WATERWEG De Muis gaat huisvuil afstropen Brief blijft van la-acht SPORT E 'Het is fijn werken met deze jonge groep' NO AD staat voor beslissing Rietzeilers kiezen nieuwe stadsprins Recyclingproject in voorbereiding Vijf clubs bekeren verder Sehiedamse ambtenaren kunnen gekort worden SAP solidair met acties Bejaarde bij oversteken aangereden Fietsers botsen Weer minder inwoners in Schiedam Ontvluchte man gepakt Aad de Held bouwt aan nieuw VFC iëfcll', Afscheid In selectie Vlaardingen Voor men sen met een laag inkomen kan het recyclingproject de Muis, opgezet door drie ;VIaardingers, in sommige 'gevallen een uitkomst zijn. '„Hoeveel mensen moeten niet twee jaar krom liggen 'om een kapotte wasmachine te vervangen- Wij zien zo'n ding toevallig bij de vuilnis, knappen hem op en verko lpen hem weer voor een lage prijs", zegt Herman Schof- felmeer, een van de drie. De mensen van de Muis zi^n voorlopig echter nog bezig aan de Oosterstraat het pand op te knappen waar zij gaan werken. Al maahden lopen Schoffel- meer, Aat van de Hurk .en Ri- nus Oostdam rond met het plan om een recyciingbedrijfje op te zetten. Het idee werd ge boren na een visite bij weder zijdse kennissen. Schoffel- meer: „Toen we naar huis lie pen zagen we zoveel leuke dingen bij het huisvuil staan. Kunnen we daar niet iets mee doen, vroegen we ons af." Maar hoe pak je zoiets aan? Na wat omzwervingen kwamen 'de drie werklozen, die graag aan de slag wilden, bij het in stituut voor samenlevingsop bouw terecht, Dat instituut heeft een centrale taak bij het opzetten van werkgelegen heidsprojecten in Vlaardingen. Er werd een aanvraag inge diend bij de gemeentelijke stuurgroep, die het groene licht gaf. De initiatiefnemers konden met de voorbereidin gen beginnen. Als de Muis groeit willen de knutselaars ook andere werk lozen binnenhalen en daarmee een betere kans geven op de arbeidsmarkt. „Het is echt gunstig voor mensen'die een baan zoeken", aldus Schoffel- meer. „Ze raken eraan gewend om vroeg op te staan en vijf dagen in de week te werken. Dat vergroot hun kansen." Snuffelen De drie willen al snuffelend langs de straat gaan om de nog bruikbare voorwerpen tussen het huisvuil vandaan te halen. Die maken ze dan schoon, knappen ze op en bieden ze vervolgens te koop aan. In een oud pakhuis aan de Ooster straat 4, door de gemeente aangewezen om werkgelegen heidsprojecten in te vestigen, komt ook een verkoophal voor de tweedehands spulletjes die door de Muis zijn opgeknapt. Met de reparatie van fietsen en brommers en het inzamelen van tweehands kleding mag de Muis zich niet bezig hou den. Dat zou concurrentiever valsend werken. Maar meu bels en electrische apparaten zoals wasautomaten en televi sies opknappen mag wel. Ver der wil Scnoffelmeer ludieke dingen verkopen, 2oals oorbel letjes, gemaakt van zekeringen van kapotte televisies. Het werk blijft niet beperkt tol het opknappen van spullen, er zul len ook nieuwe dingen worden gemaakt van het huisvuil. De ietwat vreemde naam heeft het project te danken aan Schoifelmeer. Die had vroeger Rinus Oostdam en Hendrik Schoffelmeer van De Muls bikken stenen in de achter tuin van hun toekomstige werkplaats. een kater die hij Muis had ge doopt. „En wat doet een muis...", vraagt de klusser re- thorisch. „Juist, die snuffelt. En dat gaan wij ook doen." Voor de mensen van de Muis kunnen gaan snuffelen is het wachten echter nog op goed keuring van burgemeester en wethouders en op de benodig de subsidies voor het gereed schap. Publiek bij de commissie ABZ: de brandweerlieden en politieambtenaren riepen geen boe toen loco-burgemeester Scheeres weigerde een omstreden brief in te trekken. Het publiek hield zich keurig netjes met de rug tegen de (fraaie) muur van het oude stadhuis. Schiedam Wat in Vlaardingen wel gebeurd is, gebeurt in Schiedam niet. Het college van B en W weigert solidariteit te betuigen met de actievoe rende ambtenaren. Loco burgemeester Scheeres weigert een brief in te trekken, waarin staat dat voor de ambtenaren, die werkuren verzuimen, een Schiedam De Sehiedamse carnavalsvereniging De Riet zeilers maakt vrijdagavond tij dens het openingsbal bekend, wie dit jaar de nieuwe stads prins is. Dat gebeurt om elf minuten over elf in Zaal Irene aan de Lange Haven Aan het begin van de avond wordt al medegedeeld wie dit jaar de jeugdprins van Schie dam is. De avond wordt opge luisterd met de aanwezigheid van de artiest Lou Prince. De Vlaardingse carnavalsvereni ging De Leutlaggers is de gast van de Schiedammers. Dankzij de medewerking van de gemeente beschikt de car navalsvereniging aan de Bo- terstraat over een ruimte, waarin wordt gewerkt aan de opbouw van wagens en andere onmisbare attributen voor car naval. Vlak voor het carnaval ;van dit jaar bleek, dat vanda len hadden huisgehouden in de ruimte van de Rietzeiiers en dat veel werk aan de praal wagens voor de optocht voor niets was geweest. Inmiddels wordt alweer gewerkt aan de carnavalsoptocht die in febru ari wordt gehouden. Zaal Irene is vrijdagavond vanaf half acht open. Om acht uur begint het kindercarnaval, om negen uur gevolgd door de opening van het carnaval door de vorst, of voorzitter, van de carnavalsvereniging. Om kwart over tien introduceert troubadour Joop Heinsbroek het feestlied voor dit jaar. Om twaalf uur overhandigt de nieuwe stadsprins aan de ZOS, de Zonnebloem, de Ooievaars, Lentefeest, Hoefslag en de RK en algemene EHBO een som geld voor hun werk. Aan het eind van de avond wordt de adjudant voor de prins aangewezen. Het ope ningsbal wordt om twee uur afgesloten. navenant deel van het sa laris in mindering wordt gebracht. Vooral klein links (D'66, CPN en PSP/PPR) hebben deze week verzocht om dat wel te doen. Ook de PvdA-achterban had dit gewild. Vorige week wer den twee moties aangenomen, één waarin de PvdA-Sehie- dam steun betuigt aan de ac ties en één waarin de PvdA- fractie in de gemeenteraad wordt 'uitgenodigd' om te be werkstelligen dat het gemeen tebestuur daadwerkelijk soli dariteit toont. Maar de vier PydA-fractieleden in de com missie algemene en bestuurlij ke zaken (Scheeres, Brouwer, Van Kleef en Verlinde) gin gen deze week niet op die uit nodiging in. Arie Verlinde re fereerde alleen aan de eerste motie, die door de achterban aangenomen was. Hij noemde het belangrijker dat de PvdA steun betuigde dan dat B en W dat doen, „want de PvdA is groter". Toch ging het PvdA-kwartet hiermee voorbij aan de tweede motie, waartegen fractieleider Gé Brouwer zich trouwens al vorige week gekeerd had. Klein links, met name Bruse- ker (CPN) en Reïjnhout (D'66), wezen op andere gemeenten waar colleges van B en W wel solidair zijn geweest. VVD-lei- der Gerard Verhulsdonk rea geerde hierop door te constate ren. dat klein links alleen maar die gemeenten uitpikt die in hun straatje passen. „In Wassenaar bijvoorbeeld geloof ik niet, dat B en W solidair zijn," zei Verhulsdonk. Loco-burgemeester Scheeres zei dat het in het bedrijfsleven ook gebruikelijk is, dat stakers geen salaris krijgen. Dus waar om zou de gemeentelijke over heid dat wel doen, vroeg hij zich af. Hij wees er echter, evenals Brouwer, op dat die houding niet betekent, dat B en W tégen de acties zijn. Dat wil er helemaal niet mee ge zegd zijn, redeneerden zij om zichtig. Bruseker vond het echter een teken aan de wand, dat geen enkel lid van B en W vorige week aanwezig was bij de ambtenarendemonstratie op de Koemarkt. „In Vlaardingen was het college er wel, voltal lig!" aldus Bruseker. Scheeres zei, dat hij niet aan wezig had kunnen zijn. Maar daar voegde hij weer aan toe, dat als hij wel in staat was ge weest. dal nog met automa tisch had betekend dat hij dan ook naar de Koemarkt was ge gaan. „Ik denk dat niet van het college verlangd kan wor den bij zoiets aanwezig te zijn," zei Scheeres. Brouwer verweet Bruseker, dat het „typerend voor uw werkwijze" was om uit de houding van B en W de con clusie te trekken dat het colle ge tegen de acties is. Bruseker: „En toch trek ik die conclu sie." Ruilbeurs In gebouw De Halte aan de Callenburgstraat in Vlaardin gen wordt vanavond weer een ruilbeurs gehouden door de Verzamelaar. De zaal gaat om zeven uur open en dan kan er van alles, stickers, postzegels, ansichtkaarten, aan de man worden gebracht. Ambrosius Ter ere van het 90-jarig be staan geeft de Sehiedamse Harmonie Ambrosius een feestavond. Het wordt een soort reünie voor leden en oud-leden. Het jubileum-feest vindt plaats in de aula van de scholengemeenschap Spïe- ringshoek op 11 november. Fïco-films In het filmprogramma van de Fico is een wijziging gekomen. In de aula van het Groen van Prinstererlyceum aan de Rot- terdamseweg begint om 3 uur een extra voorstelling. Dan wordt de jeugdfilm Sammy's super T-shirt vertoond, 's 'A- vonds in de Vredeskerk in Holy-Noord (aanvang 19.00 uur) wordt voor de oudere le den de James Bond-film Dr. No gedraaid. Bingo-dansant De wijkvereniging Hoofdste- denbuurt geeft aanstaande za terdag in De Deel (Baarnhoeve in Holy-Noord) een bingo-dan sant. De aanvang is acht uur 's avonds. Vooraf is er weer een kinderbingo die om half zeven begint. Vlaardingen De eerste daad van de afdeling Vlaardingen van de Socialistische Arbei derspartij (SAP) was gister avond het versturen van een brief aan de AbvaKabo, waar in de partij solidariteit betuigt met de acties van ambtenaren en uitkeringsgerechtigden. Dat gebeurde op voorstel van vooraitter Aad van Kempen aan het einde van de niet erg druk bezochte oprichtingsver gadering in het bovenzaaltje van café de Lijndraaijer. De partij was niet erg verrast door de geringe belangstelling. „We zijn overal klein aldus Rot terdams partijlid Robert Went, „maar wel erg actief." Schiedam Een tachtigjarige Sehiedamse is gisteren met een onderbeenfractuur in het Schielandziekenhuis opgeno men, nadat zij door een perso nenwagen was aangereden op de Mozartlaan. De vrouw stak in de buurt van de Brederoweg plotseling de straat over. Zij maakte geen gebruik van de oversteek plaats. enkele tientallen me ters verderop. Schiedam De Sehiedamse politie is op zoek naar een on bekende fietser, die gistermid dag op de Hargalaan is doorge reden na een botsing met een zestienjarige fietser uit Vlaar dingen, Enkele minuten na het onge luk werd de jongen, die na het ongeluk op de weg bleef lig gen, pas gevonden. Met een hersenschudding en een wond aan de km werd hij naar het Holyziekenhuis gebracht. Schiedam Het aantal inwo ners van Schiedam is in de maanden juli en augustus weer afgenomen. Telde de gemeente eind juni nog 70.541 inwoners, in juli waren het er nog 70.410 en eind augustus 'slechts' 70.234. In twee maanden vertrokken 307 Schiedammers. Er werden in augustus 43 hu welijken gesloten en 30 echt scheidingen uitgesproken. Vijfenvijftig baby's aan schouwden het levenslicht en 59 Schiedammers werden ten grave gedragen. Schiedam verwelkomde 151 nieuwe in woners. terwijl 323 personen vertrokken. Schiedam telde eind augustus 34.300 mannen en 35.934 vrou wen. Papendrecht - Een politie man in burger ontdekte in winkelcentrum De Meent een 26-jarige man uit Alblasser- dam, die enkele weken gele den was ontsnapt uit het poli tiebureau van Dordrecht, waar hij in voorarrest zat. Nadat hij zijn collega's had gewaar schuwd kon de vluchteling na een achtervolging weer wor den ingerekend. Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 10 november 1983 Vlaardingen Vijf van de zeven korfbalvere nigingen uit de Waterweg-regio hebben de tweede ronde van de bekercompetitie bereikt. Alleen Harga en ODI liepen tegen een neder laag op. Voor de overige teams was er winst. Vooral de prestatie van het Vlaardingse Spirit was opmerkelijk. Zaterdag ging de formatie van trainer Ed Mayer nog hard onderuit tegen De Kapellen. In de zaal nam Spirit nu op spor tieve wijze revanche. Het werd een 8-10 zege en daarmee was Ed Mayer zeer content. Harga redde het net niet tegen het sterke WION. Na de reguliere speeltijd was de stand IO-10. Strafworpen moesten toen de belsissing brengen. Pas in de tweede serie ging het fout voor Harga. Wion toonde zich toen koelbïoeai- ger en won de wedstrijd. Maassluis had het moeilijk tegen Unicum. Beide ploegen gaven el kaar niets toe en pas in de slotfase besliste Maassluis de wedstrijd in eigen voordeel: 10-9. Oranje Nassau bad geen enkele moeite met het wel heel zwakke HPV. Het werd een monster- score voor de Vlaardingers: 19-0. Succes hoefde ook al niet tot het uiterste te gaan om tot een overwinning te komen. Vanonta kon tegen de Sehiedamse club niets inbrengen: 2-8. ODI kon het net niet bolwerken tegen Water schip. Nipt werd met 7-5 verloren. Spirit zorgde voor de grootste verrassing. De Vlaardingers speelden agressief en uiterst gemotiveerd en was de gehele wedstrijd de betere ploeg. Een overwinning (8-10) was het logische gevolg. Morgen is de loting voor de tweede ronde, die op 29 november wordt afgewerkt. Vlaardingen Er is in dit nieuwe voetbalseizoen nogal wat veranderd bij de Vlaar dingse Footbal Club VFC. De zondagclub speelt niet al leen een klasse lager dan vo rig jaar, maar doet dat te vens met een nogal dras tisch gewijzigd elftal. Plus daarnaast is er een nieuwe trainer gekomen, zodat er bij VFC van een 'nieuw ge zicht' sprake is. Nu de begin fase van de competitie wel voorbij is, lijkt het nieuwe VFC het in de derde klasse D niet onverdienstelijk te doen. Met zeven punten uit zes wed strijden staan de Vlaardingers stevig in het midden der rang lijst, relatief gezien op slechts twee punten achterstand van het leidende Dordtse duo Emma en Dubbeldam. In deze afdeling zonder enkele streek- derby (Martinit, VDL en Ex celsior '20 zitten in 3C), heeft VFC dus nog alle kans om een woordje mee te gaan spreken. De verwachting van zowel be stuur als van trainer Aad de Held is op voorhand niet, dat VFC al meteen het verloren terrein zal terugwinnen. Mocht dat zo zijn, dan is het natuurlijk wel leuk meegeno men. „Maar opdracht is het ze ker niet", aldus trainer Aad de Held (36), die vorig seizoen nog bij tweedeklasser Gouda werkzaam was. Er is ten opzichte van het vo rige seizoen nogal wat wijzi ging in de selectie gekomen. Gevestigde en geroutineerde spelers als Peter Jeup, Teun Kornaat en Chris Hendriks vertrokken, waarvan het laat ste duo inmiddels bij HVO triomfen viert. Kornaat leidt momenteel zelfs de dans in het topscorersklassement van de2e krant. Terwijl ook vaste spe lers als Harry Schuiten (lang durige knieblessure) en Peter Bekhoven (uit de selectie ge vallen en enigszins gefrus treerd met opstappen drei gend) niet meer in de basis van De Held voorkomen. Routine De routine wordt nu nog ge vormd door Pim van der Burg (34) en nieuwkomer Frans Stans (30). „Zij moeten de 2aak organiseren", aldus De Held, „en al die jonge gasten een beetje leiding geven". Tegen PFC speelde dit duo niet mee en prompt verloor VFC in een slecht gespeelde wedstrijd. „Het is wel fijn werken met deze hele jonge groep", aldus De Held. Behoudens Van der Burg en. Stans ligt de gemid- Aad de Held: langer meer met twee spitcin". delde leeftijd op zo'n 20 jaar, met als alleijongste 'dreumes' middenvelder Fred Lange- horst (17). Niettemin al goed bevonden voor een plaats in de selectie van Jong Rotter dam, te midden van liefst ze ven Spartanen, welke dinsdag avond nog tegen Jong Amster dam speelde. „Als dit uitgroeit en bij elkaar kan blijven, kun je de komen de jaren weer wat van VFC gaan verwachten", aldus de uit Schiedam komende oefen- meester. „Het is een ploeg die wil knokken en veel voor el kaar over heeft". En compli menterend: „Ik zie hier nu al beter voetbal dan vorig jaar bij Gouda". Wel is Aad de Held ondertus sen teruggekomen van het sy steem om slechts met twee spitsen te spelen. Met vier doelpunten in vijf wedstrijden wist VFC het doel maar spora disch te vinden. „Terwijl het in de voorbereiding met twee spitsen nog zo goed ging. Met goed voetbal wonnen we van eersteklassers als Hermes DVS en Westlandia cn scoorden we in acht wedstrijden liefst 25 goals", „Dan 2ijn de verwachtingen toch hoog gespannen", ver volgt De Held. „Er was ook een gebrek aan spitsen, maar dat werd gecompenseerd door drie aanvallende middenvel ders. In de competitie scoor den we echter erg weinig, om dat het nu niet meer zo ont spannen kan gaan". De Held schoof daarom afgelopen zon dag tegen DRL Ad de Jong (ex-DVO'32) tussen Hans Jan sen en John van Mil in de spits. De Jong scoorde dan zelf nog wel niet, maar het meer aanvallende spel leverde VFC al meteen een 2-0 overwinning op. Schiedam Voor tafeltennis vereniging NO AD is het zater dag de belangrijkste wedstrijd van de najaarscompetitie. Dat geldt zowel voor NOAD I als voor het tweede team. Het eer ste team moet zijn laatste kans grijpen om niet naar de twee de divisie te degraderen, ter wijl het tweede team al met meer dan één been in die tweede divisie staat. Zag het er voor NOAD I aan vankelijk erg somber uit, na de verrassende winst op Shot Wageningen zijn de kansen op behoud aanmerkelijk gestegen. Temeer, daar de andere degra datiekandidaten Quick'32 en Tempo Team II punten ver speelden. NOAD heeft de kan sen op behoud nu weer in ei gen hand, maar dan moeten Jan Simons, Jan Landsbergen en Ron van der Wijk zaterdag avond in de eigen Beurs wel winnen van Quick'32. Daarna volgen dan nog de partijen tussen Odion en Tem po Team, die op hun beurt nog vrijwel zekere nederlagen te gemoet gaan bij Middelburg- Zuid, dat zaterdag naar de ere divisie kan promoveren. De partij tegen Quick'32 is een ontmoeting met oude bekende Ron van der Aa, die het afge lopen seizoen de Korenbeurs voor de Hilversumse club ver ruilde. Destijds in Hilversum werd het 5-5, waarbij NOAD een 4-1 achterstand wegwerkte. Spe lend zoals tegen Shot en ook tegen Middelburg-Zuid heeft NOAD winstkansen, in welk geval Quiek op de ranglijst wordt gepasseerd. De wed strijd begint 's avonds om zes uur. Eveneens om zes uur in de Beurs speelt ook NOAD II en wel tegen Phoenix II. Het trio Aad van Opstal, Peter van der Wijk en Edwin Schop moeten nog wel drie wedstrijden spe len, maar zij kunnen zaterdag al de kampioensvlag bij een overwinning op Phoenix II hijsen. De basis voor dit succes werd door het team gelegd door twee keer van grootste concurrent FVT (met Roy Bhoedram) te winnen. Schiedam Ruud Slavenburg zal deze competitie niet meer in actie komen voor de Sehie damse afdelingsclub DRZ. De voetballer gaat binnen kort in Maastricht wonen en moet daarom noodgedwongen een punt achter zijn sportieve car rière bij DRZ zetten. Het be stuur wil het vertrek van de sympatieke eerste-elftalspeler niet zomaar aan zich voorbij laten gaan. Op 18 november wordt officieel afscheid van, hem genomen. Het huidige eerste elftal neemt het dan op tegen het kampi- oenselftal van 1968/1969, met onder andere Joep den Brin ken de huidge voorzitter, in de gelederen. „Ruud heeft altijd ontzettend veel voor de vere niging gedaan", weet Joep den Brmker als geen ander. „Daar om wilden we iets terug doen. Het is jammer, dat Ruud onze vereniging gaat verlaten, hij was gewoon een gouden, kracht voor de club." Vlaardingen Anouk Romers (Oranje Nassau), Danielle dé Rooy en Michael de Haas (beir den KV Vlaardingen) zijn op genomen in de aspiranten- korfbalselectie van het district Rotterdam. Het team komt in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy* uit tegen het regioteam van Rijndelftland. De ontmoe ting wordt gespeeld als voorS wedstrijd van de zaalkorfbal- vierkamp, die later op dê avond wordt afgewerkt. De as* piranten beginnen om l9,15j uur. Aan de vierkamp in Ahoy' doen de teams van Fortuna, DOS'46, Skikopi (België) dn een All Stars-team mee. In,het All Stars-team, dat bestaat uit spelers en speelsters van de di verse verenigingen uit de rfe- gio, zijn dit jaar geen korfbal lers opgenomen van vereni gingen uit Vlaardingen, Maas sluis en Schiedam. Vorig jaar nog maakte Sjame Bot (Oranje Nassau) deel uit van de selec tie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3