WATERWEG SPORT Veel kritiek op welzij nsnota Green Eagles in de lift bondsspaarbank Overlevingskansen voor Noad weer gestegen Commissie democratische planning stelt ontwerp vast Raad herdenkt Van der Haagen Energietrofee voor Schiedam Appelpan geeft zichzelf weg 'De Kreek moet zich geen illusies maken' Hoeveel u ook wilt lenen en om welke reden dan ook - uw Bondsspaarbank heeft het alle maal al heel wat keren meege maakt. Als gezinsbank van oudsher kunnen we u beter dan wie ook verantwoord adviseren. In rustig overleg maken we de zaak snel en op discrete wijze voor u in orde. En de voorwaarden zullen u bijzonder meevallen John van de Toorn terug zeer gunstige tarieven snelle afhandeling deskundig advies van de gezinsbank bij uitstek vraag voor meer informatie de folder bij uw kantoor in de buurt Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Ben Floridas niet gesehorst VZC verdienstelijk Rotterdams Kieuwsblad dinsdag RW 25 oktober 1983 Vlaardingen Zowel vanuit de instellingen voor het maatschappelijk werk als vanuit organisaties die zich bezighouden met sociaal-cultureel werk is een stroom aan kritiek geuit op het beleidsprogramma voor de periode tot en met 1988, opgesteld door het Viaardings Centrum voor Welzijnsplanning (VCW). In die beleidsnota wordt aangegeven, hoe in de visie van het VCW het maatschappelijk en het sociaal-cul tureel werk in de komende jaren zal moeten werken. Al tijdens twee inspraakavonden werd heel wat kri tiek tot uitdrukking gebracht. De commissie voor de democratische planning, die vanavond het vooront werp van het beleidsplan zal moeten vaststellen, krijgt nog meer kritiek over zich uitgestort. Diverse instellingen hebben de gelegenheid aangegrepen om in brieven aan de commissie duidelijk te maken, dat ze veel van de plannen van het VCW absoluut ver werpen. Wat de maatschappelijke dienstverlening betreft is het grootste hete hangijzer de samenvoeging van de diverse instellingen tot één groot centrum voor maatschappelijk werk. „Wij vrezen bij aanvaarding vart dit plan voor een fusie een zeer grote kans op mislukking", schrijft Pro Juventute. Het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening noemt het plan 'onvoldoende onderbouwd' en 'een sprong in het duister'. Ook de sociale dienst ziet grote proble men. Het Instituut Burgerraadslieden schrijft: „De vanzelfsprekendheid waarmee er bij u vanuit wordt gegaan dat een fusie van bestaande instellingen als een kennelijk niet te voorkomen gegeven zou moe ten worden beschouwd acht ons bestuur als nogal wrang." En het JAC meent dat alternatieve hulpver lening niet meer zal bestaan, als zo'n fusie er zou ko men. Ondanks al die bezwaren houdt het VCW toch vast aan de voorgenomen fusie. „De procedure voor de totstandkoming van het plan laat geen ruimte voor nog meer overleg en onderzoek", meldt het VCW. Ook op het hoofdstuk over het sociaal-cultureel werk, waarin als belangrijke beleidsvoornemens on der meer worden genoemd de oprichting van één stichting voor alle buurthuizen en 'pooling' van de opbouwwerkers en peuterspeelzaalwerkers, Is grote kritiek geuit. De wijkvereniging in de VOP noemt in een brief het voornemen om één stichting voor de club- en buurthuizen op te richten een reorganisatie, die tot afbraak van het werk leidt. „In onze vereni ging maken nu de bewoners, de bezoekers, gebrui kers en vrijwilligers de dienst uit. Met de grote ste delijke stichtingen gaan we weer terug naar af. Nieu we notabelen, die zich op die niveaus het lekkerst voelen, zullen weer gaan beslissen over het buurt huiswerk." Het VCW is niet onder de indruk van de argumentatie van de wijkvereniging: „Het gaat ons niet om het twintig jaar terugdraaien van de klok." Volgens het VCW is het oprichten van een stedelijke stichting niet gericht op afbraak van het werk: „Het heeft tot doel een kwalitatief beter club- en buurt huiswerk te verwezenlijken." OJC Summerstreet noemt de analyse in de nota over het functioneren van het jongerencentrum, waarin onder meer werd gesteld dat er teveel voor de ver keerde doelgroep wordt gewerkt en waarin het voor nemen is opgenomen een begeleidingscommissie voor het OJC op te richten, 'onjuist, kwetsend en be schuldigend'. „Het getuigt eveneens van het niet se rieus nemen van het OJC stichtingsbestuur alsmede van onze bezoekers, jongeren in het algemeen." Vanavond vergadert de .commissie voor de democra tische planning over dé problematiek. Schiedam Noad is uit een schier hopeloos lijken de positie, toch weer 'te rug' in de competitie- De Schiedammers boekten in de eigen Beurs een onver wachte 6-2 overwinning op Shot Wageningen. Waarbij nog kwam dat de overige uitslagen in de eerste divisie voor Noad niet ongunstig waren. De overlevingskansen om erin te blijven, zijn door deze ontwikkelingen dan ook aanmerkelijk geste gen. De winst van Noad op Shot, waarvan in Wageningen nog met 6-1 was verloren, was ze ker niet geflatteerd. Het team speelde zich naar een overtui gende 6-2 zege, die door Ron van der Wijk werd ingeleid. Hij won in de openingspartij van Edwin Angenent, samen met clubmaker Edu Wiggers toch geplaatst bij de laatste zestien in de aehtkampen. Van der Wijk bereikte zijn winst met 21-19, 11-21 en 21-17. Noad kwam vervolgens met 2- voor, toen Jan Simons de zwakke Richard van Rooijen kansloos liet: 21-13 en 21-13. Jan Landsbergen verloor van Wiggers (14-21, 21-15, 19-21), maar evenals Van der Wijk rekende ook Simons af met Angenent: 21-15 en 21-19. Waardoor Noad op dat mo ment met 3-1 aan de leiding ging- „Het heeft ons steeds tegen ge zeten", aldus Jan Simons. „Het kwam er nu eindelijk eens uit. Dit was de beste wedstrijd tot nu toe. We hadden dit nodig, want we gingen een beetje aan ons zelf twijfelen. We trainen er toch harder voor en speel den toch niet slecht". Deson danks was Noad na vijf wed strijden nog niet verder geko men dan één schamel punt, wat er nu inmiddels dus drie zijn geworden. Na 3-1 werd het nog 3-2 door de nederlaag van Van dor Wijk tegen Wiggers (19-21,10- 21) maar verder werd alles door Noad gewonnen. Lands bergen won van Van Rooyen. (21-6, 21-9) het dubbel Simons- Landsbergen won van Wig gers/Angenent (21-16 en 21- 11) terwijl Simons zijn per soonlijke triomf voltooide door ook zijn derde partij te win nen. Het werd tegen Wiggers 22-10 en 21-14, waardoor de stand op 6-2 was gekomen én Landsbergen en Van der Wijk niet meer in aktie behoefden te komen. De stand onderaan: 3. Shot W, 5 punten., 4. Tempo Team 2 5 punten, 5. Quick '32 4 punten. 6. Noad 3 punten. Noad 2 won met 9-1 van Wil- no, waardoor de voorsprong op FVT nog altijd twee punten bedraagt De volgende wed strijd gaat tussen de beide kop lopers. Aad van Opstal en Pe ter van der Wijk wonnen drie keer en Edwin Schop twee keer. Schiedam De ge meenteraad heeft gisteravond enkele ogenblikken stilte in acht genomen ter herdenking van commissaris van po litie Cees van der Haagen, die op 15 oktober bij Alk maar verongelukte. Loco-burgemeester Scheeres noemde zijn dood een ont stellend verlies en prees het besluit vaardige en ook zachtmoedige, jovia le karakter van Van der Haagen, „een ka rakter wat je bij een politieman mis schien niet zo gauw zou verwachten", al dus Scheeres. Mevrouwen Van der Haagen-Dijk, die bij het ongeluk zwaar gewond raakte, is volgens Scheeres aan de betere hand, maar zij zal nog wel enige tijd in het zie kenhuis moeten ver blijven. MC g De Schiedamse loco-burgemeester Reinrer Scheeres ontving gistermiddag een energiebesparingstrofee uit handen van minister Gfjs van Aardenne. Schiedam kreeg de onderscheiding voor de vele aan dacht die de gemeente besteedt aan energiebesparing door onder meer isolatie van woningen en experimen ten van de Openbare Nutsbedrijven met nieuwe tech nieken, zoals de toepassing van wartepompen, warm tekracht, zonne- en windenergie. Volgens de jury ver vult Schiedam door deze opstelling een duideijke voor beeld- en vraagbaakfunctie, zowel nationaal ais inter nationaal. Behalve Schiedam kregen ook drie bedrij ven die een voortrekkersrol vervullen op het gebied van energiebesparing een trofee uitgereikt. Vlaardingen 'Appelpan, meneertje dan' is de titel van de voorstelling van het poppentheater Otto van der Mieden, die morgen te zien is in de Harmonie in Vlaardingen. De voorstelling is bestemd voor kinderen vanaf zeven jaar en gaat over een man, die zichzelf weggeeft. Otto van der Mieden speelt in dit spel Appel pan, die als een Nikkelen Nelis door het leven gaat. Centraal in het stuk staat het grote 'pren- tenpoeziefotofantasieboek', waarin Appelpan alles over het verleden heeft bewaard. Hij voelt zijn einde naderen en al zingend en zichzelf be geleidend op een buikorgeltje beleeft hij op nieuw zijn leven. Daarbij vertelt zijn boek hem wat hij moet gaan doen. De voorstelling begint om half drie. Schiedam Het applaus, waarmee de medewerkers van centrum De Kreek gister avond VVD-fractieleider Ge rard Verhulsdonk beloonden, werd achteraf door hen een beetje betreurd. Want de wet houder van dezelfde partij, Luub Hafkamp, ging slechts met vage toezeggingen in op het pro-Kreek-betoog van Verhulsdonk. Hafkamp kon niet beloven dat het 'boven- wijkse' buurthuis aan de Lan ge Haven blijft bestaan. De wethouder zei geen ver keerde illusies bij De Kreek te willen wekken. Nu er in Schiedam-West een nieuw wijkcentrum wordt gebouwd de gemeenteraad besloot hier gisteren toe moeten er onvermijdelijk elders klappen vallen. De Kreek mag boven zijn vroegere functie als buurt huis voor Schiedam-West uit gegroeid zijn, het geeft volgens Hafkamp geen pas deze voor ziening zonder meer te hand haven als er aan de Aleida- straat een nieuw centrum komt. Of De Kreek in de toe komst van belang kan zijn voor Schienoko, na de stads vernieuwing hier, kon Haf kamp nu nog niet overzien. Hafkamp beloofde wel te be middelen tussen De Kreek en De Bever, het huidige wijk centrum van West. Tussen deze instellingen speelt zich in de woorden van Truus de Nijs (PvdA) een soort 'dorpsruzie' af. De gemeenteraad besloot ook tot de verbouwing van clubhuis Zuid, het vroegere hoofdkantoor van de GTB, Op dit terrein zullen binnenkort enkele opstallen gesloopt wor den. Maassluis De basketbaldames en he ren van de Green Eagles bleken einde lijk weer eens succesvol. Zowel de he ren als de dames zegevierden over BV Voorne. De dames van het Schiedamse Juventus verloren kansloos van Voorne 2. De heren verloren in Hilversum van Dunckers. BV Yoorne-Green Eagles (h) 76-86 Een spannende wed strijd, waarin Green Eagles meerdere malen verzuimde om de wedstrijd definitief te beslissen. Tegen de man to Drie dames man verdediging van Voorne, van Green liep de Maassluise formatie Eagles makkelijk uit naar 18-30, om- proberen een dat Peter van der Waal in scholpoging deze fase aan de lopende band van een scoorde. Verdedigend waren speelster van Aad Klos en Kees Brugman gy Voorne te erg sterk bezig. De problemen verhinderen, begonnen toen Voorne een zo neverdediging ging spelen. De organisatie bij Green Eagles was weg. Voorne profiteerde door veel breaks te lopen. In de zeventiende minuut <38-39) was de wedstrijd weer open. Bij de rust was het verschil nog steeds één punt in Maas sluis voordeel (44-45), omdat het overzicht weer terug was. Na de pauze zette de door Frank Otte gesteunde Green Eagles een press neer. Weder om kwam het team van coach Jaap Boon voor te staan, en weer kwam de thuisploeg tot 63-64 terug. Achtereenvolgens moesten toen de aanvallend sterk spelende Wim Kannegie* ter, Rob Schriel en Kees Brug man met een maximum aan persoonlijke fouten naar de kant. Desondanks werd de derde overwinning een feit. BV Voorne-Green Eagles (d) 39-58 De eerste winst voor ae Green Eagles dames is binnen. De man to man verdediging van de thuisploeg leverde geen enkel probleem op. Aanval lend is de Maassluise ploeg de laatste wedstrijden steeds beter gaan draaien. Via een 7-16 stand in de elfde minuut legde het team van coach Kees Brugman de basis voor een re gelmatige overwinning. Bij de rust stond de Maassluise ploeg met 21-29 voor. Na de pauze liep het verschil op tot 26-41. De thuisploeg had' geen ant woord op de zone verdediging van de Maassluise dames, waardoor de eerste winst van dit seizoen meteen een forse overwinning was. Juventus-BV Voorne 2 (d) 45-56 Net als de heren van Ju ventus kwamen de dames uit tegen een veel langere tegen stander. Bijna alle rebounds waren derhalve voor de Voor- "Vertrouwd lenen de spaarbank Schiedam Schiedam John van Toom keert te rug bij Schie dam. De jeugdi ge en getalen teerde verdedi ger verruilde de ploeg waar hij jaren speelde aan het eind van het vorig seizoen voor VFC. Doordat hij in het -ziekenhuis opgenomen moest worden heeft hij nog al tijd geen bin dende wedstrijd voor het Vlaar- dingse VFC ge speeld. Om die reden kan hij midden in het seizoen weer 'te rugstappen'. Schiedam- trainer Cor Ha- bermehl: „Ik vind het fijn als- ie er weer bij is, maar hij zal zich wel weer in het eerste moeten knokken. Ik ga niet zomaar ie mand eruit ha len. Ik denk dat-ie er pas in komt als er ie mand gebles seerd of ge schorst is." nse thuisploeg, die de eerste helft zelfs tot een voorsprong van twintig punten kon uitlo pen. Mei de rust was het team van coach Frits Spaak aardig terug gekomen; een overwin ning zat er dse dag niet in. Daarvoor zat de zoneverdedi ging van Voorne te goed dicht: Dunckers-Juventus (h) 91-47 Een terechte nederlaag van Juventus tegen kampioens- kandïdaat Dunckers. De Schiedammers hadden te wei nig lange mensen om mee te tellen tegen de Hilversumse thuisploeg, die ook nog een Amerikaanse speler had. Bij de rust stonden de Schiedamse heren met 41-19 achter. Het team van coach Dirk de Jong had vooral grote problemen met de wisselende verdedigin gen van Dunckers. Veel bal verlies tegen de man to man verdediging, een ongecontro leerde aanval en een schotper centage van 30 procent, waren de oorzaak van de overigens al verwachte Schiedamse neder laag. Vlaardingen Ben Floridas, de spelmaker van het Vlaar- dingse Hollandiaan, houdt geen schorsing over aan zijn uitsluiting in het eerste com- peiuedueï tegen Schiedam. De scheidsrechter stuurde hem het veld uit omdat hij tegen stander Sjaak van Huet zou hebben geslagen. In de mon deling afgehandelde strafzaak is 'de boel' echter geseponeerd omdat niet bewezen kon \vor-; den dat Floridas inderdaad ge slagen heeft. De strafcommis-' sie kwam mede tot dit oordeel door de lezing van Van Huet, die stelde dat er echt niets ge beurd was. Vlaardingen De zwemploeg van VZC behaalde in de hoog ste afdeling van de KNZB een verdienstelijke zevende plaats.* De Vlaardingse afvaardiging liet daarmee ploegen als DWK, De Dinkel, Veenendaal en ZPA achter zich. Vooral de zwemmers op de 400 meter deden van zich spreken, Caroline van Neuren, Natasja; Vermeulen, Léon van IJzerloo» en Peter Tempelaar zorgden; op deze nummers voor de pun-' ten, Gouden plakken waren er* verder voor Jacqueline daas.' Danny van Hees, Gertine van' den Berg, en de jonge nsesta-. fette met Martin Hagestein. Sander Doolaard, Léon van* IJzerloo en Sandy van Dussel-; dorp. Een zilveren medaille- was weggelegd voor Marco' van Driel, Rick van der) Weerd, Mandie de Ligt en*' Astrid van Irsen, terwijl Anita) Koetschenmyter, Reinier van- der Bend, Annemïek van' Driel, León van IJzerloo, Es-; ther Brouwer en Mirjam- Hagestein beslag legden op een.' bronzen plak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3