12 BOTTERDAM SPORT Ahoy' op Zondag enig fietsprogramma SPORTAGENDA IJshockey club wacht af Voor de eerste keer boksen in Hoogvliet Programma populaires Rotterdams Nieuwsblad zaterdag t oktober 1983 Het begint gewoonte te worden dat het Rotterdams Nieuwsblad wekelijks uitgebreide aandaeht besteedt aan lang verzwegen verwikkelingen binnen een van Rotterdams woningbouwcorpo raties. Na series over Patrimoni ums Woningstichting en woning stichting Onze Woning vandaag een verhaal over woningbouw vereniging 'IJsselmonde'. Deze toegelaten instelling be hoort met ruim zesduizend wo ningen tot de grotere corporaties van de Maasstad. 'IJsselmonde' is een vereniging en heeft een eigen ledenraad. In deze raad zit sinds enige tijd een groepje huurders, dat zich 'de harde kern' placht te noemen. Deze 'harde kern' heeft het dage lijks bestuur al diverse malen vragen gesteld over de perike len, die zich eind '80 binnen het bestuur afspeelden. Ex-deel- raadsvoorzïtter van IJsselmon de, P. I. Biersma trad af als voorzitter van de woningbouw vereniging. De overige bestuurs leden stapten eveneens op. Biers ma werd opgevolgd door nie mand minder dan de gepensio neerde directeur van de gemeen telijke dienst voor volkshuisves ting, J. H. van de Hoven. De 'harde kern' uit de ledenraad vindt dat Van de Hoven te wei nig informatie verstrekt over het verleden, waarin 'IJsselmon de' besloot tot oprichting van zo wel de Stichting Steun- en Be- heerfonds Beverwaard(SSBB) als de Bouw- en Beheermaat schappij Beverwaard BV. Deze twee rechtspersonen werden bui ten medeweten van de gemeente opgericht om de mogelijkheid te creëren vrije-seetorwoningen in de Beverwaard te bouwen. De toenmalige wethouder voor stadsvernieuwing, drs. Jan van der Ploeg (PvdA), werd door zijn partijgenoot, deelraadsvoor zitter Biersma, genegeerd. Terwijl Van der Ploeg in '77 had laten weten - met de gebeurtenis sen rond Patrimonium Ontwik keling BV (zie RN van 5 en 6 au gustus) in het achterhoofd - dat een BV ongewenst was, ging 'IJsselmonde' toeh tot oprichting over. Op 5 juni '79 stichtte zij Be verwaard BV. Anderhalf jaar later waren het voltallige bestuur en de direc teur verdwenen. Van de Hoven, die zich altijd al fel tegenstander had getoond van risicodragende activiteiten van woningbouwcorporaties, nam het roer over. Hij werkt thans aan de afronding van een rapport, waarin wordt aanbevo len de BV, die nooit iets gedaan- heeft, te liquideren. Ook de SSBB - waarvan Biersma overi gens nog steeds bestuurslid is - is geen lang leven meer bescho ren. Op deze pagina een verhaal over hoe een door het ministerie toe gelaten instelling een dringend gebod van een wethouder aan haar laars lapte. üiiiij Rotterdam De onstuimige opvoering van Rotterdams woningbouwprogramma en de opbloei van de stadsver- nieuwingsactivneiten is nimmer zonder spanningen verlo pen. Nadat in '74 de 'stadsvernieuwingstrein' vertrok, wer den intern verschillende machtsstrijdjes gevoerd. De emo ties konden daarbij hoog oplopen. Een van de onderwerpen, die voor verhitte discussies tussen ie sociale huisbazen - enerzijds iet sociaal-democratische ge- neen tebestuur en anderzijds je meer elitaire woningbouw corporaties - zorgde, was het al of niet bouwen van risicodra gende, dure vrije-seetorwonin gen. Wethouder drs. Jan van der Ploeg stelde zich immer op het standpunt dat deze dure koop woningen niet door een sociale huisbaas gebouwd moesten worden. Als deze woningen leeg zouden blijven staan, zou den enorme verliezen geleden kunnen worden. Voor de schulden van een woning bouwcorporatie staat de ge meenschap garant. „Dat is geen goede zaak", redeneerde de gemeente. Hooguit wilde Van der Ploeg een oogje toeknijpen, wanneer de uitvoering van een totaal wonlngbouwpJan gedwars boomd zou warden. Om de fi nanciële haalbaarheid van bij voorbeeld honderd woning wetwoningwoningen mogelijk te maken en te garanderen, wilde de wethouder desnoods wel instemmen met het bou wen van een zeer beperkt aan tal vrije-sectorwoningen. Dat zou vooral ook de aan trekkelijkheid van een nieuwe wijk ten goede komen, bepleit ten de corporaties bij hoog en Jaag. De corporaties toonden zich altijd voorstander van het bouwen van duurdere wonin gen. Want met de winsten (die nooit gemaakt zijn - red.) zou den de huren van de woning wetwoningen gedrukt kunnen worden... Na een slepende discussie met Pieter van Gemeren - de toen nog gerespecteerde directeur van Patrimoniums Woning stichting - was Van der Ploeg het 'gedoe' beu. De wethouder stapte naar de minister voor volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening en drong er bij hem op aan om Patrimonium Ontwikkeling BV op te hef fen. Deze projectontwikke lingsmaatschappij was in 73 buiten medeweten van de ge meente opgericht door Patri moniums Woningstichting, die via de BV de nieuwe wijk Bo- terdorp in Bergschenhoek vol- -bouwde met veel vrije-sector woningen. In januari 76 deed Van Geme ren de toezegging, dat 'zijn' BV zou worden afgebouwd. Een verheugde Van der Ploeg dacht de 'strijd om het beleid' gewonnen te hebben. Bovenstaande geschiedschrij ving is van belang om een me ning te kunnen vormen over boe de gemeente moet hebben aangekeken tegen de pogingen van woningbouwvereniging 'IJsselmonde' om de wethou der alsnog aan het verstand te brengendat het oprichten van een besloten vennootschap een goede zaak zou zijn. Daarover het volgende. 'IJsselmonde' Anderhalf jaar na de 'Patrimo nium RV-discusste' - medio 77 - is 'IJsselmonde' druk bezig met de verwezenlijking van een Rotterdams groei wijken: de Beverwaard. Voorzitter van het bestuur is P. I. Biersma. Hij is op dat mo ment tevens voorzitter van de deelgemeente IJsselmonde. Directeur van 'IJsselmonde' is de dynamische Ernst Berends. Hij probeert in sneltreinvaart ambitieuze woningbouwplan nen voor de Beverwaard te ontwikkelen. Maar het tempo overbluft de gemeente derma te, dat Van der Ploeg 'IJssel monde' op verrassend harde wijze tot de orde roept. Op 10 oktober 77 voelt de wethouder de behoefte het volgende op te merken, Een citaat uit zijn brief: „Allereerst moet mij van het hart, dat ik een periode van net twee maanden voor het beoordelen van de plannen door gemeen tediensten, gemeentebestuur, provinciale diensten en Gede puteerde Staten, alsmede het ministerie op provinciaal en rijksniveau op zijn zachtst ge zegd wat aan de korte kant vind. U spreekt namelijk van een eerste paal slaan op 28 no vember a.s., terwijl er nog geen art. 19 procedure gestart is, er nog geen bestekplan is en nog geen aanneemsom en een subsidie-aanvraag nog niet is ingediend." Met enig cynisme voegt Van der Ploeg daar aan toe: „Ik moet wel kwijt, dat ik vind dat u wel erg lichtvaardig om springt met het gemeentelijk bouwprogramma. Uit het bo venstaande zal u duidelijk zijn, dat het slaan van een eerste paal door de wethouder niet tot de mogelijkheden zal beho ren." De plannen van 'IJsselmonde' om een eigen BV op te richten wijst de wethouder af: „Naar mijn weten is door de minister en ook door dit gemeentebe stuur herhaaldelijk naar voren gebracht, dat niet akkoord ge gaan kan worden met de op richting door een toegelaten instelling van een BV, die zich bezig houdt met risicodragen de activiteiten. Voorbeeld hierbij moge zijn het geval van de BV van Patrimoniums Wo ningstichting te Delfshaven." De Beverwaard. Gegriefd Voorzitter Biersma reageert niet zelf op de aan het bestuur gerichte brief van Van der Ploeg. Het partijpolitiek conflict tus sen de twee PvdA'ers - de een wethouder, de ander deel raadsvoorzitter - krijgt op 16 januari '78 gestalte door een antwoord van 'IJsselmonde'- directeur Berends. Hij schrijft die dag namens het bestuur: „Het bestuur voelt zich ge griefd door de opmerking in uw brief, dat het lichtvaardig met het gemeentelijk bouw programma omspringt." „Wij hebben ons uiterste best gedaan om met veel inspraak het eerste deelplan van de Be verwaard zo snel mogelijk te verwezenlijken. Daarbij is wel gebleken, dat compact bouwen noge eisen stelt." Berends geeft tegengas: „Hoe wel u zich reeds in de bespre king van 12 oktober voor deze passage heeft verontschuldigd, zou het bestuur het op prijs stellen als u dit schriftelijk wilt bevestigen, waarna de zaak voor ons uit de wereld is." De brief is nooit geschre ven. De zaak is dus nog niet uit de wereld...? Berends drukt de wethouder op hel hart dat het oprichten van een besloten vennootschap wenselijk is: „Wij hebben be grepen, dat het college van burgemeester en wethouders bezwaar heeft tegen een BV, verbonden aan een woning bouwvereniging. De re'den is, dat op die wijze overheidsgel den bestemd voor de volks huisvesting via de BV aan controle van gemeentewege onttrokken zouden kunnen worden. Wij menen echter, dat door de controle van onze le denraad en raad van commis sarissen en welke u nu reeds heeft op de woningbouwver eniging en welke ook in de statuten van de BV kan wor den opgenomen, naast de plicht tot het maken van een jaarverslag, aan dit bezwaar volledig tegemoet kan ko- nien." (Zo staat het er letter lijk; straks zal blijken, dat van Berends' voorspelling niets zal uitkomen, red.). Vergissing In de zomer van 78 denkt de gemeente Rotterdam voorgoed te kunnen 'afrekenen mei elke dissidente corporatie'. Helderheid over de risicodra gende activiteiten in de vrije- seciorbouw is geboden. Een gemeentelijk standpunt is in voorbereiding. In verschil lende raadscommissies worden de meningen gepeild. Om de politici een indruk te geven, waar het om te doen is, heb ben ambtenaren keurig op een rijtje gezet, wat de nadelen zijn van een BV. In een notitie van vijf kantjes valt te lezen, dat 'de bouw van vrije sector wo ningen is toegestaan bij geïnte greerde bouw, daarbij voors hands een grens- aanhoudend van 192.000 per woning'. Maar een BV mag dat niet doen, want die valt niet te controleren. Over het Verboden' oprichten van BV's staat in die ambtelij ke notitie: „IJsselmonde is van mening, dat de woningbouw vereniging zelf als opdracht geefster voor alle niet-gesubsi- dieerde bouw de voorkeur verdient boven een BV. Na het gesprek met u hierover is men dus afgestapt van het idee van de BV." Maar dat is een vergissing. Want Berends en Biersma cs. trekken zich niets aan van wat de gemeente, die een toezicht houdende taak op élke corpo ratie heeft, hen oplegt. Het lukt 'IJsselmonde' een BV op te richten met statuten, waarin haar naam niet voor komt. Ofschoon Berends eer der de wethouder op het hart drukte, dat de woningbouw vereniging in de statuten zou worden opgenomen, blijkt bij lezing van nota bene 22 statu taire pagina's het tegendeel. Dat komt door èn het ontbre ken van een belangrijk detail in die statuten èn het optreden van de Stichting Steun- en Be- heerfonds Beverwaard (SSBB). Of er opzettelijk voor deze constructie gekozen is, blijft nog onduidelijk, maar er ge beurde het volgende: Beleggen Op 24 november '78 richten Biersma en zijn bestuursleden M. van Dijk, J. Seton en P.A. Hendriks de SSBB op. Zij stelt zich ten doel het verlenen van steun aan het werk van 'IJs selmonde'. De SSBB heeft te vens als doel om woningen te beheren en geld daarin te be leggen. De gemeente weet niets van de oprichting; dat hoeft .ook niet. Ware het niet, dat juist deze SSBB op 5 juni '79 de Bouw- en Beheermaatschappij Beverwaard BV gaat oprich ten. Hendriks en Seton verschijnen die dag - handelend in de hoe danigheid van bestuurslid van de SSBB - voor notaris Marius de Vos. Ook verschijnt L. J. Lankhaar, die dan al geruime tijd commissaris van 'IJssel monde' is. Achter zijn naam vermelden de statuten echter niet dat hij handelt in een of andere hoedanigheid. Lank haar treedt gewoon op als pri- vépersoon. Dat terwijl de akte van De Vos wel zinspeelt op het kennelijk verzwegen feit, dat Lankhaar die oprichtingsakte onderte kent uit naam van 'IJsselmon de*. In Beverwaard BV stort de SSBB 49.000 gulden, die zij ge leend heeft van 'IJsselmonde'. Eén aandeel van 1.000 gulden koopt assistent-accountant Lankhaar, die samen met M. Huygen als commissaris zal fungeren. - Tot directeur van Beverwaard BV wordt benoemd: de Heer Ernst Berends, directeur ener woningbouwvereniging. Berends heeft nooit de kans gekregen om o.ok maar iets te ondernemen met zijn BV. In '80 verandert hij van werkge ver. Hij maakt een overstap naar een Eindhovense wo ningbouwcorporatie.. De BV blijft leeg. Ook Biersma en overige bestuursleden verdwij nen van het toneel. De gepensioneerde directeur volkshuisvesting van de ge meente, J.H. van de Hoven, volgt hem officieel per 1 no vember '80 op. Hij is thans be zig om de nutteloze BV te li quideren. Berends' belofte Berends geruststellende belof te, dat 'de controle van onze ledenraad en raad van com missarissen' wel voldoende waarborg zou vormen om op verantwoorde wijze - oncon troleerbaar - om te gaan met overheidsgelden, valt als een kaartenhuis ïn elkaar bij het doen van navraag bij de toen malige bestuursleden. Ex-bestuurslid Seton, die sa men met ambtenaar Van Dijk in april '80 opstapte, zegt des gevraagd, dat hij er niets meer van afweet. Hij gelooft, dat ge meentelijke goedkeuring voor die BV is verleend. Maar weet het niet zeker: „Ik geloof niet, dat die BV ooit iets heeft ge daan. Het was trouwens een zaak van Berends." Ook Van Dijk noemt de BV 'een zaak van de directie" en gaat ervan uit, dat de gemeen te er van heeft geweten. Een andere ambtenaar, C. H. J. van Benthem-Jutting, die tot eind '79 bestuurslid was, zegt open hartig: „Ik herinner me er niets meer van," Hendriks, die samen met Huy gen uit het 'IJsselmonde'-be- stuur trad in" januari '80 kan zich zeifs niet meer herinne ren, dat hij zowel de SSBB als de BV heeft opgericht. Biersma is niet te bereiken, evenals de overige afgetreden verantwoordelijken. Ex-directeur Berends is wel bereikbaar. Vanuit Eindhoven merkt hij Op: „Even denken hoor... Ja, de wethouder is conditioneel akkoord gegaan met de oprichting van de BV." Hij wekt niet de indruk het honderd procent zeker te we ten. Zegt ook, dat er contacten waren met enkele banken, maar er uiteindelijk niets is gedaan door Beverwaard BV. Miljarden De gemeente daarentegen zegt er nooit van geweten te heb ben. Pas later werd het 'ont dekt' door ambtenaren van de dienst volkshuisvesting, waar van de oude directeur nu voorzitter van 'IJsselmonde' is. Als plaatsvervanger van oud- deelraadsvoorzitter Biersma. Biersma heeft nog een ander' voorzitterschap aan de ge meente overgedaan. Wethou der ir. Pim Vermeulen is te genwoordig voorzitter van de' stuurgroep Huisvesting Voor- Alleenstaanden en Tweeper-" soonshuishoudens. Biersma' heeft dat voorheen altijd ge-' daan. 'Het dissidente verleden van' IJsselmonde' is een goede il lustratie van de kwetsbaarheid van verantwoordelijke be stuursleden van alwéér een woningbouwcorporatie uit Rotterdam. Het reept wederom de vraag op of de besturen van de cor poraties, waarin miljarden gul dens omgaan, wel capabel ge noeg zijn om hun controleren de taak te kunnen vervullen. „U moet niet verwachten, dat' wij deskundig zijn. We zijn af hankelijk van de directie", zeggen bestuursleden openlijk.- Sterker nog. Een bestuurslid, die voor een tweede maal be naderd werd om wellicht toch nog enige informatie te kun nen geven, verklaarde zelfs, dat hij content was over de manier, waarop het RN schreef dat hij ondeskundig is.- gufiiiiiKiiiiifiriiiiiiiiuiiiiiUiiiiiiiiiiiiifiiiiii Rotterdam Dit jaar s telt de cyclus Ahoy' op HE Zondag zes kampioe- 3 nen, omdat er opnieuw s plaats is gecreëerd voor 5 het winterbaankampi- s oenschap klassements- =e 3 rijden. De programma's met de 3 hoofdnummers: 2 okto- 5 ber 1983: Dernywed- strijd voor amateurs; 16 3 oktober 1983: Koppel- 2 wedstrijd voor ama- teurs; 30 oktober 1983: NK klassements wed- s strijd voor junioren; 13 ïe november 1983: NK s j= koppel koers voor ama- S teurs; 4 december 1983: s NK dernies voor junio- 3 ren; 11 december 1983: NK omnium voor da- H mes en NK klasse- 3 mentswedstrijden voor =e amateurs; 8 januari 1984 NK dernies voor ama- =s teurs. H Ahoy' op Zondag begint telkens om 9.00 uur met 5 het voorprogramma en 5 wordt om 10.15 uur s voortgezet met het s j§ hoofdprogramma. v| -Vf. - Meefh populaire» Rotterdam Met een derny- wedstrijd over 25 kilometer als hoofdnummer luidt sportpaleis Ahoy' morgen de cyclus wielerpopulaires on der de titel Ahoy' op Zondag in. Voor komend winter- baanseïzoen staan er slechts zeven afleveringen van het populaire 'familiefeest' op het programma. Een aantal dat nog nimmer zo gering is geweest. Sportpaleis Ahoy' balanceert op de rand. In de afgelopen ja ren is het aantal afleveringen van Ahoy' op Zondag steeds verder afgenomen, terwijl het publiek met gemiddeld ruim 1900 betalende bezoekers per aflevering nog steeds een goe de- belangstelling toont. Het gaat evenwél om de deelne mers, die bij een dergelijk klein aantal wedstrijden 2ich zullen bedenken om of in trai ning te blijven, dan wel duur baanmateriaal aan te schaffen. Dick den Boer van Ahoy's bu reau sportorganisaties: „We kunnen ons niet permitteren om andere, soms meerdaagse evenementen af te zeggen voor Ahoy' op Zondag. Dat is de reden dat we dit jaar tot slechts zeven uitvoeringen ko- door Hans Coolegem men. We hadden het graag an ders gewild, maar het is nu eenmaal niet mogelijk". De coureurs hebben tevens de pech, dat ook de minivoetbal avonden in het sportpaleis zijn verdwenen. Als omlijsting werd er dan altijd gefietst. Dick den Boer: „Dat is op dit momem voor de wielrenners ook nadelig. Maar we hebben met de wielrenunie gesproken, om die avonden opnieuw in te vullen. Daar willen we de me dewerking van de bond voor hebben. Ais Ahoy' hebben we in het verleden toch al te veel zelfstandig moeten doen". Hetgeen ook geldt voor de technische begeleiding van de coureurs. Onder auspiciën van Peter Post nam zijn vroegere collega Gerard Koel de leiding van de trainingen op zich. Koel heeft evenwel afgezegd wegens te drukke werkzaam heden. De invulling van deze functie is opnieuw aan Ahoy', terwijl de wielrenunie in sa menwerking met het sportpa leis een belangrijk aandeel zou kunnen hebben in de pure op leiding van baanwielrenners. De unie, waar iedereen zich verbaast over hetgeen er op wereldkampioenschappen mo gelijk is, maar toch niemand het initiatief wil nemen om tot verbeteringen te komen, blikt evenwel vanaf afstand toe en zal tot - in lengte van dagen blijven beweren dat er, om tot topprestaties te komen, in Ne derland voldoende talent voor radig is... In sportpaleis Ahoy' wordt daar slechts de wenkbrauwen over gefronst. Wacht men af, wie voor de amateurtrainin gen beschikbaar is en blijft men voor de nieuwelingen en jeugd steunen op Theo Okhuy- zen, terwijl Cor Bijster zich manifesteert bij de dames. De opzet van het Ahoy' op Zon dag-programma ondergaat geen enkele wijziging. De na druk blijft liggen op het snel afwisselende famideprogram- ma, waarbij zelfs de aller jeug digen niet worden vergeten. Zij kunnen vanaf elf uur 's morgens in de catacomben filmvoorstellingen bijwonen. De toegangsprijzen zijn het zelfde gebleven. Zes gulden .entree voor ouderen en de jeugd en 65-plussers betalen de helft. Rotterdam Het is nog lang niet zeker of de ijshockeyclub Rotterdam volgende week zondag zijn eerste competitie wedstrijd in de tweede divisie tegen SIJC Utrecht zal kun nen spelen. De Utrechtse club had ingeschreven voor een plaats in de eerste divisie, maar volgens de ijshockey- bond gebeurde dat op een tijd stip dat de teams al waren in gedeeld, SIJC Utrecht spande daarop een kort geding aan bij de Utrechtse rechtbank en kreeg van tnr, Van Dijk gelijk. De ijshockeybond 'werd verplicht gesteld voor SIJC Utrecht een plaats in de eerste divisie in te ruimen. Alleen is het is nog maar de vraag of de competi- tieleider van de ijshockeybond daar gehoor aan zal geven. Het gevolg zal namelijk zijn dat de Afdeling Midden van de tweede divisie uit te weinig clubs bestaat. Hetgeen dan weer betekent, deze afdeling moet worden opgesplitst in de afdelingen Noord en Zuid. De ijshockeyclub Rotterdam is daar fel op tegen omdat het grotere post onkosten met zich meebrengt. Rotterdam - Voor het eerst in de geschiedenis zal er in Hoog vliet worden gebokst. Op maandag 3 oktober (20.00 uur) organi seert de boksvereniging Sehildkamp met hoofdzakelijk 'eigen boksers' in* de sporthal aan de Othelloweg wedstrijden voor amateurs. De pupillen van trainer Sehildkamp verschijnen die avond in de ring tegen boksers uit Den Haag, Leiden-en Dordrecht en van de scholen Huizenaar, West en Hoboken uit Rotterdam. Het pro gramma omvat in totaal veertien partijen.. ZATERDAG 1 OKTOBER Alletlek: Prestatielopen Spark, Sport park De Brug, Spijkenisse (vanaf 12.00 uur). Basketbal: dames: Rotterdam Zuid— Noordkop, sporthal De Enk {18.00 uur); heren: Rotterdam Zuid—BS Weert (20.00 uur). Dammen: Constant-Bennekom, Re- hobothkerk, Noordsinge! B8-90 (12.00 uur). Korfbal; Het Zuiden-Vriendenschaar, De Enk (15.30 uur); PKC-Dalto, Sportpark Slobbengors (15.30 uur). Tennis.' Eindronde RN-Tenniscircuit. park TC Nieuwerkerk. Europalaan Nieuwerkerk a/d iJssel en park 's Gravennout, 's Gravenweg 28 Nieu werkerk a/d IJssei (vanaf 9.00 uur). ZONDAG 2 OKTOBER Badminton: Metro 2-DKC, sporthal De Beverbol te Ridderkerk (13.00 uur). Hockey: heren: Leonidas-SCHC, Kra- (inger Esch (14.45 uur), Victorla-Ven- io. Kralingseweg (14.45 uur); dames: Rotterdam-Kampong, Van de Duyn van Maasdamweg {13.00 uur) Korfbal: OSCR-Rozenburg, Nenyto (14.00 uur). Rolskien: Halve marathon van de Rot- temeren, 't Zeeltje te BleiswIJk vanaf 11.00 uur). Tennis: Eindronde RN-Tannisclrcuil, park TC Niauwerkerk, Europalaan Nieuwerkerk a/d IJssel (vanaf 9.00 uur) en park 's Gravenhout, *s Gra venweg 28 Nieuwerkerk a/d IJssel (halve finales heren C 10.00 uur). Wielrennen: Ahoy' op Zondag, sport paleis Ahoy' (9.30 uur); Ronde van de Doenkade (LV), Clubparcours Ahoy' □oenkade (1Q.OO u«r); Tijdrit De Cou reur, Vergulde Handpolder 1e Vlaar- dlnqen (vanaf 9.00 uur). MAANDAG 3 OKTOBER Boksen: Amateurwedstrfjden bij Sehildkamp, sporthal Hoogvliet, Othelloweg (20,00 uur). f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4