10 WATERWEG SPORT S Vlaardingen de dupe van eenmansactie c y 1 Asvion maakt indruk HVO opent nieuwbouw II Si R WH nog j onnodig in problemen Sporthalbeheerder draait licht uit TSB van de kaart Hoekse Boys deelt DVO'32 levert prima prestatie V 1 WK komt knap terug Mo nie Bri ge\ Rotterdams Nieuwsblad maandag 14 november 1983 RW Ton Gunter maakt het de doel man van RVVH lastig. De Viaaridnger zou evenwel niet tot scoren komen. Gebrek agressiviteit Zwaluwen weer fataal Vlaardingen Zwalu wen lijkt eerst op ach terstand te moeten ko men om echt agressief te kunnen voetballen. Zo ook tegen runner-up RVVH, dat na een be trekkelijk gemakkelijk verkregen Ü-3 voor sprong in de slotfase van de wedstrijd nog aardig in de problemen kwam. Slechts twee doelpunten le verde het alles-of-niets-of- fensief van de Vlaardin- Vlaardingen Vrij verras send verloor TSB met 0-2 van een echt niet impone rend Bolnes. Trainer Henk van der Bend wilde zich niet achter het optreden van de scheidsrechter verschuilen, maar een feit was, dat zijn spelers meer tegen de man in het zwart dan tegen hun te genstander liepen te voetbal len. De Viaardingers hadden een prima start, maar Bartol Westerdijk verzuimde in het eerste kwartier tweemaal doeltreffend uit te halen. Een volkomen onterechte strafschop voor Bolnes bete kende de ommekeer in de wedstrijd. Nadat de gasten hel cadeautje verzilverd had den, was TSB totaal van de kaart, waardoor Bolnes nog maals de bal in het net kon deponeren; 0-2. gers op. RVVH behoudt door deze zwaar bevochten overwinning aansluiting met de kopgroep, terwijl Zwaluwen nog steeds met een plaats in de onderste regionen genoegen moet nemen. Zoals zo vaak in een thuis- beurt van Zwaluwen kwam de wedstrijd maar moeizaam op gang. Qua voetbal behoeft de formatie van Cor Nieu- wenhuizen voor weinig ploe gen in de tweede klasse on der te doen, maar het elftal manifesteert zich nauwelijks als een eenheid. Linies vloei en niet in elkaar over, duels worden puur op fysieke kracht verloren, terwijl ook het broodnodige karakter slechts bij een paar spelers (Leen Pijpers, Peter Ro- Hoek van Holland Hoekse Boys kwam tegen een stug spelend Katwijk niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De in teressante wedstrijd had twee gezichten. In de eerste omloop waren de gasten dui delijk sterker dan de ploeg van Cor van Rooy en dat re sulteerde dan ook in een doelpunt, nadat Arend Knip- scheer de bal foutief op zijn doelman had teruggespeeld: ö-l. Na de thee pakte Hoekse Boys de zaken veel energie ker aan. Het was Ron Seliers die beide ploegen m even wicht bracht. Nadien kregen Willem Warhout en John van de Bos nog prima kan sen. maar zij faalden in de afwerking. Den Haag DVO'32 hc-eft in de uitwedstrijd tegen Die Ha- ghe een prima prestatie gele verd. Het enerverende duel werd uiteindelijk met een 2-4 overwinning afgesloten en dat brengt de Viaardingers naar de sub-top in de derde klasse. De ploeg van Gertie Baas schoot uitstekend uit de start blokken en zette de verdedi ging van Die Haghe al snel on der loodzware druk. Uit de vele mogelijkheden, die uit deze pressie ontstonden wisten Wilco Wapenaar en Addy Nijsser» te scoren: 0-2. Nonehalanche in de achter hoede was er de oorzaak van dat de gasten na rust snel weer op gelijke hoogte kwamen: 2-2. Puur op karakter vocht DVO'32 zichzelf terug in de wedtrijd. Nadat Nijssen binnen de beruchte lijnen was neerge legd, verzilverde Jasper Pley- sier de strafschop koelbloedig. In de slotfase kwam Roel Sentges ook nog tot een doel punt: 2-4. Vlaardingen Wout Baren- dregt, ere-lid van HVO en Jurgen den Boer, het jongste lid van de Vlaardingse voer- balvereniging, openden za terdag de nieuwbouw van de club. Zij verbonden een lint dat was gespannen tussen de reeds beslaande accomodatie en de nieuw opgetrokken kleedruimten. Velen waren naar de Zwalu wenlaan gekomen om getui ge te zijn van de officiële openingshandeling. Demis sionair sportwethouder Cees Bot was er namens de ge meente en Krijn van Noord vertegenwoordigde de KNVB. Ook vrijwel alle Vlaardingse voetbalvereni- gingewn waren op het com plex van HVO aanwezig. De vierdeklasser is nu vier kleedkamers rijker, de keu ken is uitgebreid, evenals de bestuurskamer. De jeugd heeft nu de beschikking ge kregen over een eigen honk en ook de berging is uitge breid. mueuw- Jiirgen den Boer brengt de verbinding tussen de i bouw en de reeds bestaande accomodatie tot stand. meijn, Theo Juistenga) aan wezig is. RVVH daarentegen bleek in de eerste omloop niet in staat om het spel echt naar zich te trekken. Langdurig getik op het middenveld, met aan bei de kanten veel balverlies door Norbert Kleinherenbrink was het gevolg. Rob Polder man was nog het dichtst bij een doelpunt, nadat Dick Keizerwaard in de fout was gegaan. De behendige linker spits kwam echter centime ters tekort om de bal voor open doel in te kunnen tik ken. Ook Zwaluwen, dat na een kwartier Maarten Keizer waard zag uitvallen met een beenblessure (Koen Oey toonde zich een prima ver vanger), wist zich nauwelijks echte doelrijpe kansen te scheppen. Alleen Ton Gun ter (schot in de korte hoek nog net door doelman John Fraanje tot hoekschop ver werkt) en Theo Juistenga (kopbal over de lat na goede voorzet van Bas van der Leije) deden iets positiefs. Op slag van rust moest de gevaarlijke Eric den Hanog (vervanger Piet de Jonge) met een brancard van het veld worden gedragen, nadat hij onzacht in aanraking was gekomen met een dop van de schoen van Dick Keizer waard. In het ziekenhuis werd de wond gehecht. boom. Deze keer was het Du- Moulin die goed voorberei dend werk van Piet de Jonge doeltreffend afrondde. Zwa luwen leek rijp voor de slaehtblank. De allereerste keer dat laatste man Keizer waard mee naar voren trok was het voor de derde keer raak. Polderman maakte gretig gebruik van het ge brek aan rugdekking bij Eric Visser (later vervangen door Henk de Bruin) en scoorde door de benen van Eikelen- boom: 0-3. Vreemd genoeg liet RVVH zich na deze treffer door een massal aanvallend Zwalu wen ver terugdringen. Pij pers verkleinde de achter stand via een schot, dat door Fraanje verkeerd werd ver werkt. André van Elderen (schot tegen Fraanje) en Kei zerwaard (lob nel naast) mis ten het geluk dat Juistenga met zijn kopbal over de hele meute heen wel had: 2-3. Verder liet RVVH het echter niet meer komen, hoewel zich nog enkele bloedstollen de momenten voor het doel van Fraanje afspeelden. Vlaardingen Erg dom van sporthalbeheerder Kier Tee- ken om in zijn boosheid te vergeten de deur achter zich dicht te trekken alvorens het licht in de sporthal te doven, Hij had toch zelf wel kunnen bedenken dat sommige vol leyballers van Broleco zijn overdreven actie, bij de voordelige stand 14-10 in de beslissende vijfde set tegen Tornado, niet gelaten over zich heen zouden laten gaan, hetgeen resulteerde in een bestorming van zijn onder komen, waarbij Vlaardïnger Ron Lubeck maar ternau wernood buiten de deur kon worden gehouden door een vrouwelijke collega. Het betekende het onbevre digende slot van de eerste di visie-wedstrijd tussen Brole co en Tornado, dat eigenlijk in het teken had moeten staan van de confrontatie door Peter van Zwienen tussen vader Joop Tinkhof en zoon Edger, die is onder gebracht bij de Delftenaren om zich verder te ontwikke len. Weliswaar kwam het daar ook van omdat Kees van der Kruk eindelijk eens het 18-jarige taleijj. in de ba sis liet beginnen en Joop Tinkhof al na luttele secon den Gilles Degeling moest vervangen, die met een handblessure het strijdtoneel verliet. Na afloop werd echter niet meer gesproken over de wedstrijd zelf, maar meer over de randfiguren. Zoals bij voorbeeld scheidsrechter Bert Rijsdijk, die de ver strekte richtlijnen strenger wenste te interpreteren dan zijn collega's en de techniek erg belangrijk vond. Vooral Vlaardingen bad daar ver schrikkelijk veel moeite mee en werd meer benadeeld dan Tornado, dat zich wei techni sche fouten kon permitteren. Joop Tinkhof verzuchtte: „Je weet met de arbitrage niet meer waaraan je toe bent. De één vindt iets wel goed, de ander niet. Dat is erg ver warrend". Geel Rijsdijk. die nog een gele kaart moest uitdelen aan Vlaardinger Leen van Bree wegens een agressieve hou ding ten opzichte van de lei ding, was echter als snel ver geten bij de wijze waarop zaalbeheerder Teeken meen de een einde aan de wed strijd te moeten maken. Vijf minuten voor afloop van de ingehuurde tijd meldde Teeken zich al bij de scheids rechter met de mededeling dat het om 19.00 uur was af gelopen. De stand was toen al 10-4 voor Broleco, maar op de sluitingstijd zelf, bij 14-9, vervoegde hij zich ditmaal bij de tweede arbiter met de mededeling dat het nu echt afgelopen was, maar nog even kon de partij werden gerekt. Toen Broleco het laatste punt niet kon scoren, besloot Teeken er een einde aan te maken door het uit draaien van het licht. Achteraf bezien een merk waardige actie, omdat de zaalbeheerder uitging van het tijdstip tot waarop de zaal was ingehuurd en zonder overleg met de volgende huurder zelfstandig een be slissing nam die verstrek kende gevolgen heeft. Hoe wel Teeken formeel in zijn recht staat heeft hij de beide clubs én de NeVoBo voor een moeilijke kwestie gezet. Im mers, Tornado moet voor één punt naar Vlaardingen toe, de hal moet door Broleco voor één punt'worden inge huurd en scheidsrechters moeten voor één punt naar Vlaardingen komen, terwijl de nationale sectie wedstriid- wezen voor één punt overleg moet plegen. Inbreng liet was het treurige slot van een heel vervelende wed strijd, die voor een handjevol publiek slechts hel genot van spanning kende gezien het scoreverloop. De Viaardin gers dankten het vooral aan de inbreng van Joop Tinkhof dat zij niet genadeloos onder uit gingen, ook al had Brole co meer techniek en talent in huis dan Tornado, dat slechts kon bogen op een geringe vooruitgang ten opzichte van voorgande vvedstrijden en als grote winst* het (voorlopig) behaalde punt. Het neemt echter niet weg dat beide ploegen nog zorge lijke tijden tegemoet gaan in de eerste divisie. Het mag zelfs stuitend worden ge noemd dat Kees van der Kruk de Tornado-spelers, zelfs bij een grote voorsprong en uitzicht op een wedstrijd puntje, tijdens een time-out moet inspireren om 'blij te Combinatie Na de thee flitste RVVH uit de startblokken. Binnen een kwartier stond de ploeg van trainer Gerrie Ter Horst op een comfortabel lijkende 0-3 voorsprong. Een uitstekende combinatie tussen Gerard Plaisier en Michel DuMoulin stelde de geroutineerde Jan Visser in staat om net voor Romeijn te kruipen en te scoren: 0-1. Nog geen drie minuten later lag nummer twee al achter de vertwijfeld uitvallende Peter Eiekelen- Teus Monhemius (6) en Ron Lubeck blokken tevergeefs op een smash van Arie van Wolfe- ren. Vlaardingen De hoekey- dames van Spirit moesten het onderspit delven tegen Crayenhout. De heren speel den echter een goéde wed strijd tegen Forescate en wonnen. Het Vlaardingse da mesteam van Pollux verloor van Aeolus. De dames van Asvion kwamen niet verder dan een gelijkspel tegen Oude Maas.De heren behaal den een ruime overwinning op Krimpen. De dames- en heren van Evergreen speelden tegen Ommoord en wonnen beiden met 1-2. Spirit-Crayenhout 1-2 (d) Crayenhout speelde zeer aanvallend, wat via een strafcorner resulteerde in een 0-1 achterstand voor Spi nt. Vijf minuten voor de rust maakte Inge Hoppstein de gelijkmaker. Tijdens de tweede helft speelde Spirit aanvallend, maar zij wisten niet door de zeer goede ver dediging van Crayenhout te breken.Crayenhout scoorde vlak voor het eindsignaal de winnende treffer. Spirït-Forescate 2-0 (h) Met de rust was de stand nog 0-0. In de vijfde minuut van de tweede helft scoorde Rob Kossen voor de Schiedamse ploeg. Het werd 2-0 via Arno Gelder die doelpuntte uit een voorzet van Luuk Vijver berg. Aeolus-Pollux 2-0 (d) Pol lux kwam uit tegen het op de tweede plaats van de rang lijst slaande Aeolus. De Rot terdammers scoorden tijdens de eerste helft twee maal. Pollux kreeg een strafpush, maar wist deze niet te benut ten. In de tweede helft was Aeolus eveneens veel ster ker, maar zij wisten niet meer te scoren. Asvion-Oude Maas 1-1 (d) Al in de vijfde minuut kreeg Oude Maas een straf bal, wat resulteerde in een 1-0 achter stand voor Asvion. In de tweede helft kreeg Asvion een strafbal maar deze werd helaas niet benut. Tien mi nuten voor het eindsignaal wisten de Schiedamse dames de gelijkmaker te scoren. Krimpen-Asvion 1-5 (h) Asvion speelde tegen Krim pen een heel goede wed strijd. In de eerste helft miste Asvion een strafbal, maar dit werd later goedgemaakt door Aad Schuddebeurs, die de ploeg op een 0-1 voorsprong bracht. Na de rust was As vion duidelijk sterker er werd drie maal achter elkaar gescoord en wel door Ruud Ingelse, Hans Donkervoort en Mare Lomans. Krimpen kwam nog een keer terug en veranderde de stand in 1-4, waarna Asvion vlak voor het einde van de wedstrijd nog een strafbal kreeg, die door Hans Donkervoort werdt be nut Ommoord-Evergreen 1-2 zijn', om daarmee te voorko men dat zijn spelers bij een score reageren als een bW pijnbomen. Broleco kent vooralsnog an dere problemen. Het speelt' een klasse minder dan vong seizoen, vooral het blok is achteruit gehold, en ondanks de grote actieradius van Teus Monhemius in het achter veld, vallen ook daar de no dige gaten. Joop Tinkhof daarover: „Het lijkt wel of sommige speler een gestoor de motoriek hebben. Kunnen zij niets aan doen, maar het is wel lastig. Tornado begon furieus en haalde eerste set met 9-15 binnen en had ook in de tweede lange lijd uitzicht op winst. Drie set-points wer den echter door Broleco on gedaan gemaakt en na een langdurige slotfase was het op eigen service de betere dankzij afschuwelijke stop- fouten van Arie van Wolfe- ren. De derde set.ging simpel naar de thuisclub (15-11), ter wijl Tornado het vierde be drijf naar zich toetrok met 10-15. In de beslissende set waren de beste papieren voor Broleco, tot de kaars doofde... RVB-ZATERDAG Vlaardingen Het was een niet zo beste dag voor de clubs uit de afdeling SVDPW is na de ü-1 neder laag tegen concurrent KD niet langer ongeslagen. Ooi CION (1-0 tegen Hellevoet- sluis), VDL (0-2 tegen SDVLOmd en GSS (2-1 tegen Melissant)Ide ec "W UunP. 2 3) Ma; stri; late ben kar kw: gen trie voo enij hel! In ie een val. fcuite stilt vrier Schii in hi ten voor bleven puntloos. WK lever de tegen Egelantier Boys een huzarenstukje af door eend- 3 achterstand in de slotfase om te zetten in een 4-3 over winning. Helle voetsluisCION M Vooral op het fysieke vlak kwamen de Viaardingers te kort in de wedstrijd tegen Hellevoetsluis. Al snel moest steunpilaar Cees Stam met een knieblessure afhaken en ook zijn vervanger Rob de Bruin moest het veld vroeg tijdig met een blessure verla ten. De gasten scoorden diep in de tweede helft het enige doelpunt. MelissantGSS 2-1 De Schiedammers zakken door deze onnodige nederlaag ver terug op de ranglijst. Via een kopbal van Wout Tims kwam GSS nog wel op voor sprong, maar twee grove fou ten in de achterhoede bete kenden evenzoveel doelpun ten voor Melissant. WK—Egelantier Boys 4-3 Trainer Aad Bloot kon zijn geluk niet op na de wed strijd. Een kwartier voor tijd stond zijn ploeg nog op een kansloze 3-0 achterstand, maar twee doelpunten van Ger Zuidgeest en twee van invaller Jos van de Meer be slisten de partij alsnog in het voordeel van VVK. VDL—SDV 0-2 Een met vier invallers spelend VDl» heeft het tegen SDV niet kunnen maken, mede door het soms wat vreemde optrer den van de arbiter, die de thuisploeg een geheide straf schop onthield. Bas van de Ven van de Ploeg werd na enig tumult van het veld ge zonden. (d) Tijdens de eerste helft scoorde Jonneke Schippers voor de Maassluise ploeg- Vlak na de rust viel het te gendoelpunt van Ommoord, die de stand veranderde in 1- 1. Hierna was het Jonnes* Schippers die nog eenmaal t* scoren en de zege bracht bi) Evergreen: 1-2. Ommoord-Evergreen l* (h) De Maassluise her®11 kwamen al snel na het b«* ginsïgnaal op een 1-0 achter stand te staan. Deze stand bleef zo tijdens de ge hek eerste helft. Na de rust begon Evergreen nog aanvallender te spelen wat resulteerde twee doelpunten, die werdefl gescoord door Dick SnoeC» en invaller Roland Braam* aan' h de dil een het si kon r scheic rugre baeht Voor? een li Peter stegei bleek niet v forms xersp met ontstc op'di nog klassE Ger I nog n 2bc moet van c sior Schie bepei plaati pus S verlo wach Vlissii team de- sue ren n laatste SODcc- forma Ruud plaats Tijden leek lijk op nen, ■Gerlac de sp( val kv reikte stek, MCC prestal Rotten schaats is dooi Jeveld tele w Rnigm &ernpl .staat dwong af bij schapp 'goslavi aan w gelopei ning g<

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 10