20 WATERWEG DE NIEUWE RENAULT 11: FEL, STOER EN CHIC DE KRANT. OMDAT UNIET IEDERE DAG IN HET WITTE KUNT ZIJN. bondsspaarbank s Voor Passagetheater kan oktober niet snel genoeg 2 Ton Stolk voorzitter I coördinatiegroep van de culturele raad; RENAULT lKiKMAAKMMMBBBBHi 1 Stiltekring: rustpunt tijdens de koopavond en de rente maandelijks beschikbaar? Toe maar. Laatste hand aan stadsgids Meer ruimte voor Kreatief Centrum mmt i DE CHIQUE GTL DE ELECTRONIC DE AUTOMAAT Vlaardingen; Derzo, James Wattweg 12-14, Tel. 010-353533. Maassluis; Automobielbedrijf R. Wijnands Zn, B.V., Mozartlaan 334, Tel. 01899-20066. Energie-arme woningen toch achter Schelpweg Fx ge in W. LO Maandrente Deposito Rekening inleg 5 jaar vast rentepercentage 5 jaar vast rente maandelijks beschikbaar rente nominaal 8,50% effektief rendement 8,84% minimale inleg f 15,000,- vraag voor meer informatie de folder bij uw kantoor in de buurt Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Rotterdams Nieuwsblad donderdag 29 september 1963 RW Schiedam Liefst zou het Passagetheater oktober overslaan. Die maand kan niet snel genoeg voorbij vliegen, met het vijftigja rig jubileum in november voor de deur. Bijkomende reden is dat alle theater voorstellingen pas die maand goed op gang ko men, ofschoon er in okto ber activiteiten zijn, die de regelmatige schouwburg- ganger niet zal willen mis- De Uitkram van Passage, die vanochtend verscheen, zag er meteen ook heel anders uit. Studio Pepijn uit Schiedam, of liever gezegd, grafisch ontwer per Bert de Jonge van die stu dio, ontwierp een beeldmerk dat het gezicht van Passage moet gaan worden. Het omvat een muzieksleutel, een clowns kopje, een glaasje prik en kof- fiemok en een dubbel narren- hoofd een toespeling naar de diverse elementen, die er in het Passage-programma terug te vinden zijn. Het nieuwe Passage-vignet is ontworpen naar aanleiding van alle orga nisatorische veranderingen in de Schïedamse theaters. Met Connie Eggtnk als directrice zelf houdt zij het op direc teur wordt een weg ingesla gen, die naar verwachting leidt tot verdubbelde omzet ten. Passage in een nieuw jasje: het gold eerder dit jaar al voor de dansvloer die aangelegd werd. het geldt nu ook voor de pre sentatie naar buiten toe, via de Uitkrant zoals die nu op tafel ligt maar het nieuwe jasje zal over een tijdje ook bestaan uit aanpassingen in de foyer en nog later uit een volledig samengaan met het Zolderthe ater in de Teerstoof. Is er nu alleen nog sprake van een in tegratie wat betreft program mering. na verloop van tijd is het ook de bedoeling beide theaters te subsidiëren uit één gezamenlijke pot. Van deze feiten op zichzelf merkt het publiek niets, maar wel van dé resultaten, want als alles naar wens verloopt, mondt dat ter zijner tijd uit in een bruisend theaterleven in Schiedam. Als je dat zo hoort, zou je wil len dal niet alleen oktober snel voorbij vloog, maar dat het al zover was. Niet voor niets wijst Passage dan ook op de krenten uit de pap, die in no vember te verwachten zijn: een open podium, gepresen teerd door Joop Daalmeijer en Maartje van Weegen, en aller lei aardige filmklassiekers. Schiedam Op de afdeling voorlichting van het stadhuis in Schiedam wordt momenteel met inan en macht gewerkt aan de voorbereidingen voor de nieuwe stadsgids, die over enige lijd moet verschijnen. Volgens chef Theo Heyman van de af deling zijn er de afgelopen weken nog stromen met wijzigin gen of nieuwe vermeldingen binnengekomen, waar hij best blij mee is. „Daaruit blijkt toch dat bijna alle verenigingen of organisaties er prijs op stellen in de gids vermeld te wor den. Dat is een goede zaak. Aan de andere kant zijn we er wel wat door in de problemen gekomen, want de gids moet eind deze week kant en klaar de deur uit." Wie nog een wijziging of aanvulling voor de gids heeft moet dus pijlsnel met voorlichting contact opnemen. Vlaardingen Als de Culturele Raad er donderdag mee akkoord gaat wordt Ton Stolk de voorzitter van de werkgroep programma-coördinatie. Deze werkgroep, die de bestaande commissie theaterprograminering gaat ver vangen, krijgt onder meer tot taak het verzamelen van informatie over allerlei culturele activiteiten in de ge meente en het trachten, daar enige coördinatie in te krij gen. Ook het verzorgen van zoveel mogelijk publiciteit over culturele aangelegenheden hoort tot de taak van de; werkgroep. Hoek van Holland Het Kreatief Centrum in Hoek van Holland krijgt de beschikking over een tweede lokaal in de vroegere kleuterschool aan de van Spilbergenstraat. Dit is mogelijk doordat de Ir. P. Caland-mavo die ruimte niet langer gebruikt. Financieel zitten hier voor het centrum geen problemen aan vast. De huurprijs van dat lokaal valt zodanig mee, dat er voldoende ruimte over blijft in de begroting van het Kreatief Centrum. De commissie voor sport, cultuur en recreatie is akkoord gegaan met de verhuur van bet lokaal op seizoenbasis. In de zomermaanden wil zij het anderen het gebruik van het gebouw ook gunnen. Een subsidie-aanvraag van de Hoekse Comedïe moet opnieuw worden ingediend. Het bestuur van de toneelvereniging moet van de commissie evenals anderen aan de gestelde regels voldoen en een subsidie per evenement aanvragen. Verder heeft de commissie een financiële bijdrage van driehonderd gulden voor de inmiddels gehouden badkuïprace met plezier toegestaan. Ten slotte kan christelijk gemengde zangvereniging Hosanna duizend gulden tegemoet zien als bijdrage in een deze winter te verzorgen concert. De veelzijdige, sterke en felle Renault 11. Doordacht, getest en erg goed bevonden. Een lust om te zien. Een genot om in te rijden. Het resultaat van dat succes staat nu in al z'n versies in de showroom. De felle, vlotte Diesel voor z'n verras send lage prijs (f 22.855,-). De veelbespro-__ ken „Electronic", uitgerust met talloze geautomatiseerde functies, een complete stereo-mstalla tie en een informatieve computerstem. De niet alle daagse .Automatic". En de chique GTL. Jg|m [mmSSM De Renault 11 is er in 8 versies. Met 3 of 5 deuren, een 1100 cm3 of een 1400 cm3 motor. U kiest maar. Want welke versie u ook kiest, u bent verzekerd van een superzuinige Renault Al vanaf f 17.750,-. Kom langs. Rij proef En praat eens met ons over de bijzonder goede inruilprijs voor uw huidige auto. De koffie staat klaar. Net, als tvij ajff. De Kenau U-dealer infumuwn u ik.-jji- kvosi De Renault 11 al vanaf f 17.750,- (indusief B.T.WJ.aileveringskosten f 383,-. Wijzigingen voorbehouden. Renault adviseert elf Oliën. naneieringvia Renault Credit Nederland en leasing via Renault Leasing Nederland. Over het instellen van de nieuwe werkgroep Is tijdens de vergadering van de culture le raad in maart van dit jaar nogal wat discussie ontstaan. Met name de vraag, wat voor personen in de werkgroep zit ting zouden moeten hebben had toen nogal wat hoofdbre kens gekost. De bedoeling was dat naast een vertegenwoordi ger uit het dagelijks bestuur van de culturele raad, de di recteur van de Stadsgehoor zaal, Marten Putman, en ie mand van de Vïaardingse Kunststichting ook vertegen woordigers uit de sectoren mu ziek, tentoonstellingen en amateuristische kunst zitting zouden krijgen. Inmiddels is duidelijk geworden dat het erg moeilijk is, iemand te vinden in de sectoren muziek en ten toonstellingen. Omdat de werkgroep verder niet te groot moet zijn heeft het dagelijks bestuur van de culturele raad nu voorgesteld, Ton Stolk de muziekseetor te laten verte genwoordigen en hem tevens voorzitter van de werkgroep te maken. Secretaris Maarten Bot zal de tentoonstellingen- sector vertegenwoordigen en tevens het secretariaat van de werkgroep ter hand nemen. Zoals gezegd krijgt ook Marten Putman zitting in de werk groep. Mensen uit de amateur kunst en van de Vïaardingse Kunststichting zijn nog niet aangewezen. Tijdens de vergadering van de culturele raad, die donderdag avond in het stadhuis plaats vindt, zal ook een overleg groep worden opgericht die zich met de amateuristische kunstbeoefening gaat bezig houden. In deze overleggroep zouden de voorzitters van alle. verenigingen in de amateur kunst zitting moeten Hebben. Tevens moet worden beslist over de oprichting van een werkgroep onderzoek en ver nieuwing, onder leiding van Cees Romers. Een oproep om geïnteresseerde burgers te krijgen, die tevens in deze werkgroep zitting zouden kun nen krijgen, heett slechts een beperkt resultaat opgeleverd. Er hebben zich maar twee kandidaten gemeld, terwijl er. ruimte is voor vijf leden van uit de burgerij. Hoek van Holland Het da gelijks bestuur van de deelge- meenteraad houdt vast aan het; duingebied achter de Schelp-' weg als bouwplaats voor onge-, veer zestig energie-arme wo ningen. Het Bouwcentrum Rotterdam wil deze experi mentele huizen, realiseren als een bijdrage aan het energie bespa ringsbeleid op de korte en de lange termijn. 1; De resultaten van he.t onder zoek, die betreking hebben op; het berekenen, ontwerpen en- meten van energiezuinige wo-; ningen met zonne-energie- technieken worden in het pro-! ject gebruikt. Het Bouwcen-1 trum is echter bang dat 'del procedure van de wijziging- van het bestemmingsplan bij! de Schelpweg te veel tijd in; beslag gaat nemen. Het neeft! het deelraadsbestuur al per brief gevraagd de 'uiterste me-' dewerking' te willen verlenen.:; Voorzitter dr. ir. P.J.A.L. de Lint ziet echter geen andere! mogelijkheid dan het terrein achter de Schelpweg. Bij energie-arme woningen is het een vereiste dat de eenge-: zinswoningen worden ge bouwd in de west-oost rich ting, zodat de voorzijde op hét zuiden is gericht. Zo'n plan vereist dus enige ruimte. De Hoek^p Brink heeft slechts een oppervlakte van 0.8 hectare en is derhalve ongeschikt. Het' marechaussee-terrein aan De' Cordesstraat is nog niet aan de gemeente overgedragen en de locatie Hillweg biedt te weinig ruimte. Schiedam Nog vijf donderdagavonden lang zal het IKV haar stiltekringen houden voor de Wereldwinkel, gevestigd aan de Hoogstraat, waar de Lange Achi^aveg op de winkel straat uitkomt. Het zijn tot nu toe opvallende activiteiten geweest, die stiltekringen. Groepen mensen staan zwijgend in een cirkel, met een bord op hun bulk, waarop leuzen staan die aangeven dat een nadere bezinning op vrede en veiligheid noodzakelijk is. De stiltekringen trekken aan-, dacht: een enkele keer is het voorgekomen, dat een voorbij ganger één der deelnemers aanschoot voor een korte dis cussie. Dat gebeurde trouwens ook in Vlaardingen. Maar dat is de bedoeling niet: juist die stilte is zo belangrijk, omdat het de mensen een andere energie toedraagt dan de ge bruikelijke drukte tijdens de koopavond. Kijkend naar eta lages komt tenslotte niet ieder een tot een bezinning op de si tuatie in de wereld. Voorbijgangers kunnen zich bij de IKV-kringen aansluiten. Men wordt dan niet geacht de hele tijd een half uur lang te blijven staan, maar het sterkt de actievoerders in hun van alle geweld gespeende handelwijze. Wie wel wil discussiëren met de initiatiefnemers, kan zich, op zaterdagen vervoegen bij een kraam op het museum plein. Daar zijn kaarten ver krijgbaar voor de bussen, die op 29 oktober naar de demon stratie in Den Haag rijden. Maa; Furi de IV tal v men. de, (lang Harii de.G afv park Vans uur afges de H de straal nixk« Gove Noon Keuc de M VOi wii Vlaai se w reur gen e drito weg parco tijd a gaand route gegev In l de H is eer landsi gaan. van 1 zal Lt richt i Het 'Vlaai oktobi afgesc ressee tot tw aan c löOb prijsje In Sehiec Brug, een b De vo uur v£ Schiedam spaarbank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2