16 SPORT WATERWEG Aad van der Vlist alleen in hveld op voorgrond oRALRADIGo Ron van Straten uitgeschakeld Beslissende weken voor Oranje Nassau DSS '26 heeft lesje geleerd Afscheidsrecepties j Huib 1 Ruygrok is er J nog I niet uit Ex-prof houdt zich rustig bij s- Gr a venzandse SV Henk Salari: twee duels ernaast Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 30 september 1983 RW 's-Gravenzande Nog steeds, een paar dagen na de wedstrijd, geniet Theo Klein dijk met 1s- Gravenzandse SV na van de weergaloze acties die ex-SVV 'er Aad van der Vlist afgelopen zaterdag neerzette in het duel tegen Spirit. De nieuwe middenvelder van 's-Gravenzandse SV scoorde toen tweemaal en bij de herinnering aan beide malen licht het gezicht van de SV- trainer op. Om erna, met beide be nen op de grond, op te merken dat er in verde digend opzicht nog het één en ander aan schort. „Maar daar zit toch een klein beetje verbetering in", meent Kleindijk. door Gerard van den'Ende Aad van der .Vlist zelf, 26 jaar oud en assurantie-me dewerker, vindt dat hier over ieder zijn eigen me ning kan hebben, „Bij SVV heb ik laatste man gespeeld en stond ik een wedstrijd later in de spits. Dan speel je telkens op een andere manier. Nu sta ik op het middenveld, maar ik vind dat een halfspeler niet al leen maar defensief moet voetballen. Niet dat ik mijn verdediging moet verwaar lozen. Ik vind ook niet dat dit gebeurt. Natuurlijk kan de trainer denken dat 't wel zo is. Ieder zijn mening", relativeert de vroegere semi-prof. Terugdenkend aan zijn tijd bij de Schiedamse eerste di visionist en dat vergelij kend met wat hij bij de zo terdag-tweedeklasser vindt, slaat de balans in het voor deel van de amateurvereni- §ing uit. Voorbeeldje: „Bij VV waren bijna alle spe lers direct na de training naar huis. Hier", wijst hij naar de volle bar, „is dat niet zo. Blijft toch wel een redelijk aantal A-selectie spelers hangen. Ze accepte ren je ook direct. Dat ligt natuurlijk ook aan hoe je je zelf aanpast". Rustig Van der Vlist, die samen met Ruud van Dijk de overstap maakte, is geen speler die zich buiten het veld op de voorgrond stelt. „Er is mij vroeger wel ver- Aad van der Vlist, hier nog in actie in het shirt van SVV: „Van wedstrijd naar wedstrijd leven." weten dat ik niet brutaal genoeg was. Maar hier ver wachten ze veel van mij en als ik een grote mond opzet, kan ik alleen maar afgaan. Iedereen moet zich bewij zen en dat doe ik beter zon der veel poeha. Ik ben lie ver rustig". Desgevraagd: „Of dat ook voorzichtiger is? Nee, als ik ergens kom zet ik mezelf niet voorop. Dat ligt aan de vorm van mijn karakter. In het veld is het iets anders. Dan wil ik graag de lijnen van het spel uitzetten en laat ik mij horen. Dat kan ik ook. Andere Spelers hiert die ook veel routine en er varing hebben, doen het zelfde. Niet altijd is dat het zelfde van wat ik denk dal het beste is. Maar dat ligt aan elke speler afzonder lijk. En tenslotte liggen sommige spelers je qua spel techniek beter dan andere". Flauwekul Het eerste wat 'het West- land' zei toen op de laatste dag van de overschrijvings- termijn Van der Vlist en Van Dijk naar de SV gin gen, was: 'hoeveel krijgen ze daar?'. Van der Vlist, fel: „Dat vind ik zo'n grote flauwekul. Iedereen zegt dat wij hier niet voor niets spelen. Geouwehoer. Al had ik voor mijn deur ge speeld zou het nog worden gezegd. De grootste onzin, SVV bood mij minder.aan dan ik dacht te mogen ver dienen. Als het om die paar centen ging. zou ik net zo goed daar hebben kunnen blijven. Maar er speelden meer zaken mee". „Ik had het minder naar mijn zin en daarbij kwam mijn avondstudie. Met vier keer trainen in de week zo als bij SVV kan het gewoon niet. De contacten met 's- Gravenzandse SV kwamen via Aad Moerman. Ik praatte met hem in zijn res taurant. Later ook met Ruud van Dijk, die geen contract meer kreeg aange boden en met wie ik al sinds mijn zesde bij SVV sa men speel. Wij hadden al een paar keer met SVV in 's-Gravenzande gespeeld en het complex hier is ook grandioos voor een ama teurvereniging". „De begeleiding trainer, bestuur, organisatieis eveneens uitstekend hier. Iedereen is er enthousiast voor en werkt zo hard mo gelijk mee. Theo Kleindijk heeft een dubbelfunctie (te vens trainer van De Post duiven, red.) maar hij is goed fanatiek. Geeft ook gevarieerde training en de opkomst van de A-selectie is buitengewoon groot". Voorzichtig „Tot nu toe", past hij op voor te groot enthousiasme, „gaat het ook goed met 's- Gravenzandse SV. Vijf punten uit drie wedstrijden is leuk, maar je moet wel van wedstrijd naar wed strijd leven. Er zal best wel een keer een tegenslag ko men, maar ik hoop het ei genlijk niet. Zaterdag mis schien? Ik denkt 't niet. Ik heb wel wat gehoord van de rivaliteit die er speelt tussen Lyra en 's-Graven zandse SV. In mijn profpe- riode heb ik ook de nodige zaken meegemaakt. Dan maak je ook heel wat zaken mee. Wat ik er van heb be grepen is, dat een wedstrijd tegen ons voor Lyra een ex tra stimulans is. Zeker nu ze afgelopen zaterdag met 4-1 hebben verloren". „Je kunt er echter niets van zeggen. Neem die wed strijd van ons tegen Zwalu wen. Waren wij gelukkiger en wonnen, maar wij had den net zo goed kunnfen verliezen. Tegen Everstein (gelijkspel, red.) hadden wij zonder meer moeten win nen. Werd het in plaats van 2-0 echter 1-1 en vlak voor tijd had Everstein nog dè kans om te winnen". Bij FCN '66 is niets te dol Waarschijn lijk omdat ze vorig jaar tweede werden wordt er gespeeld met een zilveren bal En om het zwaaien te bevorderen lo pen de grensrechters met de Neder landse driekleur in top Reserve Jack 'VARA' Kerklaan had voor de wedstrijd heel de voorraad druivesuiker naar bin nen gewerkt Hennie van de Reïjken, voorzitter van Olympus en lid van de Schiedamse sportraad, kreeg vorige week in de zaal binnen de kortste keren zeven strafminuten Hij was er mede debet aan dat de wedstrijd Olympus 4- GSS 3 werd gestaakt Het wordt eento nig, maar Hans Schoffelmeer (GSS 1) zit voor de vijftiende keer In het gips Hij ging een duel aan met een eiken kastje en stootte zijn hoofd Het kastje won Een deurwaarder veilde vorige week de inboedel van sportcafé Bram Ballenvanger Zal Barry Hughes ook wel niet meer komen De regionale sportpers distantieert zich van de farce, die de zaalvoetbalwedstrijd Pers-Bond- spaarbank was Die Aad de Raay heeft trouwens iets gemeen met Frans Derks: hij valt steeds weer op Voor de pers ïs het te hopen dat het er volgende week in het duel tegen de Vlaardingse scheidsrechters wèl serieus aan toe gaaf Voor Henri van Lesuwen en zijn vrouw (SFC) kan het seizoen nu al niet meer stuk De nieuwste aanwinst van de familie kreeg de namen Robi Kathy SFC gaat overigens naar het concert van Lee Towers Het is te hopen dat Aad Gudde zich beheerst en niet alle nummers meezingt Tegenwoordig rijdt er ook al een supportersbus mee met het eerste team van SFC De hoc keyers van Spirit bieden ook al voetbal schoenen te koop aan Wim Poot (DVO'32) ontpopte zich als een voor treffelijk gastheer in de bestuurskamer Helaas ontbraken zaterdag de bitter ballen En dat bij een derdeklasser Squash- en tenniscentrum Klaverstede bestond dinsdag één jaar Op naar de volgende 24 Gertie Baas (trainer DVO'32) mag niet met zijn bestuur deel nemen aan het zaalvoetbaltoernooi van de Vlaardingse Scheidsrechters Hij pingelt nog steeds teveel Het cricket seizoen is bij Bar Bistro Thurlede nog lang niet afgelopen Regelmatig wor den er films vertoond van de 'King of Sports' Wim Poulus en Jan Vollebregt nodigden onlangs Baldadig uit voor een trimloop op de vroege zaterdagochtend Beide veteranen lopen echter dermate traag dat er voor Baldadig geen lol aan is Kom over een paar jaar en een paar uur nog maar eens terug, heren Schïe- dam-voorzitter Nico van Huet raakte zondag in verwarring Hij: 'Die Portu gezen speelden Engels voetbal, écht waar' Henk Salari is door z'n fysiothe rapeut genezen verklaard Laat-ie nou net geschorst zijn voor twee wedstrij den Ome Joop zoekt sportieve meis jes Ofwel, de damestak van Hermes DVS zit om nieuwe leden verlegen Van heel jong tot belegen Inlichtingen: Joop van den Berg (703349) John van de Toorn hoopt volgende week z'n de buut bij VFC te maken 'Langs de Lijn' (Excelsior '20} begon een paar weken geleden al Net als Baldadig Maassluis Excelsior M trainer Fer Groeneweg kan de komende weken niet beschikken over mid denvelder Ron van Stra ten. In het oefenduel te gen Overmaas raakte de dynamische speler zwaar aan zijn scheenbeen ge blesseerd. Aanvankelijk leek er overi gens niets aan de hand. Ron van Straten speelde de wed strijd gewoon uit. Woensdag echter had hij dermate hin der van zijn scheenbeen dat werken onmogelijk was. Hij vervoegde zich direct bij het Holy-ziekenhuïs in Vlaardin gen, waar men in eerste in stantie niets ernstigs consta-" teerde. Ook het maken van foto's achtte de behandelen de specialist niet noodzake lijk. De pijn bleef echter. Van Straten vervoegde zich gis terochtend bij zijn huisarts, die hem onmiddellijk door verwees naar het ziekenhuis, waar men vervolgens een zeer zware kneusing consta teerde. De hoogblonde voet baller, kreeg absolute rust voorgeschreven en is zeker enkele weken uitgeschakeld. Fout De onfortuinlijke speler: „In de wedstrijd had ik helemaal geen last van de blessure. Ik voelde wel steeds stekeh, maar ik kon door voetballen. Toen ik de volgende achtend Ron van Straten...voor enkele weken uitgeschakeld... wakker werd was de pijn veel heviger. Nog geen punt, want ik ben gewoon gaan werken, 's Middags ging het niet meer en toen leek het me het beste om direct naar het ziekenhuis te gaan. De specialist dacht dat er niets aan de hand was. Onbegrij pelijk achteraf, want mijn huisarts zag direct dat het helemaal fout zat. Dacht eerst aan een breuk, maar dat bleek achteraf gelukkig niet hel geval". Spelen is er dus voorlopig voor Van Straten niet bij. Excelsior M js morgen vrij; (vriendschappelijk legen De. Musschen om 16.30 uur in' Rotterdam) en volgende week staat er een bekerpro gramma gepland. Voor die' strijd is de Maassluise ploeg inmiddels ook al uitgescha keld. „Ik hoop er de eerstko mende competitiewedstrijd weer bij te zijn. Ik word de komende dagen intensief be handeld, Al het vocht wordt er nu uitgehaald en de dok ter verzekerde mij dat ik binnen enkele weken weer kan spelen. Laten we daar maar op hopen," Vlaardingen Bij de korfbal l Iers blijven de prestaties van het naar de eerste klasse gepromo- -veerde ODO bewondering oogsten. Als debutant heeft het nog geen wed strijd verloren. Morgen, in de wedstrijd tegen Excel sior, moet blijken hoe sterk ODO werkelijk is. De Delftenaren draaien nu de degradatie in de top mee en worden als favo riet voor de titel be schouwd. Voor Oranje Nassau is de uit wedstrijd tegen De Algeme ne een sleutelduel. Zien de VJaardingers kans om de wedstrijd in winst om te zet ten, dan hoeft het zich over degradatie vrijwel geen zor gen meer te maken. Ron Sluimer: „De komende drie wedstïjden zijn voor onze toekomst in de tweede klasse bepalend." Vlaardingen draait lang niet slecht. Het staat trots onge- Schiedam Door het terugtreden van voorzitter Ruud Kooymans uit het bestuur van WK biedt de Schiedamse vereniging hem vanavond een afscheidsreceptie aan, die plaatsheeft In de bovenzaal van Bowling Musis Sacrum aan de Lange Haven 117. Van 19.30 tot 21.30 uur kan men Kooy mans de hand schudden, terwijl tevens met de nieuwe voor zitter kennis gemaakt kan worden. Ook Martinit biedt zijn scheidende voorzitter Aad van der Horst een receptie aan. Op donderdag zes oktober zal hij tus sen 19.30 en 21.30 uur in de kantine van, de derde kiasser worden uitgeluid- J' ,r - t r— f slagen aan kop van de rang lijst en lijkt een slechte pe riode afgesloten ie hebben. Etten Leur moet om die re den een te nemen hindernis zijn. Succes-trainer Fred Molhuy- zen ziet voor zijn ploeg vol doende mogelijkheden om tot aansprekende prestaties te komen. Hij hoopt alleen dat de nervositeit van zijn spelers snel verdwijnt. Is dat het geval dan zijn er voor de Schiedammers genoeg moge lijkheden om tegen Dubbel- Zes twee punten aan het to taal toe te voegen. Tegen het onbekende Zwijn- drecht zal Harga het onge twijfeld moeilijk krijgen. Trainer Karei van der Lin den heeft handen vol werk om het team in het ritme te krijgen. Een overwinning zou een welkome stimulans voor zijn ploeg betekenen. De streekderby tussen Maas sluis en Spirit st^at altijd ga rant voor veel spanning. Spi rit moet winnen om niet de finitief in de onderste regio nen terecht te komen. Maas sluis draait redelijk en heeft derhalve de beste kansen op een zege. Hiiiiijii[[fM!ij]iiiiiititiJiiHttiiitiitiiiiiitiium]|]iiiiiiitiiiiiJfiiiiiEiiiJiiiifiiiiifiiJ{iiiriiiiiiiiiiii]iiii!iiFiii!iiiiiiiiiiiiiiiitiJJii]tiimii)iniHiiiiiiiiiiifiiiJU= Schiedam De geschie denis herhaalt zich. Ook dit jaar moet SW ge noegen nemen met een bescheiden klassering. De ploeg staat bijna on deraan de ranglijst met het schamele totaal van vijf punten. Alleen SC Hee ren veen doet het nog slechter en heeft twee punten vergaard. Huib Ruygrok, kan nog lachen hoewel de presta ties van SVV de laatste we ken nadrukkelijk te wensen over laten. „Het is een frustrerende zaak," aldus oefenmeester Huib Ruygrok. „Iedereen ziet dat wij tot heel behoor lijk veldspel in staat zijn. maar als je elke keer weer met lege handen achter blijft, ben je natuurlijk wel de gebeten hond. Om die suiuatie te veranderen is niet zo simpel. We hebben voorin meer kracht nodig. Achterin draait het nog wel. De oplossing voor de problemen weet ik nog niet. Ik heb daar we) een aantal ideeën over, maar hoe het elftal er morgen tegen Cambuur uit ziet is nog de vraag." De Haagse oefenmeester kan tegen het zeer sterke SC Cambuur niet beschik ken over Henk Salari. De voorstopper is door de tuchtcommissie van de KNVB naar aanleiding van zijn derde gele kaart voor twee weken geschorst. Verder kreeg hij nog een boete van 100 gulden. Ri chard Dercks heeft last van een stijve nek en zijn meespelen is derhalve een vraagteken. SVV staat in de Friese hoofdstad Leeuwarden derhalve voor een zware opgave. Ruygrok: „Cam buur is een heel sterke ploeg. Twente wordt num mer één in de competitie en Cambuur nummer twee, daar ben ik nu wel zeker van. Toch ga ik uit van een positief resultaat. Tegen FC Twente (1-1, red) lukte hel tenslotte ook en waarom zou het nu niet lukken". Simpluiimimiiiiiiimiuiiiimmiimmiu Vlaardingen Voor Dirk Hoogenboom (trainer DSS'26) wordt het morgen weer smullen geblazen als zijn team de plaatselijke derby afwerkt tegen Vlaardingen. „'Heerlijk zulke confrontaties," kijkt hij nu al uit naar de wed strijd aan de Marathon- weg. Vreemd genoeg de plaats waar Vlaardingen als buurman van DSS'26 ooit triomfen vierde en in eigen huis bijna onver slaanbaar was. Vlaardingen, vorig jaar gede gradeerd, draait momenteel buiten verwachting, al heeft trainer Roon Sehleurholtz Boerma nog wel te kampen met de nodige blessures. Vlaardingen hieid vorige week stadgenoot HVO ver rassend op 2-2, terwijl DSS'26 in een eerder sta dium ongenadig hard onder uit ging tegen het elftal van Ger Pijl: „Ik hoop dat de jon gens hun lege hebben ge leerd," aldus de altijd opti mistische Dirk Hoogenboom. „Natuurlijk, de klap die HVO aan ons 'uitdeelde is hard aangekomen, maar we kunnen niet blijven treuren.' Het zou niet goed zijn als de jongens nu nog met die wed strijd bezig waren. We kijken vooruit en tegen Vlaardin gen verwacht ik een goede wedstrijd." Of Ronald Schotel meedoet bij DSS*26 is onzeker. Hoog enboom: „Ik heb de defini tieve opstelling nog niet in mijn hoofd. Ronald Schotel is van zijn schorsing af, maar of ik hem opstel weet ik nog niet. Ook John van Aken is weer beschikbaar. Het is wel aannemelijk dat ik hem in de basis opneem." Dirk Hoogenboom, die met DSS'26 vorig jaar op een haar na de promotie naér de derde klasse misliep, is in middels goed geïnformeerd over Vlaardingen: „Ik weet precies hoe ze spelen. Ze hebben een laatste man en dat is een kanjer van een voetballer, maar gelukkig hebben wij die ook. Ze be schikken over een goed elf tal en wij zullen het onge twijfeld erg moelijk krijgen. Toch ga ik uit van een posi tief resultaat".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2