Het gel uk van Marian Harent twm Nieuwe slaapkamer afdeling bij Buningh ro WIE IS K ZO GEKQM LNOLEUM N ZN WOONKAMERTE LEGGEN. §Dhe8(] ZAKENNIEUWS DERAG 50% korting Vijfde 'Veerdonk' GEOPEND T—T KOEVERMANS Harlekijn houdt kinder modeshow Totale Opheffingsuitverkoop K pw* tapijten 20 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 NOVEMBER 1983 KW Samenstelling: Ben Swaep telefoon 144144, toestel 128 foto's Henk Speksnijder e.a. Volgende aflevering: donderdag 24 november Ontwerp voor Ouwenbroeks Meubelen valt in de smaak Marian Harent moet er duidelijk nog aan wennen. Amper af gestudeerd aan de kunstacademie had ze het geluk direct aan de slag te kunnen ais ontwerpster. Waar andere studie genoten na jaren zoeken nog steeds op de eerste opdracht wachten, was het voor de 24-jarige Vlaardingse direct prijs: Voor Ouwenbroeks Meubelen aan de Industrieweg rn Vlaar- dingen ontwierp ze een kast die zo in de smaak viel, dat de productie inmiddels is begonnen. In Liefst 60 toonzalen van diverse meubelgiganten in heel het land prijkt het zogenaam de base-line product al in de etalage. „Het heeft me eigenlijk een beetje overvallen allemaal", klinkt het eerlijk uit de mond yan Marian Harent. „Ouwen- broek had ongeveer aange geven wat het wilde. Het moest in ieder geval modern Hannah Geluk van boetiek Harlekijn op de Hoogstraat in Vlaardingen houdt woensdag .16 november in zaaf Triangel een kindermodeshow. Tij dens deze show zullen meis jes en jongens in de leeftijd yan 1 tot 15 jaar de gro tendeels zelf ontworpen collectie van de boetiek to nen. Daarnaast importeert de boetiek zelf kinderkleding uit Engeland, Frankrijk en Span je. De boetiek verkoopt unieke kleding in die zin, dat van vrijwel alle modellen slechts een of twee exemplaren aan wezig zijn. De boetiek heeft een filiaal in de Vriessestraat in Dordrecht. De modeshow, die volgende week in Triangel wordt ge houden, duurt van twee uur tot half vier. zijn en toen heb ik een aantal ideeën op papier gezet. Een aantal maanden hoorde ik niets meer, ik dacht al dat ze het ontwerp niet genoeg von den, maar toen opeens kreeg ik bericht dal mijn ontwerp in productie zou worden geno men. Die mededeling kwam voor mij als een volslagen verrassing." De vlak en strak uitgevoerde kast, die in allerlei combina ties wordt geproduceerd, heeft één opmerkelijk ken merk.' Aan de linkerboven- kant van de laden en deuren is een zogenaamd 'ezelsoor*- greepje aangebracht. Marian verklarend: „Normaal ge sproken wordt gebruik ge maakt van de normale hand grepen. ik wilde iets anders en kwam op het idee. Ik noemde het de 'vouwgreep', maar iedereen sprak al snel over 'ezelsoren'-greep. De kast is natuurlijk zelf vrij vlak en strak. Dat greepje verfijnd het geheel." Bescheiden als ze is, wuift Marian Harent afle compli menten aan haar adres met een simpel handgebaar weg. „Ik heb gewoon ontzettend veel geluk gehad. Heel toe vallig kwam ik met Ouwen- broek Meubelen in contact en is het balletje gaan rol len", zegt ze. De slaapkamer is in Nederland vaak 'stiefmoederlijk' bedeeld. Dit geldt voor zowel de afmetingen als de in richting. En dat terwijl de meeste mensen zich toch ge durende een derde van een etmaal in Morpheus' armen trachten te vleien. Een niet-onaanzienlijk deel van ons leven dus! Marian Harent voor de base-line kast, die door Ouwenbroek Meubelen in productie is geno men. Deze maand is het vijf jaar geleden dat de heer M. Heinsbroek cafè-restaurant Boulevard aan de Burge meester Baumannlaan 145 in Oversohie overnam. Dit feit is op dinsdag 1 november herdacht met een recep tie, die zeer.druk was bezocht. Eerder had de heer Heinsbroek gedurende zeventien jaar een horecabedrijf in Schiedam. De naam Vroon is op het gebied van de bakketbakke- rij reeds jarenlang een zeer bekende. Leden van deze familie hebben op verschillende punten in de stad zo'n zaak vol heerlijkheden. Deze maand bestaat die van de heer L. J. Vroon aan de Walenburgerweg 78 vijfendertig jaar, hetgeen voor de klanten extra (zoete) aanbiedingen inhoudt. In het Beursgebouw naast de Cineac is sinds kort een. speciaalzaal in porcelein gevestigd. Behalve porcelein verkoopt 'Galanterie', zoals de zaak heet, ook marmer en glas. Men kan er vooral terecht voor cadeaus. Woninginrichting Van Staveren heeft haar pand aan de Noordsingel 51 ingrijpend laten verbouwen, in dit pand - -één van de drie van dit bedrijf aan de Noordsingel— wordt een uitgebreide collectie Engelse meudeen ge toond. De bloemisterij Veerdonk, die 81 jaar bestaat, heeft een vijfde loot aan haar stam toegevoegd. Deze nieuwe vestiging van het bedrijf, dat wortelt in vier generaties, bevindt zich in het gloednieuwe winkel centrum De Scholver in Capelle aan den IJsset. Bovendien staan reeds een zesde en zevende filiaal op stapel. En men is verze kerd van een vijfde gene ratie. Allemaal redenen voor Veerdonk om feest te vie ren en de klanten met een speciale aanbieding in de vreugde te laten delen. Beperkte afmetingen behoe ven echter nog geen reden te zijn de inrichting niet zo opti maal mogelijk te maken. Maar in dat geval dient op vindingrijke wijze van de ruimte te worden gebruik ge maakt. Die vindingrijkheid wordt zeer duidelijk gede monstreerd op de nieuwe slaapkamerafdeiing van Bu ningh Interieur Anno 1880. Die is namelijk gevestigd op de immense zolder van het pand aan de Nieuwe Binnen weg 190. En zoals meestal met zolders het geval is, levert de situe ring, o.a. door schuine wan den, de nodige moeilijkheden bij de inrichting op. Zulke wanden maken bijvoorbeeld het plaatsen van kasten niet tot een alledaagse aangele genheid. Buningh heeft met produkten van, door voor aanstaande produktie bedrij ven samengestelde stan daardprogramma's zulke hin dernissen op maat genomen. Het 'op maat aanpassen' kan gebeuren dankzij het feit dat eigen interieurontwerpers en ambachtelijke vaklieden er zich mee inlaten. Het gaat niet alleen om de ruimtelijke aspecten. Even belangrijk worden geacht het directe comfort en de goede smaak. De opstelling van de vele slaapkamers op de nieuwe afdeling is speels, maar stel lig evenwichtig. Elk vertrek heeft zijn eigen karakter, waartoe componenten uit tal van landen zijn gebruikt. Aan het eigene leveren de stoffen voor vloerbedekking, gordij nen en wandbekledïng een belangrijke bijdrage. De stijl van de interieurs varlëert van klassiek tot wat wordt ge noemd: tijdloos. Schilderijen Verder is er tot en met 26 november bij Buningh een door galerie-kunsthandel Jan J. van Waning ingerichte schilderijen- verkoopexpositie. Het zijn 24 werken van de in 1893 gebo ren, thans 90-jarige post-im- pressionist Paul Surtèl. De twee dozijn schilderijen zijn zodanig geëxposeerd, dat zij een goede indruk geven van de harmonische mogelijkhe den in een wooninterieur. Schuine wanden op de slaapkamerafdeling bij Buningh vereisen vindingrijke aanpassing. Hoogstraat 145 - Schiedam Voor racefietsen in elke maat en kleur naar... de man met 40 jaar wielrenervaring RACEW1ELEN MET UrrVALNAVEN RACETRA1NINGSPAKKEN RACESCHOENEN enz. Trimmers attentie Voor Uw fiets hebben wij alle onderdelen in voorraad. Dealer van: PEUGEOT - GtTANË - B.S.A. - GAZELLE - KOGA-M1YAKA en VERKOOP VAN j ALLE MERKEN RACETUBES Rijwielhandel DERBY SPORT ROTTERDAMSEWEG 2 VLAARDINGEN —TELEFOON 34.36.44 Nieuw filiaal in het centrum tussen Lijnbaan en Coolsingel t.o. ingang Hilton Hotel Een vertrouwd adres voor uw Perzische Tapijten Imixm DERAG Boezernwtxj 136, Rotterdam 200 meter van metrostation Oostplein 0iQ-i406t9 Freertcksplaats 9 fioUerdam-HdlegersDerg 010-187700 Nu ook Kruiskade 6 tfo ingang Hilton Hotel 010-127644 Geopend 9-10 uur Koopavond tot 21 00 uur Maandagmiddag geopend va 13 00uui LriaanlanÜsche 'xüilo, JUWELIERS op alle artikelen waaronder: zilveren Oud Hollands theeservies met blad. zilveren sigaren- en sigarettenkisten. antieke bloedkoralen colliers- granaatcolliers, gouden en zilveren colliers, briljanten, gouden en zilveren sieraden. Er is natuurlijk nog veel meer, maar koml u zelf eens kijken. Voor de kwaliteit van al onze artikelen staat de vakkennis, gebaseerd op een meer dan 100-jarige ervaring, borg van: De Zaanlandsche Zilversmederij, Juweliers Karei Doormanstraat 159a, Rotterdam Telefoon 137567 C Az* btaojC ZV/ri. d/Jc Zoals je ziet, is linoleum in je woonkamer zo gek nog niet. Krommenie Linoleum is er in een heleboel kleuren, die je allemaal weer kunt kombineren. Je kunt 't laten snijden in vierkanten, rechthoe ken, cirkels, stroken en strippen. Je kunt er figuren mee in je vloer leggen. Kortom: met linoleum kun je alle kanten uit. Ook bijvoorbeeld vanuit je woonkamer door de gang zó je slaapkamer in. Want niemand heeft gezegd, dat je linoleum nu alléén maar in je woonkamer mag leggen. Krommenie Linoleum is gemaakt van natuurlijke grondstoffen en is makkelijk in onderhoud. En wat slijtage betreft: heb je wel eens een kale plek in een linoleumvloer gezien? Ja? Dan was dat zeker geen Krommenie Linoleum. Want dat is praktisch onverslijtbaar. Wil je meer weten? Loop dan eens binnen. KROMMENIE LINOLEUM STREKSINGEL 165-189 ROTTERDAM-HILLEGERSBERG Tel. 010-229120 of 224430 Maandag gesloten- Vrijdag koopavond

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6