r «f Oppositie dwingt weer extra vergadering af SSSN-bestuur haalt bakzeil Commissie eens met kritiek op zoneringsplan T ankautospuit voor brandweer van Maassluis ONS rekent op 1000 ton oud papier méér V1MRDINGS DAGBLAO SCHIEDAMSCHE COURANT HjEUjjjjt WATERWfE CflliBAMT Gemeente trekt bijna vijf ton uit om Scheur kwijt te raken Trouwjurk gestolen Slavenburg neemt kiosken in beheer 'Je weet het maar nooit...' Opschroeven barwinst is de waanzin ten top9 In arrest na vechtpartij Horeca gaat touwtrekken BMW en Opel slachtoffer DONDERDAG 13 OKTOBER 1983 Vlaardingen Met nog negen andere Rijnmond gemeenten wil Vlaardin gen de boer op met zijn nog beschikbare bedrijfs terreinenen. In industrie gebied het Scheur en in Holy-Noord heeft Vlaar dingen nog zo'n zestien hectare bedrijfsterrein be schikbaar. Het gemeente bestuur wil viereneenhal- ve ton pompen m de re clame voor het Scheur. Vanuit de gemeenteraad is in het verleden regel matig druk uitgeoefend op Wethouder Cees Bot om bij het bedriifsleven actie ver reclame te maken voor deze gebieden. De wethouder stond regelma tig aan heftige kritiek bloot, omdat hij met name het Scheur niet goed zou verkopen'. De gemeente lijdt een groot renteverlies door de braakliggende in- dustriegronden. Het plan is nu om in de komende jaren ruim vier- eneenhalve ton te investe ren in een acquisitieplan. Dat plan werd in samen werking met de Kamer voor Koophandel door Rijnmond opgezet en be halve de Vlaardingse gronden komen ook de beschikbaie terreinen van andere gemeenten in de aanbieding. Het is de bedoeling om een soort overzichtje sa men te stellen waaruit be drijven direct hun keus kunnen maken. Op beur zen willen de gemeenten met kleurige folders de bedrijven enthousiast ma ken voor een vestiging in het Rijnmondgebied. Vlaardingen Een trouw jurk en avondkleding waren de buit bij een inbraak in de kelderbox van een flat aan de Koninginnelaan. De be woonster ontdekte gisteren tot haar ontzetting, dat de gazen afscheiding van haar box was doorgeknipt. De kle- ding vertegenwoordigde een waarde van ongeveer ander- halfduizend gulden. Op Koemarkt: Schiedam—— Op de Koemarkt en de Broersvest in Schiedam krijgt Beheer Slavenburg's Be drijven zes 'bemande* kiosken met een totale vloeroppervlak te van 175 vierkante meter. Met de bouw kan worden be gonnen, zodra de gemeente raad ja heeft gezegd tegen het voorstel van het college van B en W. Bij de gemeente Schie dam is nog geen besluit geno men over de brancheverdeling van de zes stalletjes. Volgens een woordvoerder van de gemeente moet er wor den gedacht aan kranten- en bloemenkiosken en niet aan koffieshops. Overigens was de belangstelling voor de exploi tatie van een kiosk groot. Er - heeft zich bij de gemeente een enorm aantal gegadigden ge meld. Enkele van deze kiosken krij gen een luifel en doen dan ook dienst als wachtruimte voor tram en bus. In een- kiosk komt een openbaar toilet, dat wordt onderhouden door Sla- yenburg. Vlaardingen Da de Vlaardingse raadsleden el kaar, na de 'onttroning van hei college van B en W, niet constant met sche ve ogen aankijken, bleek wel tijdens een gemoede lijk verlopen vergadering van de raadscommissie verkeer. Hilariteit ont stond toen verkeersdes- kundige Roel Blom enige duidelijkheid over een be paalde mededeling moest verschaffen. „Heel voorzichtig dan, me neer de voorzitter", sprak hij schalks. „Je weet maar nooit wie volgende week je baas is... VVD'er Floor Quast: „We eten u niet op hoor." „Dat zou wei een goeie be zuiniging zijn", liet toen ook demissionair wethou der Bas Goudriaan zich met een glimlach niet on betuigd. Schiedam Scholen en verenigin gen krijgen het exclusieve recht van de ONS om oud papier op te halen. Dat scheelt de ONS zelf kosten, ter wijl de scholen en verenigingen de meeropbrengst mogen houden. En dat kan nogal wat zijn: de ONS voorspelt een inzameling van dui zend ton oud papier méér, als de op haal eenmaal gestroomlijnd is en de Schiedammers eraan gewend zijn. De regelmaat in het ophalen van oud papier zal groter worden, want de ONS stelt die voorwaarde, als zij scholen en verenigingen het recht verleent om in te zamelen. Overigens zal gelet worden op bestaande activiteiten op dit gebied, zodat doublures worden voorkomen. Het ophalen wordt aan een vergunnin gensysteem gebonden. Hierbij houdt het reinigingsbedrijf van de ONS toezicht, "cv cn'ïn nog wijken, waar ondanks goede wil van de vrijwilligers niet alle huizen langsgegaan worden. In an dere stadsdelen daarentegen wordt soms twee-, driemaal in de week ge vraagd: „Hebt u nog ouwe kranten?" De ONS hoopt nu de activiteiten zo op el kaar af te stemmen, dat elke wijk gere geld een beurt krijgt. De scholieren en de verenigingen zijn via een ONS-enquête gevraagd hun er varingen op te schrijven. Wim Oomen: „Hoe bewijs je dat nu?" Kwestie-Konings opnieuw actueel Sociale dienst blijft af van 'dierbaar' vermogen Een pilsje in een buurthuis wordt flink duurder, als het plan van het college doorgaat. Vlaardingen ,,De waanzin ten top" noemt Don Rodrigues (D'66) het voornemen van het in middels demissionaire college van B en W, om de Vlaardingse buurthui zen en het open jonge rencentrum te dwingen de winsten op de barom- 7.et met vijftig procent te verhogen, om op die ma nier extra geld vrij te krijgen. Het D'S6-raadslid heeft sa men met VVD'er Wessel van 't Hoen en CPN'er Hans Pol dervaart een extra vergade- ring van de raadscommissie voor sociaal-culturele aange legenheid afgedwongen, om dat de commissie zich tot op heden nooit over die zaak heeft gebogen. Het is de der de keer in korte tijd, dat de oppositie een extra commis sievergadering bij elkaar roept. In de brief aan het college van B en W, waarin de drie oppositiepartijen om de extra vergadering van de commis sie voor sociaal-culturele aangelegenheden vragen, stellen de ondertekenaars dat er in juli een brief van het college aan de instellingen in het club- en buurthuiswerk en in het jeugd- en jongeren werk is uitgegaan, waarin over het percentage dat de barwinst zou moeten bedra gen en de bestemming die die winst zou moeten krijgen, wordt gesproken. De opposi tiepartijen wijzen het college erop, dat de commissie hierin niet gekend is, „laat staan dus de gemeenteraad." Het college van B en W heeft inmiddels besloten, de com missie inderdaad in een extra zitting bij elkaar te roepen. Dat gebeurt op dinsdag 18 oktober. In de brief die het college daarover heeft ver zonden wordt gesteld, dat de gewraakte brief aan de in stellingen in het sociaal-cul tureel werk in juli aan alle leden van de commissie is toegestuurd. Don Rodrigues: „Dat kan best; we krijgen wel meer van dat soort brieven binnen. Maar dat wil niet zeggen dat de commissie zich er inhou delijk over uitgesproken heeft. In die brief worden de instellingen voor een voldon gen feit geplaatst, waar nooit politieke besluitvorming over heeft plaatsgevonden. De commissie had er op zijn minst een advies over moe ten uitbrengen. Het is dus weer hetzelfde als met de Sehiedamseweg en de Maas- sluissedijk. En ik vind het de waanzin ten top, dat het col lege de instellingen wil ver plichten, de barwinsten met de helft op te schroeven. Sinds wanneer is de gemeen te van plan om kroegen te exploiteren? Dat is toch nooit de bedoeling geweest? Daar om wil ik er eerst over pra ten, voor dat besluit defini tief zal vallen." - Binnen de instellingen die door de maatregel zijn getrof fen is al geruime tijd schande geroepen over de voorgestel de maatregel van de zijde van het college. Vooral de buurthuizen zijn van plan. zich alsnog iel tegen een der gelijke maatregel te verzet ten. Op het stadhuis wordt de re actie van de oppositie wat overdreven genoemd. Amb tenaar Herman Snoek, belast met het sociaal-cultureel werk: „Men heeft die ge wraakte brief in juli gekre gen, en afgezien van wat technische vraagjes die één raadslid heeft gesteld is daar verder niet op gereageerd. Men heeft er dus blijkbaar niet goed naar gekeken. Er is bij de vaststelling van het so ciaal-cultureel programma voor 1983 onder meer beslo ten dat de begrotingen van de instellingen zouden wor den geschoond, en daar is dit een onderdeel van. De zaak is niet apart in de commissie .gebracht omdat er al uitvoe rig over was gesproken, ook met de instelbngen." Over het 'feit dat de kritiek zich vooral lijkt te richten op de barwinst merkt Snoek op: „Als dat het enige is zijn we tijdens die extra vergadering misschien gauw klaar." Schiedam Het SSSN-be- stuur pleegt geen inhoudin gen meer op salarissen van medewerkers. Onlangs raak te het bestuur van de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord in opspraak omdat het in het verleden uitbetaalde onkostenvergoe dingen alsnog via een loons vermindering terugsehroef- 4e;' Het bestuur pleegde de in houdingen meer dan een jaar na uitbetaling, omdat het vond dat diverse onkosten indertijd ten onrechte waren gedeclareerd. Van de zomer werden de personeelsleden gesommeerd de bedragen te rug te storten op rekening van de stichting, maar die stelden zich op het standpunt dat het bestuur maar naar de rechter moest stappen. Jon gerenwerker Jaap de Graaf, die rond die tijd werd ontsla gen en bij wie ook inhoudin gen zijn gepleegd, verklaarde desgevraagd tegenover onze krant dat de onkostenver- goeingen indertijd waren goedgekeurd door de pen ningmeester en dat hij daar om niet begreep dat het be stuur ineens op de betalingen terugkwam. CPN-raadslid Ulfred Bruse- ker voelde verantwoordelijk wethouder Luub Hafkamp enige tijd geleden over de kwestie aan de tand. Hij meende dat het bestuur geen enkele juridische grond had om om die reden tegen de wil van de betrokken perso neelsleden inhoudingen op het salaris te plegen. 1 Vlaardingen In de nachtbar aan de Parallelweg in Vlaar dingen. is gistermorgen vroeg een flinke ruzie ontstaan, die resulteerde in een handge meen. De eigenaar van de zaak en een van de bezoekers liepen bij de knokpartij letsel op. Twee mannen zijn,wegens geweldpleging aangehouden en naar het bureau overge bracht. Schiedam Een kwestie, die twee jaar geleden de PvdA/CDA-coalitie in Schiedam op haar grondvesten deed daveren, komt opnieuw aan de orde. De sociale dienst (GSD) wil weten welke richtlijn zij moet hanteren, als men sen met een eigen vermogen een uitkering aanvragen. De werkwijze van de GSD is al ruimschoots tegemoet gekomen aan de ideeën, die het toenmalig PvdA-raadslid Hans Konings erop nahield, toen hij fel tekeer ging tegen het beleid in dezen van de vorige wethouder voor sociale zaken, Riet Taverne. Nu PvdA-wethouder Herman Posthoorn sociale zaken in zijn portefeuille heeft, is het een ongeschreven regel geworden, dat Schiedammers niet zonder meer gedwongen worden eerst hun auto, sieraden, antiek óf schilderijen te verkopen, alvo rens zij een volledige uitkering krijgen. Dit deel van het eigen vermogen blijft onder voor waarden in tact. Aanvankelijk was er sprake van, dat de GSD zich hier strenger zou opstellen. Ko nings noemde het in 1981 ech ter belachelijk, dat „een werk loze vrouw eerst haar arm bandje moet inleveren" wil zij aan een korting op haar uitke ring ontkomen. Nu, twee jaar later, deelt de GSD het stand- punt-Konings, zij het met de nodige nuances. Wie flinke spaartegoeden heeft, moet daar eerst op inte ren, anders geeft de GSD geen geld. Wie een auto, antiek of sieiaden enzovoorts bezit en daar „een emotionele binding" mee heeft, hoeft op dit vermo gen niet in te teren. Het zou zoveel pijn doen, als iemand bijvoorbeeld een hem dierbaar erfstuk moet verkopen, dat de GSD zich liever humaan op stelt en niet moeilijk doet. Maar het is wat anders, als ie mand ziet aankomen dat hij werkloos wordt en dan gauw al zijn spaargeld omzet in luxe goederen om aan het 'interen' te ontsnappen. In die gevallen zal de GSD zich zonder pardon opstellen. De aanvrager van1 een uitkering zal dan gesom- meerd worden eerst een deel van zijn vermogen aan te wen den vooi eigen onderhoud. In de praktijk stelt de GSD zich al een tijd zo op, maar di recteur Gérard Smits zei deze week er nu wel eens behoefte aan te hebben om te weten, of de gemeenteraad met die han delwijze kan instemmen. De politiek heeft deze kwestie sinds Konings eigenlijk maar laten lopen; daar kwam het op neer. Probleem in de commissie so ciale zaken was alleen nog, hoe aangetoond kan worden dat iemand snel het spaargeld besteed heeft, terwijl hij aan zag komen dat hij in een posi tie terecht komt waarin een uitkering nodig is. „Hoe bewijs je nu, dat iemand dat heeft zien aankomen?" was de vraag waar PvdA'ers Herman Post hoorn en Wim Oomen met el kaar over van gedachten wis- selden.VOomen is zelf in Vlaar dingen adjunct-directeur van de GSD, dus hij kent die pro blematiek bij uitstek. Voor hem is de wet er duidelijk over: als bijvoorbeeld een man ziet aankomen dat hij naar een bejaardentehuis moet, mag hij niet als de wiedeweerga zijn geld opmaken aan mooie din gen en doen alsof hij er een emotionele binding mee heeft. Dan heeft de GSD het recht de uitkering in te korten, tot op die luxe "voldoende is inge teerd. Daarom zal de GSD toch, wat voor Konings nog een puntje van kritiek was. de clienten blijven vragen naar de be standdelen, waaruit het ver mogen is opgebouwd. Vlaardingen Zonder al te veel discussie heeft de com missie voor algemene zaken gisteravond ingestemd met de kritiek, die het hoofd van de afdeling stadsontwikke ling, M. Ouwens, in een adviesnota heeft geuit op de zo neringsplannen van Rijnmond. In een discussienota heeft Rijnmond zones aangegeven waarbinnen niet of nauwelijks gebouwd zou kunnen worden, vanwege mi lieuproblemen in verband met de industrie. De zones die voor Vlaardingen zijn aangedragen zouden catastrofale gevolgen hebben voor het woningbouwprogramma. De commissieleden onderschreven gisteravond de kri tiek van Ouwens, dat Rijnmond met deze zonering op de stoel van de gemeenteraad gaat zitten. Veel opmerkin gen werden er niet over gemaakt; men was het met de felle kritiek van Ouwens zo eens, dat de vergadering al rond acht uur afgelopen was. Ook over de andere agen dapunten viel weinig op te merken. Schiedam De herope ning van de Rotterdam- sedijk wordt door de betrokken middenstand gevierd met een toer nooi touwtrekken voor dames en heren, waar van het de bedoeling is dat het een jaarlijks te rugkerend evenement wordt. Zaterdag kun nen deelnemende teams zich uiterlijk tot één uur opgeven bij café The Pub, De Schiedamse ho reca heeft zich al met verschillende sterke teams gemeld. Om twee uur worden de touwen gespannen. Er zijn tro feeën en andere prijzen te winnen, die betrek king hebben op de Rot- terdamsedijk. Maassluis Burgemeester John van Es heeft de vrijwil lige brandweer van Maas sluis een nieuwe tankautos puit overhandigd. Het voer tuig, dat 201.000 gulden heeft gekost, vervangt een al ze ventien jaar oude wagen. De nieuwe brandweerauto, die is gebouwd door Doeschot-Ro- senbauer, is op 18 augustus al aan de brandweer geleverd, maar moest eerst worden ge keurd voordat de overdracht kon. plaatsvinden. Bij de overdracht onthulde de Maassluisse burgemeester dat er voorlopig geen grote kredieten voor voertuigen meer beschikbaar worden gesteld. Binnenkort komt er echter nog wel een flink be drag op tafel voor het her stellen van de vloer van de brandweerkazerne. Aan de brandweer werd door de vertegenwoordiger van Doe- sehot-Rosenbauer twee enve- loppes met inhoud overhan digd. 'Maassluis Twee in de Me rellaan in Maassluis- gepar keerd staande auto's zijn gis ternacht het slachtoffer van onbekenden geworden. Een twee jaar oude BMW 316 (kenteken GN-87-IL) werd geheel gestolen, terwijl een Opel Manta nog gedeeltelijk aanwezig was. Van de Opel bleken de voor- spatschermen, de koplam pen, de voorbumper met spoiler en de grill te zijn ont vreemd. De schade bedraagt rond de 5500 gulden. De Maassluisse politie vermoedt, dat de dader zijn eigen Man ta voor een deel in elkaar ge reden heeft. v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1