Weer vergaderen over gevaarlijke Keihelweg Drie hulp- Sinterklazen in de Waterwegsteden Minifies DAGBLAD SCHIEUAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT termeulen Overval opgelost, buit zoek Bejaarde Schiedammers o.p straat oVerleden Capuchon redt vrouw ONS zoekt naar alternatieven Dronken automobilist rijdt lichtmast om Schiedams water cent goedkoper MEDEDELING Inbrekers slaan weer toe Schiedam moet nog even geduld hebben Stationstraal brandt verder Veel belangstelling voor intocht Huisbaas moet panden opknappen Brandslangen voor woonwagen- centrum Beaujolais 'Mineur' MAANDAG 21 NOVEMBER 1983 Na zoveelste ernstige ongeval: Vlaardingen De commissie voor verkeer en vervoer gaat in haar vergadering van morgen avond weer praten over de levensgevaarlijke ver keerssituatie op de Kethelweg. Dat gebeurt naar aanleiding van een ernstig ongeval, dat onlangs op de weg plaatsvond en waarbij een 16-jarig meisje om het leven kwam. De problematiek van de Ke thelweg is als aanvullend agendapunt aan de agenda toegevoegd. Het bespreken van de verkeerssituatie op de weg gebeurt op verzoek van het PvdA-raadslid Willem Kwakkelstein, die er vorige week tijdens de be- grotingsvergadering van de raad op aandrong, dat er nu toch iets met de weg zou gebeuren. Wethou der Bas Goudriaan zegde hem zo'n discussie in de commissie toe, maar hij merkte wel op: „We heb ben het probleem al eerder in de commissie be sproken, en toen is er uiteindelijk besloten om voorlopig maar niets te doen. Ik hoop dat dat dan niet weer zo gaat." Verkeersambtenaar Roel Blom heeft er een hard hoofd in dat het zal lukken, dusdanige tijdelijke maatregelen te treffen dat de kans op ongevallen vermindert. „Op de eerste plaats kun je niet voor komen dat de verkeersregels worden overtreden. zoals bij dat laatste ongeval het geval schijnt te zijn geweest. En verder is het zo dat je, als je bij voorbeeld vrachtverkeer van die weg weert, je het toch ergens anders naar toedrukt De enige oplossing die ik zie is het eerder uitvoeren van het verkeerscirculatieplan. Hapsnap-maatregelen los sen niet zoveel op." De bewoners van de smalle Kethelweg hebben al jaren bij allerlei gelegenheden betoogd, dat er dringend maatregelen moeten worden genomen, omdat de weg levensgevaarlijk is, en omdat de be woners bijzonder veel hinder van met name vrachtverkeer ondervinden. Als het verkeerscir culatieplan voor de wijk eenmaal is uitgevoerd zal de situatie sterk verbeteren, maar voor het zover is gaat er nog heel wat tijd voorbij. Dat duurt veel te lang, menen de bewoners. Vlaardingen De politie heeft een 19-jarige man en een 28-jarige vrouw uit Den Bosch en een 26-jarige man uit Dru- nen aangehouden, die hebben bekend drie weken geleden een gewapende overval te hebben gepleegd op het benzi nestation aan de Holysingel in Vlaardingen. De buit, groot tweeduizend gulden, en het vuurwapen zijn niet terug ge vonden. De beide mannen zijn voorge leid aan de officier van justitie in Rotterdam. De twee be dreigden de pompbediende met een vuurwapen en dwon gen hem de inhoud van de kassa te overhandigen. Bij het verlaten van het winkeltje schoten de overvallers op de pompbediende, die echter kon wegduiken achter rekken met snoepgoed. De medeplichtige vrouw werd, nadat proces-ver baal was opgemaakt, vrijgela ten, Schiedam Twee bejaarde Schiedammers zijn op straat gestorven nadat zij onwel wa ren geworden. Op de Gerrit Verboonstraat overleed een ?2-jarige vrouw. Hartreanima- tie mocht niet meer baten. Op de Schiedamseweg over leed zaterdag een 65-jarige Schiedammer aan een hart aanval. Dal gebeurde, ver moedt de politie, tijdens spït- werkzaamheden. Vlaardingen Een capuchon en een hooggesloten kraag hebben zondag de 31-jarige Viaardingse C. van der Ende gered. Onverlaten hadden de kwalijke grap uitgehaald om op keeihoogte een kunststof draad met metalen kern over het fietspad langs de Schie damseweg te spannen. De vrouw reed tegen de draad aan, maar kraag en capuchon voorkwamen ernstig letsel Haar jas werd wel beschadigd 'ADVERTENTIE Sjieke japon. Klassieke japon van 100% po lyester zijden jersey Ceheel gevoerd in blauwe, oudrose of groene meerkleurige kleur- kombmatie Maten 40 t/m 52 vans9r75^ voor Afvoer van huisvuil in gevaar Schiedam Als de VAM in Drente inderdaad in staking gaat uit protest te gen de korting op de amb tenarensalarissen, zal dat ingrijpende gevolgen heb ben voor de afvoer van het Schiedamse huisvuil. Geruchten als zou de Schie damse reinigingsdienst uit pro test vandaag ook het werk neerleggen, zijn volgens Tom Verweij, de tweede voorzitter van de AbvaKabo in Schie dam uit de lucht gegrepen. „Mij is daar niets over bekend. Ik acht het niet uitgesloten, maar dan zullen we daar eerst contact over moeten erin Voor Een woordvoerder van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, liet vanmorgen we ten dat de reinigingsdienst op zoek is naar alternatieven om het huisvuil dat in dat geval niet naar Drente kan worden vervoerd tijdelijk op te slaan. Per spoor worden vijf maal per week zeven wagonladin gen met huisvuil van Schie dam naar Wijster getranspor teerd. Vanmorgen was nog niet bekend of het transport van vannacht kon doorgaan. Per nacht wordt zo'n 150 ton huisvuil vanuit Schiedam naar Drente gebracht om daar bij de VAM te worden verwerkt. Volgens ONS-woordvoerder Mari Dingnouts zal het een dag of twee duren voordat de reinigingsdienst echt in de problemen komt als het huis vuil niet meer naar Wijster kan worden afgevoerd. „Pas dan is het overlaadstation ach ter het Centraal Station Mijnsherenland Een Viaar dingse is in de nacht van za terdag op zondag in Mijnsher enland met haar auto op een lichtmast gebotst, die kort te voren door een automobilist uil Westmaas tegen de vlakte was gereden. De vrouw belandde op de vluchtheuvel, zij kwam met de schrik vrij. De lichtmast was gesneuveld toen een dronken automobilist er in volle vaart opknalde. De rit van deze in woner van Westmaas eindigde met een duik in de sloot. Beide auto's werden door de aanrij dingen totaal vernield. Schiedam Het drinkwater wordt in Schiedam 1 cent per kubieke meter goedkoper. Met ingang van volgend jaar moet voor duizend liter water 2 gul den en 28 cent worden be taald. Het vastrechttarief blijft 66 gulden per jaar. De drinkwaterleiding Rotter dam denkt volgend jaar 4.039.300 kubieke meter water in te kopen. Door lekken gaat volgend jaar naar schatting 200.700 kuub verloren In verband met de staking bij de poste* rijen laten wij weten dat post (advertenties en redactionele kopij) voor deze krant ook kan worden bezorgd op het kantoor in Vlaardingen, Brede Havenstraat S. De directie Schiedam Het inbrekersgil de heeft dit weekeinde op ver- schilldende plekken in Schie dam toegeslagen. Uit een kluis van de Schiedamse Vulstof fen fabriek werd 4200 gulden ontvreemd. Zaterdag werd uit een woning aan het Frans Halsplein zeshonderd gulden plus een spaarboekje weggeno men. In een huis op de vlaar- dingerdijk bedroeg de buit driehonderd gulden. Schiedam Schiedam zal nog zeker een maand moe ten wachten, voordat een nieuwe burgemeester wordt benoemd, die de naar Leeuwarden vertrok ken John te Loo gaat op volgen. Volgens een woordvoer ster van het ministerie van binnenlandse zaken is de voordracht van de com missaris van de koningin nog niet eens binnen bij de minister. „Het zal wel tot eind december, mogelijk tot begin volgend jaar du ren voordat een nieuwe burgemeester wordt be noemd", aldus de woord voerster van het ministe rie. Als kanshebbers voor de burgemeesterspost in Schiedam worden ge noemd de voormalige Rot terdamse wethouder mr. Elisabeth Schmitz, de Leidse wethouder mr. P. Bordewijk en de Schie damse wethouder (en loco burgemeester) drs. Reinier Scheeres. Vrijdag werd de benoe ming van een burgemees ter in Voorburg reeds ver wacht, maar ook hier is nog geen uitspraak over gedaan. Hier staat me vrouw Schmitz ook op de nominatie, maar de huidi ge burgemeester van Schiermonnikoog, een VVD'er, is een kansrijke tweede. Voor de zoveelste keer in de af gelopen weken zijn de laatste be woners van de Satianstraat in Schiedam door brand opgeschrikt. Zondagochtend rond half acht stond er opnieuw een slooppand in lichterlaaie. Met één hoge- en één lage druk- straal kon de brandweer na ver loop van tijd de vuurhaard meester worden. Voor instortingsgevaar had de politie de straat tijdelijk af gezet. Het duurde tot het begin van de middag, voor de brandweer kon inpakken. De politie neemt aan dat ook deze brand weer is aangestoken. „Slooppanden", aldus politie woordvoerder Van de Hengel, „vliegen nu eenmaal niet spontaan in de fik." Waterweg Dat moeten allemaal hulp- Sinterklazen geweest zijn, die zaterdag middag voet aan wal zetten in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, vrijwel op hetzelfde moment dat Aart Staartjes op televisie de hoofd-Sinterklaas ontving. Sommige kinderen begrepen het ook niet. Sint zou op tv komen en ook in. hun eigen stad: tegelijk? Kan Sinterklaas dat, mam? En mam of pap zei ja en maakte aanstalten om met de kinders naar het centrum te gaan, waar een hulpbisschop zou komen. In Vlaardingen was de aankomst bij de Oude Haven, in Schiedam bij de Schie en in Maassluis in de Haven. In Vlaardingen kostte het de eerste invaller van Sinterklaas nogal wat moeite, om voet aan wal te zetten. Dat ging met wat vertraging gepaard, omdat de oude stoomsleper probke- men had met afmeren langs de ponton, die in de Oude Haven was gelegd, ter hoogte van de Bleekstraat. Duizenden en dui zenden kinderen en volwasse nen zagen, hoe de boot diverse malen moest 'steken' en ver volgens zelfs een slag om zijn as moest draaien, voor vastge maakt kon worden. De kinde ren deerde het niet: zij zongen hun Sint al van een afstandje toe. Een enkeling zal het wei- licht zijn opgevallen, dat het paard van de Sint met het dek op en neer huppelde: daar was op de overvolle boot geen ruimte voor. Na de verwelkoming van de Sint door burgemeester Van Lier en diens vrouw werd een korte rijtoer naar het stadhuis gemaata. Dat ging langzaam, want alle kinderen langs de kant van de weg wilden Sin terklaas uitgebreid toewuiven of een handje geven. Eenmaal op het balkon van het stadhuis gearriveerd memoreerde Van Lier in zijn toespraak, dat er het afgelopen jaar nogal wat veranderd was in de stad. „Zo als u wellicht weet hebben en kelen hier de zak gekregen en we hebben er zoals u ziet ook een beeld bijgekregen", aldus Van Lier. De Sint knikte in stemmend, maar het was niet duidelijk of dat vanwege de in de zak gestopte wethouders Sinterklaas s„hudde heel wat handen bij zijn aankomst in Vlaar dingen was, of vanwege het inmiddels opgerichte Geuzenmonument. Veel plezier hadden de verza melde kinderen op de Markt over het feit dat de burge meester bij het zingen van een Sinterklaaslied net als vorig jaar al snel zijn tekst kwijt was De kinderschare juichte. Vervolgens ging de heilige Ni- colaas op pad langs vrijwel alle winkelcentra in de stad. Het was in Vlaardingen overigens voor de tiende keer, dat de 35 jaar bestaande Fico van CJV Liefde en Vrede de Sinter- klaas-mtocht verzorgde. In Schiedam slaakte Sints hulp nummer twee een zucht van opluchting, toen de hoofd piet weer gevonden werd. Drie dagen lang had de orga nisatie, de Schiedamse Ge meenschap, met de handen in het haar gezeten ^want een aankomst van Sinterklaas zon der zijn hoofdpiet kon natuur lijk niet. Piet was de enige, die na een speurtocht naar zoete lieve Gerntjes niet terugge keerd was tot zijn werkgever en dat was op zichzelf nog niet eens zo erg geweest, ais hij het Grote Boek maar met bij zich gehad had. En in dat boek stonden de namen van alle brave Hendrikken, Sint II ontdekte echter, toen hij na binnenvaart via het Hoofd, de Voorhaven, de Bui tenhaven en de Lange Haven bij de Beursbrug was aange land en bij het stadhuis op de Grote Markt was aangekomen, dat zijn hoofdpiet over de da ken liep. zoekend naar ouder wetse schoorstenen. Dat was een hele sensatie. Alle Schie- daii.se kinderen die er waren keken hun ogen uit hu/ de brandweer hielp om Piet van het dak te halen met de grote Magirusladder en een bakje Piet werd netjes bovenop het bordes van het stadhuis afge zet en daarmee was voor de kinderen meteen de pret afge lopen. want Sint had het koud en moest naar binnen Loco- burgemeester Retnier Scheeres ging mee Pas een uurtje later kwamen Smt en Piet, rijdend in een fraaie oude slee min zaam zwaaiend door de Hoog straat De route via de stad was verlegd In het draaiboek was aanvankelijk opgenomen, dat Sinterklaas ook naar de Blauwe Brug zou gaan. maar dat staat nu te gebeuren op 3 december Die dag heeft hij tijd voor Schiedam-Noord. Me dewerking werd zaterdag ver leend door tamboers- en trom- petterskorps Gusto, de jeugd van OBK, drumband Juliana en Harpe Davids. Lieve kinderen In Maassluis verzekerde bur gemeester Hans van Es de der de hulpsint, dat in die gemeen te allemaal heve kinderen wo nen, die zeker nergens bang voor he en zijn. Dat gebeur de op het podium dat gebouwd was nabij de haven, ter hoogte van de Cortgeniusstraal. De Smt was de haven binnenge varen op de grote sleepboot Spanje van Smit-Tak, die aan de intocht haar medewerking verleende. Opvallend was in Maassluis, dat weer meer kin deren en volwassenen dan vo rig jaar naar de haven waren gekomen om de intocht mee te *naken l Schiedam De Schiedamse hui2enhandelaar Vastgoed Van Dorst aan de Rotterdam- sedijk moet van de gemeente twee panden aan de Over- schiesestraat opknappen. Half oktober had de gemeente de handelaar op de vingers getikt, omdat er nogal wat aan de wo ning verbeterd moet worden. Door middel van een aan schrijving werd hem gesom meerd de panden op te knap pen, omdat uit een onderzoek was gebleken dat de twee wo ninkjes grote technische ge breken vertoonden. Van Dorst heeft hiertegen geprotesteerd en zijn bewaren kenbaar ge maakt. Zo werd door Van Dorst aan gevoerd dat in de dertien maanden, dat men eigenaar is van de panden, er al verschil lende reparaties zijn uitge voerd. De bewoners weigeren een huurverhoging te accepte ren, die volgens Van Dorst het gevolg is van de opknapbeurt. Om die reden wil de huizen handelaar geen verdere repa raties aan de huizen uitvoeren. Van Dorst bestreed de juist heid van de aanschrijvingen overigens niet. De beroepscommissie vindt dat het conflict tussen van Dorst en de huurders los staat van de slechte staat waarin de hui zen verkeren en dat de repa raties dus moeten worden uit gevoerd, De commissie besliste dat B en W van Schiedam op grond van de bouwverorde ning verplicht zijn Van Dorst aan te schrijven. Aangezien niet gebleken is dat de aan schrijvingen ten onrechte zijn verstuurd meent de beroeps commissie dat het bezwaar schrift van Van Dorst onge grond moet worden verklaard. Schiedam De brandslangen van het woonwagencentrum aan de Schiekade in Schiedam moeten nodig worden worden vervangen. Ben W vinden het onverantwoord er nog langer mee te wachten en vragen daarom aan de gemeenteraad een bedrag van 17 800 gulden beschikbaar te stellen om de brandgevaarlijk situatie in het woonwagencentrum op te los sen. Na een brand op het centrum, nu enige jaren geleden, zijn alle wagens voorzien van een poederblusser. Dat is volgens de Schiedamse brandweer echter geen oplossing Het col lege is het daarmee eens „Dergelijke apparaten kunnen goede diensten bewijzen bij het begin van een brand, maar daarmee kan overslag naar een andere wagen bij een gro te brand niet worden voorko men", schrijft het college aan de raad. De brandslangen, die nu op het woonwagencentrum aanwezig zijn, zijn zo slecht, dat reparatie niet lonend is. Om te voorkomen, dat de nieuwe brandslangen bij brand met werken, worden ze in af gesloten kastjes geplaatst rnet een zogenaamd ukruitje, dat bij brand wordt ingeslagen. B en W proberen de kosten te verhalen op het rijk, maar dat weigert tot op heden een cent te betalen. De gemeente heeft hiertegen al beroep aangete kend, maar wil niet met de in vestering wachten. Schiedam Een bejaarde Vlaardinger is door de Schie damse politie in nogal bene velde toestand opgepakt. Agenten hielden hem 's a- vonds laat op de Rotterdamse- dijk staande, terwijl hij zich een weg zocht naar de Nieuwe Haven. Zijn auto was amper meer tot rijden in staat, omdat er een forse deuk in de voor kant van zijn wagen zat. Op het politiebureau bekende de zeventig-jarige man teveel van de Beaujolais Primeur te hebben gesnoept en in Rotter dam tegen een lichtmast te zijn gereden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1