Goedkeuring opknapbeurt Schiedam-Oost is binnen Stuyvesant m COLLEGE BLIJFT ERBIJ; 'Enquête onder personeel Wilton levert ideeën op' b- luizen Mackayplein worden opgevijzeld UIAABÖINGS 3AGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Biblioteek vijf gulden duurder Problemen torenflat opgelost Rijnmond praat verder met Brokx over bouw programma Af bij tmiddel op bank gesmeerd: billen verbrand rotest tegen gasprijs 'Reijnhout is zelfs nog te optimistisch' IrSör Jaar cel voor gooien brandbom Ruïne bij kerstlieht 75 mille gestolen tutjes. .oei, >W(em ...«-a □wothiweg VRIJDAG S DECEMBER 1933 Vlaardingen De problemen rond de bouw van de flat aan <je Westhavenkade zijn opge lost. Een paar maanden gele den werd het werk aan de be jaardenflat zo goed als stilge legd, omdat er problemen met de constructie optraden. Hoofd Jkjuw- en woningtoezicht Mo lenaar zal voor de commissie stadsvernieuwing een notitie schrijven over problemen en De problemen ontstonden toen bij het 'opspannen' van kabels, waarmee de eerste negen ver diepingen van de torenflat worden verstevigd, beton af brokkelde. Technici zijn er wekenlang mee bezig geweest en dachten een paar keer dal ze de oplossing hadden gevon den. Maar tot nu toe bleken die oplossingen steeds niet af doende. De bouw is in die tijd maar matig gevorderd. In de commissie stadsontwik keling vroeg CPN'er Hans Poldervaart twee weken gele den naar de stand van zaken. Wethouder Bas Goudriaan zegde de commissie toen een notitie toe. Rotterdam Vooral de ge meenten Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Ridderkerk worden gedupeerd als rijn mondgecommitteerde A.P. van der Jagt en staatssecretaris Brokx het samen niet eens worden over het bouwpro gramma voor de jaren 1985 tot en met 1987. Vlaardingen en Schiedam moeten er ernstig rekening mee houden, dat hun bouwca paciteit de komende vier jaar tot een kwart van de huidige cmvang zal worden terugge bracht. Van der Jagt gaat zijn esp rekken met staatsscretaris rokx over de woningtoewij zing voor het Rijnmondgebied voortzetten. Van der Jagt ver vracht dat het bouwprogram ma voor die jaren wellicht nog u een voor Rijnmond gunstige richting kan worden bijstuurd. Van der Jagt baseert deze ver wachting op het eerste ge sprek, dat hij begin deze week had met de staatssecretaris. Volgens de Rijnmondgecom mitteerde heeft Brokx in ieder geval de problemen van Rij mond erkend, en dat is vol lens hem al heel wat. let meningsverschil lussen Brokx en Van der Jag bestaat uit twintigduizend woningen: Brokx vindt dat Rijnmond een overschot heeft van tiendui zend woningen, terwijl Van der Jagt stelt dat hij juist dat aantal tekort komt. Voorlopig krijgt Rijnmond echter slechts circa 25.000 ge subsidieerde woningen, in plaats van de gevraagde 35.000. Schiedam Onderweg naar school rustte een II-jarige jongen gisteren even uit op een bankje, nabij de Opstan- dingskerk in Nieuwland, en korte tijd later vervolgde hij zijn weg Hij was op tijd bin nen. Toen de klas later ging schoolzwemmen, bleek ech ter dat hij tweedegraads brandwonden op zijn billen had. Achteraf werd vastge stelddat op hef bankje een verfafbijtmiddel moest zijn gesmeerd, dat door de broek was heen gebrand. De jongen is in het Schielandziekenhuis behandeld. Volgens hoofdinspecteur Jan van Hof van de Schiedamse politie is hier geen sprake van een nieuw soort vanda lisme. Hij houdt het erop, dat kinderen ergens een wegge gooide bus afbijtmiddei heb ben gevonden en daar even mee hebben gespeeld. „En dan krijg je ai gauw een klodder hier, een klodder daar," aldus Van Hof. „Daar is die jongen net in gaan zit ten. Schiedam Volgende maand wordt begonnen met de grote opknapbeurt van 47 woningen in de Fultonstraat en 36 wonin gen aan de Van Alarum- straat in Schiedam-Oost. •Mogelijk wordt nog dit jaar het startsein gegeven voor opknappen van de buitenkant van de huizen. Het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft op 31 oktober van dit jaar toestemming gegeven voor het verbeteren van de woningen. De goedkeuring voor het betalen van de verhuis- en de herinrich- tingskosten is nog niet binnen. De woningen krijgen alle maal nieuwe kozijnen, ra men en deuren en de ven sters worden voorzien van dubbele beglazing. Verder worden de goten vernieuwd en de oude elektrische be drading verwilderd, vervan gen en uitgebreid Voorts worden de gevels en daken en de vloer geïsoleerd De huurverhoging die de woningverbetering mei zich meebrengt bedraagt in de Fultonstraat minimaal tus sen de 86 en de 90 gulden. De bewoners van de Van Marumstraat betalen straks tussen do 86 en de 88 gulden meer per maand Die huur verhoging kan nog hoger worden, naarmate de bewo ners meer aan de woning verbeterd willen zien. Daar voor kunnen zij kiezen uit verschillende pakketten De ingestelde spreekuren voor de bewoners van de te renoveren woningen wor den met druk bezocht- Daar om is besloten het aantal te rug te brengen naar een per week- op dinsdagmorgen van tien tot elf uur. Het avondspreekuur blijft ge handhaafd op de eerste dins dagavond van de maand van half acht tot half negen. Bijdrage speelzaal moet toch omhoog' Schiedam Een 19-jange Schtedammcr is tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, veroordeeld voor het gooien van een moiotov-cocktail door het raam van een woning tn de Stationsstraat Twee weken geleden ver klaarde de jongeman tegen over de rechtbank, dat hij de Turkse bewoners van hel slooppand bij het station had willen 4 uitlokken tot een vechtpartij. Het flesje met ben zine kwam terecht op een ma tras in de voorkamer. Doordat de bewoners het onmiddellijk weer naar buiten «ooi den. Vlaardingen Het college van B en W van Vlaardingen is niet van plan, de truc die de wijkvereniging in de Vettenoordsepolder heeft uitgehaald met de ouderbijdrage voor de peuterspeelzalen te accepteren. De wijkvereniging pro beert onder de door de gemeente opgelegde verhoging uit te komen, omdat men in de VOP vindt dat die bijdrage dan voor de vele bewoners met een mini mum-inkomen onbetaalbaar wordt. Het college blijft er echter bij dat die bijdrage wél omhoog moet, en is van plan de wijk op te dragen alsnog ontheffing voor de tariefsverhoging te vragen bij het ministerie voor economische zaken. De wijkvereniging heeft on langs in een brief aan dat mi nisterie gevraagd, of de opge drongen verhoging van het ta rief is toegestaan in het kader Schiedam „De belangen van Wilton-Fïjenoord en de werknemers van de werf worden te veel behartigd door mensen buiten het bedrijf, mensen die geen aantoonbaar be lang hebben bij het bedrijf, waardoor men zich kan gaan af vragen of die belangenbehartiging wel goed gedaan wordt. En dat terwijl de werknemers zelf te weinig te zeggen heb ben." Vanuit die motivatie komen de vragenstellers voor het poli tiek forum van vanavond in The Pub tot de conclusie, dat het Wilton-personeel geenquêteerd zou moeten worden over de mogelijkheden, die volgens hen het bedrijf biedt. Dat zou goede ideeën kunnen opleveren, want de vakmensen weten zelf het best wat zij maken kunnen. Het zou de rentabiliteit van de werf kunnen doen stijgen. Deze suggestie, en meer vragen, die op Wilton en de werkge legenheid in Schiedam betrekking hebben, worden van avond beantwoord door de Schiedamse loco-burgemeester Scheeres en het CDA-kamerlid Van Iersel. Zij wilden zoveel mogelijk vragen van tevoren op schrift hebben. Het forum begint om acht uur in het theatercafé aan de Rotterdamse- dijk 140. Maassluis Een bedrijf uit Krimpen aan den Lek begint maandagmorgen in Maassluis aan het rechtzet ten van een blok huizen. De zes woningen, die aan Het Mackayplein staan, da teren uit het begin van de aren twintig en zijn in de oop van de tijd enkele tientallen centimeters ver zakt. Eerst is gedacht aan sloop, ataar hierdoor zouden wo ningen met een redelijke Maassluis De gemeenteraad van Maassluis heeft zich una niem achter een motie van het CDA geschaard, waarin het onaanvaardbaar wordt uitge sproken over de verhoging Van de aardgasprijs met drie c_ent per kubieke meter exclu sief omzetbelasting. Het vast recht wordt voor volgend jaar riet verhoogd. PvdA'er Pieter Hoogenraad .Vond dat de rijksoverheid de inwoners van Nederland on heus behandelde, omdat het ministerie de hoogte van de gasprijs voor de binnenlandse kleinverbruiker koppelt aan Het tarief van de huisbrando lie, terwijl dat niet het geval is vooifbuitenlandse afnemers. huur aan het plaatselijke woningbestand worden onttrokken. Daarom is ge kozen voor het opkrikken van de panden. In twee da gen tijd moeten de huizen door middel van hefkus- sens worden rechtgezet. Langs de wanden van de woningen wordt een staal constructie geplaatst om de huizen tijdens het vijze len op spanning te houden. Als de huisjes weer in het lood staan wordt begonnen met de renovatie. Schiedam Volgens de stich ting Voorlichtingscentrum Crematoriumbouw is het Schiedamse D'66-raadslid Adri Reijnhout „zelfs nog te opti mistisch" in zijn berekeningen over de forse verliezen, waar voor een Schiedams cremato rium zou komen te staan. Vol gens de in Den Haag gevestig de stichting worden de verlie zen nog veel en veel groter dan het D'66-raadslid al bere kend had. Reijnhout kwam uit op een jaarlijks verlies van 2,5 ton, „als alles mee zou zitten." Hij vreesde zelf ook dat het te kort de pan uit zou rijzen s van de prijzenwet. Uit het ant woord van het ministerie bleek, dat men die brief niet wilde beschouwen als het aan vragen van een ontheffing om de bijdrage meer dan 10% te verhogen. Een dergelijke ont heffing is daarom met ver leend, en dus mag het tarief volgens economische zaken maximaal 2,87 per dagdeel be dragen. De gemeente wil het minimum-tarief op 4 gulden per dagdeel brengen. De commissie voor cultuur, emancipatie en vorming heeft nu een ontwerp-antwoordbrïef van het college voorgelegd ge kregen, waarin B en W tussen de regels door de toegepaste truc van de wijkvereniging sterk veroordelen. „Het lijkt ons alleszins redelijk dat u als nog de ontheffing aanvraagt", aldus de ontwerp-brief. Het college spreekt verder drei gende taal in de richting van de wijkvereniging. „Wanneer u, na verkregen ontheffing, niet bereid bent de ouderbij drage aan te passen, dan zal de noodzakelijke bezuiniging op een andere manier gevonden moeten worden. Daarbij zou gedacht kunnen worden aan het verminderen van het aan tal dagdelen. Ook indien on verhoopt de gevraagde onthef fing niet wordt verleend zal naar een andere oplossing van de noodzakelijke bezuiniging moeten worden gezocht." Andere peuterspeelzalen heb ben de ouderbijdragen inmid dels wel op het door de ge meente gewenste niveau ge bracht. ADVERTENTIE. JttUgisiN siNf.srZE ULTRA MILD 'd~) Vlll l> CIIOICI IOIWC4 Kisosirr MILD CHOICE IOlJACcOS KJ KG SIZI RICH CHOICE TOBACCOS KING SIZE voorkwamen zij dat het bin nenshuis explodeerde De Schiedammer had eerder al twee brandbommen in een schoolgebouw gegooid en had verder nog een inbraak op zijn geweten. De rechtbank in Rot terdam vonniste conform de fèjicffiCk Sinterklaas is net achter de rug en de cember staat al weer in het teken van kerstmis. Kerstboom handelaren doen goe de zaken, winkeliers hebben hun etalages aangepast en ook de kerstboom, die Schie dam jaarlijks krijgt van een Zweeds be drijf staat er. Dit jaar niet op de Koemarkt, omdat de reconstruc tie daar nog in volle gang is. Naast de ruï ne 'Huis te Riviere', waar hij nu is neerge- piant, komt de 28 me ter hoge naaldboom zeker zo goed tot z'n recht. De lichtjes wer den gisteravond ont stoken door loco-bur gemeester Scheeres en Sandvikdïrecteur Nellen. Vlaardingen Het lidmaat schap van de gemeentebi bliotheek wordt volgend jaar vijf gulden duurder. Volwas senen gaan 20 betalen, be jaarden met een 65-pluspas 8,50. De verhoging voor hou ders van een cultureel jonge ren paspoort is zelfs zes gul den. Die groep gaat 17,50 betalen. Om de kortingen van het rijk op de bibiotheken op te vangen, wilde het gemeente bestuur de tarieven aanvan kelijk zelfs niet een tientje verhogen. Maar van de mi nister van economische za ken moest de stijging beperkt blijven tot vijf gulden. De ta rieven van de fonotheek blij ven gelijk. Omdat nog niet duidelijk was hoe hoog de contributie zou worden, heeft de biblio theek nog geen accept-giro kaarten verstuurd aan de le den. Normaal gaan die tn no vember de deur uit. Dat zal nu zo snel mogelijk gebeu- Maassluis Bij een inbraak in een woning in de Lange Boonestraat in Maassluis is een geldkluisje met 50.000 gulden en een muntenverza meling ter waarde van 25.000 gulden gestolen. De politie heeft geen idee hoe men de woning is bin nengedrongen. Tijdens een uitgebreid onderzoek werden geen braaksporen gevonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 1