14 WATERWEI 'Wij kennen onze Keukenprinsen op leeftijd doppen zelf hun boontjes 558 150 2.29 AhdèrsI Groenoord vervangt rozen door "poefs' GROTE ACTIEBEREIDHEID BIJ SCHIEDAMSE POLITIE Hersorgt uui bruiloften en recepties VERTEREN IN DE KRANT. I I 1ÜM01TTOCH OOK UW BROOD VERDIENEN 't ^SflUatthsdb lltoffie art IHcilnius BETHUISJE f 3J-89 &R/ELLE T£l.Ol8lO-29bO CAFE-BILJART „DE WESTWIJK" Deze rubriek verschijnt eens per 14 dagen. Inlichtingen omtrent adverteren kunt u krijgen op tel. 010-34.03.53. Sporthal onderhands aanbesteed GEMEENTELIJKE KREDIETBANK mr i.ooo,- IER0 ERWTEN SOEP MALSE SUKADE STOOF LAPJES wat je vers haaft is lekker ZWAN FIJNSTE GEKOOKTE A0HTERHAM EERSTE SOORT TURBANA BANANEN Rotterdams Nieuwsblad woensdag 2 november 1963 RW Vervolg: van pagina 13 Schiedam Nee, Gerard "Eld er kamp verwacht niet de acties van de politie te gen de salariskorting tot onbegrip bij de bevolking zullen leiden. Evenmin denkt de voorzitter van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Politie Bond dat de veiligheid van de burgerij in gevaar komt door de acties. „In ernstige situaties, wanneer politieoptreden echt noodzake lijk is moeten vakbondsacties natuurlijk wijken. Als politie mensen kennen we onze ver antwoordelijkheid", benadrukt Elderkamp. Het publiek zal van de week nauwelijks hinder ondervin den van de acties bij de politie. Als het kabinet bij de korting van 3,5 procent op de ambte narensalarissen blijft, zullen de vakbondsacties grimmiger worden en zal het publiek het pas echt gaan merken. Want ook de verkeersafwikkeling is tot doel van de vakbondacties gebombard eerd Maar volgons Elderkamp zal de politie er voor zorgen aai het ongemak voor de bevol king beperkt blijft. „Je kunt de verkeersafwikkeling in de avondspits frustreren, wan neer de mensen op weg naar huis zijn. Maar dat kun je na- tuurljk ook s" morgens doen. En de meeste mensen vinden het niet zo erg om te laat op hun werk te komen", is de Simpele verklaring van de vakbondsman na afloop van de actie vergadering op het hoofdbureau. Tijdens de actie vergadering van twee tot vier uur was er gistermiddag in Schiedam he lemaal geen politie op straat. Ook op de bureau's lag het werk stil. Via de telefoon kreeg men te horen dat het politiebureau uit protest tegen de korting van 3,5 procent op de ambtenarensalarissen was gesloten. Voor een eerste uit ruk bij calamiteiten werden vier agenten en twee recher cheurs achter de hand gehou den. Het bleef rustig in de stad, want ze hoefden niet in actie te komen. Boe-geroep Bijna het voltallige politieper soneel was verzameld in de kantine van het hoofdbureau, waar het door kaderleden van de vakbond werd opgewarmd voor de acties. Dat leverde een Vreemd gezicht op van actie voerders pistool in de hol ster, button met de tekst 'Ik pik 't niet' op het uniform die luid applaudiseerden of hard boe riepen al naar gelang de inhoud van de gedane voorstellen. De actiebereidheid onder de leden van het Schiedamse korps, dat voor 95 procent is aangesloten bij de vakbonden, is groot Op de mededeling dat voorlopig is afgezien van bet 'dichtgooien' van alle tunnels en bruggen over de Waterweg werd beantwoord met een luidkeels boe-geroep. Een langdurig applaus volgde op de uitspraak van landelijk be stuurder Han van Duin van de Nederlandse Politie Bond dat „het kabinet de boom in kan". ,,De regering heeft de sleutel in handen om de acties te voorkomen. Geen 3,5 procent, geen 1,5 procent Niets! Eerst moeten alle kortingen van ta fel. Pas dan valt er met ons te praten," zo hield Van Duin zijn gehoor voor. De ruim honderd politiemen sen gaven een nog daverender applaus toen Sjaak Poppe van het plaatselijke actiecomité van de gezamenlijke politie bonden uitriep dat de acties in Schiedam al zouden beginnen door geen processen-verbaal meer uit te schrijven voor overtredingen en overwerk te weigeren. Verder zullen de oe- feningen van de mobiele een heid worden geboycot. Als suggestie vanuit de zaal werd geopperd om de intocht van Sint Nicolaas op 19 november niet te begeleiden, omdat „dat toch maar een puur commer cieel gebeuren van de midden stand is". Felle strijd a Vakbondsbestuurder Van Duin vond het geen goed idee om de werkomstandigheden van de politie bij de actie te betrekken. „Natuurlijk de po litietaak wordt steeds zwaar der. Maar straks.voegt iedere vakbond andere eisen aan de actie toe. Dan verdwijnt de so lidariteit, die nu heerst onder de ambtenaren en uitkerings- trekkers. Het gaat nu alleen om die 3,5 procent. Als het ka binet daarbij blijft 2ai het een lange felle strijd worden. En dan reken ik op jullie." I Moor een gezellig hopje koffie. HOOGSTRAAT 169 - VLAARDINGEN TEL. 356372 S%m\ Voor uw: snelle zakenlunch borreluurtje een gezellig partijtje biljarten elke dinsdagavond klaverjassen (zondags gesloten) FLOFHS DE VIJFDELAAN 304 - TEL. 350716 VLAARDINOEN Uw gastheer Frans Muller VIaardingen „We gaan be ginnen met de soep en daar na kunnen we het varkens lapje vast zouten." Dertien mannen op leeftijd, die zich eensgezind rond de schoolta- feltjes hebben gezet, knik ken instemmend. Ibel Woes- tenburg, part-time docente voedingsleer en huishoud kunde op de Vlaardingse scholengemeenschap De Vaart, draait zich om naar het bord en krast met krijt: 16.15 boontjes op 16.20 aardappelen en hamlapjes. Weer volgt die gezamenlijke hoofdknik van de dertien keukenprinsen in spé: de eerste les van een nieuwe kookcursus voor mannen bo ven de 55 jaar is in volle aan de gang. Onwenning hebben ze zich achter een der fornuizen ge schaard, het groepje heren dat nu ook wel eens de culinaire kunst meester wil worden. De eerste schroom maakt alras plaats voor zichtbare schik; het onbegrip en de vraagtekens op de gezichten gaan over in een wat jongensachtig aandoende grijns. „Ik heb", komt er een aarzelende vraag, „daarstraks opgeschreven: uitjes in kleine stukjes snijden. Maar waar is dat voor?" Voor de soep dus, luidt het resolute antwoord, waarop een veelzeggend 'ooohh...' volgt. 'Op uw gezondheid'. „Een schitterend succes", noemt hij het zonder blikken of blozen. „Het past heel goed in de uit gangspunten om mensen zelf standig te houden. En je door breekt ook het idee, dat de vrouw voor het eten moet zor gen." was, geloof ik, in 1952 en dat was de laatste keer ook", ont hult hij lachend. „Als het nu maar smaakt, hè. Anders ga ik straks naar mijn vrouw. Die heeft de boontjes al klaar staan..." „Ik heb een keer gekookt. Dat was, getoof ik, in 1952 en dat was de laatste keer ook..." 'Super Chef De colbertjes zijn uitgetrokken schorten gaan voor. Han van Dam winat er geen doek jes om. Met de niets aan duide lijkheid overlatende betiteling 'Super Chef' op zijn buik ge borduurd roert hij driftig in zijn potten. „Heb ik", wijst hij op zichzelf en zijn schort, „van mijn vrouw voor Sinterklaas gekregen. Zeker voorgevoe lens, dat ik ooit nog eens een kookcursus zou volgen." En hij duikt weer met zijn neus in de dampende rookpluimen boven de aardappels. De kooklessen voor mannen blijkt een prima greep van de Vlaardingse stichting Raad voor het Ouderenwerk. Al voor de tweede keer in succes sie trouwens, want in maart van dit jaar had Hans Kolden- hof de eerste keukencursus ge organiseerd, die voortvloeide uit het Ouderenwerk-project Verbrand Ondertussen staan de keuken prinsen op leeftijd hun eigen (spercie)boontjes te doppen. Grinnikend om zichzelf en el kaar. „Ik heb mijn handen verbrand", merkt een heertje op en haalt een paar keuken wanten uit zijn tas. „Die me neer z'n vlees wordt niet klaar, zegt-ie", schalt Ibel Woestenburg door het leslo kaal, „maar hij heeft z'n gas op nul staan..." De 75-jarige Cor de Bruijn moet dan ook een handje geholpen worden. „Als ik eens alleen kom te staan en dat komt er zeker een keer van heb ik toch geen zin om steeds bij een an der te gaan eten. Vandaar", verklaart hij zijn deelname aan de kookcursus. Het is voor het eerst dat hij de pannen en potten hanteert. „Het is lek kerder als u het vlees rustig laat sudderen", zegt de docente voedingsleer hem. „Oh ja, is dat lekkerder?", reageert Cor. En hij voegt er aan toe; „Vlees en groenten klaarmaken. Dat valt zwaar tegen, hoor." Koffie-inloop Het Vlaardingse buurthuis De Haven, Weeshuisplein, heeft voor haar koffie-inloop, die elke donderdagavond vanaf acht uur plaatsvindt, de ka mende weken interessante personen uitgenodigd die over hun werk vertellen. Op 3 no vember komt Lies Visser, ambtenaar van de burgerlijke stand, die regelmatig mensen trouwt. Op 10 november ver telt een helderziende/magneti- seuze over haar werk, en op 24 november wordt gesproken over kernbewapening. Amnesty De Vlaardingse afdeling van Amnesty International is dit weekeinde weer actief. Zater dag is er een stand op het Liesveld, en op zondag 6 no vember is de afdeling te vin den in de IchthuskerkCBij bei de gelegenheden wordt aan dacht besteed aan de actie voor een Turkse gevangene, Mehmet Arkis. Verzamelaars De veertig jaar bestaande Vlaardingse afdeling van de Nederlandsche Vereniging van Postzegelverzamelaars houdt van 4 tot en met 6 no vember een jubileumtentoon stelling in De Harmonie. Op zaterdag is er tevens gelegen heid tot ruileg. Men is welkom op vrijdagavond, op zaterdag gedurende de gehele dag en zondag alleen overdag. GRATIS ELKE WOENSDAG DE Voorovergebogen, het menu uit de kookcursus bestuderend, laten de 'keukenprinsen' aardappelen dampen. BIILAGE BI] UW KRANT MET IN FORM ATI E O VER FlLMS.MUZtEK THEATER, RECREATIE.EX POSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Panklaar Van de andere cursisten ko men gelijke reacties wat be treft hun stap naar het keu kenfornuis. „Ik. ben sinds kort wedunaar en mijn dochter blijft ook niet eeuwig thuis. Dan moet je toch jezelf kun nen redden." Piet Groeneveld: ,,Ik kan wel panklare maaltij den kopen, maar daar gaat de aardigheid ook vanaf. Jongere mensen kunnen tegenwoordig vaak al koken. Nou, ik wilde niet achterblijven. Maar het valt van mezelf zwaar tegen." Pieter Heijkoop heeft wel eens vaker staan kokkerellen. „Ik heb één keer gekookt. Dat Maasland Het bouw en woonrijpmaken voor de sporthal in Maasland wordt onderhands aan besteed. Hiervoor heb ben burgemeester en wethouders inmiddels drie plaatselijke aanne mers uitgenodigd. Er is al een krediet be schikbaar gesteld. Sinds de gemeenteraad van Maasland het licht voor de bouw van een sport hal op groen heeft ge zet, wordt er achter de schermen druk aan de voorbereidingen ge werkt. Het is immers de bedoeling dat de sport hal uiterlijk half okto ber volgend jaar in ge bruik kan worden ge nomen. Met een bouw tijd van ongeveer zeven maanden, moet de eer ste paal in maart, of ui terlijk april 1984 de grond in. Er is nog geen definitieve keuze voor het type sporthal be paald. Met de bouw van de sporthal is 2.555.000 gul den gemoeid. De goed keuring van gedepu teerde staten is nog niet binnen, maar gezien het vrijwel tot nihil terug gebrachte exploitatiete kort is die goedkeuring zonder meer te ver wachten. Wij willen u geen lening "aanpraten", j Wel willen wij u graag adviseren bij het aangaan van financiële verplichtingen. Enige voorbeelden van persoonlijke leningen: IKjr netto in handen terug te betalen in": 6 12 18 24 30 mnd. 174.- 90.- 62,- 49,- 40.- W 1.500.- 261.- 135.- 94,- 74,- 60,- f 1.800.- 313.- 162,- 113.- 88,- 72.- f 2.000,- 348,- 180,- 125.- 98,- 80,- 2.500.- 435.- 225.- 155,- 122.- 100.- neno in handen terug te betalen in": 24 30 36 48 60 mnd. 5.000,- 237,- 196,- 168,- 134,- 113,- 10.000.- 470,- 385,- 330,- 260,- 220.- 15.000,- 696- 573,- 489,- 385,- 324,- 20.000,- 928,- 764,- 652,- 514,- 432,- 25.000.- I160,— 955,- 815.- 642,- 540.- Tussentijdse wijzigingen voorbehouden. Een VERTROUWD adres* voor VOORDELIG en VERANTWOORD lonen. Smnr 163S. Een aanvraag formulier/folder kunt u gerust aanvragen. Indien u een gesprek wenst, is het maken van «n telefonische afspraak aan te bevelen. Openingstijden: (op werkdagen) 08.30-12.15 uur 13.00-16.00 uur. 1/1 blik 1,89 ï6i 500 GRAM 500 GRAM KILO geldig t/m za. 5/11 109 GRAM geldig L'm za. 5/11 Schiedam Wordt Groenoord met de almaar voortgaande re constructie nu ineens minder groen? Het is niet de bedoeling van de dienst gemeentewerken, maar uit de meest recente plan nen komt hier en daar een derge lijke indruk naar voren. Zo wor den op sommige plekken de ro zenstruiken vervangen door ste nen poefs. Gemeentewerken is gestart met de reconstructie en herinrichting van enkele straten in het midden en het noorden van de wijk Groenoord. Daarin lijken par keerplaatsen van meer belang dan bij eerdere reconstructies in Groenoord-Midden. Dit deel van geplaatst. Voor invaliden met een rolstoel wordt bij de aansluiting van de Vivaldilaan met de Peter van Anrooylaan/Borodinlaan oversteekpunten gemaakt van stroef materiaal. De Barodinlaan wordt geasfalteerd en aan de oostzijde van deze laan worden 25 parkeerplaatsen aangelegd. De bushalte wordt waarschijnlijk verplaatst naar het 'winkelcen trum De Ketel. Hierover wordt nog met de RET onderhandeld. Voor de bewoners van de Pucci ni-, Verdi-, en Rossinistraat ver andert niet zo erg veel. Aan de lange en korte zijde van de lage flatjes komen parkeerplaatsen; de inritten van de garages komen Groenoord is dan ook wat druk- iets hoger te liggen. Tussen de in ker, enerzijds door de aanwezig- ritten kan ook geparkeerd wor- hetd van een winkelcentrum, an- geldig t/m za. 5/11 Nieuwe Binnenweg 135. Postbus 103. 3000 AC Rotterdam. Telefoon 010-361055. Bereikbaar met tramlijn 4 en 8, of bus 32. derzijds door de hogere flats. In de loop van de komende twee jaar krijgen de Puccinistraat, de Verdistraat, de Rossinistraat, de Borodinlaan en het Sibelïusplein een ander aanzien. Men is met de gewone routinekarweitjes begon nen, zoals het ophalen van leidin gen, kabels, het weghalen van grond en ook het gedeeltelijk verwijderen van de beplanting. Op het Sibelïusplein worden on geveer 240 parkeerplaatsen aan gelegd. Hier worden de planten bakken vervangen. Ter voorko ming van valpartijen in het don ker is besloten tussen de parkeer plaatsen geen verhoogde trottoir band te plaatsen. Bovendien is het dan mogelijk, dat auto's via de vrije plaatsen naar de andere rijstrook kunnen rijden. Dat voorkomt onnodig omrijden. De huidige rijrichting op het Sibelï usplein wordt gehandhaafd. Voor het winkelcentrum De Ke tel worden veertien parkeer plaatsen aangelegd en op diverse plaatsen worden fietsenklemmen ook geparkeerd wor den. Aan de overzijde van de straat komen haakse parkeervak ken. Het groengebied tussen deze drie straten en het Johan Straussplein ondergaat geen grote veranderin gen. De paden blijven gehand haafd en er komt een nieuw pad van de Vivaldilaan paar het speelgebied. Het baske>balveldje wordt een meter of zes opgescho ven in de richting van de flat en wordt op gelijk niveau.aangelegd met de overige delen' van het groengebied. De bestaande plantenbakken en de rozenstruikjes verdwijnen. Zij worden vervangen door poefs van verschillende hoogten. Het speelgebiedje ten zuiden van flat drie wordt vervangen 'door een gebiedje met glooiingen! Er wor den nog enkele bomen bijgeplant. Ook worden enkele houten speel toestellen herplaatst. Tussen het Johan Straussplein en de Pucci ni-, Verdi-, en Rossinistraat ko men twee doelen te stgan, zodat daar een balletje getrapt kan worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2