WATERWEG 17! Pretpark van Weemoedt en Dorrestijn v Grondprijs bijzondere bebouwing kan lager 'n Milde kijk op mensen Jongeren willen kleur geven aan vredesdemonstratie Nog één winter met olie stoken 'Waakzaamheid geboden, maar de partijen blijven thuis' r Kethel-Noord: Dreven- buurtheeft wijkkrant met naam Vragen over ziekenfonds Woonomgeving PKD binnenkort in uitvoering Werkcentrum Dans brengt Final Alice Welleke Nelleke? Man vermist Touw trekken om jongeman i .3 rïs Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 30 september 1963 Vlaardingen In een bom volle Steeg is gisteravond de nieuwe verhalenbundel 'Een teurige afdronk' van Lévi Weemoedt gepresenteerd. Pe presentatie vond, op aan drang van de Vlaardingse schrijver zelf, plaats in het dranklokaal op de Hoogstraat. Aanvankelijk was het de be doeling dat het in een boek handel zou gebeuren, waar Weemoedt de eerste exempla ren die over de toonbank zou den gaan van een handteke ning diende te voorzien. Wee moedt liepen de rillingen over de* rug toen hij dat hoorde. Daar houdt hij niet van. Maar gisteren ontkwam hij er ook niet aan vele malen de pen ter hand te nemen. Onder het genot van een borrel en in de levendigheid van een kroeg, ging het Weemoedt echter een stuk beter af, dan in een steriele boekwinkel. Zijn optreden met zanger- tekstdichter Hans Dorrestijn, dat werd aangekondigd als Dorrestijn en Weemoedt in het pretpark, droeg daar zeker aan bij. Terwijl Dorrestijn achter de piano had plaatsgenomen en Weemoedt op de houten grond achter een glaasje jene ver, vermaakte het publiek, waaronder burgemeester Fred van Lier met echtgenote en wethouder Arij Maarleveld (cultuur), zich uitstekend. Het cynisme van Dorrestijn ging er in als koek. Behalve eigen liederen bracht hij ook werk van Weemoedt ten geho re. Meestal alleen, maar soms aangevuld met het „prachtige, zij het wat weemoedige stem geluid" van Weemoedt, zoals dat in de uitnodigingen stond vermeld. De beide heren vermaakten zich zelf zo kostelijk dat ze na afloop van het gezamenlijk op treden pardoes vergaten waar zij eigenlijk voor gekomen wa ren. Pas na een half uur kwa men zij er achter dat Dorres tijn vergeten was het eerste exemplaar van de verhalen bundel aan de auteur aan. te bieden. 'Een treurige afdronk' {uitgeverij Bert Bakker) is vanaf vandaag verkrijgbaar in de boekhandel. Hans Dorrestijn (rechts) overhan digt het eerste exemplaar aan aan Lévi Weemoedt. Hpek van Holland De grondprijs voor bouwwerken die vallen onder de norm 'bij zondere bebouwing' kan in Hoek van Holland zakken van 303 gulden naar 266 gulden per vierkante meter op jaarba sis. Een berekening door het Grondbedrijf Rotterdam heeft dat aangetoond. Het grondbedrijf is tot die con clusie gekomen na een her be- Maassluis De diverse vre desbeweging in de regio gaan zich zaterdag 15 oktober in het Maassluise vormingscentrum De Maaskant op creatieve wij ze voorbereiden op de grote vredesdemonstratie', die over een maand in Den Haag wordt gehouden. De werkstukken, die die dag worden gemaakt, moeten meer kracht en kleur geven aan de demonstratie te gen de kernwapens. Initiatiefnemers zijn twee ker kelijke jeugdbewegingen: de werkgroep Vrede van de Her vormde Jeugdraad in Zuid- Holland en de Initiatiefgroep Oecumenische Jongerenaetivi- teiten. De ervaring van beide organisaties is dat plaatselijke vredesgroepen vaak nalaten om spandoeken, sandwichbor- den en dergelijke te maken om de demonstratie kracht bij te zetten. De manifestatie in de Maas kant is bestemd voor vredes groepen zoals Jongeren tegen Kernwapens, de IK V-kernen, en Vrouwen voor Vrede. Op de dag kunnen onder meer spandoeken, sandwichborden, vlaggen, t-shirts en buttons worden beschilderd. Verder is er een groep die zich bezig gaat houden met 'straattoneel. Ook zullen vredesliederen worden gerepeteerd en nieuwe teksten worden gedicht. Ook hoopt men een groot object te maken, zoals een vredesdraak. Verder zal er iemand aanwe zig zijn die de deelnemers uit-" legt hoe je een vlieger moet maken en wat je daar tijdens de demonstratie mee kan doen, De dag zal worden opgeluis terd door optredens van het vredescabaret 'Links over rechts'. Schiedam De bewoners van Kethel-Noord begonnen rich juist een beetje ongerust le maken over het gas dat hen beloofd was. Het duurde allemaal zo lang, Maar nu hebben gedeputeerde staten dan goedkeuring verleend en rijn de voorbereidende werkzaamheden begonnen. De komende winter zullen de bewoners van Kethel hun huis voor het laatst met olie Warm stoken. vEen goed bericht", zegt Aad Verspeek, woordvoerder van de bewoners. „Maar nu de Groeneweg nog", voegt hij te duur zou worden. „Daar gaan we nu aan werken", zegt Verspeek. „Daar moet ook een oplossing voor ko men." De voorbereidende werk zaamheden zullen waar schijnlijk vier maanden in beslag nemen. In het voor jaar kunnen de openbare nutsbedrijven Schiedam dan beginnen met de aanleg van de gasleidingen. Voor die tijd worden de bewoners nog over de plannen geïnfor meerd. Samen met het gas worden ook riolering en cen trale antennekabels aange- daaraan toe. De 19~~htrizen-~4egd. De kosten van de aan- -aan die afgelegen weg krij- leg bedragen meer dan vijf gen nog geen gas, omdat dat eneenhalf miljoen gulden. rekening van de kostprijs. Dat gebeurde naar aanleiding van een verzoek van de voetbal vereniging Hoek van Holland voor de bouw van een eigen sportzaal. De voetballers wil len die zaal in twee jaar ver wezenlijken, voor het overgro te deel in zelfwerkzaamheid. Een klein deel van het trai ningsveld langs de Prins Hen- drikweg zou daarvoor moeten worden opgeofferd, maar het resterende deel zal voldoende zijn voor de trainingen en voor mini-wedstrijden. Het werk wordt uitgevoerd door de 'Club van 100 die de afgelopen drie jaar al een tri bune, renovatie van de kanti ne, speeltuin en een bijdrage aan de bouw van het jeugd honk heeft afgeleverd. Tijdens de besprekingen tus sen vertegenwoordigers van het grondbedrijf, sport en re creatie cn de deelgemeente is gebleken dat aan de voetbal vereniging een grondprijs in rekening zal worden gebracht die in principe 303 gulden per vierkante meter zal bedragen. Wanneer inderdaad blijkt dat de nieuwe prijs van 266 gulden gehanteerd kan worden, dan zal die prijs in rekening wor den gebracht. In beide gevallen wordt vijftig gulden per meter in mindering gebracht, omdat die al jaarlijks wordt berekend voor het ge bruik van de velden. Dat be drag' wordt door het grondbe drijf In rekening gebracht bij de dienst sport en recreatie. De voetbalvereniging Hoek van Holland is erg geschrok ken van de grondprijs die in rekening zal worden gebracht. Men is er vanuit gegaan dat de grond reeds is overgedragen en dus zonder meer kan wor den bebouwd als het bestem mingsplan is gewijzigd. Vlaardingen De wijk krant van de nieuwe wijk- vereniging-in-oprichting in de Drevenbuurt in Holy-Noord heeft nu een echte naam. "Over-dreven' is de suggestie, die door di verse bewoners van de buurt is ingezonden, en die naam is dan ook uiteinde lijk gekozen. Een dezer dagen is het tweede num mer van de wijkkrant van de pers gerold. De definitieve oprichting van de wijkveren ging zal niet lang meer op zich la ten wachten. De ontwerp statuten zijn gereed en van commentaar voorzien door onder meer de stichting Eigen Woningbouw en de belangenvereniging BNG- woningen. De statuten zul len binnenkort bij de nota ris worden gepasseerd. Er is inmiddels een regelma tig overleg op gang geko men met de wijkvereni- gingen in de Hoevenbuurt en de Hoofdstedenbuurt, waarmee de nieuwe wijk- vereniging in de toekomst nauw wil samenwerken, in welk overleg onder meer is afgesproken dat de Walnotendreef en de Ade- nauerlaan voortaan tot het' werkgebied van de Dre- venbuurt-vereniging zul len behoren. Ook is bij de gemeente subsidie aange vraagd voor de nodige ac tiviteiten. Voor die activi teiten zijn afspraken ge maakt met handbalvereni ging De Hollandïaan en met de openbare Singel- school, die hun accommo daties op gezette tijden ter beschikking stellen. Uit een oproep in het tweede nummer van 'Over-dreven* blijkt, dat er in de buurt inmiddels ge werkt wordt aan de op richting van een wijk-or- kest. Twee musici uit de Drevenbuurt, Hans Schneil en Eddy de "Vnes, zijn op zoek naar andere amateur-musici, met wie ze samen kunnen spelen. Of dat tot een echte buurt- band zal uitgroeien moet nog worden afgewacht. Schiedam De Patiënten Be langenvereniging Schiedam houdt woensdag in de Blauwe Brug aan het Bachplein een thema-bijeenkomst over het ziekenfonds. Op de avond zal een directielid van het AZSVM het een en ander over het ziekenfonds vertellen. Na de pauze zal hij vragen en pro blemen beantwoorden. Belangenvereniging komt zelf met enige vragen over onder andere vrije huisartskeuze, de mogelijkheid van gespreide betaling van de rijksdaalder per recept en de uitbetalingen per kas. De bijeenkomst begint om half acht. Geen vierde faseisme-bijeenkomst in Schiedam Schiedam Er komt geen vierde bij eenkomst over het thema fascisme, dat 5 oktober in het Schiedamse Pas sagetheater zou worden gehouden. De Schiedamse Gemeenschap (SG) heeft dat besluit genomen, omdat er vanuit de gemeentelijke politiek nauwelijks belangstelling bleek te bestaan voor het vorige forum. Slechts PvdA, CPN en D'66 gaven toen acte de presence. „Een verontrustende passiviteit", 'is de geïrriteerde conclusie van de SG. „Terwijl de kranten bol staan en de actualiteitenrubrieken gevuld worden met de ontwikkelingen rond de Cen trumpartij, met name de verkiezings uitslagen in Almere, blijven de Schie damse politieke partijen gewoon thuis zitten. En dat juist op een moment dat uiterste waakzaamheid is geboden." Een tweede 'calamiteit', zoals de Schiedamse Gemeenschap het om schrijft, is dat de cabaretgroep het voor de vierde bijeenkomst heeft laten afweten, „En er bleek te weinig tijd om een ander gezelschap in te huren." Vlaardingen Binnen een week of twee zal worden begon nen met de herinrichting van het eerste deel van de Pieter Karei Drossaartstraat in Vlaardingen, tussen de Zomerstraat en de Vettenoordstraat. De nieuwbouw—en renovatiewerk zaamheden in de straat zijn nagenoeg afgerond; bouwbedrijf Van der Waal legt momenteel de laatste hand aan het reno- vatieblok op het gedeelte nabij de drogist Als de stellingen en materialen zijn opgeruimd, kan de herinrichting meteen beginnen. De dienst van gemeentewerken heeft daar inmid dels opdracht voor gekregen. - Het herinrichtingsplan, dat in totaal zo'n 75.000 gulden kost, omvat onder meer het maken van insteek-parkeerhavens voor de nieuwbouw van Ouwenbroek in de PKD. Ook in de rest van de straat wordt de parkeerruimte opnieuw inge deeld. Het Rotterdamse Werkcen trum Dans treedt morgen op in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Dan wordt het. stuk 'Final Alice' van artistiek leidster Kathy Gosschalk uit gevoerd. Verder danst het ge zelschap 'Zwaar terrein' van Ed Wubbe en Armeno Alberts en 'strandkwïntet-Duinkerken 28 juli 1914'. van Toer van Schayk en Ben Johnston. De voorstelling begint om kwart over acht. 't- Puntsgewijs In de jonge Schiedamse galerie 't Koetshuys. Lange Haven 78. expo seert het Duitse echtpaar Margrit en Eberhard Westphal keramiek en schilderijen. De tentoonstelling duurt tot 16 oktober. De galerie is ook op zondagmiddagen van twee tot vijf uur geopend: verder op donderdag avond, vrijdagmiddag en zaterdag van elf tot vijf De Rotterdamse formatie Du Mo ment is morgenavond te horen in so ciëteit QT aan de Nieuwstraat in Schiedam De driemansformatie Du Moment speeit zogenaamde "nuclear beat', een soort muziek waarbij de nadruk ligt op de zware bas Omdat de Maassluise Muziekschool vijftien jaar bestaat wordt vanavond in de grote zaal van de Koningshof een uitvoering gegeven door mede- werkers van de muziekschool Aan vang 20.00 uur. Het poppentheater van Jacobus Wieman is morgenmiddag te zien in theater de Teerstoof aan de Lange Nieuwstraat Het stuk heet 'Circus pompierke" en is bestemd voor kin deren van vier tot twaaif jaar. De voorstelling begint om half drie Pierre Pasohm's film 'Canterbury Tales' is vanavond en morgenavond te zien in het filmhuis van de Har. mome in Vlaardingen Voor de in 1972 gemaakte film heeft de Italiaan se cineast gebruik gemaakt van Chaucers gelijknamige boek De aan vang is half negen De organist van de Immanuelkerk in Maassluis geeft morgenavond een concert in dit gebouw Medewerking verlenen Marieke Schut (hobo) en Jonneke Schut (fluit) Er worden werken gespeeld van Bach, Handel, Vivaldi. Debussy en Franek Het concert begint om kwart over acht. In de Grote kerk van Vlaardingen wordt morgenmiddag een wandel concert gegeven. Hieraan werken het consortium van de pedagogische aca demie Koningin Wilhelmina mee en organist G. van Putten. De aanvang is 1500 uur. Zowel in de Ichtuskerk aan de Van Maerlantlaan als in het Groen van Pnnstererlyceum aan de Rotterdam- seweg wordt zaterdag door de FICO de film "Ontsnapping per ballon' ge draaid. De voorstellingen beginnen om tien uur en half twee in de Ich tuskerk en om drie uur in het ly ceum. In de Vredeskerk aan de Ol men dreef draait om half elf en half twee 'Mr. Tau en de verdwenen bol hoed'. Toneelgroep De Fakkel utt Schie dam viert morgenavond haar vijfen dertig jarig bestaan met een uitvoe ring m de Stadsgehoorzaal in Vlaar dingen Cabaret, toneel en musical lopen door elkaar heen en vormen een wonderlijk geheel dat De Fakkel zelf tol onderwerp heeft. De voorstel ling begint ora kwart over acht. Het uit Duitsland afkomstige Chris- tophorus Chor El ze werkt 2ondag mee aan een kerkdienst die in de Im manuelkerk in Maassluis wordt ge houden. Het koor staat onder leiding van Werner Seesemann en is in Noord-Europa bekend. De dienst be gint om zeven uur. Het Ensemble Ternoot van het Haagse conservatorium geeft zondag middag een concert in de aula van het Stedelijk Museum m Schiedam. Er worden werken van Strawinsky en Loevendie gespeeld. Het concert begint om half drie Gloria Toonkunst geeft woensdag 5 oktober een concert in de Grote Kerk van Vlaardingen. Uitgevoerd worden het 'Requiem* van Fauré en de 'Messe Solennelle' van Gounod. Het koar wordt begeleid door Gewes telijk Orkest voor Zuid-Holland en organist Tijn van Dijk. Medewerking verlenen Marijke Nieuwenweg (so praan). Ruud van der Meer (banton) en Ad van Baasbank (tenor). Het concert begint om kwart over acht Woody Aliens film 'Manhattan' is donderdag 6 oktober te zien in De Koningshof in Maassluis De voor stelling begint om 20 00 uur en kaar ten zijn af te halen bij VVV en de Koningshof. In galerie Kunst-* m Vlaardingen- Holy exposeren tot 31 oktober Irene Rhemrev (sieraden) en Ed Valk (te keningen en sieraden) Valk is 57 jaar en schildert erotisch Irene komt uit Surabaya, ts 33 en maakt sieraden van zuiver zijde en glazen pijpjes Kunst+ zit aan de Joban Willem Fn- solaan 70 Nelleke Burg heeft zo haar twijfels. Kun je wet arties te zijn als je een gelukkige jeugd gehad hebt. Menig een zegt van wel. Of ze in derdaad talent heeft kun nen Vlaardingers zater dagavond gaan constate ren in theater de Harmo nie aan de Schiedamse- weg. 'Welleke Burg? Nelleke Burg!', ts de titel van de theatershow. De theater vrouw wordt begeleid door Nol Sicking op piano en synthesizer. De teksten zijn, behalve van Nelleke zelf, van Jack Gadellaa, Fred Fiorusse en Hans Dorresteijn. De show be gint om kwart over acht. Leo Cuypers in Harmonie Oktober wordt al enige ja ren aangeduid als de jazz maand, Hoewel de jazz maand dus morgen pas be gint. treedt in dat kader vanavond in De Harmonie aan de Schiedamseweg in Vlaardingen het kwartet Leo Cuypers op. Dit jazz orkest bestaat uit Leo Cuypers {piano), Vera Vingerhoeds (saxen), Har ry Miller (bas) en Martin van Duynhoven (slag werk). Het concert begint om half elf. Later deze maand volgen optredens van het kwintet van Floor van Zutphen en het Arnold Klos Trio. Exposities Nanny Nuyten en Maria Ha uit Dikbuik in tredmolen, keramiek van Nanny Nuyten. Schiedam In de hal van het Schielandziekenhuïs gaat een vrouw zitten. Het is nog geen bezoekuur en zij rust even uit. De vrouw is nogal breed van postuur. Achter haar staat een vvtrine. Kijk, dat is grappig. De kleifigu- ren van Nanny Nuyten zijn haast al even dik. Neem nu Saar, het beeld links. Zij is een vadsig vrouw spersoon dat zich borstelt in de wastobbe, als het ware soppend in haar eigen vet. Ernaast hobbelt een dikbuik door de tredmolen, zoals je dat muizen wel eens ziet doen. Rennen, rennen, rennen en nergens komen. 'Uit geteld' is de titel van het derde beeldje: ook al zo'n onge zond-mollig type. Dc ziekcnbuisgalerie Schieland is de plaats bij uitstek voor dit soort morsige lichamen, die al leen door de besmettelijk lichte kleur, die Nanny Nuyten aan haar keramiek geeft, nog iets van onschuld over zich hebben alsof zij het ook niet kunnen helpen, dat zij zo zijn. Deze sfeer, die de beelden omgeeft, zegt iets over de maakster. Zij moet een milde kijk op mensen hebben; heel anders bij voorbeeld dan sommige kunstenaars, die dit soort personages in een meedogenloze karikatuur kunnen plaatsen. door Kor Kegel Niet gespeend van humor laat de kunstenares uit Schijn- del een meisje smelten op haar badlaken. Drie stijve da metjes op een bank krijgen de titel 'Gelijkheid'. Anato misch klopt hel niet altijd, veel kleifiguren hebben veel te korte benen en waterhoofden, maar er zit iets broos in die poppetjes, waardoor het haast jammer wordt dat zij gevangen staan m vitrines. Het enige, wat ronduit lelijk is, is een serie lippen die wel van plastic lijken en titels dragen zoals 'Hot iips', 'De mond gesnoerd' en 'Geen blad voor de mond'. Het werpt een ordinaire smet op de rest van de keramiek, die op zichzelf een plezierige expositie oplevert. Haast In de lange gang voorbij de balie hangen de gouaches van Maria Rault Wat is dat nou allemaal slordig! Veel te snelle verfstreken pakken niet goed uit. Dat komt door de haast, die in rneer kunst aan te treffen valt en die we voor het bijpassend gemak maar even de Appel-invloed zullen noemen. Karei Appel smeet met dikke klonters, dat zijn er meer gaan doen. Maar in het geval van Maria Rault pakt het slechts in een enkel werk aardig uit. Mis schien hadden alleen die enkele gouaches opgehangen moeten worden, op het gevaar af dat de galerie (galerij) dan te veel een gaanderij wordt. Van die enkele werken, waardoor de keus van Schieland toch naar Rault uitge gaan zal zijn, is een tweetal gouaches rechts in de gang het melden waard Het is het zwaan-achtig geval, dat ook op de annonce van de expositie staat, en een titelloze 'lappendeken' van verf, die na langer kijken een boeiend kleurenspel biedt. De expositie duurt tot 10 oktober. Meneer Nar Eigenlijk bestaat Cabaret Nar uit één cabaretier: dat is Youp van 't Hek, die ook wel onder zijn eigen naam optreedt. Hij is op richter en artistiek leider van Nar. Wel wordt hij nu en dan begeleid door pia nist Hans van Gelder. Vanavond en morgen avond speelt Nar in het Zoldertheater in de Teer stoof te Schiedam zijn pro gramma 'Man vermist'. De voorstellingen beginnen om negen uur en worden in dit theater aan de Nieuwstraat te Schiedam herhaald op 3 en 4 februa ri. In het nieuwe program ma is Youp zelf de man, die vermist wordt. Wat gebeurt er als een wat labiele, middelbare vrouw een knappe wees jongen in huis haalt, die ook bij haar broer bijzon der in de smaak blijkt te vallen? Een antwoord op die vraag krijgt het pu bliek in de Vlaardingse stadsgehoorzaal van avond tijdens het toneel stuk 'Aan het langste eind'. De labiele vrouw in het stuk, gespeeld door Kitty Courbois, biedt de jonge man, die zij in de biblio theek ontmoet, een plaats aan aan haar tafel en in haar bed. Ze is echter niet de enige, die belang stelling heeft voor de jongen. Dus dat wordt touwtrekken. Voor de voorstelling, die om kwart over acht be gint, geeft het Denner- klarinetkwartet een con cert dat een half uur duurt. Dat concert is gra tis toegankelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3