ROTTERDAM tl Prostitutie naar Keileweg GRAAG.GEDAAN. 29?5 ter meulen Problemen bij yervanging leerkrachten Voetbal vandalen direct bekeurd Politieauto botst: arrestant gewond Oudste man 108 jaar 1,7 Miljoen voor wijkgebouwen Geen voorrang: zwaar gewond 3**W, i Op weg naar Ahoy' Man overleden door koolmonoxide Werkgroep Heemraad: Klussendienst op Heyplaat ;r~j ml Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 19 december I9S3 Rotterdam Werkloze afgestudeerden van de gemeentelijke pedagogi sche academie dienen te worden ingezet om zieke onderwijskrachten te vervangen. Thans ge beurt dit door wachtgel ders, die volgens landelij ke regels bij ziektegeval len met voorrang moeten worden ingeschakeld. Deze maand nog zal de Rotterdamse wethouder Hans Simons (onderwijs) hierover contact opne men met minister Deet- Het probleem van de vervanging van zieke leerkrachten door wacht gelders wordt al sinds het begin van het cursusjaar onderkend. Volgens lan delijke regels is de ver goeding voor vervanging netto lager dan het geno ten wachtgeld. Hierbij komen de onaangename kanten aan deze regeling, zoals het plotseling 's ochtends vroeg opgeroe pen worden; het reizen zonder vergoeding naar een veraf gelegen scho len waar de vervanger dan ook nog eens voor een vreemde klas moet gaan staan. Wethouder Simons gaat er vanuit dat bij ziekte- vervanging beter gebruik kan worden gemaakt van afgestudeerden van de pedagogische academie. Tegen de hiervoor gel dende vergoeding kun nen deze werkloze leer krachten dan ervaring opdoen in verschillende scholen. Rotterdam De zeven supporters, die zaterdag avond in de Kuip bij de in terland NederlandMalta door de politie werden aan gehouden, hebben aan de aanwezige officier van jus titie direct hun boetes moe ten betalen. De knapen wa ren aangehouden wegens het afsteken van vuur- werk, het gooien van bier en vechten op de tribune. De officier incasseerde be dragen tussen 25 en 90 gul den. Verder hield de politie één man aan wegens het zwart verhandelen van toegangs kaarten. ADVERTENTIE Visitetassen... Lak visitetassen in diverse overslag modellen met veel vakken en rits bmnenvak Alle tassen zowel als schoudertas of als handtas te gebruiken In zwart, bordeaux of marine, van .59r5tf en A&50 voor Rotterdam Airlines heeft vrijdag een lijndienst (twee keer per week; vrijdag en zondag) naar Innsbruck geopend. Er lag een dik pak sneeuw op de luchthaven en dat was voor de kinderen van het echtpaar Verlinden even dolle pret. Voor de RAL-directeur was het plezier van de openingsvlucht overigens snel voorbij, toen hij de volgende morgen op de hoogte werd ge steld van de problemen met de Spaanse luchtvaartautoriteiten. Rotterdam Een 29-jarige Rotterdammer die zaterdag nacht naar het politiebureau werd gebracht, heeft een sche- delbasisfractuur opgelopen, doordat de politieauto waarin hij zat, in botsing kwam met een personenauto. Het slachtoffer is in het Dijk- zigtziekenhuis opgenomen. Hij was onderweg naar het bureau om een bloedproef te onder gaan, nadat hij bij een ver keerscontrole was aangehou den. Op het Churchillpletn botste een personenauto op de achterzijde van het politiebus- je. De bestuurder van deze personenauto was volgens de politie eveneens beschonken en kreeg een proces-verbaal. Rotterdammer D.J.van der Kooij, de oudste man van Nederland, is zater dag 108 jaar geworden. Burgemeester Peper van Rotterdam ging daarom 's ochtends op verjaarsvi site in het verzorgingste huis 'Borgsate'. Van der Kooij is overi gens niet de oudste inwo ner van ons land. Die eer komt mevrouw F.van As- selt uit Driebergen toe. Zij is nu 109 jaar. Vakantiegangers met vertraging naar de zon Rotterdam Onderweg voor de eerste charter vlucht van Rotterdam naar Las Palmas is de Boeing 737 'Delfshaven' van Rotterdam Airlines (RAI.) zaterdagmiddag nog boven Frans grondge bied teruggekeerd naar Zestienhoven, omdat het toestel geen toestemming kreeg om op Gran Cana- ria tè landen. Rotterdam Rotterdam heeft van het ministerie van' welzijn, volksgezondheid en cultuur 1,7 miljoen gekregen voor de bouw van wijkacco- modaties. De gemeente wit dit geld echter gebruiken om- knelpunten in de wijkgebon-* den welzijnsvoorzieningen! weg te nemen. In januari zaL. de raadscommissie voor ge coördineerd welzijnsbeleid over de verdeling praten Het geld geeft geen ruimte voor nieuwe voorstellen. Zander vergunning van de Spaanse luchtvaartautoriteiten was het vliegtuig kort voor het middaguur van de Luchtha ven Rotterdam vertrokken. Vijf minuten voor de start had de RAL de komst van het toe stel wèl per telex gemeld. De ongeveer zeventig passa giers. die via Christcffel Rei zen, de toerorganisatie van RAL-directeur André Verlin den, een vakantie in de zon van de Canarische eilanden hadden geboekt, werden zon dagmorgen omstreeks vijf uur door een Spaans chartertoestel opgehaald, Zij waren op kos ten van het reisbureau in het Rijnhotel te Rotterdam onder gebracht. Verlinden moet voorlopig ook financieel op draaien voor hun vlucht naar Las Palmas. Vrijdagmiddag had Verlinden al besloten dat het toestel za terdag naar Gran Canada zou vliegen, ook in het geval de Spanjaarden dan nog geen ant woord op zijn verzoek om lan dingsrechten zouden hebben gegeven. Hij beweerde dat zijn beslissing de instemming had gekregen van de hoogste luchtvaartautoriteiten in ons land, de Rijksluchtvaartdienst (RLD) dus. Ontkenning Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) ontkende giste ren echter met klem dat zij of één van haar topambtenaren Verlinden heeft geadviseerd, om de lucht in te gaan. Bij het vertrek van het RAL-toestel was overigens wel, met mede weten van de directie van de RLD, het hoofd van de jurdi- sche afdeling, mr.R.D. van Dam, aan boord. Hij was ervan op de hoogte dat de charter vlucht zonder Spaanse toe stemming werd uitgevoerd. De RLD zit in de maag met zijn aanwezigheid. „Het is niet duidelijk waarom hij is meege- vlogen aldus een woordvoer der. „Hij had eigenlijk niet aan boord moeten zijn. Hij heeft nu een autoriteit aan de vlucht gegeven die er helemaal niet was." -Mr. Van Dam heeft overigens wel een belangrijke rol ge speeld bij de beslissing van ge zagvoerder A.M. Tieleman, om naar Rotterdam terug te vlie gen. Nadat de autoriteiten in Madrid het RAL-kantoor op Zestienhoven kort na het mid daguur hadden meegedeeld dat het Spaanse luchtruim verbaden was voor het twee- motorige Boeing-toestel, nam directeur Verlinden via de ra dio contact op met zijn captain. Verlinden bevond zich toen in een hotel in de Oostenrijkse Ëarendreeht Een 22-jarige man uit Poortugaal is levensge vaarlijk gewond naar een ziekenhuis in Rotterdam overge bracht, na een aanrijding op de Barendrechtseweg bij de Middel- dijk. Hij had daar geen voorrang verleend aan een auto, be stuurd door een man uit Barendrecht. Een 26-jarige vrouw uit Poortugaal. die naast hem zat, liep een hersenschudding en gebroken kaak op. Ook een meisje uit de auto uit Barendrecht moest voor behandeling naar het zieken huis. Beide auto's zijn totaal vernield. door Wim de Regt ■foto Henk van Westering wintersportplaats Aehenkirch als gastheer van een groep ge nodigden in verband met de opening (vrijdag) van de lijn- vlucht naar Innsbruck. De RAL-directeur stelde de gezagvoerder op de hoogte van het Spaanse verbod en advi seerde hem om contact op te nemen met de jurist van de RLD. Van Dam stelde daarop voor terug te keren vanwege de kans dat het vliegtuig, de bemanning en de passagiers bij de landing op Las Palmas twee tot drie dagen zouden worden vastgehouden. Captain Tiele man volgde die raad op: vier uur na vertrek was de 'Delfs- haven' terug op Zestienhoven. Geen reactie Twee keer eerder heeft Ver linden sinds begin december een chartervlucht naar de Ca narische eilanden moeten af gelasten, omdat hij geen toe stemming kreeg, om op Las Palmas te landen. Vorige week donderdag had hij nog een medewerker naar Madrid gestuurd met een getekende verklaring dat de RAL ak koord ging met alle eisen en voorwaarden van de Spaanse autoriteiten. Maar ook na die missie heeft Verlinden geen reactie van de Spanjaarden ge kregen. Inmiddels is gebleken dat ook de chartermaatschappij Trans- avia vorige week twee keer geen vergunning heeft gekre gen voor een chartervlucht naar een vakantiebestemming in Spanje. Voor de RLD zijn de herhaalde afwijzingen van verzoeken van Nederlandse luchtvaartmaatschappijen orn chartervluchten naar Spanje uit te voeren, reden om van daag in Madrid te praten met de autoriteiten in een poging op korte termijn een oplossing te vinden. Achtergrond van de weigerin gen is vermoedelijk dat Spaan se chartermaatschappijen een groter deel van de Nederland se vakantiemarkt voor zich opeisen. Ze hebben daarvoor blijkbaar een willig oor gevon den bij hun departement voor toerisme. Vertraging De bejaarde Caravelle van de chartermaatschappij Hispania, die de passagiers van de RAL zestien uur later dan volgens het reisschema naar Las Pal mas heeft gevlogen, was door Verlinden vanuit zijn Oosten rijkse hotel gehuurd voor een bedrag van bijna tachtigdui zend gulden. Het toestel arri veerde vier uur te laat op Zes tienhoven, omdat het aanvan kelijk op Tenerife geen toe stemming kreeg, om brandstof te tanken voor de vlucht naar Las Palmas waar het eerst nog een gezelschap Nederlanders dat voor de RAL-vlueht plaat sen had gereserveerd, moest ophalen. ->l v y J In Rotterdam-Zuid arriveerde za terdag de circustrein uit Osnabrilck met daarin materiaal, olifanten en ijsberen van de Westduitse circus sen Corty en Giovanni Althoff. Zo als bij onze Oosterburen gebruike lijk —waar de meeste circussen zich nog altijd per trein V2n stad naar stad verplaatsen— legden de olifanten de afstand tussen het em placement en de tijdelijke stal on der de tribunes van het sporpaleis Ahoy' wandelend af. Het zijn er acht, die —aangevoerd door de 40- jarige Indische olifant Sumatra— en onder begeleiding van onder anderen Corty Althoff, hun weg door de Rotterdamse straten wel wisten te vinden. Hoewel de foto toont, dat er één nog wel wat meer van de stad wilde zien... De première van het Kerstcircus in Ahoy' is zaterdagmiddag om twee uur. Vandaag en morgen worden de repetities gehouden. Daarna staan de circusvoorbereidingen even stil voor de AVRO, die van woensdag af bezit neemt van het sportpaleis om vrijdagavond recht streeks een show vanuit de circus- piste op de televisie te kunnen brengen, Rotterdam De veertigjarige B. Jugenovic is zondagmiddag dood in zijn woning in de Tweebosstraat aangetroffen. Vermoedelijk is hij door kool monoxidevergiftiging om het leven gekomen. Uit metingen van de brandweer bleek dat de geyser in de keuken on deugdelijk was. Het apparaat is voor onderzoek aan het GEB gegeven. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiimiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiHiiiiiümiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiitmiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiftMtiiniiiinmiiiiiiiHiinHiiiiiin^ Rotterdam De werk groep Heemraad, een be wonersorganisatie in de Rotterdamse wijk Middel land, heeft een beroep ge daan op de bedrijven aan de Keileweg om mee te werken aan een oplossing voor het prostitutiepro- bieem in de wijken Mid delland en Het Nieuwe Westen. Tijdens een door meer dan honderdvijfentwintig wijkbewoners bezochte vergadering luidde de conclusie dat het aanwij zen van een afgeschermde en door de politie contro leerbare plaats de enige oplossing is om de over lastgevende prostitutie te- gen te gaan. De werkgroep gaat er vanuit dat dit al leen kan gebeuren indien de vier betrokken bedrij ven aan de Keilehaven akkoord gaan met de ves- tiging van restaurants en hotelaccommodatie in de nabije omgeving. In ruil hiervoor zouden de bedrij ven dan een schadeloos stelling moeten ontvan gen. De gemeente Rotterdam heeft de werkgroep gead viseerd de standpunten in het vervolg kenbaar te maken via de Aktiegroep Middelland, de officiële gesprekspartner van de gemeente. tiliuiiiiiniimiiiiiiiiiimiiiiiiiihuiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiihiniiiMuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiiitiiiiiiiiuiiiiiiiiimiiiimT? Rotterdam Op de Hey plaat komt een klussen dienst. Een aantal mensen, dat dit jaar door de massa ontslagen bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij, op straat kwam te staan, heeft dit initiatief genomen. Na de perikelen rond de slui ting van de RDM komen er langzaam initiatieven op gang. De klussendienst wil reparaties verrichten en tweedehands goederen ver zamelen, opknappen en weer in circulatie brengen. Een enquête in de wijk heeft uitgewezen dat er grote be hoefte bestaat aan een derge lijke klussendienst. Het pro ject moet kostendekkend zijn. Vanuit de gemeente is twaalfduizend gulden subsi die gegeven voor het project op de Heyplaat. Er zijn. mensen die onze krant nog met lezen. Uw beste vnend of vriendin misschien. Breng daar even f Ndarrj; verandering in. j Adres. Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst m p0s. en goed beloond! Want voor die kleine» - moeite krijgt u een telefoonklapper. he"lschtl ^""pJaar. Adres;_ f P°stcocte, re*e/oon:___ I ^"UXrfeL f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3