18 Personeel ongerust over samenvoeging met Grondbedrijf m Bouwproduktie moet op peil blijven Ja Pakhoed volledig eigenaar van Multi- Terminals Dienst Gemeentelijke Gebouwen Totaal vernield ROTTERDAMS NIEUWSRLAD Rijnmond wijst VVD-plan af tam een brood trom meltje Nota Nieuwbouw '84-'87: VVD wil wandelen langs de Nieuwe Maas Druk vliegverkeer op Zestienhoven Alle goede dingen bestaan in drieën. Rotterdams Nieuwsölad vnjdag RZ/RV/RY/RW 30 september 1983 SHV verkoopt aandelen Rotterdam Hei Pak- hoed-concern neemt voor 32,5 miljoen galden vijf tig procent van de aande len van het Rotterdamse stuwadoorsbedrijf Multi- Terminals over van de Steenkolen Handelsver- eeniging (SHV). Pakhoed bezat reeds de helft en wordt nu alleen-eige naar. Pakhoed en SHV verwachten binnenkort de definitieve overeen- komst te kunnen teke nen. Multi-Terminals heeft in het Waalhaven-gebied op Pier 7 de containertermi- nal Unitcentre en aan Pier 2 plus in Heyplaat twee z.g. 'mulü-purpose'- stukgoedterminals. Er werken totaal 1.050 men sen bij het bedrijf. De SHV maakte vorig jaar bekend dat men uit Multi-Terrainals wilde. nadat dit concern in een eerder stadium reeds had r meegedeeld geen 125 miljoen gulden te willen investeren in de aanleg van een tweede contai- nerterminal aan de Waalhaven, omdat men daar te weinig rende ment verwacht. De ge- meente Rotterdam had voor dat project reeds ..een infrastructuur-inves tering van zo'n vijftig miljoen gulden gcedge- keurd. Ook Pakhoed wil- de 125 miljoen gulden in vesteren. De SHV is er daarna niet in geslaagd het eigen aandeel in Mul ti-Terminals aan anderen te verkopen, mede omdat Pakhoed de aanvankelij- ke vraagprijs zeer hoog yond. Uitbreiden Pakhoed, dat Multi-Ter minals in de Paktrans-di- visie inbrengt, wil z'n ac tiviteiten in de Rotter damse haven verder uit breiden. De uitbreiding van de container-facili teiten zijn overigens op dit moment minder acuut; in elk geval zijn ze volgens Pakhoed niet van de baan. De centrale onderne mingsraad van Multi- Terminals, die gisteren over de transactie is in gelicht, heeft zijn onge noegen uitgesproken over de gang van zaken rond de aandelen-ver koop. De COR vindt dat hij ten onrechte wordt gepasseerd en eist dat er een adviesaanvraag wordt ingediend. Volgens de directie van Multi- Terminals is dat niet no- dig, omdat het bedrijf de constructie van de com- t mandïtaire vennootschap kent. De COR meent evenwel dat men op basis van de wet op de onder- nemingsraden wel dege lijk verplicht is advies te vragen aan de werkne mersvertegenwoordiging. Ongerust De COR is verder onge rust over de vage mede delingen, die over de ge volgen van de op handen zijnde overname zijn ge- daan. Men is vooral bang voor een sanering in het conventionele stukgoed deel van het bedrijf. Ook over de sociale gevolgen wordt geen zekerheid ge geven, aldus de COR, die vindt dat de directie een concreet beleidsplan voor de toekomst moet indie- nen. De foto, die aantoonde dat het waarschijn lijk om een leeg trommel tje ging, is ge maakt. enkel bommel mede werker van de Explosieven Opruimings dienst op weg naar het trom Rotterdam Bij de Dienst Gemeentelij ke Gebouwen is grote onrust ontstaan over de plannen van het college om de dienst onder te brengen bij het Rotter damse Grondbedrijf. De dienst telt momenteel zo'n honderd personeelsleden en regelt de huisvestingszaken van de gemeente. Alleen de kunstgebouwen, schoolgebou wen en het stadhuis vallen buiten de DGG. Stafmedewer ker J.C. van Wijngaarden spreekt namens de medezeg genschapscommissie zijn ver bazing over het plan van het Vijf jaar geleden is de dienst pas opge richt om alle deskundigheid op het ge bied van beheer en onderhoud van de gemeentelijke gebouwen te combineren. college uit. „Wij begrijpen niet, waarom samenvoeging met het Grondbedrijf nodig is. Nergens is te vinden, wat de voordelen ervan zijn. Op onze vragen naar die voordelen, krijgen we geen antwoord", legt hij uit De medezeggenschapscommis sie ziet alleen maar nadelen. „We raken onze slagvaardig- Rotterdam De politie tast nog in duister of het lege broodtrommeltje, dat gistermorgen bij het Turkse consulaat aan de Eendrachtsweg is aange troffen en voor een moge lijke bom werd aangezien, door iemand is vergeten of bewust is achtergela ten. Een chauffeur van het consu laat had het trommeltje giste ren tegen tien uur aan de bui tenzijde van het consulaat in de vensterbank zien staan. Mede omdat de laatste maan den meer bommeldingen bij het consulaat zijn binnengeko men, en omdat eenmaal een soort bom van amateuristische makelij was gevonden, sloeg de chauffeur alarm. Experts van de politie oordeel den, dat de Explosieven Op ruimingsdienst (EOD) de zaak verder moest bekijken. Ook zij stelden, geen enkel risico te willen nemen. De aanslag op de Turkse consul vorig jaar zo mer ligt een ieder nog vers in het geheugen. Nadat in de loop van de mor gen een anoniem telefoontje bij de politie was binnengeko men, dat de bom binnen tien minuten zou ontploffen, werd de afzetting rond het pand ex tra groot gemaakt. Het politie personeel, dat vanuit vele ver schillende afdelingen bijeenge schraapt was, trad daarbij ui terst rustig op. Ook de brandweer kwam ter plaatse. Het tegenover het con- culaat gelegen Van Dam-zie- kenhuis moest gesloten blij ven. Tramlijn 5 was al omge leid. Foto's Personeel van EOD nam eerst foto's waaruit bleek, dat het vermoedelijk een leeg trom meltje betrof. Toen een van hen uiteindelijk de deksel op lichtte, kon hel alarm direct worden opgeheven. De Rotterdamse filmer Pim Korver, die naast het Turkse consulaat zijn kantbor heeft, weigerde het gebouw te verla ten, toen de politie verzocht alle omliggende gebouwen te ontruimen. Korver zegt, dat er zo vaak bommeldingen bij het consulaat binnenkomen, dat hij daar geen rekening meer mee kan houden. De politie heeft op de Een drachtsweg tijdens kantooru ren permanent een mobiele bewakingspost, ter hoogte van het Franse consulaat, ongeveer honderd meter van het Turkse verwijderd. De beide consula ten worden voornamelijk be waakt tegen aanslagen van Armeniërs, die de laatste maanden ook een slechte ver houding met de Fransen heb ben, vanwege arrestaties van Armeniërs in Parijs. Tasjesroof Rotterdam Een 75-jarige vrouw is gisteravond op het Mathenesserplein beroofd van haar handtas. In de tas zat 21 gulden, een bejaardenpas, een weekabonnement en persoon lijke bescheiden. Rotterdam De VVD is het niet eens met sluit nodig is in plaats van vrijstelling van de de parkeerplannen van het college rond voorschriften, had het college volgens de Wijnhaven en Boompjes. Bij het nemen van VVD wel eerder kunnen bedenken. een voorbereidingsbesluit om de bouw van het Nedlloydhuïs aan de Boompjes mogelijk JJe ,Y Geru pleitte ervoor jangs de te maken, gaf drs. G.W. van Gent een schot Nieuwe Maas een wandelroute te maken, voor de fmee Wethouder drs. J. Laan wilde op de ideeen Op twee punten had de VVD kritiek op het van de VVD met ingaan. Hij beperkte rich college. Het verdwijnen van parkeerplaatsen c*ftoe °P te merken, dat alle adviezen una- en het idee om een deel .ervan langs de mem voor de gevolgde procedure hadden ge- Boompjes terug te brengen kon geen genade pleit. Hij vond, dat er in de raadscommissies, in de ogen van de heer Van Gent vinden, waarin VVD, CDA en SGP ontbreken, over Ook het feit, dat nu een voorbereidingsbe- de verdere plannen kan worden doorgepraat. Op rijksweg 16, vlak bij de Van Brienenoord- brug, is gisteren een personenauto totaal vernield uit een aanrij ding tussen twee vrachtauto's tevoor schijn gekomen. Eén van de vrachtwagens belandde tegen de vangrail. De 44-jarige bestuurder van de per sonenauto liep dusdani ge verwondingen op, dat hij in het St. Clara- ziekenhuis opgenomen moest worden. Rotterdam Staatssecretaris Brokx moet Rotterdam in 1984 het volle pond geven bij de toewijzing van de contingen ten woningen. Gebeurt dat niet, dan stagneert de stads vernieuwing, en zal de ver paupering en verloedering in de oude wijken weer de over hand krijgen. Als gevolg daar van zal de leegloop van de stad, die net een beetje was af geremd, weer drastisch toene men. Dit is het sombere beeld dat de Rotterdamse stadsvernieu- wingscobrdinatoren schrijven in de pas uitgekomen nota Nieuwbouw 1984-1987. Per stadsvernieuwingswijk wordt daarin beschreven wat de wo- ningbouwbehoefte is, en wat de gevolgen zullen zijn als dat programma niet gehaald wordt. Rotterdam heeft per jaar al leen al 2300 nieuwe woningen nodig om de verliezen van sloop en renovatie te compen seren. Het totale woningbouw programma dat Rotterdam in 1984 wil uitvoeren bedraagt 5600 woningen. De projectcoördinatoren vre zen echter, dat staatssecretaris Brokx het Rotterdamse wo ningbouwprogramma voor 1984 opnieuw niet volledig zal honoreren. Het afgelopen jaar kreeg Rotterdam maar net iets meer dan de helft van het aantal woningen waarom was gevraagd. Om de stadsvernieu wing op gang te houden, wer den de bouwprogramma's in Oosterflank, Zevenkamp en de Beverwaard bevroren. In de nota wordt er verder op gewezen dat beperking van de nieuwbouwproduktie vertra gingen tot gevolg zal hebben voor het renovatieprogramma van 4800 woningen per jaar. heid kwijt", zegt de heer Van Wijngaarden, „Nu hebben wc als dienst een directe toegang tot het college. Als we bij het Grondbedrijf zitten, zijn we slechts een onderdeeltje." Be sparingen door samenvoeging van DGG en Grondbedrijf ziet hij niet. Het college heeft een onder zoek laten doen naar de moge lijkheid de DGG en het Grondbedrijf samen te voegen. Achteraf blijkt volgens de me dezeggenschapscommissie, dat de keus voor integratie al was gemaakt. De commissie wil de werkelijke redenen en het nut van de samenvoeging wel eens weten. Men heeft het gevoel, dat het meer om een prestige- zaak gaat dan om een verbete ring van de situatie. De heer Van Wijngaarden meldt, dat de bonden zich in middels tegen de samenvoe ging hebben uitgesproken. Volgens hem raakt het perso neel, waarvan een deel al meer overplaatsingen heeft meegemaakt, gedemotiveerd door de plannen. De medezeg genschapscommissie vindt bo vendien, dat er met de zorg vuldigheid tegenover het per soneel is gesjoemeld, omdat er beslissingen zijn genomen en voorstellen gedaan zonder overleg met de directie en de medezeggenschapscommissie. Rotterdam Zestienhoven heeft gisteren duidelijk als uit wijk haven van Schiphol ge fungeerd. Niet minder dan twintig relatief grote toestel len, de meeste teruggekeerd van een vakantiebestemming, werden naar het Rotterdamse vliegveld gedirigeerd omdat de luchthaven bij Amsterdam potdicht zat door de mist. Van ochtend is het laatste toestel, een DC 9 van Martinair, van Zestienhoven vertrokken. Van de chartermaatschappij kwa men ook elf andere vliegtui gen binnen. Van Transavia ar riveerden vijf Boeings 737 en van de KLM drie DC 9-toe- stellen. Drie prima tennisballen verpakt in éen handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. Noteer m.i.v van het Rotterdams Nieuwsblad als nieuwe abonnee Naam_ Adres_ Postcade/Plaats_ Betaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Stuur een set tennisballen naar: I Naam J Adres— Postcode/Plaats_ Telefoon Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - ij naar: Rotterdams Nieuwsblad, Antwoordnummer 834, 3000 VB Rotterdam. ij 9Dit is alibi voor uitstel beslissing9 Den Haag Het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft giste ren het idee uit de VVD-kringen afge wezen om in Neder land gemeenten di rect afhankelijk te maken van het rijk. „Het VVD-plan le vert vertraging op. Er zullen talrijke en om vangrijke studies no dig zijn. die een alibi zullen zijn om te wachten met het doorhakken van de knopen", aldus voor zitter André van der Louw van Rijnmond tegen de vaste kamer commissie van bin nenlandse zaken in de Tweede Kamer. De commissie hoorde Nieuwerkerk aan den IJssel, Rijnmond en Zuid-Holland over de splitsing van de pro vincie. Verder biedt het VVD-plan volgens Van der Louw geen soelaas om de problematiek van de grote steden in relatie met het Rijk op te lossen. „Dit probleem heeft een eigen aan pak nodig, dat los staat van al of niet aanwezigheid van een provincie", aldus Van der Louw. Vragen uit de kamercommis sie over intergemeentelijke sa menwerking deed de voorzit ter van het openbaar lichaam af als 'het terugdraaien van de klok'. „De verschillen in belangen zijn in een regio als Rijnmond niet te overbruggen met een dergelijke aanpak. Dat is de les die we uit de jaren vijftig en zestig kunnen trekken" verklaarde Van der Louw. Bevoegdheden Afstand nam Rijnmond van de opstelling van de provincie Zuid-Holland, dat bij de split sing de provincie meer be voegdheden dient te krijgen dan nu het geval is. Van der Louw: „De nieuwe decentrali satieplannen van minister Rietkerk bieden voldoende aanknopingspunten om pro vincies een stimulerende en koplopende taak toe te dich ten". Voorwaarde is volgens de Rijnmond-voorzitter wel dat die aanknopingspunten door de Kamer concreter worden uitgewerkt. Het gaat daarbij onder meer om de woonruim teverdeling en de toewijzing van de woningcontingenten binnen de provinciale grenzen. Pleidooi Rijnmond kon het niet nalaten om opnieuw een pleidooi to doen voor het toevoegen van Goeree-Overflakkee aan de nieuwe provincie Zuid-Hol* land-Zuid. Van der Louw er kende wel de culturele ver schillen tussen Goeree-Over flakkee en Rotterdam, maar wees erop dat er bindingen be staan op het gebied van onder wijs en gezondheidszorg. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4