ROTTERDAM 'Woningbouw ontregeld in Rijnmond' AGENDA STRAAT CROOSWIJK ZOALSTWAS Crooswijk werd in 1934 een slagveld n? 7Ai tfufiULn oL"' Rijk geeft te weinig woningen Rotterdams Nieuwsblad woensdag 2 november 1983 Er zal geweld worden gebruikt!' Hedenmorgen zijn enkele be woners van panden aan de Rubroekstraat in huurstaking gegaan. Tegen 12 uur kreeg de politie van het bureau Meermanstraat bericht dat opgeschoten jongens bezig waren in die straat de stee nen uit het wegdek te bre ken. Toen de uitgerukte poli tie ter plaatse verscheen, ver dwenen de amateur-straat- makers als hazen. Maatrege len werden genomen om de aangerichte schade te her stellen, terwijl voor voortdu rend toezicht werd zorg ge dragen. Ook in de Oleander straat, de Seringenstraat en andere straten in deze buurt hebben hedenmorgen ver schillende huurlingen aan hun resp. huisbazen of op zichters medegedeeld, dat zij geen huur meer betaalden. Hoewel het hierdoor in deze omgeving vrij roerig is, heeft de politie nog geen aanlei ding tot ingrijpen gevonden. Met dit bericht maakte het Rotterdamsch Nieuwsblad begin juli 1934 gewag van het uitbreken van een huursta king in Crooswijk. Een paar regeltjes slechts, verscholen tussen de verslaggeving rond het plotselinge overlijden van prins Hendrik en de bloedige rellen in de Amsterdamse jordaan, die in het weekeinde van 7 juli vier doden en veertig gewonden eisten. Zelfs de Tour de France, die op 3 juli op de Avenue de la Grande Armée in Parijs van start was gegaan, werd in verhouding met de huursta king breed uitgemeten. Maar een dag later verander den de relletjes in Crooswijk in complete veldslagen. De door grote werkloosheid ge teisterde wijk trok massaal de straat op. Hier tegenover stelde de politie een groot machtsvertoon. En het Rot terdamse gemeentebestuur kwam overhaast met een verklaring: de rellen waren het werk van 'ongure rad draaiers', 'onbetrouwbare su jetten' en 'cummunistisehe elementen'. Over de in die ja ren heersende armoede en het uitzichtloze bestaan in de sloppen en stegen, werd met geen woord gerept. De onlusten verplaatsten zich echter naar andere delen van de stad. Op de Crooswijkse Veemarkt en 'aan de Goudse- singel werd de politie al snel het mikpunt van grote groe pen betogers, waardoor com missaris W.Voskuil opdracht gaf motoragenten tegen de oproerkraaiers in te zetten. De houding van het publiek werd echter steeds dreigen der. Elke samenscholing werd vanaf dat moment hardhandig uiteen geslagen. Zo ontstond er tussen de kraampjes van de Zaterdag- markt op de Goudsesingel een complete veldslag. On middellijk mepte de politie er met de blanke sabel op los en in minder dan geen tijd was het kruispunt StJanstraat- Goudsesingel-Hugo de Groot straat schoongeveegd. Maar het bleef onrustig. Straten werd opengebroken, lan taarnpalen gingen tegen de vlakte, ruiten sneuvelden en t 'Ti door Hans Soeters winkels werden leeggeplun derd. Karabijnen De rolitie trachtte met zoek lichten de relschoppers op te sporen. En de hele nacht door klonk in Crooswijk het dreigende geknal van scho ten uit pistolen en karabij nen. De bewoners van de ru moerigste straten (Pleret- straat, Rubroekstraat, 2e Crooswjjksedwarsstraat) be kogelden vanaf de daken de patrouillerende agenten met stenen en straattegels. En er vielen gewonden, Inderhaast werd het abattoir aan de Boe zemsingel ingericht als eer ste- hulppost. Het paard van majoor Heys- terkamp van de bereden po litie werd door een kogel ge troffen. Een andere politie man te paard, inspecteur Van der Wilt, kwam bij het ont wijken van een straattegel ernstig ten val. Het dier sloeg op hol en draafde in paniek door de met schijnwerpers verlichte Pleretstraat, Overal in de wijk drong de politie de huizen binnen, op zoek naar onruststokers. Twaalf perso nen werden gearresteerd- Slechts tegen een 25-jarige zeeman en een 18-jarige kleermaker werd bewezen dat ze zich schuldig hadden gemaakt aan verzet tegen de politie. Voor hoofdcommissaris van politie, mr.L. Einthoven vormden de nachtelijke rel len aanleiding om 'Crooswijk van de buitenwereld te isole ren, Rond de wijk werd een cordon gelegd. 'Voor dingen als va nacht zijn gebeurd, acht ik mijn mensen te goed', ci- i Het straatbeeld tijdens de onlusten in juli 1934. De militaire politie met spandoek in de Crooswijkseweg op 9 juli 1934. teerde het Rotterdamsch Nieuwsblad op dinsdag 10 juli de hoofdcommissaris. En prompt werden er op alle kruispunten en hiervoor in aanmerking komende pan den met karabijnen gewa pende manschappen van de militaire politie geposteerd. En als waarschuwing werden er spandoeken neergezet met het opschrift: Straat ontrui men. Er zal geweld worden gebruikt. Crooswijk was in staat van beleg. 'Iedereen moet in huis blijven, want op een ieder, die zich op straat begeeft, wordt geschoten', liet hoofdcommissaris Einthoven dreigend weten. 'De wanor delijkheden van gisteravond en vannacht kan ik onder geen beding dulden; er zal op de meest krachtige wijze een eind aan worden gemaakt'. Vanaf dat moment was Crooswijk voor buitenstaan ders verboden gebied. Scho len werden ontruimd. De haltes van de tramlijnen 18 en 22 in het bezette gebied kwamen tot nader order te vervallen. Om de Crooswijk se winkeliers niet meteen he lemaal brodeloos te maken, mochten er op vaste tijdstip pen vanaf de Crooswijkseweg kleine groepjes buurtbewo ners over straat om de nood zakelijke inkopen te doen. En om te laten merken het ernst was, losten patrouille rende politiemannen op ge zette tijden waarschuwings schoten. Maar de sfeer in Crooswijk bleef broeierig en prompt werden de maatregelen nog eens verscherpt; mannen, te rugkerend van hun werk, kregen te horen dat ze niet meer tot de buurt werden toegelaten. En wie er tóch door wilde, kreeg steevast de loop van een karabijn op zich gericht. Maar er was ook een ko misch moment, meldde de krant op woensdag 11 juni. Iemand, die in de Crooswijk- buurt woonde, zag zich door het bevel: 'Geen mannen doorlaten', den weg naar het smakelijk middagpotje afge sneden. Geen nood, hij wist zijn vrouw te beduiden, dat zij dan maar met zijn panne tje bij de afzetting moest ko men en werkelijk verscheen zijn echtvriendin spoedig met een wit steenen schaaltje met aardappelen en kroten op het pleintje aan den ingang van den Croos wijkscheweg, waar hij zich zijn potje lekker liet smaken. Doch hij liet zich verleiden door de opmerkin gen van omstanders om de grap te ver door te voeren; hij ging demonstratief onder de waarschuwingsvlag zitten. Hiermede wekte hij wèl den lachlust en de hilariteit der voor de afzetting wachtenden op, doch bereikte tevens, dat de politie hem verwijderde, waarbij èn pannetje èn mid dageten verloren gingen. Getroffen In Crooswijk viel die dag ook een dode, toen de 75-jarige mevrouw A.Welling-Richard door een kogel in de buik werd getroffen. Het slachtof fer stond op dal moment in de deuropening van haar wo ning in de Isaac Hubertstraat. De officiole lezing van het voorval luidde, dat de bejaar de vrouw tegen alle voor schriften in toch in de deuro pening was gaan staan, en daar vervolgens was getrof fen door een verdwaalde ko gel, die vermoedelijk via het wegdek in haar richting was geketst. Onmiddellijk hierna laaiden op een deel van de Crooswijkseweg, tussen Spie- geinisserkade en Goudse- plein, de onlusten weer op. En in dc Frederikstraat werd een politiepatrouille bescho ten. De reactie volgde onmid dellijk: alle ramen van waar uit de jchoten hadden ge klonken werden onder vuur genomen. Maar d< gemoederen kwa men weer enigszins tot beda ren. Het cordon rond de buurt werd opgeheven. Wel bleef de strenge bewaking van de wijk gehandhaafd. 'Blijft alles rustig en kalm en maakt men zich niet aan wan ordelijkheden schuldig, welke ik onder géén beding zal dulden, dan blijft de buurt vrij. Gebeurt er echter ook maar iets, dan wordt on verbiddelijk het cordon weer rond de wijk getrokken. Met al de gevolgen van dien', klonk het waarschuwend uit de mond van hoofdcommis saris mr.L.Einthoven. Echt rustig werd het in Crooswijk echter niet. Da genlang waren de Rotter dammers via de kranten van de oorlog in Crooswijk op de hoogte gehouden. Belust op sensatie waren grote groepen in de richting van het strijd toneel getrokken, maar wa ren er door het politiecordon niet in geslaagd ook maar één glimp van de schermut selingen op te vangen. Men wist dat er tientallen gewon den en zelfs een dode waren gevallen en dat Crooswijk dagenlang het toneel was ge weest van vernielingen. Van af grote afstand had men hel gejoel van de bewoners en het schieten van de karabij nen gehoord. En dus spoedde zich een horde nieuwsgieri gen richting Crooswijk op het moment dat de polïtieat- zetting werd opgeheven. Ein delijk kon het slagveld wor den bezichtigd. En zo blééf Crooswijk in het nieuws. Het Rotterdamsch Nieuws blad van donderdag 12 juli 1934: De Crooswijkseheweg en de daarop uitmondende straten mochten zich in een buitengewone belangstelling van het wandelende publiek verheugen, waarvan velen danig teleurgesteld waren, aangezien er eigenlijk niets te zien viel. Hier en daar liep een patrouille van militaire politiedoch dat was ook al les, wanneer men tenminste de ontwortelde lantaarnpalen in de Rubroekstraat niet meetelde. Het aantal nieuws gierige wielrijders was af en toe benauwend groot en uit door de politie genomen steekproeven bleek, dat uit alle hoeken van de stad en zelfs uit Schiedam, Overschie en Vlaardingen velen waren overgekomen om een kijkje te nemen. Het bleef echter rustig. Aangespoord door de horde belangstellenden besloot een groepje Crooswijkse jongelui het er voor de bezoekers wat interessanter op te maken. In de Rubroekstraat werden in derhaast wat stenen uit de straat gehaald. Onmiddellijk stokte de stroom nieuwsgieri gen. Iedereen bleef staan, tuk om nu ook eens met eigen ogen te kunnen aanschouwen hoe de Crooswijkers slag gin gen leveren. Maar nog vóór het eerste rijtje straatstenen was losgewrikt stormde de militaire politie al de straat in, weerklonken er de com mando's die dagenlang de wijk hadden beheerst: 'Ra men dicht', 'Alles naar bin nen'. De nog steeds met scherp geladen karabijnen werden gericht op iedereen die zich op dat moment in de Rubroekstraat ophield. En enkele minuten later al werd vanuit de politiepost aan de Crooswijkseweg de order uit gevaardigd, dat iedereen, die niet in Crooswijk woonde, in allerijl de buurt diende te verlaten. In die plotseling weer opbor relende sfeer van agressie, toch ook een vermakelijk in cident. Gealarmeerd door de mededeling, dat er vanuit de richting van de Crooswijkse- straat een grote troep jongens en meisjes naderde, rukte on middellijk de politie uit. De aandacht van de politie richt te zich vooral op de aanwe zigheid van twee oudere per sonen, waarvan er één nogal opzichtig gekleed ging in een geel poloshirt. De politie dacht eindelijk zijn slag te kunnen slaan, want de avond te voren was een vergeefse klopjacht ondernomen op twee 'communistische agita toren', die echter in de Crooswijkse straten hadden kunnen ontkomen. En dus snelden de zwaar bewapende agenten in de richting van de Crooswijksestraat. Om daar plotseling oog in oog te staan met bokser Bep van Klave ren. De populairiteit van de Ulympische medaillewinnaar kende in die jaren geen gren zen. En zelfs in dit door on lusten opgeschrikte Croos wijk, stroomde de jeugd toe zodra de wereldberoemde buurtbewoner zich maar even op straat liet zien... Langzaam maar zeker her kreeg het leven in Crooswijk weer zijn normale dagelijkse gang Rouwstoet Vrijwel onopgemerkt vertrok op maandagochtend 16 juli 1934 om kwart voor negen een rouwstoet van de achter ingang van het Bergwegzie kenhuis aan de Smt Agatha- straat. De lijkkoets en drie volgnjtuigen reden via de Zaagmolenstraat en de Zaag- molenbrug naar de Isaac Hu bertstraat. Daar werd een krans van witte bloemen op de baar gelegd. Vooraf ge gaan door een grote groep Crooswijkers vertrok hierop de stoet in de richting van de roomskatholieke begraaf plaats. Overal waar de stoet passeerde werden deuren ge opend en kwamen omwonen den de straat op. De plechtig heid zelf werd echter uitslui tend bijgewoond door fami lieleden en bewoners van de Xsa^c Hubertstraat. Zo be wees Crooswijk de laatste eer aan de op 75-jarige leeftijd om het leven gekomen we duwe A.Weiling-Richard. Het betekende het einde van een van de meest dramati sche perioden uit de historie van Crooswijk... Rotterdam Alle hoop dat er in Rijnmond, na de drastische kortingen van dit jaar, in de jaren 1984- 1987 weer wat meer ge subsidieerde woningen te Oerdelen zouden zijn, is door staatssecretaris Brokx de bodem ingesla gen. Ten opzichte van dit jaar wordt het meerjaren programma voor de wo ningbouw zelfs nogmaals gehalveerd van 9800 nu tot 4600 in 1987. Ook over de samenstelling van het contingent is het Rijnmondbestuur ontstemd. Volgens gecommitteerde Van der Jagt zitten er veel te weinig woningwetwoningen in. „Eigenlijk is ons dubbel onrecht aangedaan", vindt hij „In vergelijking met an dere provincie s wonen hier veel meer mensen met een smalle beurs. Daarom moet minstens 49 procent van alle woningen beneden de huur- subsidiegrens van zeshon derd gulden gebouwd wor den." '.De premie-C-woningen (vrije-sectorwoningen met een eenmalige rijksbijdrage van 6500 gulden), die de re gering heeft bedacht om de vrije sector te stimuleren, vindt hij niet geschikt voor het Rijnmondgebied. „De ge meenten werken hier met lo catiesubsidies, die meestal hoger zijn dan de rijksbijdra ge, maar die je kwijtraakt als je de premie krijgt." ^Bestek-klaar «j;In 1981 kreeg Rijnmond nog 14.000 woniAgen toegewezen. fDe totale toewijzing voor 1987 dekt na aftrek van de bodemcontingenten voor Spijkenisse en Capelle nog niet eens de behoefte in de stadsvernieuwing van Rot terdam. Om maar niet te spreken van de verbeterings plannen van Vlaardingen en Schiedam, waar nu al meer plannen bestek-klaar zijn dan er in vier jaar gebouwd kunnen worden. De vrees van gecommitteer de Van der Jagt, dat hij bin nenkort 'néén zal moeten verkopen aan de kleine Rijn mond-gemeenten, lijkt ge grond. „Onze prioriteiten lig gen bij de stadsvernieuwing, en 85 procent van de goedko pe woningen gaan naar het stedelijke gebied (Rotterdam, Capelle, Spijkenisse, Schie dam, Vlaardingen)." Desondanks bestaat bij de ge meente Rotterdam de vrees, dat een aantal slooplocaties niet bebouwd zal kunnen worden omdat Rijnmond on voldoende woningen met stadsvernieuwingshuren be schikbaar zal stellen. Zwartepiet Van der Jagt laat er geen misverstand over bestaan dat hij op 18 november een ap peltje te schillen heeft met de staatssecretaris voor de volkshuisvesting mr. G.Ph.Brokx. Verongelijkt merkt hij op: „Wij worden *,nu gestraft omdat wij realis tische aanvragen hebben in gediend. We wilden er geen spelletje van maken, en als zure beloning krijgen we nu de zwartepiet." De totale aanvraag van alle Rijnmondgemeenten samen bedroeg 48.000, daarvan heb ben wij er 36.000 doorgege ven. Daar heeft staatssecreta ris Brokx voor de komende vier jaar nog eens tiendui zend woningen afgetrokken. En wat de gecommitteerde nog het meest steekt, is dat de Brokx niet de moeite heeft genomen om zijn be sluit te beargumenteren. „Als dit decentralisatie van het volkshuisvestingsbeleid is, dan hoeft het van mij niet", aldus een verontwaardigde Van der Jagt. Alle pogingen om via kosten beheersing, kwaliteitsbewa king, lagere grondprijzen en goedkoop aanbesteden toch nog voldoende woningen voor mensen met een 'smalle beurs' te kunnen bouwen, baten niet als Rijnmond geen groter contingent woningen van het rijk krijgt toegewe zen. De gevolgen zuilen niet uit blijven voorspelt Van der Jagt. Werkloosheid in de bouw zal verdubbelen. Groeigemeenten als Capelle en Spijkenisse komen finan cieel in de knel, doordat in vestering en voorzieningen niet meer sporen met de wo ningbouw. Het totale tekort aan woningen in het Rijn mondgebied groeit. Het ves tigingsoverschot van twaalf duizend inwoners in 1990 zal omslaan in een vertreksover- schot van twintigduizend mensen- Laatste woord van Van der Jagt: „Ik laat het er niet bij zitten. Brokx moet het meer jarenprogramma 1985-1988 bijstellen." ADVERTENTIE •ffs? S "SS ai ci -S 5 S? A cr o Woensdag 2 november De Doelen; 12-55 Koffieconcert door Rotter Philh Orkest (openbare repeti tie) Hof pleintheater. 20 15, 'Lief zijn voor elkaar', klucht De Schouwburg: 21) 15 'Het ba! van de etalagepoppen', toneel. Haagse comedic Piccolothea ter: Krocht hearer speelt 'Een verziekte avond'. De Lantaren: 21.00 Hesitate Demonstrate met Shangri-Lah, 2030. Dansgroep Knstina de Chalel met 'Per Aspcra' en 'Wiedcrkehr' Bibliotheek theater. 20 OQ Kammerharmonse Staatskapclle Dresden De Laren- kamp: (Zuidwyk) 20 15 Het Werkthea ter speelt 'Gebroed', Poppentheater Belle Psss: Waterloostraat, 14 30 Het poppentheater speelt De Binnenste Bui- tenlaar' De Klimmende Bever. (IJs- set monde) 14 00 NJT speelt 'Stef de scharrel kip' (tot 13 jaSr) De Duike laar (Kleiwegkwartier) 14 00 Kinder theater in de wijk, Toneelgroep Pit .speelt 'Smikkel en Knappekop' Gale rie W. Pieterse in Poezie: 2030 Po diumdiscussie 'De angst tn de literatuur van vandaag angst in der zeitgenbssi- ehen literatuur' Donderdag 3 november De Doelen: 13 00 Orgelconcert door Arie Keijït-r. 20 15 Rotterd Philh Or kest, dirigent James Conlon Solisten John Aler, tenor. Mannenkoor Slo waakse Philharmonic uit Bratislava. Het Berenei: 22 00 First Avenue Theater de Teerstoof: (Schiedam) 21 00 Boudewtjn de Groot Hofplein theater: 20 15. 'Lief zijn voor eikaar", klucht De Schouwburg: 20.15. 'Ge sprekken met de beul' met oa Elise. Romans Theater Zuidplein: 20.15 'Een gnmmige Feydeaa' tnel Margrect Blanken, Eric v d Donk, Bea Meulman, Do van Stek en Bernadette Voragen Piccolotheater: Krochtbeaier speelt 'Een verziekte avond'. De Lantaren: 2100 Hesitate Demonstrate met Shangn-Lah, 20 30. Dansgroep Kristina de ChStel met 'Per Aspcra' en "Wteder- kehr'. Bibliotheektheater: 12 00 Lunchpauzefilm Tokyo story*. 2100. Stichting Simple presenteert 'Le dub imago solo" met o a. Dick Polak en Cor Bollen. Bioscopen Alhambra 1: "Sophie's Choice' (16) dag 2 00 en 0 00 u Alhambra 2 'Brandende liefde* (16) dag 2 00-7.00 en 9.30 u Calypso 1: 'De Illusionist' (12) dag, 200-7 00 en 9 30 u. Calypso 2: 'De Anna' (12) dag. 1 45-5.45 cn en 9.15 u. Calypso 3: Life of Brian' (al) dag. 200-7ÖÖ en 9 30 u. Centraal: do. t/m ma. 'Lieve meisjes, kleine pnjsjes' (18), di. en woe 'tussendoortjes' (18) dag 12.15-200-3.45-5 30-7.15 en 9.00 u Cine ac <Bcurs): 'Return of the Jcdi' (al) dag 200-645 en 9 30 u Cineac (Bij enkorf): 'Octopussy' (12) dag 2 00-6 45 en 930 u ma 2 00 u Cinerama 1: 'Su- perman-3' (ai) dag 145-6 45 en 930 u Cinerama 2: 'Highroad to China' (al) dag I 45-6 45 en 915 u Cinerama 3: 'Flashdance' (18) dag. i 45 u, 'Blue Thunder' (12) dag 645 en 9 15 u Cine rama 4: "Educating Rita' (al) dag 1.45- 700 en 9 30 u Cinerama 5: 'De Lift' (16) dag 700 en 930 u, ma en di 200- 7,00 en 9 30 Corso: 'Vrijdag de dertien de'(16) dag 2 00-700 cn 930 u Krite- rion: 'Gejaagd door de wind' (12) dag 7.30 u (ben maandag) Lumiere 1: 'Re turn of the Jedi" (al) dag 2 00-6 45 en 930 u. Lumiere 2: 'The horror show' (16) dag 2 00-7 00 en 9 30 u Lumiere 3: The Bronx Warriors' (16) dag 145-6 45 en 9 15 u. Lumiere 4: 'The meaning of life" (16) dag 1 45-6 45 en 9 15 u Mztro- 1: 'Stingray' (12) vrij en zat 7 00 en 930, zat en zond 200 u, m«i di en woe hingo Metro-2: 'Porky-2 de volgende ochtend' (16). vrij t/m zond 700 en 9 30 u "Roze konijntjes op hel hete spoor' do en ma. t/m woe 8 00 u Rex; 'Wilde dromen' (18) dag van 10 00 u s' mor gens tot 10 00 s' avonds, zal 12 00-10 00 u, zond gesloten Thalia; 'King of Co medy* (al) dag 2.00-7.00 en 9 30 u 't "Venster-1- 'Niagara' en "Gentlemen prefer blondes' (16) dag 19 30 u. ma ge sloten 't Venster-2: 'Der Mann auf der Mauer* (16) dag 2000 en 2230 u, ma gesloten 't Venster-3: 'Eyanaika' (16) dag 19 30 u, ma gesloten Kindervoorstellingen AlhambraT; 'Vol gas met Herbie* dag 2 00 en 6 45 u Cinerama 5: 'De on voorstelbare tocht" dag 1 00 u, beh ma en di Metro-2: 'Dik Trom en het Cir cus' do i'm zond en woe 2 00 u Pas sage: 'Gulliver's reizen' zat zond cn woe 2 00 u Spijkenisse Euro 1: 'Raiders, of the lost ark' (12) vrij 6.45 en 9 i5 u, zat t/m woe 1 30- 6 45 en 915 u Euro 2: 'High road to China' (al) vry 6 45 en 9 15 u, zal t/m woe 1 30-6 45 en 9 15 u Euro 3: 'Star Wars' (al) vrij 6 45 en 915 u, zat t/ro woe. 1 30-6 45 en 9 15 u Euro-4: 'Bran dende liefde' (16) dag 645 en 915 u. ma en di 1 30-6 45 en 915 u. Kindervoorstellingen Euro: 'Martyn' woe. 1.30 u Hellevoelslnis Tivoli-thojten 'Octopussy" (al) do vrij ma. en woe. 20 00 u, zond 16 00 en 20 00 u. 'Het erotisch zaard van Casa nova' (18) zat 23 15 u, dl. 20 00 u. Kindervoorstellingen Tivoli-theaten 'Sjors en Sjimmie in het land der reuzen' woe 14.00 u Briclle Apollo-theater: 'Firebird Tornado' <a!) do. vnj. en zat 19 00 u, zond 16.00 u 'Octopussy' (12) do en zat 14.00 u, zond 19.00 u, di 2000 u. 'Hot Bubble- fum in het leger' (16) do, t/m zond 1.30 u, ma en woe 2000 u Kindervoorstellingen Apollo-theater: "Kuifje en het haaien- meer' woe 14 00 u Dordrecht Euro Cinema: Zaal-Ï 'Brandende lief de' (16) du en vrij 6 45 en 9 30 u. zat t/m woe 1 45-645 en 930 u Zual-2 'Su perman III' (al) do en vrij 6 45 en 930 u, zat Um woe 145-6 45 en 9 30 u Zaal- 3 'Star wars* (al) do en vrij 6 45 en 9.30 u, zat t/m woe 45-6 45 en 9 30 n Euro Cinema-Ï; (Voorstraat 294) 'Monty Python's meaning of life' (al) en vnj 6 45 en 9 30 u. zat t/m woe 145-645 en 930 u Cinodc: 'Death in Venice" dag B 00 u. zond 2 00 en 8 00 u Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Sjors en Sjtmcmc en de tover ring' woe 2 00 u Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8 30- 17 30 u Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregeling Men kan via het antwoordapparaat of het mededelingen bord van uw eigen apotheek te weten komen welke apotheek waarneemt Be treft het een spoed recept, dan kunt u een taxi nemen Vraag een taxibon die u aan dc chauffeur overhandigt Taxi Telefooncentrale. Tel 010-361222 Art- senboodschappendienst: Tel 206614 (ook voor Vlaardingen en Schiedam) Integraal Kankercentrum Kotter- dam: Telefoonbaken voor vragen oVfer kanker' 1 K R Tel: 010-634130 Ambir lancedienst: Voor Berkel. Bergschen- hoek en BI eis wijk Tel- 010-333300 Diversen Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redacttè Sijthoff Pers. rubriek Raad en Daad. Postbus I605Q, 2500 AA Den Haag Op donderdag kan tussen 900 en 1100 uur telefonisch informatie worden ingewon nen op tel 070-190749 G.E.B. Voor lichtingscentrum Rotterdam: (Ro- chussenstraat 198. Tel: 010-575849) Voorlichting over energie, besparing, CA!, tarieven ed Openingstijden maand t/m vrij van 9 00-16,45 uur. Te lefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244. Schiedam 010- 731161. Voor hulp bij maatschappelijke en geestelijke noden Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel: 010- 552539. dag. van 17 00-24 00 u. Telefo nische Hulpdienst Spijkenisse: (van 1900 tol 03.30 u) Tel: 01880-25952. H.I.C: Hulp- en informatiecentrum Postkantoor Coolsingel TeL 172929, soci ale cn culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacature bank, loon technische dienst enz. Geo pend maand 1100-17,00 u, dmsd. t/m vrij. 8.30-1700 u Crisiscentrum Rot terdam: Mathenesserlaan 270, tel: 763944. Voor mensen met accute proble men op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 5