r> Plan-Groeneveld krijgt niet de 'publieks Maassluisse OGB wordt niet hoger Schiedams water blijft even duur WAAflQiNGS DAGBLAD SOHSEDAMSGIIE COURANT NIEëJWE WATERWEG COURANT TROS niet naar Schiedam |ff: WVklaagt over spoi thai 'Moderne huizen op de Markt: Nee, nee, nee' Buskaart voor burgemeester Sport- kampioene: 'Nooit gedacht' Reeks inbraken in auto's Cursus voor raadsleden in clubhuis VCW moet huiswerk over doen Bestuur Radio Boemerang krijgt breed karakter WATERWEG WOENSDAG 5 OKTOBER 1S33 Maassluis De onroeren d- goedbelasting (OGB) en het riool- en reinigingsrecht gaan niet omhoog m Maassluis. Ook zonder deze extra hef fingen heeft het college van B en W een sluitende begro ting voor 1984, die eind no vember door de gemeente raad wordt behandeld, weten te bewerkstelligen. Slechts enkele kleinere zaken „die niet veel opbrengen", aldus wethouder van financien Isaac van der Knaapkrij gen te maken met een belas ting-verhoging van meestal drie procent. De gemeenteraad was gister avond zeer tevreden over het feit dat vooral de OGB het- zelfde bhjlt als dit jaar. „Hierdoor worden de woon lasten voor de burgers in Maassluis niet extra ver hoogd", sprak financieel spe cialist Pieter Hoogenraad (PvdA). „Dat is overigens de eerste keer sinds de invoe ring van de OGB Andere belastingen zoals de hondenbelasting, legesgelden, de brug-, markt- en ligplaats geiden en de beg ralenis rech ten gaan daarentegen wel omhoog. Op dat laatste tarief zal zelfs twintig proeent wor den gelegd. Ook drinkwater en electriciteit zullen duur der worden. Het 'zorgenkindje' blijft de haven van Maassluis. Hoo genraad sprak zelfs van een jaarlijks tekort van een half miljoen gulden, terwijl ook de werkgelegenheid in deze sector veel te wensen over laat. Wethouder Van der Knaap beaamde dat het met best met de haven gaat. „hoe wel we in het kader van het haalbare erg veel doen." De vaargeul blijkt ondertus sen ook al bijna voor de helft te zijn dichtgeslibt. Nog slechts schenen met een diep te van drie meter kunnen de Eerste stad aan de Waterweg aan doen; de diepgang be hoort bijna zes meter te zijn. Van der Knaap: „Met een beetje meer activiteiten in de haven zou de bagger met de schepen mee uit de haven worden verwijderd." Schiedam De tarieven voor het drinkwater bi ven in Schiedam in 1984 gehand haafd op het peil van dit jaar. Het gevaar dreigt anders, volgens de directie van de openbare nutsbedrijven Schiedam (ONS), dat de af2et daalt, gezien de financiële positie van zowel klein- als gr oot verbru i kers. De ONS wijst de commissie economische aangelegenhe den erop, dat Schiedam bo vendien niet meer de duurste gemeente is, waar het om de prijs van drinkwater gaat. Maassluis rekent over 1983 voor het eerst een hoger ta rief dan Schiedam. In Schie dam blijft het tarief over 1984 staan op 2,238 gulden per kubieke meter met een vastrecht van opnieuw 66 gulden per jaar. Wel koopt Schiedam komend jaar het water weer duurder in bij Rotterdam, maar bij het drinkwaterleidingbedrijf van de ONS treedt een kostenda ling op ten gevolge van de ombuigingsoperatie. De afzet van drinkwater alsmede het lekverlies lijken oveieen te stemmen met do begroting voor dit jaar. dat leveit dus geen knelpunten op Een positief beeld schetst O NS-directeur dr.ir Jaap van Willigen voor 1984. ah door de woningbouw m de om- nenstad en Woudhuek-Xoord een lichte stijgmg van de af zet kan woiden verwacht. Het aantal gebruikers neemt Kras door 'Losse Groeven Schiedam Tot grote spijt van VVV-dïrecteur Ruud Pillard heeft de Tros afgezien van opnamen van de tv- show 'Op losse groeven' in de Schiedamse sporthal Margriet. In een brief aan B en W van Schiedam be klaagt Pillard zich, dat het sportprogramma voorrang krijgt boven een evenement, waar 1500 belangstellen den konden worden verwacht en dat Schiedam in de landelijke kijker zou brengen. De VVV-directeur ver zoekt de overheid in te grijpen. Prompt hierop heeft het be stuur van de stichting Sporthal Margriet gisteren een reactie gestuurd aan het college, want volgens sporthaldirecteur Leen van der Kraan ligt de zaak toch iets genuanceerder. „Ik houd het op een gebrekki ge manier van organiseren", aldus Van der Kraan heden ochtend. Hij kreeg dc data voor de tv-opnamen veel te laat van Pillard door, zegt hij, op een moment dat het pro gramma voor dit hele seizoen al vaststond. „En dan zitten wij daaraan vast. Er zijn af spraken gemaakt met sport verenigingen, met de bonden, er worden belangrijke compe tities gespeeld, Daar kan je met zomaar in gaan verschui ven." De Tros werd gepland op data, waarop de Margriet hal al bezet was. Van der Kraan stelt, dat hij Pillard in februari al heeft la ten weten, dal de hal voor gro te evenementen tijdig gereser veerd moet worden: „uiterlijk in mei, want dan gaan wij het programma voor het volgend seizoen samenstellen. Pas in juni belde Pillard terug", aldus Van der Kraan, die er ver wonderd over is dat de Tros hem nog belde voor een af spraak, nadat Pillard al had gemeld dat het hele feest niet doorging. Van der Kraan voegt er nog aan toe, dat hij in het verloden al vaker de tele visie over de vloer kreeg en dat er wat hem betreft dus geen problemen had hoeven te zijn. Pilltrd heeft wel begrip voor het standpunt van de sporthal dat sport voorgaat, maar hij verwacht van de overheid dat deze bemiddelt. „Het betekent nu in de praktijk, dat grote producties nooit in de winter- maanden naar Schiedam kun nen komen. Het kan alleen in mei en dan alleen nog, als er geen sport is. Het manoeu vreert mij m een onmogelijke onderhandelingsposi tie", aldus Pillard. Aanvankelijk meldde Pillard in juni, dat de tv-opnamen in augustus en oktober moesten plaatsvinden. Later bleek dat de Tros augustus met haalde en dat de sporthal in oktober geen ruimte vrij had. Er is toen gezocht naar alternatieve tijdstippen. Maar die zullen niet voor het voorjaar van 1984 gevonden kunnen wor den. Pillard zegt dat andere pro gramma's zoals Tros-Toer-Ak- tua wel doorgang zullen vin den. Zo slaat hij volgende week spijkers met koppen over opnamen in het Stedelijk Museum. Maassluis Burgemeester Van Es van Maassluis kreeg gisteravond tijdens een uiterst rap afgewik kelde gemeenteraadsver gadering een buskaart van fractievoorzitter Anton Wustrow van de PvdA aangeboden. Daarmee kan de burgervader zaterdag 29 oktober gratis meerij den naar de landelijke de monstratie tegen kernwa pens, die in Den Haag wordt gehouden. Het Maassluisse Vredes- platform heeft tientallen bussen afgehuurd om de tocht naar de residentie stad te maken en tijdens de Furie-ade al heel wat retourtjes verkocht. „Ik ben", vertelde Wustrow net voor zijn 'presentje' aan de burgemeester, „er in geslaagd een buskaart voor u ie bemachtigen. Kaart 001 natuurlijk..." De socialist bood hem het reisje aan, omdat zijn frac tie de burgemeester zeer erkentelijk is over diens standpunt over kernwa pens. Tijdens een forum discussie in de vredesweek stelde Van Es nadrukke lijk kernwapens buiten 2ïjn gemeente te willen houden. Vandaar ook dat Wustrow hem nog het idee aan de hand deed vijf gulden uit te trekken voor het zetten van zijn handtekening op een pagina-grote adver tentie in de kranten, waar- 'n Maassluis haar afkeer van kernwapens te ken- nen geeft. Viaardingen De omwonen den vinden het plan-Groene- veld voor 15 gestapelde huizen op de hoek Markt/Maassluis- sedijk beslist niet mooi. Ze lie ten dat op de informatieavond in het stadhuis gisteren duide lijk merken. Wethouder Bas Goudriaan was daar echter niet van onder de indruk. „Over mooi of lelijk heb ik geen oordeel. Daar hebben we een welstandscommissie voor." De aanwezigen waagden het oordeel van die commissie in twijfel te trekken. Architect Jacques Groeneveld vertelde dat het forse gebouw geen donkere kolos werd, omdat er lichte materialen gebruikt zou den worden. Maar dat nam de bezwaren bij de omwonenden met weg. „Die huizen passen niet op de Markt", hielden 2e vol. De omwonenden vinden de huizen te modern voor een historische plek als de Markt. „Is het nou niet de plicht van de gemeente om daar iets moois neer te zetten", vroeg een van hen zich af. Hij riep het publiek op om een oordeel te geven. „Nou, zegt u het maar, vindt u deze huizen mooi?" En toen er een meerstemmig 'nee' opklonk spreidde hij de armen en zei legen de wethou der: „Nou, u hoort het. Nee, nee, nee! Al deze mensen zeg gen stuk voor stuk, dat het geen mooie huizen zijn." Financieel is dit plan het enig haalbare, hield wethouder Goudriaan zijn toehoorders voor. „Om het kostendekkend te krijgen moet je er nog twee woonlagen opdoen." Hij toon de zich een beetje geïrriteerd door de vertraging die het plan heeft opgelopen. „We hadden al klaar kunnen zijn", zei hij. Over mooi of Lelijk wil de hij niet praten en de archi tect al evenmin. „Het is hier Wielrensler Connie Meijer, fYinni** ManAr zichtbaar verrast, neemt de vajiiuic iYi.djv.x aanmoedigingsprijs in ont vangst Viaardingen De reactie van wielrenster Connie Meijer was veelzegend: „Dit had ik echt nooit ge dacht, wat een geweldige verrassing!" Het Vlaar- drngse wielertalent kreeg tijdens de jaarlijkse huldi ging van sportkampioenen in Viaardingen de sport- prijs van de gemeente Viaardingen uitgereikt. Op voordracht van de plaatselijke pers kreeg zij de prijs, die dit jaar voor het eerst was ingesteld, toegewezen. De huldiging verliep dit jaar in een uiterst gemoe delijke sfeer. Het eerbe toon aan de kampioenen verliep uitermate vlot en de gezelligheid en de span ning stegen ten top tijdens het Rad van Avontuur. Onder aanvoering van Sjaak Maat, de voorzitter van VV Viaardingen en zijn assistente Petra Bos man, vond er eer» geweldi ge verloting plaats Iets dat dit jaar voor het eerst in Viaardingen werd geïntroduceerd en een happening die duidelijk aansloeg bij de aanwezi gen. Een huldiging du-, na het echec van het vorige jaar, vlekkeloos vei liep Zie ook pagina 16 Jacques Groeneveld plan. 1 het kritische publiek uitleg over zijn bouw niet de plaats om een discussie over architectuur te begin nen", was het antwoord van Groeneveld op de esthetische bezwaren. Behalve omwonenden waren ook politiek Viaardingen naar het stadhuis gekomen om de uitleg van Goudriaan en Groe neveld over het plan te horen. Na afloop werd er al druk ge speculeerd over de moties die het college boven het hoofd hangen. SP'er Remi Poppe zal vanavond of morgenavond in de vergadering van de ge meenteraad het college inter pelleren over de affaire-Maas- sluissedijk/Markt. Moties van afkeuring en wantrouwen kunnen wellicht rekenen op de steun van een paar CDA'ers. Die partij is in het geheel niet tevreden over de handelwijze van het college, waarin zij overigens zelf met twee wethouders vertegen woordigd is. Schiedam Uit zes auto's in de Schiedamse wijk Nieuw- Iand is in de nacht van maan dag op dinsdag geluidsappara tuur gestolen. In totaal werd voor een waarde van rond zes duizend gulden aan radio-cas setterecorders en boxen ont vreemd. De auto's stonden geparkeerd in de Klaas Kaperstraat, de Louis Raemaekersstraat, de Van Manenstraat en de Van Old e n ba rne vel tstraat. Schiedam Raadsleden orienteren zich in het club huiswerk. Die naam heeft het clubhuiswerk in Schie- dam-Zuid gegeven aan de bijeenkomst, morgenavond in het clubhuis aan de Dwarsstraat, waarvoor alle raadsleden zijn uitgenodigd die zitting hebben in de wel- zijnscommi'Mi#» Doel van de 'cursus' is de raadsleden 'aten zien dat er onmogelijk een bedrag van circa een half miljoen kan worden bezuinigd op het club- en buurthuiswerk, zo als het college van burge meester en wethouders wil. De gevolgen laten zich vol gens het buurthuis makkelijk raden: minder activiteiten, waarvoor hogere bedragen gevraagd zullen moeten wor den en ontslag van beroeps krachten. Vlaardigen Het Vlaai dings Centrum vuoi WeJ/ijnspla li ning moet zijn huisweik over doen Op de gisteravond in het stadhuis gehouden inspraaka vond over het sociaal-cultureel plan, kwamen vooral van de kant van de buurthuizen vra gen om de plannen te verdui delijken. De komende jaren moeten en kele tonnen worden bezuinigd op het sociaal-cultureel werk en hel VCW denkt dat te be reiken door een eubhuis af te stoten en de overblijvende meer te laten samenwerken. Van de kant van verenigingen voor amateuristische kunstbe oefening en het peuterspeel- zaalwerk kwam fikse kritiek op de bezuinigingen die hen gaan treffen. Het VCW zegde toe de gemaakte op- en aan merkingen te zullen verwer ken m het advies aan B en W, dat uiteindelijk de knoop zal moeten doorhakken. dan immers toe. Mocht er een verlies optreden, dan kan dat gecompenseerd wor den met de meevallers over dit jaar. Overigens wil de ge meente gaan proberen meer geysers te verhuren, wat ook meer geld in de la zal bren gen. Gisteravond zei CDA-fractie- leider Aad van Lingen in de commissie algemene en üe- stuurlijke zaken te betreuren, dat de behandeling van de gemeentebegroting 1984 en de meeija ren begroting js uit gesteld tot januari De ge plande data zijn 16, 17 en 19 januari, met aansluitend op 23 januari de gewone raads vergadering. Loco-burgemeester Scheeres 'wees erop, dat de ambtena ren het momenteel enorm druk hebben omdat ook de tweede ombuigingsoperatie, gepland medio '84, voorbe reid moet worden. Dat kost tijd en zorgt voor lichte ver traging. zei Scheeres, die ove rigens benadrukte dat de ta rieven voor water, gas, CAI en elektriciteit nog m okto ber kunnen worden vastge steld. Officiële oprichting bijna een feit Schiedam Het bestuur van de stichting Radio Boemerang, die er hard aan werkt de Schiedamse kabel-omroep te worden, is uitgebreid met ver tegenwoordigers uit de Schie damse samenleving en instel lingen die daarin werken. Tij dens de laatste vergadering, die vorige week plaatsvond, hebben de Schiedamse Ge meenschap, de Raad voor Be- jaardenwerk, de stichting Len tefeest, de plaatselijke afdeling van het FNV, de Raad van Kerken, de wijk vereniging Bijdorp en de bewoners vereni gingen Oost en Zuid afvaardi gingen voor het bestuur gele verd. Binnenkort zulten ook de Vrouwenraad, het Singel kwartier en het Humanistisch Verbond uit hun midden men sen aanwijzen, die zitting krij gen in hot bestuur van Boeme rang. Verwacht wordt dat tal van andere instellingen in de stad, die een bepaalde groepe- ung vertegenwoordigen, dat voorbeeld alsnog zullen vol gen. Het 2al met lang meer duren voor de officiële oprichting van de stichting Radio Boeme rang een feit 2a 1 zijn. Momen teel wordt de laatste hand ge legd aan de statuten en het huishoudelijk reglement, en bmnen afzienbare tijd begin nen ook de besprekingen mei het gemeentebestuur, die haar medewerking zal moeten ver lenen om de aspirant-omroep lot een echte lokale omroep te kunnen verheffen. De gemeenteraad zal uiteinde lijk moeten uitspreken, dat Boemerang een voldoende breed draagvlak heeft om als representatief voor de Schie damse samenleving te kunnen worden beschouwd. De uitein delijke toestemming om met het uitzenden via de eai-kabel te mogen beginnen moet ko men van het ministerie van WVC. Matthijs Ronje, een van de 'oude' bestuursleden van Ra dio Boemerang, heeft er goede hoop op dat de lokale kabel omroep volgend jaar daadwer kelijk met uitzenden zal kun nen beginnen. „De financie ring is volgens ons niet 20'n probleem. Volgens de voorlo pige opzet kunnen we volstaan met een subsidie van een kwartje per maand per kabel abonnee. Niet zo'n enorm be drag, vond ook iedereen op de laatste vergadering. Maar daar vak nog over te praten: wellicht is de begro ting nog iets krapper op te zet ten. zodat dat bedrag nog wat lager wordt," De initiatiefne mers van Radio Boemerang zullen overigens over enige tijd Uit het bestuur treden, om dat dit gevormd moet worden door uitsluitend vertegen woordigers uit de Schiedamse samenleving. Wellicht gaan de oude bestuursleden dan verder als programma-raad.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1