[ROfTlBDAM ÏÏI W erklozenpasj e ook in Rotterdam Positie Hoekse gezondheidszorg opnieuw bezien Vrouwen beroofd Femina trok d j na 200.000 bezoekers Man steekt vriendin Ernstig gewond na sprong uit brandend huis 'Met korting een biertje nuttigen Strijenaar verdronken termeufen ÏSS,m-"~a.CI75 Groep jonge Rotterdammers Op Hollandsch Diep FACT krijgt 9'Prijs van de kritiek Staatsecretaris Van der Reijden: Minder sneltrams naar Ommoord Overlast prostitutie aangepakt RZ/RV/RY/RW Rotterdams Nieuwsblad maandag 10 oktober 1983 Rotterdam Leden van de VVD-fractie in de Am sterdamse gemeenteraad hebben het Amsterdamse college van burgemeester en wethouder schriftelijke vragen over de Rotter damse Euromast. De reden is dat in een En gelstalige uitgave van de Amsterdamse VVV een pagina-grote advertentie is opgenomen, waarin bezoe kers worden uitgenodigd de Rotterdamse haven vanaf 92 meier hoogte te komen bekijken. Sn hun vragen zeggen de VVD'ers het te betreuren dat in de VVV-gids de Amsterdamse havens nau welijks aan bod komen. Rotterdam Een 81-jarige vrouw is zaterdag op de Nieuwe Binnenweg beroofd van haar handtas, terwijl ze daar met haar man wandel de. Twee jongens gooiden de vrouw op de grond en pak ten haar tas met daarin haar Eortemonnee, die 130 gulden evatte. pe vrouw werd licht gewond. Op het Weena bij de Lijn baan werd zaterdagmiddag een 73-jarigerfvrouw beroofd van haar handtas met daarin 400 gulden, 1000 Franse francs en wat bescheiden. Een fietser pakte de tas in het voorbijrijden. Het slacht offer viel en werd aan haar knie gewond. voerd, zoals bijvoorbeeld de 65-plus kaarten. Dan wordt het een algemene oplossing." Wie een pasje wil aanvragen, moet een fotokopie van het so ciale uitkeringsbewjjs, twee pasfoto's en vijftien gulden storten op gironummer 5512642 ten name van stich ting SUB, postbus 50699, 3007 JD in Rotterdam. Na controle wordt het pasje opgestuurd, met een lijst van de bij de SUB aangesloten winkeliers. De stichting is ingeschreven bij de kamer van koophandel. belastingplaatjes op de fiets Aan de andere kant is er na tuurlijk het financiële voor deel voor de werklozen. Zo lang de overheid de uitkerin gen niet verhoogt zal een der gelijke regeling wel een voe dingsbodem vinden- Het ge vaar is dat je nu een uitzonde ringstoestand creëert. Eigen lijk zou zoiets op grotere schaal moeten worden inge- De oprichters van de stichting zijn voor het merendeel zelf werkloos en zij kwamen op het idee. in navolging van Dordrecht, om in Rotterdam de winkeliers ook eens te pei len. Chiel Gehoorzaam van de stichting SUB: „We hebben in Rotterdam vierhonderd win keliers aangesproken. Hiervan hebben er zestig positief gerea geerd; een ander deel wilde het nog even aankijken en bij sommige zaken werden we de winkel uitgekeken." Werklozen die van de kor tingsregeling gebruik willen maken, kunnen een pasje aan vragen bij de Stichting Sociale Uitkerings Besteding. De ad ministratiekosten bedragen vijftien gulden. Het pasje is één jaar geldig. De initiatiefnemers menen niet dat de werkloze hierdoor wordt 'gebrandmerkt'. Chiel Gehoorzaam: „Wij hebben voor het arbeidsbureau en de sociale dienst werklozen ge vraagd naar de kortingsrege ling en niemand heeft dit af gewezen. Zolang de overheid niets anders doet dan korten op de uitkeringen, komen werklozen en vooral bijstands moeders financieel steeds ver der in het nauw. Dan moet er op een andere manier iets worden gedaan. Wij menen dat een dergelijke pasjesfor mule verre van ideaal is, maar op deze manier kun je tenmin ste iets doen." De kortingen die winkeliers geven liggen voornamelijk in de branches kleding, schoe nen, vrije tijd. elektro, juwe liers, sport, stomerij. Er zijn zelfs twee cafê's waar men met korting een biertje kan nuttigen. De voedingbranche blijkt moeilijker te overtuigen. „Veel supermarkten zijn onderdeel van een grote organisatie en die hebben dus weinig beslis singskracht", aldus Chiel Ge hoorzaam. „Maar we blijven zoeken naar supermarkten die wel een kortingsregeling wil len invoeren. De hele actie kan een sneeuwbal of een luchtballon worden, We willen eerst eens kijken of er belang stelling voor is. Voorlopig heb ben vier slagerijen hun mede werking verleend." Projectleider werkloosheic Jan Piasmans van de gemeen te Rotterdam is niet bijster en thousiast over het pasjesplan „Het doet denken aan crisis achtige toestanden, net als d£ Patrimonium krijgt hulp Rotterdam De in pro blemen geraakte Patri moniums Woningstich ting (PWS) krijgt hulp van twee volkshuisves- tings-topfiguren. Rotterdams vroegere CHU- wethouder H.J. Viersen en J.Stassen, tot voor kort nog directeur van het Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuisvesting (NCIV), zullen een commissie vor men, die gaat proberen de spanningen binnen de groot ste woningbouwcorporatie van Rotterdam weg te ne men. PWS heeft het tweetal ver zocht deel uit te maken van Rotterdam De familiebeurs Femina '36 in Ahoy' heeft gedurende tien dagen 197.500 bezoekers ge trokken. Weliswaar ongeveer 6500 minder dan in het topjaar 1982, toen het aantal 204.000 was. maar toch een uitstekend resultaat. Het aantal had waar schijnlijk nog groter kunnen zijn ware het met, dat het weer gedurende de eerste beursdagen zomerse neigingen vertoonde en hoge temperaturen beïn vloeden zulke beurzen meestal niet m gunstige zin. Volgens de directeur van het Rotterdams Tentoon- stellïngs Bureau, John van Straten, is hei een goe de beurs geweest. Daarmee doelde hij ook op het resultaat dat de exposanten hebben geboekt. Daar bij was vooral het video-gebeuren een belangrijk onderdeel. Het Rotterdams Tentoonstel lings Bureau is nu reeds druk bezig met de voorbereidingen voor de beurs Binnenhuis, die in het begin van het komen de jaar, eveneens in het Ahoy'-complex, wordt ge houden. door Kees Jonker de commissie, die door haar 'commissie van goede dien sten' genoemd wordt. Het is de bedoeling, dat deze com missie aanbevelingen zal doen ten aanzien van even tuele veranderingen in de bedrijfsvoering van de wo ningstichting. Sinds Picter van Gemeren vorig jaar zijn directeurs schap inruilde voor een advi seursfunctie is een zes perso nen tellend managements- team bij PWS aan de macht gekomen. Het NCIV acht het niet uit gesloten, dat Viersen en Stas- sen aanbevelingen zullen doen, die er toe leiden, dat de directie van PWS op een meer gestroomlijnde wijze kan functioneren. Een van de door deze krant gepubli ceerde naweeen van het Van Gemeren-tijdperk is, dat de boekhouding sinds '74 niet meer goed is bijgehouden. De 32-jarige J.S. Brit- ton is ernstig gewond, nadat hij uit de de der de etage van zijn bran dende woning aan de Pteretstraat sprong. De man sloeg een ruit in, sprong naar beneden en kwam op straat te recht. De derde etage van het renovat iepand brandde geheel uit. De panden links en rechts liepen brand schade op. Volgens de politie m,oet ais oorzaak van de brand de moge lijkheid van brandstich ting niet worden uitge sloten. ADVERTENTIE Stnjen Een aanvaring tus sen een motor-vrachtschip en twee plezierjachten, gister avond op het Hollandsch Diep bij Strijensas, heeft het leven gekost aan de 54-jarige Strije naar C.van der Waal. De man verdronk, toen zijn motorjacht Jamne zonk. De aanvaring ontstond toen motor-vrachtschip Antonia uit Rotterdam, op weg van Dordt- sche Kil naar de Vplkorakslui- zen. de weg kruiste van de Ja mne, die gesleept werd door het motorjacht Amazone Op weg was naar thuishaven Strijensas. Over de oorzaak van de aan varing is nog niets bekend. Het onderzoek wordt geleid door de rijkspolitie te water in Willemstad. Schipper Van dei Waal is het enige slachtoffer van de aanvaring. Zowel de opvarenden van de Amazone, als de bemanning van de An tonia kwamen met de schrik vrij. De Jan ine is inmiddels gelicht en het slachtoffer is ge borgen. SJleke japon. Klassieke japon van 100% po lyester zijden jersey. Geheel gevoerd, in blauwe, oudrose of groene meerkleurige kleur- kombinatie. Maten 40 t/m 52. Rotterdam FACT, een onderdeel van de stichting Toneelraad Rotterdam, heeft de jaarlijkse 'Prijs van de kritiek' van de kring van Nederlandse theatercritici gekregen. Volgens de kring heeft hel produktieteam FACT, sinds zijn ontstaan in 1975, in be langrijke mate bijgedragen aan de ontwikkeling van het regietalent in Nederland. Elk toneelseizoen biedt het team enkele aankomende regis seurs de kans om een kleine- -za al prod uctie te regisseren en daarvoor acteurs en ont werpers aan te trekken. FACT heeft, onder leiding van dramaturg Ben Hurk- mans en zijn vier medewer kers, dikwijls geleid tot inte ressante produkties, die ook op zichzelf het toneelaanbod hebben verrijkt. Bovendien maakte F ACT het, aldus de kring, mogelijk volstrekt oorspronkelijke projecten te ontwikkelen. Dit alles mei een betrekkelijk laag budget, dat „door de subsidienten he laas steeds verder is inge krompen De kring vindt dat de aan pak van FACT heeft geleia tot een produkliemethode, die een goed alternatief bete kent voor theater maken buiten het traditionele gezel schap om. De prijs een plastiek van de kunstenaar Lucien den Arendwordt 19 oktober in Amsterdam uitgereikt. Rotterdam Een 30-jarige man heeft zaterdagnacht in een woning in de Tolhuisstraat zijn 26-jarige vriendin neergesto ken tijdens een ruzie. De Rotterdammer liep naar de keuken, pakte een mes en raakte in gevecht met zijn vriendin, die zich krachtig verweerde. Zij liep een hersenschudding, een hoofdwond, kneuzingen en een doorgesneden pees op. Zij is opgenomen in het Zuiderzie kenhuis. Hoek van Holland Staatsecretaris J. van der Reijden van volksgezondheid wil de bijzondere positie van Hoek van Holland in het kader van de Wet Voorzie ningen Gezondheidszorg (WVG) nog eens ter sprake brengen bij de provincie. Hij heeft dit de VVD in Hoek van Holland laten weten. „Vooral huisartsen en zorgver leners hebben een bepaald pa troon opgebouwd bij hun ver wijzingen naar specialisten en ziekenhuizen. Zoiets kan niet van de een op de andere dag worden losgelaten",' zo ver klaarde de bewindsman. Van der Reijden legde er ver der de nadruk op, dat de wet nog maar een begin is, die wordt gevolgd door de zoge noemde 'zorgwet', waarin alle zaken definitief geregeld moe ten worden. Van der Reijden achtte het een 'aardige bijkomstigheid', dat de herindeling van de pro vincies zeker zal worden uit gesteld. Daardoor zou er meer tijd vrij komen om de bijzon dere situatie in Hoek van Hol land te bestuderen. Rotterdam Als gevolg van een aantal onder houdswerken zullen er ze ker twee weken lang min der treinen naar Om moord rijden. Van volgende week maan dag tot vrijdag en de week daarop wordt de frequentie gehalveerd tussen tien uur en drie uur 's-middags. Tus sen die tijd zullen de trams om het kwartier rijden. De werkzaamheden behelsen onder meer het lichten tus sen Romeynshof en Binnen hof van het niet-onderheide baangedeelte en over de ge hele afstand tussen Alexan der en Binnehof worden de spoorstaven geslepen. Omdat de RET niet uitsluit dat er geluidsoverlast zal optreden, vinden de werkzaamheden overdags plaats vinden. Door de nieuwe WVG zou de gezondheidszorg in Hoek van Holland moeten worden on dergebracht bij de regio Rijn mond-Noord in plaats van Delft/Den Haag/Westland. Rotterdam De politie heeft in het weekeinde twee acties uitgevoerd tegen de prostitutieoverlast bij de Claes de Vries- laan en de Nieuwe Binnenweg. Vrijdagnacht werden zeven prostituees mee naar het politiebureau genomen, die een be keuring kregen. Voor verkeersovertredingen kregen 32 mensen, veelal rondrijdende automobilisten, een proces-ver baal. Zaterdagnacht gingen 20 verkeersovertreders op de bon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3