18 ROTTERDAM Kadavers van huisdieren kunnen weer naar Roteb Protest betaald uit eigen zak BEL VOOR 010144144 Politie niet inzetten bij ambtenaren acties" Minister Smit-Kroes is Booy Clean beu geb Gemeente-Energiebedrijf Rotterdam Alsnog begrip van stakers Traras en bus-en bezetten binnenstad PTT'ers: 'Zieken huizen in de fout' Burgemeester Bram Peper: Tanker lek in sluis Actie tègéxi: vestiging omstreden Limonade bevatte geen hasj Vissersboot gezonken Ambtenaren bij Rijnmond: Rotterdams Nieuwsblad donderdag 10 november 1983 RZ/RV/RY/RW Rotterdam Gestorven huisdieren kunnen als nog bij de Roteb aan de Brielselaan worden ver brand, Aanvankelijk wilden de stakende ambtenaren de kadavers niet doorlaten. Dat wek te de woede op van on der meer Dierenbe scherming, Dierenambu lance en dierenartsen. Zij protesteerden fel bij de vakbonden en dreig den de rechter in te schakelen. Het was de bedoeling, dat er vrijdag een kort geding zou die nen. Tot juridische -tappen is het verder niet gekomen, nadat de actieleiding tot overeen stemming kwam met de die- ren-hulpdiensten. Alleen huisdieren, waarmee de ei genaren sterk emotionele binding hebben, mogen bij de vuilverbranding worden aangeleverd. Andere dieren, zoals vogels en vissen, moeten echter naar de Gekro worden ge bracht. „Wij kunnen ons de gevoelens van eigenaren van bijvoorbeeld gestorven hon den en katten toch wel goed voorstellen. Vandaar dat we alsnog hebben ingestemd met het verzoek van de die renbeschermers", aldus vak bondsbestuurder Guus van Huygevoort. Adrie Baars, bestuurslid van zowel Dierenbescherming als Dierenambulance, toonde zich zeer tevreden over de gewijzigde houding van hel actiecomité. Het aantal ka davers van huisdieren, die voor verbranding bij de Ko- teb in aanmerking komen, was gistermorgen reeds op gelopen tot ruim 150. Direct na de beslissing konden zij bij de Roteb worden ge bracht. Beslissing kort geding AYR opgeschoven Rotterdam Het is nu ze ker dat het grootste deel van het openbaar vervoer in Rot terdam morgenochtend om negen plat gaat. Rond die tijd gaan bus- en trambe stuurders gaan rond die tijd naar een demonstratieve vergadering op het Zuid plein. Vanaf negen uur zullen alle trams op het Weena en het Kruisplein worden 'gepar keerd'. Alle bussen komen bij het Centraal Station te staan. ïn Rotterdam-Zuid gaan alle trams naar de Boergoensevliet en de bus sen naar het Zuidplein. De metro en de sneltram blij ven rijden om het het RET- personeel naar de vergade ring te kunnen brengen. Rotterdam Vooral Dordtse ziekenhuizen, maar ook Dijkzigt en Ikazia gaan bij de zoge noemde medische zen dingen in jie fout. Dit stellen de stakende PTT- chauffeurs, die geopende brieven hebben gecon troleerd. Tussen de post van de ziekenhuizen werden briefkaarten, niet-medische medede lingen en onder meer poststukken van het ambtenarengerecht en keuringsdienst van wa ren aangetroffen. „We hebben deze brie ven met mede weten van de directie teruggestuurd naar de afzender", aldus aetieieider Toon Muller. Hij waarschuwt de zie kenhuizen er voor zich aan de afspraken te hou den. „Anders zijn we ge dwongen om uitsluitend die zendingen aan te pakken die duidelijk her kenbaar zijn als medische zending. Dat betekent dat mensen gedupeerd kunnen worden", aldus Muller. Ook kranten blijken on zorgvuldig met hun post- zendingen om te gaan. Bij tal van postkantoren worden postzakken met de dagbladen AD, Trouw en Volkskrant aangetrof fen, die zonder nadenken op de sloep zijn gedepo neerd. De kranten blij ven volgens de stakers gewoon liggen. Jaap van de Scheur bij politie: veus geworden" Na twee dagen is men ner- Rotterdam De gezamenlijke politic-vak organisaties hebben gisteren met burge meester Peper gesproken over de uitspraak van de Utrechtse rechtbank, waarin is be paald dat politiemensen hun acties moeten stoppen. Bovendien wilde de politie de ga rantie, dat zij pas in het uiterste geval inge zet zal worden bij acties van andere ambte naren. Die toezegging heeft Peper inmiddels gedaan. Volgens hem is het bepaald niet de bedoeling, behoudens extreme situaties, om een beroep te doen op de politie. Voorzitter Jaap van de Scheur van de AbvaKabo heeft gisteren tijdens een bezoek aan diverse actiecentra in Rotter dam onder meer de politiemensen bezocht. Van de Scheur; „Het mag duidelijk zijn dat men al na twee dagen van acties nerveus is ge worden. Dat resulteerde onder meer ïn een be dreiging aan jullie kant door te stellen dat ook de marechaussee en ander legervolk ingezet kan worden. Een schandalige zaak." De woede van de politie richt zich vooral op dat punt. Woordvoerder Henk Stoppelenburg: „Voor ons was dat niet alleen een diepe teleur stelling, de minister heeft met die opmerking ook aangetoond geen enkel vertrouwen te heb ben in de politie." Ondanks dat bleef de politie met de teleurstel ling zitten. Iets, dat ook Van de Scheur niet kon wegnemen. „Positief is wel, dat de samen werking onderling uitstekend is geweest. Na tuurlijk, men probeert de verschillende vakor ganisaties uit eikaar te dringen, maar het is duidelijk dat dat niet lukt. Het is alleen jammer dat jullie je actie moeten stoppen. Want jullie hebben het uiterst netjes gespeeld, kijk maar naar de ME bij de wedstrijd PSVAjax. Wij hebben steeds de hoop gehad dat jullie actief konden blijven." ADVERTENTIE In het kader van de ambtenarenakties zullen de loketten in het gebouw Rochussenstraat 200 op vrijdag 11 november DE GEHELE DAG GESLOTEN ZIJN. Vanaf maandag 14 november zullen de stiptheidsakties bij de administratieve afdelingen worden beëindigd en zal de dienstverlening aan de loketten weer normaal doorgang vinden. DE DIRECTIE VAN HET ENERGIEBEDRIJF. Rotterdam Het Rotterdamse college van B en W buigt zich vrijdag over de vraag of de stiptheidsactie van de AVR'via een kort geding beëindigd dient te worden. In een gesprek tussen vakbonden en verschil lende wethouders is afgesproken dat het personeel van de AVR zal zorgen voor een productie van 350 ku bieke meter gedestilleerd water per uur. Dat is veertig procent van de hoeveelheid die twaalf bedrijven in het Botlek-gebied normaal gesproken nodig hebben. De komende dagen zullen Ie ren of die hoeveelheid vol doende is om te voorkomen dat de bedrijven een deel van hun productie hebben stil te Directeur drs.K. Kleiwegt van bet Rotterdamse drinkwater bedrijf heeft van de wethou ders de opdracht gekregen om met de bedrijven afspraken te maken over de destributie van het water. Hij moet daarbij de nodige aandacht schenken aan Esso en Akzo. Deze bedrijven hebben de DWL aansprakelijk gesteld voor eventuele schade die voortvloeit uit de stipt heidsactie. In het gesprek herhaalde Ab- vaKabo-bestuurder Guus van Huygevoort dat hij van plan ïs om, wanneer het komt tot een negatieve uitspraak, een sta king bij de AVR uit te roepen. „Dan zijn de bedrijven verder van huis dan nu het geval is", aldus de actieleider. Overigens heeft de PvdA het college er niet gemakkelijker op gemaakt om juridische stappen te nemen. In een ver klaring zegt de Rotterdamse PvdA dat zij 'vierkant' achter de ambtenaren acties staat. Rotterdam In de Rozen- burgsluis in de haven heeft de binnenvaarttanker Drievliet (1160 ton) gisteravond 15 ton dieselolie gemorst. Dit kwam vermoedelijk, omdat er een" lasnaad sprong. Een duiker dichtte later provisorisch het gat. De sluis, die het Galand- -kanaal met het Hartel-kanaal verbindt, was geruime tijd ge stremd. Een vaartuig van de Roteb ruimde de olie op. mi 11 ii i ui nun tn in in ii iiini in iiiniiii li 11 ui ii iiiiiiiiii jitKiiiiii i ti mi it iitiii mi iiniif i ui in hui mi niiiii if iiiiiiiniii ui fii hm iiiiniiii iiniiiiiiiiiif iiiiiiitni Vervolg van de voorpagina Rotterdam Voor het in dustriële schoonmaakbe drijf Booy Clean, is als het aan minister Smit-Kroes ligt, geen plaats in de Rot terdamse haven. In een brief schrijft Smit dat het bedrijf niet langer in aanmerking kan komen voor deelneming in de havenontvangstinstal latie, die moet zorgen voor de verwerking van afval stromen van schepen ïn het Rijnmondgebied. Voor zo'n installatie worden onder de vleugels van de gemeente Rotterdam met het bedrijfs leven plannen ontwikkeld. De minister zegt Booy Clean aansprakelijk te houden voor de ernstige verontreiniging van de Rotterdamse Geulha ven, omdat uit controles is ge bleken dat het bedrijf herhaal- delijk illegaal in deze haven* heeft geloosd. De bedrijfsvoe ring, zo schrijft ze, geeft onvol doende vertrouwen dat de verwerking van afvalstromen volgens de regels kan geschie den. Minister Smit heeft het tank schoonmaakbedrijf nu officieel aangezegd dat het het veront reinigde slib in de Geulhaven voor eigen rekening moet ver wijderen. Vorige maand liet het ministerie van Verkeer en Waterstaat beslag leggen op het bezit van Booy Clean, voor het geval het rijk uiteindelijk toch 2elf de schoonmaak op 2ich moet nemen. De schoon maakkosten worden al naar gelang de methode op enkele tientallen miljoenen guldens geraamd. De directie van Booy Clean had nog geen commentaar op de brief van de minister, niiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiMitiliiliHiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitiiiimiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiimiiüiiüitiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiNUiiiiiiiliiliiiifiuiuiiii 1 Capelle aan den IJssel Opnieuw heeft de actie groep 'Veenweg' gisteren actie gevoerd tegen dok ter Schulten-Lucassen. Deze omstreden arts, die beschuldigd wordt van onjuiste behandeling van demente bejaarden in de geriatrische kliniek aan de Rotterdamse Veen- weg, heeft zich onlangs als huidarts gevestigd aan het Hollands Diep in Capelle. De actievoerders, die de brievenbus van de arts met stencils beplakten, willen dat de huidarts van elke medische prak tijk wordt uitgesloten. Al ruim drie jaar volgt de actiegroep de activiteiten van de voormalige Veen- weg-arts. Dordrecht Het is nog steeds een groot raadsel wat er in de limonade heeft gezeten, waar van twaalf kinderen in een buurthuis in Dordrecht onwel zijn geworden. Een laboratori umonderzoek heeft uitgewe-. zen dat het niet om verdoven-- de middelen gaat, zoals oudere, van de kinderen hadden gfr- Ook de 16-jarige jongen die, van de toediening van drugs werd verdacht, ontkende iets in de limonade te hebben ge daan. Hij is inmiddels op vrije voeten gesteld. Het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk heeft ook de siga rettenpeuken onderzocht die in de asbakken waren aange troffen en de make-up van de kinderen. Maar ook dat onder zoek heeft niets opgeleverd. Men wacht nog op de resulta ten van het urineonderzoek. - Ter Heijde Een vissersboot je van de sportverening Tér Heijde is gistermogen om vijf- voor half elf voor de kust van Ter Heijde gezonken. De twee vissers zijn door collega's uit het water gehaald. Dat gebeur- de op anderhalve kilometer uit" de kust. De maatregel kon gisteren niet verhinderen dat er ruim hon derdvijftig ambtenaren de de monstratieve vergadering op het Vasteland bijwoonden. „Men heeft zich weinig aan de missieven van het dagelijks bestuur gelegen gelaten'con stateerde vakbondsbestuurder Huub Vermeulen van de Ab vaKabo. Hij zal de 'betalingskwestie'' overigens wel opnemen met voorzitter Andre van der Louw. „Het is absurd dat een zichzelf progressief noemend bestuur dergelijke maatregelen afgekondigd", aldus Vermeu len. De Rijnmond-ambtenaren be sloten gisteren de mogelijkhe den te bekijken om tot verder acties te komen. Omder meer wordt gedact aan stiptheidsac ties bij de DCMR en bij het af geven van vergunningen. Tij dens de vergadering werd uit solidariteit met de stakende PTT'ers en Roteb vijfhonderd gulden opgehaald voor de sta kingskas. Rotterdam De ambtenaren van het openbaar lichaam Rijnmond die gisteren hebben deelgenomen aan een demon stratieve bijeenkomst, hebben dat protest uit eigen zak be taald. Het dagelijks bestuur van Rijnmond had de ambte naren laten weten, dat zij, on danks het begrip voor de amb- tenarenacties, niet van plan is om werkverzuim voor eigen rekening te nemen. De deelne mende ambtenaren moeten hun protest zelf betalen, aldus het dageliiks bestuur. In een circulaire geeft het da- gelijks bestuur aan dat deelna- me aan actie verrekend zal worden met vakantieverlof,., negatieve saldering van de", prikklok of inhouding van sa- laris. Vitale diensten, zo meldt de circulaire verder, zijn uitge-^ sloten van deelname aan acC ties. Een gelijke maatregel is ook van kracht in gevallen waarbij- de Rijnmond-ambtenaarge troffen wordt door acties,," waardoor htj te laat op zijn; werk komt. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4