m 12 SPORT Excelsior M kan niet scoren HBSS weet weer wat voetballen is Ron Carli wijst de weg MSV '71 zonder trainer Rust voor Cor Nieuwenhuizen 's-Gravenzande profiteert van blunder Bos RSSKl Schiedammers blijven verbazen i-li Cor van Hoeven weggezonden ssStliilSiSi Ondanks nederlaag tegen Oegstgeest Wouters tweemaal Cion en GTB imponeren niet Wim Caron: 'Verraderswerk' Bestuur wenst stilte rond Zwaluwen Hoekse Boys laat winst uit vingers glippen II Rotterdams Nieuwsblad maandag 21 november 1983 ï?W Nieuwendijk Excelsior M verloor niet alleen de wed strijd tegen de nummer laatst op de ranglijst Altena (3-0), het moest ook met lede ogzn toezien hoe scheids rechter Geerdes (Veendam) diep in de tweede helft Ex celsiors beste aanvaller, Cor van Hoeven, voortijdig rich ting kleedkamer zond. „Spu gen naar de scheidsrechter", was de lezing van de overi gens uitmuntend fluitende scheidsrechter maar, hoe kan het anders. Van Hoeven had een heel andere lezing over het voorval. „Ik kreeg een vrije trap te gen". aldus de door de suppor ters op handen gedragen vleu gelspits. „Ik hep weg en spuugde naar de grond, abso luut mei naar de scheidsrech ter. Ik kon wel door de grond zakken, zo had ik het echt niet bedoeld." Het incident rond Cor van Hoeven was één van de 'hoog tepunten', in een wedstrijd die het aankijken eigenhik niet waard was. Excelsior M speel de zeker niet slecht, maar Al tena, dat tot dan toe slechts één schamel puntje wist te be halen, speelde opportunistisch, door Chris Woerts simpel eigenlijk, had daar suc ces mee. maar kwalitatief stelt hui niets voor. De Maassluise ploeg was dan wel de hele wedstrijd de veel betere en sterkere ploeg, het was Altena dat dankbaar ge- terugspeelde op zijn doelman bruik maakte van blunders in en daar maakte Arie Kersber- de Maassluise defensie. gen dankbaar gebruik van: 2- 0. Vlak voor de openingstreffer van Marco van der Stelt, was het Cor van Hoeven die uit een snelle aanval de bal op de lat deponeerde. In de daarop volgende aanval ging de ver dediging, met Roel Jan Abbas aan het hoofd, voor het eerst in de fout en dat betekende di rect een 1-0 achterstand. Maar, wat heeft Excelsior M een mogelijkheden gehad Op Fout Bij de eerste treffer ging doel man Roel-Jan Abbas nadruk kelijk in de fout en bij de tweede Nieuwendljkse treffer, toen heel Excelsior op de ge lijkmaker wachtte, was het laatste man Frank Vork, die daarvoor een onberispelijke partij speelde, die veel te zacht de gelijkmaker. Wim Put, die van Fer Groeneweg de voor keur had gekregen boven de van zijn polsbreuk herstelde Dick van den Bergh, kreeg nog de beste kansen. Voorn vlak na de rust had hij de bal tot tweemaal toe voor het in koppen, maar beide malen faalde hij op een bijna kinder lijke manier. De Maassluise ploeg bleef drukken, Altena kwam er in het geheel niet meer aan te pas, maar het was toch de thuisploeg die, geheel tegen de verhouding in, zou scoren. Frank Vork hoefde de bal maar simpel terug te tikken op doelmam Roel Jan Abbas, maar hij deed dat veel te zacht. Arie Kersbergen kon zijn voet er nog tussen krijgen en de bal binnen tikken: 2-0. Het betekende het definitieve vonnis over Excelsior M. Dat Ad Kant er vlak voor tijd nog 3-0 van maakte, was van geen belang meer. Ron Carli glipt langs een verdediger van Spijkenisse. Jaap Husselman kijkt verbeten toe. HBSS kon het, ondanks de vele aanvallen, niet bolwerken tegen Oegstgeest. i Schiedam. HBSS is na de 0-2 nederlaag tegen een aanvallend sterk Oegstgeest terug in de realiteit. Bestuur en sup porters dachten na de goe de resultaten van de afge- lopen weken even aan een kampioenschap, maar Ger Hoogerwerf wist wel beter. „Momenteel zijn we echt niet meer dan een re- delijke middenmoter", al dus de na afloop nauwe lijks aangeslagen trainer. Toch is het een verademing om HBSS nu aan het werk te zien. De sluurloze formatie van vorig seizoen, wanhopig - vechtend tegen de afgang naar de afdeling, is veranderd in een ploeg vol zelfvertrouwen Laatste man Thijs Rademaker (prima leider, organisator en inspirator), oud-trainer Koel den Hanog (nog teveel met zichzelf bezig, maar voetbalca- paeiteïten genoeg), middenvel der Andre van der Berg (gave technikus), spits Faust van der Meer (talentvol, mei een neus je voor de zestien meter), zijn stuk voor stuk gezichtsbepa lende spelers, die een wed strijd naar hun hand kunnen zetten. Toch kwam het er te gen Oegstgeest niet uit. Dat kwam vooral door het verrassend sterke verweer van de gasten. Leon Meys en Ton van der Kaaden, twee behen dige spitsen, bezorgden Rob Meeldijk, Ron van Roon en Henk Scharloo handen vol werk. Toch waren de eerste goede kansen voor de thuis ploeg. Een venijnig schot van de onopvallende Karei van de Berg moest doelman Cock Bourn an (die overigens een uitstekende partij speelde) in eerste instantie loslaten en Leen Rademaker leek de bal voor het intikken te hebben. De snelle linkerspits struikel de echter in al zijn enthousias me over zijn eigen benen, waardoor Bauman de bal toch rustig kon oprapen. Mislukt schot Pas na een half uur kreeg 'Oegstgeest de eerste serieuze kans en het was meteen raak. Een mislukt schot kwam voor de voeten van Gert-Jan Kra mers. die geen moment aarzel de en doelman Cees Verdam het nakijken gaf: 0-1. Even was HBSS de kluts kwijt, maar het rustsignaal van de goed leidende arbiter Van Vliet uit door Norbert Kleinherenbrrnk Leiden gaf Hoogerwerf de kans om orde op zaken te stel len. Er was nog geen minuut in het tweede bedrijf gespeeld of Faust van der Meer kreeg de mooiste kans van de wedstrijd. In stelling gebracht door broer Rob deed hij zijn reputatie van topscoorder geen eer aan en mikte de bal rakelings over de lat. Conditioneel sterk en puur op karakter werd Oegstgeest ver volgens onder druk gezet, maar verder dan onzuivere schoten van Leen Rademaker i en Rob en Faust van der Meer kwam het met Aan de andere kant kregen de gasten levens grote kansen om de score ver der uit te breiden, daar vrijwel iedereen van HBSS naar vo ren stormde. Thjis Rademaker moest herhaaldelijk aan de de noodrem trekken en werd te recht opgeschreven na een grove charge tegen Van der Kaaden. Net op het moment dat Karei- van der Berg voor Bas van der Gijze werd gewisseld ging Meeldijk een kwartier voor tijd nadrukkelijk in de fout en veroor ik te uit armoede een straf sc. fj, die echter door Meys op de paal werd gescho ten. Kort daarop schoot hij ook nog op de lat, maar het was uiteindelijk Van der Kaaden die gebruik maakte van de to tale desorganisatie om defini tief het vonnis te voltrekken over HBSS: 0-2. Roosendaal De reserves van SVV raken steeds beter ingespeeld. Het schsduw- team van RBC moest dat aan den lijve ondervinden en in casseerde een verdiende 1-3 nederlaag. Na een vlot opge lopen achterstand warer. het achtereenvolgens Jan Kroos en <s.\' zich goed ontwikke lende Johan Wouters (twee maal) die hun ploeg aan een overwinning hielpen. De dit weekeinde 17 jaar geworden Woute, - is overigens opgeno men bij v laatste zestien van de UEFa-jeugd (16 tot 18 jaar). Spijkenisse Was winst op PPSC voor Spijkenisse nood zaak om de aansluiting met de subtop te behouden in IA, het pakte allemaal anders uit op sportcomplex Schiekamp. Binnen twintig minuten hadden de Schiedammers het var kentje gewassen. De score bedroeg toen reeds 0-3. Grote man bij PPSC was Ron Carli die twee van de eerste drie treffers voor zijn rekening nam: twee identieke kanonskogels vanaf meer dan dertig meter. Het was ook Carli die op slag van rust het vierde PPSC-doelpunt produceerde. Gevolg is in ieder geval dat Spijkenisse met vijf punten uit zeven duels een bescheiden plaatsje onderaan de ranglijst bezet en dat PPSC zich met elf punten uit acht wedstrijden aan de kop van IA heeft gene steld. Oefenmeester Arie Kur- ver: „We moeten zeker niet naast onze schoenen gaan lo pen. Het feit dat PPSC boven in meedraait is een ongekende weelde en het zegt voorlopig helemaal niets". In de vijfde minuut kwam de openingstreffer op het score bord. Vanaf de ogenschijnlijk onmogelijke afstand van meer dan dertig meter nam Carli een directe vrije schop in een keer op het doel. Tot ieders verbazing plofte het projectiel langs de verbijsterde Veenman in de touwen. Nogal gelukkig kwam PPSC even later op 0-2 toen Arnold Mohunlol in buitenspelpositie mocht doorgaan van het arbi trale trio. Zijn voorzet was een gewillige prooi voor de inko mende Jan 't Hoen. In de twintigste minuut was het spektakel compleet toen Carli op identieke wijze als bij het eerste doelpunt Veenman ver schalkte. Dekkingsfout Ondanks dat de strijd vrijwel beslist was, koos Spijkenisse vrijuit de aanval. Dat had In derdaad resultaat. Na een half uur wist de, in de rest van het duel, matig acterende Wim Tijl goed te profiteren van een dekkingsfout bij de gasten en de marge tot 1-3 te verkleinen. Ook deze stand was evenwel geen lang leven beschoren. Op slag van rust faalde de buiten- spelval van de thuisclub (Tijl kwam te laat terug) waarna Carli beheerst 1-4 op het sco rebord bracht. Na de hervatting bleef Spijke nisse drukken maar een knap schot van Aren Buvens en een schitterende kans voor Tijl (vanaf drie meter hoog over) ten spijt bleef de score onge wijzigd. PPSC-trainer Kurver na afloop: „Dit was één van de betere wedstrijden van PPSC. Het was nog niet helemaal perfect maar in grote lijnen liep het precies zoals ik wilde. Daarbij beschikken we na tuurlijk over een man als Car li. Twee keer in een wedstrijd zo'n goal maken, dat zie je niet vaak". Vlaardingen Cion en GTB hebben elkaar in een smakelo ze derby in evenwicht gehou den (1-1). V -jral de tweede helft was n? welijks om aan te zien en bleien alleen de soms te grove overtredingen (Jan den Breejen contra John Roe- ters) nog aanleiding voor wat opwinding. De ploeg van trainer Henk Steenbergen begon sterk aan het duel en zette Cion gedu rende een half uur onder druk. Leo de Koning was de enige die uit dit offensief kon scoren; 0-1. Vijf minuten daar na lag de gelijkmaker al in het net, afkomstig van de voet van Ron Bongers, De tweede omloop was van een veel minder gehalte en er deden zich nauwelijks nog doelrijpe situaties voor. Cees Stam was de beste man van het veld, maar alleen kon hij Cion ook niet op sleeptouw ne men. Maassluis MSV '71 zit zonder oefenmeester. De KNVB heeft de licentie van Hans van der Knaap ingetrokken en hem een voorwaardelijke schor sing van twee maanden opgelegd. De vereniging kreeg nog eens een boete van 100 gulden. Van der Knaap was aan zijn eerste seizoen bezig als trainer. Hij beschikt evenwel niet over de ver eiste papieren. De KNVB verleende dispensatie, maar Van der Knaap zou dan wel moeten worden toegelaten op de trainers- cursus. De besnorde trai ner deed inderdaad toela tingsexamen, maar hij werd afgewezen. Met zijn werk bij MSV '71 ging hij gewoon door. De VVON werd echter door buiten staanders ingelicht en seinde de KNVB in, die daarop maatregelen nam. Tot grote, woede van MSV '71 voorzitter Wim Caron: „Verraderswerk is het", klinkt het verongelijkt uit zijn mond. „Wij kun nen geen dure trainer be talen en hadden in Hans van der Knaap een voor ons ideale oefenmeester. Dat bij voor de cursus is afgewezen is niet onze schuld. Er waren tachtig kandidaten en maar een paar werden toegelaten. Toch neemt de KNVB maatregelen tegen een klein clubje als MSV *71. De WON is schijnbaar constant op de hoogte ge houden van de ontwikke lingen bij ons." Hans van der Knaap functioneerde overigens tot volle tevredenheid van het bestuur en de spelers. Wim Caron: „Het ging uit stekend. We hebben een heel jonge groep, de ge middelde leeftijd is onge- door Chris Woerts -veer 21 jaar en je begrijpt dat de ontwikkeling van de laatste weken nadelig ïs voor de concentratie in de groep. Ik weet dat cr veel weerstanden bestaan tegen de weg die wij als bestuur gekozen hebben. Ook binnen de vereni ging, maar de leden die nu protesteren begrijpen niet dat ze de eigen vere niging benadelen." MSV '71 zoekt nog naar een oplossing voor het probleem. Wim Caron: „Voorlopig trainen de jon gens zonder trainer. Ze krijgen een beetje instruc ties van oud eerste elftal spelers en daar moeten ze het mee doen. Geen ideale situatie natuurlijk, maar we kunnen momenteel niet anders." En wie zal bestrijden dat de rood-witten recht hadden op de halve winst. Dat daaraan echter een enorme blunder van Hoekse Boys-doelman Dik Bos te pas moest komen, is te kenend voor de onmacht van de 's-Gravenzandse aanval. Henny Langenberg en Peter Bax, de twee spitsen die moes- Vlaardingen Cor Nieuwenhuizen was niet aanwezig bij de wedstrijd ZwaluwenDUNO (5-1). Na een turbulent ver lopen week, met allerlei publïkaties over het feit dat Nieu wenhuizen door 'supporters' zou zijn bedreigd, had het be stuur van de Vlaardingse tweedeklasser nadrukkelijk be hoefte aan rust. Men vond het daarom beter, dat de momen teel veelgeplaagde trainer een weekje verlof nam. Nieuwenhuizen dus één week op non-actsef en dat zat hem bepaald niet lek ker, hoewel hij zich, in te genstelling tot vorige week, daar verder niet over uit liet. „Op advies van de WON heb ik besloten geen commentaar meer op de hele situatie te geven. Als je me echter goed kent, dan weet je hoe ik me nu voel. Ondanks alles probeer ik echter zoveel mogelijk me zelf te blijven en dat gaat me gelukkig redelijk af. Ik hoop dat ik dinsdag gewoon weer aan de slag kan". Voorzitter Roel Schipper vind het maar een onver kwikkelijke affaire, die zijn vereniging, volgens hem, onterecht in een kwaad daglicht stelt. „Het enige dat ik wil is rust rondom Zwaluwen. We moeten de zaak afstandelijker gaan be kijken en alles tot de juiste proporties terugbrengen. De indruk is gewekt dat de be dreigingen door leden van Zwaluwen zouden zijn ge uit, maar zolang dat niet is bewezen, weiger ik dat te geloven. We gaan zo snel Hoek van Holland Wim van Buuren, de oefenmeesiei van 's-Gravenzande, kon het niet laten erop te wijzen dal het gelijkspel (1-1) van zijn ploeg bij Hoekse Boys terecbi was. „De inzet en de werklust van 's-Gravenzande maakte deze wedstrijd tot één van de beste van dit seizoen", meende hij en dat standpunt werd door de bestuursleden van 's-Gra venzande gretig bevestigd. ten proberen de Hoekse verde diging open te leggen, kwa men er in feite de hele wed strijd niet aan te pas, omdat aj werden lamgelegd door Louis Knipscheer, Ton Driessen (die al voor rust de geblesseerde Alfred van Os kwam vervan gen) en de ook nu weer abstt- lute uitblinker Alex Pepping Van Buuren mocht dan opti mistisch zijn, zijn collega Cor van Rooij benaderde met zijn uitspraak 'zeer matige wed strijd' wat beter de realiteit Vooral in de eerste helft kon het publiek niet warm lopen voor de povere vertoning die slechts éen hoogtepuntje ken de in een hard en hoog schot van Ron Seliers, dat door doel man Arie Boon uitstekend: werd verwerkt. Voor het overige lieten de ver dedigers geen steken vallen Het directe spel van 's-Gra venzande werd veelvuldig on derbroken en Johnny Persoon en Dik Staalduinen ontregel den het breedtespel van Hoek se Boys, voor zover dat op het middenveld al niet gebeurde door de sterk spelende Peter van den Burg. Pas in ue ucm de wedstrijd een beetje op. Na dat Hoekse Boys tevergeefs had geprobeerd om een licht veldoverwicht doeltreffend ut! te buiten, gebeurde dat tenslot te toch via een vrije trap. Royaal buiten het strafschop gebied legde Erik Klok terug op Alex Pepping die hard en verwoestend uithaalde. Centi meters aan de binnenkant van de linkerpaal en onbereikbaar voor Boon suisde de bal in tie touwen. Hoekse Boys leidde met 1-0 en leek eindelijk eens kans te maken op een over winning op 's-Gravenzande. Immers, de bezoekers waren tot dat moment niet echt ge vaarlijk geweest en werden dat in feite ook niet. Maar kwartier voor tijd liet Huw Troost van een meter of veer tig een wanhoopsschot los, da' recht op Dik Bos afging. i* Hoekse doelman probeerde k stompen en tussen de beitij vuisten door verdween de 1" in de touwen. „Onbegrijpelijk, maar zulM dingen kunnen gebeuren", al dus Cor van Rooij, die zich op nieuw een overwinning dod de vingers zag glippen- goed leidende scheidsrechts J- de Jong trakteerde Bart Bosgieter op een boeking gen te ruw inkomen. M mogeiijk met alle betrokke nen om de tafel 2itten om tot een oplossing te komen". Opmerkelijk genoeg speelde Zwaluwen uitgerekend te gen DUNO de beste wed strijd van het seizoen. Met Maarten Keizerwaard op het middenveld en Leen Pijpers in een vrije rol liep het als een trein bij de Vlaardingers. Er was nog geen minuut gespeeld toen Maarten Keizerwaard een vrije trap van Peter Ro- meijn, die in eerste instantie door de doelman was ge stopt, alsnog in het doel werkte: 1-0. Dat doelpunt gaf Zwaluwen het nodige vertrouwen. Met een fraaie solo Het Bas van der Leiie na een kwartier 2- 0 aantekenen. Nog voor rust kwam de thuisploeg via Ton Gunter op 3-0, na een mooie combinatie met Van der Leije. DUNO kon na de thee even iets terug doen, maar door doelpunten van Pijpers en Ernst Kegel kwam Zwalu wen niet meer in de proble men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 4