WATERWEG NWH dertig jaar actief in Vlaardingen SPORT Zonder extra geld dreigt sluiting Meerpaal heeft eindelijk glasraam Schiedam isoleert scholen 'Grote kracht van PPSC schuilt in collectiviteit' Rob Schalke nieuwe trainer bij MSV' 71 Line in finale Exposities geprolongeerd Jubileumfeest in Stadsgehoorzaal NWH start ABC-project ONS vervangt gasleidingen Casimirschool Katja en Honki Ponkin de problemen 4 Molens CJV huldigt ome Klaas en neef Piet' Rob de Nijs tobt nog steeds met lies Monstenaar maakt lopend seizoen bij Naaldwijk af Prestatieloop in Hoek van Holland r Vlaardingen Januari wordt voor de Viaardingse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen een heuglijke maand. Het is namelijk dertig jaar geleden dat mevrouw Th. A. Heusdens-Mansholt het initi atief nam tot het oprichten van de Viaardingse tak van de NWH. Donderdag 19 januari wordt dat feit in de Stadsgehoorzaal met een groot feest gevierd. Om twee uur houdt voorzitter mevrouw J. P. van Baarlen een welkomstwoord, waarna een optreden volgt van caba retière Wieke Muller. Zij brengt een vrolijk satirisch programma met een tikkeltje ernst en veel humor. Kaarten voor de feestmiddag kunnen bij de bestuursleden thuis of tijdens de bijeenkomsten van 2 tot en met 14 januari worden gehaald. Als er na die datum nog kaarten over zijn, kunnen met-leden die kopen bij me vrouw M. F. de Vries, Amalia van Solmslaan 10. De eerste activiteit voor dit jaar is de nieuwjaarsbijeen komst, die morgen wordt ge houden in De Harmonie aan de Schiedamseweg. Tijdens die bijeenkomst, die om tien uur begint, worden pockets ver kocht voor een waterproject dat is opgezet door Unesco. Donderdag wordt een bezoek gebracht aan hut Turks Cultu reel Centrum voor Vrouwen in Rotterdam, Voor woensdag 11 januari staat een excursie naar de Rotterdamse Doelen op het programma. Om kwart over negen is het verzamelen in de hal van station Vlaardin gen-Oost. Per trein reizen de Viaardingse vrouwen naar Rotterdam waar zij een rond leiding krijgen door het ge bouw. Aansluitend gaat het gezelschap om half een naar de Vakschool voor Bakkerij en Hotelpersoneel naast hst Hofplein theater. Het januan-programma wordt woensdag de 25e afgesloten met een bijeenkomst voor de contactdames van de clubs en cursussen in de foyer van ge bouw Triangel in de Fransen straat. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 3 lanuan 1984 Vlaardingen De Viaardingse afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen (NVVH) begint in maart met een zogenaamd ABC-project. Dit project omvat drie onderdelen en is bedoeld om het zelfbewustzijn en de weerbaarheid van vrouwen te vergroten. De drie letters ABC sym boliseren de inhoud van de drie onderdelen. De vrouw als ander, de vrouw als burger en de vrouw als consument. Het project bestaat uit tien dinsdagochtenden en zowel leden als niet-le- den kunnen eraan mee doen. De kosten bedra gen 25 gulden en men kan zich opgeven bij me vrouw Van Baarlen, tel. 749907. Schiedam De gasleidingen van de Professor Casimir school aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in Schiedam moeten worden vernieuwd. Er wordt al een tijdje ge klaagd over de lekken in de zijvleugels van het complex. Bij inspecties door de ONS is komen vast te staan dat meer gas verloren gaat dan vol gens de normen geoorloofd is en dat bovendien de gastoe- stellen niet meer aan de ei sen voldoen. Er zijn ook lekken geconsta teerd in het middelste ge deelte van de school, maar het verlies overschrijdt de normen nog niet. De zijvleu gels van de school, die dienst deden als keukenlokalen, zijn buiten gebruik geraakt en de gasleidingen hoeven daarom niet worden vervan gen. In plaats daarvan moet in de vleugels een elektri sche installatie worden aan gelegd voor in totaal vier boilers en twee fornuizen. Deze apparaten moeten ook worden aangeschaft. De2e oplossing is goedkoper dan 1 het vervangen van de gaslei dingen en de toestellen. Daar komt nog bij, dat er op on derhoud van de leidingen be spaard wordt. Om de aan schaf van de apparaten en de vervanging van de leidingen te kunnen bekostigen is 25.460 gulden nodig. De gemeente Schiedam hoeft het bedrag alleen maar voor te schieten, omdat het minis terie van onderwijs de reke ning betaalt. Schiedam De kinder dagverblijven Katja en Honki Ponk in Schiedam komen in grote financiële problemen als in het soci aal-cultureel programma voor dit jaar geen extra subsidie van ruim 65.000 gulden beschikbaar wordt gesteld. De heer B. J. M. Hakkenbroek, chef van de afdeling cultuur, sport en jeugdzaken, voorziet zelfs dat sluiting van één van de kinderdagverblij ven nodig zal zijn om de eindjes dan aan elkaar te knopen. Een andere mo gelijkheid is dat in het aantal openingsuren wordt gesnoeid. Hoewel alarmerend, is zijn ad vies voor B en W geen reden geweest om met een voorstel op de proppen te komen, waarin de extra subsidie is ge regeld. Het uiteindelijke raads voorstel komt wel tegemoet aan de visie van de afdeling fi nanciën. Van die kant is er voor gepleit de subsidie nog niet te verstrekken met het oog op het doeleindenonder- zoek dat naar het functioneren van de kinderdagverblijven wordt uitgevoerd. In het voor jaar moet dat uitmonden in een beleidsnotitie. Financien en nu ook B en W willen daar op niet vooruitlopen. Hakkenbroek vindt dat te ge makkelijk voorbij wordt ge gaan aan een reeks feilen. „Bij het tekort van de kinderdag verblijven is door mijn afde ling zowel naar ingediende be grotingen voor 1984 als naar resultatenrekeningen over voorgaande jaren gekeken", onderstreept hij zijn zienswij ze. Daarnaast zouden aspecten als hogere tarieven, minder schoonmaakpersoneel en het niet meer aantrekken van WVM-personeel door B en W onvoldoende worden onder kend. Hakkenbroek voelt zich in zijn stellingname tevens gesterkt door de uitspraak in december van de functionele commissie dat de kinderdagverblijven, op het huidige niveau gehand haafd moeten blijven. Pas wanneer uit de beleidsnotitie zou blijken dat het uitgavenni veau drastisch moet worden teruggeschroefd, vindt Hak kenbroek dat de kinderdag verblijven mogen worden aan gepakt. Een ingreep op voor hand kan volgens hem desas treuze gevolgen hebben. Belangstelling voor het 'glasraam'. Vlaardingen Een ge dachte, die al enkele jaren geleden was ontstaan, is in het Viaardingse bejaar dencentrum De Meerpaal eindelijk praktijkgewor den. Sinds eind vorige week heeft het bejaarden centrum in een van de ra men van 'het pleintje' een glas-applicatiewerk, ge maakt door de Schiedam- se kunstenaar Frits Hen driks. Eigenlijk had dat kunstwerk er al drie jaar geleden, bij het tienjarig bestaan, moeten komen, maar toen zag De Meer paal er geen gelegenheid voor. Ter gelegenheid van het ge reedkomen van de renovatie van De Meerpaal, waarbij het centrum aan de eisen des tijds is aangepast, hebben het personeel, de bewoners en de Stichting Vrienden van De Meerpaal geld bij elkaar ge bracht om die oude wens als nog in vervulling te laten gaan. Vrijdag heeft Hendriks zijn kunstwerk opgeleverd, dat vervolgens door perso neel en bewoners aan de di rectie is aangeboden. „Het is een schitterend ding gewor den, vooral omdat het licht van buiten er zo mooi door schijnt", aldus een van de staffunctionarissen van het bejaardencentrum. Sinds het tienjarig bestaan zijn in De Meerpaal diverse acties gehouden om voldoen de geld bij elkaar te brengen. Het kunstwerk heeft 10.000 gulden gekost. Schiedam De gemeente Schiedam gaat binnenkort beginnen met het isoleren van de gemeentelijke school gebouwen. In eerste instantie gaat het alleen om kleuter school de Mallemolen, de Willem Gehrelsschool, het gymnastieklokaal aan de Mgr. Nolenslaan en het gym nastieklokaal aan het Baeh- plein. De spouwmuren van de ge houwen worden geïsoleerd en verder rust de gemeente de verwarmingsinstallatie uit met optimaliseringsappara- tuur en thermostaatkranen. Bij deze twee maartegelen blijft het voorlopig, omdat het isoleren van het dak, dubbele beglazing en het aanbrengen van radiatorfolie volgens berekeningen niet rendabel zijn. De hele opera tie kost 121.890 gulden, maar aan subsidie van het rijk wordt 11.290 gulden terug ontvangen. Door de isolatie werkzaamheden wordt jaar lijks enkele honderden gul dens op stookkosten be spaard. Ook bespaart Schie dam op een andere wijze. De gemeente betaalt per jaar aan het bijzonder onderwijs een bijdrage voor het bestij den van de exploitastiekos- ten per lokaal. Dat bedrag is even hoog als het bedrag dat het openbaar onderwijs krijgt. Dat kan door de isola tie omlaag. Schiedam De eerste bingo in het nieuwe jaar wordt in het Schiedamse dienstencentrum de 4 Molens morgenmiddag gehouden. Vanaf twee uur worden de nummers afgeroepen. De nieuw jaarsreceptie moest er zelfs voor wijken. Die wordt pas een dag later gehouden, op woensdag van zeven tot acht uur. Aansluitend is een nieuwjaarsbal met mede werking van The Blue Parade Syncopators. Vlaardingen De Viaarding se popgroep Line is doorge drongen tot de finale van de Talenten klopjacht', die svoensdagavond in het Rotter damse Parkzicht wordt gehou den. De vijfmansformatie ver wierf zich in de voorronden van de talentenjacht, waaraan groepen uit het hele Rijn mondgebied meedoen, een plaats bij de laatste zes. De finale van het gebeuren in Parkzicht begint woesdaga- vond om acht uur. Line, dat Amerikaans getinte roek brengt, speelde twee jaar gele den in het voorprogramma bij Herman Brood en luisterde in Vlaardingen het haring- en bierfeest op, maar raakte daar na wat in de versukkeling. De talentenjacht, waarbij een pla tencontract voor een jaar te winnen is, zou een nieuwe start kunnen betekenen, zo hoopt de groep. Maassluis De twee tentoon stellingen, die momenteel in het Maassluisse gemeentemu seum 'lopen*, worden met eni ge dagen verlengd. Daartoe heeft de directie besloten in verband met" de recente slui ting van het museum als ge volg van de kunstenaarsacties. De expositie 'Ontfutseld aan het verleden' loopt nu tot en met zondag 8 januari. De "Se lectie uit werken van Jeanne Bieruma Oosting' kan tot en met zondag 15 januari worden bezichtigd. Gevolg van deze verlengingen is dat de ten toonstelling 'De school van toen' enige tijd is uitgesteld en pas op zaterdag 28 januari be gint. Het museum is intussen weer als vanouds dagelijks, behalve op maandag, van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Vlaardingen De christelij ke jeugdvereniging Liefde en Vrede heeft bij de aan vang van het nieuwe jaar trouwe leden in het zonnetje gezet. Er werd afscheid ge nomen van 'neef' Piet van der Meijden (76), die na veer tig jaar lidmaatschap van de ziekend ienst van de CJV de fakkel overdroeg aan de jeugd. Voorzitter 'ome' Klaas van Vliet kreeg de gouden speld van het christelijk jon geren verbond. Piel van der Meijden bracht in de afgelopen veertig jaar menig zieke een bloemetje of een fruitmand. Hij kreeg een oorkonde van voorzitter Van Vliet, die tot zijn verrassing zelf ook gehuldigd werd. Hij zet zich vooral in voor de jongeren in de vereniging door zijn bemoeienissen met de filmcommissie en het kampwerk. Maija en Leo Vermeer, Joop Quirijns en Jan van der Valk kregen een zilveren speld, omdat zij 25 jaar lid zijn. Schiedam Een drutliee dinsdagavond rond een uur of acht. Terwijl de PPSC-seiectie op het trainingsveld door Arie Kurver onder han den wordt genomen, zit Rob de Nijs eenzaam in kleedkamer zes te zweten op een hometrainer. Geestdodende arbeid geeft hij onmiddehjk toe. maar het is de enige mogelijkheid om de tanen de conditie nog enigszins op peil te houden. Een verwaarloosde liesblessure opgelopen aan het begin van het seizoen noopt de lange voorstop per al maanden tot gedwongen toekijken bij de tot dusver uitstekende prestaties van zijn ploeg. Karaktervoetballer De Nijs heeft het er maar moeilijk mee. Liever nog vandaag dan morgen verruilt hij de fiets weer voor de bal, maar van diverse kamen is hem geadviseerd om het vooral toch niet te forceren. Het einde van de lange lijdensweg lijkt echter nabij. Nog deze maand mag hij met een voorzichtige looptrai ning beginnen. „Had ik maar direct rust genomen", verzucht hij even later in de kantine. „Tegen Heerjans- dam heb ik echter nog meegedaan, hoewel ik me maar voor zeventig procent fit voelde. Na door Norbert KleinherenDrmk die wedstrijd was het pas goed mis met mijn lies. Fysiotherapeut Leo Taal legde me een speelverbod op en stuurde me naar dokter Van de Bosch van het Sint Franciseus Ziekenhuis. Die heeft foto's van mijn lies genomen, maar hij kon daar niets bijzonders op ontdekken. Hij vertelde me echter wel dat het bij vrijwel elke liesblessure het beste is om enkele weken vol strekte rust in acht te nemen. Dat had ik eerder moeten weten, want hoewel het er tegen De Zwerver eigenlijk pas goed inschoot, had ik al weken last van die lies ondervonden. Het enige wat ik tot nu toe mocht doen is fietsen", stelt hij vreugdeloos vast. Blik op oneinig Drie maal per week vereert De Nijs zijn fysio therapeut met een bezoekje en evenzovele ma len klimt hij op de hometrainer om een uur lang met de blik op oneinig en het verstand op nul de illusie in stand te houden dat hij werke lijk 'in training' is. „Natuurlijk heeft dit weinig met de specifieke voetbalconditie te maken", relativeert hij, „maar ik zou het niet graag wil len missen. Ik voel op deze manier toch de ver moeidheid van trainen. Daarbij komt dat je bij de hele groep betrokken blijft, je bent met met een helemaal weg. Ik moet mezelf soms echt dwingen om naar het veld te gaan vanwege dat fietsen,maar daardoor blijf je wel contact hou den". Rob de Nijs (28) kreeg zijn voetbalopleiding bij SVV, waar hij één jaar hel genoegen mocht smaken om geld voor zijn activiteiten op het veld te beuren. Het bleef echter bij dat ene jaar, aangezien militaire dienst en enkele blessures hem ervan weerhielden om regelmatig te spe len en te trainen. Samen met hulptrainer Hans Kostense vertrok hij naar PPSC waar hij nu aan zijn achtste seizoen bezig is. „Ik had geen zm om bij SVV tn de amateurs to gaan voetballen", verklaart De Nijs zijn ver trek. ..Ik zag me al om negen uur bij het post kantoor verzamelen. Nee. dan ging ik liever naar PPSC waar tk weliswaar alleen Piet van Veen kende, maar waar ik wel de zekerheid had dat tk in het eerste zou komen" Na wat kwakkeljaren onder Kostense. Piel de Wolf en Jack Lammers begon by Arnold Lob man de victorie. In twee jaar tijd promoveerde het nietige PPSC naar het mekka van het za terdag voetbal de eerste klasse Een unieke prestatie voor een club als PPSC. maar in het jaloerse voetbalwereldje klonk slechts hoonge lach Immers, wat had dat kwaliteitsarme spe lersgroepje in vredesnaam te zoeken in de eer ste klasse" Ook Rob de Nys had zijn twijfels, ze ker toen Lobman opeen lucratieve aanbieding van 's Gravenzande inging Opvolger Arie Kurver ging echter op dezelfde voet verder en hoewel het eerste seizoen bijzonder moeizaam verliep, verbaast PPSC momenteel met een tweede plaats in de eerste klasse A „De grote kracht van PPSC schuilt m de collec tiviteit". weet de Nijs „Stuk voor stuk hebben we wat voor elkaar over In de loop der jaren is er een hechte groepssfeer ontstaan en dat Komt de prestaties nadrukkelijk ten goede. Daarbij komt dat we allemaal onze mogelijkheden en beperkingen kennen Ik vmd mezelf bijvoor beeld echt geen hogeschool voetbal Ier. Logisch toch dat ik bal dan zo snel mogelijk inlever bij Coen Winkelman7" Rob Schal ke ziet het (weer) helemaal zitterC Monster 'De beste wensen voor 1984'. Een opmerking die deze week wel vaker zal worden gemaakt. Voor Rob Schal ke, de huidige jeugdtrainer van de voetbalvereniging Naaldwijk, zit er nog iets achter. De Monstenaar zal nog deze week twee clubs onder zijn hoede hebben. Niet alleen bij Naaldwijk zal Schalke als (jeugd) train er actief zijn. maar ook bij MSV'71 in Maassluis krijgt hij het deze week voor het zeggen, nu bij de senioren. Schalke is daarmee de opvolger geworden van Hans van der Knaap. Wanneer bei de partijen het aan het eind van dit seizoen nog met elkaar eens zijn, wordt de Westlander een contract aangeboden voor volgend seizoen. Schalke geniet als trainer nog maar weinig bekendheid in het Westland. De 35-jarige as surantieadviseur was zelf jaren bij RKSVM als speler actief m het keurkorps, maar toen de ondertussen vertrokken Jan Goedendorp hem vier jaar ge leden naar het derde team verwees, wilde Schalke iets anders gaan doen. Vooral op aandringen van Goedendorp startte Schalke de trainerscur sus en ts ondertussen in het bezit van het diploma E en oe- fenmeester II. Schalke is met deze papieren bevoegd om een derdeklasser te trainen, maar voorlopig bleef hij bij zijn club RKSVM. „Ik heb daar drie jaar met veel plezier de jeugd getraind en in samenwerking met Goedendorp was ik de laatste twee jaar ook betrok ken bij de B-selectie". Verleden jaar verliet Schalke, met zitten' evenals Goedendorp. de Mon- sterse vereniging en ging als jeugdtrainer btj Naaldwijk aan de slag, waar hij de opvolger werd van Wim Groole. Voor alsnog heeft Schalke wei mg plezier beleefd aan zijn verblijf op het sportpark 'De Hoge Be door Hans Bos men'. Vrijuit praten doet Schalke („Ik roc«rt dit seizoen immers gewoon afmaken") niet. maar duidelijk wordt wel. dat de oefenmeester zich niet optimaal kan bewijzen bij de Naaldwijken. „Eigenlijk heb ik alleen van het jeugdbestuur. onder aanvoering van voorzit ter Gerard de Rood, vanaf hel begin vertrouwen gekregen. Enkele leden van het hoofdbe stuur zagen het, zo leek het, vanaf het begin eigenlijk al Hoek van Holland Zaterdag 7 januari heeft in Hoek van Holland de elfde nieuwjaars- prestatieloop plaats. Deelne mers kunnen kiezen uit vier afstanden: 1 kilometer voor kinderen tot twaalf jaar, 2,5 en 5 kilometer voor deelnemers vanaf dertien jaar en 10 kilo meter. Kinderen tot twaalf jaar beta len 1,50, terwijl de overige lopers een rijksdaalder moeten neertellen. Daarvoor wacht de deelnemers aan de finish een diploma. Verder wordt een groot aantal prijzen verloot onder de inschrijvers. Start en finish 2ijn aan de Hoekse Hill- weg te Hoek van Holland, waar ook kleedgelegenheid is. Het batig saldo van deze pres tatieloop komt ten goede aan de scoutinggroep Prins Hen drik. Inlichtingen worden verstrekt door Frans van Leeuwen, tele foon 01747-2800. „Je wordt er voor betaald, dus zorg voor prestaties", was een opmerking die ik te horen kreeg De mensen begrijpen- echter met. dat wanneer acht spelers ovetstappen naar de senioren, de prestaties nooit gelijk kunnen blijven Zelfs Ernst liappel zou het met deze A1 -gro ep rnoe s hjk h ebljen Toen na twee maanden voet bal ook Gerard Baljeu op aan dringen van Groote de jeugd verliet, bleef er helemaal wei nig over Schalke „Dat ts toen minder plezierig gegaan, maar er verder over discussiëren heeft geen zm. wam terugko men kan Ba Ijeu toch niet meer We zullen de komende maanden moeten proberen om- ons te handhaven in de pro- motieklasse Wanneer dal lukt ha.d ik opgelucht adem en verlaat met een gerust hart deze vereniging". Noodgedwongen Door publicaties in deze krant werd Schalke op de hoogte ge steld van het noodgedwongen vertrek van Hans van der Knaap by MSV'71 m verband met het ontbreken van de noodzakelijk licenties. Omdat hij er voor zichzelf toch al van overtuigd was, dat het verblijf bij Naaldwijk geen jaren 2ou gaan duren, informeerde h»' bij de inmiddels ex-voorzittei- van MSV'71, Wim Caron „Binnen een paar dagen wat' alles toen rond Ik heb een- wedstrijd gezien van MSV'?L heb het fraaie sportpark bè- wonderd en met de selectie ge- sproken. Ook met m'n collegae, Van der Knaap heb ik noj»,; contact gehad. Hij is nu overaF-" mee gestopt, maar ook vodrV hem zal (eventueel) een nieu& we taak klaarliggen. De jon gens spelen eerste klasse RVB. zijn enthousiast en met het be stuur heb ik ook wat richtlij nen doorgenomen. Nee, ik zie" het helemaal zitten. De gemid*-' delde leeftijd is 21 jaar, wat moet ik nu nog meer wijlen? Eerst Naaldwijk zo goed moge^- lijk afmaken en ondertussen bij MSV'7l aan de slag. Hel jaar had voor mij nieti beter kunnen beginnen'r i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2