'Remigratie van Turken met geld ondersteunen' SPORT 21 Peter Friederich: 'Het was mijn eerste overtreding Tien maanden geëist voor mishandeling Knutselen met arm in T gips Schiedam blijft tegen motorraces Muzaffer Ugur vraagt kamerleden naar De Harmonie Eline Blacquière kiest voor Storks SCHADE DHS zonder keepers Vlaardingse buksen naar vredesmars Twee gewonden na klapband Vrouwen over postnatale depressie Vergiftiging na 'Bottelo' vrij ernstig Schiedam sloopt woningen in Oost Schorsingen wachten FCN66 Terreinehef Groen wint van Zwart Vlaardingen/Schiedam Van de 9000 buitenlanders, die in Schiedam en Vlaardingen wonen, zou zestig tot zeventig procent zo terug willen naar het vaderland. Muzaffer Ugur weet het zeker Als zij het geld hadden, waren zijn landgenoten allang verdwenen, want voor de meesten van hen heeft Nederland geen toekomst Kwamen zij ook niet voor Vlaardingen Een grote groep Vlaardmgers trekt volgende week zaterdag naar den Haag om daar te protesteren tegen mogelij ke komst kruisraketten naar Nederland. Voor het vervoer naar Den Haag rijden speciale bussen Kaarten kosten tien gul den voor volwassenen en vijf gulden voor kinderen Deze kaarten zijn te koop bij Nelleke van der Luit, Ida Maria De Raathstraat 9, de wereldwinkel op de Hoogstraat, boekhandel Den Draak op het Veer- plem en op de protestdag zelf bij de Lijnbaanhallen De bussen met deelne mers aan de protestmani festatie vertrekken 29 ok tober om half elf van het Liesveld viaduct. Naar verwachting zijn de deel nemers rond half zeven weer terug in Vlaardin gen Muzaffer Ugur, voorzitter van het Curatorium voor Integratie en Reïntegratie, wil de remigratie meer onder de aandacht van politici brengen Zoals de hoge heren, de adviseurs der politiek, er nu over praten, schiet het volgens hem niet op Het is afstan delijke blabla „Zij moeten eens luisteren naar de ge wone buitenlander, de man in de straat, en horen wat die wil Maar niet naar sociologen en alle maal geleerde mensen, die zelf geen buitenlander zijn Want die hebben de problemen van buitenlan ders metVolgens Muzaf fer Ugur scheelt dat aan merkelijk. Hij zal nog deze week een poging ondernemen bekende politici uit de Tweede Kamer te bereiken Liefst zou hij eind novemher, begin de cember tn ieder geval vóór de behandeling van Rietkerks minderhedennota in het parlement twee po litici van iedere partij naar Vlaardingen te halen, waar hij wellicht in zaal De Har monie, een soort forumbij eenkomst wil houden met twee- a driehonderd Turken om een doorbraak in het re in ïgra tied enken te bewerk stelligen i Muzaffer Ugur „Idiote uitlating van Rietkerk." Met PvdA-kamerlid Flip Bührmeijer heeft Ugur al contact gehad, ook met ande re leden van de vaste kamer- comjssie van sociale zaken Het gaat er Ugurs Curatori um voor Integratie en Reïn tegratie om, dat buitenlan ders meer steun ondervinden bij hun pogingen om weer 'terug naar huis' te gaan Dat is voor de meesten moeilijk Zowel wanneer zij in Neder land werk hebben, als wan neer zij met werken, verhe zen zij bij remigratie de soci ale zekerheid die Nederland biedt „Maak die keus maar eens'" zegt Ugur „Het is een hele stap In. Schiedam, Vlaardingen kent Ugur uit zijn hoofd ai tientallen Turken, die niets liever zouden willen dan te rug naar Turkije te gaan Maar een 'oprotpremie' van duizend gulden daar kun nen zij amper de reis van be talen, laat staan mogelijkhe den te scheppen om in Tur kije boven het zwerversbe staan uit te komen Het Cu ratorium staat daarom een betere financiële regeling voor „Maar dan doet minister Rietkerk ineens een idiote uitlating,bromt Muzaffer Ugur „Hij zegt als Neder landers emigreren, krijgen zij ook geen geld mee Daar mee lost hij het probleem niet op Zie het eens anders Een werkloze Turk kost de overheid jarenlang geld Geef hem bijvoorbeeld zijn uitkering over twee jaar in eens en hij kan in Turkije een redelijk bestaan opbou wen Op termijn bespaart de overheid daarmee geld geld dat bovendien in werk wordt geïnvesteerd, al is het tn Turkije Volgens Ugur zijn veel van zijn landgenoten ziek van heimwee, vooral onder de werkloze Turken van de zo genaamde eerste generatie Maar de financiële barrière is te groot om terug te gaan Hij verwacht veel interesse voor de bijeenkomst in De Harmonie, als het hem lukt hier kamerleden naartoe te krijgen Rotterdam/Schiedam Het boterde eigenlijk al ja ren niet meer tussen de man en zijn vrouw. Hij sloeg en schopte haar, maakte om alles ruzie en regelmatig kwam de Schie dammer, die een Turks café heeft, dronken thuis en gooide dan van alles naar haar hoofd. Zijn vrouw was al eens naar een Blijf van mijn Lijf huis gevlucht, echtschei ding was na bijna 25 jaar huwelijk aangevraagd en de man mocht haar thuis niet meer opzoeken. Op 9 augustus drong hij echter weer eens haar wo ning binnen. Na haar be dreigd en mishandeld te hebben ging hij in zijn ra zernij zover, dat hij haar met een handdoek trachtte te wurgen. Poging tot dood slag, stelde officier van jus titie P. de Wit. Hij eiste dan ook tien maanden cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De caféhouder zelf hield het voor de Rotterdamse rechtbank op een echtelij ke ruzie die bij elke fami lie wel eens voorkomt. Sommige dreigementen kon hij zich ook niet meer zo herinneren. „Ik ver moord je. Snij je in stuk ken en stuur je lijk naar Turkije", zou hij volgens zijn echtgenote haar heb ben toegevoegd. De man is ondertussen ver huisd naar Den Haag en het is hem verboden nog één voet in Schiedam te zet ten. Hoewel zijn vrouw bij haar eerder afgelegde ver klaringen blijft, wilde zij gisteren voor de rechtbank toch nog een goed woordje doen voor haar eega. Hij mocht zijn kinderen weer opzoeken, indien hij voor rechtbankpresident Meeter beloofde haar nooit meer te bedreigen. Uitspraak op 2 november. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 20 oLtooer 1QS3 Schiedam Op het Ke- thelplem zijn gistermid dag twee vrouwen ge wond geraakt, toen hun auto een klapband kreeg en een aanrijding ont stond Dat gebeurde in een bocht tussen de rijks wegen 19 en 20 De 33-ja- rige automobiliste kreeg een hoofdwond en liep wat kneuzingen op Haar 32-jarige vriendin uit Krimpen brak een pols Beide vrouwen zijn opge nomen in het Holyzieken- huis te Vlaardingen Vlaardingen Het Vlaardmgs Vrouwenhuis houdt dinsdag een thema avond over postnatale de pressie Twee weken gele den werd In het Vrou wenhuis de film Adem loos vertoond, die hetzelf de onderwerp heeft In aansluiting daarop wordt er dinsdagavond gepraat met een deskundige over de oorzaken van postnata le depressies, ervaringen van vrouwen en de vraag hoe vrouwen elkaar kun nen ondersteunen Als dat wenselijk mocht blijken wordt er een gespreks groep over opgezet De bijeenkomst in het Vrouwenhuis aan de Pie- ter Karei Drossaartstraat begint om acht uur 's avonds en de entreeprijs bedraagt anderhalve gul den Een arm in het gips was voor dit meisje geen beletsel om zich creatief uit te leven in De Knutselstee, waarin het Hoekse wijkgebouw De Hoekstee elk jaar voor enkele dagen wordt omgedoopt Het evenement van de commissie vakentiebeste- dtng m Hoek van Holland was ook deze herfst een succes nummer. Met activiteiten als knippen, plakken, zagen, puzze len en bloemschikken werden de kinderen gisteren voor het laatst beziggehouden. Ze mochten naar hartelust knoeien aan de make-up tafel, poffertjes en erwtensoep eten en onderlin ge wedstrijdjes houden Het ging probleemloos, al moest de EHBO wel snel tn actie toen een kind zich verslikte tn een dropveter Een van de grote nieuwe evenementen was eergis teren Legoland met een complete bouwwedstnjd, waarop zich vele architecten in spe openbaarden. Schiedam De gemeente Schiedam blijft bij haar bezwaren te gen wedstrijden met motorvoertuigen op Schiedams grondge bied Of het nu gaat om autorallyes of om motorraces, als ie mand dat wil organiseren, moet h'j het maar ergens anders doen Het is niet alleen dat Schiedam er geen plaats voor heeft, maar bij de gemeente bestaan er ook principiële bezwaren tegen deze milieuverontreiniging Een bericht van die strekking laten B en W uitgaan naar de di recteur-hoofdingenieur van de provinciale waterstaat Deze had om de standpunten gevraagd Het college iaat weten het tot dus ver gevoerde beleid tegen motorwedstnjden te continueren Schiedam Na de brand bij de Coca Cola- fabriek Bottelo BV, eer der deze week, die de atmosfeer in het be drijfspand zo aantastte dat enkele mensen ademhalingsproblemen kregen, blijkt de aard van deze vergiftigings verschijnselen nu toch ernstiger te zijn dan eerst werd aangeno men In het Havenziekenhuis in Rotterdam moesten drie mensen van de particuliere bewakings dienst worden, opgeno men In het Schieland- ziekenhuis in Schiedam liggen twee mensen, die giftige lucht inadem den Zij voelden zich aanvankelijk draaierig en hadden een voortdu rende neiging tot over geven Schiedam Medewerkers van het Lekkerkerkse sloop bedrijf Bik beginnen maan dagmorgen met het slopen van woningen in de Stationsstraat en de Teylerstraat in Schie- dam-Oost De huizen gaan te gen de vlakte in het kader van de stadsvernieuwing De wo ningen die in du gebied leeg komen, worden steeds zo snel mogelijk gesloopt om brand stichting zoals eerder deze week en vernielingen te voorkomen Steeds als er een blok woningen is vrijgekomen, valt het onder de slopersha mer Het gaat ditmaal om de woningen Stationsstraat 15 tot en met 35 en 43 tot en met 61 In de Teylerstraat worden de panden 3b en 2 en 4 aange pakt De panden Teylerstraat 3a en Stationsstraat 37 blijven voorlopig staan als schutpand voor het hoekpand Teyler straat 1 Deze worden op een later tijdstip gesloopt De werkzaamheden duren tot half december Vlaardingen Op het laatste mom'ut heeft Eli- ne Blacquière haar over schrijving van Schiedam naar Vlaard ngen Holy in getrokken. Neerlands meest talentvolte softbal- ster heeft, mede op aan drang van de coach van het Nederlands team Teus Moren, besloten om vol gend jaar bij het Haagse Storks te gaan spelen. Zus Joke komt volgend sei zoen wel gewoon uit voor Vlaardingen Holy. Eline Blacquière heeft moeite gehad om de voor haar zo belangrijke beslis sing te nemen „Ik had al een paar toernooien mee gedaan met Vlaardingen Holy en het beviel me uit stekend Het niveau is dan weL lager, maar ik had er gewoon weer veel plezier in. Vlaardingen Holy is gewoon een heel gezellige vereniging Toch besloot de ex-Speel ster van Jong Oranje te kiezen voor Storks. Ver klarend! „Direct toen be kend werd dat ik naar Vlaardingen Holy zou gaan stond de telefoon hier roodgloeiend. Eerst belde een vereniging uit Haarelem, of ik geen zin had om daar te gaan spe len. Haarlem is echter veel te ver weg voor mij, dus dat was snel van de baan." Ook het Haagse Storks belde, evenals de coach van het Nederlands da- messoftbalteam Eline Blacquiere ging steeds meer twijfelen, wist eigen lijk geen goed raad met de situatie. „Ik heb toen con tact opgenomen met Ab Bruinekool, de secretaris van Vlaardingen Holy Hem de situatie uitgelegd en hij zei dat ik de kans moest grijpen om op een hoger niveau te gaan spe len. Storks speelt tenslotte eerste klasse landelijk en Vlaardingen Holy rayon Ik ber nog jong en wil ei genlijk best nog wel op ni veau presteren. Misschien dat een plaats in het Ne derlandse team dan ook tot de mogelijkheden gaat behoren." Probleem was alleen nog het vervoer naar Den Haag. Daar is inmiddels ook een oplossing voor ge vonden De goed ogende softbalsten „Ik kan met een speelster uit Maassluis meerijden naar de trainin gen dus dat is erg makke lijk En toch met een vleugje spijt in haar stem' „Voor Vlaardingen Holy vond ik het ontzettend rot. Maar gelukkig hadden ze veel begrip voor de situa tie en dat was een hele ge ruststelling. Nu maar ho pen dat het volgend jaar bij Storks goed gaat Schiedam FCN '66 beleefde een turbulent weekeinde. Niet alleen werd verloren van St.Lowdewijk (1-2), trainer Piet Kattestaart zag tot overmaat van ramp ook nog twee spelers uit het veld gestuurd worden. Eerst maakte Gerard de Bruin het in de ogen van scheidsrechter L. Boon te bont en kon na zijn tweede boeking vertrekken en vlak voor tijd, er waren nog maar luttele minuten te spelen, kon aanvalsleider Peter Friederich alvast de warme douche gaan opzoeken na een volgens de leidsman veel te grove overtreding, „Ik wist met wat ik meemaak te," klinkt het nog met emotie in zijn stem, als Peter Friede rich aan het voor hem zo ver velende meident wordt herin nerd „We stonden met 1-2 achter en wilden in die laatste minuten gelijk maken Het zat er gewoon in De jongens van St Lodewijk gingen de bal achterin rondspelen en wij na tuurlijk jagen op de bal Ik kwam inderdaad met een ge strekt been in, maar om daar nu meteen de rode kaart voor te geven, dat gaat me echt te ver Het was notabene pas mijn eerste overtreding m de wedstrijd In de puur plaatselijke ont moeting tegen Schiedam, die voor aanstaande zondag op bet programma staat, kan Piet Kattestaart dus vermoedelijk niet beschikken over zowel De Brum als Friederich, als is dat FCN '66, hier in actie tegen DBS, zal het de komende we ken vermoedlefjk moeten stellen zonder Gerard de Bruin en Peter Friederich Vlaardingen Het bestuur van de Vlaardingse voetbal vereniging Fortuna is nog steeds op zoek naar een ter reinehef. In verband met ziekte van de huidige ter reinchef Manus Vernmeu- len, zit de vereniging te springen om een plaatsver vanger. Een ieder die Fortu na wil helpen kan contact opnemen met het bestuur van de verenging. Maassluis De onderlinge krachtsverschillen zijn gering in de eerste divisie B basket bal BV Voorne uit Brtelle, dat tot maandag nog slechts twee punten had verzameld, vloer de nota bene in Delft koploper DAS met 79-87 Reden genoeg voor Green Eagles, ook nog slechts twee punten rijk, om tegen Black Eagles tot het ui terste te gaan Een beste wed strijd werd het allerminst, maar het team van coach Wtm Boon won wel 80-77 (rust 44- 44) Pas nadat Boon bij 26-30 m de vijftiende minuut in een time out opdracht had gegeven tot een zone-press, leefde de thuisploeg op De definitieve bres werd halverwege de tweede helft geslagen na een onthutsend slechte periode van beide kanten, waarin tweeeneenhalve minuut niet werd gescoord Na 60-54, 72-64 probeerde het Rosmalense team via een full-press nog te rug te komen Wat bijna lukte ook Topscorers GE Aad Klos (16), Peter van der Waal (14) en Rob Schriel (18} volgens laatsgenoemde nog lang met zeker Ik heb na af loop met de scheidsrechter staan praten en toen realiseer de bij zich dus ook dat het pas mijn eerste overtreding was In een opwelling heeft hsj mij er dus uitgestuurd Hij beloof de mij om een mild rapport aan de KNVB uit te brengen en uit te leggen hoe het nu precies in elkaar zat Ik kan nu alleen maar hopen dat ik geen schorsing krijg Moeilijk Piet Kattestaart kan de tv.ee spelers maar moeilijk missen m het elftal na dt leegloop van het vorige seizoen Peter Frie derich naast speler ook nog voorzitter van de Harga-vere- niging, maakte op 37-jarige leeftijd zijn rentree in het eer ste elftal en werd direct ook in de spits geposteerd Immers was de eigenaar v«m eer kle dingzaak m Schiedam een aantal jaren geleden met top scorer van de Waterweg' Ook dit jaar pikte hij zijn doelpun- tjes al weer mee In mei ben ik al voor mezelf gaan trainen want ik verwachtte eigenlijk wel dat ik zou worden terug gehaald De basis was klem Ach, de conditie was weer snel op het oude niveau en leeftijd maakt toch helemaal niets uit Je kunt het natuurlijk niet meer vergelijken met een aan tal jaren terug Toen speelden door Chris Woerts we in de RVB en schopte ik de goals er wel heel makkelijk in In de KNVB krijg je minder ruimte en ligt het tempo ook wat hoger Maar ik heb geen problemen met de aanpassing gehad het ging eigenlijk alle maal vanzelf Het gaat FCN 66 dit seizoen met eens slecht Na het ver trek van Martin Schaap en een groot aantal spelers dacht iedereen dat de Schiedamse vierdeklasser rijp zou zijn voor degradatie Nu na vijf speel dagen heeft FCN 66 even zo vele punten Het gaat inder daad niet slecht bij ons We hebben vvehswaat twee partij en verloren maar ik ben nog geen tegenstander tegengeko men die er echt boven uit stak Bang voor degradatie ben ik dan ook mei We moeten ze ker mee kunnen blijven draai en Lukt dat dan zijn we al heel tevreden Vlaardingen De gemeente* Vlaardingen heeft 2 000 gulden beschikbaar gesteld om de schade aan de verlich ting van het openbare trainingsveld in sportpark 't Nieu- welant te verhelpen De voetbalverenigingen De Holland laan, RKVVIK en Sa telliet maken gebruik van het veld maar herhaaldelijk komt het voor dal vandalen de lichtinstallatie hebben kapot gemaakt Om herhali ig te voorkomen word er in de kappen van de lichtmasten onbreekbaar glas gezet Schiedam DHS zit vrijwel 2onder keepers Voor het eerste team kan trainer Wim Frenks nog wel beschikken over Andre Heme maar de doelman van het tweede elftal Rob van den Betrg is \oorlopig voor enkele weken uitgeschakeld In de wed strijd tegen de reserves van Olympia moest hij uitvallen nadat hij bij een val de banden van zijn elleboog verrekte Een speder, Richard van Biljouw, moest toen zijn plaats onder de lat innemen Iets wat hem overigens verdienstelijk afging Door de blessures van Aad Lecluse en Man Blokland en de schorsing van Frans Wuyts heeft Wim Frenks nog slechts de beschikking over twee keepers Naast André Heme is dat Peter van der Giessen Pas over enkele weken komt er voor de Rotterdamse oefenmeester verandering in de situatie Tot dat moment is het voor hem derhalve improviseren

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3