Vertraging bouwplan wellicht nog groter m Fase 2 in centrum kan snel van start 'Plannen voor garages volgend jaar rond' E IS mWMI k f VLAARDSNGS DAGBLAD Ifl [|IIII[P SCHIEDAMSGHE COURANT k}\\ - I F l! NIEUWE WATERWEG COURANT ssSSsa»- Stadsboerderij wordt voorzichtig gesloopt ^yÊLf&ÊimÊÊ. W WmmB 9IHI HHIH HB Wm IV HolVW WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 Door bezwaren tegen premie A-woningen; College- verklaring: ,'er zijn 8 geen fouten gemaakt' Bewoners meerdna calamiteit r y Ingerekend College in aanbiedingsnota: Glazenwasser valt van de ladder I I I I I I I I I I I ROTTERDAMS NIEUWSBLAD I Vlaardingen Tijdens een hoorzitting, die gistermid dag plaatsvond voor de AROB-commissie van het openbaar lichaam Rijnmond werd duidelijk, dat de bouw van de 46 premie-A wonin gen van Van der Waal in Holy-Noord zeker vier we ken, maar mogelijk nog lan ger, zal worden vertraagd. Er zal naar wordt aangeno men nog een flinke discussie binnen Rijnmond tot stand komen over de vraag, of de inmiddels afgegeven verkla ring van geen bezwaar tegen de bouw alsnog moet wor den ingetrokken. Tijdens de hoorzitting zetten de omwo nenden van het bouwterrein aan de Platanendreef bun bezwaren tegen het bouw plan nog eens uiteen. Die bezwaren betreffen zowel het plan zelf als de procedure. die de gemeente heeft gevolgd ïn de voorbereidingsfase. De indieners van de bezwaar schriften vinden het een lelijk plan, met veel te veel huizen op een betrekkelijk klein stuk je grond. Volgens hen past het complex in het geheel niet in het betreffende gedeelte van de wijk. Erg boos zijn de be zwaarden ook over het feit, dat hen geen enkele gelegen heid tot inspraak gegeven is of dat er op zijn minst vantevo- ren informatie over de plan nen was verstrekt, Huisarts H.A.M. Staring, woordvoerder van de indieners van de be zwaarschriften: „Het is toch gebruikelijk dat belangheb benden de gelegenheid krij gen, te reageren op dat soort plannen. T vVe zijn op geen en kel moment gepolst. Alleen vlak voor het einde van de be zwaarprocedure, toen we onze bezwaarschriften al hadden ingediend, toen kwam er plot seling een gesprek met wet houder Goudriaan en aanne mer Van der Waal. Ook tij dens dat gesprek was men niet bereid naar onze argumenten te luisteren. Er werd alleen ge zegd: het went allemaal wel, en trekt u nou maar gauw die bezwaarschriften in. Dat heb ben we dus niet gedaan." De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft vorige week op verzoek van de omwonenden de bouw laten stilleggen gedu rende de bezwaarprocedure. Men heeft officieel tot 30 okto ber de tijd, maar tijdens de hoorzitting bij Rijnmond bleek al dat de secretaris van de AROB-commissie er aan twij felde, dat de discussie binnen Rijnmond in die termijn zal zijn afgerond. Het is niet on mogelijk, dat die termijn zal moeten worden verlengd, het geen nog meer vertraging in de bouw zou betekenen. Donderdagavond vindt op het Vlaardingse stadhuis een hoor zitting plaats van de commissie voor de bezwaarschriften. Die behandelt het tweede be zwaarschrift dat de bewoners hebben ingediend: tegen de af gifte van de bouwvergunning. Bouwbedrijf Van der Waal heeft de plannen voor de 46 premiekoopwoningen voor ei gen rekening laten ontwikke len. De plannen daarvoor be staan al geruime tijd: met de bouw had eigenlijk al lang be gonnen moeten worden. Door de hoge erfpacht die de ge meente voor de grond vroeg viel de belangstelling van de zijde van kandidaat-kopers bitter tegen. Pas nadat die erf pachtstarieven op verzoek van Van der Waai drastisch zijn verlaagd meldden zich meer gegadigden voor de huizen. ^1 muf ilillllti iimii iiliiiifiiiiiiiiiiii iiifiii iiii^ Affaire 1 Maassluissedijk: 5 VI aard in gen Er f§ is geen sprake van f| E dat het college van E B en W op enigerlei §j wijze fouten zou hebben gemaakt in E de procedure die ge- s E volgd is voor het bouwplan op de 2 E hoek van de Maas- s sluissedijk en de 3 Markt. Ook is niet 5 2 onjuist gehandeld 2 ten opzichte van de 2 commissie voor de E stadsontwikkeling. E Dat staat in de ver- B E klaring, die het col- E E lege van B en W EE E vanmiddag heeft E E aangeboden aan de E leden van de raads- E E commissie. Op die 2 E verklaring heeft de commissie maan- s dagavond in een ex- 3 EE tra vergadering s EE aangedrongen. H In de verklaring 3 E meldt het college, 3 E 'met belangstelling' 3 §j kennis te hebben E genomen van de 2 uitspraak van de E commissie. Burge- 3 meester en wethou- 3 ders melden echter, 3 dat volgens het col- B 1 lege noch de nota organisatie stads- E vernieuwing, noch E de inspraakdeelver- 3 ordening voor de B stadsvernieuwing 3 van toepassing kan 2 zijn, omdat het een 3 2 bouwplan betreft E dat al van voor die 2 E nota's dateert. Om E die reden hoeft 2 geen inspraak te 3 worden verleend. 2 E Over het verwijt E 2 van de commissie, 3 5 dat zij niet voldoen- B de geïnformeerd E zou zijn over de 2 E plannen wordt in 2 E de verklaring opge- E merkt: „De woning- 2 wet kent ons in ar- 2 E tikel 47 een zelf- 2 standige bevoegd- 2 2 heid toe tot het ver- lenen van bouwver- g§ gunningen. Deze be- 2 2 voegdheid is door 5 de wetgever recht- 2 2 streeks aan de col- B 2 leges van B en W 2 2 toegewezen. Het be- 2 treft hier derhalve niet een bevoegd- S heid, die door de ge- meenteraad aanm ons is toegekend." E „Op grond van het 2 S bovenstaande ko- 5 men wij tot de con- 2 clusie, dat ons geen procedurele fouten 2 kunnen worden 2 verweten. Evenmin 3 zijn wij van oordeel g een onjuiste handel- E wijze ten opzichte 2 van uw commissie 2 te hebben gevolgd", E zo wordt de verkla- 2 1 ring besloten. Het volharden van 2 het college dat er 2 E niets onoirbaars is E gebeurd heeft als 2 2 gevolg, dat de oppo- 2 sitie tijdens de ge- E meen teraads verga- 2 2 dering van volgen- 2 de week in een in- 3 terpellatie op de zaak zal terugko- 3 1 men. Rerai Poppe 2 5 (SP) had al laten 2 doorschemeren, dan 2 met moties van af- 2 keuren en wantrou- 2 wen te zullen ko- men. aKiiiiimumimiuimiimimiiiiiiiimiiiimri Aardgas suist Hoofdstraat in De stadsboerderij aan de Kortedijk, waarvan alleen nog de fundering overblijft. w w 1 w KJ rN'Q .5? 7r82>g§Sf-§g tr. af-g? S> "D ,9 <SJ b» E Vlaardingen De sloop van de stadsboerderij aan de Kor tedijk, een van de laatste his torische bouwwerken in Vlaardingen, is deze week be gonnen. Voor veel Vlaardin- gers zal dat een droevige ge beurtenis zijn; het monument, dat waarschijnlijk rond 1772 werd gebouwd a!s wagenma kerij, nam in hun harten een bijzonder plaatsje in. Er zijn nog steeds mensen die verzuchten: „Helaas, het had toch opgeknapt kunnen wor den." Op het stadhuis echter is men blij dat de boerderij ach ter de sluis, de laatste in het midden van de stad, ver dwijnt. „Die stadsboerderij was kuis verrot." De sloop, die uiterst voorzich tig moet gebeuren omdat er elementen bewaard moeten blijven voor de nieuwbouw, zal enkele weken in beslag ne men. Gisteren en vandaag gin gen de dakpannen eraf. XJit- eindelijk blijft alleen de fun dering liggen en wordt de, boerderij opnieuw opgetrok ken, om woningen voor één- en tweepersoons huishoudens in te herbergen. Het plan voor de nieuwbouw, waarbij het profiel van de stadsboerderij zoveel mogelijk bewaard blijft, is van architect H. Koppers. Plannen om het historische pand te behouden hebben allemaal schipbreuk geleden omdat ze stuk voor stuk te duur waren. Schiedam Gemeentewer ken verwacht dat binnen twee maanden een begin kan worden gemaakt met de bouw van 158 woningwet woningen in de binnenstad in de omgeving van de Kor te en Lange Achterweg, de voormalige kraakbuurt van Schiedam. De plannen voor de zogenoemde tweede fase worden momenteel beoor deeld door het ministerie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieube heer. Ambtenaar Jan Goed van gemeentewerken laat weten niet veel moeilijkheden te verwachten van de zijde van het rijk. „Het is een sober plan, althans wat de kosten betreft. Meestal komen er van het ministerie nog wat op- en aanmerkingen, maar ik denk dat die geen grote wijzigingen in het plan tot gevolg zullen hebben. Maar zeker weten doe je het na tuurlijk nooit." •Het plan is opgesteld door dezelfde architect die de wo ningen in de eerste fase heeft getekend: Anne Kui- 1 pers van architectenbureau 1 Groep 5 in Den Haag. De enige overeenkomst met de eerste fase is dat het ook om drie woonlagen met een plat dak gaat. Hoewel bij bouw plannen in Schiedam de laatste tijd veel aandacht wordt besteed aan de ligging om zoveel mogelijk profijt van de zonnewarmte te heb ben, is dat bij dit bouwplan niet 20 uit de verf gekomen. „In de binnenstad zit je met nauwe straten en bovendien werd aan het ontwerp de eis verbonden dat hel moest aansluiten bij de bestaande bebouwing. Daardoor was de architect natuurlijk beperkt in 2ijn mogelijkheden", ver klaart Goed. „Het aanzicht van de gevel is wel heel le vendig geworden. Het ziet er afwisselend uit. De architect heeft geprobeerd zoveel mo gelijk herhalingen te voor komen." In totaal gaat het om 158 woningen. Het merendeel bestaat uil drie- en vierka- merwoningen. Verder zijn er tien tweekamerwoningen en enkele huizen met vijf kamers. Over de huurprijzen valt nog weinig te zeggen. Aan het ministerie is een gemid delde huur van 386 gulden per maand doorgegeven. Het enige dat gemeentewerken er momenteel over kan zeg gen is dat de huren zo'n der tig gulden hoger zuilen uit vallen dan van de huizen in de eerste fase. „Daar kom je niet omheen, zelfs bij gelïike bouwkosten valt de huur ho ger uit. Dat komt door de ta bellen die het rijk daarvoor hanteert." De verwachting is dat de eerste huizen over ongeveer een jaar zullen worden opge leverd. Schiedam Politie en brandweer hebben giste ren de Hoofdstraat in Schiedam-Zuid afgeslo ten, nadat daar een lek in de gasleiding was ont staan. Bewoners werd aangeraden geen vuur te gebruiken. Een deel van de Gorzen, het stuk Nieu we Haven tussen de Hoofdstraat en de Haga- straat, en de Vereenigde Glasfabrieken hebben last ondervonden van de lekkage. De ONS spreekt in een nabericht over een 'calamiteit'. Het lek ontstond tijdens graaf werk op het voormalige GTB- terreïn aan de Dwarsstraat. Hier moet de verontreinigde grond worden afgegraven. Vroeger waren er de techni sche bedrijven van de gemeen te gevestigd, de GTB, tegen woordig ONS geheten. Bij de graafwerkzaamheden werd 's ochtends om negen uur een buiten gebruik gestelde odori- seerleiding meegetrokken. Dat was op zichzelf geen ramp, maar de odoriseerieiding was gekoppeld aan een 8-bar-gas- leiding. Het aardgas spoot sui zend weg. In een mum van tijd bestond brandgevaar in de omgeving. Rond kwart over tien was de gaslekkage met behulp van een hogedruknippel afgestopt en kon de gasvoorziening in Schiedam-Zuid normaal door gang vinden, aldus de ONS. Dat gold ook voor de werk zaamheden, die verband hou den met de bouw van een nieuw gasontvangststation aan de Buitenhavenweg. Schiedam Rijwielen worden bij de vleet gestolen. Wekelijks stromen aangiftes van vermis te fietsen op het politiebureau binnen. Gisteren arresteerden Schiedamse agenten weer eens een fietsendief. Een achttienja rige inwoner werd in de Sporthalstraat op heterdaad betrapt. Op deze plek in Holy-Noord, in de buurt van de begraaf plaats, moet volgend jaar het woonwagencentrum komen. Vlaardingen Het college tvan B en W van Vlaardingen verwacht dat de plannen voor twee van de drie parkeergara ges, die in de binnenstad moe ten worden gebouwd, volgend jaar definitief klaar zullen zijn. Dat wordt gesteld in de aan biedingsnota bij de meerjaren begroting. De voorbereidingen zijn vol gens burgemeester en wethou ders nu zover gevorderd, dat de stedebouwkundige schetsen van de directe omgeving al ge reed zijn. Er wordt nog steeds onderhandeld met enkele fi nanciers over de bouw van ga rages aan de Afrol en bij het stadhuis. Het college verwacht, dat in 1984 definitief overeen stemming met hen bereikt zal worden. De derde garage, die moet komen aan de Joubert- straat, zal pas daarna worden ontwikkeld. In het beleidsdeel van de aan biedingsnota worden meer za ken aangekondigd die volgend jaar hun beslag moeten krij gen. Zo wordt in 1984 ook be gonnen met de uilvoering van de diverse maatregelen, die staan vermeld in het verkeers circulatieplan. Zoals afgespro ken zal eerst begonnen wor den met de reconstructie van de Van Hogendorpiaan, met de aanpassing van de Lepe laarsingel, tussen de Europa boulevard en de Dillenburg- singel, en zal worden gestart met de reconstructie van het kruispunt Marathonweg- /Westlandseweg, Verder verwachten burge meester en wethouders, dat volgend jaar ook eindelijk het woonwagencentrum in Holy- Noord, tussen de begraafplaats en de Vaart, gerealiseerd kan worden. Dit centrum, dat er eigenlijk al lang had moeten zijn, moet plaats gaan bieden aan 15 standplaatsen. Nog voor het eind van het jaar denkt men op het stadhuis overeen stemming met het rijk te kun nen bereiken over de subsidië ring. Ook de gemeente zal een deel van de kosten moeten op brengen. In de aanbiedingsnota spreekt het college de verwachting uit, dat het nog geruime tijd zal duren vopr het tekort aan be jaardenwoningen in de ge meente is weggewerkt. Zelf wanneer het nieuwe bejaar dencentrum, dat de Protes tants Christelijke Stichting tot Huisvesting en Verzorging van Bejaarden zal gaan bou wen op de Oosthaven ka de is gerealiseerd, dan nog zullen er plaatsen te weinig zijn. Op het stadhuis wordt daarom ge dacht aan een uitbreiding van de Billi ton flat, zodat het aantal verzorgingsplaatsen in de ge meente snel en op minder dure wijze kan worden uitge breid. Schiedam Een bejaarde gla zenwasser (65) heeft gisteren zijn werk moeten staken, na dat hij zijn evenwicht verloor en van de ladder afduikelde. De Schiedammer was druk doende de ramen van de hui zen in de Van Marumstraat te Happen, toen het ongeluk ge beurde. Hij werd naar het Rot terdamse Dijkzigtziekenhuis vervoerd, waar bleek dat de glazenwasser schedel- en wer velletsel had opgelopen. Noleer m.i _ala die at**0 krant nog ,endin W misschien. verandering Stadhuis- elikst maandabonnee met automatische afschrijving; kwartaalabonnee. Naam- Adres:- Postcode: Woonplaats- Stuur als dank voorde moeite een verzilverd miniatuur van het stadhuis naar: Postcode: Woonplaats: Telefoon:. Stuurde bon in open envelop, geen postzegel plakken, naar Rotterdams Nieuwsblad, Antwoordnummer 834, 3000 VB.Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1