Culturele instellingen baren na jaar Staatssecretaris stemt in met nieuwbouw GGD William Pont de beurt voor aan VLIP Hernieuwd Fabrifonds hevelt vermogen over VIAARDINGS OAGBUD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Filmhuis loopt niet Gewapende overval op benzinestation Veer niet duurder voor snel verkeer s Schiedam saneert vieze zandbakken Schiedamse politie wil morgen al actie voeren Hargalaan krijgt voorkeur Pompbediende beschoten Politie sust familietwist Deur vergeten: 15000 weg Kat klem in schoorsteen 'Humor' ligt op straat rOnHfflsr'"""' Vluchtheuvel stuurt auto's foute kant op m mmm! ÉÜi Tasjesroof Schiedam vraagt WVC meer geld voor bejaarden werk Brandstichters vanmorgen al voor officier MAANDAG 31 OKTOBER 1983 Nog geen 10 mensen per voorstelling Vlaardingen Van de film voorstellingen in de Vlaar dingse Stadsgehoorzaal blijkt geen mens wakker te liggen. De met heel wat ophef tot filmhuis omgetoverde Soeië- teitszaa' waarvoor indertijd speciaal een filmcabine en an dere dure spullen werden aan geschaft, heeft in 1982 gemid deld nog geen tien bezoekers per voorstelling getrokken. De producties 'Amator' en 'La femme de l'aviateur' bijvoor beeld trokken niet meer dan respectievelijk vier en zes kij kers. En dat wel te ver staanin drie voorstellingen. In het jaarverslag concludeert directeur Marten Putman dan ook voorzichtig: ,,De films haalden 683 bezoekers in 71 vertoningen. Nog niet zoveel, maar het genre was niet zo ge makkelijk." Hij geeft daarbij aan dat het dit jaar anders zou moeten worden. De optredens in de Stadsge hoorzaal zelf in 1982 liepen eveneens met minder succes. Terwijl het aantal voorstellin gen daalde met acht naar 35, bleek het publiek ook minder talrijk. Gemiddeld trok de Stadsgehoorzaal toch een hal ve zaal (378 mensen) vol. Ro bert Paul en de theaterproduc tie Harold en Maud trokken met 705 toeschouwers een 'vol le bak'; Rob van Houten daar entegen bleef al op 58 bezoe kers steken. Opvallend is ech ter dat de voorverkoop en het aantal abonnementen voor voorstellingen vorig jaar wel toenam. Schiedam Opnieuw zul len er zandbakken uit Schiedam verdwijnen. Vooral in de wijk Groe- noord lijkt het wel, alsof zandbakken er meer zijn voor katten en vogels dan voor kinderen. Het effect van die toenemende viezig heid is, dat steeds minder kinderen erin mogen spe len. En waar te weinig van een- zandbak gebruik wordt ge- maakt, daar zet de dienst ge meentewerken Schiedam nu het nies in. Ook deze dienst moet besparen, legt direc teur Harm de Block uit in zijn voorstel, dat B en W hebben doorgespeeld aan de commissie voor welzijn en volksgezondheid. Die com missie vergadert woensdag 9 i november over de vieze -fzandbakken. In Schiedam-Noord zullen 3: er vijf verdwijnen: aan het ^Faassenplein, in de Rossini- straat, op het Louis Zimmer man n plein en twee op het Jacques Urlusplein. In de wijk Nieuwland wordt de meestal stinkende zandbak aan de W.H. Vliegenstraat opgedoekt. Vier zandbakken worden in omvang terugge bracht: die op de speelplaats in het Sterrebos, êen op het Schubertplein, één op het Hooiland en een bak in de Schimmelpenninckstraat. Deze plannen worden niet meteen uitgevoerd, maar in de periode tot en met 1985. De bak in het- Sterrebos blijft het langst. Tot dusver werden de zandbakken jaar lijks ververst, wat hygië nisch maar net verantwoord was. ïn de afgelopen v,er jaar zijn er al enkele vieze bakken gesaneerd. niiiiiiiiiUiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiimimiiiiiiüiiiiiiiiuMiiiiuiimr. Schiedam De gezamenlij ke vakbonden van politie personeel in Schiedam heb ben een oproep gedaan om morgén al te beginnen met acties tegen de voorgestelde salariskorting van 3,5 pro cent. Al het politiepersoneel is opge roepen om morgenmiddag mee te doen aan een werkonder breking annex actievergade ring in de kantine van het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat. Het actiecomité bestaande uit vertegenwoordigers van de de gezamenlijke vakbonden van politiepersoneel zal daar voor- stellen om. direct al naar het actiewapen te grijpen en niet te wachten tot volgende week maandag, wanneer massale ambtenarenacties tegen de kortingsmaatregelen staan ge pland. Woensdag, wanneer in Schie dam de ambtenaren de straat opgaan om te demonsteren te gen de kabinetsplannen, zal de politie ook van de partij zijn. Vertegenwoordigers van de politievakbonden hebben vori ge week de besturen van de ambtenarenbonden al laten weten dat zij op medewerking van de politie kunnen reke nen. De actiebereidheid bij de Schiedamse politie is vrij groot. Men had al veel eerder tot acties willen overgaan. Door het overlijden van com missaris Van der Haagen, twee weken geleden, zijn de voor bereidingen van acties echter enige tijd opgeschort. Vlaardingen De belang rijkste culturele instellingen van Vlaardingen zijn na een jtar praten, praten en nog eens praten gekomen tot een gezamenlijk informatieblad. De uitgave, die Opzien' ge doopt is, zal half december voor het eerst verschijnen, in een oplage van vijfduizend stuks. In Opzien komt informatie over de agenda van de Vrije Academie, de Stadsgehoorzaal, het Visserijmuseum en de Streekmuzïeksehool. Al die clubs hebben de budgetten voor publiciteit in één pot ge stopt. Het gemeentebestuur wil dat bedrag nog eens met 3700 gulden aanvullen. „Het komt allemaal door die beroerde be zuinigingen", aldus Maarten Bot van de afdeling cultuur van het stadhuis. Het geldge brek heeft de Vlaardingse cul turele instellingen genoopt om samen de publiciteit te verzor gen. Zelfs met al dat geld bij elkaar kan er nog maar moeizaam een blad in elkaar gezet wor den. Voor redactionele stuk ken is geen ruimte. In Opzien komen alleen agendagegevens te staan. Het blad verschijnt op de 'be langrijke' momenten in het culturele seizoen. Zo is er in de maand mei, voor de aanvang van het nieuwe seizoen, een nummer gepland dat in Vlaar dingen huis-aan-huis ver spreid zal worden in een opla ge van 35.000 exemplaren. Vlaardingen Twee mannen hebben zondagavond een gewapende roofoverval op het benzinestation aan de Holysingel gepleegd. Op de pompbediende werd een schot afgevuurd toen hij een deur dicht gooide. De twee gingen er vandoor met al het pa piergeld. De omvang van de buit is nog niet bekend. De overvallers drongen rond tien uur de winkel bij het Schiedam De politie moest er zaterdagavond in de Goe man Borgesiusstraat in Schie dam aan te pas komen om een uit de hand gelopen familieru zie, waarbij de huisraad aan diggelen werd geslagen, te sus sen. Toen de politie arriveerde richtte de woede van de vier ruziënde familieleden zich op een van de politiemannen, die met een kapmes werd be dreigd. Na vijf minuten slaag de de politie er in de gemoede ren te kalmeren. Een agent hield aan het gebeu ren een gekneusde vinger over. Er werden geen aanhou dingen verricht Schiedam De bewoner van een huis in de Van Mussen- broekstraat heeft een vergee tachtigheid duur moeten, beko pen. Toen hij gisteren vergat de voordeur te sluiten, zag een onbekende kans zijn woning binnen te dringen en uit de huiskamer vijftienduizend gul den weg te nemen. Vlaardingen De kat van een familie aan de Valeriusstraat kwam zon dagmiddag door een val klem te zitten in de schoorsteen, Het arme dier moest in die benarde posi tie blijven zitten tot de brandweer kwant om hem te bevrijden. Er was wat breekwerk nodig voordat de kat weer vrij kon rond lopen. De schoorsteen werd daarbij licht bescha digd. Vlaardingen Twee Vlaar dingse jongens hebben ïn de nacht yan zaterdag op zondag automobilisten de stuipen op het lijf gejaagd, door samen op de rijbaan van de Dr. Wiardi Beckmansingel te gaan liggen. 2 e verklaarden tegenover de politie, die de twee van -de straat oppikte, dat ze daar voor de grap waren gaan liggen. Tegen de beide jongens is pro ces-verbaal opgemaakt. pompstation binnen. Zij eisten van de bediende dat hij de kassa openmaakte. Terwijl de een de pompbediende bedreig de met een vuurwapen, haalde de ander het papiergeld uit de kassa. Het slachtoffer, dat voortdu rend onder schot werd gehou den, moest mee naar buiten. De bediende wist echter, toen de overvallers al buiten wa ren, de deur dicht te gooien. Hij kon nog juist op tijd weg duiken, toen de overvaller op de glazen deur schoot. De overvallers verdwenen lo pend in de richting van de Dillenburgsingel. De politie is nu op zoek naar een man van ongeveer 65 jaar, die vlak voor de overval met zijn brommer het terrein van het pompsta tion opreed om te tanken. De bromfietser werd door de overvallers met het vuurwa pen bedreigd en weggestuurd. De eigenaar in gesprek met een rechercheur en een geüniformeerde politieman Vlaardingen Als minimaal 70 procent van de bewoners ermee instemt zal binnen af zienbare tijd worden begon nen met de isolatie van de William Pontwoningen in de Indische Buurt in het kader van het Vlaardings Isolatie Plan (VLIP). In overleg met de bewoners commissie is een programma opgesteld, dat onder meer be staat uit het aanbrengen van spouwmuurisolatie, vervan ging van de keukendeur door een hardhouten deur met dub bele beglazing en het aanbren gen van tachtstrippen op het kozijn van de keukendeur. De maatregelen die bij de Wil liam Pontwoningen moeten worden genomen zijn niet zo ingrijpend. Bij de renovatie van de woningen, zes jaar ge leden, is al het nodige aan iso latie gedaan, Toen werd onder meer al dubbel glas aange bracht. De huurverhogingen na de isolatie varieren van 5,30 tot 11,55 gulden per maand. Daar staat een theore tische besparing van 13,25 tot 41,55 per maand aan energie kosten tegenover. Te verwach ten daardoor is dat door die maatregelen de woonlasten afhankelijk van het type van de woningenmet tot 30 gulden omlaag zullen brengen. Het complex dat nu wordt aangepakt bestaat uit 146 wo- ningen in de Madoerastraat (zuidelijk gedeelte). Lombok straat, Balistraat, Soendalaan (westelijk gedeelte) en Insulin- desingel (zuidelijk gedeelte). Het is het derde complex wo ningen van het woningbedrijf dat in het kader van de VLIP wordt aangepakt. Eerder zijn de complexen De Laat en Wis sing in Holy geïsoleerd. Op donderdag 10 november wordt in ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vijfde laan een informaue-avond over de maatregelen gehou den. De bewoners zijn daar voor uitgenodigd. ADVERTENTIE bij omwikkelen en afdrukken van uw film. -biatis Fuficolor HR Mm. Niet goed. niet betalen garantie. Bmrten 2 werkdagen gereed ROTTERDAM 'U Adm/rahteitsstraat8,' f A te/- 010 130.100 v Oostplem. 2e Middellandstraat 23. tel. 010 -772117 Hoek van "Holland Een vluchtheuvel in Hoek van Holland brengt automobilisten in verwarring. Men komt vrij wel gedwongen op de verkeer de weghelft terecht. De lastige vluchtheuvel ligt op de krui sing van Boulevard, Bad weg en Strandweg. De verkeerscommissie van de deelraad vond dat, om de pro blemen met de vluchtheuvel op te lossen, de noordelijke rij baan van de Strandweg moest worden afgesloten, bijvoor beeld met uitneembare paal tjes. Maar het dagelijks bestuur van deelraad heeft een slim mere oplossing: men verwij dert de vluchtheuvel gewoon. iWi*3fc Een rechercheur bekijkt het kogelgat Schiedam/Vlaardingen Staatssecretaris drs.J.van der Reijden (welzijn, volksgezondheid en cultuur) heeft ingestemd met de nieuwbouw van een regio naal ambulancecentrum aan de Hargalaan in Schie dam. Deze locatie heeft uiteindelijk de voorkeur ge kregen boven een nieuwe vestiging aan de Soenda laan in Vlaardingen. Van der Reijden heeft de ge neeskundige en gezondheids dienst (GGD) Nieuwe Water weg-Noord schriftelijk bericht, dat het ministerie van WVC uitgaat van eerder genoemde investeringskosten a twee mil joen gulden. Duurder mag de nieuwbouw dus niet worden, valt tussen de regels door te lezen. Van der Reijden dringt in dit verband aan op een zorgvuldige aanbesteding: na selectie van aannemers, die hierop kunnen inschrijven. De staatssecretaris gaat er wel van uit, dat Schiedam en Vlaardingen zelf al de nodige goedkeuringen voor de nieuw bouw hebben geregeld. De brandweer in Schiedam zal er vanwege de veiligheid bij be trokken moeten worden. De locatie-Hargalaan is vooral in regionaal opzicht van be lang, want ambulances kun nen via de oprit naar rijksweg 20 snel uitrukken. Uitvalswe gen heeft de GGD voorts in rijksweg 19 en de Beneluxtun- nel, de Nieuwe Damlaan en Church ill weg in Schiedam en de Kethelweg en de Burge meester Heusdenslaan in Vlaardingen. Om redenen van verkeersveiligheid werd de Hargalaan verkozen boven de Soendalaan, die dieper de be bouwde kom in ligt. Het Schiedamse ambulance personeel was na de verhui zing uit de Tuinlaan voorlopig ondergebracht bij de Vlaar dingse collega's, uitgezonderd twee personeelsleden die in het Schielandziekenhuis de krappe behuizing van twee kamertjes genoten. Papendrecht Een 87-jarige inwoonster van Papendrecht is door een ongeveer 16-jarige fietser van haar tasje beroofd. De jongen rukte in het voor bijgaan de *as uit de handen van de wandelaarster. Schiedam De wethouders Scheeres en Hafkamp krijgen een tijdelijk bijbaantje, waarvan Schiedam enkele tonnen rijker zal worden. Zij gaan zitting nemen in het bestuur van het Fabrifonds. Dat is een instelling, ooit opgericht door de weldoener Fabri, die anno 1983 nog steeds een paar ton in huis heeft. Echter, het Fabrifonds func tioneert niet meer. Het is een zogenaamde slapende stich ting. Om het juridisch moge lijk te maken, dat het vermo gen wordt overgeveld naar de gemeente Schiedam, is het nodig dat Hafkamp en Scheeres het bestuur als het ware wakker schudden. Het gaat om een tijdelijk herle ven van het fonds, waarna de stichting rustig weer kan indutten. Wat de gemeente met het vermogen wil doen, ligt in het verlengde van de doel stelling, die Fabri ermee voor ogen had. Hij richtte een oudemanhuis op, in prin cipe bestemd voor arme fa milieleden, maar daarnaast ook voor arme zeelui en an dere Schiedammers. De ge meente Schiedam is van plan het vermogen aan te wenden ten behoeve van de bejaar denhuisvesting. Ook op andere wijze hoopt de gemeente aan meer geld te komen voor het bejaar- denwerk. De jaarrekening 1980 van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk sloot met een gat van 8,8 ton en dat komt niet in de laatste plaats door de lagere rijksbij dragen. Hiertegen zullen dan ook in beroep gaan bij het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC). Schiedam De vijf Schie damse jongeren, die de poli tie heeft aangehouden voor de brandstichtingen van de laatste weken, zijn vanmor gen voorgeleid aan de offi cier van justitie in Rotter dam. Tegenover de politie heeft het vijftal twaalf branden bekend. Als reden gaven ze op dat ze niets te doen hadden en wel eens wat sensatie wilden. De bij de twaalf branden aange richte schade bedraagt circa 250.000 gulden. Ook verklaar den de vijf jongens, variërend in leeftijd van 17 tot 21 jaar, betrokken te zijn geweest bij zeven inbraken in onder ande re scholen en bedrijven. Een enkele maal stichten ze ook brand, nadat 2e een pand via braak waren binnenge drongen, De waarde van de goederen die zij buit maakten ligt rond de 25.000 gulden. De daders opereerden telkens in groepjes van wisselende sa menstelling. De politie verwachtte in de loop van de dag nog een aantal arrestaties te verrichten. Hoofdinspecteur Jan van Hof zei vanmorgen dat er nog vhf a tien arrestaties zullen vol gen. ,,We hebben de groep opengetrokken en we kruisen ze nu een voor een af", aldus Van Hof. De politie is de brandstichters Dp het spoor gekomen, toen bleek dat telkens dezelfde jon gens als toeschouwers bij de branden aanwezig waren. Maassluis Alleen het lang zame verkeer zal met ingang van het nieuwe jaar meer moeten betalen voor een over tocht met de eerdienst Maas sluis-Rozenburg, In het voor stel aan provinciale staten zijn de tarieven voor auto's bevro ren. Als provinciale staten met de tariefsvoorstellen akkoord gaan, zullen voetgangers vol gend jaar voor een overtocht 65 cent moeten betalen. Een 10-rittenkaart gaat 3,25 kosten. Fietsers en bromfietsers zijn per oversteek 95 cent kwijt. De tienrittenkaart gaat voor hen 5,50 kosten. Maandkaar- ten komen voor voetgangers op 8,20 gulden en voor fietsers op 14 gulden. Bromfietsers zijn voor zo'n maandkaart 27,50 kwijt. Scholieren krijgen kor ting. De stijging van de tarie ven bedraagt ongeveer 6 pro cent.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1