BOTTERDAM 1 Het vervolg op De Handel en wandel van Patrimonium Ontwikkeling BV De volkshuisvesting in Rotterdam is in opspraak. Verschillende woningbouwcorporaties - komen in het nieuws vanwege dubieuze bedrijfsvoering in een duister verleden, waaraan nimmer enige bekendheid is gegeven. Onverklaarbare zaken, die zich voorna melijk afspeelden in de zeventiger ja- ren. De overheid - gemeente en ministerie - heeft een toezichthoudende taak op die zogeheten toegelaten instellingen. De gemeente moet in eerste instantie de boekhouding van de corporaties contro leren. Omdat zij met gemeenschapsgeld omgaan: lijdt een corporatie verlies, dan betalen we er allemaal aan mee. Rotterdam - 's lands stadsvemieu- wingsstad nummer één - heeft zijn toe zichthoudende taak onvoldoende uitge voerd. Hoewel wethouder voor stads vernieuwing, ir. Pim Vermeulen, de be zwerende woorden spreekt, dat 'het niet een pot nat is binnen de corporaties', constateert de Nationale Woningraad, dat de wanorde in Rotterdams corpora ties groot is. De wethouder heeft dit nooit tegenge sproken. Misschien omdat hij er geen tijd voor heeft gehad; Vermeulen heeft de afgelopen week op een congres in Barcelona gezeten en vertrekt volgende week naar China voor twee weken. Niemand weet precies hoe groot de cha os binnen de grootste woningcorpora ties is. Steeds meer lang verzwegen fei ten komen naar hoven, die maatschap pelijk onaanvaardbaar dan wel straf baar te noemen zijn. Bovendien blijkt voortdurend, dat de (toenmalige) be stuursleden zich er niets van kunnen herinneren. En wanneer zij er aan herinnerd wor den, dan schuiven zij de verantwoorde lijkheid van zich af- In sommige geval len houden de bestuursleden hun direc teuren de hand boven het hoofd. In an dere gevallen zwijgen de verantwoorde lijken. Over de verwikkelingen rond de 'in het geheim' opgerichte BV van Patrimoni ums Woningstichting heeft het Rotter dams Nieuwsblad in augustus uitvoerig gepubliceerd (zie RN van 5, 6, 13, 20 en 27 augustus). Het bleef niet onopgemerkt: het college van burgemeester en wethouders eiste, dat voorzitter David Solinger en top-ad- vïseur Pieter van Gemeren moesten op stappen. Solinger is nog steeds voorzitter, zonder de gemeente een verklaring te hebben gegeven, waarom hij niet is opgestapt. Van Gemeren - altijd genoemd als een van de voortrekkers van de stadsver nieuwing en grondlegger van CDA-ver- kiezingsprogramma's - werd rond de twaalfde september ontslagen. Alhoe wel... Het PWS-bestuur gaf die dag een pers bericht uit met de kop: 'Dienstverband Rotterdams Nieuwsblad 4 zaterdag 8 oktober 1983 9 tussen Patrimoniums Woningstichting en P. van Gemeren wordt verbroken'. Ten onrechte hebben velen daaruit de conclusie getrokken, dat Van Gemeren ontslagen zou zijn. 'Wordt verbroken' is nog niet 'is verbroken'. De bedoeling van het 'persbericht' is echter duidelijk: 'De zaak moet zo snel mogelijk gesust worden, want anders wordt straks de rest ook bekend. We doen net alsof Van Gemeren ontslagen is, dan houden ze wel op met het stellen van lastige vra gen'. Op deze pagina het vervolg op De han del en wandel van Patrimonium Ont wikkeling BV met nieuwe onthullingen over de afvloeiing van Pieter van Ge meren en de hopeloze positie, waarin het PWS-bestuur zich manoeuvreert. Van Gemeren niet ontslagen Op 12 september verstuurt de algemeen manager van Patrimoniums Woningstichting (PWS), G.J. Everaars, een persbericht naar de kran ten; waarmee hij hoopt de pers 'voldoende geïnformeerd hebben'. Het is geschreven door het bestuur van PWS. Het persbericht, is kort en staat op deze pagina afge drukt. „Het dienstverband tussen Van Gemeren en Patri monium wordt verbro ken", zo mag je geloven. Dat alles met 'erkenning van de verdiensten, die de heer P. van Gemeren voor de volkshuivesting heeft gehad'. In werkelijkheid is er van eea ontslag van Van Geme ren helemaal nog geen spra ke. Voor de voorzitter van het Ne derlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting (NCIV), G.Z. de Vos, was dat vorige week een verassing. Ook hij dacht, dat Van Geme ren ontslagen was. Maar de nieuwe vice-voorzitter van PWS, ds. A.J, Janssens, wist De Vos te vertellen, dat er nog geen besldit is genomen tot een werkelijk/ontslag. De Vos wilde graag wat meer duidelijkheid over de 'zaak Van Gemeren'. Want: Zou de ex-adviseur van PWS écht ontslagen zijn, dan zou Van Gemeren automatisch geen zitting meer hebben in het NCIV-bestuur. Doch, van ontslag is geen sprake. Het PWS-bestuur heeft er daarentegen wèl bij het NCIV op aangedrongen te kijken of Van Gemeren niet iets kan doen binnen dat overkoepe lend orgaan van christelijke woningboutvverenigingen. Al gemeen manager Everaars steunt die poging: Hij zegt: „De deskundigheid van Van Ge meren moet voor de volks huisvesting bewaard blijven." Het NCIV blijkt echter niet zo happig te zijn om de 'erkende CD A-specialist' in huis te ha len. De Vos noemde - afgelo pen donderdagavond - de tol nu toe onthulde handelingen van Van Gemeren 'ernstig*. Hij kondigde aan, dat de kwes tie zeker aan de orde zou ko men in de NCIV-bestuursver gadering, die gistermiddag is gehouden. Het plannetje van het PWS- bestuur om Van Gemeren in plaats van te ontslaan, gewoon van baan te laten wisselen lijkt weinig kans van slagen te hebben. Sterker: ook Van Ge- merens zetel in de Ravo (Raad voor de Volkshuisvesting) wankelt. Wanbeleid Het is merkwaardig, dat het PWS-bestuur Van Gemeren nog enigszins eervol wil laten vertrekken. En zelfs niet pie kert over ontslag op staande voet. Het bestuur gaat een ontslag procedure uit de weg, omdat de uiteindelijk verantwoorde lijke bestuursleden zeggen zich niets meer te kunnen herinne ren over gepleegd wanbeleid. Laat staan, dat zij hem zouden kunnen verwijten, dat Van Gemeren iets verkeerds ge daan heeft en dus ontslaan. Ter illustratie: In augustus zet te het RN vraagtekens achter het verleden van PWS; nog stééds heeft het bestuur van Rotterdams grootste woning bouwcorporatie niet gerea geerd; behalve dan tegenover het personeel in het 'weekbe richt*. In de week na 5 en 6 augustus - de dagen, dat de eerste aan dacht werd besteed aan Patri monium Ontwikkeling BV - kreeg men medegedeeld, dat het RN 'de afspraak' zou heb ben gesehonden. Het PWS-be stuur beweerde - ten onrechte dat een afspraak zou zijn ge maakt, dat pas tot publicatie zou worden overgegaan, nadat PWS had gereageerd op ge stelde vragen. Die gestelde door Kees Jonker vragen hadden betrekking op de sterk verliesmakende BV, die door PWS werd opgericht zonder medeweten van de ge meente. Ook achtten de bestuursleden David Solinger, Wout Maas kant en Dick Warnaar het - op 15 juli - nodig eerst bij een ad ministratieve kracht te rade te gaan alvorens antwoord te ge ven op concrete vragen. Zomaar een voorbeeldje: Waarom kocht de BV in '76 voor 3.4 miljoen, gulden de helft van het kantoorpand aan de Koningslaan? Solinger, Maaskant en War naar zouden het opzoeken. Nu, bijna drie maanden, schijnen ze het nog niet gevonden te hebben. Het heeft voor hen trouwens ook nog weinig zin initiatieven te ontplooien om het zelf uit te zoeken. Anderen doen het al. PWS is 'overvallen' door een flink aantal accountants, dat pro beert inzicht te krijgen in wat er nu werkelijk is gebeurd. Tevens zijn ambtenaren van de gemeente Rotterdam bij het onderzoek betrokken. En het ministerie voor volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieubeheer is wakker ge schud. Neerstorten Het personeel van Patrimoni ums Woningstichting komt eveneens in actie. De onderne mingsraad heelt een motie van wantrouwen ingediend 'tegen het zes leden tellende manage- mentsteam (MT), dat momen teel de directie over de be drijfsvoering ter hand heeft genomen. Vanuit het zogeheten 'breed kader" van personeelsleden is een open brief geschreven, waarin het MT en bestuur ver zocht wordt te vertrekken. Een paar citaten uit die open brief: „Maar al te vaak is het woord 'vertrouwen' als een soort tovermiddel gebruikt. Wat het vertrouwen van Van Gemeren in gemeente en rijk heeft opgeleverd, mag genoeg zaam bekend zijn: Patrimoni um op de rand van de afgrond, terwijl soms niet aan de in druk ontkomen kan worden, dat we al aan het neerstorten zijn",..,,De verantwoording door het bestuur over hun da den n.a.v. de reeks krantebe- richten wekt ook niet bepaald vertrouwen. Een nietszeggend vaag rondschrijven, opgesteld door de tijdelijk algemeen ma nager en/of het MTP\..„£en confrontatie met het bedrijf wordt zorgvuldig uit de weg gegaan. Bestuur en MT, laat het voor eens en voor altijd duidelijk zijn: Vertrouwen krijg je niet, dat moet je ver dienen!"Kortom, ons in ziens moet het bestuur op kor te termijn in het belang van Patrimonium terugtreden en dient een nieuw bestuur te worden benoemd, dat het ver trouwen geniet van de ge meente en de PWS-medewer- kers." 'Verslag van een BV' Het huidige PWS-bestuur on derneemt geen stappen om het vertrouwen te kunnen her winnen. Het is eerder omge keerd. De bestuursleden blijven niet alleen zwijgen; ze houden ook informatie achter. Daarover het volgende: In augustus dwong de gemeen te, die een toezichthoudende taak heeft op woningbouwcor poraties, PWS de jaarversla gen van Patrimonium Ont wikkeling BV vóór 6 septem ber te hebben afgerond. De ge meente duldde geen langere vertraging. De BV, die met geld van PWS peperdure wo ningen had gebouwd in Berg- schenhoek, was al in '81 geli quideerd. Ambtenaren begon nen nieuwsgierig te worden wat de reden van al het opont houd was. Die zesde septem ber. keurig op tiid werd de fi- nanciele verslaglegging op het stadhuis bezorgd. Het verslag, dat voor drie kwart uit een schriftelijke ver antwoording van Van Geme ren bestaat, is nog niet goedge keurd door de gemeente. Inte gendeel: van ambtelijke zijde worden steeds meer vragen gesteld. Het schijnt met te deu gen—maar waaróm blijft onbe kend. Hoewel de Raad van State in '81 het gemeentebestuur van Enschedé verplichtte een inge diend jaarverslag van een wo ningbouwcorporatie vrij te ge ven (op grond van de wet openbaarheid van bestuur), weigert de gemeente Rotter dam het verslag van de door PWS volledig overgenomen, geliquideerde BV te openba ren. Rotterdam stelt, dat het om een 'verslag van een BV' gaat en volgens de wet hoeven de jaarverslagen daarvan niet te worden geopenbaard. Voor wat betreft dal laatste heeft de gemeente gelijk. Of het hier echter om een 'verslag van een BV' gaat, is twijfelachtig. Met haar stand punt gaat de gemeente op de stoel zitten van de Raad van State, die beslist in procedures via de wet openbaarheid van bestuur. Immers: Als het alleen maar gaat om een 'verslag van een BV', dan is het niet de taak van een gemeente om dat te controleren. Als de boekhou ding van een of andere BV niet klopt, is het een zaak van het openbaar ministerie, de fiscale opsporingsdienst of de recherche-afdeling van het ministerie voor volkshuisves ting. De conclusie lijkt dan ook re delijk, dat de gemeente mo menteel een jaarverslag van een woningbouwcorporatie controleert en niet een 'ver slag vari een BV'. Hoe het ook zij: de gemeente geeft het door accountants goedgekeurde verslag niet vrij en verwijst naar PWS. Vertrouwen Het PWS-bestuur nu wil het o Bloemen voor Pieter van Gemeren tijdens een feeste lijke oplvering van nieuw bouwwoningen in de Teilin- gerstraat (foto gemaakt door een bewoonster uit de Agnie- sebuurt). jaarverslag óók niet geven. Daarmee verliest het alle ver trouwen. Want het bestuur heeft het 'geheime' verslag goedgekeurd. Er valt derhalve niets meer aan te veranderen. Het is een zwaktebod om het niet vrij te geven met als ex cuus, dat de gemeente dat ver standiger vindt. Het unieke geval doet zich voor, dat een besloten ven nootschap - met PWS als enige ex-aandeelhouder - luistert naar de gemeente over het al of niet publiceren van haar fi nanciële cijfers. Als dat maar geen precedentwerking heeft... De wel openbaarheid van be stuur biedt niet de mogelijk heid om het jaarverslag bij PWS af te dwingen. Zij is na melijk een particuliere stich ting. Met andere woorden: BV~s, door woningbouwcorpo raties opgericht, zijn oncontro leerbaar. Er gaat gemeen schapsgeld in om zonder dat de burger iets kan controleren. Wat zou er eigenlijk allemaal in dat verslag staan, zo zou je je kunnen afvragen. Een paar dingen zijn ai be kend. De BV kocht voor 3.5 miljoen grond in Bergsehenhoek voor de realisatie van de wijk 5c terdorp. Door minister ir. W.F. Schut (ARP) was het Rotterdamse PWS in '71 toegelaten om wo ningen in Bergsehenhoek te bouwen. Rotterdam kreeg hierover geen mededeling van Schut of PWS. De toenmalige Bergschen- hoekse burgemeester A. van Gent (CHU) haalde Van Ge meren met gejuich binnen. Bo- terdorp werd een mooie en dure wijk. Van Gemeren ging er zelf ook wonen. Hij kochi van zijn 'ei gen' BV een stuk grond onder de kostprijs, zónder doorbere kend renteverlies. De BV leende via de Stichting Bejaardenhuisvesting (SPB) geld van PWS. Voor de finan ciering van de BV stond en. staat de overheid garant. Tennispark Begin '76 beloofde Van Geme ren, dat hij de BV zou afbou wen. In het thans officieel ge heim verklaarde jaarverslag moet staan, dat de BV een half jaar later 3.4 miljoen gulden betaalde voor de helft van het kantoorpand aan de Konings laan. Het jaarverslag kan evenmin verzwijgen, dat PWS in '82 dat kantoorgedeelte van de BV te rugkocht voor 5.3 miljoen. Dat terwijl PWS het gehele pand - waarvoor zij 9.5 miljoen be taald heeft - vorig jaar te koop aanbood aan een andere cor poratie voor zes miljoen. Het jaarverslag behoort even eens te vermelden, dat het uit eindelijke verliessaldo op de li- quidaiiebatans van de BV 799.154,36 bedroeg. Dat ver liessaldo is kunstmatig laag ge houden (zie RN van 13 augus tus). In het jaarverslag staat ook, dat de BV 75.000 gulden uit trok ten behoeve van de aan leg van een tennispark in Bo- terdorp. Een sociale huisbaas pompt overheidsgeld in een tennispark in een villawijk. Een wijk, waar de PWS/BV- directeur Van Gemeren woont in een huis, dat is gefinancierd door SPB, waarvan hij toen zelf bestuurslid was. Van Ge meren. verstrekt zichzelf eind december '74 een lening van 300.000 gulden a meer dan drie procent onder het gangbare rentepercentage. En lost de le ning niet of nauwelijks af. In de statuten van de SPB staat aanvankelijk niet vermeld, dat zij hypothecaire leningen mag verstrekken. Er heeft nóóit in gestaan, dat SPB leningen mag verstrekken tegen verliesge vende percentages. SPB finan cierde ook de activiteiten van Van Gemerens jachtcombina- tie. Met bevriende personen uit de aannemerswereld jaagde hij op kosten van SPB, aan wie Van Gemeren thans nog 134.000 gulden schuldig is. Bouwvergunning Het 'officieel geheime* verslag van Patrimonium Ontwikke ling BV bevat - zoals genoemd - een uitgebreide schriftelijke toelichting van Van Gemeren. Hij uit daarin kritiek op het gemeentebestuur van Berg sehenhoek, die het de BV nog al moeilijk zou hebben ge maakt met de ontwikkeling van Boterdorp. Hoe dat precies in elkaar zit. blijft nog vaag. Maar een ding is zeker: de ge meente Bergsehenhoek heeft inderdaad wel eens een steekje laten vallen. In mei 1973 bij voorbeeld verleende het colle ge van burgemeester en wet houders een bouwvergunning aan Pieter van Gemeren, die op zijn eigen stukje grond zijn huis ging bouwen. Bij het aanvragen van een bouwvergunning moet de ge meente altijd weten wat de bouwkosten zijn, want daar over moeten leges betaald worden. In de bouwvergun ning aan Van Gemeren staat, dat de bouwkosten voor zijn huis 120.000 gulden bedragen. De aanneemsom voor de bouw van zijn huis aan De Wilgen 1 bedroeg 186.500 gulden. Dat betekent, dat Van Gemeren geen leges heeft betaald over 66.500 gulden van de bouw kosten. Zo n tweeduizend gul den had hij moeten betalen, maar dat hoeft nu niet meer. De termijn voor het kunnen navorderen van die gemeente lijke heffing is al vijf jaar ver streken. Ook dat extraatje ver diende Van Gemeren op mak kelijke wijze. 'Palrimon ium-groep' Binnen de 'Patrimonium- groep' mag het verslag van de geliquideerde BV dan klaar zijn, een veel groter probleem vormt de Stichting Patrimoni ums Bejaardenhuisvesting, die al sinds '74 geen financiële verantwoording meer heeft af gelegd. In de SPB-verslagen moet komen te staan hoeveel geld van PWS is doorgesluisd naar de BV, Die 134.000 gul den jachtcombinatie-schuld en het met-aflossen van zijn hy pothecaire lening zal erin vér- meld moeten worden. Onder meer... Zaterdag 8 oktober Hof pleintheater. 20.15: Blijspel 'Meneer bevegoed" met o.a. Luc Lutz, Trees v.d. Donck en Sjoukje Hooimaayer. Piccolo- theater. 20.30: Solotoneel door Paul van Soest met het programma 'Merde-Zwei'. Bibliotheeklheatan Hoogstraat 110, 11.00: Koffieconcert door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. Wer ken van o.a. Mozart en Sixt. Harbour J«2dub: 21.30: Savoy Jazzmen. Stads gehoorzaal: Vlaardingen, 20.15: Nieuwe theatershow van Martine Bijl. De Kan delaar: 20,00: Film 'A dlstanl thunder'. Zaal Harmonie: Schiedam seweg. Waar- dingen, 20.30: Film 'Dressed to kill'. 22.30: Jazzcafé, live-optreden. De Schouwburg: 20.15: RO-theater met De Wiegen' van Jean Paul Sartre, Do Lan- huen: 21.00: Lantarenproduktia 'De Bruiloft' van Elias Canetti. Romeynshof; Ommoord, 20.15; In de wijk gespeeld; Emmy Lopes Diaz en Elisabeth Versluys spelen 'Vrouwen'. Theater de Teer- «toofc Schiedam, 21.00: Ju es Crolset met 'De hoogst merkwaardige gedaan teverwisseling van Gregor Samsa'. St. Laurenskerk: 15.00: Bachcyclus; Lau- renscantonj, koor en orkest o.l.v. Ba rend Schuurman. De Lantaren: 20.30: Muzieklheaterproduktie Yusa, Stichting Orkater. Theatercafé De Schouwburg: 23.00: Video 'De spelende mens'. 23.30 Engels muziektheater The greatest show on legs. De Dubbelde Palmboom: 10,00: Onlbijtconcert met het jazztrio Erik Bell. Het Berenei: 22.00: Limited Company (Engels muziektheater). Folk- house Matrix: 20.30: Bordeiein (Engelse ballades). Trefcentrum: 20.15: Ensem ble 'Ludus Vocalis' en het kamerorkest 'l 'Estro Armónlco'. L 'Esprit: Wendel- dljk 25. 22.0C: Folk Live. De Lantaren: 21.00: Triomf der architectuur door Ton Pompen. Poppentheater Belle Paea; Waterloostraat 137b, 14.30: Poppenthe ater speelt 'In de kijkdoos van Kiko' Zondag 9 oktober De Castagneh Schïebroek, 14,30: In de wijk gespeeld; Leo Haijdra, gitaar (fami- lieconcert). Jazzcafé Dizzy: 15.00: Big Band Amsterdam (jazz). Kesteol van flhoon: Rhoon. 12.00: Muziekreeïtal door Riet Keppet, harp, Harrnïe Ritmey- er, piano-forte. werken van o.a. Mozart, Pleyel en Cussek. Passagetheater: Schiedam. 10.30: De Ned. Orgeltedera- fie presenteert een theaterorgelconcert door David Shepherd. De Doelen: 10.00-17.00: Algemene Ruilbeurs geor ganiseerd door de ver. 'De-Verzame laar'. De Dubbelde Palmboom: 13.30: Tegel-les (voor boven de 16 jaar). Bioscopen Alhambra 1: 'Sophie's Choice' (16) dag, 2.00 en 8.00 u, zat zond, en woe. alleen 8.00 u. Alhambra 2 'Octopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. zond. 1.15- 4.00-5.45 en 9,30 u. Calypso 1: 'De Illu sionist* (12) dag. 2.00-7.00" en 9.30 u. zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2: 'Blue Thunder* (12) dag, 1.45-6.45 en en 9.15 u, zond. 1.15-3.45-6.45 en 9.15 u. Calypso 3: 'Gejaagd door de wind" (16) dag. 1.45 en 7.45 u. Centraal: "Yab Yum op sletten' (10) dag. 12.15-2.00- з.45-5.30-7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Octopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. 2ond. 1.15-4,00-6.45 en 9.30 Cineac (Bijenkort): 'Highroad to Chi na' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u, zond, 7.00 en 9.30 u, ma. 2.00 Cinerama 1: 'Haiioween-2' (16) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u, zond. 1.30-4,00-7.00 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Space Hunler' (12) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u, ZOnd. 1.30-4,00- 6.45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'The good, the bat and the ugly" (16) dag. 2.00 en 8.00 u. Cinerama 4: 'Flashdance' (al) dag. 1.45 en 6 45 u, zond 1 30-4 00 en 7.QQ u, en 'Ademloos' (16) dag. 9.30 u. Cinerama 5: 'De Lift' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 u, zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Corso: "Vrijdag de dertiende' (16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 u, zond. 2.00- 4.30-7.00 en 9.30 u. Kriterion: 'Moon lighting' (16) dag. 7.00 en 9 30 u. zond. 2.15-7.00 en 930 u, ma alleen 8.00 u. Lumiere 1: 'The Bronx Warriors* (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u, di. 1.15-7.00 en 9.30 u, zond. 1 15-4 00-7 00 en 9.30 u. Lumiere 2: 'The meaning of life' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. di 1.15-7.00 en 9.30 u. zond. 1.115-4.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'An Bloem' (t2) dag. 1 45- 6 45 en 9.15, di 1.15-6.45 en 9.15 u, zat. en woe 6 45 en 9 15 u en 'Heidi' zat. err woe. 1 45 u. Lumiere 4: 'Porky-2, de volgende ochtend' (16) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u. di. 1.15-6 45 en 9.15 u, zond. 1.15-4.00-6 45 en 9.15 u Luxor: 'Veertig graden Zuiderbreedte* (16) van- at vrij. dag 2.00 en 6 00 u Metro-1: 'Olsa da wolvin van de SS* (16) vrij. 7 00 en 9.30. zal. 2 00-7.00 en 9.30 u. zond. 2.00 u, ma di en woe. Dingo. Metro-2: 'The secret policemen's ba»' (12) vi»j zat. en 2ond. 7.00 en 9.30 u, en 'Pornos pionnen met gebloemde broekjes' (18) ma. t/m woe. 800 u. Rex: 'Sex tussen start en finish' (18) dag van 1O.Q0 u. 5' morgens tot 10 00 s' avonds. Thalia: 'Brandende liefde' (16) dag. 2,00-7.00 en 9 30 u, zond. 2 00-4,30-7.00 en 9.30 u. 't Venster-1 'Another Way* (16) dag. 19.30 en 22.00 u, ma gesloten, 't Ven- ater-2: 'Die buche der pandora/Loulou* (16) dag. 20.00 en 22.30 u, ma, gestoten. 'I Venster-3: 'üanna' (16) dag. 19.30 en 22-00 u. ma. gesloten. Nachtvoarstellingen (16) Calypso-1: 'Missing* zat. 00.15 u. Calyp- so-2: 'The Exorcist' zat. 00.15 u. Cslyp- ■o-3: 'Cheech Chong's next movie' zat. 00 15 u. Cineac (beurs): 'Dragon Blood' zat 00.15 U. Lumiere-1: 'The Bronx Warriors' zat. 24.00 u Lu mie re-iL 'llsa de harembewaakster van de olis- sheiks' zat. 24.00 u. Lumiere-3: 'Skyri- ders' zat. 24.00 u. 't Venster-1: 'Vrou- wenstad' zat. 00.15 u. 't Ven»ler-2: 'Die buche der pandora/Loulou" zat. 00.30 u. 't Vensler-3: 'Mephisto' zat. 00.15 u. Kindervoorstellingen Alhambra-1: 'Tom er» Jerry festival' zat en woe. 2.00 u, zond 1.30 en 4.00 u. Lumiere-3: 'Heidi' 2at. en woe. 1 45 u. zond. 1.15 u. Metro-2; 'Popeye-festival' zat. zond en woe. 2.00 u. Passage: "De gebroeders Leeuwenhart' zat. zond. en woe 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: 'Highroad to China' (12) dag. 6.45 en 9.15 u. zat. zond. en woe. 1.30- 6.45 en 9.15 u. Euro 2: 'Brandende lief de" (16) dag. 6.45 en 9.15 u, zat. zond. en woe. 1.30-6,45 en 9.15 u. Euro 3; 'Porky's-2, de volgende ochtend' (16) dag. 6 45 en 9.15 u. 2at. zond. en woe. 1.30-6 45 en 9.15 u. Euro-4: 'Flashdan ce' (al) dag. 6.30 en 9.15 u. Kinden/oorstellingen Euro: 'Kuifje en het haaienmeer' zat, en woe. 1.30 u. Hellevoetsluis Throli-theaten 'Porky's-2, de volgende ochtend' (16) vrij. en zat. 19,00 u, zond. 16.15 u, woe. 20 00 u 'The Exorsist' (16) vnj. en zal, 21.30 u, zond. en ma. 20.90 u 'De amoureuze orgiën van mr. O'(16) do. en di. 20.00 u. Kindervoorstellingen Tivoli-theater 'Bugs Bunny zet de boel op stelten' zond. 14.00 u, woe. 14,30 u. Brieile Apotlo-thealor 'Octopussy' (16) do. ma. di. en woe 20 00 u, vrij. en zal. 19.00 en 21.45 u, zond. 16,30 en 21.00 u. Kindervoorstellingen ApolIcMhealer; 'Lucky Luck en de vie.* Daltons' zond, en woe 14.00 u, Dordrecht Euro Cinema: Zaaf-l: Puberty Blues' (al) dag 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9 30 u. Zaal-2: 'Bralh- less' (16) dag. 6.45 en 9 30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.4$ en 9.30 u. Zaal-3: 'Brandende lielde' (16) dag. 6.45 en 9.30 u. zat. zond. en woe. 1.46-6.45 en 9.30 u Euro Cinema-4: (Voorstraat 294): 'De II- luslonisl' dag. 6.d5 en 9-30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9.30 u, Cinode: "One from the heart' (al) dag. 8.00 u, vnj, en zal. 7.00 en 9.30 u, zond. 2.00 en B.OO u. Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Bïlly Turf is haantje de voorste' zat. en woe. 2.00 u. Medische Diensten ApothBken: De Rotterdamse apotheker» zijn dagelijks geopend van B.30-17.30 o. Buiten deze tijd. dus ook in de weekein den is voor spoedgevallen een waame- mingsregeling. Men kan via het ant woordapparaat of het mededelingen bord van uw eigen apotheek te weten komen welke apotheek waarneemt. Be treft het een spoedrecept, dan kunt u een taxi nemen. Vraag een taxibon d»e u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale, Tel: 010-361222. Artsen boodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Inte graal Kankercentrum Rotterdam: 'Tele- foonbakön voor vragen over kanker' t.K.R. Tel 010-634130. Ambulance- r"- **~-kei, Bergsehenhoek en 133300. voor informatie batref- weekenddiensten uw eigen te bellen of bij de praktijkruimte langs Ie gaan. Tandarts: 7 oktober van- al 17.00 uur, B en 9 oktober zie aankon diging pij praktijkruimte of vla tel. 143394. Spreekuur zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur, zondag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenartsen; H. van der Ree, tal. 135779. Associatie Slingerland. Van de Brink en Hopmans, lel. 13S444. J, G. Paler, tel. 134111. Apotheek: B en 9 oktober Knspijn Apotheek De Vijzel, Ktlspijnseweg 103, tel. 136372. Diversen Raad an Daad: Vragen bunnen schrifte lijk warden gesteld aan Redactie Sljlboff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donder dag kan tussen 9.00 en 11.00 uur telefo nisch informatie worden ingewonnen op tel: 070-190749. G.E-B. Voorlichllnga- centrum Rotterdam: (Rochussenstraat 198, Tel. 010-575840.) Voorlichting over energie, besparing, CAI, tarieven e.d. Openingstilden maand, t/m vrij, van 9.00-16.45 uur. Telefonische Hulp dienst Rijnmond; Rotterdam 010- 362244, Schiedam CnO-731161. Voor hulp bij maatschappeli|ke en geestelijke noden. Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel: 010-532539, dag. van 17.00-24.DO U. Telefonische Hulpdienst Spijkenisse: (van 19.00 tol 03.30 u)- Tel: 01880-25952. HJ.C,: Hulp- en informa tiecentrum Postkantoor Coolsmgel Tel: 172929, sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacaturabank, loontechmsche dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dmsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. Crisiscen trum Rotterdam: Mathenesserlaan 270, tel: 763944. Voor mensen met accute problemen op eik gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag, A.A. werkgroep Rotterdam: Bergweg 307a. lel: 673815, voor mensen met al coholproblemen. Stichting Rechtswin kel: tel: 525577 en 525690 (op werkda gen van 10.00-14.00 uur); Kralingen: Goudserijweg 21, di. 17.00-19.00 u Bloemhol; Viollerstraat 1, di 17.00-19.00 u. Spangen: Potgieterstraat 8, do. 17.00-20.00 u. Bureaus voor rechts hulp: Zuid: Pleinweg 218-220 (tel- B43433): maand. 13,00-15.00 u, dond' 9.30-11.30 u. Noord: Tellingerstraat 59 (lel:658777), ma 13.00-16.00 u, di. en vrij. 10.00-12,00 u. Schiedam Hooq- straat 198 (tel: 737433): maand, en dlnsd. 14.00-16.00 u, dond. 17,00-19.00 u, dinsdagmiddag Turkse tolk aanwezig West Mathenesserlaan 173 (tel: 3363711): do. 13.00-15.00 uur. voor maand, en dlnsd. kan afspraak worden gemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 9