filial 1 'Mannen, fase twee van de acties ligt al klaar' KJOftS Rivierpolitie werkt stipt: Stiptheidsacties hij RET en Havenbedrijf iPiill ter meulen 235 Douane controleert op Vondelingen weg ter meulen Rotterdam Het huisvuil wordt vandaag in Rotterdam niet opgehaald. Vanochtend rond kwart over zes hebben ambtenaren van de Roteb de toegangspoort op het Kleinpolderplein geblokkeerd. Ook de dependances hebben het werk stilgezet. De staking is voorlopig voor onbepaalde tijd afgekondigd. In Dordt geen stadsbussen en vuilniswagens iS!WmiMfï Kamer uitgebrand Bromfietser verongelukt Overvallers maken tien mille buit Bezettingsacties in de stad Pomphouder gestoken Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 7 november 1S83 Rotterdam „Als er toevallig in de Waalhaven een boot tegen een kompas- paal aanvaart, ga je gewoon de vierhon derd binnenschippers in de buurt vra gen of ze iets gezien hebben." Dat was een van de suggesties, die de mannen, van de rivierpolitie vanochtend vroeg meekregen om hun eerste actiedag vorm te geven. Vak bondsman. hoofdagent Aart van Hoorn, die de volle wachtzaal toesprak: „We zullen het deze week nog publiekvriendelijk houden, zoals dat heet. Maar, mannen fase twee van de acties ligt al klaar. We moeten niet meteen al ons kruit ver schieten." En veelbetekend: „We zullen het nog veel aantrekkelijker maken." De rivierpolitie zal zich stipt aan alle werkvoor schriften houden en dat in nauwe samenwerking doen met de havendienst en de douane. Zo zal nauwgezet worden omgegaan met de benodigde paperassen voor vertrekkende en binnenkomen de schepen. „Bedrijven in de haven zullen na vijf, zes keer aan het bureau te zijn geweest, wel hun beklag gaan doen in 'Den Haag'. Het komt daar vermoedelijk harder aan als de Van Ommerens en Muller-Thomsen aan de bei trekken dan wan neer ambtenaren zich beklagen", meent de hoofdagent. „Er is al lichte paniek in de haven. De havenbonzen hebben zich al tot burgemeester Peper gewend." Ook de paspoortcontrole wordt verscherpt en bij aanvaringen zullen uitgebreide verklaringen worden opgenomen. Verder is het de bedoeling, dat bij ieder vertrek de checklist van de patrouil leboten volledig wordt doorgenomen. („Dan gaan we maar een half uur later van het vlot"). Wordt in de haven niet volgens de stuwadoorswetgeving door Willem van der Kooij geopereerd dan zal een werk worden stilgelegd en de arbeidsinspectie worden opgeroepen. „Als het maar een beetje tijd kost", hield Van Hoorn de ochtendploeg voor. Zeelieden, die af monsteren, worden voorlopig ontzien. „Die hoe ven de dupe van de dwalingen van Rietkerk niet te worden. Het gaat erom dat we extra ons best doen en 'Den Haag' laten zien dat we echt méér centen verdienen." Van Hoorn vroeg de rivierpolitie niet tot extra acties over te gaan. „Alle plannen zijn heel goed doorgesproken, met de landelijk politiebonden, met de korpsleiding èn ze zijn door alle schoon moeders goed bevonden." Hij vroeg de mensen, die niet tot actie bereid zijn te respecteren en geen strobreed in de weg te leggen. Volgens hoofdagent Willem Kuiler, eveneens contactpersoon van de bonden bij de rivierpolitie, hoeven geen problemen te komen op boten waar op de standpunten verdeeld liggen. „Iedere poli tieman houdt toch zijn eigen verantwoordelijk heid. Ik vraag me trouwens af hoe iemand kan weigeren stipt te werken." De acties zullen, zoals gezegd in nauwe samen werking met havendienst en douane verlopen Inimdcu Is heeft de havendienst een speciaal ka naal geopend voor calamiteiten. De actievoerders bij de douane, die vandaag nog wat plooien op het juridische vlak moeten gladstrijken, hebben al wat duistere tips binnengekregen, die Van Hoorn de opmerking ontlokte: „Als er moeilijkheden zijn, zullen we al onze stiptheid laten varen en di rect assistentie verlenen. Dan zijn we weer volop politieman Ook andere serieuze zaken zullen ui teraard een normale behandeling blijven krij gen." Politiemensen kunnen volgens Van Hoorn ge makkelijk zien welke douanebeambten meedoen aan de actie. „Als ?e een button dragen, óf als ze er armoedig uitzien en kwaad kijken." Vuil wordt niet opgehaald Op het Kleinpolderplein verzamelden zich vanochtend ongeveer honderdvijftig mensen. Door de actie van de Roteb kunnen ook sommige onderdelen van gemeente werken niet aan de slag. Er werden vanmorgen acht honderd stakers geregistreerd. Bij de Roteb werken 1100 mensen. Dordrecht De chauf feurs van het Gemeente lijk Vervoerbedrijf Dor drecht (GVBD) hebben vanmorgen om vijf uur het werk neergelegd uit protest tegen de voorge nomen kortingen op ambtenarensalarissen. Volgens een woordvoer der van de GVBD zal de staking duren tot het ein de van de week. Het veer van Dordrecht naar de Kop van het Land blijft wel varen. Net als in Rotterdam zal in Dordrecht deze week geen vuilnis worden op gehaald. De ambtenaren van de Gevudo zijn van morgen eveneens een stakingsactie begonnen. „Wel laten we de brandweer erdoor", aldus een actievoer der die overigens meldde dat er geen problemen zijn ge weest. 'De AbvaKabo geeft niets meer kado' toonde een spandoek op het Roteb-ge- bouw. In ploegen van vijftien mensen zal er bij de poort worden gepost. RET Het openbaar vervoersbedrijf RET is vanochtend vroeg be gonnen met stiptheidsacties. Dat betekent dat bestuurders van bus, tram en metro wer ken 'zoals het hoort', op tijd vertrekken van begin en eind halten en niet eerder weg gaan dan de aangegeven tus sentijden. Voorts zullen ze het voertuig controleren op even tuele schade, zich stipt aan de snelheid houden en de kaart verkoop in stilstand moeten verrichten. Ook de techniek en de administratie bij de RET werkt stipt. Volgens Carolien Tuythof van de Ambtenarenbond AbvaKa bo zijn er in de loop van de week veel vertragingen te verwachten van bus, tram en metro. „De kans bestaat dat er ineens drie bussen tegelijk ko men en dan weer een hele tijd niets", aldus Tuythof. Haven Ook het gemeentelijk haven bedrijf is vanochtend voor on bepaalde tijd met stiptheidsac ties begonnen. Zo zullen de brug- en sluiswachters exact volgens het boekje gaan wer ken, waardoor mogelijk ver tragingen kunnen ontstaan voor het scheepvaart- en weg verkeer. Vooral de scheepvaart zal de stiptheidsacties van het haven bedrijf voelen. De controle op zeeschepen met gevaarlijke la dingen wordt geïntensiveerd, en de voorschriften voor de kapiteinskamer worden strikt nageleefd. De actiebereidheid bij de havendienst is groot. Volgens actieleider Rien van Haaften werkt het merendeel van het gemeentelijk havenbe drijf mee aan de stiptheidsac ties. Politiecontrole op de Blaak. Men had het vooral bekeken op auto's van overheidsinstellingen, die van de weg werden gehaaid als er maar iets mee aan de hand was. Werknemers van de Roteb maak ten vanmorgen aan het Kleinpol derplein duidelijk dat er niet ge werkt zal worden. t zm A Sag; m m,- ADVERTENTIE' Wat 'n koopje... luxe fantasievitrage in een wit fantasiemotief. 100% Po lyester kwaliteit, nu voor een géén-probleem-prijs. 130 cm hoog. Per meter voor 1§0 cm hoog per mëtër voor 2,75 Rotterdam Van een woning aan de Wijnruitstraat is een kamer uitgebrand. De oorzaak is vermoedelijk een brandende sigaret. De bewoners, die lagen te slapen, werden gewaar- schuwd door omwonenden. Hierdoor konden zij zich tijdig in veiligheid stellen. Eén van de omwonenden, die had ge waarschuwd, kwam in adem halingsmoeilijkheden. Rotterdam De 16-jarige J.van Onselen uit Hoek van Holland is om het leven geko men door een aanrijding op de kruising van de Prins Hen drikstraat en de Huijdecoper- straat. De jongen kwam met zijn bromfiets in botsing met een personenauto. Hij sloeg over deze wagen heen en kwam op een andere auto te recht. Met inwendig letsel is hij naar het Leyenburg-zie- kenhuis in. Den Haag gebracht. Daar overleed hij enige tijd la ter. De politie vraagt eventuele ge tuigen van de aanrijding zich te melden, omdat de toedracht niet duidelijk is. Door een aanrijding op de Langenhorst is de 39-jarige T.Boeazatti ernstig gewond. Hij liep hoofdletsel op, toen hij tijdens het oversteken van de rijbaan door een personenauto werd geschept- Rotterdam De douane En Rotterdam is vanmorgen rond negen uur de stiptheidsactie begonnen met een con trole op de Vondelingen weg. Op beide rijbanen werd een verkeersfuik opgesteld door twintig tot vijfentwintig douanebeambten. Alle auto's werden gedurende ongeveer vijf minuten gecontroleerd. Ook werd gekeken naar het ongeoorloofd gebruik van (rode) huisbrandolie als brandstof voor dieselmotoren. Rotterdam Twee mannen van ongeveer 20 jaar hebben zaterdagmiddag een overval gepleegd op een sigarenwin kel aan de Dordtselaan en daarbij tien mille buit ge maakt. Eén van hen toonde in de winkel belangstelling voor de collectie prentbriefkaar ten; de andere liep meteen door naar de keuken naast de winkel. In sigarenwinkel op Dordtselaan De winkelier kreeg argwaan en sloot de buitendeur af. Ook pakte hij een stok. De beide overvallers bedreigden de winkelier daarop met een mes. Er ontstond een worste ling, waarin de winkelier het onderspit delfde. Nadat de overvallers de winkel had den verlaten zette de man nog vergeefs de achtervol ging in. Hij moest ter plekke door een arts worden behan deld, omdat hij volledig overstuur was. Rotterdam Gemeentewer ken, de drinkwaterleiding, het gemeentelijk elektriciteitsbe drijf en de brandweer zullen deze week demonstratieve be zettingsacties houden op diver se punten in de stad. Boven dien is eind deze week een ac tie te verwachten bij een poli ticus. Gemeentewerken is vanoch tend begonnen met stiptheid sacties. Deze houden in dat het onderhoud aan bruggen en ge bouwen volgens de voorschrif ten wordt nageleefd, wat ver traging kan opleveren. Door de staking bij de Roteb kun nen de centrale werkplaats en de buitendienst werktuigen van gemeentewerken moeilijk aan de slag. Rotterdam Een 38-jarige benzinepomphouder heeft bij zijn station in Rotterdam-West een slagaderlijke bloeding op gelopen door een messteek in zijn arm. De beheerder zag, hoe de 43-jarige dader een benzineslang doorsneed. Toen hij hier wat van zei, ontstond er een vechtpartij, waarin de ander zijn mes gebruikte. De dader liep zelf een gebroken arm en een hoofdwond op. Na behandeling hieraan, is hij aangehouden. Voor een café aan de Oost- kousdijk raakten gisteravond zo'n dertig cafébezoekers slaags. De 38-jarige Th. Wiers- ma liep een hoofdwond op. De negentienjarige dader is aan gehouden. ADVERTENTIE Enorm voordelig... en volop keuze uit zware cre tonne gordijnstof en nylon douchegordijnstof In allerlei dessins en kleuren Kom snel want op op' Douche- gordijnstof per meter voor Cretonne gordijnsto meter van vo<

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3