Observatiegroep start in februari Vlaardingen vindt brug te groots van opzet ontsluiting van Rustige nieuwjaarsrecepties 'CDA maakt het in nieuwelingen VLAABBINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG GOURAN blad: al te moeilijk 5Liever andere Aalkeetpolder 'iii Extra geld voor Stedelijk Museum partij- .i..] Lagere scholen Schiedam- Zuid moeten fuseren Kleuters in eigen gebouw aan Colignylaan Schiedammer gewond GSD-cliënten krijgen zelf eindnola ONS Geen drank in Maassluis, maar het leek er wel op Dankzi j enkele meevallers DINSDAG 3 JANUARI 1934 Vlaardingen Het Vlaardingse CDA, dat verwoede pogingen doet om jongeren in de partij te interesseren, maakt het nieuwe' tingen wel erg moeilijk. Dat is de mening van Bram Keizer- waard, die in het partijblad vertelt hoeveel obstakels hij moest nemen om tot de CDA-afdeling door te dringen. En voor al die moeite krijgt hij maar weinig invloed terug, vindt het jonge par tijlid. Via verschillende met moeite achterhaalde telefoonnummers 'kwam hij uiteindelijk bij een bestuurslid terecht. Geen vermel ding in telefoonboek of gouden gidsalsof de christen-democra ten niet hard op zoek zijn naar nieuwe leden. En de ontvangst op de eerste partij-avond was, aldus Keizerwaard, ook al een 'kille bedoening'. Er is geen ontvangstcomité, de nieuwelingen worden niet voorgesteld en krijgen geen informatie. Aan dat falen moet iets gedaan worden, vindt Keizerwaard. Het CDA zou meer reclame moeten maken voor zichzelf. „We heb ben genoeg kwaliteit in huis. We vergeten het alleen in de etala ge te leggen.De partij is ten dode opgeschrevenvreest Keizer waardals er geen pogingen worden gedaan om 'de loop weer in de winkel te krijgen'. Schiedam Kleuterschool De Regenboog en de open bare Erasmusschool en openbare Goeman Borgesi- usschool in Schiedam fuse ren tot twee scholen. Met ingang van 1 augustus 1985 treedt de nieuwe wet op het basisonderwijs in werking. De drie hadden tot een ba sisschool kunnen fuseren, maar op grond van het ver schil in aanpak van het on derwijs is er voor gekozen twee basisscholen in het le ven te roepen. Volgens de afdeling onder wijs van de gemeente Schiedam vindt de samen voeging uitsluitend op grond van deze wet plaats. De scholen hebben voldoen de leerlingen om zelfstandig door te gaan. Half oktober telde de Regenboog nog 69 leerlingen, de Erasmus school 129 leerlingen en de Goeman Borgesiusschool 73 leerlingen. De gemeentelijke onder- wijseonsuient begeleidt de samenvoeging en heeft tot 1 oktober 1984 de tijd om een plan voor de fusie op te stel len. B en W van Schiedam hebben de 13 december 1983 tot de fusie besloten. Vlaardingen In een ei gen gebouw aan de Louise de Colxgnylaan gaat vol gende maand de observa tiegroep voor zeer jeugdi ge kinderen van start. Die observatiegroep is bedoeld voor kinderen in de leef tijd van 4 tot 7 jaar, die op de een of andere manier op de kleuterschool of in de eerste klas van de lage re school buiten de boot vallen. De observatie- groep, die is verbonden aan de Professor Kohn.- stómm-LOM-school, func tioneert voor Vlaardingen en Maassluis. Al geruime tijd wordt gespro ken over de oprichting van een aparte opvangschool voor kleuters, die in het normale onderwijs niet goed functione ren. In eerste instantie werd geprobeerd een kleuter-LOM te stichten, maar daarvoor ble ken uiteindelijk niet voldoen de leerlingen te krijgen te zijn. De observatiegroep richt zich op een bredere groep kinderen dan alleen kleuters met leer- en opvoedingsproblemen, zo dat de hoop gerechtvaardigd is dat voor de observatiegroep wel voldoende aanmeldingen zullen komen. Het komt regelmatig voor dat kinderen op de kleuterschool in de problemen komen. Vaak wordt pas na jaren ontdekt dat zo'n kind aanzienlijk beter had kunnen functioneren, als al in een vroeg stadium specialisti sche hulp geboden was. Dat probeert de observatiegroep te gaan doen: het er achter zien te komen waar bij kleuters de knelpunten zitten en het bie den van een aangepast behan delingsplan, zodat eventuele achterstanden kunnen worden weggewerkt. De groep zal zich vooral rich ten op kinderen met een ach terblijvende ontwikkeling, maar is ook bedoeld voor kin deren die emotionele proble men hebben of die in groepssi- tuaties uil de band springen of juist de neiging hebben zich van de buitenwereld terug te trekken. Ervaringen op soortgelijke ob- servatiegroepen Ieren, dat in de praktijk dertig procent van de leerlingen later naar het normale basisonderwijs gaat. Dc resterende 70 procent komt doorgaans op een LOM-school, MLK-schooJ of een andere vorm van buitengewoon on derwijs terecht. Vlaardingen Het gemeentebestuur van Vlaardin gen heeft moeite met de plannen van de reconstruc tiecommissie voor Midden-Delfland, om over rijks weg 20 ter hoogte van de Aalkeetpolder een brug naar de overkant te leggen, die ook voor autoverkeer geschikt is. Schiedam Een 59-j'arige Schiedammer is gistermiddag met verwondingen naar hel Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam vervoerd. De man reed op de Schiedamseweg, toen de voorvork van zijn fiets brak. Hij vloog over het stuur van de fiets heen en belandde met zijn gezicht op het asfalt. Na een eerste behandeling in het Sehielandziekenhuis werd hij doorgestuurd naar het Rotterdamse ziekenhuis. Door een'ruitje in te slaan zijn onbekenden vannacht een woning aan de Westfrankenlandsestraat binnetigedron gen. Zsj namen zo'n 650 gulden mee. Dieven wisten met behulp van een valse sleutel een ga ragebedrijf aan de Noordmolenstraat binnen te dringen. Zij gingen er vandoor met veertien autoradio's. De waar de hiervan bedraagt 8000 gulden. Hoewel burgemeester en wethouders verheugd zijn, dat die brug deel uitmaakt van de plan nen voor Midden-Delf land die bij voorrang zullen worden uitge voerd, hebben zij toch hun twijfels bij de om vang en plaats van die bnig. Vlaardingen ging tot nu toe uit van een brug die alleen voor voetgangers en fietsers geschikt zou zijn, en die enkele honderden me ters meer naar het oos ten zou worden gelegd, zodat de Westwijk een rechtstreekse verbinding met de Broekpolder zou krijgen, In de plannen van Midden- Delfland heeft de brug over de rijksweg een enigszins an dere functie gekregen. Vol gens het bureau van uitvoe ring van de Reconstructie commissie zou de brug een belangrijke rol moeten spe len bij de ontsluiting van de tussen Vlaardingen en Maas sluis gelegen Aalkeetpolder, In die polder moet in de toe komst een groot recreatiege bied worden aangelegd, waarin ook een surfvijver is geprojecteerd. Aan de zuide lijke kant van de rijksweg is een parkeerterrein voor en kele honderden auto's ge pland, bedoeld voor bezoe kers van de Aalkeetpolder. Dat parkeerterrein zou ont sloten moeten worden via de ook voor auto's bruikbare brug over de rijksweg zodat bezoekers via de Broekpol derweg naar de Aalkeetpol der zouden kunnen rijden. Stukje lopen Op het Vlaardingse stadhuis betwijfelt men of een derge lijke brug, die enkele miljoe nen zal kosten, wel nuttig is. Roel Blom, hoofd van de af deling verkeer: „Je zou er aan kunnen denken om het parkeerterrein aan de Broek polderkant aan te leggen, zo dat de brug heel wat goedko per uitgevoerd kan worden. Dan zouden bezoekers met een surfplank op hun nek echter wel een stukje moeten lopen: dat is dus niet zo ide aal. Het is volgens ons echter ook mogelijk, om de Aalkeet polder te ontsluiten via de afrit op de zuidelijke rijbaan van de rijksweg bij het ben zinestation. Dan is het pro bleem wel dat mensen die over de rijksweg uit de rich ting Rotterdam komen bij Maasland eerst moeten ke ren. Wij vinden dat niet zo vreselijk, dus die oplossing zullen we zeker met Midden- Delfland bespreken." De in de plannen van de re constructiecommissie opge nomen brug over de rijksweg is voor de Westwijk-bewo- ners onaantrekkelijker om in de Broekpolder te komen dan de eenvoudiger brug, die Vlaardingen in het verleng de van de Dirk de Derdelaan had willen aanleggen. De af stand naar de nu geprojec teerde brug is veel groter. Terughoudend Vlaardingen is overigens van plan, zich in de gesprekken met de reconstructiecommis- sie wat terughoudend op te stellen rond het meningsver schil over de brug. „We moe ten voorkomen dat we het kind met het badwater weg gooien", zegt Blom. „Op zich is het natuurlijk uitstekend dat die brug er zou kunnen komen. Ik heb zelfs begre pen dat het op korte termijn zou kunnen, omdat er de no dige kredieten te verwachten 2ijn voor werkgelegenheids plannen. Je moet er dus niet te snel nee tegen zeggen, want dan krijg je misschien helemaal niets." Schiedam Mensen, die de sociale dienst gemachtigd hebben om betalingen te doen aan-de openbare nuts bedrijven Schiedam (ONS), krijgen in het vervolg zelf een eindnota. ONS en GSD reageren hiermee op klach ten van de Schiedamse bij standsvrouwen dat uitke ringstrekkers, die via de so ciale dienst hun gas water en licht betalen, nooit te weten komen -ofrij te veel of te weinig hebben betaald. Hef gaat'in bijna alle geval len om mensen die een schuld hebben bij de nutsbe drijven. De sociale dienst zorgt er dan voor dat de schuld „wordt afgelost en dat ook het vaste termijnbedrag wordt voldaan. Tot nu toe kregen die cliënten van de sociele dienst geen eindafre kening van de ONS. „Op die manier zijn die mensen dat geld gewoon kwijt", klaagde Lieke Rieu van het bureau voor rechtshulp na klachten van bijstandsvrouwen. Dat is, staat in een notitie van de sociale dienst, echter niet waar. Als de termijnbe dragen te hoog zijn geweest betaald de ONS dat geld te rug of wordt het afgetrokken van de schuld die de client heeft. Morgen praten GSD en ONS over de klachten en over de nieuwe regeling. Er wordt ook gewerkt aan een voorlichtmgsactie over zui nig gebruik. ^■ittdiiiiiiaiiiiiiuii i ii ik iimiim niiiiiif i iiiniirfiifif u mi uiif riiiiiiiiifiirimuf rfiiiiiif f li iiirmiii n iiiiiiiuiii ririiiiu niniii it ilium iiiiiiiiiiuaii iiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiif uiiiiiiiiiinif iutf ijii ui rui iiniiiu iimiif nm j t if tun ti mi nr ui iitn mi u r u in r Maassluis hield de recep- tie alcoholvrij. Vlaardingen/Maassluis Maassluis beleefde gisteravond de première van de alcoholvrije nieuwjaarsreceptie. Wie regen en fluitende wind trotseerde om zijn mede burgers op het stadhuis in de Koningshoek het beste voor het komend jaar te wensen zocht ver geefs naar een borrel om de inwendige mens te verwarmen. Het ontmoe digingsbeleid, dat nog verder ontwikkeld moet worden, kreeg op de jaarlijkse receptie voor het eerst gestalte. Het leek wel bedrieglijk veel op sterke drank, de inhoud van de glazen op de dienst- bladen. Cassis is net rode wijn, druivesap lijkt op port, appelsap kan heel goed door gaan voor vermout en het verschil tussen Spa en jene ver is nauwelijks te zien. Al leen: de glazen waren alle maal even groot. Er kwam geen druppel alcohol aan te pas. iÊ Gelukt 1 Met de alcoholvrije receptie moest de denkwijze doorbro- ken worden, dat een feest zonder drank niet gezellig |S zou zijn. Dat lukte best. De hal was ingeruimd voor een expositie over alcohol en 5 drugs, die tot het einde van deze week blijft staan. Al was H het volgens sommigen iets minder druk dan in voor- gaande jaren, niemand kon zeggen of dat nu lag aan het ontbreken van alcohol, of s aan de storm die buiten gier- H de. Ij Vlaardingen 1 Ook in Vlaardingen werd de f= traditionele nieuwjaarsrecep- tie minder bezocht dan door- gaans in andere jaren het ge- val is. Ook in deze gemeente 5 was het waarschijnlijk het jjj= slechte weer, dat velen thuis- S hield. De Vlaardingse recep- H tie had dil jaar toch een ge- heel andere sfeer dan in het verleden. Vanwege het de- missionaire karakter van het 1 college van B en W was in de oude hal van het stadhuis niet zoals in andere jaren het M college in een rij opgesteld 0m de beste wensen namens de burgerij, de ambtenaren S en andere relaties in ont- vangst te nemen. Alleen bur- gemeester Fred van Lier en zijn vrouw hadden in de hal plaatsgenomen: de weihou- ders ïwierven zelf wat rond S tussen de menigte. Bas Gou- driaan en IJsbrand van der Velden vormden samen op oen gegeven moment in de trouwzaal grinnikend een ei- gen mini-rijtje maar dat 1 kan toeval geweest zijn. 1 Alleen burgemeester Fred van Lier en zijn echtgenote had in de oude hal piaats- genomen om de nieuwjaars- s wensen in ontvangst te ne- men, iUj1iUI„lulniUUl,Bn]iauiniiiiuiHiiituiHiii»iiiitiimiiiniiiiiiiiiiiuaiiDi[Hmuiii!iiimtn|iiiHmra|ii)i,iiiiJ|iitiiiiJi]nii,»i1iiin|ii|Hiija]a|HH||i,ii,it»üi||imii|i|iiiiuiiiiii|iiuiH|iMiininiMini|,iHpii,iiii|,j]ii|ii|iiiii!i|im|ïi!iiniii|iin|iiiiiiiiir Schiedam Het Stedelijk Museum in Schiedam krijgt van de gemeente een extra bedrag van 8500 gulden voor het doen van kunstaankopen en het houden van tentoonstel lingen. Een deel van het geld, 2500 gulden, is be stemd voor 'overige' uit gaven. Hiertoe kan worden overge gaan door enkele meevallers binnen de begroting van het museum. Zo zijn er andere voorzieningen voor de brandveiligheid getroffen, dan oorspronkelijk was ge pland. Bovendien heeft het museum op het aankoop- en het tentoonstellingsbudget 20.000 gulden bespaard. Het zou logisch zijn geweest als dat bedrag was gebruikt voor het verhogen van het budget voor educatief werk in het museum. Het Schie damse college hecht namelijk veel waarde aan dat werk, maar vindt dat andere zaken voorrang moeten krijgen. Het bespaarde geld ir. ag het Stedelijk Museum vo« r een groot deel gebruiken voor het vervullen van wensen, zoals het vastleggen van de collectie van het museum, de aanschaffing van klimaatbe- heersmgsapparatuur én het maken en verkopen van een catalogus over de Cobra-col lectie. In de financiële meerjaren planning van het museum voor 1984 tot '88 is rekening gehouden met de instelling van een activiteitenbudget van 2500 gulden. Daaruit moet in 1984 het maken van een architectuurwandeling door de stad worden bekos tigd. Eerst drukte dat op de gewone begroting. De ge meente verwacht dan de stadswandeling drempelver lagend werkt. Voor 1984 was een bedrag van 5300 gulden opgenomen voor het afschrijven van de brandbeveiliging. Doordat een ander systeem en een beperktere brandbeveiliging is aangeschaft dan was voor zien, én de uitgave uit eigen middelen van het museum kan worden gedaan, is nu extra ruimte ontstaan. Die is zo groot, dat B en W het ten toonstellingsbudget en het aankoopbudget weer verho gen met elk 3000 gulden, t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1