14 SPORT: De Hollandiaan baart opzien UITSLAGEN1234567890 E Green Eagles te sterk voor Voorne m Mahorokan Europa in RZ heeft tijd nodig Dames winnen protest Dames onderuit ij Amstelveen Voorburg geveld bij Magere titelstrijd Kampioenschap verschoven Alcuin Schuiten R r Rotterdams Nieuwsblad maandag 19 december 1983 RW Marcel van der Water 'judoka van het jaar' Maassluis Triomfantelijk gingen de armen de lucht in. Marcel van der Water had het vooraf van iedereen al gehoord: 'Jij wordt dit jaar judoka van het jaar', maar zelf wilde het zeventienjarige lid van Mahorokan er niet in geloven. „Ik geloofde het pas toen ik op het podium stond. Die titel vind ik echt te gek. Je werkt een heel jaar keihard en dan is* dat toch een geweldige beloning". Marcel van der Water van der Water ver diende als geen ander het pre dikaat 'Judoka van het jaar' vqn de budo-sportvereniging Mahorokan Judo is zijn leven en om zijn ambities nog eens te extra te onderstrepen, ver trekt hij volgende week naar Japan om daar samen met clubgenoot Rob Hennevetd een trainingsstage van vier maanden af te werken. In de eerste week van januari wordt in het land van de rij zende zon bovendien deelge nomen aan een groot interna tionaal toernooi. „Ik verwacht veel van die reis", aldus de bronzen medaille winnaar op de Nederlandse kampioen schappen voor junioren. „Ik ga er natuurlijk heen om er een betere judoka van te worden. Ik wil het hoogst mogelijke bereiken en daarom is zo'n trainingsstage in Japan pure noodzaak". Van Rob Henneveld hoorde Marcel van der Water al het één en ander over de trai ningsmethoden in Japan. Van dér Water: „Ik weet wat me te wachten staat. Rob heeft na tuurlijk alles verteld wat hij vorig jaar heeft meegemaakt en ik weet dus wat me te wachten staat." Europa Cup Marcel van der Water maakt ook deel uit van het team van Mhhorokan dat vorige week kampioen van Nederland werd bij de A-teams en vol gend jaar mag uitkomen in. de Europa Cup. „En dat is iets dat we zeker zullen doen," aldus trainer en teambegeleider Thijs Rietdijk: „Zo'n kans mag je gewoon niet voorbij laten gaan. Natuurlijk, het kost veel geld, maar al moeten we er ik v\Sset niet wat voor doen, mee doen zullen we." INÈahorokan volgend jaar dus Europa in en dat met een team dat heel sterk voor de dag kan karnen. Techmsch-directeur van Mahorokan. Koos Henne veld. benadrukte het nog eens: „Wat de jongens vorig week voor prestatie hebben gele verd. grenst aan het ongeloof lijke We hebben niet alleen de naam van Mahorokan uitge dragen, maar zeker ook die van Maassluis. Vij jongens moesten de partijen draaien, maar het hele team van tien judoka's heeft ervoor gezorgd dat we kampioen werden. We vormen één grote familie. Het is te hopen dat we voor de Eu ropa-Cup een thuiswedstrijd loten, want dat drukt de kos ten weer." Vlekkeloos Aan het traditionele kersttoer nooi van Mahorokan verliep ook dit jaar overigens vlekke loos. Zo'n 350 judokas kwa men op de mat. Tussen de wedstrijden door werd de ju doka van het jaar (Marcel van der Water) bekend gemaakt en alle individuele kampioe nen van het afgelopen jaar in het zonnetje gezet. Uiteraard werd ook het A-team uitbun dig gehuldigd voor het beha len van het Nederlands kam pioenschap Een bomvolle Olympiahal ge noot zichtbaar van de huldi- gingen. De wedstrijdjudoka's Hanneke Schenk, Uesbeth Seeks, Tilly Boogerd, Monique Henneveld, Anne ten Hoeve. Jurgen Kuiten. Anthonie Wurth, Marcel van der Water, Ronald van Buuren, Martm Speyer, Rick Snellen vna Vol lenhoven, Barrv Oudshoorn en Rob Henneveld kregen van trainer Thijs Rietdijk een aan denken voor de geleverde prestaties van het afgelopen jaar. Algemeen jeugdjudokampioen van Mahorokan werd dit jaar Anthonie Wurth, die in een spannende finale de meerdere bleef over Alex Fransen. Op brons legden Jaeco Quist en Henrico Witvliet beslag. Marcel van der Water werd tijdens het kersttoernooi van Mahorokan uitgeroepen tot judoka van het jaar. Maassluis Zowel de da mes als de heren- basket ballers van Green Eagles moesten het opnemen te gen Voorne. Beide teams hadden de grootste moeite met hun tegenstander. De heren wisten uiteindelijk nog te winnen. De dames gaven in de slotfase de overwinning onnodig weg. Voorne en Green Eagles staan nu bij de da mes met zes punten samen onderaan. Green Eagles-Voorne (h) 98-91 De eerste tien minuten hielden de twee ploegen el kaar goed in evenwicht, wat grotendeels de oorzaak van de tamelijk rommelige war- ming-up was. Omdat een Voorne-speler een basket ka pot dunckte, onstond er eni ge consternatie. Officieel had Green Eagles nu met 2-0 ge wonnen en hoefde de wed strijd niet meer gespeeld te worden. Bovendien wilden enkele Eagles-spelers graag voetbal kijken. Uiteindelijk werd de wedstrijd toch ge speeld. Na het zwakke begin liep Voorne uit naar een Maassluis Het protest dat de dames van de Maassluise basketbal vereniging Green Eagles hadden ingediend na de verloren wedstrijd tegen US. is door de Nederlandse Basket Basketbal Bond toe gekend. Green Eagles heeft de wedstrijd gewonnen en krijgt de twee punten alsnog erbij. Green Eagles had na afloop een fout op het wedstrijdfor- mulier ontdekt. Een door Yolande Meijertnk gemaakt punt was in plaats van twee punten voor één punt geteld. Aan het eind van de wed strijd was de stand toen vol gons het wedstrijdformuher gelijk en moest er verlengd worden. Green Eagles ver loor uiteindelijk m de twee de verlenging, naar nu blijkt onterecht. De dames van Green Eagles hebben nu zes punten uit veertien wedstrij den. Schiedam De eerste helft van de zaalcompeti tie bij de handballers zit er op. De in de landelijke klassen uitkomende teams hebben er nu negen wed strijden opzitten. De heren vkn handbalvereniging de Hollandiaan zorgden voor een daverende verrassing door koploper Hellas-2 op 12-12 te houden. De dames van de Hollandiaan blijven na de 16-12 winst op Schipluiden middenmoter met 10 punten uit 9 wedstrijden. De heren van DWS wonnen met 13-15 van Treffers terwijl dé DWS dames met 12-8 van h£t op de tweede plaats staan de EMM verloren. De heren yan UVG klopten het op de laatste plaats staande Hermes 21 royaal met 21-21, terwijl de tegenstandster van de UVG dames het, het vorig jaar ge promoveerde Goudse Vires, de herfsttitel pakte door in de Margriethal met 10-27 te win nen. In de afdeling de volgen de uitslagen: WIK-DES (h) 22- 20, Snelwiek 2-Unïtas (h) 16- 19, Wilton-Tediro (h) 22-18, HVK-Oiiveo (h) 13-19 en bij de dames WIK-HVOS 13-4, Satumus-Unitas 12-8, HVK- Ancora 2 6-7 en Wilton-Eros 9-7. De Hollandiaan-Helias 2 (h) 12-12 Na acht wedstrijden had koploper Hellas 2 reeds een voorsprong van vier punten opgebouwd op naaste concur rent EHC door alle acht wed strijden winnend af te sluiten met de alleszeggende doeleij- fers 188-100. Nu was het vol gende 'slachtoffer' om aan de zegekar gebonden te worden het op de negende plaats staande Vlaardingse de Hol- iandiaan dat drie punten had weten te vergaren met als doelcijfers 98-121. Het is waar schijnlijk dat de Hagenaars het duel wat onderschat hebben want na zes minuten spelen had de thuisploeg via treffers van Rob Mooij. Rob van de Linde en Martm van der Vlies een voorsprong. Hellas kwam na elf minuten spelen terug tot 4-4, mede omdat de basisop- bouwspelers vermoeid wer den. Toch zou de thuisploeg voor rust steeds een voor sprong nemen. Arie Plugge benutte een strafworp wat 5-4 betekende, terwijl de sterk spelende Frans Maissan na de gelijkmaker twee schitterende doelpunten vanaf de hoek scoorde wat 7-5 op het score bord bracht, Met nog één mi nuut te spelen voor de rust wisten de Hagenaars via de1- i Imkeropbouwspeier nog twee keer te scoren waardoor de eerste helft op 7-7 werd afge sloten. Voor het eerst in de zaalcompetïtie speelde de Hol landiaan met een vast basis team waardoor het spelpeil veel beter was dan de ploeg van trainer Van de Water in de voorgaande wedstrijden had laten zien. Ook na de wis seling van speelhelft trok de thuisploeg het initiatief naar zich toe. Gesteund door het zeer sterke optreden van doel man Eric Dijkstra (hij stopte maar liefst zeven keer een break-out) nam de Hollandi aan door treffers van aanvoer der Rob Mooij en Rob van de Linde een 9-7 voorsprong en ondanks dat dc Hagenaars nerveus werden en voor hun doen veel afspeelfouten maak ten wisten ze voor het eerst in de wedstrijd een 9-10 voor sprong te nemen mede omdat maar liefst vier van de zes basisspelers op de bank zaten. Na 9-11 kwam de basis weer in het veld waardoor de niet verdiende achterstand door twee treffers van Rob Mooij teniet werd gedaan. Nog één keer nam de koploper een voorsprong waarna Frans Maissan voor de gerechtigheid zorgde door vlak voor tijd de verdiende 12-12 gelijkmaker te produceren uit een break-out. De heren van het Maassluise Green Eagles wonnen nipt van Voorne. voorsprong van negen pun ten. Coach Jaap Boon zette toen zijn langste team in het veld en door sterk spel van Jaco van Dijk en Peter van der Waal had de Maassluise ploeg bij de rust de achter stand omgebogen in een klei ne voorsprong (47-42). Na de pauze bleven beide ploegen man to man verdedigen, waardoor de wedstrijd aan- trekkiijk bleef. In het begin van de tweede helft zetten de door Frank Otte gesteun de Maassluisenaren hun gas ten op een 67-56 achterstand. Voorne verkleinde de ach terstand nog tot drie punten Green Kagles-Voorne 44-46 Een overrompelend be gin, ook voor de dames zelf, gaf al snel een 8-2 voor sprong voor de Green Eagles dames. Voorne nam toen het initiatief en de voorsprong van de Maassluisen over (8- 12). Door makkelijk tegen de Voornse zone verdediging te scoren nam Green Eagles weer een voorsprong. Tot de pauze bleef Green Eagles de betere ploeg, wat de rust stand ook aangaf: 26-21, Na het wisselen van helft verde digde Voorne een felle man to man over het hele veld. De eerste minuten hadden de Green Eagles dames hier geen moeite mee. Door enke le fraaie individuele acties liepen ze uit naar 36-27, Hierna was de wedstrijd het aanzien niet meer waard. Zo wel Green Eagles als Voorne bakte er niet veel meer van. Voorne scoorde met een paar afstandtreffers waardoor het wel spannend bleef. De ma laise in de Maassluise aanval werd benadrukt toen in de eindfase niemand in staat was om bij de 40-44 achter stand te scoren. JUDO Kersttoernooi Mahorokan: Jongens: 4-6 jaar, tot 18 kilogram 1. Paul Muuren, 2 Eli van Tuiilenbroek, 3 Mi chael Chan: tot 23 kilogram 1 Pim Visser. 2 Stefan Bienk. 3 Nico van den Bos en Elmen Viielander: tot 25 kilogram 1 Franoose Harteveld, 2 Frans de Nooyer, 3 Jeffrey de Jong; 7-8 jaar: tol 24 kirogram 1 Sven Smit, 2 Johan Lauw. 3 Sacha van Puuten en Reimer van der Ent, lot 27 kilo gram 1 Andre van den Broek, 2 Bas Meysing, 3 Miquei van Beek en Mar tin Hofstede, tot 31 kilogram 1 Pascal Stam, 2 Gen van Dijk 3 Lennart Koudtjzer en Kris Visser, boven 32 ki logram 1 Waiter Koudijs. 2 Symen de Lange. 3 Arien van der Schilt en Mare Vrolijk; 9-10 jaar: tot 31 kilogram 1 Alexander van herk, 2 Robin Etmans, 3 Anthome Vos en Jean Paul Bmgen. tot 34 kilogram 1 Marco Broeders. 2 Stefan van der Hout, 3 Gert Moordam en Martm Hoogenraad. tot 37 kilo gram 1 Mario Stam, 2 Dennis van Be dijk, 3 Marco de Recht, tot 28 kilo gram 1 Olaf Luyks. 2 Timon dern Ham, 3 Erugrul Gelik; 11-12 jaar: tot 34 kilogram 1 Erwm van den Berg. 2 Ronald van Arkelen, 3 Mario Korie en Sander Sluyter. tot 38 kilogram {gele banden) 1 Harmen Landman. 2 Jack Nober, 3 Dennis Koekelis en Jaco van Vliet, tot 38 kilogram (oranjebanden) 1 Emile Pruim, 2 Dem Rietdijk. 3 Mar cel Wisse, tol 43 kilogram 1 MiCha van herk, 2 Robert Jan van Onseren, 3 Jeremy van Beers en Leon van Dijk, boven 44 kilogram 1 2eki Damgaclo- glu. 2 Serge Uilert. 3 Ruzger Isleyen; 13-14 jaar; lichtgewicht i Patrick Klok, 2 RemcD Schenk, 3 Pieter van Stijn, middengewicht t Kees Wurth, 2 Fred Reimond, 3 Eric Scheepen. zwaargewicht 1 HenriCO Witvliet, 2 Daniel Beers. 3 Etiene Heuvelmk; 15- 16 jaar: lichtgewicht 1 Jacco Quist, 2 Jan Marcel van der Schee, 3 Nicky Margetson. zwaargewicht 1 Alex Fransen. 2 Anthonie Wurth; Alge meen judokampioenschap 1 Anthonie Wurth. 2 Alex Jansen, 3 Jacco Quist en Hennco Witvliet. Meisjes: 7-8 jaar; lichtgewicht 1 Mar scha Graauwmeijer, 2 Sacha Pruim. 3 Mariska Korte, zwaarg^icht 1 Moni que Janssen. 2 MarJieke van der Lely. 3 Manon Vredenbregt: 9-10 jaar licht gewicht 1 Cindy Grauwmeijer, 2 Cin dy Sneevliet, zwaargewicht 1 Yvonne Jansen, 2 Ellen Jansen, 11-12 jaar: lichtgewicht 1 Nanette Jansen, 2 Ma riska van der Waal. middengewciht 1 Monique Haart, 2 Amoinet Wijnands, 3 Tessa Kleizen. 13-15 jaar: lichtge- wichi 1 Astrid van Staalduinen, 2 Ta mara Baas, middengewicht i Ttfiy Boogert. 2 Karin Fransen, rwaargew- ciht 1 Diana Abramsr. 2 Marielle Trlle- mans; alle categonen 1 Monique Hen neveld. 2 Anita Heuvelmk. BASKETBAL Eerste divisie B heren: 1. DAS 14-22 (1168-1052), 2. BOB 14-18 (1098- 1084), 3. Landslake Lions 14-16 (1127-1048). 4. Green Eagles 14-16 (H63-1192). 5. Nusa Indah Voorburg 14-14 (1126-1082). 6. BV Voorne l£ 10 (1163-1193). 7. Kador Rowic 14-8 (1183-1241), 8. Black Eagles 14-8 (1093-1235). Rotterdam Maarten van Gent, de nieuwe coach van Rotterdam-Zuid,, was niet zo ondersteboven van de 87-102 nederlaag tegen Van Zoonen- /Noordkop uit Den Helder, „In het begin van het seizoen hadden we misschien kunnen winnen, maar nu zit daar een goede coach op de bank en is het een goed team geworden. Zover zijn wij nog lang niet". RZ probeerde tegen Noord- kop al een beetje volgens de lijnen te spelen die Van Gent heeft uitgezet, maar daarvoor is tijd nodig. Van Gent: Dit Rotterdam-Zuid is het zwak ste team van de eredivisie, maar ik denk toch dat we aan het eind van het seizoen niet meer op de laatste plaats staan. Dat is het doel dat ik mezelf heb gesteld. Daarvoor zal er geknokt moeten wor den en dat moeten nogal wat spelers hier leren. Daarom gaan we er in de kerstvakan tie hard tegenaan om daarna nog wat puntjeB te pakken". Zaterdagavond in de sfeerlo ze sporthal De Enk bleek Noordkop al vanaf het begin het betere team. De afstand treffers van Marco de Waard en de nuttige ballen van de Amerikaan Lockhardt brach ten Noordkop al snel op een voorsprong die bij rust was uitgegroeid tot 39-50, fn de tweede helft liep Noordkop zelfs uit naar 55-74. Daarop liet Maarten van Gent de Rot terdammers een andere ver- dedigingsvorm spelen, waar door ze zowaar wat terug kwamen: 66-76. Maar toen ook Charis Sideris anders liet verdedigen was het met de RZ-op!eving gedaan: 87-102. Topscorers Rotterdam-Zuid: Lee 23, Kanters 23, Strong 18. Noordkop: De Waard 32, Lockhardt 26, Pipkin 18. Niet Rotterdam-Zuid maar Werkendam zal in januari kunnen beschikken over Ca- mero. De Antilliaan wilde lie ver niet nog een keer gecon fronteerd worden met Maar ten van Gent. „Dat is natuur lijk dom geredeneerd, want daar in Haaksbergen vond ik hem niet goed genoeg, maar hier in Rotterdam-Zuid zou ik hem heel goed kunnen ge bruiken", aldus Van Gent. eindigde. „Na die twee vallen riep Wang La langs de kant 'nou moet je wat doen'. Toen* ik ineens van 'ja, dat is waan ook' De genoemde Wang La Lut j* de oudste zus en tegelijk ook trainater van Li Scha. Zij sprak de hoop uit dat haar 18. jarige bloedverwante toch nog tot het EK, in januari in Boedapest, zou doorgaan. Dia illusie werd ter plaatse door Li Scha zelf de grond inge boord. „Nee hoor, het is echt voorbij", sprak ze, nauwgelat in de gaten gehouden door haar vriendje. Dus Wang La weer: „Ik kan haar niet dwin gen...". Het betekent wel dat Neder land in ieder geval het ko mend jaar bij de grote toer nooien bij de dames niet zal zijn vertegenwoordigd. En dat is een lijd geleden. Vandaar ook dal Elsbeth Bon, de 'first lady' van de landelijke techni sche commissie van de KNSB, geen blad voor de mond nam. „Onze drie beste rijdsters hebben of zullen het laten afweten", sprak ze streng. Ed van Cam pen gaat wel naar Boedapest. De zenuwachtige laatbloeier op het ijs, die zo waar geen enkele duikeling maakte, moest ditmaal afre kenen met zijn tweelingbroer René. De LTC honoreerde dit familie-onderonsje met een EK-plaats. Bon: „Ed heeft de drie onderdelen behoorlijk gereden. Als hij straks zo rijdt, zal hij zeker geen slecht figuur slaan". Amstelveen De laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie in de da mes eredivisie heeft geen verrassingen opgeleverd. Ook RZ kon in Amstelveen geen huzarenstukje uithalen. Een heel zwak spelend RZ werd met 62-46 naar huis gestuurd. De zenuwen moeten bij de RZ-dame8 een grote rol heb ben gespeeld, want 16 van de 26 worpen missen heeft het team nog nooit gepresteerd. Bij rust leidde Amstelveen al met 31-19, na een 14-2 en 20-14 tussenstand. De geblesseerde Marijke Klos werd deze keer redelijk ver vangen door Jettie Steen- metz, die 10 punten scoorde. EHis Roest hield RZ in de eer ste helft nog enigszins op de been, maar zakte in de twee de helft ook ver weg. Stand poule A: Amstelveen 13-24; R'dam-Zuid 13-18; Nas hua den B 13-18; Alb. van Zo nen 13-14; Jolly Jumpers 13-6. Poule B: Black Velvet 13-22; Nua Voorb 13-14; Hoofddorp 13-6; BOB 13-4; Zeemacht 13- Amstelveen Eindelijk ging Starlift/Voorburg dan toch onderuit. Een gebrek aan roti'' tine bij Brother/Martinus stond een regelrechte straf-' expeditie nog net in de weg; maar twisten om de juistheid van de 3-1 zege ging zelfs de- meest verstokte Voorburg-F supportera deze keer duide lijk te ver. Ook Henri van Doorn begreep dat maar al te goed. Al kwam de Voorburg-coach wel on middellijk met een aantal ex cuses voor de eerste neder laag van zijn formatie op dé proppen. „Sterker nog, de wetenschap dat we deze ne derlaag aan onszelf hebben te wijten is voor mij een troost. Martinus speelde echt niet goed, maar wij waren ge woon niet bij de les. Een aan tal spelers was niet fit en de jongens die dat wel waren stonden er vandaag gewoon niet". Bij een 14-15 stand In de vijl de eet scheidde nog slechts een ingeslagen smash de RVC/Libanon-dames van een overwinning op koploper Rui- ter/VSC. Coach Eduard Vink zette zijn hoop op de rally die volgde op hoofdaanvalster Rommy Snoek, maar in plaats van door te slaan, speelde zij de bal bovenhands gemakke» lijk over het net. De Rotter damse dames verloren uitein delijk met 18-16. Kiarenbeak Het Neder lands biljartkampioenschap anker-kader 47/1 voor ere- klassers, dat van 13 lot en met 15 januari 1984 zou wor den gehouden, is een week verschoven. Er wordt nu van 20 tot en met 22 januari ge speeld in het Gorsselse sport- en cultureelcentrum De Schakel. Hans Vultink verdedigt zijn ti tel. Hij ontmoet Arnouts, Bon- gers, Steures, Van de Ven, Burgman en Rijswijkse Wim ?an Deventer als tegenstan ders. Zoetermeer Een schaats leest. Zo kwalificeerde Jan Klok in zijn voorwoord in het Hogrammaboekje de Neder- andse kampioenschappen kunstrijden. Een wel erg over dreven betiteling van de nieu we (ad-interim) kopman van de Koninklijke Nederlandse Kampl06tt Schaatsenrijders Rond. Wnnt r Schaatsenrijders Bond. Want Klok, gisteravond zelf niet aanwezig in Zoetermeer, doelde daarmee op een titel strijd waarbij de kampioene, de afscheid nemende Li Scha Wang, het zich kon permitte ren om twee keer tegen het ijs te klappen. Haar magere puntenreeks geen enkele keer hoger dan 4.8 zegt ge noeg over de groeiende ma laise in deze tak van sport. „Het maakte loch niet zo veel meer uit", reageerde een la conieke Li Scha, die toch nog ruim voor haar zusje Tsjin Li Zoetermeer Alcuin Schub: ten heeft indruk gemaakt bij de NK kunstrijden in Zoeter meer. Met met name een goe- <de lange kür pakte de Rotter dammer de titel bij de junio ren-A. Hij liet zijn clubgenoot Johan van der Neut duidelijk achter zich. Schuiten, die ver leden jaar nog kampioen1 werd bij de junioren-B, wordt' gezien als één van de belof ten van het Nederlandse' kunstrijden. Zijn zus Jeltje; eindigde als negende bij de meisje8-junioren-A. Ik heb een krant in mijn hand! Wie de hèe bijg opb joer stee dele sein joer leg besl 162 vine metj "9 i brer gaal de k Dat Pui Hori l.vc Gele der; opd bou\ sevc plek omlE brek lamp (Duit bord dier; 29. n deel 32.2 beidt met< Vertï mig; 4, do voeg schri boo! korth 14. Ik verbt vanf< landt 21.ki mlddi Wehc struiT vand (Lat.), rund; 4lib~

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 6