12 SPORT WAÏERWLG SVV weer met lege handen Fortuna via strafschoppen verder Excelsior'20 en Hoekse Boys kunnen niet overtuigen GSS Ursus haa dries Eerste winst voor Schade aan uw auto? Cor Peitsman: drie treffers ZWALUWEN VERGEET IN EXTRA TIJD TE SCOREN RVB-ZATERDAG Vlaardingen kansloos Verdiende nederlaag HBSS RVB-zondag Persteam wint Krijn van Noord- bokaal FCN'66 wisselvalig SFAANSEPOLD&l Rqtterdams Nieuwsblad maandag 10 oktober 1983 RW Doetinchem SVV is zonder twijfel een van de meest positief voetballende ploegen in den lande. Vrijwel wekelijks oogsten de Schie dammers complimenten voor de puur aanval lende strijdwijze, maar de ellende voor SVV is dat het (nog) geen resultaat oplevert: de lage positie in de eerste divisie en het vroege einde in het bekeravontuur via een 5-3 nederlaag bij De Graafschap. Er viel een parallel te trekken met de met 1-0 verloren com petitiewedstrijd van drie weken geleden in Doetinchem: ook toen voetbalde de ploeg van Ruijgrok voortdurend op de helft van de Graafschap. Maar het effect was andermaal ni- hil. „De charme van SVV is tevens de 2ivakte van deze ploeg". Met deze woorden typeerde Sandor Popovics het op treden van zijn oude ploeg heel aardig: SVV viel naar harte lust aan, maar liet verdedigend nogal wat steken vallen. De kans op een bekersurprise was volop aanwezig. Vooral op het moment waarop SVV een hopeloos lijkende 3-1 achterstand na rust omboog in een gelijke 3-3 stand. De trotse koploper in de eerste divisie wankelde hevig, maar de knock out bleef uit Een fel slotoffensief deed SVV toch nog buigen. Huib Ruijgrok verzuchtte: „We krijgen steeds lovende kritie ken maar we schieten er geen mallemoer mee op. Ik mag me troosten met de wetenschap dat mijn spelers er nog steeds enorm veel lol in hebben en daarom blijven we het positief benaderen". De wedstrijd leek volgens de prognoses te verlopen toen De Graafschap door doelpünten van Peitsman en Rosendaal bin nen 27 minuten op 2*0 stond. Bij het tweede doelpunt ont stond er binnen de SVV-gelederen grote opschudding. Het houdbare schot van Rosendaal maakte door een op het veld geworpen voorwerp vlak voor doelman Dirven zo'n rare wending dat de SV V-keeper prompt verslagen was. De felle protesten bij arbiter Manuel haalden overigens niets uit. Wel raakte SVV uiterst geïrriteerd door het incident, hetgeen even later tot een gele kaart voor Dercks leidde. Hij trapte Tieneman onnodig tegen de grasmat. SVV leek van zijn stuk gebracht maar slaagde er tamelijk verrassend in de marge te verkleinen. Tieneman haalde een inzet van Van Hemert met de hand van de doellijn waarna Konemann vanaf elf meter koelbloedig scoorde: 3-1. Via Peitsman (44e minuut) leek De Graafschap de deur naar een grote overwinning te" hebben geopend, maar na rust pak te de werkelijkheid anders uit. Al na drie minuten mocht Könemann opnieuw een strafschop benutten omdat de door gebroken Dercks door doelman Broekhuis onderuit was ge haald: 3-2. Onder aanvoering van de uitstekend voetballende Dercks verscheen SVV steeds vaker op De Graafslchap-helft met als gevolg de gelijkmaker. Die kwam van de voet van Van Hemert. Even later kregen de Schiedammers toch de genadeklap. Op~ het randje van het strafschopgebied werd Rosendaal neerge legd door Wotte. Zonder aarzelen legde Manuel de bal op de stip waarna Leeuwerik scoorde: 4-3. In de laatste minuut kopte Peitsman zijn ploeg naar de 5-3 winst. Opstelling SW: Dirven, Van der Heide, Warnaar, Kiebert, Oost (Koevermans). Wotte, Van Kapel, Swanenburg, Köne mann (Kolmeijer), Dercks, Van Hemert. Rudolfo Gardeslen is Dick Keizerwaard (Zwaluwen) weer eens te snel af. Broer Maarten heeft al eerder het nakijken gehad. - Vlaardingen De 'burenruzie' tussen Fortuna Vlaar- dingen en Zwaluwen kende een uiterst onbevredigend slot. Na 90 minuten aanvallend, spectaculair voetbal stond er een 1-1 stand op het scorebord. Dok in cie toen riuoazaKeuiK geworden extra speeltijd kwa- pIoeseHn ko2en, "«irukkel.jk men de beide VlJrdinesc voor de aanval Perteet was clubs niet tot scoren en toen l?01 allemaal niet, maar door moesten strafschoppen de be- de fouten die de spelere maak- slissing brengen. Daarin toon- l0n' WBrd d® W^,strlJd »''een de Fortuna zich uiteindelijk ,maar oa.itrekkeltjkeF Bij For sterker en verschafte zich ,üna Rudolfo Gatdeslen daarmee een toegangsbewijs j ernar'aalgladde voor de tweede bekerronde. 7 d°w led®Veen ..Op die manier verliezen is d,e h,J lvdd<: en '"j? u\as all?';n natuurlijk nooit leuk", verborg Jammer dal v'aak de juiste Zwaluwen-trainer Cor Nieu- voorzetting ontbrak, wenhuizen na afloop aardig zijn teleursteling. „Toch heb ben wij verdiend gewonnen", was de mening van tegenstre ver Jan Bouman. „De»opbouw bij ons was beter verzorgd en we kregen een aantal zeer goede mogelijkheden." Het was voor de slechts 300 toeschouwers een uitermate boeiende wedstrijd. Beide Initiatief In de eerste helft trok Fortuna Vlaardingen. naarmate de wedstrijd vorderde, het initia tief meer naar zich toe. Ron Berveling kopte vrij voor Pe ter Eikelenboom over en Mar tin van der Merwe kopte in vrijstaande positie veel te zacht in. Uit een pass van Ru dolfo Gardeslen schoot de op gekomen Henk Uitert knap in, maar zijn schuiver ging voor langs. Zwaluwen probeerde amechtig aan de druk van Fortuna de door Chris Woerts ontkomen en dat lukte via de geslepen Leen Pijpers herhaal delijk. Bas van der Leije en Klaas Kornaat werden in kansrijke posities gemanou- vreerd, maar toen bleek Hans Verhart uiterst geconcentreerd zijn doel te verdedigen. De tweede helft kende een spectaculair begin. Routinier Hadde van der Meijde leed knullig balverlies. Alleen via een overtreding kon Bas van der Leije worden algestopt. Leen Pijpers nam de bal zelf en bediende de doorgelopen Van der Leije op maat die Hans Verhart met een 'droge' knal kansloos liet. Fortuna moest komen en deed dat ook. Een eenrichtingsver keer ontspon zich naar het doel van Peter Eikelenboom. Een offensief dat resultaat moest opleveren. Halverwege de tweede helft ging Gardes len weer eens alleen op avon tuur. Hij passeerde op snelheid Peter Romeijn en een klein tikje van de gekrulde Zwalu wen-verdediger was voldoen de om Gardeslen naar de grond te doen gaan. Strafschop besliste de uitstekend leidende scheidsrechter Van der Ent. Ron Berveling knalde de bal via het tichaam van de goed reagerende Peter Eikelenboom vervolgens in het doel: 1-1. Gescoord werd er in de offi ciële speeltijd niet meer. In de eerste verlenging kreeg Zwa luwen echter kans op kans om de score uit te bouwen. Vrij voor Hans Verhart faalde in valler Eric Pruyt kinderlijk en een kopbal van Ton Gunter werd door Henk Uitert van de lijn gehaald. Aan de andere kant moest Dick Keizerwaard de bal van de lijn halen na een inzet van Ron Berveling. Het bleef zo boeiend voor het publiek, dat het met volle teugen gepoot van hel heen en weer golven de aan valsspel. Doelpunten vielen er in die extra speeltijd dus niet meer te noteren. Voor Zwaluwen scoorden Leen Pijpers en Bas van der Leije zonder moeite vanaf de stip, maar Peter Romeijn en Ton Gunter faalden van elf meter. Voor Fortuna Vlaar dingen scoorden achtereenvol gens Mari Visser, Edwin Ber veling. Jan Hoffman en Ron Berveling, waarmee Fortuna doorging naar de tweede be kerronde. Schiedam Exeelsior20 en Hoekse Boys leverden in het kader van het bekertoernooi een slecht duel af, dat door de Schiedammers uiteindelijk met 3-0 werd ge wonnen. Beide ploegen konden geen moment de neu trale toeschouwer overtuigen van enige klasse, die toch wel degelijk aanwezig is. Vooral het vele balverlies was opmerkelijk. Vooral leek het nog wel zo n interessante ontmoeting te worden. Immers, zowel .Hoek se Boys als Excelsior'20 In schikt "over een jong. technisch elftal, dat tot veel in staat moet worden geacht. Daarbij komt dal beide trainers (Eric Gudde en Cor van Rooij) hun ambities ten opzichte van de competitie niet onder stoelen of banken steken. Hei niveau van de wedstrijd wa s echter on tn uch te ren d. Ontelbare keren werd de bal in de eerste omloop bij de te genstander ingeleverd, wat een soort 'flipperkast' voetbal teweeg bracht Het viermans- middenveld van Excelsior, met toch gerenommeerde na men als Martin de Vette. Jos Wennekes en aanvoerder Rob Glimmerveen, kon geen opke- Je lijn m de chaos aanbrengen en deelde volledig mee in de malaise. De beste kansen waren in de openingsfase dan ook voor Hoekse Boys. maar Ron Se llers en Erik Klok vonden tweemaal een attente doelman Jan van Veen op hun weg. De Schiedammers konden daar slechts schoten van Edwin van der Hoeven, Jos Wennekes en Rob Glimmerveen, tegenover stellen, maar krocht en rich ting ontbraken. Tempo Na de hervatting kwamen bei de ploegen beter in de wed strijd en werd ook net tempo opgeschroefd. De vleugel ver dedigers van Excelsior 20, John Kloppers en Edwin Mar- revee (veel overtredingen no dig en terecht opgeschreven), haaiden regelmatig de achter lijn. maar Van der Hoeven en Wim van Baarle profileerden niet van de voorzetten en lie ten zich niet bij de 'eerste' paal zien. Gudde besefte dat er iets moest gebeuren en wisselde Wennekes voor Mathieu Scheffers, die inderdaad de broodnodige snelheid in zijn acties legde. Na een half uur brak Van der Hoeven eindelijk eens alleen door en kon door doelman Dick Bos slechts ten koste van een overtreding (en een boe- hing) gestopt worden. De vrije trap (nog stammend uit de pe riode van Piet Roozen) werd door Glimmerveen (aantik ken), Scheffers (kaatsen) en Van der Hoeven (afronden) perfect uitgevoerd: 1-0. Hoekse Boys moest door deze treffer achterin (laatste man Louis Knipscheer schoof op naar het middenveld) meer ri sico's nemen en daar maakten de Schiedammers, nu plotse ling wel gretig, gebruik van. Uit een pass van Glimmer veen liet Van Baarle '2-0 aan tekenen. waarna ook De Veile zijn teleurstellende spel via een doelpunt enigszins kon verdoezelen: 3-0. Vlaardingen Het was een goede dag voor de clubs In de zaterdag-afdeling. GTB won nipt met 1-0 van GOZ. Cion wees Oude 'Maas met 1-3 terug en GSS troefde met 1-0 Zuidiand af. Alleen VDL moest in een uiterst onvriendelijke ontmoeting tegen Veronica met 2-1 het onderspit jlel yen. UT1SUOZ I-U Rob van Da len was bij de Schiedammers de grote man. Htj organiseerde zijn verdediging perfect, waar door GOZ geen enkele sco ringskans kreeg. I#eo de Ko ning bezorgde zijn ploeg met een schitterend doelpunt de twee punten. Oude MaasCion 1-3 On danks de afwezigheid van bei de steunpilaren Chris en Ron Bongers wisten de Vlaardin- gers toch lot de volle winst te komen. Hans Buitenhek (tweemaal) en Rob Steljginga namen de drie treffers voor hun rekening. GSS—Zuidiand 1-0 Arbiter Van 't Hooft kreeg na afloop van trainer Jaap Klepke een pluim op zijn hoed gestoken vanwege de prima leiding. In een wedstrijd zon'der veel hoogtepunten scoorde Chris van Gerven de enige treffer, nadat de doelman van Zuid- land een vrije trap van Piet .van Gul ik niet onder controle had gekregen. VeronicaVDL 2-1 Het was .een bijzonder onplezierige -wedstrijd, die door VDL onge lukkig werd verloren. Jan Ou dendijk bracht zijn ploeg wel iswaar op voorsprong, 'maar in "blessuretijd wonnen de gasthe- ren alsnog. Na één VUn de vele opstootjes werd Jan Ouwen- dijk samen met een speler van Veronica uit het veld gezon den. Hoogvliet De verdediging van Vlaardingen was totaal niet opgewassen tegen de aan valsgolven van Hoogvliet. Niets lukte er bij Vlaardingen. terwijl bij Hoogvliet iedere kans direct tot doelpunt werd gepromoveerd. De score voor de trhuisploeg stokte bij zeven treffers. Vlaardingen" kon er niet één treffer tegenover,stel len en leed zo een wel heel erg forse nederlaag. Het eerste kwartier ging het nog wel met Vlaardingen. Danny Molendijk raakte nog de paal, maar meer zat er niet in. Hoogvliet liep voor de rust al uit naar een 3-0 score» Na de rust werd laatse man Cees Wander naar voren gediri geerd, maar de gevolgen wa ren fataal. Voorin kon Vlaar dingen niets' uithalen, terwijl Hoogvliet de score moeiteloos uitbouwde naar 7-0. Hazerswoude HBSS leed voor de competitie een verdiende 2-1 neder laag tegen Hazerswoudse Boys. Een nederlaag die de Schiedammers yolkomen aan zichzelf te wijten heb ben. Het eerste kwartier van de wedtrijd kregen de voorwaarlsen van HBSS kans op kans, maar niet eenmaal kon de doelman van de thuisploeg worden gepasseerd. Tegen de verhouding in kwam Hazerswoudse Boys op voorsprong, maar nog voor de rust was het An- dré van den Berg die uit een voorzet van Leen Ra demaker scoorde: 1-1. In de tweede minuut van de tweede helft kwam Ha zerswoudse Boys op voor sprong. HBSS porbeerde het nog wel, maar Hazers woudse Boys hield de ver dediging hecht gesloten. Vlaardingen De jaarlijkse strijd om de Krijn van Noord bokaal kende dit jaar een wel heel verrassende winnaar. Uit genodigd als laatste voetbal team, £Üs opvul Ier van het pro gramma eigenlijk, groeide het Persteam, samengesteld uit journalisten vant het Rotter dams Nieuwsblad, Het Vrije Volk en De Havenloods, uit tot de relevatie van het toernooi. De 'persmuskieten* legden be- i De beide finalisten, het Persteam (wit shirt) en HVO, broederlijk bijeen op de foto. slag op de eerste plaats door in een zinderende finale na het nemen van strafschoppen HVO te verslaan. Het zaal voetbal-toernooi ken de een uitermate vlot verloop, rnet als stralend middelpunt de man naar wie de bokaal is vernoemd: Krijn van Noord. De wmaar van het vorig jaar, VDL, kon het dit keer niet bolwerken en werd al in de voorronde uitgeschakeld. Het persteam deed het heel wat beter. Via overwinningen op Fortuna Vlaardingen {1-0} en MSV '71 (2-0) en een gelijk spel tegen Cion (0-0) werd de halve finale bereikt. Het jeug dige Vlaardingen was de te genstander en ook daar werd resoluut korte metten meege maakt via een puntgave tref fer van Bart van Leeuwen. Het enige doelpunt van de wedstrijd en daarmee plaatste het^eam zich voor de finale tegen HVO, dat zich ook al op overtuigende wijze voor die strijd had weten te plaatsen. Even leek het fout te gaan met het persteam, toen HVO, dat zeer degelijk en goed gegroe peerd speelde, de score open de: 1-0. De journalisten sloegen echter direct terug. Aad van Hassel zette goed een aaval op, bediende op maat Ludo van Mil. speelde de vrijstaande Chris Woerts aan, die simpel de gelijkmaker kon scoren: 1- 1. Na de gelijkmaker kregen bei de teams enorm veel kansen, maar tot doelpunten kwam het niet. Ook in de noodzakelijk geworden verlenging van vijf minuten werd niet gescoord. Strafschopen moesten toen de beslising brengen. Doelman Norbert Klcinherenbrink toonde toen zijn klasse, door in de tweede serie, de eerste was in een 2-2 gelijke stand geëin digd, de strafschop van HVO- trainer Ger Pijl te stoppen. Even daarvoor had Chris Woerts namens de verslagge vers zijn strafschop wel weten te benutten. Vlaardingen Ursus heeft zich hersteld van de neder laag van vorige week. VOB moest er met 5-0 aan gelo ven. SVDPW won eindelijk ook eens in de RVB-zon- dagcompetitie. Verdienstelijke gelijke spelen waren, er voor Schiedamse Boys, MSV *71 en SFC. RKWIK was minder tevreden over de behaalde 0-0, terwijl ook bij Demos en DRZ de gezichten op onweer stonden na de nederlagen tegen SC De Roef en OVV. Rotterdam FCN "66 kreeg in de wedstrijd tegen SIOD de eerste doelpunten in de com petitie tegen. De Schiedam mers leden een 3-1 nederlaag tegen SIOD. Tot aan de rust kon FCN '66 de tegenstander nog aardig bijbenen. Na de 1-0 achterstand was het Arie de Windt die zijn ploeg terug in de wedstrijd bracht. Na de rust werd het een heel rommelige wedstrijd waarin SIOD de betere ploeg was. FCN '66 speelde te wisselvallig om het de Rotterdammers echt lastig te maken. De thuisploeg kon zelfs nog tweemaal scoren en daarmee werd de eerste ne derlaag voor FCN '66 een feit. KKWIK—AVS> IKi KK.W1K was de gehele wedstrijd veel sterker, maar slaagde er niet in ook maar één van de vele kansen te verzilveren. In de laatste tien minuten ontaardde de wedstrijd in een ordinaire schoppartij, waarbij een speler van AVS werd weggestuurd. SFCAeolus 2-2 SFC moest gistermiddag twee keer een achterstand wegwerken. Top schutter And ré Oosterwaal maakte 1-1 en het was Ed Landsbergen, die alsnog een puntje voor de Schiedammers veilig stelde. UrsusVOB 5-0 Trainer John Corver zag zijn formatie overdonderend uit de start blokken schieten. Door doel punten van Anton van Oers, Marti Schoenmakers, Bert Ra makers en een eigen inzet stond het bij rust al 4-0. Na de thee viel er weinig meer te ge nieten. Opnieuw Marti Schoenmakers bepaalde de eindstand op 5-0. SVDPW—Ëureka 2-0 SVDPW herstelde zich giste ren van de wel heel povere competitiestart. Het stond 1-0 met de rust door een doelpunt van Leo Alberts. In de tweede helft kregen de Schiedammers een strafschop mee en Rinie Bras maakte vanaf elf meter feen fout: 2-0. lirksland—MSV'7l 1-1 Een verdienstelijk resultaat van de jonge Maassluise ploeg. Al in de eerste minuut kwam Dirks- land op voorsprong, maar MSV herstelde zich goed. Na een half uur zorgde Roel Udenhout voor de gelijkma ker. MSV werd in de tweede helft ver teruggedrongen, maar de verdediging hield goed stand. SC De RoefDemos 1-0 Er breken .zorgelijke tijden aan voor de ploeg van trainer Eric de Vries, ai werd er in Rotter dam al weer iets beter gevoet bald dan de afgelopen weken. Na vier minuten kwam De Roef reeds op voorsprong. De mos bleef de gehele wedstrijd iels minder dan de opponent, maar kreeg toch nog enkele mogelijkheden. Die werden echter niet benut. WicoSchiedamse Boys 2-2 Robbie Speyer en Leen Boc- kum brachten Schiedamse Boys op een verrassende 0-2 voorsprong. De Schiedammers konden die weelde echter niet dragen en moesten lijdzaam toezien dat Wico alsnog langs zij kwam. DRZ—OVV 0-3 Het gaat erg slecht met DRZ. Totnutoe is slechts één punt vergaard en alle aandacht richt zich al op de derby van zondag tegen het eveneens onderaan bengelen- de Olympus. De Schiedammers deden er gisteren alles aan om eens te winnen. Halverwege de twee de helft profiteerde OVV van do geboden ruimte: 0-1. Toen uok DRZ nog furieuzer ten aanval en dit had tot gevolg dat OVV in de laatste drie mi nuten nog twee keer*scoorde. ADVERTENTIE £,1^* vervorming op. EteuM vak- eindig uit. Spmt in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam. td.010- 154540.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4