[WATERWEB Wijkteams: band met burgerij verstevigen Kinderopvang na 10 jaar nog in de kinderschoenen Excelsior M: drie dagen feest We hebben nooit de kans gehad Verbranding kerstbomen SP: weg met 'kostbare flauwekul' Politie Maassluis reorganiseert Kinderen leven zich uit, vaders winden zich op i fff fff fff fff fP Rotterdams Nieuwsblad KT UI U K I RW 28 decemSToS 13 Maassluis/Maasland De Maassluise dienst gemeente werken geeft weer twintig cent voor iedere kerstboom die woensdag 4 januari wordt in geleverd. Inleveren kan ge beuren vanaf half twee op het parkeerterrein op de hoek van de G.A. Brederolaan en de Van Lennepstraat en op het parkeerterrein aan de Serin- genstraai. Om vier uur wor den de kerstbomen vervolgens In brand gestoken onder het' toezicht van de brandweer. Dat vindt plaats langs de Dr. Schoutenlaan en op de Uiver- laan hoek Merellaan. Ook in Maasland wordt op de zelfde dag een georganiseerde kerstboomverbranding gehou den, Deze vindt plaats op aan de Hofsingel, vlak bij de hoef slag van de ruïtervereniging. Vanaf 15.00 uur kan de jeugd de bomen ter plaatse inleve ren. Voor elke boom wordt eën kwartje uitbetaald. Ver zocht wordt om zoveel moge lijk bomen aan de jeugd mee te geven, zodat de reinigings dienst deze niet behoeft mee te nemen. Tussen 17.00 en 17.30 uur zal de stapel kerstbomen worden aangestoken. Vlaardingen De Socialistic- se Partij vindt het ongepast en 'kostbare flauwekul' om in Vlaardingen nog nieuwjaars recepties te houden. Die bij eenkomsten zijn volgens Remi Poppe niet te rijmen met de steeds grotere ellende waar mee inwoners van Vlaardin gen worden geconfronteerd. In vragen aan het college somt de SP-fractie de redenen op waarom zijn partij zich tegen die sessies voor de 'gegoede burgerij' verzet: steeds meer mensen moeten lenen bij de gemeentelijke kredietbank, al van 81 gezinnen is wegens 'wanbetaling' gas en elektrisch afgesloten, duizenden mensen moeten hun abonnement op de bibliotheek opzeggen en op al lerlei zaken moet de gemeente noodgedwongen bezuinigen, «Trouwens", stelt Poppe, „kan een demissionair college wel iets toewensen voor 1984? Het college kan niet veel goeds voor 1984 toewensen zonder schijnheilig te zijn." De SP verzet zich ook tegen de selectieve manier van het organiseren van afscheidsre cepties. Voor topambtenaren worden dure bijeenkomsten gehouden. De 'gewone' ambte naar wordt bij zijn afscheid niet op een dergelijke manier uitgeluid. Poppe wil van het college we ten hoeveel jde recepties voor de>ge meen schap kosten. Maassluis Een reorganisatie bij de Maassluisse politie zal er half januari toe leiden dat het wijkwerk beduidend meer aandacht krijgt dan tot nu toe het geval is. Vanaf dat moment zullen niet langer twee, maar in totaal acht mensen in twee wijkteams actief zijn. Opzet van die operatie is de relatie tussen burgerij en politie aanzienlijk te verbete ren. In een gemeentelijk beleidsplan over het functioneren van de politie is juist die relatie als een belangrijk knelpunt aange merkt. Hoofdinspecteur De Jong gelooft in de nieuwe opzet, die bij wijze van proef voor twee jaar zal gelden. „Meer agenten op straat betekent dat meer aandacht kan worden besteed aan de eerstelijnszorg", aldus De Jong, Het idee van het opzetten van wijkteams is een logisch gevolg van het beleidsplan waarin met zoveel woorden staat 'dat de primaire taak van de politie ligt in de kontakten met de burgers.' Voordeel Gelijktijdig met het opzetten van de wijk teams worden allerlei kleine afdelingen opgeheven. Het betreft Bijzondere Wet ten, verkeer, stafzaken en het infocen trum. Die vier takèn moeten in het ver volg door de wijkteams worden uitge voerd. „Een belangrijk voordeel daarvan is dat die werkzaamheden voortaan ook buiten kantooruren kunnen worden ge daan, Ze boeven dus niet onnodig lang op afhandeling te wachten", verdedigt De Jong die verandering. Dat is logisch om dat ook het werk van wijkagenten niet strict aan kantooruren is gebonden. De hoofdinspecteur verwacht dat iedere wijkagent per dag gemiddeld vier uur op straat doorbrengt. Dat betekent per team zestien uur. Ruim het dubbele van het aantal uren dat nu op straat wordt gesur veilleerd. Een nadeel van de nieuwe constructie kan zijn dat het werk van de vier afdelingen die worden opgeheven nu enigszins in het gedrang komt. De Jong onderkent dat, maar voegt er gelijk aan toe dat op korte termijn bekeken wordt of een aantal vooral administratieve werkzaamheden niet kan worden afgeschaft. „Ik heb stellig de indruk dat we soms al te gemakkelijk ergens een rapportje over schrijven. We gaan dat kritisch doorlich ten. Wellicht kunnen we taken laten val len of op het gemeentehuis" laten verrich ten." Voor zover bij de Maassluisse politie be kend is nog nergens in Nederland voor deze vorm van reorganisatie gekozen. „Er zijn allerlei modellen denkbaar. In som- mige gemeenten doen wijkteams er ook recherchewerk bij. Ik heb góede hoop dal onze aanpak zijn vruchten zal afwerpen", aldus De Jong. Momenteel wordt in Maassluis de laatste hand gelegd aan de samenstelling van de nieuwe wijkteams. iiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiitiiiitiiiiiiimifiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimtiiumiiaiiiiiiiniiiKiiuiiiiiimiiiii Instuif sport en JffSiÊ recreatie: Het is maar de vraag wie het gis teren bi] de sportinstuif in sporthal Westwijk in Vlaardingen meer naar hun zin hadden, de schoolkinderen in de zaal of de ouders die zich bo ven op de tribunes genesteld had den. Vaders wonden zich in ieder geval meer op over een verloren voetbalwedstrijd dan zoon- of dochterlief. Kerstvakantie vierende kinderen konden gisteren voor een gulden de druilerige stad ontvluchten en de hele dag sporten en spelen, dankzij de afdeling sport en recrea tie van de gemeente en gymnas tiekvereniging Leonïdas. Voetbal bleek verreweg de meest populaire bezigheid. In de zaal ging dat allemaal heel sportief. De jon gens en meisjes heiden door eikaar en maakten elkaar de bat afhandig zonder al te vaak iemand onderuit te halen. De reserves aan de kant bekwaamden zich ondertussen in de radslag, deden tikkertje of aten chips. Maar in de kantine en op de tribu ne moesten voorat de jongens zich nogal eens verantwoorden. „Je speelde alsof je net uit bed gestapt was", bromde een ontstemde va der zijn zoon toe. En toen die, niet erg onder de indruk van de verma nende woorden, weer de zaal in ging kreeg hij te horen: „En nou speel je een goeie partij hoor!" Het jongetje huppelde rustig verder, na achteloos over zijn schouder te hebben geroepen: „Ja pa." iiiüiuiiiJUiiriiiiiiiiiiiiiHiiti>fifiiiitriiiiiiiiii]»iiiiiitifiif]i]iiiiiniitiitiiiiiifiiiiiiiiiti]iii!it^iiniiiiiiJiisiiitJJiiiniiiiitiiJti!iiJifiJiiiii!iii!JiiiiiiiUiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuttiiiimiiuiffutiiittiiiiiaiiiimitfiiiiftiii Schiedam „We hebben al jarenlang het gevoel dat de gemeente ons niet se rieus neemt. We worden wel erkend, maar dat wordt niet genoeg gehonoreerd door subsidies. Werken in kinderdagver blijven en peuterspeelzalen is vaak lief dewerk oud papier. Voor een groot deel wordt het werk gedaan door vrij willigers en als er beroepskrachten zijn dan worden die gedwongen als ze hun werk serieus willen doen om ont zettend veel overuren te maken." Maria van Wolferen van kin derdagverblijf Honki-Ponk, tevens voorzitter van de werk groep kindercentra Schiedam, noemt, het een vreemde zaak dat het ministerie van WVC eisen wat betreft kindercentra De opvang van heeft opgesteld, maar dat die hun kind betekent kindercentra wanneer ze bij voor veel vrouwen de gemeente aankloppen voor een mogelijkheid financiële steun doorgaans nul om te emancipe- op het rekest krijgen. ren. „In de tien jaar dat er in Schiedam kinderopvang is, hebben we nooit de kans ge had uit de kinderschoenen te groeien. En nu met die bezui nigingen kun je wel raden dat de gemeente nog meer op peu terspeelzalen en kinderdag verblijven wil bezuinigen", is de sombere verwachting van Maija. Lisette Beum van kinderdag verblijf Honki-Ponk vindt dat de gemeente misbruik maakt van de vrijwilligers, die in de kinderopvang werkzaam zijn. „De gemeente speculeert er op dat ze wel door zullen gaan en dat het daarom niet nodig is dat er meer beroepskrachten komen. Zo van: als die vrijwil ligers het doen, hoeven wij het tflnminMfi nlaT ta Kntilün tenminste niet te betalen. Op papier De werkgroep, waar verreweg de meeste kindercentra in Schiedam zijn aangesloten, vindt dat er een eind aan die onbevredigende situatie moet komen. Laat de gemeente maar eens duidelijk baar idee ën omtrent kinderopvang op papier zetten, dan we tenmin ste waar we aan toe zijn, zo meent de werkgroep. Nelleke de Vroom, vrijwillig ster in peuterspeelzaal de Wil debras (Sehiedam-Öost) zegt dat ze het nu al kan merken dat sommige ouders de bijdra gen te hoog vinden worden en hun kinderen maar thuis hou den om geld uit te sparen. „Als ik dan hoor zeggen: schroef die (tarieven maar op. dan word ik verschrikkelijk boos. Dan krijg je een situatie dat kinderopvang alleen is be stemd voor een elite. Dat is toch te gek om los te lopen." „Vrouwenemancipatie staat bij de overheid hoog in het vaan del geschreven, maar door een dure kinderopvang maak je die emancipatie gelijktijdig voor veel vrouwen onbereik baar. Hoe kan je je als vrouw emanciperen als je je kind niet af en toe naar de peuterspeel zaal kan brengen? De moeder mavo wordt bijvoorbeeld van overheidswege gestimuleerd, maar dan moet je wel onder dak voor je kind hebben. Bo vendien is het goed voor de kinderen. Waar kunnen ze te genwoordig nog lekker buiten spelen? Bij ons in ieder geval wel. Het is ook een uitsteken de gelegenheid voor contact met leeftijdsgenootjes." Wachtlijsten Wie zijn kind naar een peuter speelzaal of kinderdagverblijf wil brengen wordt geconfron teerd met lange wachtlijsten. Wachttijden van een half jaar tot zelfs twee jaar voor kinder dagverblijven zijn geen uitzon dering. „We hebben hier moe ders, die geven hun pasgebo ren kindje al voor over ander half jaar op", zegt Marja van Wolferen. „Er zijn ook vrou wen die best een jaar willen stoppen met werken als ze net een kind hebben gehad. Maar dat wordt ze onmogelijk ge maakt. Want blijven ze langer dan het vastgestelde zwanger schapsverlof weg, dan zijn ze hun baan kwijt. De tijd dat een vrouw alleen thuis hoorde ligt toch ver achter ons. Maar het lijkt er op dat die weer terug komt, dat zie je ook aan de be zuinigingen op de kinderop vang." Marja van Wolferen denkt dat de kindercentra altijd te netjes zijn geweest in het contact met de gemeente. „We hebben al- lijd keurig een briefje naar het stadhuis geschreven, maar daar hoorde je vaak niets op. Daarom hebben we pas een brief aan alle raadsleden ge schreven, zodat die ook weten wat er gaande is. We hopen dat dat meer effect heeft. Want als er niets verandert, zie ik het somber in." De spelers van SVV gaan altijd bijzonder uitbundig het nieuwe jaar in. Waterweg De diverse sportverenigingen uit het Waterweggebied luiden het nieuwe jaar op zondag 1 januari in met een gezellige instuif in de verschillende kantines. Veel verenigingen maken er een extra feestelijke dag van door rond de nieuwjaarsbijeenkomst allerlei activiteiten te organiseren. Een aantal clubs echter wijkt uit naar een andere datum dan 1 januari, omdat nieuw jaarsdag dit jaar op een zon dag valt en bij sommige vere nigingen zijn er op die dag nooit clubactiviteiten. Hier onder een overzicht van de gebeurtenissen bij een deel van de clubs uit het Water weggebied. De betaald voetbalorganisatie SVV opent op 1 januari om 15.00 uur de deuren in sport park Harga in Schiedam. Bij Excelsior IVX is het drie da gen feest. Het grote onderlin ge zpal voetbaltoernooi wordt dit jaar op vrijdag 30 decem ber afgewerkt, waarna een dag later het bestuur van de eersteklasser een wedstrijd speelt tegen een afvaardiging van de Maassluise Sportraad. Op nieuwjaarsdag is er vanaf 16,00 uur een instuif in het clubhuis aan de Lavendel- straat. PPSC houdt de recep tie pas op maandag 2 januari. Een aantal leden heeft om principiële redenen moeite om op zondag de nieuwjaars wensen over te brengen. Re den voor het bestuur om de bijeenkomst uit te stellen tot 2 januari. Vanaf 19.00 uur is de kantine open. Ook Zwalu wen wijkt uit naar een latere datum. De vereniging van de scheidende oefenmtester Cor Nieuwcnhuizen stelt de deu ren op dinsdag 3 januari van af 20.00 uur open voor de le den en andere belangstellen den om elkaar het allerbeste toe te wensen. De vierdeklas ser Satelliet neemt tijdens de nieuwjaarsreceptie op 1 ja nuari officieus het nieuwe clubhuis in gebruikt. Leden, donateurs en een ieder die de nieuwe accomodatie wil be wonderen kan vanaf 14.00 uur terecht in sportpark 't Nieuwelant. Happening Het momenteel in de compe titie zo succesvolle II vO heeft op zaterdag 31 decem ber al een happening van formaat aan de Zwanensin- gel. Leiders, bestuursleden en trainers nemen het dan om 12.00 uur tegen clkkaar op in een onderling treffen. Voor de nieuwsgierigen staan de oliebollen klaar. Een dag la ter is de officiële receptie. Vanaf 16.00 uur kan iedereen voorzitter Joop Hekkema en zijn medebestuursleden de hand schudden. De kantine van voetbalvereniging DVO'32 is vanaf 16.30 uur open en evenals voorgaande jaren zal de kantine aan de Marathonweg dan weer vol stromen met sympatisanten. In de kantine van DSS'26 kan een ieder vanaf 14,30 uur terecht om elkaar de bes te wensen over te brengen. In de Broekpolder is de kan tine van VV Vlaardingen vanaf 16.00 uur open. Het is nu al ïeker dat voorzitter Sjaak Maat geen toespraak zal houden, maar als alterna tief een demonstratie kunst fluiten zal verzorgen. Samen met Karei Parre, de secreta ris van Excelsior M, moet het. optreden hel hoogtepunt van de middag worden. De Schie dam se afdelingsclub GSS opent de deuren op 1 januari al heel vroeg. Voordat de re ceptie om 15.00 uur van start gaat, speelt het huidige eerste elftal tegen een selectie van oud-eerste elftal spelers. Jaap Klepke, de zo door tegenval lers geplaagde oefen meester van de GGS, zal als scheids rechter fungeren en er zeer streng op toezien dat de wed strijd niet uit de hand zal lo pen. Om precies 15.00 uur nemen twee elftallen van Hermes DVS, met prominenten als oefenmeester Leen Admiraal en Co Goudriaan het tegen elkaar op in sportpark Harga. In het clubhuis is er dan ver volgens een gezellig samen zijn, met muzikale omlijsting. Op zaterdag 31 december kunnen dorstige leden van Fortuna Vlaardingen vanaf 12.00 uur helpen bij het leeg maken van de biervaten. Di verse vaten worden een dag later aangesloten. Vanaf 15.30 speelt er een bandje in de kantine aan de Marathon- weg en is een ieder van harte welkom. Het clubhuis van Excelsior'20 is op 1 januari vanaf 15.30 uur geopend. Ze ker is nu al dat diverse spre kers het woord zullen voe ren. Een hapje en een drank je worden vanaf 16.00 uur ge serveerd in het clubhuis van RKWIK in sportpark *t Nieuwelant. Ook VFC gaat altijd uitbundig het nieuwe jaar in. De kantine aan de Sportlaan in Vlaardingen is vanaf 16.00 uur open voor de leden. In sportpark Thurlede ne men twee seniorenteams van Martinit het voor de nieuw jaarsreceptie tegen elkaar op. De voetbalwedstrijd begint om 12.00 uur, waarna aan sluitend de receptie volgt in het clubgebouw. Ton Ver- wey, de nieuwbakken voor zitter van omni-vereniging Schiedam, spreekt om 12.00 uur precies de leden van zijn vereniging toe. Na de borrel is er een wedstrijd tussen alle jeugdleiders en dc rest van de selectie. Die wedstrijd start om 13.30 uur. De kantic van De Hollandiaan is open vanaf 15.00 uur. Voorzitter Ton van Dongen heeft in sa menwerking met zijn bestuur weer beslag weten te leggen op een band, zodat de sfeer er al vroeg in zal zitten. Ze ker als secretaris Herman Berkhout weer een demon stratie Aerobic-dancing zal verzorgen. Bij VDL in Maas sluis gaan de deuren om 16.00 uur open. Bij afdelingsclub Olympus Schiedam moeten de leden' op nieuwjaarsdag al weer vroeg uit de veren. De recep tie start al om 11.00 uur en duurt tol ongeveer 16.00 uur,- met als onderbreking een' wedstrijd tussen hel hoofd-- en juni oren bestuur en een se-, iectie-elftal. De leden van de Schiedamse voetbalvereni ging DRZ moeten tot 7 janu ari wachten alvorens zij el kaar het allerbeste kunnen wensen. Vanaf 16.00 uur uur is iedereen dan welkom aan de Schiedamse weg. Om 15.00. uur echter nemen twee elf tallen van oudgedienden van DRZ het tegen elkaar op. Doelman Wim T Lam is door een hardnekkige blessure af wezig, maar zijn plaats onder de lat za! worden ingenomen door oefenmeester Harry van Haaren. Levende muziek zorgt er voor dat de sfeer iti de kantine van SFC op 1 ja nuari tot ongekende hoogte zal oplopen. Vvanaf 15.00 uur is de kantine op sportpark Thurlede geopend. Een uitge-. breid programma bij Ursus. De jongste leven de afde lingsclub spelen om 13.15 uur een wedstrijd tegen elkaar. Niet in voetbal tenue, maar in een carnavaleske uitdossing. Een prijsje is er voor de drie leukst aangeklede spelers. Om 14.00 uur nemen onder leiding van scheidsrechter Henk van Loenen de super- oudjes en de sub-oudjes van de club het tegen elkaar op. De receptie start om 15.30 uur en om 16.15 uur is er een optreden van de Mystery Men. een 'veelgevraagd pro duct van eigen bodem', zoals de organisatoren laten weten. Het clubhuis 'Greenspot' van hockey vereniging Evergreen uit Maassluis is open van 16.30 uur. Jan Pijpers, de voorzitter van do vereniging uit de Steendijkpolder hoopt dan al zijn leden te mogen begroeten. De leden van handbalvereniging Dc Hol landiaan kunnen elkaar aan de Amsterdam laan vanaf 16.00 de beste wensen over brengen. De honk- en soft- ballers van Vlaardingen Holy houden open huis van af 16.00 uur aan de Zwanen- singel.De handballers van WIK houden een instuif op 6 januari. Vanaf 20.30 uur is dc kantine open. De tennissers van Be Quick k unnen el kaar op zaterdag 7 januari de beste wensen wensen over brengen. Vanaf 15.00 uur is het clubhuis aan de Sportlaan geopend. Bij Zwaluwen kunnen de leden dit jaar niet op nieuwjaarsdag te recht. De Vlaardingers kunnen het bestuur pas op 3 januari de beste wensen over brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1983 | | pagina 3