SPORT 17 Via Haarlem hogerop Steun voor betaald voetbal veilig gesteld Oranj e zet kwaliteiten eindelij k om in daden Biljartsport rijp voor betalingen Chineer Zhu Jianhua springt over 2.38 meter Op jacht naar zwartkijkers Menzo moet Metgod doen vergeten SIJTHOFF PERS Nog geen beslissing in America Cup FC Antwerp langs Club Luik Van Kooten alsnog op het matje Arnoux ziek Match-a- deux gaat door APPIE HAPPIE en de BOLLE UIT ZWOLLE Veel lof over nieuwe opzet CÖTE D'AZUR Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 23 september 1SS3 Newport Het zeilschip Au stralië 2 heeft gisteren voor de kust van Rhode Island (Vere nigde Staten) de zesde race in de strijd om de America Cup gewonnen. De stand in de con frontatie met het Amerikaanse schip Liberty is nu 3-3 en de zevende en laatste regatta, die vermoedelijk morgen wordt gehouden, moet de winnaar aanwijzen, Australië 2 had in de zesde race bij de finishlijn meer dan drie minuten voor sprong op de Liberty. Brussel FC Antwerp heeft gisteren op eigen terrein de- voetbalwedstrijd voor de Bel gische competitie tegen Club Luik met 4-0 gewonnen. Ant werp heeft nu tien punten uit acht duels en neemt daarmee de zevende plaats in op de ranglijst. Club Luik staat op de zeventiende en voorlaatste plaats. Zeist Kees van Kooten zal alsnog ter verantwoording ge roepen worden door de tucht- commissie van de KNVB. De international van PEC Zwolle liep in het duel tegen Roda JC een berisping op en gedroeg zich hierover bij het verlaten van het veld uiterst onvrien delijk. Arbiter Bakker rappor teerde het voorval, waarna de tuehtcommissie besloot Van Kooten alsnog in staat van be schuldiging te stellen. De straffen betaald voetbal zijn: K. v.d. Akker (Vitesse) 4 wedstrijden plus f. 125,-; R. Delahaye (MVV) 2 wedstrijden plus 150,-; T. de Kruyk (FC Utrecht) 3 wedstrijden plus f. 150,-; S. Sijbrands (AZ'67) 5 wedstrijden; B. Aalders (Go Ahead Eagles) 2 wedstrijden; B. Hoogveld (FC VVV) 3 wed strijden; T. Bootsman (Volen- dam) in behandeling. Modena De start van René Arnoux zondag in de Grote Prijs van Engeland is twijfel achtig. De formule I-coureur van Ferrari, die tot het drietal kanshebbers behoort op de wereldtitel, kampt met een hardnekkige blaasontsteking. Prijzengeld nog niet geheel op tafel Hilversum De match-a- deux, over twee kilometer met autostart, tussen de twee eeuwige rivalen Udo Quick en TJno Hazelaar is eindelijk een feit. Dinsdag avond aanstaande wordt in de arena van het drafcen trum Hilversum deze koers gelopen met als inzet 20.080 gulden waar alleen de win naar van zal profiteren, want de verliezer van dit prestigeduel gaat met lege handen naar huis. Alles leek klaar, ware het niet dat op het laatste moment (deze week) een brief naar het NDR (het overkoepelende or gaan) werd verzonden met de fnededeüng dat het uitgeloofde door Wil ledema geld op 9.QOO gulden na bijeen was geschraapt en of het NDR de resterende negen mille maar even wilde bijpassen. Baar is tot nu toe door de RDR nog niet positief op inge gaan, maar dat wil niet per sé zeggen dat zij geheel afwijzend staat ten opzichte van deze aanvraag. De eerste sponsor, die voor deze match-a-deux 25.000 gul den ter beschikking had ge steld, trok zich terug omdat de toen gemaakte afspraak om de race over 1600 meter te hou den teniet werd gedaan zonder hem daarvan in kennis te stel ten. Het bestuur van het draf- centrum Hilversum heeft daarna alles m het werk ge beld de match tussen Udo Quick en Üno Hazelaar toch te teten plaatsvinden en heeft teen bij voorbaat een bedrag van 20.000 gulden voor dit beffen uitgetrokken. Dit in de hoop dat zo'n bedrag binnen de kortste keren wel op tafel zou liggen, Sen ferme misrekening zoals Wijkt uit het schrijven aan het "BR, dat nu met het feit zit opgezadeld negen mille uit ei- Een krappe portemonnee te voorschijn te moeten toveren. Shanghai De Chinese atleet Zhu Jian hua heeft tijdens de vijfde Chinese Sport spelen in Shanghai zijn eigen wereldre cord hoogspringen verbeterd. Zhu Jianhua sprong 2 meter en 38 centimeter hoog: één centimeter meer dan op 11 juni van dit jaar, toen hij in Peking met een sprong van 2.37 meter de top van de wereldrang lijst aller tijden bereikte. Bij de wereldti telstrijd in Helsinki veroverde Zhu Jian hua in augustus de bronzen medaille ach ter de Rus Advejenko en de Amerikaan Peacock. De prestatie van Zhu Jianhua betekende het 32ste wereldrecord van dit jaar. De record- sprong van Zhu bracht de veertigduizend kïj- Zhu Jianhua zweeft over 2.3B meter. kers in het Hongkou-stadion in Shanghai tot groot enthousiasme. Het Chinese persbureau Sïnhua sprak van een historische gebeurtenis. De Chinees begon de wedstrijd in Shanghai op 2.10 meter. Bij 2.22, 2.26 en 2.30 had hij steeds één poging nodig; bij 2.34 gebruikte Zhu twee sprongen. Bij 2.38 was de tweede poging goed voor het nieuwe wereldrecord. Kopenhagen Voor de eerste keer sinds jaren werd woensdag op de Deense televi sie een interlandwedstrijd van het Deense voetbalelftal rechtstreeks uitgezonden Voor 750.000 gulden had de Deense omroep de tv-rechten van de wedstrijd Engeland- -Denemarken (0-1) op Wembley gekocht. Geen kijker vond die forse uitgave van het kijkgeld na het Deense succes echter te hoog. De overheid in Denemarken profiteerde op heimelijke wijze van de enorme belangstel ling van het tv-publiek voor de kwalifica tiewedstrijd voor het Europees kampioen schap. Woensdagavond werden extra peil- wagens ingezet voor het ontdekken van zwartkijkers. Utrecht De sectie be taald voetbal van de KNVB is voor de eisen van de externe geldge vers door de knieen ge gaan. Deze uitkomst van de bespreking gisteren in Utrecht betekent dat de betalende clubs over het huidige seizoen geen korting op hun uitkerin gen zullen krijgen. Bij de verevening vol gens de wil van de ex terne geldgevers, 3.7 procent over alle inkom sten, bestaat bij sectie- voorzitter And ré van der Louw (KNVB) de vrees van legale ontdui king. Hij is in de toe komst bang dat bijvoor beeld een deel van de sponsorgelden, buiten de vereniging om, recht streeks naar de spelers zal gaan. Staatssecretaris drs. Joop van der Reijden echter meent dat de grotere verenigingen relatief meer inkomsten hebben buiten de recettes om. „Wij willen", zei hij, „niet tot iedere prijs ons systeem doorvoeren. Wij staan open voor andere ideeen dan die van het BBI. maar wij willen de zekerheid hebben van een redelijk en eerlijke onderlinge hulp in het betaalde voetbal op weg naar de gezondmaking". Haarlem In vroeger jaren was Hato de held van veel jonge keeper- tjes in Rotterdam-Zuid. De nationale doelman van Curacao speelde er een keer in de Kuip tegen het Nederlands elftal en werd in die match berucht door de ballen soms met één hand als appelen uit de lucht te plukken. Stanley Menzo, die pas 19-jarige Ajacied die omdat Edward Metgod z'n onderarm heeft ge- door Gijsbert Spierenburg Stanley Menzo hand moet je geluk hebben broken voorlopig een paar maanden bij Haar lem onder de lat staat, kan dat ook. Het was vo rig jaar december in Portiminense in de Portu gese Algarve. Hij verdedigde het doel van het Nederlands Olympisch elftal en op een gegeven moment in die vriendschappelijke partij tussen het team van bondscoach Blok en de Portugese eerste klasser lijkt Menzo royaal in de fout te springen. Keeperstaai uit de mond van de vriendelijke Amsterdam mer: „Er komt een hoge voor zet tweede paal. Ik sta bij de eerste paal. De bal komt eigen lijk verder dan de tweede paal, op de punt van de 5 meter. Ik sta verkeerd, met twee handen kon ik 'm onmogelijk pakken. Toen moest ik het wel met één hand doen. Maar met zoiets moet je natuurlijk wel geluk hebben, dat die bal goed op je hand valt, want anders stui- tert-ie er mooi weer af". Een tikje verlegen bekijkt hij dan z'n inderdaad vrij forse knuisten die, op de ochtend training daar aan de Haarlem se Sportlaan, anderhalf uur lang door z'n nieuwe ploeg- makkers onder vuur zijn geno men. Memo: „Ze zeggen, dat ik grote handen heb, maar ik weet niet wat echt groot is, ik ben het al jaren zo gewend...". Haarlem, zo blijkt, is blij met Menzo en de jonge Amster dammer met z'n nieuwe club. Met Menzo zegevierden de Haarlemmers in uitwedstrij den over FC Den Bosch (0-2) en FC Groningen (1-2). Een glunderende trainer Van Doorneveld: „Toen Metgod te gen Feyenoord geblesseerd was geraakt, was Menzo met een mijn eerste keus. Ze kwa men nog wel naar me toe met namen als Peter Gerards en zo. Maar ik heb steeds gezegd: Ik moet Stanley hebben. En daar heb ik tot op heden geen spijt van. Hij heeft tegen FC Den Bosch en FC Groningen uitstekend gekeept. In Gro ningen pakte hij een paar bal len, die vanaf de tribune mis schien niet zo spectaculair wa ren, maar waarvan ik zeg dat het hele moeilijke ballen wa ren". De doelman zelf geeft toe vori ge week toch wel een tikkeltje tegen dat duel in Groningen te hebben opgezien. Menzo: „Ik was echt bang voor die wed strijd. Ten eerste voor het pu bliek en ten tweede voor Mc Donald, want dat is toch een echte Engelse spits, knokken, tegen de keeper aanleunen. Het type Kieft ook een beetje, komt naar de eerste paal en zoekt de bal op. Dan ben je als keeper steeds te laat. Zo viel ook die tegen goal. Een vrije trap op de punt van de 16-me- ter. Hij komt inlopen naar de eerste paal en kopt 'm erin. Op borsthoogte en strak. Zulke ballen moet je in een reflex stoppen". Kijker Hij aarzelde geen moment toen Haarlem hem vroeg tot 1 januari de plaats van Metgod in te nemen. Menzo: „Ik wil zo boog mogelijk voetballen. Veel leren, ervaring opdoen, me in de kijker spelen. Bij Haarlem kan dat. Ik wil niet zeggen, dat ik me hier een foutje kan permitteren, maar hier zak je in ieder geval niet zo ver weg als je een keer faalt als bij Ajax. Wat dat betreft is Sjaak Storm voor mij een goed voor beeld. Die heeft vorig seizoen bij Excelsior laten zien, dat hij in de eredivisie goed kan mee komen. Dat wil ik bij Haarlem nu ook bewijzen. Als keeper krijg je bij Ajax nauwelijks een kans. Gaïjé of Storm moeten eerst gehlesseerd raken, voor dat ik een plaats kan opschui ven. Twee keer tot nu toe heb Ik bij het eerste op de bank ge zeten. Vorig seizoen tegen Sparta-thuis en Celtic-uit, en alleen omdat Piet Schrijvers geblesseerd was. Hans Galjé heeft drie jaar op z'n kans moeten wachten. Hij heeft ge duld opgebracht en het is te recht dat hij daarvoor nu be loond wordt. Maar zolang zou ik het niet kunnen volhouden. Nee, dan speel ik nog liever in het tweede". Het wachten duurt soms in derdaad lang in de Meer en tot overmaat van ramp hoorde Stanley Menzo zondag na af loop van Ajax-Feyenoord Gal jé voor de tv nog eens zeggen, dat hij hoopt het bij Ajax net zo lang uit te zingi-.i als Piet Schrijvers Menzo: „En dat zit er dik in. Als keeper moet je, als je je tenminste goed ver zorgt, toch wel tot je 38ste meekunnen. Ik gun het Hans van harte, maar ik zal wel proberen het zelf toch alle maal iets beter te doen". Dat bewijs kan Stanley Menzo dus onverwacht morgen al le veren, wanneer Ajax in Haar lem z'n opwachting maakt. Maar zal Menzo als het er wer kelijk op aankomt en Ajax na de euforie van vorige week te gen Feyenoord wellicht een tikje in minder goede doen is, bestand zijn tegen de druk zijn oude maatjes desnoods van de overwinning af te houden? Menzo: „Ik ben door Haarlem ingehuurd. Bij Haarlem moet ik presteren. Niet bij Ajax. Ik voetbal ook voor m n centen. Het gaat mij om die twee pun ten". Suhl De echte strijd om de hoofdprijs is verleden tijd, dus presteert het Neder lands volleybalteam op het' Europees kampioenschap in Oost-Duitsla nd plotseling weer goed. Na het drama in de voorronde, waar Oranje zich, ondanks een Oosteuro- pese overmacht, voor de fi nale had kunnen plaatsen, richt de brigade van coach Rob Hachmang zich in Suhl op de verdeling van de troostprijzen. En wat gebeurt er dan? Dan kunnen de onmiskenbaar aan wezige kwaliteiten in daden worden omgezet en pakt hel Nederlands team voor de tweede keer in de geschiedenis een Oosteuropese tegenstander in. Een pover spelend Honga rije wordt binnen het uur in de schitterende sporthal van het schilderachtige winter sportoord aan de kant gezet. En dat met setstanden (159, 156 en 153) die er geen en kele twijfel over laten bestaan welke ploeg er het sterkst was. De verklaring voor de plotse linge wijziging in de prestatie- curve van Oranje? Eigenlijk heel simpel: waar de spanning in de echte sleutelduels, eerder deze week, tot verkramping en irritatie leidde, daar kon men nu de spanning wel ,in goede daden, omzetten. Van daar ook dat coach Rob Hach- mang later bij de toelichting ook nog eens de kreet 'Ik ben er nog doodziek van' tevoor schijn toverde. Daarmee doelend op de neder- door Hans Koster lagen tegen Tsjechoslowakije en Finland en dan vooral de manier waarop die werden op geworpen. Hachmang: „Hele maal nu ik er sinds gisteren achter ben wat de echte oorza ken van de nederlagen waren. Er was irritatie binnen de ploeg omdat er mensen waren die vooraf al hadden bepaald dat er hier toch nieis gepres teerd zou worden. En dat werkte tweeledig uit, de be trokkenen (Bert Goedkoop in een hoofdrol) gingen er zelf aan de spanning onderdoor en de ploeg keerde zich tegen hen". Dus werd er tijdens de rustda gen- in Suhl weer eens aan openhartigheid gedaan. Ieder een mocht zijn problemen op tafel leggen en er werd heel wat afgepraat. Het gevolg daarvan, een opgeklaarde sfeer en gisteren een ploeg binnen de lijnen die wel ge spannen was, maar dat op de juiste manier afreageerde. Goedkoop Ook een Bert Goedkoop bin nen de lijnen. Een speler waarvan Hachmang eerder deze week uitriep dat hij nooit meer een kans zou krijgen. Hachmang: „Klopt, maar de spelverdelers kwamen met de opmerking dat zij niet goed konden functioneren omdat ze met mensen naast zich stonden die normaal niet in de basis staan. Daarom heb ik Goed koop weer in de ploeg opgeno men en ik ben blij dat het goed uitpakte". En inderdaad, het zestal Wel link, Wim Koch, Jan Clardey, Ad van der Velden, Pirn Rate- WEES BlU DWT 'H NI uzmr? HOU Z/T Aierr A&öo JZJ7& 6£7iOO#f rink en Goedkoop zette Hon garije direct onder druk. De Oosteuropeanen, het dient ge zegd, deden weinig terug en stonden Oranje toe dat het lekker m de wedstrijd kwam. Geen moment dreigde er voor Nederland gevaar en werd de ploeg, waarop het EK van '75 in Joegoslavië al eens met 3—1 werd gewonnen, opnieuw naar de slachtbank geleid. ,,In volleybal vervagen de gren2en tussen West en Oost steeds meer. Een paar jaar ge leden is een ontwikkeling op gang gekomen die betekent dat wij als Oosteuropeanen nu heel goed moeten oppassen voor de Westerse ploegen. Dan zeg ik er wel bij dat mijn ploeg vandaag gewoon niet aanwezig was. De jongens wilden 20 ver schrikkelijk graag goed preste ren dat ze volledig verkrampt raakten en geen bal meer goed sloegen. Maar het lukte deze Nederlandse ploeg. Spelen ze de rest van de week ook zo, dan komen ze nog heel ver", aldus de Tsjechische coach. Dat is ook het doel van Oran je. In Suhl is een zevende plaats het hoogst bereikbare. Maar ook al zou de formatie van Hachmang achtste wor den, dan nog zou dat het beste resultaat ooit op een Europees kampioen geleverd worden. En daarop stuurt Oranje sinds gisteren fanatiek aan. „Al blijf ik zeggen dat we nu in Berlijn hadden kunnen staan", aldus de bondscoach. De uitslagen Heren; Flnelepoute (1# l/oi 6e pleit») in Ooit-Berlijn; liaiie-Toiechoslowaklje 3-2 (11-15. 13-15. 17-15, 15-12. 15-12); Oost- -Dultsland-Polen 1-3 (11-15. 8-15. 15-10, 14-161. Butgaoje-SovJet-UAks 0-3 (7-15, 16-18. 12-15) Trocnlrande (7e \fm 12e ptute) In Sühl: Griokenland-Roememo 3H) (15-12, 15-10. 15-13), Nederland-Hongarije 3-0 (15-9,15-6, 15-3), Finland-Frankrljk 3-1 (15-10. 4-15. 15-6. 15-12) Dam#»: Finalepoule In Rcmtock: Hongarlje- -Butgarlje 3-0 <15-1, 15-7. 15-9), OoM-DullS- land-Roemertie 3-0 (15-3, 15-5, 15-7), Sov- let-Unie-West-Dultsland 3-0 (15-7. 16-14, 15-4). Treoilrond# in Cottbu»: Tsjechoslowaklje- -Zwtxian 3-1 (14-16. 15-6. 15-11, 16-14); Frankrijk-ltalió t-3 (7-15, 10-15, 15-11, 12-15); Polen-Nederland 3-0 (15-4, 15-8, 15-3). Oosterhout De professio nele biljartsport komt in Nederland definitief van de grond. Na één dag van het internationale invitatietocr- nooi in Oosterhout, waar de acht bekendste driehanden- spelers voor het eerst een prijzenpot van zo'n twintig duizend gulden mogen ver delen, staat die conclusie reeds vast. Niet alleen werd de begroting van de nijvere organisatie door de eerste aanloop van vijfhonderd man reeds voor een derde ge dekt, ook de spelers hebben veel lof over de nieuwe op zet. Omdat de televisie eveneens medewerking heeft toegezegd, zodat ook de sponsors door naamreclame iets terugkrijgen, door Hans Coolegem is alleen de beoordeling van het publiek belangrijk gewor den. En aan de hand van de resultaten op de eerste dag viel dat geenszins tegen. Omdat in sets van 25 punten wordt ge speeld, moest er vaak na slo pende partijtjes nog een barra ge volgen om tot een definitie ve beslissing te komen, Dat aan een extra nabeurt, men spreekt over 'penalty', fe nomeen Raymond Ceulemans tot tweemaal toe niet ont kwam, verhoogde bij het pu bliek nog eens de interesse. De veelvoudige wereldkampioen, die vaak tot ragfijne oplossin gen weet te komen, is door het setsysteem erg in het nadeel. In normale partijen komt de Belg doorgaans pas bij dertig punten op toeren. Nu moet hij snel reageren om met telkens te worden geklopt. In de opgedreven spanning hield Ceulemans het in z'n openingspartij tegen Christ van der Smissen allemaal voortreffelijk in de hand. Zelfs een serie van negen van de Brabander in de tweede set, nadat de eerste met 25-24 net door de Nederlander was ge wonnen, deerde Ceulemans niet. Na eerst al met 13-4 te hebben achtergestaan, over brugde hij een nieuwe kloof, toen Van der Smissen ver zuimde om z'n werk tot in de perfectie af te maken. De ex tra nabeurt kwam daardoor in handen van Ceulemans, die in z'n tweede ontmoeting dezelf de handeling moest verrichten om Rint van Bracht achter zich te houden. Christ van der Smissen deed het tegen Ludo Dielis in z'n tweede partij be ter, toen hij na setver lies z'n tegenstander in twaalf beurten vastpinde op 6-25 en met over gave de barrage benutte voor de extra matchpunt Dat deze vernieuwingen ook door de bezoekers worden ge apprecieerd, bewijst het vollo pen van de premiepot. Daarin werd gisteren door kijkers, die de achtergrondmuziek en fleu riger aankleding van de spe lers waarderen, al zevenhon derd gulden gestort. Om ech ter de organisatie van het toer nooi rond te krijgen heeft men ten opzichte van het publiek één concessie moeten doen. Geen publiek dicht op de neus van spelers, maar wel vijftig hele dure zitplaatsen voor Vip's. „Dat zou de enige wan klank moeten zijn", oordeelde Raymond Ceulemans. „Het toernooi is enig van opzet. Omdat er met iets moet wor den begonnen, mogen we de organisatoren alleen maar ge lukwensen, Het is geen circus geworden. De biljartsport staat voorop en de veranderingen die zijn aangebracht stoort de spelers niet. Nochtans moet een kampioenschap een kam pioenschap blijven en niet twee partijtjes van 25 puntjes met eventueel een verlenging. Kampioen word je over de volledige afstand en in zo'n kampioenschap moet je de strepen verdienen om in een dergelijk toernooi als dit te kunnen spelen". Da uitslagen Eartte ronde: Dlella (Bel)—Van Brac hl (Ned) 3-1 (25-15 In 16 brl en 25-25 ire 26 brt Kobayashi (Jap)Sleberl (WOI) 4-0 (25-18 In 23 brt en 25-17 in 18 brtBitalis (F«8h- Scherc (Oos) 4.0 (25-18 in 26 Drl erj 25-17 In 17 brtVan der Smissen (Ned)—Ceule mans (Bel) 3-2 (25-24 in 17 brt en 24-25 ir> 17 brt barrage 1-2) Tweede ronde: CeulemansVan Bracht 3-2 (25-23 In 16 bit en 24-25 In 18 örtbarrage 3-2). Dloiis—van dar Smissen 2-3 (25-15 >n 20 brt an 6-25 in 12 brtbarrage 1-2) Ko- bayashl—Scherz 2-3 (2S-2I »n 17 brl en 20- 25 in 16 brlbarrage 1-2), BiiaJ.s—Slebart 4-Q (25-13 in 25 brt en 25-12 »n 20 brt Stand: 1 Biialis 8 pnt 1 136 atg moy. 7 hoogsie sane, 2 Ceulemans 6 pni 1 462 9. 3 Kobayashi 6 1 283 6. 4. van der Smissen 5 1 348 9. 5 Dielis 5 1 D94 7. 6 Van Bracht 3 1 173 8. 7 Schea 3 1 065 5. 8 Sfeberi 0 0 679 6 Met uw krant naar de Franse Rivièra: B-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS NAAR DE Geniet dit najaar van het plezierige klimaat var» de Franse Rivièra. Nabij Frejus en vlak aan het goudgele strand van de Middellandse Zee ligt het bekende hotel Saint Avauif. in dit sfeervolle holel (alle kamers voorzien van bad/douche, toilel en bal kon) onder Nederlandse leiding wordt gedurende ons verblijf aldaar gelogeerd. Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur uit Den Haag en half negen uit Rotterdam. Zowel op de heen- als op de terugreis wordt overnacht In Hotel Le Rully nabij Dyon. De volgende dag gaat het via bet fraaie Rhóne-daJ naar het hotel bij Frejus. Tijdens uvr verblijf worden en kele excursies gemaakt o.m. naar Frejus, Porte Grimaud en een pljpenfa- brlekje te Cogotki, alsmede twee volle dagtochten naar Grasse (bezoek parfumfabrlek), Vence, Sl Paul. Cannes. Nice en Monaco Eventueel kan bovendien aan een safaritocht worden deelgenomen. De vertrekdata zijn maandag 3 oktober en maandag 10 oktober a.a. De prijs van due b'jzondor aantrekkelijke jaj* COte d'Azur-tou; oedraagt slechts J *f 513 op basis van een 2-persoonskamer met half-pension logies, ontbijt, diner), echter Inclusief afscheidsdiner en excursies alsmede de lunches op de 3e en 6e dag. Toeslag voor eon èénporsoonskamer 75. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de retssom 6 poilskoslen, gecombineerde reisverzekering 16 per persoon 5 pollskosten. Gezien de grote belangstelling voor deze reizen In het voorjaar wordt om Teleurstelling te voorkomen tijdig boeken dringend aangeraden. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag i/m vnjdag v£,n 9 lol 13 uur) of persoonlijk in onze vestigingen Spuistraat 7 I. Den Haag (op de hoek van hot Spul) of Coolsingel 67, Rotterdam (t.o. Stadhuis) •POSTBUS 16050. 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL. 070-190862 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR) N

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5