G WATERWEG Bewonersdeskundige wordt moe van 'er is geen geld' Markt Koningshoek wordt uitgebreid SPORT 2ïi Ophoging veld Spirit dringende noodzaak Vingerafdrukken na inbraak op station Korenbeurs al weer in moeilijkheden Introductiecursussen ie ch ''Gemeente moet wat creatiever zijn' fÈfé Furie-ade: geen auto's in centrum Wegen dicht voor wielerwedstri j d lokaal 'Dit kan zo niet langer' Scholen volgend jaar samen Comité anti fascisme krijgt actieve kern Frans van der Krans: 'Onhoudbare situatie' Toertocht Cor de Vries: herkiesbaar Tijdloop Tijdrit SPORTAGENDA mee t de die vei> van IS* kry- iteit Q de, een -"erd, twee jl er van- da- >]ge- t het telp-' nge- wo- rum leri- Vlaardingen Bewonersdeskundige Geert ten Her tog (VOP) is wat moe van het stereotype antwoord, dat regelmatig van de zijde van de gemeente komt als er plannetjes of voorstellen voor kleine verbete- lingen in de wijk worden ingediend. „Er is geen jeld", zo wordt tijdens het halfjaarlijkse wijkoverleg net B en W regelmatig van de zijde van het college ipgemerkt. „Daar word ik zo langzamerhand een jeetje ziek van. Het is toch vreselijk ais er aan aller- ei dingen geen aandacht besteed kan worden, omdat ;t geen geld meer zou zijn? Ik vind dat de gemeente .vat creatiever zou moeten zijn, want dan kan er best log wat worden gedaan." iet gebeurde ook deze week weer tijdens het over- eg met B en W. Op de agenda die de wijk vereniging n de VOP had ingediend stonden diverse verzoeken waar de vertegenwoordigers van het college begrip voor hadden, maar waar ze wegens geldgebrek niet tegemoet in konden komen. Zo had de wijkvereni- ging gevraagd of er verkeersdrempels konden wor den geplaatst om de gevaarlijke verkeerssituatie op de hoek van de Valeriusstraat en de Dirk Schaefer- straat op te lossen. Ook werd gevraagd om parkeer havens in de Sweelinckstraat, ter hoogte van de Bachstraat. Daar zijn nogal wat problemen; er wordt momenteel volop op het trottoir geparkeerd. Geert ten Hertog: „We kregen weer het bekende antwoord: er is geen geld om iets te doen. Maar dat betekent dus, dat er de komende jaren helemaal niets zal gebeuren in de wijk, want bij de uitvoering van het VCP zal de wijk pas het laatste aan de beurt komen. Je kunt toch niet zeggen: dan doen we in de tussentijd maar helemaal niets meer? Ik denk dat er met bescheiden middelen hier en daar best nog wel wat te verbeteren is. Bijvoorbeeld als men toch aan het herbestraten is; dan kun je een knelpunt in de wijk meteen oplossen; dat hoeft dan niet veel meer te kosten. Of je kunt proberen de bewoners zélf wat te laten doen. Daar krijg je heus wel mensen voor die willen meewerken. Als de gemeente wat creatie ver zou zijn, dan zou er heus nog wel wat gedaan kunnen worden." Voor het parkeerprobleem in de Sweelinckstraat heeft de wijkvereniging een eenvoudig plan bij de gemeente ingediend. Het bestaat er uit, dat de biel zen rond het in de straat liggende pleintje wat naar achteren worden opgeschoven, zodat er ruimte voor wat extra pasrkeerplaatsen vrijkomt. Wethouder Goudriaan heeft de wijk toegezegd, het plannetje op het stadhuis te laten bestuderen. Maassluis In verband met Furie-ade festiviteiten heeft de Maassluisse politie een aan tal verkeersmaatregelen geno men. Zo geldt voor de Haven, de. Govert van Wijnkade (langs de binnenhaven), de Haringkade, de Marnixkade. de Geerkade en de Markt van af vrijdagavond zes uur een parkeerverbod. Vanaf zaterdagmorgen acht uur zijn ook bepaalde straten afgesloten voor al het verkeer: de Haven van de Zuiddijk tot de Havenbrug, de Haven straat, de Hoogstraat, de Mar nixkade, de Haringkade, de Govert van Wtinkade, de Noorddijk, de Hellingkade en Keucheniusstraat, De Wip en de Markt. Vlaardingen De Vlaarding- se wielervereniging De Cou reur houdt zondag tussen ne gen en twee uur een koppeltij drit op de George Stephenson- weg en de Maassluissedijk. Het parcours wordt gedurende die lljd afgesloten voor het door gaand verkeer. De omleidings route wordt met borden aan gegeven. •In het Vlaardingse buurthuis de Haven (Weeshuisplein 18) {s een naaicursus voor buiten landse vrouwen van start ge gaan. Elke donderdagochtend van half tien tot half twaalf' zal Ludwien van Wijk onder richt geven. •Bet filiaal Babberspolder- 'Waardingerambacht houdt 6 oktober weer uitverkoop van afgeschreven boeken. Geïnte resseerden kunnen van tien let twaalf uur aan het gebouw aan de Van Hogendorplaan löOb lectuur voor een zacht Phjsje aanschaffen. •In het wijkcentrum voor ^hiedam-Noord, de Blauwe Brug, wordt zaterdagavond sen bingo-dansant gehouden. De voetjes kunnen vanaf acht van de vloer. Markttafereeltje: „Kijk nu toch eens, meid, wat een bééldje van een jurkt Wat pen schat!" Maassluis De wekelijkse markt op het ter rein bij winkelcentrum Koningshoek in Maas sluis wordt groter. Dat gebeurt op verzoek van de plaatselijke werkgroep van de Consumen tenbond, de winkeliersvereniging Koningshoek en de Ondernemersfederatie Maassluis. Volgens deze organisaties zouden er niet alleen meer kramen moeten worden geplaatst; ook de ope ningstijden van de markt zouden moeten wor den verlengd. Een enquête onder de marktkooplieden, uitge voerd door de Centrale Vereniging voor Ambu lante Handel, heeft duidelijk gemaakt dat ook de kooplieden zelf een vergroting van de markt wel zouden zien zitten. Aan een forse uitbrei ding van de openingstijden hebben de kraam- huurders echter geen behoefte. Het college van B en W heeft naar aanleiding van dat alles de gemeenteraad voorgesteld, de markt uit te breiden van 22 tot 33 kramen. Te gelijkertijd wordt een nieuwe opstelling voor gesteld, die de markt wat aantrekkelijker maakt. Of ook aan d openingstijden iets moet worden gedaan zal in een later stadium door het college worden bekeken. De gemeentel aad moet volgende week haar goedkeuring aan het plan hechten. Schiedam Een briefje met de woorden 'ingang rest.' en een pijl die naar de volgende deur wijst. Twintig meter omlopen voor een kopje koffie. Een niet alledaags, maar wel vertrouwd beeld inmiddels voor de vroege vogels in Schiedam. Waar kan dat wezen? Op het station. Ook vannacht is er weer ingebroken, in de stationsrestauratie, op perron 5. „Ze hebben eerst de ruit van de deur proberen in te gooien, maar dat leverde alleen een klein rond gat op. Toen heb ben ze de ruit ernaast maar genomen. Eén graai en weg," zei vanochtend om half zeven de beheerder, die nu zijn nieuwe ra dio kwijt is. Suikerzakjes werden op de grond gekiept, maar daarbij hebben de daders vermoedelijk een foutje begaan, dat de politie op hun spoor zal kunnen brengen. De doos met suikerzakjes bevat ver moedelijk vingerafdrukken. Om het de politie gemakkelijk te maken heeft de beheerder vanochtend alles zo laten liggen, als hij het zelf tegen zessen aantrof, En daarom werd de ingang tij delijk verplaatst. Maassluis Het Maassluisse afdelingsbestuur van de ambtenarenbond AbvaKabo houdt aanstaande dinsdag avond 4 oktober een leden vergadering over de plannen van het Rijk om danig op de ambtenarensalarissen te kor ten. In de Koningshof (Uiverlaan 20) wil de AbvaKabo 2ich be raden over „de mogelijkhe den en de onmogelijkheden- van acties. Alleen de ambte- naren en de trendvolgers worden gepakt om het finan cieringstekort van de over heid te dekken. Dit kan zo langer niet doorgaan." De aanvang is acht uur. Schiedam De Technische School voor Schiedam en Om streken en de school voor Huishoud- en Nijverheidson derwijs Hargahof gaan fuse ren. Al sinds 1975 werken de teeni- sche school (Mgr Nolensladn) en de huishoudschool (Valeri usstraat) samen voor wat be treft het onderwijs in de eerste twee leerjaren. Belangrijkste gedachte achter die samen werking is dat de leerlingen met meer vakken in contact komen. De bedoeling is dat die samenwerking zich uitbreid tot alle leerjaren en dat een scholengemensehap voor lager beroeps onderwijs tot stand komt. De besturen van beide scholen zinn van mening dat de leerlingen op zo'n scholen gemeenschap meer mogelijk heden krijgen om zich te ont plooien. Het samengaan van beide scholen wordt voorbereid in enkele werkgroepen, waarin bestuur en medewerkers zijn vertegenwoordigd. Zodra aan de scholen medezeggenschaps raden zijn geïnstalleerd, zullen die ook om advies worden ge vraagd. Er wordt naar gestreefd om de twee scholen met ingang van het volgend schooljaar in een gezamenlijk onderwijsinstituut onder te brengen. Schiedam - Een kerngroep van vijftien Schiedammers, met uiteenlopende achter grond en politieke kleur, zal voorbereidingen gaan treffen om in Schiedam een comité anti-fascisme op te richten. Daar is gisteravond definitief toe besloten. Een ongeveer even grote groep is bereid om later in te springen, als er een maal activiteiten op handen zijn. Er werd gisteravond, tij dens de derde anti-fascisme- avond in Passage, uitvoerig in gegaan op een inleiding van Rotterdamse anti-fascisten. De drie eerste avonden mon den volgende week woensdag uit in een politieke forum avond, waarop de partijen ge vraagd zijn helder uiteen te zetten wat zij tegen fascisme doen. De PvdA en de PPR/PSP hebben officieel la ten weten dat zij hieraan mee werken, maar ook van andere partijen kan deelname aan het forum worden verwacht, om dat kopstukken van die partij en ook tot nu toe acte de pre sence hebben gegeven. De VVD heeft tot haar eigen te leurstelling enkele harde ver wijten moeten incasseren, maar hierin ziet de partij aller minst aanleiding om niet in het forum 2itting te nemen. Op de eerste avond was vooral VVD-fractieleider Gerard Verhulsdonk een vurig pleiter tegen fascistische tendenzen. De avonden verlopen in een goede sfeer, met overigens een wisselend publiek. De organi satie heeft de politie tevoren op de hoogte gesteld van de anti-faseïsme-avonden, voor het geval er intolerante ele menten de orde zouden komen verstoren. Daar is echter geen moment sprake van geweest Het op te richten comité zal volgens het streven zo breed mogelijk worden samenge steld. De comitéleden nemen er a titre personnel zitting in, zodat tijdrovend overleg met een eventuele achterban uitge sloten wordt. Het comité moet politiek ongebonden zijn. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 29 september 1983 Schiedam Het gaat niet goed met de tafeltennissers van het Schiedamse De Ko renbeurs. Het Wateringse 01- KOS zorgde voor een koude douche, 2-8 verlies. De Schie dammers die in anderhalf jaar tijd van de ereklasse naar de vijfde divisie afzakten zijn nu al weer degradatiekandidaat. De Watermgers wonnen vrij regelmatig en de zege was geenszins geflatteerd. Siem van der Valk scoorde namens de bezoekers een hattrick. Slechts Korenbeurs invaller Richard van der Toorn snoep- te hem één game af. De laatste pakte later in twee games Manfred Fostenberg die geen vat kon krijgen op het spel van de Korenbeurs-man. Na een 13-12 stand in de eerste game gunde Van der Toorn zijn tegenstander geen punt meer, 21-12. In de tweede game wogen de spelers beter tegen elkaar op. Maar de 21-17 nederlaag kon de OIKOS speler niet verhin deren. Hans Zuvderwijk zorg de voor het tweede Koren beurs tegenpunt. Het is altijd weer afwachten of de thuiswedsrijden van Spirit doorgang kunnen vinden. Bij de minste regenval staat het veld al blank. Vorig jaar kon de derby tegen Maassluis (foto) we! doorgaan. Zaterdag staat de wedstrijd wederom op het programma.;. Vlaardingen De korf ballers van Spirit kunnen geen kant meer op. Direct bij het begin van de com petitie ging het al fout. Al viel er maar een minus cuul regenbuitje, het veld in de Zuidwijk stroomde gelijk onder water. Onmo gelijk dus om te spelen en aat is een situatie waar het bestuur van Spirit al lerminst over te spreken is. Frans van der Krans, lid van de technische commissie van de Vlaardingse vereniging: „Dit seizoen spelen we mis schien wel helemaal geen thuiswedstrijden meer. Als is het de hele week droog, als er op vrijdagavond een bui valt, kunnen wij het wel vergeten. Al het werk dat door vrijwilli gers op doordweekse dagen wordt gedaan is dan voor niets geweest. Een frustrerende zaak natuurlijk. Wel alles voorbereiden, maar niet spe len." Het bestuur van de club ziet maar één oplossing: ophoging van het speelveld, dan zijn alle problemen voorgoed de wereld uit. I:i de begroting van de ge meente staat de ophoging van de Zuidwijk inderdaad opge nomen, maar het speelveld van Spirit blijft echter buiten beschouwing, omdat dat een zaak van de plantsoenendienst is. Frans van der Krans: „Voor Schiedam Toerfietsers kun nen zondag, 2 okotober, hun sportieve hart weer naar opha len. Een fietstocht, de zoge naamde Reeuwijkseplassen- tocht, staat dan op het pro gramma,. Een tocht over 100 kilometer, die zal worden ver reden achter voorrijders. Zij zorgen ervoor dat de snelheid van ongeveer 25 kilometer per uur niet zal worden overschre den. De start heeft om 10.00 uur plaats bij de kantine van de wielerbaan aan de Olympia- weg in sportpark Harga. Van af 9.00 uur kan men zich laten inschrijven. Deelname kost 2,75 zonder herinnering en ƒ7.- met een herinnering. Deelnemers zonder een geldi ge fietsioerkaart betalen één gulden extra. Voor hen die een kortere af stand willen fietsen, bestaat de mogelijkheid om aan een re- creatietoeht over 25 kilometer deel te nemen. Voor die tocht kan men starten tussen 10.30 uur en 12.00 uur. Deelname kost 1,75. ons is het een onhoudbare si tuatie. We hebben inmiddels een brief geschreven aan het college met het verzoek om het veld zo spoedig mogelijk op te hogen. Het is het beste dat de gemeente eerst het veld aanpakt en dan pas de wijk. We moeten echter maar af wachten of de benodigde fina- ciën vrijgemaakt kunnen wor den." Slecht Voor 1986 zit een ophoging er zeker niet in, omdat op zijn vroegst in dat jaar met de op hoging van de wijk wordt be gonnen. De korfbalbond heeft door Chris Woerts wedstrijden spelen dus, maar op het veld van ons is dat niet mogelijk. We hebben een prachtige kantine, goede klee druimten, alleen het veld, en dat is toch het belangrijkste, iaat alles te wensen over." Voorlopig is de ophoging van het veld aan de Geert Groote laan dus in geen enkele begro ting opgenomen. Tot verdriet van alles wat Spirit een warm hart toedraagt. Frans van der Krans wordt er bijna moede loos van: „Ophogen kost ook nog een berg geld en iedereen weet dat de gemeente Vlaar dingen nu niet direct een van de meest draagkrachtigste ge meenten is. Een halve meter ophogen kost al gauw één a twee ton en het is bijna wel ze ker dat er wel 1,5 meter opge hoogd moet worden. Reken maar uit wat dat gaat kosten." een aantal jaren rekening ge houden met de benarde situa tie waar Spirit zich in bevindt. Eerst een groot aantal uitwed strijden.' om vervolgens in het vooijaar de thuiswedstrijden af te werken. Een allerminst ideale situatie, Frans van der Krans weet er alles van: „Niet leuk voor de leden en slecht voor de vereniging. De pen ningmeester is ook allerminst gelukkig met de situatie. Het kost de vereniging toch geld. Ook voor de continuïteit van de club is het belangrijk dat er snel actie wordt ondernomen. Iedereen weet hoe moeilijk het momenteel is om leden te krij gen, Zeker jeugdleden staan niet te dringen. Om het leden bestand toch op peil te houden is het noodzakelijk dat de com petitie soepel en normaal kan verlopen. Zoveel mogelijk Schiedam Cor de Vries, de voorzitter van SVV, heeft zich voor een nieu we ambtstermijn beschik baar gesteld. Maandag 3 oktober wordt de voorzit ter, als de leden er mee ac- coord gaan, herkozen als voozitter van de Schie damse voetbalvereniging. Ook de aftredende be stuursleden Huib Zand wijk (tweede penning meester) en Aad van Dijk (tweede secretaris) hebben zich herkiesbaar gesteld. De vakature in het be stuur ontstaan door het verlek van Koos de Haas zal niet worden opgevuld. Het bestuur zal dergalve uit zeven personen gaan bestaan. Vlaardingen De afdeling sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen start de komende wintermaanden een aantal intro ductiecursussen. De voleybalcursus gaat op donderdag 6 oktober van start. De cursus is bedoeld voor mensen van 18 jaar en ouder die nader kennis willen maken met deze tak van sport. Plaats van hande ling is de gymzaal aan de Lissabonweg. Tussen 18.30 uur en 20.00 uur kunnen belangstellende terecht. De cursus neemt twaalf weken in beslag en kost 40,- per persoon. Aan de nieuw te starten tafeltenniscursus kunnen zowel oude ren als jongeren deelnemen. De cursus voor de volwassenen be gint op woensdagavond 5 oktober in de recreatiezaal aan de Oos terstraat. De jeugd kan in dezelfde zaal vanaf vrijdagmiddag 7 oktober terecht van 16.15 uur tot 17.15 uur. De cursus duurt 12 weken en kost voor volwassenen 40,- en voor de jeugd ƒ25,-. belangstellenden die aan een cursus willen meedoen kunnen zich opgeven bij één van de consulenten sportieve recreatie. Te lefoon: 010-35.58.88, toestel 159, 164 of 199. Vlaardingen De Broekpol der vormt het decor van een tijdloop die zaterdag 1 oktober door AV Fortuna wordt ge houden. De lopers moeten drie kilometer lopen en zullen na elkaar van start gaan. De start is om 14.00 uur nabij het ge maal aan de Broekpolderweg. Deelname kost twee gulden. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen onder de tele foonnummers: 01899-21403 of 010-74.49.69. Vlaardingen De Vlaarding se wiel erve ren igng 'De Cou reur' houdt zondag 2 oktober de traditionele koppeltijdrit- wedstrijd. Het parcours voert de coureurs via de George Stephensonweg naar de Maas- sluisedijk en weer terug. Het eerste koppel gaat om 9.00 uur van start, terwijl de laatste renners rond de klok van 14.00 uur de finish zullen pas seren. Vrijdag 30 september: Basketbei: Heren: 21.00 uur Landslaks Lions- Green Eagles; Zaterdag 1 okolber: KNVB-voetbal: 19.30 uur SC Cam- buu'-SVV. 14.30 uur PPSC-NSVV, 14.30 uur SC Everstein-Zwaiuwen Vlaardingen, 14.30 uur Hoekse Boys- DVO '32, 14.30 uur MVV '27-JAC, 14.30 uur Koudeker-HBSS, 14.30 uur HVO-SC Voome, 14.30 uur FC Rijn mond-Satelliet. 14.30 uur DSS '26- Vtaardmgen; RVB-voetbal: 14.0D uur GOZ-Cion, 14.30 uur Rhoon-GSS, 14.30 uur CCQ-WK, 14.30 uur natio nale Nederlanden-VDL. 14.00 uur SVDPW-SSV; Korfbal: 15.30 uuu Ex- celsior-ODO, 15.30 uur De Algemene- Oranje Nassau, 15.30 uur Maassluis- Spirit; Atletiek: 14.00 uur tijdloop In de Broekpolder over drie kilometer; Basketbal: Dames: 16.30 uur Sea Devils-Green Eagles; Heren: 16.30 uur De Oolevaars-Arrows; Zondag 2 oktober: KNVB-voetbal: 14.00 uur Hermes DVS-Nieuwen- hoorn, 14.00 uur DHS-ZwIJndrecht, 14.30 uur Fortuna Vlaardlngen-FC, 14.30 uur Transvalia-Mariinlt, 14.30 uur Excelsior '20-Bod eg raven, 14.30 uur Nleuwkoop-VDL. 14.30 uur De Hollandiaan-Portugues, 14.30 uur Hll- lesluis-Schiedam, 14.30 uur 2wane Pijl-FCN '66; RVB-voetbal: 14.30 uur Animo H-RKWIk, 14.30 uur NP '81- DRZ, 14,30 uur DEH-Olympus Schie dam, 14.00 uur Bolnes-MSV '71, 14.30 uur Demos-Aeolus. 14.30 uur Dlrkstand-SFC, 14.30 uur Schïe- broek-SVDPW, 14.30 uur Ursus-Eure- ka, 14.30 uur Schiedamse Boys- NRC/Ommoord; Wielrennen: 9.00 uur slart koppeltijdrit Da Coureur; Korfbal: 14.00 uur ELKV-Vlaardingen, 14.00 uur Succes-Dubbel Zes, 14.00 uur Zwijndrecht-Harga; Hockey: He ien: 14.45 uur DSHC-Splrlt, 14.45 uur Asvlon-Dordrecht, 14.45 uur Rapid- Pollux, 14.45 uur Bleiswijk-Evergreen; Dames: 13.00 uur Victoria-Spirit. 13.00 uur Tempo '32-Pollux. 13.00 uur Bleiswijk-Evergreen;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3