Sint in de verdrukking Neeltje Jacoba 'f goed in jarig Passage Sporters in het donker Maassluissedi j k: gat volgestort VAARTLAND NA RENOVATIE 'MODERN EN COMFORTARE!/ HAMMES BRGBLAD SCH1EDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ter meulen Voorbij ganger overmeestert juwelendief 'Ik hoop niet dat het arbeidsplaatsen kost' Ni Automobilist schiet onder vrachtwagen Jeugdhonken geplunderd Vanaa^S" Bom in trein loos alarm MAASDAG 4 NOVEMBER 19=3 Hoek van Holland Sint Nieolaas dreigde zaterdag bij zijn intocht in Hoek van Holland meermalen in de verdrukking te ko men. Nog voordat de goedheiligman zijn intre de maakt via de televisie, moest hij natuurlijk Hoek van Holland aandoen, omdat daar nu eenmaal de beste entree vanuit zee naar Nederland ligt. Dat die landelijke primeur sa menviel met een zeer gro te belangstelling was ook niet toevallig. De Hoek is altijd bereid om uit te lo- /en voor de feestelijke in tocht en bovendien kwam dankzij het mooie weer ook vanuit het Westland een grote stoet belangstel lenden. Zodat de Sint aan de ha ven behoorlijk in de ver drukking kwam. Het deerde de goedheilig man nauwelijks. Hij werd on danks zijn hoge leeftijd het handen schudden niet moe. Sint Nieolaas kon met enige moeite in de gereedstaande koets klim men. Voorafgegaan door ponyruiters en op de to nen van harmonievereni ging "Rotterdam aan Zee" werd de tocht naar de ge meentesecretarie onder nomen, waar deelraads voorzitter De Lint de Sint officieel welkom heette. Vlaardin gen Om precies zes minuten over zeven besliste zaterdag avond be heerder Kier Teeken van de sporthal in Vlaardingen het duel in de eerste divisie volleybal tus sen thuisclub Broleco en het Delftse Tornado, door simpel het licht uit te draaien. Teeken vond het bij 14-10 in de vijfde set in het voordeel van de Vlaardingers wel letjes, omdat naar zijn mening ande re sporters ston den te trappelen om bezit van de zaal te nemen en de gehuurde tijd van Broleco was verstreken. Het gevolg van Teekens actie is dat Tornado voor het uitspelen van de set nogmaals naar Vlaardingen moet. Vlaardingen Een voorbij ganger heeft zaterdagmorgen een 23-jarige Rotterdammer overmeesterd, die even tevo ren een etui met gouden col liers ter waarde van 51000 gul den had gestolen uit een juwe- herszaak aan de Schiedamse- wcg. De juwelendief probeerde nog los te komen door te dreigen niet eer pistool, maar de man liet zich daardoor niet af schrikken. Pas later bleek dat het om een speelgoedpistool ging. De Rotterdammer had kans gezien er met de gouden siera den vandoor te gaan door te vragen naar bijpassende han gers die in de etalage lagen. Toen de juwelier in de etalage bezig was, griste hij het etui onder de neus van de echtge note van de winkelier weg en sprintte naar buiten. De juwelier rende daarop de straat op en riep: „Houdt de dief." De toevallig passerende man kwam vervolgens in actie en wist de Rotterdammer te overmeesteren. De zwaargehavende Opel van de Zwijndrechtse bestuurder, die vrijdag op een zandwa- gen klapte. Schiedam Een 31-jarige Zwijn - drechter i<- dit weekeinde zwaar ge wond m het Hol yzi eken huis opge nomen H:j schoot op de Scheep vaartweg met zijn Opeitje onder een pa>serende /andnutü. toen hij een inrit in wilde draaien Daarop botste de man du» bovenop cie vrachtwa gen. die bestuurd werd door een 34- jarige Capellenaar Een andere in zittende van de pcisonenauto bleef ongedeerd, maar werd voor onder zoek eveneens naar Hoh gebracht. Een 27-jarige Amerikaan, rijdend in een auto met Belgisch kenteken, boistc* vrijdag rond middernacht op een ZWN-bus Hij i(cd op de tram rails bij de Broers vest. haalde wrtt vreemde capriolen u;t met ais ge volg dat hij de bus m dc wielen reed De Amerikaan vervolgde on gestoord zijn weg maar op Plein 40- 45 kon hij worden gestopt De poli tie constateerde dat hij teveel ge dronken had Particulier bedrïij f in de slag met PTT Schiedam Twee Sthiedamse jeugdhonken en een sport school zijn du weekeinde door ongewenst be/ock lastiggeval len In De Kieek op de Lange Haven werd de stereo-installa tie ter waarde van 1250 gulden 'verwijderd In dezelfde straat werden twee gokautomaten, die m een sportschool stonden, leeggehaald En uit het jeugd honk op de Churchillweg na men on vei laten twee geldkis tjes mee ADVERTENTIE Nostalgische tas. Leuke schoudertas in imitatie schuurieüer met antiekebeu- gel in bruin of grijs Softlederen polstas. Met 2 voorvakken waarvan 1 met rits In zwart, bruin of vnnr/^SA Cabaret, dans, theater: het was er allemaal ter gelegenheid van het vijttigjartg bestaan van net tneater. bcmeaam bcmeaammeri Dirk Vet stal de show. Het pu bliek bij het Open Podium, ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van het Passage theater, reageerde dolenthou siast en heel wat rijen deinden uitbundig mee op de twee nummers die John Vermeer, zoals hij zich op -de bühne noemt, ten gehore bracht. In de foyer, na zijn optreden, blijkt Dirk Vet een uiterst be scheiden jongeman, Een fel contrast met de zanger die even tevoren, in het wit ge kleed en met een opzichtige koperen riem van enkele deci meters breed, die aan Nikke len Nelis doet denken, luid keels: „Oh Neeltje Jacoba met je prachtige kont", de zaal ins- lingerde. „Ja", het publiek reageerde nogal uitbundig", zegt hij ui terst bescheiden. Veel meer dan „ik ben in Amsterdam ge boren" en „ik vind het leuk als mensen meezingen", weet Dirk niet te vertellen. Pas ais hem gevraagd wordt wat hij in de toekomst gaat doen, begint hij te ratelen dat hij vanaf vol gend jaar bij een theaterbu reau kan worden geboekt. Feit is dat de zaal zo'n beetje op zijn kop stond toen de zan ger zijn tweede nummer inzet te: „Drinken bevrijdt, je kunt beter dronken zijn." Dat de mu2iek niet altijd synchroon liep met Dirks schallende stem en dat hij af en toe wel eens uit de maat zong, mocht de pret niet drukken. Het publiek werd er alleen maar doller door. Volle zgal Er viel heel wat te beleven za terdagavond in Passage. Een bijna volle zaal. Tientallen mensen die gehoor hadden ge- teven aan de omroep om in leding uit de dertiger jaren te verschijnen, deden de sfeer van de beginjaren van het toenmalige Tuschinski-theater herleven. Balletgroepen, een operazan ger, een toneelact, acrobatiek, een student Engels met een conference, marsmuziek, een nummer van Jasperina de Jong dat werd geplaybacked door een huisvrouw. De optre dens werden aan elkaar ge praat door oud-Schiedammer Joop Achter het Nieuws Daalmeijer en Maartje van Weegen van de KRO. Er verschenen heel wat arties ten op het podium die gewoon lijk allen tussen de schuifdeu ren optreden. Maar ook waren er amateurgezelschappen die meer ervaring hadden met het optreden voor een goed gevul de zaal. De optredens mochten van de organisatie niet langer duren dan zo'n zeven minuten. Pas sagedirecteur Connie Eggin- k:„Er waren mensen die wil den een hall uur op het podi um staan. Dat ging gewoon niet. Dan had niet iedereen aan bod kunnen komen e» bo vendien zou het dan voor het pubhek vervelend worden. Het moest wel leuk blijven." 's Middags was de jeugd aan de beurt geweest. Het Toonkunst kinderkoor beeldde het sprookje assepoester uit. Ver der waren er ook play-back- nummers, onder andere van Marsha Kollenberg uit Vlaar dingen, die liet zien dat zij vaak naar Fame keek en daar ook heel wat van bad opgesto ken. Maar er was ook een volksdansgroep bestaande uit bejaarden, die per se 's mid dags wilden optreden. Vlaardingen/Schiedam De PTT m«et in de toekomst in Vlaardin gen en Schiedam reke ning houden met concur rentie, als het gaat om het bezorgen van post. De heren F. Osinga en R. Hou- ke hebben het initiatief geno men te starten met de Particu liere Stadspost Vlaardingen- /Schiedam, die aanbiedt uit sluitend in deze twee gemeen ten poststukken te gaan bezor gen. De daarvoor berekende prijzen liggen twintig tot vijf tig procent lager dan bij de PTT. „Op portokosten hebben bedrijven en overheidsinstel lingen nog niet kunnen bezui nigen", wordt het ontstaan van de Stadspost gemotiveerd. Door nu ver onder de prijs van de PTT poststukken te gaan bezorgen denken de vennoten Houke en Osinga een gat in de markt te hebben aangeboord. Volgens een woordvoerder van de onderneming wordt nog gewerkt aan de inrichting van een kantoor in beide ge meenten. De Stadspost heeft zich volgens de woordvoerder aan dezelfde regels te houden als de PTT. Dezelfde garanties worden dan ook gegeven. De PTT in Vlaardingen is niet bang voor deze concurrent, maar de directeur van het Vlaardingse postkantoor, A.J. Beumer, zegt de Stadspost niet te onderschatten. „Ik weet al leen niet of deze onderneming dezelfde kwaliteit en garanties kan bieden als de PTT", geeft hij als commentaar. „De men sen, die bij ons in dienst zijn. worden gescreend, zodat we grootst mogelijke zekerheid hebben dat de post, die bin nenkomt ook uitgaat. Ik hoop alleen niet dat het tot verhes van arbeidsplaatsen komt." Beumer denkt dat het moge lijk is om tegen dergelijke lage tarieven post te bezorgen. „De mensen zijn bij de PTT zijn full-time in dienst. Als de Stadspost bestellers voor enke le uren per dag inhuurt, ziet h-i kostenplaatje er anders uit." Bij het Sehiedamse hoofdpost kantoor reageert men ver baasd op het bestaan van de onderneming. Plaatsvervan gend directeur A. van Kerk hoven verwacht evenmin veel concurrentie van deze nieuwe onderneming. „Het gebeurt de laatste tijd wel vaker, dat der gelijke ondernemingen de kop op steken. Het lijkt me weinig zinvol, want de PTT in Schie dam staakt niet en de bezor ging gaat bij ons normaal door." Vlaardingen De funderingen van de gesloopte loodsen op de hoek van de Markt en de Maassluissedijk. waar vijftien huizen gebouwd zouden worden, zijn weggehaald De ge meente werd daartoe gedwongen, omdat de funderingen an ders naar beneden waren gezakt. „Ze begonnen al te schui ven", aldus hoofd bouw- en woningtoezicht Molenaar. Op de Markt wordt voorlopig niet gebouwd De Raad van State schorste anderhalve week geleden de bouwver gunning voor het gewraakte plan. Bouw- en woningtoe zicht moest vorige week tn actie komen, omdat anders de dijk, met kabels en al, in het daar gegraven gat zou zijn gevallen. Het gat wordt nu met grond gevuld. Hoek van Holland Opspo ringsambtenaren van de poli tieke inlichtingendienst, spoor wegrecherche en politie heb ben zondagmiddag vergeefs gezocht naar een bom 111 de Brittania Express Bij de spoorwegen kwam in de loop van zondagmiddag tie bommelding binnen Dat ge beurde overigens nadat de pas sagiers al een paar uur eerder de trein hadden vei laten en aan boord van de veerboot naar Engeland waren gestapt Het treinstel stond leeg op per ron 5 in Hoek van Holland. Niettemin werd direct alarm geslagen en even werd zelfs overwogen om de treinenloop naar de Hoek sul te leggen Nadat de trein van onder tot boven was onderzocht door deskundigen, kwam men tol de conclusie dat de bommel ding vals was. „Een dure grap", zegt Mole naar met spijt m zijn stem. Hij noemt het werk in ieite overbodig Kosten op een sterfhuis, want als er op die plek ooit nog gebouwd gaat worden moeten we al die grond weer afgraven Als we hadden mogen bouwen was dit allemaal niet nodig ge weest Afgelopen weekend hebben amateur-archeologen de grond doorzocht naar over blijfselen uit vroeger tijden ADVERTENTIE Rotterdam: Lijnbaan 71, Rotterdam: Zuidplein Hoog 685, Rotterdam (RAG): Zuidplein Hoog 827. Vlaardingen Voor de bewoners van Vaartland is het leed van de renova tie geleden. Vrijdag werd het aan de eisen des tijds aangepaste verzorgingste huis voor bejaarden weer officieel in gebruik geno men. De woonkamers zijn groter en comfortabeler geworden en de recreatie zaal is erop vooruit ge gaan. Na achttien maan den kwam Vaartland, zo als directeur Blankesteijn zei, „m wat rustiger vaar water." Maar veel spre kers hadden het al over nieuwe dreigende wolken: de bezuinigingen op de bejaardenzorg. „Een nieu we krachtsinspanning", aldus Blankesteijn. Burgemeester Fred van Lier verrichtte de heropening. „Ik hoop dat u hier gelukkig bent", sprak hij de bewoners toe. „Aan het gebouw zal het niet liggen." Hij onthulde drie schilderijen: een van het oude bejaardenhuis in de Emma- straat, een van Vaartland zoals het er voor de renovatie uitzag en een van het vernieuwde te huis. Een lange rij sprekers prees de inzet van alle betrokkenen en sprak bewonderende woorden over het resultaat van de reno vatie. „Een gebouw dat gezien mag worden", zei directeur Blankesteijn. „Het is sfeervol geworden.Alle sprekers had den cadeaus bij zich om de re creatiezaal wat op te sieren. Een bloemen man liet zelfs op alle kamers een varentje De- zorgen. Door de hele operatie, die al in 1982 begon, is het aantal ka mers in Vaartland terugge bracht van 200 tot 130. De overgebleven bewoners kre gen daardoor wel ruimere ka mers. „Mijn schoondochter woont in Brielle en die vertelt het aan al haar kennissen. Zelfs daar weten ze hoe mooi ik hier zit", zei een bewoon ster. Er waren er ook die het nog wel mooier hadden willen zien. Een bewoner van een ka mer voor alleenstaanden vond het vervelend dat hij geen aparte slaapkamer had gekre gen. Maar over het algemeen heerste toch tevredenheid „Het is een juweeltje", zei ie mand zelfs. Norm Burgemeester Van Lier wees. net als Blankesteijn, op de ko mende bezuinigingen in de be jaardenzorg „Het aantal be jaarden zal in 1990 gestegen zijn tot zo'n elfduizend", zei hij. Volgens de landelijke norm rnoet voor zo'n zeven procent van die mensen een verzorg ingsplaats bestaan „Mede door de vertraging van de bouw van de flat aan de Oosthdvenkade halen we die norm zeker met", zei hij. De kosten zijn volgens hem de pan uit gestegen „Een herbe zinning daarop is al op gang gekomen Hij gaf daarvoor de eer aan de scheidende wethou der JelJe Wijnstok, die de poli tiek gaat verlaten. Het feest van vrijdag was, vond Van Lier, „een zilveren randje om de wolk van de komende be zuinigingen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 7