iOTIERDAM Gemaskerde Joegoslaaf in steegje doodgeschoten Eerste chartervlucht RAL naar Las Palmas afgelast GRAAGGEDAAM Eerste bezwaarschrift tegen compostering De Uiver niet in trek Geen toestemming van Spanje: Politie staat voor raadsel SchieJandshuis Milder werk' Slachtoffer steekpartij beroofd f in as Rotterdams Nieuwsblad, maandag s&qi RZ/RV/RY/RW 5 december 1983 Rotterdsun De nieuwe luchtvaartmaat schappij Rotterdam Airlines (RAL) heeft zaterdag- haar eerste chartervlucht met va kantiegangers naar Las Palmas (Canari- sche eilanden) moeten afgelasten, omdat de Spaanse autoriteiten op het laatste ogen blik weigerden landingsrechten te verle nen. Directeur André Verlinden ontving vrijdagmiddag uit Ma drid de mededeling dat hij niet welkom was op Gran Canaria. Telefonisch overleg met de Rijksluchtvaartdienst (KLD) in Den Haag en de luchtvaar- Direct nadat de politie de melding had gekregen werd ter plaatse een uitgebreid onderzoek ingesteld ^et slachtoffer. AJi Misini Door een misverstand is zaterdag in het Rotter dams Nieuwsblad een kleurenfoto van pandjes, aan de Rechter Rottekade gepubliceerd. Daardoor bleef de bedoelde illustra tie van het SchieJandshuis helaas achterwege. Onze excuses. ^Rotterdam Jongeren zonder '"werk, die toch aan de slag wil- t len, kunnen bij het Rotter- damse MAI een informatie- boekje krijgen over andere vormen van werk. In de nieuwe uitgave van het MAI staan de regels voor wer- ken met een uitkering, vrijwil ligerswerk, werklozenprojec- ten en zelf een bedrijf begin nen. Het boekje is gratis ver krijgbaar bij het MAI aan de Mauritsweg 58. Botterdam De 27-jarige Joegoslaaf Ali Misini is zaterdagmorgen in een steegje tussen de Boomgaardstraat en de Witte de Withstraat door een onbekende doodge schoten. De man werd getroffen door een kogel in zijn achterhoofd. Het slachtoffer droeg een nylonkous over zijn gezicht, toen hij dood op straat werd aangetroffen. Ook had hij een revolver bij zich. Vermoedelijk droeg hij de kous al, voordat hij werd doodgeschoten. Vlakbij de plek waar het slachtoffer is gevonden, is de achteruitgang van een illegaal gokpand, waarvan de voorzij de aan de Witte de Withstraat is. De Joegoslaaf, die één arm had, lag vlak bij de Boom gaardstraat in het steegje De Kromme Elleboog. Het is slachtoffer is vrijwel di rect nadat hij was doodgescho ten, door een getuige gevon den. Deze getuige ging kijken, nadat hij op straat een knal had gehoord. Van de dader(s) ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Wel is inmiddels bekend, dat Misini de laatste tijd in Brussel woonde en dat hij in gezel schap van vier andere Joego- slaven in Nederland was. De politie weet niet waar deze kennissen zich nu ophouden. Overval? Een van de theorién van de recherche is dat Misini met enkele anderen de illegale gokclub wilde overvallen en dat daaruit een schietpartij is voortgevloeid. Direct na de vondst van het lijk is de politie de gokclub binnengegaan. Er waren nog enkele bezoekers aanwezig, die zeggen niets te hebben gemerkt. Er konden geen aanwijzingen worden ge vonden, die de theorie van de overval bevestigden. Een andere mogelijkheid is, dat Misini ruzie kreeg met zijn mededaders en dat hij door hen is neergeschoten, mogelijk voordat zij aan de overval wa ren toegekomen. De recherche houdt er ook rekening mee, dat het gewoon toeval is, dat Misini vlak bij de gokclub is gevonden. Vandaag zal het gerechtelijk laboratorium onderzoeken of het vuurwapen, dat Misini bij zich droeg, is gebruikt en zal sectie op het slachtoffer moe ten uitwijzen met wat voor vuurwapen hij is doodgescho ten. Het bureau zware crimi naliteit is met het onderzoek belast. De recherche vraagt getuigen van de schietpartij zich te mel den via tel. no. 143144 toestel 5309. De politie wil graag we ten, wie Misini kende en wie hem vrijdagnacht heeft gezien en wie zaterdagmorgen om kwart voor zes een knal hoor den. tautoriteiten in Spanje bracht daar geen verandering in. Er zat voor hem toen niets anders op dan de vlucht te annuleren. De ongeveer 35 passagiers die via de reisorganisatie van Ver linden, Chrïstoffel Reizen, een vakantie op het grootste van de Canarische eilanden had den geboekt, werden zaterdag morgen met een autobus naar Schiphol gebracht. Vandaar vlogen ze met een chartertoes tel van de KLM naar Las Pal mas. De andere passagiers die op Zestienhoven aan boord zouden stappen, waren gasten van Verlinden. Zij kregen de avond voor vertrek telefonisch te horen dat ze voor een vol gende vlucht worden uitgeno digd.^ Verlinden gaat deze week naar Madrid om te proberen alsnog een vergunning te krij gen voor de chartervluchten die hij elke zaterdag wil uit voeren. Voor de eerste vlucht had hij ruim twee weken gele den, volgens hem ruimschoots binnen de voorgeschreven ter mijn, om toestemming ge vraagd. De Spaanse ambtena ren hebben, aldus Verlinden, de afwijzing van zijn verzoek gebaseerd op het feit dat lan dingsrechten voor charter vluchten een maand tevoren moeten worden aangevraagd. De officiële bepalingen van het vliegveld van Las Palmas zijn echter veel minder strin gent. Daarin staat dat het vol doende is, cm zeven dagen voor aankomst een charter vlucht per telefoon of telex aan te kondigen. Vorige week heeft de RAL een lijndienst op Londen-Gat- wick (twee keer per dag) geo pend met een gehuurde Boeing 737. Half december ko men er twee vluchten per week naar Innsbruck bij. Niet alleen proza en pofezie op het toneel, ook (pseudo>acrobatiek ver- maakte het publiek 'Westland moet problemen zelf oplossen9 Hoek van Holland Het eerste officiële bezwaar schrift tegen de voorgenomen vestiging van een com- posteringsbedrijf in Hoek van Holland is bij de deel raad binnengekomen. N.J.van Heijst, die bouwland be zit dat aan het terrein grenst, keert zich tegen de afgif te van een hinderwetvergunning. Het terrein bij het Nieuw Oranjekanaal is eigendom van de Stichting Verwerken Tuinafval Wesdand. Van Heijst verwacht dat de nood zakelijke rust in het agra risch gebied door het inten sief vrachtverkeer wordt Rotterdam is niet massaal uitge lopen voor het bezoek dat de DC 2 Uiver zaterdagmiddag aan het vliegveld Zestienhoven heeft ge bracht. Hooguit tweeduizend men sen kwamen op het historische vliegtuig af. Het toestel waarmee binnenkort de legendarische vlucht Londen-Melbourne van 1934 wordt herhaald, was naar Rotterdam ge komen, op uitnodiging van twee in de Maasstad gevestigde bedrijven die de tocht medefinaneïeren. Uit vrees dat vele duizenden de luchthaven zouden bezoeken, hau de directie van Zestienhoven geen bekendheid aan de komst van het tweemotorige toestel gegeven. Er was zelfs gedreigd dat het vliegtuig moest vertrekken, als de publieke belangstelling uit de hand dreigde te lopen... De Uiver, eigendom van een Ameri kaan en nagebouwd naar de oor spronkelijke tekeningen van de DC 2, maakte met genodigden en personeelsleden van beide spon gers een serie rondvluchten boven Rotterdam. Het bezoek van het toestel aan het vliegveld Welschap bij Eindhoven trok enkele weken geleden vijftien duizend bezoekers. verstoord. Ook de vogelstand zal er hinder van ondervin den. Land- en tuinbouwge- wassen langs de toegangswe gen worden, zo vermoedt de agrariër, ongeschikt voor comsumptie door stof en' neerslag van verbrandings gassen van het passerende vrachtwagenverkeer. Verder vreest hij stankover last, schimmels, ongedierte en plantenziekte, terwijl am moniak en methyldampen en gassen schade zullen veroor zaken. Ook vermoedt hij dat het oppervlaktewater wordt vervuild door chemicaliën en bestrijdingsmiddelen, waar door het water in sloten en weteringen onbruikbaar wordt voor de beregening van gewassen. Door al deze factoren vreest Van Heijst dat de verkoopwaarde van de omliggende gronden be langrijk zal dalen. Daarom meent hij dat de hinderwetvergunning, aan vankelijk door de deelraad geweigerd, niet mag worden afgegeven. „Een milieu-pro bleem van het Westland dient in dat gebied te worden opgelost, in plaats van het af te schuiven naar buurman Hoek van Holland", zo staat in het bezwaarschrift te le zen. Ook van andere buren worden bezwaarschriften verwacht. Rotterdam De idee om, voor sinterklaas op 3 decem ber— een leesmarathon ie houden kwam van Bob den Uyl. De Rotterdamse Kunst stichting waar het literatuur betreft uiteraard vertegen woordigd door Martin Mooij en Joke Gerritsenen de ge- meenbibliotheek gingen op de suggestie in en tot vreugde van de organisatoren reageer den dertig genodigde schrij vers positief. Zo ontstond 'Seh rij verscadeau'. Vanaf vier uur zaterdagmid dag was het een drukte van belang in en rond het theater- zaaltje. Met zoveel deelnemers moest de leestijd uiteraard be perkt blijven: acht minuten per persoon. Een effect dat be kend is van het jaarlijkse poe- try-feest werd hier door die korte leestijd verhevigd: zware kost komt moeilijk over. Het geen wel eens tot gevolg 20 u kunnen hebben dat de auteurs, die zo goed ais ieder ander op een podium naar succes stre ven, hun selectie daarbij aan passen. En dat kan uiteraard het beeld dat het publiek van de auteur heeft, vertekenen. De initiator zelf las een be kend proza-fragmentje van enkele minuten. Er waren ook schrijvers die nieuwe werken ten doop hielden. Het liep te gen de zondagochtend voordat het stil werd in de gemeente bibliotheek. Of er met deze nieuwe literaire activiteit een 3 december-traditie is begon nen, was toen nog niet duide lijk. Rotterdam De 25-jarïge Vlaardinger Y.Sacma, die vrij dagavond op de hoek van de 's Gmvendijkwal en de Nieuwe Binnenweg door een onbeken de met een mes is neergesto ken, is daarbij beroofd van duizend gulden. De verwon ding van Sagma blijkt mee te vallen. De recherche stelt een onderzoek naar de dader in. Er zijn mensen die onze krant nog niet f 1» lezen. Uw beste vriend of vriendin m misschien. Breng daar even f Waani; verandering in. Adres. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I pQs/ en goed beloond! Want voor die kleine| G: moeite krijgt u een telefoonklapper. °°nPkafs: Nadm. ^Perftaar. ^dres; I ft*tcode, I e'sloon: Sfui n0'88-" ",M^bon^Ch"l"ng.. ^Dordrecht Door nog onbe kende oorzaak is café Baccarat -2h de Vleeshouwerstraat in ^Dordtse binnenstad geheel uit- "gebrand. Buren van het eta blissement moesten tijdelijk ei- 1 ders worden ondergebracht in verband met het vuur. De po- litie stelt een onderzoek in naar de oorzaak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3