'Mannen, de karavaan is binnen...' AGENDA M RIITTFRIMM procentnee9 FNV-plan centraal in propaganda-reis PvdA meeste zetels in zuiveringsschap Rechtzaak tegen rechercheurs uitgesteld 11 ui Geldboete geëist na mishandeling rechter :Cr* IS november 1983 RV/RY/RW IIU I I LIlUfllTI Dordrecht De Partij van de Arbeid krijgt zes van de ze ventien beschikbare 2etels in bet nieuwe bestuur (verenigde vergadering) van het regionale zuiveringsschap Hollandse Ei landen en Waarden. Het CDA en de VVD krijgen ieder vier zetels. De kleinere politieke partijen D*66, SGP/ GPV en PSP/CPN/PPR krijgen elk één zetel. De combinatielijst van plaatselijke politieke groe peringen (Gemeentebelangen) behaalde onvoldoende stem men voor een eigen bestuurs zetel. De politieke partijen uit het verzorgingsgebied zitten in het bestuur van het zuiverings schap namens de zogenoemde groep 'huishoudelijke vervui lers'. De avenge zeventien be stuursleden vertegenwoordi gen de waterschappen, de ka mers van koophandel- het landbouwschap en enkele mi lieu-organisaties. Deze be stuursleden zijn intussen rechtstreeks gekozen door de organisatie of instantie die zij vertegenwoordigen. De water schappen beschikken over ne gen bestuurszetels, de kamers van koophandel over vier ze tels, het landbouwschap drie zetels terwijl de gezamenlijke milieu-organisaties over één zetel beschikken. Het dagelijks bestuur bestaat uit zeven leden. Deze worden benoemd door het algemeen bestuur. De voorzitter van het dagelijks en algemeen bestuur (verenigde vergadering) daar entegen wordt rechtstreeks be noemd door het college van gedeputeerde staten van Zuid- Holland, Het dagelijks bestuur wordt verder ter zijde gestaan dóór een secretaris en een di recteur technische dienst. Het nieuwe bestuur treedt op 1 januari '84 officieel in functie. De benoemingstermijn is voor lopig vastgesteld op zes jaar. Indien na 1 januari '84 wordt besloten tot een tussentijdse wijziging van de zetelverde ling van het bestuur, zuilen nieuwe verkiezingen noodza kelijk 2ijn. De verwachting is dat bij het doorgaan van deze zetelwijziging de bestuurlijke inbreng van de gezamenlijke milieu-organisaties wordt ver hoogd van één naar twee ze tels. Het huidige bestuur is bij de oprichting van het zuiverings schap in 1981 op tijdelijke basis benoemd. Dit in afwachting van de deze week gehouden verkiezingen. Het zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden waakt over de kwaliteit van het op pervlaktewater in het zuidelijk deel van de provincie Zuid- Holland. Het verzorgingsge bied telt bij elkaar 81 gemeen ten. Deze zijn gelegen in de Krimpenerwaard. Vijfheeren- landen, Aiblasserwaard, de Hoeksche Waard, Goeree Overflakkee. Voorne Putten, Rozenburg, IJsselmonde en het Eiland van Dordrecht. Rotterdam - De Rotterdamse rechtbank heeft gistermiddag de rechtszaak tegen twee re chercheurs van de Rotterdam se politic en een ex-recher- cheur en diens echtgenote uit gesteld. De twee laatste ver dachten drijven het Rotter damse detectivebureau Euro team. De voormalig rechercheur en zijn echtgenote worden ervan beschuldigd de beide politie mannen te hebben omgekocht. Zij gaven honderd gulden voor een vertrouwelijk strafblad. De rechtszaak werd uitgesteld omdat advocaat mr. G. Szegedi onverwacht met een nieuw rapport op tafel kwam. dat nog niet bekend was en waarin een aantal nieuwe gegevens staat. De zaak is nu voor on derzoek in handen van de rechte r-com m issa ris De karavaan op de stoep voor De Doelen. Spanning bij wao'ers. Rotterdam Woedend stapt een zich 'eenvoudige bur ger' noemende man naar AbvaKabo-bestuurslid Huub Vermeulen. Hij was niet naar De Doelen gekomen, om zijn solidariteit te tonen. Neen, de man was kwaad, om dat die ambtenaren nou eindelijk eens op moesten hou den met die acties. En dan met name de PTT. „Twee dagen lang ben ik al bezig om cheques te krijgen", schreeuwde hij Vermeulen toe. „En reken erop dat als ik straks helemaal geen centen meer heb, ik ze bij jullie kom halen. Want jullie zijn zakken vullers. Jullie laten maar een handjevol mensen staken. Niet allemaal, want dan raakt jullie kas leeg. Smeerlappen, dat zijn jullie." In tegenstelling tot de 'een voudige burger' beheerste Vermeulen zich redelijk. Hij probeerde uit te leggen wat er nou wel en niet kon, maar kreeg daar nauwelijks de kans voor. En, toen Vermeulen dan eindelijk verklaarde dat hij geen behoefte meer had om met de man te praten, sloegen de stoppen door en kreeg de vakbondsman een tik in zijn gezicht. Het was typerend voor het be gin van de grote FNV-propa- ganda-actie in Rotterdam. Daarvoor was een karavaan met pakweg 25 auto's in het leven geroepen, die het land door trok om nogmaals in den lande aan te stippen dat er maar één goed plan is: het FNV-plan. De agressie bleek uiteindelijk redelijk In de hand te houden. Al reageerde een wat oudere man furieus, toen iemand van het 'Platform wao' het woord voerde. Ook deze man werd boos, en onderbrak de spreker met de uitval: „Ik ben al 25 jaar bezig, heb gevochten en tot vier keer toe de boel daar kort en klein geslagen. Jullie praten piachtig, maar ik heb nog steecis mijn recht niet. Wat heb ik aan dié praatjes." Even als eerder genoemde 'eenvou dige burger' werd ook deze onderbreker van het protocol met zachte hand afgevoerd. Zorgelijk De rust keerde eigenlijk pas terug, ioen voldoende sprekers nog eens de bekende kreten hadden geuit richting publiek. Iedereen luisterde ineens ge dwee, en keek bewonderend op toen de leden van de kara vaan met strakke, zoals altijd zorgelijke gezichten, de zaal door Martijn Verwaaijen binnen kwam. Maar in plaats van te gaan zitten tussen de le-i den stierde men regelrecht de' afzondering tegemoet, in dit geval de personeelskantine van de Doelen. Het was duidelijk, iedereen die een beetje promotie wilde voe ren, was ter plekke. Aan de ingang al, waar een erehaag gevormd werd door allerlei groeperingen en partijen, die uiteraard solidair waren en dat middels stencils op speciale uitgaven duidelijk wensten te maken. De meeste epistels wa ren voorzien van een strook, die na invallen weer een Sommigen staat de aciie op het gezicht te lezen. nieuw solidair lid bij de admi nistratie bracht. Extra nummer 'Eenheid' was er. Solidariteit van de CPN. De SAP (Sociale Arbeiderspartij) schreeuwde via haar briefwerk 'Weg met de regering Lubbers', de Rode Vlag (van de Kommunistische Arbeidersorganisatie) gooide er zelfs een extra nummer te genaan en riep eveneens uit dat men solidair is. En de ambtenaar, die bezig is de eventueel negatieve belans op te maken, kan lid worden voor een bedrag van vijftien gul- Ordedienst den. koop is (1,90 gulden voor een flesje cola), anderzijds omdat er wel even gediscussieerd diende te worden. Dan is het pauze, waarin de consumpties slechts mondjes maat worden besteld, enerzijds omdat de Doelen in zijn prij zen natuurlijk niet al te goed- Tijd ook even voor de orde dienst van de FNV om de za ken op een rijtje te zetten. Theo Meuwsze bijvoorbeeld, districtsbestuurder van de fe deratie, vindt dat er te weinig mensen zijn opgetrommeld. Voor alle zekerheid is overi gens vantevoren ai gesproken met de politie, om escalatie op wat voor manier dan ook de kop in te drukken als dat noodzakelijk is. De pauze wordt ook benut door het comité Vrouwen In de Bijstand. Ook zij zouden wel graag de meute toe willen spreken maar staan niet in het draaiboek. Teleurstelling, maar uiteindelijk krijgen ze toch hun zin. Ze mogen vijf minuten hun ei kwijt, en ver dringen daarmee zelfs Herman Bode. „Wij zijn solidair met de sta king", zegt een woordvoerster in duidelijke taal. „Maar waar blijft de solidariteit van de FNV met de uitkeringsgerech tigden. Die hebben de kans het kind van de rekening te wor den. En denk wel, betaald werkenden van vandaag zijn de onbetaald werkenden van morgen." Zij krijgt een luide bijval en wordt korte tijd later omhelsd door haar medestrijd sters. En zo gaat het nog een tijdje door. Iedereen in protest, Her man Bode die voor de zoveel ste keer als een soort Sinter klaas in spannende tijden wordt aangekondigd en in zijn hart geniet van de toenemen de populariteit. En andermaal zijn verhaal afsteekt, waarbij het FNV-plan en de korting van Rietkerk centraal staat. „Samen staan we sterk", zegt hij tot slot, om zijn regenjas te pakken en op de achtergrond nog even zijn achterban te be kijken. Morgen is het eindpunt in Den Haag, dan kan hij ein delijk gaan slapen... Herman Bode: „Heden ik, morgen gij." Rotterdam In gloedvol betoog heeft vice-voorzitter Herman Bode van de FNV gisteren voor drieduizend vakbondsleden opgeroepen de gelederen gesloten te houden. „Zo niet, dan is het vandaag ik en morgen gij", aldus de tweede voorman van de grootste vakbond die ons land rijk is. Luid applaus kon de FNV- voorman in ontvangst ne men toen hij steun vroeg voor het FNV-plan, waarin in ruil voor meer banen en het in stand houden van de sociale voorzieningen een loonoffer wordt gevraagd van anderhalf procent. Herman Bode mei met de FNV-karavaan vanuit Gor- kum meegekomen naar Rot terdam. Onderweg werd het stadskantoor in Dordrecht en de stakers van de busonder neming West-Nederland in Ridderkerk bezocht. Tijdens de tocht groeide de stoet auto's uit van twintig Volgens Bode moeten de kortïngsplannen van de re gering op salarissen van ambtenaren en trendvolgers en op alle uitkeringen van - tafel. „Lukt dat niet dan worden straks alle werken den gepakt. Ook zij die nu denken dat het wel mee valt", luidde zijn waarschu wing tegen de voorgenomen korting op de ambtenarensa larissen van drie procent. Aandacnt vroeg de vice- voorzitter voor de ouderen, 'die na een zwaar leven' we derom dreigen te worden ge troffen. „Dat kan niet en mag met." tot ruim veertig. Even voor de aankomst van de FNV- stoet, waren al 160 wagens van de PTT-teleeommunica- tie rond de Doelen gereden. Op de bijeenkomst, die be zocht werd door opvallend veel uitkeringsgerechtigden, spraken naast Bode ook ver- m Honderdzes- tegenwoordigers van de Ab- tig wagens van vaKabo en Vervoersbond cte PTT-tele- FNV. Vanuit België kwam communicatie internationale steun van Guy v00r de FNV- Lauwers, secretaris van de stoet uit. ambtenaren-vakbond in Bel gië. Hij riep op tot internatio nale strijd. Echtscheidingszaak liep uit de hand Rotterdam Eindelijk was het dan zo ver voor de 55-jan- ge Rotterdammer. Maanden lang had hij naar de datum toegeleefd, waarop zijn echt scheiding door de rechter zou worden behandeld. Zijn vrouw wilde seheiden, maar hij ver zette zich daartegen en zou zijn zegje voor de rechter doen. Op 21 juli van dit jaar om elf uur was hij aan de beurt. Die dag behandelde de 35-jarige rechter J.I. Buchner het ge middelde aantal echtschei dingszaken: ruim dertig. Een zekere routine is bij een derge lijk aantal niet te voorkomen. Toch zal rechter Buchner de zaak van de Rotterdammer niet snel vergeten. Direct na het begin van de zit ting deelde zij de man mee, dat de behandeling was uitgesteld, omdat zijn echtgenote op va kantie was en zij daarom via haar advocaat om uitstel vroeg. De Rotterdammer, ge- door Dirk Mellema speend van elke juridische kennis, begreep er niets van. Kun je zo maar op vakantie gaan, terwijl een beland! nke zaak als een echtscheid .g de orde is, vroeg hij h Zelf had hij zijn vakaini or voor opgeofferd. Hij wilde de lijdensweg van de gang naar de rechter en het lange wach ten niet nog eens meemaken. Rechter Buchner probeerde hem uit te leggen, dat uitstel vaker voorkomt en dat de wet dat mogelijk maakte. De Rot terdammer wond zich erg op, sloeg zo hard met zijn vuist op tafel, dat de bode vanuit de gang een kijkje in de rechts zaal kwam nemen. Even werd hij wat rustiger, maar daarna was het goed mis. Onverwacht gaf hij de rechter een harde klap in het gezicht, waardoor haar trommelvlies scheurde. Overspannen Gisteren stond hij opnieuw in de rechtszaal. Niet vanwege de echtscheiding, maar wegens mishandeling van rechter Buchner. Opnieuw wond hij zich erg op en viel hij recht bankpresidente R.C. Lensink- Bosman voortdurend in de rede, Geduldig probeerde zij de verdachte de gang van za ken bij een echtscheiding uit te leggen. Hij had wel spijt van de klap, zei hij, maar rechter Buchner had ook schuld. ,Ik werd boos, omdat er niet naar mij werd geluisterd en omdat ik geen antwoorden kreeg op mijn vragen", meende hij. Lensink-Bosman daarop: „Rechters zijn ook mensen, anders hadden we hier wel een computer kunnen neerzet ten. Ik ben aan het eind van een lange dag ook wel eens wat geprikkeld, maar dat wil nog niet zeggen, dat u een klap kunt uitdelen." Officier van justitie mr. D.J, Copper sprak over een ernsti ge zaak, die enigszins aan de grondvesten van de rechtsstaat tornt. Anderzijds begreep de aanklager best hoe emotioneel deze verdachte zijn echtschei ding ervoer en hoe hij naar do rechtszaak had toegeleefd. Het reclasseringsrapport sprak over hem als een overspannen, sterk vereenzaamde intelligen te man, die zich moeilijk op dc been kan houden en in een identiteitscrisis verkeert. De klap zou een soort noodkreet zijn geweest. Mr. Copper eiste uiteindelijk 2500 gulden boete, waarvan 2000 voorwaardelijk of als ver vangende straf vijftig dagen hechtenis. Uitspraak 1 decem ber. Vrijdag 18 november De Schouwburg: 20 15. Publieksthe- ater speelt De weerstaanbare op komst van Arthur Ui' van Sertoli Brecht, met oa. Cees Ljnnebank Pircolothealcr: 20 30 Thekwmi Theater speelt 'Somewhere on the border' een stuk over de twijfelachti ge^ verworvenheden van de apart heid. gespeeld door Zuid-Afrtkaanse acteurs jn ballingschap De Lanta ren: 20.30 Werktheater'Cas Enke- la^r met "Een avond met Joan'. 21 00. "Jane* een voorstelling over het leven vain Jane Bowles door Marijke Be versluis. Carla Mulder, en Martin van Veldhuizen Theater De Teer- stooh Schiedam. 2100. 'Onzedige vertelsels van Dano Fo' solotoneel van de Vlaamse acteur Jan Decleir Kunstmin: Dordrecht, 20 15, Toneel groep Inter Aroicos mei 'Wiens leven ishei eigenlijk?' Hof pleintheater: 20,15: Liselore Gerritsen met 'Cher- fhez la femme' nieuw theaterpro gramma met eigen teken Muzikale begeleiding door een trio, en een bal let van Harlekijn Dans. Doelen: 20jj5: Rott Philh. Orkest, dirigent Eao de Waart, solist Shiomo Mmtz. viool- Luxortheater: 2015. 'Eve naar', de nieuwe musical van Jos Bnnk, Frank Sanders tn Henk Bok- kmga. Met Jos Brink, Frank Sandere, Georgette Hagedoorn, Lucie de Lan ge. Sim one Kieinsma. Mary Michon, Fred Butler en Leenden Walig Or kest oI.v. Henk Bokkinga. Harbour Jazzclub: 21.30: Revival Jassband. Theatercafé De Schouwburg: 23.00: Vjdet»; Ghost sonata. 24,00: De Capo mei 'De Komponist' muziektheater. Oude Kerk: Delfshaven, 20.15; Serie rnltziek uit Delfshaven; Orgelconcert door Geert Bierlang Café de B: Mau ritst raat 173, 22 00 De groep Hackensack met oa. Martin van Duynhoven, drums De Molshoop: 20 00 'Werk in uitvoering' muziek theater De Stoep: Sptjkenisse. 20.15. Rita Reys en het Trio Pim Jacobs, met als gast Gé Titulaer Kunstmin: Dordrecht^ 2000 Opvretievcr "Ons Koor" met 'Carnaval in Rome' Thea ter Zuidplein: 20 15. Cabaret van Santen met het programma 'De pia* msl-2' (premtèrre) 20 30 Solopro gramma van Sharon Lundou. Folk- house Matrix: 20 30 Mimetheater door de groep Kruimel Bibliotheek theater: 12 00 Lunchpauzefilm 'La femme de J'aviateur" Ahoy Com plex: 10 30-17 00 en 19 00-22 30 'Ei genhandig' beurs voor de doe het zei- Zaterdag 39 november De Schouwburg: 20 15 Pubheksthe- acer speelt 'De weerstaan bare op komst van Arthur Ui' v*an Bertolt Brecht met o a Cets Linnebank Pi ccoloth eaten 20 30 Tbekwmi Theater speelt 'Somewhere on the border' een stuk over de twijfelachti ge verworvenheden van de apart heid, gespeeld door Zuid-Afrikaanse acteurs in ballingschap De Lanta ren: R'dam. 2030 Theatre X (USA) met 'Nam' een voorstelling over on verwerkte Vietnam-ervarmgen. 21.00: 'Jane' ten voorstelling over het leven van Jane Bowies door Marijke Beversluis, Carla Mulder, en Marun van Veldhuizen De Castagnet: Schiebroek, 20.15: In de wijk ge speeld, Turks Arbeiders theater El Kapisi met 'De uitzondering en de regel'. De Stoep: Spijkemsse, 20 15" Komedie 'Vnjen' met o.a. Sjoerd Pleysier. Huub Stapel, Hedie Meyling en Conny Postel. Kunstmin: Dor drecht, 20.15" Toneelgroep Inter Ami- cos mei 'Wiens leven is het eisen- lijk1* Dc Doelen: 20 15 Jubileumcon cert met Mannenkoor 'Variante' en Schie's gemengd koor. dirigent Pauli ne Wesselman Solisten oa Pauline Wesselman. sopraan. Peter Bijersber- gen van Henegouwen, piano eva 20 15 Ger gemengd koor 'Caimcum Novum" en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, dirigent Wim Roos Solisten oa Ar.e Keijztr.orgel, Jacqueline Darmois, sopraan, Joke de Vin, alt, c.va Luxortheater: 2015 'Evenaar', de nieuwe musical van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bok kinga Met Jos Bnnk. Frank Sanders. Georgette Hagedoorn. Lucic de Lan ge, Simone Kieinsma. Mary Michon, Fred Butter en Leendert Walig Or kest cijv. Henk Bokkinga Harbour Jazzclub: 2130 Doohackedoodles Jazzband Hofpleintheatcr: 2015 Liselore Gerritsen met 'Cherthez la femme" nieuw theaterprogramma niet eigen teken Muzikale begelei ding door een trio, en een ballet van Harlekijn Dans Bibliotheektheater: 11 00 Koffieconcert door leerlingen van het Rottend Conservatorium Theatercafé De Schouwburg: 23 00 Video. Ghost sonata. 24 00 De Capo met 'De Komponist' muziektheater Het Berenei: H'dam, 22 00. Jongens- room {muziektheater) Adr. Jans- zkerk: Kas teel weg. IJsselmonde, 20 15 Rotterdam Sinfometvi. dirigent Thomas Inrfermuhle. solist Gerrit Ol- deman. altviool Theater de Teer- stoof: Schiedam, 21 00 De Vlaamse groep 't Khekske {volksmum-kj Folkhouse Matrix: 20 30 Barry Moore (Ierse troubadour) L 'Esprit: Wendeldijk 25. 2130 Vice Versa, muziektheater Doopsgezinde Kerk: Noordmok-nwerf, Marti ne v.d Mei den, orgel. m.m v. Heieen Fitzpa- trick, viool. Kunstmin: Dordrecht. 20.00. OpereUever. 'Ons Koor' met 'Carnaval in Rome' Poppentheater Belle Psss: Waterloos traat 337b. 14.30. Het poppentheater speelt 'Bij de Btrmensie Buitelaar'. De Oude Wal: Hoogvliet. 20.15' In de wijk ge speeld. Hadostan met volksdansen uit alle windstreken. Ahoy' Complex: 10 30-17 00' 'Eigenhandig' beurs voor du doe het zeiver. Bioscopen Alhambra 1: 'Brandende helde* (16) dag. 2 00-7.00 en 9.30 u. zat zond en woe. 7 00 en 9 30 u Alhambra 2 "Return of the Jedi' (16) dag. 2 00 en 6 45 u. zond 1 15-4.00-6.45 u, en "Sop hie's Choice' (16) dag 9.15 u Calyp so 1: Trading places' (al) dag 2 00- 7 00 en 9.30 u, zond 1 30-4 00-7 00 en 9 30 u Calypso 2: 'Cheech and Chong still smoking in Amsterdam' (16) dag 1 45-645 en 9.15 u, zond 1 15-3 45-645 en 9 15 u Calypso 3: Tiroiers weten van hete wanten' (18) dag. 2 00-7.06 en 9 30 u Centraal: do. t/m ma 'Blue Jeans' <18). di. en woe. "Expose me now' <58| dag. 12 15-2 00- 3 45-5 30-7 15 en 9.00 u Cineac (Beurs): "Caligula II' (al) dag 2 00- 7 00 en 9 30 u Cineac (Bijenkorf): 'Octopussy' (12) dag 2 00-6 45 en 9 30 u Cinerama I: The Osterman weekeind' (16) dag 145-7 00 en 9.30 u. zond 1 30-4 00-7 00 en S 30 u Cine rama 2: 'De Illusionist" (12) dag 1.45- 6 45 t-n 9 15 u, zond 1.30-4 00-6 45 en 9 15 u Cinerama 3: 'Superman-3' lal) dag 1 45- 6 45 en 9 15 u. zond 1 30- 4 00-6 45 en 915 u Cinerama 4: 'Man. vrouw en kind' (al) dag 6 45 en 9 15 u. do vrij ma. en di J 45 u Cine rama 5: '2001, A space odyssey' (16) dag 8 00 u, do vnj. ma en di 2 00 u. Corso: 'Het huis bij hei kerkhof' (16) dag 2 00-7 00 en 9 30 u, zond. 2 00- 4 30-7 00 en 9,30 u. KriterioiK 'Hans, hel leven voor de dood' 16) dag 8 00, zond 2.15 en 8 00 u, ma alleen 9.30 u. Lumiere 1: 'Return of the Jedi* (al) dag 2 00-6 45 en 9.30 u, zond 1.30- 4 00-6 45 en 9 30 u Lumiere 2: 'De Mannetjesmoker* (al) dag 2 00-7.00 en 9 30 u, zond. 1.30-4 00-7.00 en 930 u Lumiere 3: The Bronx Warriors' (16) dag. 1.45-6.45 en 9.15 u. zond. 1.30-4 00-6.45 en 9.15 u Lumiere 4: The meaning of life' (16) dag. 1,45- 6 45 en 9.15 u, zond. 1 30-4.00-6.45 en 9 15 u Metro-L 'Battletnick' (al) vnj. en zat, 7,00 en 9 30. ma. di. en woe. bingo. Melro-2: 'Sireetfighters' (16). vrij. t/m zond- 7.00 en 9.30 u. 'Zweed se sexparties' (18) do. en ma. t/m woe 8.0O u. Bex: 'Meisjes die er van lus ten' (18) dag van 10.00 u. s' morgens tot 10 00 s avonds, zat en zand. 12.00-iO.OÖ u. Thalia: 'La Traviata* (16) dag. 2.00-7.00 en 9 30 u. zond. 2 00-4 30-7 00 en 9 30 u. 't Venster-T 'Narayama' (16) dag. 1D.30 u en 22.00 u, ma. gesloten, 't Venster-2: 'Het land van mijn ouders' (16) dag. 2000 en 22.30 u, ma. gesloten, 't Venster-3: 'De Graaleyclus Syberberg-program- ma dag 19.30 met o.m. di. 18 30 uur de 'Hider ülm' (16) ma. gesloten. Kindervoorstellingen AIhambra-1: 'Vol gas met Herbie' dag 2 00 en 6 45 u Cinerama-4: "Flashdance" zal woe. 200 u, zond 130 en 4 00 u Cinerama-5: "Walt Disney's tekenfilmparade' zat. en woe 2*00 u, zond 130 en 4.00 u. Me- tro-2: 'Billy Turf zat zond en woe. 2 00 u. Passagethcaten (Schiedam) "De gelaarsde kat ais krachtpatser' zal. zond. en woe. 2 00 ll Spijkenisse Euro 1: 'V njdag de dertiende deeI-3' (16} vrij ma en di. 6 45 en 9.15 u. zat zond en woe. 1 30-6 45 en 9.15 u. Euro 2: "Return of the Jedi' (ai) vrij. ma, er, di. 6 45 en 9.15 u, zat. zond en woe. 1.30-6.45 en 9.15 u. Euro 3: 'Nightshift' (al) vrij. ma. en di, 6.45 en 9.15 u. zat. zond. en woe. 1.30-645 en 9.15 u Euro-4: 'De Illusionist' (16} dag 645 et» 9 15 u Kindervoorstellingen Euro: 'Asterix en Cleopatra' zat. zond. en woe. 1.30 u. Hellevoetsluis Tlvoli-th eaten 'Ghandi' (al) dag 20,00 u. 'Fame' (al) zond. en woe. 14.00 u. Brielle Apollo-theater. 'Ghandi' (al) dag 20.00 u. Kindervoorstellingen Apollo-theater: 'Asterix verovert Rome' zat zond en woe. 14 00 u Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Meaning of life* (12) dag 6 45 en 9.30 u. 'Nena' (12) zat. zond. en woe 145-6.45 en 9 30 u. Zaal>2: 'Yab Yum op stelten' (12) dag 6 45 en 9 30 u, zat. zond en woe 145-6 45 en 9 30 u Zaal-3. The return of the Jedi' (al) dag 6 45 en 9.30 u, zat zond en woe 1.45-6 45 en 9 30 u. Euro Cinema*!: (Voorstraat 294)- 'Ator the fighting eagle' (16) dag. 6 45 en 9 15 u, zat. zond en woe. 145 u. Cinode: The Chosen' dag 8.00 u. zat 7.00 en 9 30 u Kindervoorstellingen (al) Cinode: 'Dik Trom weet raad' zond en woe 2 00 u Medische Diensten Apotheken: De Rotterdamse apothe ken zijn dagelijks geopend van 8.30- 17.30 u. Buiten deze tijd, dus ook in de weekeinden is voor spoedgevallen een waarnemingsregehng. Men kan via het antwoordapparaat of het me dedelingenbord van uw eigen apo theek te weten komen wélke apo theek waarneemt. Betreft hel een spoedrecept, dan kunt u een taxi ne men. Vraag een taxibon die u aan de chauffeur overhandigt. Taxi Tele fooncentrale. Tel: OlD-361222. Art senboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardmgen en Schiedam). Integraal Kankercentrum Rotter dam: Telefoonbaken voor vragen over kanker' I.K.R. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleïswïjk Tel: 010- 333300 Dordrecht- Artsen; Gelieve voor in formatie betreffende weekenddien sten uw eigen huisarts te bellen of bij de praktijkruimte Logs te gaan. Tandarts: 18 november vanaf 17.00 uur. 19 en 20 november zie aankon diging by praktijkruimte of vla tel. 143394. Spreekuur zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur, zondag van 11.00 tot 12 00 uur. Dierenartsen: Associatie, Slingerland, Van de Brink en Hop mans. tel. 138444. J.G. Peter, tel. 134111, H. van der Ree. tel. 135779. Apotheek: 19 en 20 november Mer- wede Apotheek, Spuiweg 146, 136010. Adviesteam: Vroege onderkenning van ontwikkehngsvragen bij kinde ren van 0-7 jaar. Tel. 148426, dag van 9.00-12 00 uur. Diversen Raad en Daad: Vragen kunnen schriftelijk worden gesteld aan Re dactie Sijthoff Pers. rubriek Raad en Daad. Postbus 16050. 2500 AA Den' Haag Op donderdag kan tussen 9.00 en 11.00 uur telefonisch ïnformat'e worden ingewonnen op tel. 070- 190749. G.E.B. Voorlichtingscen trum Rotterdam: (Rochussenslraat 198, Tel: 010-575840.) Voorlichting ovgr energie, besparing, CAI, tarie ven cd Openingstijden maand t/m vrij. van 9.00-16 45 uur. Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244. Schiedam 010-731161 Voor hulp bij maatschappelijke cn geestelijke noden. Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel 010- 552539, dag van 17.00-24.00 u. Tele fonische Hulpdienst Spijkenisse: (van 19,00 tot 0330 u). Tel 018B0- 25S52. H.I.C4 Hulp- en informatie centrum Postkantoor Coolsinge! Tel 172929, sociale en culturele informa tie, rechtshulp, studie en onderwijs zaken, vacaturebank, Ioontechnisehe dienst enz. Geopend maand. 11 00- 17,00 u. dinsd. t/m vrii. 8.30-1700 u Anonieme Alcoholisten Werk groep Rotterdam.' Bergweg 307a, tel 673815, voor mensen met alcoholpro blemen Crisiscentrum Rotterdam: Mathenesserlaan 270, tel: 763944 Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag Stich ting Rechtswinkel: tel' 525577 en 525690 (op werkdagen van 10.00-1400 uur}; Kraluigcn- Goudseryweg 21, di 17.00-19,00'u. Bloemhof, Vioherstraat 1. di 17,00-19.00 u. Spangen; Fatgie- terstraat 8, do. 17 00-20.00 Bureaus voor rechtshulp; Zuid Plemweg 218-220 (tel: 843433): maand. 1300- 15.00 u. dond 930-1130 u Koord. Teilmgerstraat 59 (lel.658777). ma 13.00-16.00 u, di. en vrij 10 00-12.00 u. Schiedam Hoogstraat 198 (tel. 737433) rrtaand. en dinsd 14.00-1600 u, dond. 17.00-19.00 u, dinsdagmiddag Turkse tolk aanwezig. West Mathe nesserlaan 173 (tel. 3363711): do. 13.00-15,00 uur. voor maand, en dinsd. kan afspraak worden gemaakt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6