WATERWEG 171 Christendom in een disco-jasje Eef Collé gelooft niet in 'vals plat' Verlinde forceert steun comité anti-kernwapens Hé Joh: moderne koffiebar van Youth for Christ PvdA stuurt Scheeres bij 'Schiedam soepel tegenover drugs' Vrolijk opent nieuwbouw bij Van der Waal 't (Dub ^tallanhscb juffie ert lSersnrgt uui bruiloften ctt recepties SPECIALITEITEN BETHU/SJE „DE WESTWWK" Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen, inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen j op tel. 010-34.03.53. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 5 oktober 1983 Vlaardingen „Ja, na tuurlijk zijn er bijbels in huis. We moeten toch er gens op kunnen terug vallen, als het nodig is! Achter de bar ligt een hele stapel, kijk maar." Het antwoord van Ben de Bruine klinkt bijna verontwaardigd en mis schien wel terecht. In een koffiebar van Youth For Christ ligt de vraag naar bijbels inderdaad voor de hand. Uit de entourage van de ver bouwde YFC-kotfiebar is, op enkele posters na, echter mets te merken van de leli- gieuze doelstelling. Een maand of drie geleden begon de Vlaardingse bar aan een ware gedaanteverwisseling. Het in de zeventiger jaren nog zo populaire blues-sfeer tje (kussens op de grond, stemmige herfstkleurtjes. ge dempt licht} werd vervangen door een eigentijdse disco achtige outfit. Heldere insse kleuren bepa len nu de ruim opgezette ruimte. „Het is zeker niet de bedoeling om iedereen die hier binnenkomt direct met Gods woord te confronteren. In eerste instantie moet het hier een plaats zijn waar jon geren zich op hun gemak kunnen voelen. Op die ma nier ontstaat er misschien wat belangstelling voor onze organisatie, maar dat hoeft niet", verklaart Ben de Brui- Zieltjes „Mensen die alleen maar een kop koffie willen drinken zijn ook welkom", vult Peter de Vries aan. De YFC-koffie- bar draagt sinds de verbou wing de naam Hé Joh. Vlak naast V D, in het Wees huis, kan geen enkele Vlaar- dinger er ongemerkt voorbij lopen. En de extra grote kop pen koffie zijn er niet duur. Hé Joh is buiten de traditio nele zaterdagavond op maan dag, woensdag en vrijdag van een tot half vijf geopend. „Voor jongeren ziet het er te genwoordig niet zo leuk uit. Werkloosheid en weinig toe komstperspectieven. De hele dag met je ziel onder je arm door de stad lopen is ook niet alles. Het is dan wel prettig als je hier kan komen voor een frisdrankje, een kop kof fie en praatje." „Dat wij ons op de bijbel richten is geen geheim. Wij denken dat Gods woord voor iedereen een oplossing biedt. Het is alleen niet zo dat we hier proberen 'zieltjes te win nen' of Jezus als een laatste strohalm willen aanbieden. Als mensen het hier naar hun zin hebben, komt de be langstelling vanzelf", verdui delijkt De Bruine. Ben de Bruine is voorzitter van de Vlaardingse Youth For Christ-afdeling. Met een staf van bijna twintig jonge door Mari Timmermans mensen weet hij niet alleen de koffiebar draaiende te houden, maar ook alle ande re activiteiten van Youth For Christ te begeleiden. De YFC* zet zich in voor de verbrei ding van de christelijke le vensvisie bij jongeren en wil zich daarbij niet beperken tot één bepaald geloofsgenoot schap. Hard-rock In Vlaardingen werd in 1972 de eerste koffiebar aars de Nieuwelaan geopend. Acht jaar later was men door de bouwvalligheid van het pand Youth For Christ zit nu in een eigentijdse ruimte. genoodzaakt een ander on derkomen te zoeken. In het voormalige Weeshuis vond men dat. De PSP. De Pijpers en buurthuis De Haven wer den naaste buren. Youth For Christ in Vlaar dingen legt zich tegenwoor dig bijzonder toe op het con tact met kerken en scholen. „Wij beperken ons niet tot één bepaalde kerk en daarom zoeken we nu wat aanslui ting met andere christenen. Ik begin nu met een actie op de scholen om het YFC-werk meer bekendheid onder de jongeren te geven", zegt Pe ter. Hé Joh heeft alle kans van slagen. Een gezellige eigen tijdse ruimte in het hartje van Vlaardingen. Een koffie huis waar niet alleen over God hoeft te worden gepraat, maar waar iedereen met zijn eigen ideeen terecht kan. De muziek heeft alleen qua tekst een duidelijk godsdientig ka rakter, maar bij de vele soor ten hard-rock is dat nog nau welijks te horen. M.M. ten Ham Medewerker van de gemeen- 1 telijke plantsoenendienst in Maassluis, M.M. ten Ham, heeft enkele dagen geleden de gemeentedienst verlaten. Per 1 oktober is de heer Ten Ham in de VUT gegaan. Hij werkte sinds 1 maart 1969 bij de plantsoenendienst. Het af scheid is in besloten kring gevierd. J.W. van der Velde Ook de heer J.W. van der Velde, die sinds 1 juli 1956 bij de gemeente Maassluis werk te, is met de VUT gegaan Sinds 1969 werkte hij bij de Centrale Boekhouding, en daarvoor was hij werkzaam bij Gemeentebedrijven. Ook de heer Van der Velde heeft zijn afscheid in besloten kring gevierd. G. IVleima De heer G. Meima, voorman- tuinman bij de afdeling plantsoenen van gemeente werken Maassluis, is dit jaar 1 25 ja ir in dienst van de over heid. Sinds 1960 werkt hij in Maassluis, maar hij begon zijn ambtelijke carrière bij Rijkswaterstaat. In het perso- neelsrestaurant van hel >j Maasslmsse stadhuis is vorige week het jubileum gevierd. Ulferd Bruseker: plotselinge steun van PvdA Schiedam Het comité tegen kernbewapening in Schiedam krijgt duizend gulden steun van de gemeente om te adverteren voor de vredesdemonstratie op 29 ok- tober in Den Haag- Maar de manier, waarop duidelijk werd dat die steun er zal komen, ging gisteravond ge- paard met een komisch incident. De zaak kwam aan de orde in de commissie voor algemene - en bestuurlijke zaken (ABZ), voorgezeten door PvdA-wet- houder Reinier Scheeres, die tevens loco-burgemeester is. y De andere PvdA-leden van de 1 commissie ontbraken, omdat t zij pal onder de commissie - ABZ namelijk in de kelders I-van het stadhuisbij een 1 fractievergadering aanwezig moesten zijn. Het was in de commissie ABZ, dat Ulferd Bruseker van de CPN tijdens de rondvraag het verzoek van het comité tegen kernbewape ning aankaartte. Hij zei, dat alle fractieleiders gisterochtend een verzoek schrift van het comité hebben gehaci en dat er diverse vor men van ondersteuning voor handen waren, zoals gratis ruimte op de voorlichtingspa gina van de gemeente in Het Nieuwe Stadsblad, dieerde' advertenties en open stelling van bet stadhuis voor evenementen met een demon stratief karakter. Scheeres voelde voor geen van die voorstellen. Hij redeneerde dat een openbaar gebouw niet geschikt is voor politiek getin te acties, dat de ruimte op de voorlichtingspagina alleen be doeld moet zijn voor zuiver ge meentelijke activiteiten en voor hij uitgepraat was, viel VVD-fractielcidcr Gerard Verhulsdonk hem nog bij door te zeggen dat de kwitantie voor een advertentie maar naar het CPN-secretariaat moet worden gestuurd, maar niet naar de gemeente. Hier ieek het bij te blijven. Bruseker stribbelde nog wat tegen en Scheeres, die de brief van het comité overigens nog niet kende, zei dat het verzoek Shakespeare's Richard III in Stadsgehoorzaal Vlaardingen Het uit Eindhoven afkomstige Zuidelijk Toneel Globe brengt dit theaterseizoen een bewerking van Shakespea re's Richard III op de planken. Morgenavond (aanvang kwart over acht) is in de Stadsgehoorzaal avan Vlaardingen een try out te 2ien van het stuk, dat is vertaald door Gerrit Kom rij. Shakespeare heeft van zijn hoofdpersoon een gevallen engel ge maakt, die intelligent is, humoristisch en aantrekkingskracht heeft. Hij heeft zelfs meer charme dan zijn minder slechte te genstanders. Het stuk gaat over de intriges aan het hof en de veel rigoreuzere en definitievere oplossingen die worden geko zen. Opmerkelijk is dat op het toneel geen bioed vloeit. In het stuk, dat geregisseerd wordt door Peter de Baan, is het namelijk be langrijker het mechanisme van de macht te tonen dan de gru welen, die er het gevolg van zijn. in B en W aan de orde zou ko men. Toen was Verhulsdonk aan de beurt.voor de rond vraag, maar hij had geen pun ten. Echter, op het moment dat hij dat zei, was PvdA'er Arie Verlinde naast hem ko men zitten. Verlinde had even zijn fractie verlaten om naar boven te lopen („iemand van ons moet zich toch in ABZ la ten zien") en zo was hij nog precies op tijd om aan de rond vraag deel te nemen. Ook hij begon, tot grote hilari teit, over het verzoek van het comité. Verhulsdonk probeer de de boot af te houden: „Heb ben we net gehad, Arie." Maar de CPN, PPR/PSP en D'66 spitsten de oren en riepen; „Arie, ga door." Verhulsdonk: „Nee, jó, houd nou je mond." Maar Verlinde ging door; „Als de commissie zojuist besloten heeft om het comité duizend gulden te geven, is het mij best, dan laat ik het hierbij." Dat was dus niet het geval. Ver linde vervolgde daarom en zei dat de PvdA-fraetie zojuist had besloten om het verzoek van het comité in te willigen; of Scheeres daar maar nota van wilde nemen. Dit alles was zeer naar de zin van de partijen van klein links, met name van Bruseker. Verlinde redeneerde dat de problematiek van de kernbe wapening een kwestie is, die diep kan ingrijpen op de wes terse beschaving en dat in dit licht bezien duizend gulden een schijntje is. „Tja, dat is eerv nieuw element in de discus sie", zei Scheeres toen maar, eieren voor zijn geld kiezend. Echt ongelukkig is de loco- burgemeester er overigens niet mee, want hij geldt als een verklaard tegenstander van kernbewapening. Commissie bezoekt tunnel Nieuwe Damlaan Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld stak gister middag zijn enthousiasme niet onder stoelen of ban ken, want de eerste officiële delegatie maakte gebruik van de ongelijkvloerse kruising bij station Nieuwland en wandelde onder de langsdenderende treinen door. Al pootje badend in de in flin ke hoeveelheden aanwezige blubber, lieten de leden van de commissie voor ruimtelijke or dening zich voorlichten over de vorderingen van de werk zaamheden aan de trambaan tunnel. Als de onderdoorgang in 1985 klaar is, rijdt de tram naar Schiedam-Noord er door heen en behoren de nu veel vuldig voorkomende filles bij de spoorwegovergang tot het verleden. „Niet schoonvegen", waar schuwde Zijdeveld Annie Renskers (VVD). „Als je de bagger laat drogen kun je alles zo afvegen". Ze keek wat twij felend naar haar oorspronke lijk bruine schoenen, die sinds het bezoek aan de tunnel voor zien waren van een flinke laag oude blauwe zeeklei. Wethouder Zijdeveld vond de excursie noodzakelijk, omdat „hierdoor de raadsleden hun ambassadeursfunctie bij de burgers beter kunnen uitoeffe- nen." Volgens Zijdeveld komt het maar al te vaak voor, dat raadsleden vragen van burgers op hun bord krijgen, waar ze maar moeilijk antwoord op kunnen geven. „Hoevaak ver telt men je niet dat een klus 'door de gemeente stom ge maakt is'. Van mijn voorgan ger heb ik geleerd, dat je in zo'n gevikl moet zeggen: Dacht je soms dat ik het zelf kwam maken?" De commissie kregen van ver- keersdeskundige Hans van der Vlist uitgebreide informatie over de voorbereidende werk zaamheden die de gemeente uitvoert, Volgens hem zijn vanaf begin volgend jaar op het hele toekomstige traject van de tram werkzaamheden aan de gang. Nog dit jaar wordt het traject van de 's- Gravelandseweg tot de burge meester Van Harenlaan aan besteed én gestart met het werk. Aan de Proveniersbrug beginnen de werkzaamheden in februari. Ingenieur De Vries van inge nieursbureau Articon gaf een gedetailleerde toelichting op de werkzaamheden. Hij vertel de over de huidige werkzaam heden, maar ook wat er nog moet gaan gebeuren. CPN'er Eef Collé hoorde het verhaal met gefronste wenkbrouwen aan. Hij had de nodige twijfels over de noodzaak straks het fietspad in de tunnel een me ter op te hogen. „Dan hoeven de fietsers als de tunnel klaar is minder te stij gen", vertelde ingenieur De Vries. Collé vond dat niets. „Een meter omhoog over een afstand van honderd meter. Dat is dus een centimeter min der stijgen per meter", reken de hij uit. „Dat is dus om in wielertermen te spreken 'vals plat'. Net doen alsof." Hij leek niet overtuigd. De eerste tram heeft al .door de tunnel gereden. Het was geen echte van de RET, maar een klein locomotiefje van de aannemer. Het brengt materi alen voor de medewerkers van het bedrijf de bouwput in. Schiedam Handel in soft drugs wordt volgens loco- burgemeester Reinier Scheeres in Schiedam in re delijke mate getolereerd. „Als ik u nou zeg dat er vrij wel nooit wordt opgetreden, terwijl ik toch niet de indruk heb a at er geen hennep op de Schiedamse markt wordt verhandeld, kunt u daaruit afleiden hoe soepel wij hier zijn", zei Scheeres gister avond over de houding, die de Schiedamse politie ten aanzien van drugshandel aanneemt. Scheeres kwam met deze mededeling, omdat in een vorige vergadering in het stadhuis PvdA-raadslid Yvonne Siljee had gevraagd, of een experiment in En schede geen voorbeeld voor Schiedam kon zijn. Hier werd in het jongerencentrum De Kokerjuffer de drugshan del door zogenaamde huis dealers vrijgelaten, met me deweten van justitie, of schoon er wel maxima waren verbonden aan prijs en ge wicht van de middelen. Die regels werden echter overtreden. Bovendien kwa men er ook andere verko pers dan alleen de huisdea lers van De Kokerjuffer. Ook kwamen er protesten uit Denemarken en West- Duitsland, omdat er een zuigkracht naar Enschede ontstond. Justitie ging daarom weer optreden, zei Scheeres gister avond, reden waarom vol gens hem Schiedam zich niet eveneens aan een dergelijk experiment zou moeten wa gen» Maar met zijn opmer king over soepel politie-op- treden poogde de loco-burge meester aan te geven, dat een officiële richtlijn overbo dig is. Schiedam De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk zal op vrijdag 14 oktober de nieuwe vesti ging van het Vlaardingse bouwbedrijf Van der Waal bij de Be- neluxtunnel openen. Het bouwbedrijf, dat eerst verspreid zat over enkele vestigingen iu de stad, is dit voorjaar al naar het industriegebied langs de Vulcaanhaven verhuisd, waar het van Cincinnati een hectare grond heeft gekocht Met de officiële opening is echter gewacht totdat kinderziekten in de nieuwe vestiging waren verholpen. Behalve een drie verdiepingen tellend kantoor staan er op het terrein tien bedrijfshallen met een totaaloppervlakte van 3750 vierkante meter. Het bouwbedrijf heeft er zelf maar vijf in ge bruik. De overige zullen worden verhuurd. Moor ten gezellig kopje koffie, HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 De leden van de commissie krijgen tekst en uitleg SJ-S9 &RIELLE TEL. 01810-2960 CAFE-PETIT-RESTAURANT voor uw: SNELLE ZAKENLUNCH BORRELUURTJE EEN GEZELLIG PARTIJTJE BILJARTEN Tevens hebben wij een zaal beschikbaar voor BRUILOFTEN, PARTIJEN, RECEPTIES enz. (zaal gratis) (zondags gesloten) FLORIS DE VIJFDELAAN 304 - TEL. 330716 V LAAR Dl N Q E N yw ga8theer Frans Muller

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3