10 Grote drukte om kleine papiertjes m 1 AGENDA 0c Bark Fly Only: hoe namaakvliegj es vissers lokken ,oo9,s ADVERTEER MEER Historische vereniging gaat positiever kijken Ikkie krijgt 4000 gulden Rooie Vrouwen laten 't afweten Sfeervol festival met weinig publiek Werkgroep bang voor onverhuurbare buizen PvdA wil redacteur Voorwaarts passeren Dan opent Meneer Driessen op 10 november in de Hoogstraat 145 in Schiedam zijn modestoffenzaak. HOTcr U zoekt..... de privacy en rust voor een zakengesprek, de. gezellige. intr- mjteit voor een familie etentje of een diner met vrienden Heeft voor u...... restaurant in ós vaart gebracht. De Bark biedt u: Zondagse maaltijden voor iedere dag, maar ook een Hol landse stampc cn vleesschotel Een sfeervolle omgeving, kompleet met open ha irdvuur Eo; t cze. ïge bar voor uw aperitief, maar waar u na de maalvid cok nog rustrg kunt n<* praten. De kombuis van restaurant De Bark is open: maandag t/m zaterdag van 17 00-21 00 uur Rcservertngan zijn mogelijk, oók voor de hele eetzaal of oen deel-eryan. ingang Hotel de Ark :'T' Koornmarkt 85, Defft, Teiefooh-OTS-140552 Rotterdams Nieuwsblad maandag 7 november 1983 RW Postzegelverzamelaars 40 Jaar actief Schiedam De historische vereniging Schiedam gaat de stad eens wat positiever bekij ken. Vaak blijven de goede ontwikkelingen onopgemerkt en wordt er alleen maar ge mopperd over de sloop van oude doch fraaie gebouwen, zo is na bijna negen jaar de con clusie. En dat vindt men ei genlijk jammer, want moppe ren over iets dat niet meer is, is meer kletsen in de ruimte. Een praatje voor de vaak. Op de komende contactavond, die de historische vereniging voor haar leden houdt op dins dag 15 november in de bran derij- en gistfabriek Hollandia, wil het bestuur eens alle plus punten op een rij zetten. Het negativisme is voorbij, de club zet haar positieve bril eens op en bekijkt hierdoor de aardige ontwikkelingen in de architec tuur, de monumenten en de groe n voorzien ing. Het hoofdmotief van de avond sluit hierbij aan. Dat is het on derwerp 'stadsverfraaiïng'. Frits Henderickx 'praat over zijn idee om voor het Zakken- -dragershuisje het beeld van een brandersknecht te zetten en A. Castelei n gaat in op het ontwerp voor een muurschil dering tegenover het VVV- kantoor. Daar komt op een blinde muur een decoratie van een verdwenen molen. Er komt weer een kalender van de vereniging, deze keer met zes foto's van Schiedam rond 1900. Schiedam Speelotheek Ik kie heeft van het Nationaal Jeugdfonds een bedrag van vierduizend gulden gekregen om de activiteiten uit te brei den. Met het geld zal speelgoed worden gekocht dat voor een geringe vergoeding kan wor den gehuurd. De subsidie is speciaal bestemd om een speel otheek in Schiedam-Oost op te zetten. Ikkie heeft al een ves tiging in de Blauwe Brug in Schiedam-Noord. Schiedam Ook in het nieu we bestuur van de PvdA in Schiedam blijft de plaats, die is gereserveerd voor een Rooie Vrouw, onbezet. Geen enkel vrouwelijk lid van de PvdA wil die plaats innemen. Er zit ten wel drie vrouwen in het bestuur, maar die vinden dat zij daar 'als mens' zitten en niet als Rooie Vrouw. De voor de contactvrouw gere serveerde plaats is al geruime tijd onbezet. Dat ontlokte PvdA-voorzitter Ruurd van der Veer de opmerking, dat het dan met de vrouweneman cipatie in Schiedam wel goed zal zijn gesteld. Het bestuur van de PvdA werd vorige week op de jaar vergadering herkozen. Dat stelde niet veel voor, want er was geen enkele tegenkandi daat. De enige verandering binnen het bestuur is dat Hans Verlinde als extra lid is toege voegd aan het dagelijks be stuur. Vlaardingen Postzegels blij ken een grote aantrekkings kracht op Vlaardingers te heb ben. Met twee grote filatelis tenverenigingen, die beide zo'n 250 leden tellen, zit een verzamelaar van die kleine papiertjes helemaal niet slecht. Dat heeft zich dan ook over duidelijk tijdens het weekein de geuit, toen zeker elfhon derd bezoekers zich naar de jubileumtentoonstelling spoed den, die de Vlaardingse afde ling van de Nederlandsche Vereniging van Postzegelver zamelaars ter ere van haar veertigjarig bestaan had opge zet Henk de Heer en Piet van der Aa, respectievelijk voorzitter van de afdeling en commissa ris van de tentoonstellings commissie, ogen tevreden. Dat mogen ze zijn, want het jubile um mag zeker geslaagd wor den genoemd. Veel mensen, veel postzegels en weer nieu we leden ingeschreven. Alleen op de ruilbeurs, daar wilde het deze keer niet zo vlotten. „Meestal", zegt Van der Aa en zijn voorzitter knikt beves tigend, „meestal is het anders om. Maar ditmaal kwamen de mensen meer voor de tentoon stelling dan voor de beurs. Tot verdriet van de mensen die daar zitten", wijst De Heer op de ruilers. „Maar daar hebben we dit keer geen boodschap aan." En Piet van der Aa kan een heimelijke glimlach toch niet onderdrukken. RTet J&>* Veertig jaar bestaan ze. En daarmee zijn de ruimschoots de oudste postzegelvereniging van Vlaardingen, omdat de 'concurrent' pas een jaartje of tien bestaat. Over hun historie weet het tweetal niet zo gek veeL Van der Aa: „We hebben de notulen bekeken. Maar dat is zo summier, zo slecht ge schreven. Daar kwam weinig uit naar voren." Geschiedenis „We hebben begrepen", put voorzitter De Heer uit zijn herinnering, „dat tien verza melaars al langere tijd bij el kaar kwamen. Gewoon thuis ruilen. Hebben ze op een keer de koppen bij elkaar gestoken en een club opgericht. En rond 1943 dat is het enig houvast dat we hebben hebben ze gevraagd of ze een afdeling van de Nederlandsche Veree- niging van Postzegelverzame laars mochten worden. Daar begint dus eigenlijk onze ge schiedenis." Met zo'n 250 leden zijn ze de op vier na grootste afdeling van hun overkoepelde club. Alleen zitten ze wat krap in de jeugdleden. „Daar zijn we drie jaar geleden mee gestart. We hebben er nu twintig. Is wei nig, ja. Maar het clubhuis zit in Holy. Dat is wat ver weg en dan sluit je gelijk en hoop kin deren uit. Maar het is en blijft doodzonde, zo weinig jeugd", meldt het filatelistenduo. Hoogtepunten. De Heer en Van der Aa peinzen een ogen blik. „Het dertigjarig bestaan, hè", zegt de voorzitter dan. „Tja, en de overgang van de Marktgraaflaan naar hier, De Harmonie. Maar dat mag je misschien meer als een diepte punt beschouwen. Wij zijn blij met dit onderkomen, begrijp ons goed, maar vooral de ou dere leden... die waren er on gelukkig mee. En de oprich ting van die tweede vereni ging in Vlaardingen, dat was ook een dieptepunt. Daar zijn we nu wel overheen." Alleen op de ruilbeurs was het niet zo druk... Tien jaar terug bestonden er wat strubbelingen onderling. Maar ondertussen is alles weer pais en vree. „Veel clubbe stuurders van die andere vere niging", zo geeft Henk de Heer aan, waren bij de opening van deze tentoonstelling. En een hoop van onze leden zijn ook lid van hen. Nee hoor, geen geruzie. Daar is geen verzame laar bij gebaat." Eerste popspektakel Maassluis Maasluis Het eerste popfestival in Maassluis zit erop. Niet een overweldigende belangstel ling in open jongerencentrum Coco, maar de vijf groepen bleken zeker meer dan de moeite waard. Organisatoren Ron Mansfeld en René de Hey waren dan ook allang tevreden. Er moet een hoop geld bij 'Here goes our gig '83', dat wel, maar toch stelt het tweetal zonder aar zelen: „Volgend jaar doen we het weer. Zeker weten." Of ze het dan weer zo groots aanpakken als dit maal het geval was, dat blijft voorlopig een vraag voor Mansfeld en De Hey. Daar moeten ze zich nog eens over beraden, omdat een drie honderd koppig publiek te krap is. „Dat is ons tegengevallen", zegt Ron Mansfeld eerlijk over de hoeveelheid bezoekers in Coco. „Er is weinig in Maassluis en als je dan zoiets groots organi seert, schrikken ze van de toegangsprijs." Over het programma zelf kan hij net zo kort en krachten zijn: „Het liep als een trein." De trein liep evenwel een tikkic vertraging op. Binnen de korste keren was het programma ruim ach ter op het schema. Niet dat het er overigens iets toedeed: de Maassluisse festivalgangers amu seerden zich best. Vooral Dr.Bob met swingende rock and roil en uitsmijter Kings«ze the Walkman bleken de massa in beweging te krijgen. Deze laatste for matie ging er met hun reggae dubbel hard te gen aan: anderhalf uur maakte de Haagse band vol, terwijl Cairo Nights, Anty Teeze en Here and Now slechts drie kwartier van zich moch ten laten horen. Wat ook zeker aansloeg was de onverwachte breakdance-demonstratie: de nieuwste dansmode, waarbij de dansers soepel- en leningheid met de paplepel lijkt te zijn inge goten. De Vlaardingse formatie Anty Tee ze luisterde het Maassluisse pop festival op Tentoonstelling over vliegvissen slaat aan Het vliegvissen is haast een sport op zichzelf, compleet met allerlei lijnen op de grond. Vlaardingen Gerrit Bot moet een uiterst te vreden man zijn. De helemaal door hem zelf georganiseerde tentoonstelling Fly Only over vliegvissen in de Vlaardingse Lijnbaanhallen groeide gisteren uit tot een groot succes. Van 's morgens tien uur af tot aan het eind van de middag, het bleef de hele dag een drukte van belang. Soms had het trouwens veel weg van een reü nie, hoewel de meeste mensen elkaar nooit eer der hadden gezien. Maar de ongeveer 650 be langstellenden lieten zich ook gretig informe ren over de speciale hobby van sommige hen gelaars: met gefabriceerde vliegen (gemaakt van kippeveren) trachten brasems en karpers te verschalken. Fly Only heeft zondag mensen uit het hele land naar Vlaardingen getrokken. Zelfs de buren over de grens, Belgen en Westduitsers, hadden een lange rit langs de mistige wegen over om de tentoonstelling te kunnen aanschouwen. Het was dan ook de eerste keer, dat de vliegvisserij als alleenstaand onderwerp voor Jhel voetlicht trad. Tentoonstellingen en informatie over vis sen worden wel vaker gegeven, maar nooit eer der was de volle aandacht op het vliegvissen gericht. Het doel van Gerrit Bot, voorzitter van de on langs opgerichte Vlaardingse Vliegvis vereni ging, was dan ook enkel voorlichting geven over deze manier van hengelen. Films en dia's toonden hoe er op de juiste wijze gevist doent te worden; materialen stonden te kust en te keur uitgestald, Maar ook werden er lezingen over het vliegvis sen gegeven en waren er aquarellen en schilde rijen van Ad Swier te bewonderen, die weer op een andere wijze het vissen in beelden brach ten. Van de kijkers was geen wanklank te ho ren. Geen wonder dus dat Bot glunderend door de Lijnbaanhallen stapte. Schiedam De werkgroep huur en renovatie in Schie- dam-Zuid vraagt van B en W en de gemeenteraad krachtig te protesteren tegen het kabi netsplan om de inviduele huursubsidie te verlagen. „Een absurde maatregel", aldus de werkgroep. Secretaris J. Harte ziet er nog van komen, dat nieuwbouw woningen in de stadsvernieu wing straks onverhuurbaar blijken aan mensen met lagere en modale inkomens. Want als de maandelijkse huur de 600 gulden te boven gaat, komt men volgens het regeringsplan niet meer in aanmerking voor huursubsidie. Harte ziet al he lemaal problemen, als er na enkele jaren huurverhogingen zijn geweest, waardoor men op een te hoge huur komt te zit ten en de huursubsidie ver valt. Dan moet men gedwon-. gen zijn woning verlaten, vreest de werkgroep huur en renovatie- Overigens deed zich vorige week tijdens een informatieve bijeenkomst over de nieuw bouw op het GTB-terreïn een heel ander geluid voor. Een oudere heer beklaagde zich er over, dat hij voor deze nieuw bouw in Schiedam-Zuid niet kan worden ingeschreven, omdat hij te véél verdient. De huur wordt voor het GTB-ter- rein geraamd op 450 gulden. „Tegen mij zegt de gemeente: u mag niet, want uw inkomen is te hoog. Maar ik hoor dat er wel een woning is uitgegeven aan een jongen van negentien" jaar, die een uitkering heeft en het dus van huursubsidie moet hebben. En daar mag ik dan zeker met mijn hoge inkomen aan meebetalen?", mopperde de man, die er een brief over.J wil schrijven aan het bureau huisvesting. Schiedam Het afdelingsbe-' stuur van de PvdA-Schiedam' doet volgens leden van die partij grote moeite om nieuwe kandidaten aan te werven voor de redactie van het par tij-orgaan "Voorwaarts. Als men veel gegadigden vindt, zou men een aannemelijke re- den hebben om bij de redactie-' verkiezing volgende maand1 Cees van der Wel uit te scha-, kelen. Van der Wel zorgde in oktober li voor tumult met een artikel,- waarin hij op de af faire-Van der Lugt inging en de PvdA verweet onzorgvuldig met een eigen partijgenoot om te gaan,' Red actiewoord voerder Henk Holmer distantieerde zich la ter openlijk van het artikel van Van der Wel. Enkele PvdA-leden zijn vol- 1 gens een partijgenoot door een J bestuurslid benaderd met het verzoek tot de redactie van de, Voorwaarts toe te treden. In de Voorwaarts-nieuwe-stij!' t zou men meer PvdA-vriende- J lijke stukjes willen opnemen, zoals over de hobby's van de J raadsleden. Kritische en diepgaande stuk- ken zouden in die nieuwe - koers minder gewenst worden. Dat Holmer in die gevallen meer zorgvuldigheid zegt te willen toepassen, laten de re-j.#; dactïestatuten niet eens toe, al-j dus Han van der Horst, die en-;> kele jaren geleden in Schiè--^ dam de Voorwaarts herop-;*' richtte. f* Van der Wel noemde in zijn artikel vorige maand behalve Van der Lugt ook andere PvdA'ers, die in het verleden- door hun partij aan de kant*.' werden gezet. De Voorwaarts- redacteur zal nu zijn eigen naam aan de rij kunnen toe voegen, is de verwachting. Maandag- 7 november De Doelen: 20.15- Muzikale-avond met o.a. Mustang. John Rawer. Scot Fetzgerald, Fame Girls, en Anita Meijer. St. Laurenskerk: 20.15: Or gelconcert door Charles de Wolff. Bi bliotheektheater: 20.00: Skiffle met liederen voor de vrede. Dinsdag 8 november De Doelen: 20.15: *Tros-Klassïek' lie- derenrecital door Robert Holl, bas. en Xonrad Richter, piano. Theater Zuidpleln: 20,15: Lamda Theatre Londen/Stichting Wikor met 'Oh wat a lovelv war musical. Hoflaan- kerk: 20.00: Dubbelkwartei Felua o.l.v. Nely Thomas, Sonja Roskam, sopraan. De Schouwburg: 20.15: Na tionaal Ballet programma 'Symfonie in C' en 'Lof der zotheid. De Lanta ren: 21.00: Hesitate Demonstrate met Sbangri-Lah. Luxortheaten 20.15: 'Evenaar' nieuwe musical van Jos Brink. Frank Sanders en Henk Bokkinga, met o.a. Jos Brink. Lucie de Lange, Frank Sanders, Simone Kleinsma, Georgette Hagendoorn e.v.a. Bibliotheektheater: 12,00: Lunchpauzefilm 'Aguirre der zorn Gottes. 14.00: Film 'Solo Sunny' na afloop gesprek met co-regisseur Wolfgang Kohlhaase. Theater Zuid plein: 20.30 Open Podium; Voor ie dereen die een optreden van 15 min. wil verzorgen, begeleidtngstrio aan wezig. Bioscopen Alhambra 1: 'Sophie's Choice' (16) dag. 2.00 en 8.15 u, woe. 8.15 u. Al- haiubra 2 "Brandende liefde' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 1: Trading places' (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Calypso 2'De Illusionist' (12) dag. 1.45-6.45 en en 9.15 u. Calypso 3: Highroad to China' (al) dag. 2.00- 7.00 en 9.30 u, zond. 1.30-4.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m ma. 'Lekke re stukken' (18). di. en woe. 'Pussvba- by' (18) dag. 12.15-2.00-3.45-5,30-7.15 en 9.00 u. Cineac (Beurs): 'Return of the Jedi' (al) dag, 2.0Q-B.45 en 9.30 u. Cineac (Bijenkorf): 'Octopussy' (12) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Cinera ma 1: 'The osterman weekeind' (36) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Man, woman and child' (al) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Cinerama 3: 'Su- perroan-3' (al) dag. 1.45- 6.45 en 9.30 u. Cinerama 4: 'King of comedy* (al) dag. i.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 5: 'De Lift' (16) dag. 7.00 en 9.30 u. ma. en di. ook 2.00 u, en 'Flashdance' woe. 2.0O u. Corso: 'Vrijdag de der tiende* (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Kriterion: 'Gejaagd door de wind* (12) dag, 7.30 u (beh. maandag). Lu- miere 1: 'Return of the Jedi' (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Lumiere 2: The horror show' (16) dag. 2,00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: The Bronx War riors' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Lu miere 4: The meaning of life' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. Metro-1: 'Thor, de verschrikkelijke' (12) vrij. en zat. 7.00 en 9.30, zat. en zond. 2.00 u, ma. di. en woe. bingo. Metro-2: "Evil dead' (16), vrij. t/m zond. 7.00 en 9-30 u. 'Paspoort naar het porno- paradijs' do. en ma. t/m woe 8.00 u. Passage: (Schiedam) 'Les uns et les autres' ma, t/m woe. 2.00 en 8.00 u. Rex: 'Love for sale' (18) dag. van 10.00 u. s' morgens tot 10,00 r' avonds, zat. 12,00-10.00 u, zond. gesloten. Th al Lu 'Scherprechters' (16) dag. 2.00-7.00 en 9,30 u, 't Venster-1: "Na- rayama' (16) dag. 19.30 u en 22.00 u. ma. gesloten, 't Venster-2: 'De stmpe- le moordenaar' (16) dag. 20.00 en 22.30 u. ma. gestoten, 't Venster-3: "Parsifal* (18) dag. 19.30 u, ma. geslo ten. Kindervoorstellingen Aihambra-1; 'Vol gas met Herbie' dag. 2.00 en 6.45 u. Metro-2: 'Kuifje en het haaienmeer' woe. 2.00 u. Pas sage: 'The sound of music' woe. 2.00 u. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel: 20G61] (ook voor Vlaardingen en Schiedam). Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Sijlhoff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag. Op donderdag kan tussen 9.00 en 11.00 uur telefonisch informatie worden ingewonnen op tel: 070-190749. G.E.B, Voorlich tingscentrum Rotterdam: (Rochus- senstraat 198, Tel: Ö10-575840.) Voor lichting over energie, besparing, CAI. tarieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefo nische Hulpdienst Rijnmond: Rot terdam 010-362244, Schiedam 010- 731161. Voor hulp bij maatschappelij ke en geestelijke noden. Telefoni sche hulpdienst voor jongeren: Tel: 010-552539, dag. van 17.0D-24.00 u. Hulp- en informatiecentrum Postkantoor Coolsingel Tel: 172929, sociale en culturele informatie, rechtshulp, studie en onderwijszaken, vacaturebank, looniechnisehe dienst enz. Geopend maand. 11.00-17.00 u, dinsd. t/m vrij. 8.30-1700 u. Crisis centrum Rotterdam: Maibenesser- laan 270, tel: 763944. Voor mensen met accu te problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. A.A. werkgroep Rotter dam: Bergweg 307a, tel: 673815. voor mensen met alcoholproblemen. W/S 6 i;■?»igOi^wa5sa? jg' i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2