WATERWEG Motie-Markt aangehouden tot komst nieuw college SPORT Honkballers nu op eigen benen Unieke expositie van Henk Chabot Schij ventarief voor horecabelasting SPORTAGENDA VVD:Zaak is onder de rechter Jan Decleir komt met 'Onzedige vertelsels' Culturele agenda Traditionele volksmuziek van 't Kliekske J. C. Tanskwartet in de Harmonie Osmose danst 'Impulsen' Bekleding ontvreemd Satyricon en Blow-up Nieuwe bewoner voor Tuinlaan 80 Te Loo voor twee dagen in Schiedam Net andersom Ama teurclubs krijgen informatie Korfballers de zaal in Gophers vol vertrouwen over toekomst Protest Tornado SVV wil revanche Vlaardingen De motie van CDA-leïder Jo Schriel, om een geheel nieuw bouwplan te ontwikkelen voor de gewraakte locatie Markt/Maassluissedijk, is tij dens de begrotingsdebatten niet in stemming ge bracht. Schriel heeft de motie ingetrokken en in por tefeuille gehouden, in afwachting van de installatie van het nieuwe college van B en W, Op voorhand is echter al duidelijk geworden, dat de motie zelfs dan weinig kans zal maken om aangenomen te worden, want de VVD voelt er, evenals de PvdA, niet veel Tot het aanhouden van de motie had burgemeester Fred van Lier geadviseerd. Hij hield de CDA-fractie voor dat de raad een demissionair college, dat in het kader van dat bouwplan is afgetreden, niet met zo'n verstrekkende motie zou kunnen confronteren. „Die kan door dit college toch niet worden uitgevoerd, Barwinsten dus u kunt beter proberen dat in de onderhandelin gen in te brengen, of ermee te komen als het nieuwe college er zit." Van Lier wees er ook op, dat het plan Markt/Maassluissedijk momenteel onder de rechter is, nu de bezwaarschriften bij de Raad van State in behandeling zijn. Dat laatste argument was voor de VVD reden, om tegen de motie te zijn. „De indieners van de be zwaarschriften hebben er recht op, dat ze worden behandeld", meende Mariétte Hoogendijk van de WD. Schriel hield nog wat vol; „Zo'n procedure wordt wel meer onderbroken. En ik ben ervan over tuigd, dat we sneller kunnen gaan bouwen, als we een nieuw plan maken, dan wanneer we de hele procedure af laten handelen. Het is gewoon uitstel van executie." De CD A-fractieleider trok de motie uiteindelijk toch, zij het voorlopig, in. Enige discussie ontstond tijdens het begrotingsdebat ook over het sociaal-cultureel werk, en met name over de barwinsten van het club- en buurthuiswerk. De VVD meende dat die barwinsten voor een ge deelte vrij te besteden zouden moeten zijn door de buurthuizen, maar de fractie kon voor het tekort dat dan op de begroting zou ontstaan geen dekking vin- den. Ook SP, CPN en D'66 toonden zich tegen de op legging van 50% winst op de baromzet ten bate van de exploitatie van de instellingen. Het voorstel haal de het echter toch. De CPN'er Hans Poldervaart had nog geprobeerd dit te voorkomen door erop te wij zen, dat door het voorstel het alcoholgebruik in de buurthuizen zou worden gestimuleerd, maar wethou der Bot weerlegde dit eenvoudig door erop te wijzen, dat de meeste winst op dranken juist zit op de nïet- alcoholische dranken. „Laten de buurthuizen dus de alcohol maar gerust helemaal afschaffen; daar heb ik geen moeite mee, en bet maakt het halen van het vastgestelde winstpercentage ook gemakkelijker", zei hij. Volgens de wethouder zou het alternatief voor het plan zijn, dat er drieëneenhalve beroepskracht zou moeten verdwijnen en dat wilde hij de buurthui zen niet aandoen. De Vlaamse acteur Jan De cleir speelt al enkel jaren werk van de Italiaanse toneel schrijver Dario Fo. Na het suc ces dat hij had met 'Dg Tijger van Fo' brengt hij dit jaar 'On zedige vertelsels' op het podi um. Decleir is vanavond te zien in theater De Teerstoof in Schiedam. Satire en spot zijn de wapens van de machteloze meerder heid. De Romeinen en Grie ken kenden het al en in de Middeleeuwen waren het de rondtrekkende toneelspelers, die de bedenkelijke, schunnige verhalen doorvertelden. Meni ge verteller is overigens dank zij z'n verhaal aan de galg ge ëindigd. Schrijver Dariu Fo koos enke le fabels uit de elfde eeuw en bewerkte ze voor het stuk On zedige vertelsels. Het zijn zo wel qua inhoud als qua taalge bruik provocerende stukken, die afrekenen met sexisme en valse deftigheid. Om veel za ken winden ze weinig doekjes. De verhalen zijn na negenhon derd jaar nog even actueel als toen. Decleir speelt drie verschillen de monologen die alleen de steek onder de gordel gemeen hebben. De voorstelling begint om negen uur. Vrijdag 18 november: 19.30 uur: Schiedam-Kethel. Orgelconcert in Dorpskerk door Mark Schaap. 20.00 uur: Grote Kerk Vlaar dingen. Orgelconcert van Ge rard Akkerhuis. 20.15 uur: Aula Stedelijk Mu seum Schiedam. Concert van Schiedams Vrouwenkoor. 20.30 uur: Harmonie Vlaardin gen. Voorstelling Nieuwe Dansgroep Osmose. 20.30 uur: Filmhuis Harmonie Vlaardingen. Filmvoorstelling van Satyricon van Fellini. 21.00 uur; Theater De Teer stoof, Schiedam. Solovoorstel ling Jan Decleir: 'Obscene fa bels'. 21.30 uur: Filmclub Schiedam in theater de Teerstoof. Film voorstelling van Five easy pie ces van Bob Rafelsen. 22.30 uur: Harmonie Vlaardin gen. Jazzconcert door J.C. Tanskwartet. Zaterdag 19 november: 14.30 uur: Theater de Teer stoof,, Schiedam. Toneelvoor stelling door Kindertoneel Ar- lekino met 'Pinoccio'. 15.00 uur: Aula Stedelijk Mu seum Schiedam. Orgelconcert door Hildebrand Otto. T9.30 uur: CJV gebouw De Triangel, Fransenstraat Vlaar dingen. Question Discoshow. •20.30 uur: Filmhuis Harmonie 'Vlaardingen. Filmvoorstelling van 'Blow-up* van Michelan gelo Antonioni. 21.00 uur; Theater de Teer stoof Schiedam. Concert Belgi sche folkgroep 't Kliekske. Zondag 20 november: 15.00 uun Visserijmusem Westhavenkade Vlaardingen. Concert van Christine en Koen Kessels. In Galerie Kunst+ aan de Jo- han Willem Frisolaan in Vla.^ dingen zijn lot en met uag 18 december schilderij en te zien, die de schilder Henk Chabot in de periode 1935 tot 1940 heeft gemaakt. Van Chabot hebben de afgelo pen jaren vrijwel uitsluitend de schilderijen, die bij tijdens de Tweede Wereldoorlog heeft gemaakt, in het middelpunt van de belangstelling gestaan. Deze werken zijn permanent tentoongesteld in het Chabot- museum in Rotterdam. ïn de jaren dertig maakte Chabot, die in 1949 is overleden, een indrukwekkende reeks land schappen, dierstukken en schilderijen van tuinders. Het zijn werken uit de periode dat Chabot als schilder bekend be gon te worden. De tentoonstelling bij Kunst+ loopt parallel aan de over zichtstentoonstelling van de sculpturen van Chabot in het Stedelijk Museum in Schie dam, die wordt georganiseerd door de Dienst Verspreide Rijkscollecties. Chabot heeft tot 1940 gebeeldhouwd. De be zoekers van" beide tentoonstel lingen kunnen zich een beeld Een detail van het schilderij 'Moeder en kind' vormen van de overeenkom sten in stijl tussen de beide takken van de beeldende kunst, die Chabot beheerste. De stukken zijn afkomstig uit particuliere verzamelingen en uit musea. Enkele stukken worden te koop aangeboden. Galerie Kunst-f- is op zaterdag en zondag geopend van twee tot zes uur en is op afspraak te bezoeken. 't Kliekske. De volksmuziek mag zich sinds het begin van de jaren zeventig verheugen in een flinke belangstelling. Naast de traditionele manier van spelen waren er ook groepen, die de volksmuziek op een meer ei gentijdse manier aanpakten. Een voorbeeld daarvan was de Vlaardingse groep Fungus. Een van de bekendste groe pen, die traditionele volksmu ziek maken, is de Vlaamse groep 't Kliekske. Dit ensem ble is morgen, zaterdag 19 no vember, te zien in Theater de Teerstoof aan de Lange Nieuwstraat. Deze viermansformatie ont stond veertien jaar geleden en heeft in de loop van de tijd een uitstekende reputatie op gebouwd. De leden van 't Kliekske hebben veel oude volksmuziek kunnen achter halen door te praten met oude mensen. Alle instrumenten die het ensemble gebruikt zijn ko pieën van oude instrumenten, omdat de muziek zo authen tiek mogelijk moet klinken, 't Kliekske bestaat uit Rosita Tahon, Herman Dewit, Os wald Tahon en Wilfred Moon- en. De voorstelling in de Teerstoof begint om negen uur. Hoewel de jazzmaand oktober voorbij is, treedt vanavond in de Harmonie in Vlaardingen een jazzorkest op. Vanaf half elf speelt daar het J.C. Tanskvvartet op. Het orkest speelt niet alleen jump-, rock-, rhythm blues repertoir, maar ook ballads en standards uit de ijzeren jazztraditie. Ook eigen werk wordt ten gehore gebracht. Het kwartet bestaat uit J.C. Tans (tenorsax), Piet de Vries (gi taar), Ernst Glerum (bas) en Han Bennink (drums). Tans treedt regelmatig op met J.C. Tans and his Rockets. Omdat deze tienmansband niet overal terecht kan, heeft Tans een kwartel gevormd, waarmee hij ook optreedt. Het concert is vrij toegankelijk. De Nieuwe Dansgroep Osmose treedt vanavond op in de Har monie in Vlaardingen. Zij danst het stuk 'Impulsen'. Het is de tweede voorstelling in de serie Hedendaagse dans, die dit seizoen in de Stadsgehoor zaal en de Harmonie te zien is. De voorstelling begint om half negen. 'Impulsen' is van de hand van choreografe Jacqeline Knoops. Zij omschrijft het stuk als een wisselwerking tussen dans en muziek. Vlaardingen De Vlaarding se gemeenteraad heeft beslo ten, dat er een andere wijze van berekenen moet komen voor de drank- en horecabe lasting. Op voorstel van de VVD moet een schijventarief worden ingesteld, volgens v/elk systeem slijters die veel drank omzetten meer belas ting betalen dan slijters met een kleine verkoop. Dat schij ventarief heeft als basis een belasting van drie gulden per vijftig liter bij een omzet van 8000 liter. Voor elke hogere schijf moet, net ais bij de in komstenbelasting, meer wor den betaald. Als gevolg van die maatregel, die nog nader zal moeten wor den uitgewerkt, zal de ge meente aan drank- en horeca belasting per jaar zo'n 12.000 gulden minder binnenkrijgen. Niet alleen kleine slijters hoe ven door de maatregel minder aan de gemeente af te dragen: ook bedrijven met grote om zetten gaan er wat op vooruit. Een motie en een amendement over dit onderwerp werden door de raad aangenomen met steun van VVD, CDA, D'66, SGP en drie leden van de PvdA-fractie. All Inn In de foyer van Triangel aan de Fransenstraat in Vlaardin gen is volgende week weer de bekende soos 'All Inn'. Vanaf acht uur 's avonds zijn (oud heden van Liefde en Vrede welkom. Astrologie Vrouwen en de sterren is het onderwerp van een lezing die astrologe Madi Kolpa dinsdag avond houdt in het Vlaardings Vrouwenhuis in de Pieter Ka- rel Drossaartstraat. Zij zal vooral de vrouwelijke aspec ten. die in de traditionele astrologie onderbelicht wor den, naar voren halen. De le zing begint om acht uur en de toegangsprijs bedraagt ander halve gulden. Schiedam Op een bouwter rein in Woudhoek is honderd strekkende meter wandbekle- dings gestolen. Het spul lag op geslagen tn één van de in aan bouw zijnde panden. De die ven forceerden echter de deur en namen de wandbekleding weg. Eigenaar Urbibouw leidt een schade van vier mille. In het filmhuis van de Harmo nie In Vlaardingen zijn van avond en morgenavond twee opmerkelijke Italiaanse films te zien. Vanavond is het Felli- ni's 'Satyricon' en morgen avond 'Blow-up', de eerste En gelstalige film van de cineast Antonioni. Beide voorstellin gen beginnen om half negen. Satyricon is door Fellini een science-fietionfilm genoemd, die speelt in het oude Rome. Het scenario van de film is ge baseerd op de Satyricon van Petronius. Zelf noemt Fellini het geen archeologische of his torische film. „Ik heb willen proberen via de verbeelding contact te krijgen met een on bekende wereld", zei Fellini over de film. Blow-up werd indertijd uitge roepen tot de beste film van 1966. Het is een aanval op de leegheid van Swingin' Londen in het midden van de zestiger jaren. De Britse hoofdstad was toen belangrijk in het wereldje van de popmuziek. De hoofd rollen worden gespeeld door Vanessa Redgrave en David Hemmings. De muziek is van Herbïe Hancock. Schiedam De firma Scan marine Services is bereid het pand Tuinlaan 80 in Schiedam te betrekken. Het gebouw was na de verhuizing van de GG en GD naar het kantorenpand 's Graveland gedeeltelijk leeg komen te staan. Als gevolg van het vertrek van de GGD Nieuwe Waterweg Noord kwam het gebouw helemaal leeg te staan. Daarom wil de gemeente Schiedam het afsto ten en op basis van erfpacht overdoen aan Scanmarine. Voor het gebouw wordt een vergoeding betaald. Schiedam Oud-burgemees- ter John te Loo van Schiedam is vandaag en morgen weer In de stad. De huidige burge meester van Leeuwarden treedt op als gastheer voor zo'n veertig vertegenwoordi gers van bonden van gemeen- tepersoneel uit acht Europese landen, die in het Novotel een congres houden. Te Loo is voorzitter van de Nederlandse Bond van Ge meenteambtenaren, die is aan gesloten bij het Europees Cen trum van Bonden van Ge- meentepersoneel. Het Sehie- damse gemeentebestuur ont vangt de congresgangers van avond om half zes op het stad huis op de Grote Markt. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag KW 18 november 1983 In onze krant van gisteren werd gemeld, dat de gemeen te Vlaardingen heeft voor komen dat de onroerend goedbelasting voor eigena ren moet worden verlaagd. Abusievelijk werd daarbij gesteld dat dit gebeurd is door voortaan ook OGB op gemeentelijke gebouwen te rekenen. Het is precies an dersom: die gebouwen wor den voortaan van OGB vrij gesteld, als gevolg waarvan de eigenaren-tarieven niet verlaagd hoeven te worden. Dat komt omdat de totale heffing aan een maximum is verbonden, dat gekoppeld is aan de steeds minder wor dende gemeente-inkomsten. Dr. Judy Fïorentïno zendelinge/evangeiïste uit de v.s. spreekt op zondag 20 november 15 uur in de Havenkerk, Lange Haven 70, Schiedam Vlaardingen In het Vlaardingse Delta-hotel zullen op dinsdag 22 november 160 vertegen woordigers van sportverenigingen in Zuid Hol land een bijeenkomst bijwonen van de Euros- portring, waarbij tussen 18.00 en 21.00 uur di verse activiteiten worden ontplooid. Naast een demonstratie van trainer Wiel Coer- ver, is één van de belangrijkste thema's hoe de amateurclubs' kunnen zorgen voor een breder financieel draagvlak. Namens de LBA geeft Jaap Wildschut enkele mogelijkheden aan, waarop oud-voetbalier Klaas Nuninga de werk zaamheden van de Eurosportring uit de doeken zal doen. Plechtig hoogtepunt moet echter de presentatie van de eerste Europese toernooilijst worden. RVB-voorzitter Hans Kamman ontvangt die uit handen van bondsgedelegeerde Wim Meule- man. Bovendien zullen enige clubs voor het voetlicht worden gehaald die bijzondere presta ties hebben geleverd in de diverse toernooien, georganiseerd onder auspiciën van de Euros portring. Vlaardingen Voor de korfballers gaat de! zaaikompetïtie weer van start. ODO begint aan; een zware klus in de derde klasse. De openings-, wedstrijd tegen VES is een goede graadmeter; voor de Maaslandse formatie. Oranje Nassau start voor de tweede maal in de tweede klasse. Gelet op de samenstelling van de afdeling moeten de Vlaardingers een goede positie in de middenmoot kunnen behalen. De eerste opponent is DVS'69, waar Oranje Nassau de handen meer dan vol aan krijgt. Harga en Vlaardingen zullen elkaar weer in de derde klasse ontmoeten. Harga begint tegen Vitesse de competitie in de Margriethal. Het sterk ver-t jongde team lijkt op de weg terug, maar zal nog; veel moeten leren. Vlaardingen is duidelijk één van de titelkandi daten en ontvangt WION in eigen huts. In de afdeling spelen Maassluis en Spirit een rol van betekenis, al zullen beide teams het knap moei lijk krijgen. De streekderby staat meieen op het programma en wordt in de Wethouder Smithal afgewerkt. Maassluis Opluchting bij het bestuur van de Maasslui- se honk- en softbalvereni- ging Gophers na de afschei ding van MSV '71. „Ander half jaar geleden begon het idee te leven om ons af te scheiden van de voetbalver eniging MSV '71. Het initia tief is van de leden zelf ge komen. Het klikte gewoon niet met de voetballers, de mentaliteit was zo anders. Wij hadden het gevoel er maar een beetje bij te han gen," klinkt het uit de mond van de secretaris van de nieuwbakken vereniging, Louis Druyve. De afscheiding kwam dit na jaar definitief tot stand. Het hoofdbestuur van de toen nog omniverenigipg MSV '71 ver leende alle medewerking en ook de gemeente gaf snel haar fiat: „De afscheiding mocht al leen als het de gemeente geen geld ging kosten en dat is ge lukkig ook niet het geval ge weest. We hebben ook van het bestuur van MSV '71 alle me dewerking gekregen en dat was toch fijn." Inmiddels zijn de leden ieder weekeinde actief om het nieu we verenigingsgebouw, direct naast het speelveld, klaar te krijgen. Straks, bij de start van de nieuwe competitie, heeft Gophers de beschikking over vier kleedlokalen, een scheids- rechtersruimte en een royale kantine. Jeugdbeleid Nu de club op eigen benen staat kan het ook een intensie ver jeugdbeleid gaan voeren. Louis Druyve: „De jeugd is de Het vignet van de Maassluis© honk- en softbalvereniging Gophers. Delft Volleybalvereniging Tornado zal een dezer dagen een brief sturen naar de Ne derlandse Volleybal Bond, waarin wordt verzocht de vijf de set van het duel tussen Bro- leco en Tornado in de eerste divisie B over te spelen. Vori ge week werd het duel bij 14- 10 in Vlaardings voordeel ge staakt omdat de zaalbeheerder het licht uitdraaide, nadat de ingehuurde tijd was verstre ken. De Delftenaren vinden dat zij benadeeld zijn door de actie van de zaalbeheerder en voe gen daaraan toe dat direct na afloop door coach Kees van der Kruk protest tegen de gang van zaken is aangete kend bij scheidsrechter Rijs- dijk. Door het rumoer rond het staken van het duel is dat protest echter niet op het wed strijdformulier vermeld. Verder zal Tornado in de brief aan de NeVoBo stellen dat de extra kosten die het moet ma ken voor de verdere afwikke ling van de wedstrijd niet op hun schouders terecht moet komen. basis van iedere vereniging. Wij hebben nu al een groot aantal jeugdleden die weke lijks bij ons spelen. In het ver leden is het wel eens mis ge gaan, omdat we de kinderen niet konden opvangen. Nu we alles in eigen handen hebben, kunnen we alles veel beter re gelen. Het ontbrak ons ook aan kader. We bestaan nu ruim tien jaar en de leden van het eerste uur kunnen nu wor den ingeschakeld om de jeugd op te vangen en te begeleiden. Wat dat betreft ziet de toe komst er dus erg zonnig voor ons In de Steendijkpolder bloeit iets moois. Louis Druyve en met hem het voltallige bestuur onder aanvoering van de in honkbalkringen bekende Piet Bouts, zijn er zeker van dal Gophers een gezonde toekomst tegemoet gaat „We zitten na tuurlijk wel een beetje in een moelijke hoek in Maassluis. We richten ons op de stad. door Chris Woerts lang rijk, maar het mag niet ten koste van de sfeer binnen de vereniging gaan. Het moet een wisselwerking zijn, maar wij willen best naar de lande lijke klasse. We hebben een goed potentieel aan spelers en de jeugd stroomt langzaam maar zeker door." Volgend jaar kan Piet Bouts, die ook de training en de coa ching voor zijn rekening gaat nemen, zeker beschikken over de routiniers Frank en Cees Reinders, Rembert Ascension, werper Jan van Spijk en Iwan van Sichem. Aangevuld met de jonge talenten Peter Val kenburg (pitcher), John en Koos Bergwerff, Carl Wigt en Kemi Dekker, moet het team in slaat worden geacht om een voorname rol te spelen in het district: „De sfeer binnen de club is optimaal, iedereen heeft het goede voor mt-t Gop hers en daar moeten we het komende jaar van profiteren," laat een optimistisch gestemde Louis Druyve tot slot weten. maar zeker ook op hel West- land, waar vrijwel geen honk balverenigingen zijn. Naald wijk heeft ooit wel eens een vereniging gehad, maar die heeft maar een jaartje stand gehouden. Potentieel zit er volgens ons best. Nu spelen een hoop mensen in Den Haag. omdat ze niet weten dat ze ook in Maassluis terecht kunnen. Wij hopen die men sen volgend jaar ook naar ons toe te trekken." Prestaties Prestaties werken stimulerend op het hele verenigingsgebeu- ren. Gophers, toen nog spelend onder de naam MSV '71, pro moveerde vorig jaar naar het district en de landelijke twee de klasse ligt nu binnen hand bereik. Louis Druyve: „De prestaties zijn natuurlijk be- Zaterdag 19 november; KNVB-voet- bal; 14.30 uur Altena-Excelslor M, 14.30 uur Spijkenisse-PPSC. 14.30 uur Zwaluwen-Du no. 14.30 uur DVO '32-Ter Leeds. 14.30 uur Hoekse Boys-'s-Gravenzande, 14.30 uur MVV '27-SVPTT, 14.30 uur TSB-TOGR, 14.30 uur HBSS-Oegstgeast, 14.30 uur Salelliet-SC Voome, 14.30 uur ZBVH-DSS '26, 14.30 uur WFB-Vlaar- dingen, 13.45 uur ZW-HVO; RVB- voetbal: 14.30 uur Cion-GTB, 14.30 uur OFB-GSS, 14.30 uur NBSVV- VDL. 14.30 uur Oldl-SVDPW; Volley bal; Heren; 16.30 uur VCS-Pancraii- usbank/VCH. 16.45 uur Broleco Vlaardingsn-Radius, 19.30 uur VCS- 2-MVC, 17.30 uur HPV-HoJy; Damea: 16.45 uur Broleco Vlaardingen-Be Fair, 16.30 uur VCS-MVC, 19.30 uur VCS-4-Holy; Tafeltennis: 17.00 uur Pelgrim Odion-NOAD; Korfbal: 14.15 uur VES-ODO, 14.15 uur DVS *69- Oranje Nassau, 14.00 uur Harga-Fiks, 14.00 uur Vlaaridngen-V/ION, 15.00 uur Maassluis-Spirit; Zondag 20 november; KNVB-voet bal; 14-30 uur SW-Telstar, 14.30 uur Sliedrecht-Hermes DVS. 14.30 uur Fortuna Viaardingen-Sbkkerveer, 14.30 uur EBOH-DHS. 14.30 uur 8o- degraven-Martinft, 14,30 uur Excel sior '20-ONA. 14.30 uur VDLNSV '46. 14.30 uur LMO-VFC, 14,00 uur Hoek van Holland-WCB, 14.30 uur FCN '66-SC Portugues. 14.30 uur Zwarie Pljl-Schiedam, 14.30 uur DSC-Hoflan- diaan; RVB-voetbal: 14.30 uur AV§- DRZ, 14.00 uur Olympus Schisdam- RKWIK, 14.30 uur SFC-Demcs, 14.30 uur MSV '71-Zulderster, 14.00 uur Di- lettant-ürsus, 14.30 uur SVDPW- VOB, 14,30 uur Schiedamsa Boys- Victoria R; Handbal: Dame»; 13.00 uur DWS-EBHV, 11.10 uur Snelwiek- UVG, 12.30 uur De Hoilandlaan-Velo, Heren: 15.30 uur Satumus-UVG, 13.45 uur De Hollandiaan-Actfef R, 14.10 uur DWS-Westiandla; Hockey: Heren: 14,15 uur Forward-Spirit, 14.15 uür Poilux-Voorne, 14.15 uur Asvion-EtJen Leur. 14.15 uur Ever green-De Waele, Damea: 12.30 UUf Forescate-Splrit, 12.30 uur Leonldas- Asvion, 12.30 uur Poilux-Hapid; Schiedam SVV bewees zichzelf vorige week tegen Ex celsior wel een heel slechte dienst. Het blameerde zich voor het eigen publiek op een genante wijze en het hoeft er dan ook niet op rekenen dat het publiek zondag masaal naar Harga 2al trekken om ge tuige te zijn van de wedstrijd tegen Telstar, een toch al wei nig aansprekende tegenstan der. „Ik denk dat de spelers niet twee keer achter elkaar willen afgaan." gokt trainer Huib Buygrok op herstel. „Wat de spelers vorige week lieten zien, dat kan gewoon niet, daar zijn ze nu ook wel van doordrongen. Het betaald voetbal in Schiedam is snel af gelopen als ze zo blijven spelen als tegen Excelsior. We zijn er deze week hard tegen aan ge gaan, ik heb indinviduele ge sprekken gehad met een aan tal spelers en ik reken er op dat het herstel zondag in zet." Tegen Telstar kan Huib Ruy- grok zeker niet beschikken over voorstopper Henk Salari (spierscheuring) en de ge schorste spelers Rob Kiebert en Richard Dereks. Ook het meedoen van Mark Wotte is nog een vraagteken (elleboog uit de kom) en tevens ios het optreden van Harry van Kapel (knie) nog lang geen 10D pro cent, De middenvelder pro beerde evenwel gisteravond met de groep mee te trainen. De blessure van Leen Swa- nenburg toont weinig herstel, maar hij is in staat te spelen. Jan Kroos staat niet in de ba sis. Hij zit in militaire dienst en kan nog altijd niet met de groep trainen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3