14 WATERWEG Federatie herinnert Ben W aan voornemen Minder betutteling in dienstencentra AGENDA Huisartsen zeer tevreden over Schielandzieken EMM II Vlaardingen maakt kennis met profs van gospelrock deinties Centrum 2000,- beloning ii Adviesbureau Jeton Sipt Nicoiaas Zwarte Piet Kleiweg 221 DeAlpha- tronic Micro Computer schrijft rekent calculeert factureert is tekst verwerker en boek houd machine van Adler Welzijnswerk kan zó niet meedenken Vier buitenlandse toppers Gemeente nog in de slag met ministerie 1010-1441441 Rotterdams Nieuwsblad woensdag 23 november 1983 RW [iiniiiii!iiiiimiii!iiin!ii!iiiiiiiti»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiMiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiMi!i)iiiiii!iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuimiiiiiiiiiiiimiiii!iiiii!isiiiin!i!!iiiiiiiiiiiinnii!iiiiiiiiiiiiiu!iiiniiiiiiii!iiiuiiiiiEiimiiiiiiiii!iiiii!iiiiiiiii Schiedam De Federatie van Schiedamse instellin gen voor sociaal-cultureel werk en samenlevingsop bouw slaat in een gisteren openbaar gemaakte brief het Schiedamse gemeentebestuur om de oren met be leidsuitspraken, die B en W zelf hebben gedaan in het collegewerkprogramma tot 1986. De Federatie verbaast zich er in hoge mate over, dat nu nog niet bekend is op welke activiteiten in het sociaal-cultureel werk voor 1984 bezuinigd moet - worden. De instellingen (clubhuizen, buurtwerk, welzijnswerk) kunnen op die manier onmogelijk een ^behoorlijk programma rond krijgen, want het is niet Z bekend of er subsidie tegenover zal staan, aldus P.F. 7 van der Ploeg, sinds kort voorzitter van de stichting - Federatie. Zo wordt het ondoenlijk, redeneert de Federatie, dat de instellingen meedenken over de bezuinigingen. Er is bezorgdheid, omdat de instellingen op die ma nier ondergeschikt worden gemaakt aan plotselinge beleidsuitspraken van het gemeentebestuur, zonder dat de kans gegeven is zich te beraden op de effecten van die eventuele bezuinigingen. Clubhuizen bij voorbeeld zouden dan moeten schrappen, nadat alle activiteiten al zijn vastgesteld. De Federatie noemt die situatie volstrekt tegenstrijdig met bepalingen hierover in het collegewerkprogram (CWP), Daarin staat op pagina drie bijvoorbeeld, dat het voor de gemeente van belang is, als er krachten in de samenleving 2ijn, die de taak van de overheid helpen verlichten. Schiedammers zullen zelf willen meedenken over hun woon-, leef- en werksituatie en hier invloed op willen hebben, citeert de Federatie uit het CWP, met de toevoeging dat de gemeente dan wel richtlijnen dient aan te geven. De Federatie is nu bang, dat deze 'goede principes' opzij gezet wor den. „De ontwikkelingen moeten ons niet overvallen, wij moeten eventuele ernstige situaties onder ogen zien en daarop antieiperen", citeert de Federatie nog maals uit het CWP, maar het moet niet betekenen dat het onderkennen van die ernstige situaties als mosterd na de maaltijd komt. De gemeente moet tij dig laten weten, waar de instellingen in het sociaal- cultureel werk aan toe zijn, vindt men. Anders staat de inspraak op het spel en ook dat zou in strijd zijn met wat het CWP over inspraak zegt, aldus de Fede ratie. PSP/PPR-raadslid Bart de Leede vroeg maandag avond naar de beleidsvorderingen rond de volwasse neneducatie (VE), maar wethouder Hafkamp liet we ten pas in het vooijaar van 1984 hier dieper op in te kunnen gaan. ifriiiirtjiiiiijiijiiriiriiiiiiiMiiinifiiiMiiiiiiiiririirnHiiiriiiiiiHinjitjiiiriiifiijrHiifiiiiiiiiiriifiiiifiiinfiriiiijjiiiiiiiiriJiiifiFiniiifiiiiJjiiiiiriiniriiiiiiiiEiiHitiiiiniiiiiiriiifJiiniiiifjiiiiiiiiUJiiiHiinniiiiiiiifiiiiiiiiniiiiiJiririiriiiiififKiiifiifinHiinifiiiiuniiiiiir Vlaardingen Een tijd lang werd bij het woord gospelmu ziek direct gedacht aan een zanger(es) met een gitaar óf een jongerenkoor met combo. Die tijd ligt ver achter ons, want de gospelmuziek is ein delijk Volwassen' geworden. Vrijdag 25 november wordt in de Vlaardingse Lijnbaanhallen een gospelconcert gegeven, waaraan vijf topgroepen uit dit genre meewerken. Vier van de vijf groepen komen uit het buitenland en zijn in Neder land redelijk bekend. De enige Nederlandse band is Lose to win. Deze funk-rock groep is een voortzetting van The Chalïangers, die in 1979 uitelkaar gingen. De groep heeft in West-Duitsland deel genomen aan een festival voor beginnende bands, maar werd verzocht zich terug te trekken, omdat men hoog boven het ni veau van de andere deelne mers uittorende. De Engelsman Adrian Snell is al verschillende malen te zien geweest op de Nederlandse te levisie. Hij maakte tot op he den zes Ip's waarvan één met het Boyal Philharmonic Or chestra. De uitvoering van The Passion werd door de NCRV uitgezonden via de te levisie. De vroegere drummer van Paul McCartney, Joe English, is in de Verenigde Staten een veel gevraagde artiest. Hij maakte deel uit van Jam Fac tory, een band die optrad met grootheden als Janis Joplin, Steve Miller en Jimi Hendrix. Later werkte bij samen met The Allman Brothers. Met McCartney nam hij het album Venus and Mars op en toerde drie jaar door alle landen van de Wereld met de ex-Beatle. Jan Groth is in Denemarken een bekend artiest. Hij wordt vrijdagavond begeleid door de band van Joe English. De hard-rock groep Jerusalem be hoort in Zweden tot dc absolu te top tri die muziekstijl. De concerten beginnen om ze ven uur. Vlaardingen Behalve ont- spanning, middagjes sjoelen en klaverjassen, worden er nu Z meer leerzame dingen gedaan 'r voor ouderen in de Vlaarding- j se dienstencentra. Dat is een gevolg van ervaringen tijdens het project Op uw gezondheid, dat door de raad voor het ou- Z deren werk werd gehouden. - Onderzoek naar de leefsituatie van ouderen in Vlaardinger- Ambaeht/Babberspolder, dat T volgende week begint, moet leiden tol nieuwe aanpassin- gen. „Het aanbod is heel lang betuttelend geweest", 2egt Marja van Houten van de j GGD. Daar komt een beetje t verandering in. j ■*Op de bijeenkomsten van het project spraken ouderen met -deskundigen en met elkaar Zover hun gezondheid en wat •'ze daar zelf aan kunnen bij- dragen. „Het aanbod in dien- f stencentra is heel lang beperkt 1 gebleven tot ontspanning", '*2egt Hans Koldenhof van de Raad voor het Ouderenwerk. „Andere, educatieve dingen, daar werd een beetje tegenaan gekeken, maar het blijkt goed 'te kunnen." Hij trekt de con- Negen in VUT Negen personeelsleden van de ONS in Schiedam gaan in de maanden november en decem ber met de VUT. Het zijn G. van Schaik, J.J. Zonruiter, H, Schouwenburg, H. Butter, A. Ram, G, Koeten, H.W. Gaste- - laar, K. Willebrands en G. Rops. De heer Van Schaik, chef van de technische admi nistratie, hoofdafdeling Gas en Water, werkt op dertig no vember veertig jaar bij de overheid. J.A.M. van den Berg, adminstrateur van de hoofdafdeling administratie is dan eveneens veertig jaar m overheidsdienst. clusie dat in de toekomst min der aandacht moet worden ge schonken aan ontspanning en meer aan educatie. „Eindelijk eens iets nuttigs, in plaats van altijd sjoelen", was de reactie van een oudere op het project. Uit een enquête die tijdens 'Op uw gezondheid' werd gehou den is de raad wel een beetje ■wijzer geworden over de voor zieningen waar ouderen be hoefte aan hebben. Maar die gegevens zijn niet erg be trouwbaar, omdat de groep die het project bezocht niet repre sentatief is voor de meer dan tienduizend ouderen in Vlaar dingen. Daarom wordt eind deze week een onderzoek ge start in Vlaarcünger-Ambacht en de Babberspolaer, zodat de raad beter kan ingaan op de behoeften van ouderen. Oudere vrijwilligers Voor het onderzoek zijn drie honderd mensen uitgekozen, die door dertig oudere vrijwil ligers worden bezocht. Die vrijwilligers zijn voor een deel gerecruteerd uit de Vlaarding se ouderenbonden, omdat ook die baat kunnen hebben bij de gegevens die uit het onderzoek naar voren komen. Vlaardin ger-Ambacht en de Babbers- poider zijn stadsdelen waar veel ouderen wonen en waar weinig voorzieningen zijn. De enquête behelst vragen als: wie kunt u in geval van nood te hulp roepen; doet u zelf uw boodschappen; hoe vaak komt u in het dienstencentrum; vindt u het belangrijk dat er in de wijk een ontmoetings plaats voor ouderen komt? La ter wordt het onderzoek mis schien over heel Vlaardingen, of zelfs de hele regio gedaan. Dat zou dan in februari moe ten gebeuren, als de gegevens uit dit eerste onderzoek zijn verwerkt. Die verwerking vindt plaats op de katholieke hogeschool in Tilburg. Gebrek aan geld hoeft er vol gens de initiatiefnemers, de raad voor het ouderenwerk en de GGD, niet toe te leiden dat met de uitkomsten van het on derzoek niets gebeurt. Kolden hof: „Een heleboel dingen kunnen met weinig kosten verwezenlijkt worden. Maar mochten de mensen vragen om een verzorgingstehuis in de wijk dan zal daar vast geen geld voor zijn." De ouderen krijgen in ieder geval meer te zeggen over hun eigen voor zieningen. Bewoners kiezen kleur Vlaardingen Begin volgend jaar zullen de eerste 240 Muwi 1-woningen opgeknapt wor den. Voor de overige 454 hui zen moet nog een aanvraag worden ingediend bij het mi nisterie. Volgens een voorge stelde nieuwe subsidieregeling zouden de huizen die het laatst worden opgeknapt minder huurverhoging moeten op brengen dan het eerste contin gent, De gemeente probeert nu bij het ministerie gedaan te krijgen, dat de huurverhoging gelijkmatig wordt verspreid over alle 694 huizen. De bewoners zijn deze week in de gelegenheid een kleur te kiezen voor de buitenkant van de huizen. De architect heeft een paar voorstellen gedaan en de bewoners kunnen op een intekenlijst hun voorkeur aangeven. Het eerste deel van de MUWI, dat volgend jaar wordt aangepakt, ligt tussen Kethelweg, Lobeliastraat, Mei doornstraat en Van Hogendor- plaan. De opknappers begin nen in de Lobeliastraat en werken naar de Van Hogen- dorplaan toe. De opknapbeurt van het hele complex zal, als er aan een stuk kan worden doorgewerkt, bijna twee jaar in beslag nemen. -Woensdag 23 november LHofpïeintlieater: 20.15: 'Aan hei -langste eind' black comedy van Joe -Orton Mei Kitiy Courbots. Gerard JXhoolen. Matthias Maat en Jaap ••Woogstra. Luxortheaten 20.15: Musi- £cal 'Evenaar* met o a. Jos Brink, Lu- _pie de Lange, Frank Sanders, Simone -KJeinsma en. Georgette Hagendoorn. -Piccolotheater: 20.30: Poézie Hardop **Eksel' teksten van Breyten Breytert- ,bach, met Arend Bulder. Ineke Holz- *-hous en Froukie van Houten. De jJLantaren: 20.30. Het Werktheater -aiet 'Dikke vingers*. Stadsgehoor- - zaal: (Vlaardingen) 20.15*. El Theatre ~del Arte met 'Sangre Flamenc'. -Kunstmin: Dordrecht. 20.15: Mario- nettemheater Feike Boschma met ^De Plaag'. De Doelen: 12.45: Koffie concert door het Circle Ensemble. -Manuel de Faila-programma. 20.15. -Rotterd PhJh Orkest. Theatercafé jDe Schouwburg: 20.15:1.s.m. Goethe -Instituut; Duitse experimentele films ""Vanaf het begin tot 1970. Theater LZuidpiein: 20.15: WerKcentrum Dans -met premxèrres van Jan Muylaert en TTan Hein van Tol. Verder 'Final' Ali- Üxe/Kathie Gosschalk Voor de aan- -vang "muziek voor 1 piek' door het fAttaca-enserable. De Klimmende Dieven IJsselmor.de, 14.00: Theater- -groep Kwiebus met 'Droomboom' <6- "12 jaar). Eomeynshof: Ommoord. «.14.00: Kindertheater m de wijk; Het -Speel theater met 'De buurman en de Cbruld* <8-13 jaar). Poppentheater -Belle Psss: Waterloostraat 137b, *14 30: Het poppentheater speek 'Bij Ü#e Binnenste Buitelaar'. Ahoy* Com plex: 20.00: 'Holiday on ice' Ameri- ricaanse itsrevue. ^Donderdag 24 november plofpleintheater: 20.15: Aan het Hangs te eind" black comedy van Joe iprton. Met Kitty Courbots. Gerard Zrhoolen, Matthias Maat en Jaap --Hoogstra. Luxortheaten 20.15: Musi cal 'Evenaar' met o.a Jos Bnnk, Lu- £oe de I^nge, Frank Sanders, Simone ^Kl eins ma en Georgette Hagendoorn. ^De Lantaren: 20.30; Het Werkthea ter met 'Dikke vingers'. 21.00: Vals —bloed met 'Usher*. De Doelen: 20.15: .."Rotted. Philh. Orkest. Hef BerenH: 22 00. The Mark Lewis Band (jazz). Ontmoetingscentrum 'De Tuyter'; Nachtegaalstraat 8, Krimpen a d. IJs- sel, 20 15: Pianoconcert door Elisa beth Nijenhuts, Stadsgehoorzaal: Vlaardingen, 20.15: Tineke Schouten met haar 'Wan Woe men Sjow' Grote Kerk; Vlaardingen, 12.45: Lunchcon cert door de organist A ad Zoutendijk Bibliotheekteaten 12 00; Lunchpau- zefilm '39 Steps* van Hitchcock. Ahoy' Complex: 20.00: 'Holiday on ice' Amerikaanse ïjsrevue. Bioscopen Alhambra 1: 'Brandende liefde' (16) dag 2.00-7.00 en 9.30 u, woe. 7.00 en 9.30 u Alhambra 2 'Return of the Jedi' (16) dag 2,00 en 6.45 u, en "Sop hie's Choice" (16) dag. 9.15 u. Calyp so 1: 'Trading places' (al) dag. 2.00- 7 00 en 9.30 u Calypso 2: 'Cheech and Chong still smoking in Amster dam' (16) dag 1 45-6.45 en 9.15 u. Ca lypso 3: "Tirolers weten van hete wanten' <28) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m ma 'Blue Jeans' (18), di. en woe. "Expose me now* (18) dag. 12.15-2 00-3.45-5.30-7.15 en 9,00 u. Cineac (Beurs): 'Caligula II' (ai) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u Cineac (Bij enkorf): 'Octopussy' (12) dag. 2.00- 6,45 en 9.30 u. Cinerama 1: "The Os- terman weekeind" (16) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 2: 'De Illusio nist* (12) dag. 1.45-6 45 en 9.15 u. Ci nerama 3: "Superman-3" (al) dag 1,45- 6.45 en 9.15 u. Cinerama 4; 'Man, vrouw en kind' (al) dag 6.45 en 9.15 u, ma. en di 1.45 u. Cinerama 5: '2001, A space odyssey' (16) dag. 8.00 u, ma en di. 2 u. Corso: 'Het huis bij het kerkhof (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Kriterion: 'Hans, hel leven voor de dood' (16) dag. 8 00, ma. al leen 9.30 u. Lumiere 1: 'Return of the Jedi' (al) dag. 2.00-6.45 en 9,30 u. Lumiere 2: 'De Mannetjesmaker* (al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: "The Bronx Warriors' (16) dag. 1.45- 6.45 en 9.15 u. Lumiere 4: The mea ning of life* (I6)dag, 1.45-6.45 en 9.15 u. Metro-1: 'Battletruck' (al) vrij. en zat. 7.00 en 9 30, ma di. en woe. bin go. Metro-2: 'Streetfighters' (16), vrij. t/m zond. 7.00 en 9.30 u. 'Zweedse sexparties' (18) do. en ma t/m woe 8.00 u. Hex: "Meisjes die er van lus ten' (18) dag. van 10.00 u. s" morgens tot 10.00 avonds, zat. en zond. 12.00-10.00 u. Thalia: "La Traviata' (16) dag. 2 00-7.00 cn 9.30 u. 't Ven- ster-1: Narayama* (16) dag. 19.30 u en 22 00 u, ma gesloten, 't Venster-2: 'Het land van mijn ouders' (16) dag. 20.00 en 22 30 u, ma. gesloten. 't Ven- ster-3; 'De Graalcycms' Syberberg- programma dag 19.30 met o m. ds. 18.30 uur de 'Hitier film" (16) ma. ge sloten. Kindervoorstellingen Ai ham b ra-I: 'Vol gas met Herbïe' dag. 2.00 en 6.45 u. Cinerama-4: 'Fiashdance' woe. 2 00 u. Cinerama- 5: 'Walt Disney's tekenfilmparade* woe 2 00 u. Metro-2: 'Billy Turf' woe. 2.00 u- Passagetheater: (Schiedam) 'De gelaarsde kat als krachtpatser' •woe. 2.00 u. Diversen Artsenboodschappendienst: Tel: 206611. Integraal Kankercentrum Rotterdam: Telefoonbaken voor vragen over kanker* l.K.R. Tel: 010- 634130. Raad en Daad: Vragen kun nen schriftelijk worden gesteld aan Redactie Sijthoff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA Den Haag Op donderdag kan tussen 9.00 en 11.00 uur telefonisch informatie worden ingewonnen op tel: 070- 190749. G.E.B. Voorlichtingscen trum Rotterdam: (Rochussenstraat 198, Tel: 010-575840.) Voorlichting over energie, besparing, CAI, tane ven ed Openingstijden maand, t/m vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefonische Hulpdienst Rijnmond: Rotterdam 010-362244, Schiedam 010-731161. Voor hulp bij maatschappelijke geestelijke noden. Telefonische hulpdienst voor jongeren: Tel: 010- 552539. dag. van 17.00-24.00 u. Tele fonische Hulpdienst Spijkenisse: (van 19.00 tot 03.3D u): Tel: 01880- 25952. H.I.C- Hulp- en informatie centrum Postkantoor Coolsmgel Tel: 172929, sociale en culturele informa tie, rechtshulp, studie en onderwijs zaken. vacaturebank, loontechniscne dienst enz. Geopend maand. 11.00- 17 00 u, dinsd. t/m vrij. 8 30-1700 u. Anonieme Alcoholisten Werk groep Rotterdam: Bergweg 307a, tel: 673815, voormensen met alcoholpro blemen. Crisiscentrum Rotterdam: Mathenesserlaan 270, tel: 763944. Voor mensen met accute problemen op elk gebied. Geopend 24 uur per dag ook zaterdag en zondag. Schiedam Verheugd heeft de directie van het Schielandziekenhuis vastge steld, dat er geen ontevreden huisartsen in Schiedam zijn, die hun patiënten lie ver doorverwijzen naar ziekenhuizen buiten Schiedam, Hiervan was een halfjaar geleden spra ke. Het was de patiëntenbelangenvere niging Schiedam (PBVS) ter ore geko men dat sommige leden werden doorge stuurd naar ziekenhuizen, alleen omdat een enkele huisarts problemen had met specialisten van het fusieziekenhuis Schieland. Tijdens de zomerperiode had verpleeg kundig directrice Corry de Frel-Schop toegezegd, dat met groepen huisartsen overleg zou plaatsvinden naar aanlei ding van deze geruchten. Dat contact heeft nu inderdaad plaatsgevonden, al dus haar collega Cees Vlootman, me disch directeur van het Schielandzie kenhuis. Corry de FreS-Schop: contacten... „En dat is heel bevredigend afgelopen," zegt hij. „Het contact is nog gaande, in steeds wisselende groepjes van huisart sen, maar tot nu toe is allerminst geble ken dat men moeite heeft met ons zie kenhuis. Het is gelukkig helemaal niet waar, dat huisartsen aan ons ziekenhuis voorbij willen gaan. Er is wel, en dat is logisch, sprake van een wisselwerking. En die houdt in, dat mensen die dich terbij het Holyziekenhuis wonen mis schien in een enkel geval eerder daar- naartoe gaan, en dat soms Vlaardingers eerder in het Schiedamse ziekenhuis worden opgenomen." Volgens Vlootman heeft de huisartsen- vereniging Schiedam zelfs te kennen gegeven zeer tevreden te zijn over de intensieve contacten, die er met het plaatselijke fusieziekenhuis zijn. „Men zegt dat het contact nergens zo goed is ais bij ons," aldus Vlootman. De contac ten van de laatste tijd, naar aanleiding van het PBVS-gerucht, versterken dat goede contact alleen maar, volgens de medisch directeur van Schieland. Sinterklaas De wijkvereniging Hoofdste- denbuurt geeft aanstaande woensdag een groot Sint Ni- colaas-feest voor de zoete kindertjes (tot en met tien jaar). Het feest begint om twee uur 's middags. In het voorprogramma zullen een clown en een goochelaar hun kunsten vertonen. Uitkeringen De Vlaardingse vereniging Vrouwen in de Bijstand start donderdag een cursus over sociale verzekeringen, voor mensen die van een uitke ring moeten leven. Er ko men allerlei praktisch zaken aan de orde. De cursus duurt zestien weken en wordt steeds gehouden op donder dagochtend tussen kwart over negen en half twaalf. Plaats van handeling is wijk- centrum 't Nieuwelant aan de Goudsesirtgel en de kos ten zijn miniem: een gulden voor de hele cursus. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij Hanneke Kooiman (745660), Lenie Bosselaar (74S390) of Nel Versteege (357048). Klaverjassen Elke vrijdag tot en met de kerstdagen is er in wijkcen trum De Heipaal (Meerkoet- o.raat in Vlaardingen) en mogelijkheid tot prijsklaver- sen. De entreeprijs be draagt een rijksdaalder. Energiebewust Onder het motto 'Heeft ener giebesparen wel zin?' houdt qe bewonersvereniging Schiedarn-Zuid zaterdag een. tentoonstelling, die de wijk bewoners duidelijk moet ma ken dat via eenvoudige in grepen de stookkosten met tien, twintig procent terug te dringen zijn. Die expositie wordt van twee tot vier uur 's middags gehouden in het schoollokaal aan de Zwarte- waalsestraat 16. Hier wordt volgende week dinsdag avond bovendien een infor matieve bijeenkomst gehou den, waar een delegatie van de Hoekse milieubeweging Energie Anders voorbeelden, komt geven van isolatie. Ook komen er inwoners van -Maassluis, die vorig jaar een experiment begonnen met 'zuiniger stoken. ITE KOOP AANGEBODEN rxao Heren handelaren. Te koop aangeboden partij KERST KAARTEN/PAKJES. Tel. 010- 197665. Gevraagd: Hel MEISJE voor ge zellig privéhuls, part-time mog. Info 010-140254. T.k. legen concurrerende prij zen. Hardhouten RAMEN, kozij nen en deuran. 010-847101. ROTTERDAMS NIEUWSBLAD GRATIS Inschr.l Brava Dale Service. Huw. en rel. bemldd. Dag. 9-23 u. Inl.: 01805-3628. Loes Hamaker Busreizen. Al- leenst. zaterd. 10 dec., winkelen in Düsseldort 29,50 m. koflfe- /gsb. zaterd. 24 dec. 10-dgs. KERST NIEUWJ.REJS Val kenburg. Prima verzorgd, mooie exc., veel gezelllgh. en vertier 625,-. Dumasstr. 183, R'dam, 010-329703. KENNISMAKING EENZAAM? Prol. Interkerk, hulpdienst heelt ot zoekt con tact voor allen. Bel 070-648176 of schrijf vrijbl. uw wensen naar: Postbus 61223, Den Haag. Ab- sol, geheimh. Opger. 1938. Jong uitziende MAN, 48 jr. met vaste baan, woning en auto, zoekt slanke vrouw, 30-45 jr, voor een eerlijke relatie op te bouwen. Br. met eventueel tefe- foonnr. en foto op erewoord re- tour ander nr. SP 90B58. ALLEENSTAANDEN, 2 dec. dagtocht Essen, kofffe/geb, reisverz., 29,-, m. diner 44.-; 11 dec. Brabant all-ln, ƒ57.-; Kerst 24/12 t/m 2/1, 10 d. Zwarte Woud, Did., all-in 890, nog enkele plaatsen vrij. Onze praatavanden 24. 27 nov„ 1 dec., St. Nic. en 8 dec. Huybers Busreizen, Hoflaan 84, R'dam. Tel. 010-144463. TE KOOP GEVRAAGD Wij adverteren klein, maar ko pen wel ALLES. Tel. 767997, 764332, 769042. Wij geven een goede prijs voor uw gebruikte MEUBELEN, bankst., eeth., Ijsk., gasf.. slaapk. enz. Hele of ged. inboe dels, 't Centrum 010-365350- 115466. T.k. gevr. hele of ged. inboedel en onlr. v. woningen en antiek DEN HAAN, Peppelweg 91. Tel. 010-186178-205039. Gashaard SCHOUWMODEL ter overname gevraagd. Tel. 010- 152219. Te koop gevr. oude BAKFIETS - CARRIER met gesloten bak (Batavus). Tel. 010-670594 na 18.00 uur. ITE HUUR AANGEBODEN Verhuur van GEREEDSCHAP PEN, keuze uit honderden pro fessionele machines. Breur Ij zerhandel, Vlietlaan 51-5S. Tel. S22544 (6 lijnen). DIEREN EN pi PLANTEN Te huur gevraagd: stukje GROND voor m'n pony. tegen vergoeding. Tel. 070-464772. 20% tot 40% korting op alle merken GASHAARDEN. Dlv. demonstratie-, schouwmodel- len en inrullhaarden met 1 jaar garantie v.a. 200. Inruilgeisers V.a. 100, Reparaties en schoonmaken met garantie van alle merken gashaarden, c.v.- instatl. en geisers. Erkend GEB- installataur Fa. OttB en v. Kol v/h Fa. Roos Co., Zaagmolen straat 153. Tel. 010-667883. Zelf WIJNMAAK artikelen en mandflessen. Boemerang, Ma- thene5serweq 63. tel. 370600. Te koop: HOUTBLOKKEN, open haardturf, vlamkolen, fu- turex, anthraclet, bruinkool, bri ketten, houtskool, petroleum, kattebakkorrels etc. Fa. De Graaf Visser, Vierhavensstr. 75-77, R'dam-W.. 010-761510. Konlakt Buro Ctianial zoekt met spoed nog enkele da mes voor escort en thuiswerk, voor nieuw Am. systeem. Tel. 070-465896. Alle merken onderdelen voor wasautomaten en koelkasten, SERVIDOR. Dordtselaan 35. R'dam. Tel. 010-852711. NIEUW. J.man 21 j.. privé bij u thuis. Uïtsl. vr. Tel. 070- 85.62.10. IVAKANTIEVERBL. H BINNENLAND SPORTVISSEN met m,s. Wes- terschouwen, vanuit Burgh- Haamstede. 01115-1250. Verhuur van MACHINES en ge reedschappen. Breur, Zaagmo lendrift 17-27, R'dam. Tel. 010- 670600. T.k. 1e klas OPEN HAARD- HOUT in piasticzakken (geen stof en blijft droog). Gratis aan huiz bez. door geh. Nederland. Gemengd hout: eiken, beuken, berken en fruitbomen. WIJ leve ren echte m3. Tel. 010- 557573/557577. Nieuwe en demonstratie GAS HAARDEN met kolen- of hout vuur, met 3 jr. garantie, v.a. 795.-. Inruil gashaarden en gevelkachels v.a. 165.-. Nwe. gevelkachels v.a. ƒ369.-. Gel derse potkachels v.a. ƒ795.-. Dlv. koelkasten, fornuizen en 4- pits komfoor met garantie. Ma- thenesserweg 76 en Mljnsheer- enlaan 106. Vrild. kooDavond. Wij hebben de complete GAS HAARDENCOLLECTIE 1983/84 voorradig. De nieuwe Dru, Ben- raad, Faber, e.a. met extra zui nige branders. Prachtige mo dellen met ïm. houtvuur o| kool tjes. Bijzonder fraai afgewerkt met houten lijsten. Ook moder ne modellen o.a. in witte uitvoe ring. Een leuke schouwhaard in antieke uitvoering met lm. hout blokken reeds voor 698.-. Romantische kachels voor hout, kolen, olie of gas vanaf f 595,-. Muurkachels alle merken en alle afmetingen uit voorraad reeds vanaf 398,-. Plaatsing billijk. Inruilgashaarden met volle ga rantie, vanaf 249,-. Bljverwar- ming voor gas, elektrisch of pe troleum vanaf 109,-. Wij ha ken In op alle prijzen. Bij meer dere apparaten extra korting. Van Woerkom, Oranjestraat 13, Schiedam. Tel. -010-267736. Landelijk erkend Installateur, al 75 jaar een goed adres. Voor gebr. TREINEN, fegos- peelgoed, verzamel- en hobby- .art. naar „De Posttrein", Dorpsstr. 123, Barendrecht. 01806-19539 b.g.q. 17795. Boeken te koop? Bel hét STUPIOBOEK, In- en verkoop van boeken. Tollensstr. 37, R'dam, Tel. 010-655369. Privé exclusief nlvo. 140254. Het betere prive-adres in hartje Rotterdam. Discreet nivo voor Info. 010-140254. ZEEVISSEN met m.s. Castor, Izaak da Costastr. 79. Helie- yostsfuls. 01883-14439-13588. Hotel „DREYEROORD", Oos terbeek, 085-333169. Het hotel ir mevrouw zich uit en me~ rzlch thuisvoelt. IVAKANTIEVERBL. BUITENLAND Voor aanbiedingen Olympus 010-370496. I DQE-HET-ZELF EIKEN OP MAAT, SavelkOUlS Gross., in tafels en bladen, Bergw. Z. 159 Bergschenhoek, 010-221700, „Nwe. tulnblels". bi. eiken, geen vette troep 11x22x260 cm. 34,- p.Bt. Ook werkpl. In Den Polder. HARDBOARD-SPÉCIALITÉ! TEN met witte laklaag ol met duizenden kleine gaatjes of wa tervast voor buitenwerk of te- geilakboard voor keuken of douchecel. Al 50 jaar Wester houthandel, de grootste hout- speciaalzaak van Rotterdam, Cath. Beersmansstraat. Tel.' 2588S8 - 764046. MEUBELEN, K" HUISRAAD ENZ. J Bram Snoek, groot in KLEIN- MEUBELEN, v. Hogendorplaan 55 a. 010-705390. Vlaardingen. LINJA, Rotterdams grootste meubelstotfeerderij en kusserv fabrlek. Grote voorraad meu belstoffen en leder tegen groot hand els prijzen. Bezoek vrijblij vend onze showroom. Geo pend: ma. t/m vrijd. tot 16.30 uur. Vijverhofstraat 86-88. Tel. 010-655466. Speciaal voor Rotterdam, Fa. Soerlng STOELMATTEN, te vens antiekreparatie. Ook 's a- vonds. tel. 020-10612B. IELEKTR. HUISH. Tl APPARATEN j] Mfele, Siemens, Bosch, AEG APPARATEN voor ongelooflijk lage afhaafprljzen. Bel Vink," 01844-2136. Ook's avonds. VERLOREN/GEVONDEN voor degene die mijn tralier terugbrengt of Inl. geeft dal deze trai ler terug komt. Gegevens: merk Tralne, op dubbel assenstel, op vallend groot, om grote zeilboten van 8 mtr. te transporteren, kleur blauw (net gelakt), splinternieuwe verlichting, breed houten gedeelte aan bovenzijde welke niet gelakt was, chassis no. 090279 Ingeslagen in de voorste dwarsbalk, nieuwe banden met reservewiel. Verdwenen; nachl zaterdag/zondag tuss. 24,00 en 03.00 uur op de Pr. Mariannaln. te Voorburg. Inf. gaarne 070- 861906 overdag. Hl DIVERSEN Bi voor alle voorkomende problemen. Wij zijn gespecialiseerd in: Faillissementen Boskhoudproblemen Huurgeschillen Innen van gelden Belastingzaken Informaties betr. kredietwaardigheid Voor inlichtingen kunt u zich melden, zowel schriftelijk als tefo- nisch, op ons adres Molenvliet 224 te 3076 CM Rotterdam, taf. 010-324480. en ontvangen u gaarne in onze geheel verbouwde zaak wa.-za.-zo. 2- 6 uur. Tearoom Bongers Rotterdam, tel. 010-225698. Kunstgebitten v.a, ƒ225.-. Bovan en onder met 2 jr. garantie. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dental Ent., Strevelsv/eg 16, R'dam- Zuid. 010-23159* Inruil NAAIMACHINES met ga rantie, v.a. 125,-. Naaimode- centrum Van Doorn. Gr. Hille- dljk 244, tel. 1S5947, FIGUUR VERBET, door vitaliza- tlemass,, bek. uit media. H. Drlessen. 010-653501. INRUILG AS HAARDEN v.a 249,-, pracht sortering o.a Faber, Dru, Berraad, Jaarsma enz. Ook modellen, alle appara ten met volle garantie. Plaatsing billijk. Fa. A. van Woerkom. lan delijk erkend Installateur, Oran- jestr. 13, Schiedam. Tel. 265673/267736. Al 75 jaar een vertrouwd adres. GLAS IN KOPER, ook antiek glas. Glasfabriek Degens, Oost zeedijk 228-250, R'dam. Tel. 010-110130. Verkoop aan part. ma. t/m vrijdag 8.00-17.00 uur. T.k.: hele en halve VARKENS. Gratis uitgebeend en gratis thuisbezorgd 5,70 p. kg. Tel, 080-779797 tussen 16.00-19.00 GEVELREINIGING en gavelres tauratie. Vraag vrijblijvend prijsopgave. De Smit Gevelclea- ners, tel. 010-657711. Tevens mobiele gritstraalinstallatie. SINT PIET op bezoek voor 47,50. Bel studentencentrale tussen 17,30-21.30 uur: 010- 62.71.62. NAAIMACHINES, Mattl B.V., nieuw en gebruikt, steeds koop jes. Eigen reparatiewerkplaats. R'dam, Centr.: Meent 23, 112381: Zuid: W. centr. Zdpl.. 810088. Leveren en slijpen van SPIE GELS, tafelbladen etc. Snelte levertijd. Breijer Glashandel B.V., Maashaven NZ 13-15, R'dam. Tel. 010-844033. Voor mooie lange NAGELS en goed verzorgde voeten naar Beauty Nalls. Kunstharsnagels 65.-. Pedicure 15.-. Bel voor inl. of afspr. Beauty Nalls, 01Ö- 777439. I (KORTE) U] MEDEDELINGEN Donderde ga v. 24 no v.: W. Sen- gers v.d. Erasmus Universiteit houdt lezing over PEDOFILIE in de Pauluskerk, Maurltsweg 19- 20. R'dam, aanv. 20 u. I COMPUTERS EN SYSTEMEN demonstratie informatie de Aiphatronlc „Micro Bar". VAN HESSEN Kantoormachines b.v.^ Witte WHhstraat 7, 3012 BK Rotter dam. tel. 010-114136. GEBR. DE HOOGE Kantoormachlne3 b.v., Schie- weg 22-24,3039 BA Rotterdam, tel. 010-667122 J. WILHELM Kantoormachines b.v., Chris Bennekerslaan 3, 3061 EA Rot terdam, 1bI. 010-142393. ADVERTEREN DOETVERKOPEN! Joe Sc lid m« gei wc ne: die cal dat vva pla zal sen vai Sc* hee dar Tai dux noc !der (en ton zijn

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 2