 uur, speelt bet perselftal tegen het s team van de Bondsspaar bank. De selecties van die teams g zien er als volgt uit' Pers: g John Bunte, 1Vorbert 5 Klemheren brink. Aad van Hassel, Peter Spek, Jan Krant, Cees Goudswaard, Bart van Leeuwen, Chris s Woerts en Peter de Lange, 5 Ais coach zal de nestor van de regionale joumalis- s tiek, Ruud 'Sherlock' van Hou welingen, optreden. Als verzorger fungeert w Vlaardingen verzorger Hans Koetschreutter. Bondsspaarbank: Klaas 2 van der Geest, Jan Bos- M boomAad Gudde, Gerrit Voerman, Rob van Her- nen, John van Dillen, Ge- rard Dröge. Coach is Lex van Mas bergen. Schiedam Een regio- naai perselftal zal vrijdag avond de strijd aanbinden I met een team van de Bondsspaarbank Schie- dam. Na die wedstrijd zal de finale worden gespeeld j van het bedrijfszaalvoet- bahoernooi van de ge- meente Schiedam. Een initiatief van de Schie- damse sch eidsrech ters ver- eniging. Van de 40 bedrijven die aan het toernooi hebben j deelgenomen hebben zich i acht teams voor de fmale- i ronde geplaatst. Om 18.30 uur wordt de eerste wed- I ^i!ii!iiiiiiiiitiiiHiiiiifiiiitiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii!iiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiinui]|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiï? meer. Ik baal er gewoon van en dan ga ik niet met de pest in m'n lijf op het veld lopen..." Wat Admiraal dus ook al daor had: de oorzaak ligt enkel en alleen, en gevoelsmatig, bij Leo zelf. Iets dat hij ook grif toegeeft. „Het ligt helemaal niet aan de spelers of de trai ner, hoor. De sfeer is gewoon onwijs, met de jongens kan ik het hardstikke goed vinden." Wat afgelopen vrijdag wel weer bleek. Een dag eerder had een langdurig onderhoud tussen Admiraal en Van Ha gen niets opgeleverd. Peter van den Berg, vorig jaar grensrechter bij Hermes, trad die vrijdag in het huwelijk en op de feestavond leidde Leo van Hagen menige polonaise. Hij zal hoe dan ook bij Hermes DVS betrokken blijven. „Ik ga ook zeker iedere wedstrijd kij ken", weet Leo al, „De trainer vroeg of ik er in ieder geval bij wilde blijven en één keer per week meetrainen. Maar wat schiet ik daar mee op, blijf ik nog met voetbal bezig." Leo van Hagen maakte op zijn zeventiende z'n debuut in Her- mes-1 en bleef daar zes jaar in spelen. Meestal als laatste man, die constant inschuivend op het middenveld, ook voorin het nodige gevaar stichtte en menig doelpuntje meepikte. Iets dat vanzelfsprekend niet onopgemerkt bleef. Hij speelde diverse malen in vertegen woordigende (districts-)elftal- len en ook clubs uit het be taald voetbal klopten bij hem aan. Even leek hij naar Telstar te vertrekken, maar uiteinde lijk bleek dat hij daar slechfs als amateur terecht kon en daar had Van Hagen geen trek in. Misschien, als nij wèl hoger was gekomen..? „Nee", zegt Leo heel beslist, „dat had echt niets uitgemaakt. Zoals ik hgt bij Hermes naar m'n zin heb, zou ik het nergens hebbed. Het is gewoon, dat ik aan dat voetbal geen moer meer vind/' „Ik kan me heel goed voorstel len dat de mensen het mis schien raar en lullig vinden, zo vlak voor het seizoen, maar moet ik dan de hele tijd met zó'n gezicht gaan lopen? Zou den de jongens déór op een ge geven moment niet ziek van worden...", vraagt hij zich af.; Leen Admiraal hoopt dat de absentie van zijn laatste mah een zaak van tijdelijke aard is. Leo helpt het hem hopen, maar is voorlopig nog heel de finitief: „Ik heb geen idee óf het tijdelijk is. Voorlopig be valt het me prima zo. Ik ben nu een paar keer wezen squas hen en dat vind ik wèl hard stikke leuk..." Rotterdam Excelsior Maas sluis had gisteravond bij Spar ta 2, koploper in de eredivisie voor tweede elftallen, niets in te brengen. De formatie van Jan Nijman won overtuigend, 6-2. Na 25 minuten kon Henk Boomsma de hoop op een goé de prestatie van Excelsior nog levend houden. Hij tikte toen 1-1 achter de van Excelsior'20 overgekomen goalie Ronald Groen, die erg sterk speelde. Bij rust bereikte Sparta een 3- 1 voorsprong via een straf schop en balverlies van JoHh Gordijn. - Na rust kon de formatie-van Fer Groeneweg pas bij 5-1 iets terugdoen. Via Dik van Rijn, die even later alleen voor Groen jammerlijk faalde, weiyi het 5-2. Sparta passeerde Nico Vermeer nadien nog eenmaal, 6-2. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3